Van der Berg schreef op zaterdag 15 augustus 2026 @ 11:18:
Als minpuntje vind ik het wel jammer dat de fysieke roterende ring (de 'bezel' van de Classic) er niet op zit. Dit had het navigeren een stuk makkelijker gemaakt. Hopelijk brengt Samsung dit op een toekomstig Ultra-model weer terug.
Ja, dat zou voor mij een 'instabuy' zijn. Ik heb ook een Coros Nomad die een draaibare kroonknop waarmee je tijdens een workout:
- Op een statistiekscherm naar het volgende scherm kan en je dus vlot tussen statistieken kan switchen.
- Op een kaartscherm in/uit kan zoomen op de kaart. Heel erg handig tijdens een workout - soms wil je uitzoomen om een idee te krijgen wat er de volgende 5-10 minuten gaat komen. Soms wil je ver inzoomen als er bijv. een complexere situatie is om te zien welke afslag je moet nemen.
Dat is bijv. op de fiets heel erg veel fijner dan met een touch-schermpje te priegelen. Een roterende ring zou vergelijkbaar zijn, hoewel het voordeel van een kroon zoals op de Coros of AWU is dat het ook meteen een knop is, dus dan kun je extra makkelijk door items heen gaan en evt. selecteren.
Verder blijft een groot gemis dat route-gebaseerde workouts geen topografische kaart gebruikt. Je kunt nu wel zien welke kant je ongeveer op moet, maar het gebruikt Google maps en mist kleinere fietspaden, wandelpaden, en omgevingsdetails waar je je aan kunt orienteren. Het zou al een heel erg grote winst zijn als ze gewoon een OSM-gebaseerde topografische kaart zouden tonen.
Verder kreeg ik tijdens het fietsen de nieuwe klimwaarschuwingen. Helaas blijken die ook behoorlijk af te wijken. Soms is een klimmetje al klaar en je krijgt nog een waarschuwing of het kondigt een klim aan op vlak terrein. Mijn vermoeden is dat dit een stuk beter kan als ze OSM met een goede DEM zouden gebruiken.
Ik krijg bij Samsung, Apple, e.d. vaak het gevoel dat, hoewel hun keynotes vol hikes e.d. zitten, de ontwikkelaars hooguit naar de sportschool op de campus gaan of evt. hardlopen en daardoor geen benul hebben hoe gebrekkig hun implementatie is voor fietsen, wandelen, e.d. is. Hoewel Samsung nog iets beter is, want het doet iig route-gebaseerde workouts.