edsub schreef op donderdag 20 november 2025 @ 08:57:
[...]
Dat is inderdaad een optie. Ik heb al gekeken of ik de power-waardes uit mn P1 in een modbus register kan zetten, maar die optie is er volgens mij niet (ook Marstek support gevraagd, maar benieuwd of daar wat anders vandaan komt.
Dan blijft inderdaad zelf NOM regelen over modbus over. Zal ook eens zoeke of iemand anders dat ook al heeft gerealiseerd.
Ik heb inmiddels een werkend NOM script in Python3. (Zal dat eerdaags op Github zetten).
*MAAR*
Ik heb twee Marstek Venus E v1 op verschillende lokaties. 1 thuis met firmware v1.56 (vorige week ge-update vanaf v1.53) en 1 remote met firmware v1.53.
Het probleem met de disconnected wifi heb ik met die remote accu (firmware update voorlopig dus uitgesloten daar).
Het scriptvheb ik gebouwd tegen/getest met de Marstek thuis.
Toen ik aan t script begon hadden beide accus nog v1.53 en zag ik dat mijn script de huidige ac power waarde niet kon lezen. Nu moet ik erbij zeggen dat ik naast dit NOM script ook een script heb lopen dat iedere 5 sec de Marstek status registers naar Domoticz stuurt. Het leek erop dat er geen concurrent toegang tot de modbus registers mogelijk was.
Dit weekend (firmware v1.56) had ik dat probleem niet meer en kon ik het NOM script afmaken.
Gisteren het NOM script getest tegen de remote Marstek (v1.53). En wéér dat concurrency probleem.
Bij uitschakelen van mijn Domoticz updateproces bleef het NOM proces lopen zolang slechts 1 thread (lezen huidige ac power) de Marstek benadert. Zodra de 2e thread ook toegang wil (schrijven registers) of als ik mijn Domoticz updateproces weer start klapt het NOM proces eruit met melding dat hij een register niet kan lezen of schrijven (ja ik weet dat ik rs485 controlmode moet aanzetten)
Verschil tussen beide Marsteks is dus de firmware (v1.56 vs v1.53). Ook is er een klein (?) firmware verschil russen de Modbus RTU-TCP converter die ik gebruik (USR-DR134). Heb n vraag bij USR uitgezet.
Iemand ook gemerkt dat concurrent toegang (door twee separate processen of threads dus) tot Modbus met firmware v1.53 een probleem is en bij v1.56 niet meer?
[
Voor 3% gewijzigd door
edsub op 08-12-2025 07:17
]