Het grote BMW i3(s) (2013-2022) Topic

Pagina: 1 ... 10 11 Laatste
Acties:

Onderwerpen


  • Scientific
  • Registratie: Januari 2024
  • Laatst online: 21:14
sport schreef op vrijdag 23 oktober 2026 @ 01:13:
Ik overweeg momenteel deze laad optie voor thuis.
Ratio Solar MID
  • Nederlandse fabrikant
  • 5 jaar fabrieksgarantie
  • 22 KW Laadvermogen
  • Met app
  • Loadbalancing
  • RFID reader
  • Socket of vaste kabel ( 5 en 7.5m) tupe 2 kabel versie
  • 1- en 3-fase laden, EV en plug-in hybride
  • Powersharing tot 32 Laders
  • Beheer en inzicht in laadsessie via Ratio App
  • NL support team- snel en persoonlijk
  • Gecertificeerde MID-meter
De Solar MID is geoptimaliseerd voor laden met zonnepanelen en ondersteunt laadfuncties zoals PureSolar en SmartSolar. Daarmee stem je het laadproces af op de beschikbare zonne-energie.

Maar vraag me af of PureSolar wel werkt met de i3.
PureSolar: In deze stand laadt de auto voor de volle 100% met eigen opgewekte zonnestroom. De laadpaal start pas met laden zodra er voldoende overcapaciteit via de zonnepanelen beschikbaar is (minimaal 6 ampère). Er wordt hierbij geen stroom van het elektriciteitsnet verbruikt.
PureSolar zou dan alleen het overschot aan zonnestroom naar de i3 laden.
Echter met bewolking zal dat regelmatig stoppen, herpakt de i3 zich met laden na zeg een uurtje stilstand?
Ik heb zelf een Zappi laadpaal en in eco+ mode laadt die ook alleen als er voldoende zon is (of er een minimum aan zon is). De i3 heeft daar geen problemen mee.

Ik stel de laadpaal wel zo in dat ze niet voortdurend in- en uitschakelt, want dat kan noch voor de auto noch voor de laadpaal gunstig zijn wegens de aan- en uitschakelende relais aan beide kanten.

Ik vraag me trouwens af wat het nut is van 22kW thuislaadpalen…

  • johnwoo
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 16:28

johnwoo

3S-GTE

sport schreef op vrijdag 23 oktober 2026 @ 01:13:
Ik overweeg momenteel deze laad optie voor thuis.

[...]

Maar vraag me af of PureSolar wel werkt met de i3.
PureSolar: In deze stand laadt de auto voor de volle 100% met eigen opgewekte zonnestroom. De laadpaal start pas met laden zodra er voldoende overcapaciteit via de zonnepanelen beschikbaar is (minimaal 6 ampère). Er wordt hierbij geen stroom van het elektriciteitsnet verbruikt.
PureSolar zou dan alleen het overschot aan zonnestroom naar de i3 laden.
Echter met bewolking zal dat regelmatig stoppen, herpakt de i3 zich met laden na zeg een uurtje stilstand?
Ja, de i3 geeft dan aan "Charging paused", wanneer hij geen stroom kan afnemen maar nog wel communicatie met de laadpaal heeft (PP en CP pins zijn verbonden). Als hij wel verbonden is maar niet de stroom krijgt waar hij om vraagt, "weet" hij dat de levering afgeknepen wordt aan de kant van de laadpaal.

De meeste auto's houden de contactors ook aan in zo'n geval (iig voor een bepaalde tijd) omdat in zulke situaties de stroomlevering op elk moment weer kan beginnen. Als de CP en PP lijnen verbroken zouden worden, zou de auto het HV pack wel meteen afschakelen.

Dit is dus geen enkel probleem en kan met elke type 2 auto en laadpaal.
Scientific schreef op vrijdag 23 oktober 2026 @ 07:54:
[...]

Ik heb zelf een Zappi laadpaal en in eco+ mode laadt die ook alleen als er voldoende zon is (of er een minimum aan zon is). De i3 heeft daar geen problemen mee.

Ik stel de laadpaal wel zo in dat ze niet voortdurend in- en uitschakelt, want dat kan noch voor de auto noch voor de laadpaal gunstig zijn wegens de aan- en uitschakelende relais aan beide kanten.

Ik vraag me trouwens af wat het nut is van 22kW thuislaadpalen…
Het hangt een beetje af van de exacte implementatie in de auto en in de laadpaal, maar zolang de auto en paal verbonden zijn zullen de contactors meestal verbonden blijven. Het relais in de paal wordt wel afgeschakeld wanneer de paal besluit niet te leveren. Overigens is af en toe in- of uitschakelen van de paal (en ook contactors in de auto) niet erg schadelijk, het wordt pas een probleem wanneer dat echt vaak gebeurt, bijvoorbeeld bij instant bijsturen voor NoM/solar.

Voorbeeld: mijn goedkope Telestar laadpaal kan van een actieve sessie niet on-the-fly het amperage aanapssen. Ik heb voor die paal een communicatielibrary gemaakt en een app om solar te laden. Bij gebrek aan aanpassing van amperage on-the-fly moet ik dus een sessie stoppen en een nieuwe starten met een ander amperage om solar te laden. En daar moest ik dus een bepaalde debounce op zetten zodat hij niet op elke wijzigende P1-opname een nieuwe sessie gaat starten. Dat geeft ietwat overlap qua nul-op-de-meter, maar je wil geen klapperend relais. (Aan de auto-kant is het overigens nog steeds geen probleem want zolang de CP+PP pinnen wel verbonden blijven, schakelen de contactors pas na ~30 seconden af, voldoende om de nieuwe sessie al te hebben gestart - maar dit is dus auto-specifiek).

4200Wp ZO + 840Wp ZW + 1680Wp NW | 14xIQ7+ + 1xDS3-L | MTVenusE | HWP1


  • sport
  • Registratie: Februari 2026
  • Laatst online: 23:14
Scientific schreef op vrijdag 23 oktober 2026 @ 07:54:
[...]

Ik heb zelf een Zappi laadpaal en in eco+ mode laadt die ook alleen als er voldoende zon is (of er een minimum aan zon is). De i3 heeft daar geen problemen mee.

Ik stel de laadpaal wel zo in dat ze niet voortdurend in- en uitschakelt, want dat kan noch voor de auto noch voor de laadpaal gunstig zijn wegens de aan- en uitschakelende relais aan beide kanten.

Ik vraag me trouwens af wat het nut is van 22kW thuislaadpalen…
Thx.
Ja ind, ik was nou ook niet bepaald op zoek naar 22Kw.
Maar de meesten hebben die optie, zal wel future gericht zijn?
De i3 kan in elk geval geen 22 Kw laden.

  • revolution-nl
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 01-11 20:09

revolution-nl

B≡ TH≡ CHANG≡

Topicstarter
sport schreef op vrijdag 23 oktober 2026 @ 01:13:
Ik overweeg momenteel deze laad optie voor thuis.
Ratio Solar MID
  • Nederlandse fabrikant
  • 5 jaar fabrieksgarantie
  • 22 KW Laadvermogen
  • Met app
  • Loadbalancing
  • RFID reader
  • Socket of vaste kabel ( 5 en 7.5m) tupe 2 kabel versie
  • 1- en 3-fase laden, EV en plug-in hybride
  • Powersharing tot 32 Laders
  • Beheer en inzicht in laadsessie via Ratio App
  • NL support team- snel en persoonlijk
  • Gecertificeerde MID-meter
De Solar MID is geoptimaliseerd voor laden met zonnepanelen en ondersteunt laadfuncties zoals PureSolar en SmartSolar. Daarmee stem je het laadproces af op de beschikbare zonne-energie.

Maar vraag me af of PureSolar wel werkt met de i3.
PureSolar: In deze stand laadt de auto voor de volle 100% met eigen opgewekte zonnestroom. De laadpaal start pas met laden zodra er voldoende overcapaciteit via de zonnepanelen beschikbaar is (minimaal 6 ampère). Er wordt hierbij geen stroom van het elektriciteitsnet verbruikt.
PureSolar zou dan alleen het overschot aan zonnestroom naar de i3 laden.
Echter met bewolking zal dat regelmatig stoppen, herpakt de i3 zich met laden na zeg een uurtje stilstand?
Solar laden werkt bij de Alfen met de i3 goed, het enige nadeel is dat hij niet zijn fijn mazig de snelheid moduleert als bijv de. Tesla.

Overschakelen van 1 naar 3 fase tijdens het laden gaat ook goed.

Vroemt met EV | 13.000WP | 14kWh Thuisaccu | 2x MHI SRK/SRC 35 ZS | LG-WH27s Boiler


  • teacher
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 18:41

teacher

Frontpage Admin / Global Moderator

Dysgaf!

Hier een peblar business. Bij load balancen kom ik wel eens onder het minimum. De i3 wacht dan netjes en daarna pakt hij het laden gewoon weer op.

Wise enough to play the fool


  • johnwoo
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 16:28

johnwoo

3S-GTE

sport schreef op vrijdag 23 oktober 2026 @ 09:21:
[...]

Thx.
Ja ind, ik was nou ook niet bepaald op zoek naar 22Kw.
Maar de meesten hebben die optie, zal wel future gericht zijn?
De i3 kan in elk geval geen 22 Kw laden.
Een 22kW lader kan alsnog nuttig zijn:
  • Ook zonder verzwaarde aansluiting kun je boven de 11kW laden met load balancing. Ook al haal je de 22kW niet op een 3x25A aansluiting, je kunt in elk geval wel tot 17kW laden als er verder geen gebruikers aan staan in huis. Ook met zonnepanelen en/of thuisbatterij kun je sneller laden. Dit alles met de aanname dat je een auto hebt die 32A circuits heeft ;)
  • Auto's die 1 fase 32A laden kunnen dan tot 7,4kW laden ipv 3,7kW. En solar laden kan dan ook net wat efficiënter: hogere stroomsterkte geeft minder verliezen, dus bij solar charging kan het dan interessanter zijn om bv 1x21A = 4,8kW op één fase te laden (past nog steeds binnen je reguliere aansluiting) dan 3x7A = 4,8kW over 3 fasen. Of dat ook gebeurt hangt van de implementatie van de laadpaal af (en vooral de loadbalancing, want je wil niet dat hij >25A van het net gaat trekken, dus ik gok dat de meesten al sneller overschakelen naar driefasen).
En de i3 kan ook 32A op 1 fase ofwel 7,4kW laden (ook al kan hij geen 3x32A = 22kW). De i3 met de "convenience charging" optie heeft drie 16A circuits (twee in de KLE plus een in de EME) maar kan twee ervan (die in de KLE) combineren tot één 32A circuit op L1.

Het feit dat de "extra" twee fases in een aparte on-board charger (de KLE) zitten is een overblijfsel van het vroegere design, toen alleen single-phase standaard was (vandaar geïntegreerd in de EME) en je de hogere snelheden kreeg via de optie "convenience charging" wat dus gewoon een extra module (de KLE) betekende.

En in de VS (waar driefasen-aansluitingen zeldzamer zijn voor thuisinstallaties) werd alléén de KLE met zijn 2 circuits gebruikt voor 7,4kW laden op een enkele fase, en werd de EME niet meer gebruikt voor AC laden. [edit] Vanaf het MY2017 was dat; daarvoor werd in de VS de EME wel gebruikt, met één extra circuit in de KLE. Om het overzichtelijk te houden :+

[ Voor 9% gewijzigd door johnwoo op 23-10-2026 10:55 ]

4200Wp ZO + 840Wp ZW + 1680Wp NW | 14xIQ7+ + 1xDS3-L | MTVenusE | HWP1


  • Scientific
  • Registratie: Januari 2024
  • Laatst online: 21:14
johnwoo schreef op vrijdag 23 oktober 2026 @ 10:48:
[...]

Een 22kW lader kan alsnog nuttig zijn:
  • Ook zonder verzwaarde aansluiting kun je boven de 11kW laden met load balancing. Ook al haal je de 22kW niet op een 3x25A aansluiting, je kunt in elk geval wel tot 17kW laden als er verder geen gebruikers aan staan in huis. Ook met zonnepanelen en/of thuisbatterij kun je sneller laden. Dit alles met de aanname dat je een auto hebt die 32A circuits heeft ;)
Ik zie het verband niet echt met zonnepanelen, of die moeten al meer dan 7,4kW leveren (bovenop ander verbruik), dan heb je al een heel grote installatie. Ik ben zelf bezig met een 13kW installatie te plannen (oost-west opstelling), dat is toch al vrij groot, en daar zal een 8kW omvormer voor komen.

En je EV-batterij laden (aan >7,4 kW dan nog) met een thuisbatterij, dat vind ik ook maar vreemd.
  • Auto's die 1 fase 32A laden kunnen dan tot 7,4kW laden ipv 3,7kW.
Dat begrijp ik niet. Ik laad met 7kW aan één-fase laadpaal van 7 kW, ik heb daar geen 22kW laadpaal voor nodig.

Enfin, ik begrijp vooral niet waarom mensen hun EV-batterij zo snel mogelijk vol willen met een oversized lader. Met een 7kW lader krijg je ongeveer elke auto overnight opgeladen. Er al vanuit gaand dat je bijna leeg aankwam en 's anderdaags met 100% wil vertrekken...

In België heeft men gelukkig een capaciteitstarief ingevoerd, om mensen te ontmoedigen om het net te belasten met 22kW laders.

  • johnwoo
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 16:28

johnwoo

3S-GTE

Scientific schreef op vrijdag 23 oktober 2026 @ 11:13:
[...]

Ik zie het verband niet echt met zonnepanelen, of die moeten al meer dan 7,4kW leveren (bovenop ander verbruik), dan heb je al een heel grote installatie. Ik ben zelf bezig met een 13kW installatie te plannen (oost-west opstelling), dat is toch al vrij groot, en daar zal een 8kW omvormer voor komen.

En je EV-batterij laden (aan >7,4 kW dan nog) met een thuisbatterij, dat vind ik ook maar vreemd.
Meer dat als je snel weer door moet en even maximaal wil laden, je dan dus je netaansluiting kunt gebruiken plus wat de zonnepanelen (of thuisbatterij) daar nog bovenop kunnen geven. Daarmee kun je dus over de 17kW komen en afhankelijk van die panelen ook daadwerkelijk de 22kW halen.

Of dat vaak voorkomt; waarschijnlijk niet. En voor die enkele keren dat het handig zou zijn, zou je ook gewoon even bij een DC lader kunnen stoppen natuurlijk. Maar "omdat het kan" is voor sommigen een reden ;)
Dat begrijp ik niet. Ik laad met 7kW aan één-fase laadpaal van 7 kW, ik heb daar geen 22kW laadpaal voor nodig.
Met een driefasen EV is het ook niet echt nodig voor de snelheid, dan laad je gewoon 11kW (of 22). Maar als er ook wel eens eenfasen-auto's moeten laden bij de laadpaal in kwestie (bv: een oudere i3 zonder driefasen) dan is het wel fijn om boven de 3,6kW uit te kunnen komen.
Enfin, ik begrijp vooral niet waarom mensen hun EV-batterij zo snel mogelijk vol willen met een oversized lader. Met een 7kW lader krijg je ongeveer elke auto overnight opgeladen. Er al vanuit gaand dat je bijna leeg aankwam en 's anderdaags met 100% wil vertrekken...

In België heeft men gelukkig een capaciteitstarief ingevoerd, om mensen te ontmoedigen om het net te belasten met 22kW laders.
Je hebt het ook niet vaak nodig denk ik, maar als je een drukke dag hebt en je wil snel door, dan is het toch wel fijn. Bijvoorbeeld als je een i3 zonder de snellaad- en driefasenopties hebt, dan is even langs een fast charger ook geen optie, en als je nog weg moet maakt 3,6 vs. 7,2kW (of zo dicht mogelijk daarop afhankelijk van je aansluiting en evt. zonnepanelen) zeker wel een verschil.

4200Wp ZO + 840Wp ZW + 1680Wp NW | 14xIQ7+ + 1xDS3-L | MTVenusE | HWP1


  • revolution-nl
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 01-11 20:09

revolution-nl

B≡ TH≡ CHANG≡

Topicstarter
Scientific schreef op vrijdag 23 oktober 2026 @ 11:13:
[...]

Ik zie het verband niet echt met zonnepanelen, of die moeten al meer dan 7,4kW leveren (bovenop ander verbruik), dan heb je al een heel grote installatie. Ik ben zelf bezig met een 13kW installatie te plannen (oost-west opstelling), dat is toch al vrij groot, en daar zal een 8kW omvormer voor komen.

En je EV-batterij laden (aan >7,4 kW dan nog) met een thuisbatterij, dat vind ik ook maar vreemd.


[...]

Dat begrijp ik niet. Ik laad met 7kW aan één-fase laadpaal van 7 kW, ik heb daar geen 22kW laadpaal voor nodig.

Enfin, ik begrijp vooral niet waarom mensen hun EV-batterij zo snel mogelijk vol willen met een oversized lader. Met een 7kW lader krijg je ongeveer elke auto overnight opgeladen. Er al vanuit gaand dat je bijna leeg aankwam en 's anderdaags met 100% wil vertrekken...

In België heeft men gelukkig een capaciteitstarief ingevoerd, om mensen te ontmoedigen om het net te belasten met 22kW laders.
Een EV laden uit je thuisaccu is einde saldering helemaal niet vreemd, je wilt immers dat zoveel mogelijk verbruik achter de meter blijft.

In zo kort mogelijke tijd je auto vol willen krijgen is JUIST nuttig als je een dynamisch contract hebt en optimaal gebruik wilt maken van goedkope momenten.

Vroemt met EV | 13.000WP | 14kWh Thuisaccu | 2x MHI SRK/SRC 35 ZS | LG-WH27s Boiler


  • Scientific
  • Registratie: Januari 2024
  • Laatst online: 21:14
revolution-nl schreef op vrijdag 23 oktober 2026 @ 11:58:
[...]

Een EV laden uit je thuisaccu is einde saldering helemaal niet vreemd, je wilt immers dat zoveel mogelijk verbruik achter de meter blijft.
Met een emmertje het zwembad vullen… Het emmertje is zo leeg, en het zwembad…

Ik heb hier thuis iets meer dan 140kWh aan thuisbatterij en staan: 2 EVs…

  • sport
  • Registratie: Februari 2026
  • Laatst online: 23:14
Mij gaat het er meer om, dat ik de auto op zijn snelst kan laden op het moment dat de stroom het goedkoopst is, en de laatste, zeg 2 maanden is dat hooguit een uurtje of 2 op een dag.
Ik heb maar 8 zonnepanelen.
En is het niet nodig dat de accu snel geladen word, dan zijn alle voorgenoemde opties meer dan welkom.

Dank johnwoo, voor de uitleg. Ik heb het eens nagezocht,
BMW i3 Product Library 2013
Bevestigt voor de 60 Ah:
  • 3,7 kW / 16 A
  • 7,4 kW / 32 A
  • 50 kW / 125 A DC
  1. BMW i3 94 Ah persbericht
    Bevestigt:
    • 60 Ah: eenfasig tot 7,4 kW
    • 94 Ah: driefasig tot 11 kW
De uitgebreide BMW-documentatie over de exacte verdeling tussen KLE en EME is momenteel niet meer openbaar bereikbaar via het oude TechInfo-adres.

  • sport
  • Registratie: Februari 2026
  • Laatst online: 23:14
Dank voor de reacties en uitleg.

Knoop doorgehakt, 4 nov word de Ratio Solar MID geplaatst.
Kunnen we nu eens gaan zien hoe die ERE precies werkt, en wie het meest vergoed.
Die paal moet zich wel gaan terug verdienen :+

  • remmuz
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 19:53
Als je wat grotere spullen wil meenemen in je i3:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/h040H6-wIbimpzlZhu6RzKpCmDA=/x800/filters:strip_exif()/f/image/kLtOSTTUjvIdjwM4sJqRL7as.png?f=fotoalbum_large
Dacht eerst dat het ai was, maar hij bestaat echt: YouTube: Gas Prices Are Insane, So I Built My Own Electric Truck

  • mitsumark
  • Registratie: Juni 2009
  • Nu online
Wel grappig, maar toch ook wel amateuristisch, denk dat een herkeuring bij de RDW een uitdaging zou zijn.
Die balkjes konden er ook wel in zonder de auto te slopen. Sterker nog, je hebt nu minder lengte omdat je niet tot de voorstoelen kunt gaan.
SoH van de HV accu zal ook wel matig zijn na (lange tijd?) op 0%.
6000-8000 dollar is ook wel een koopje natuurlijk.

[ Voor 29% gewijzigd door mitsumark op 25-10-2026 11:01 ]


  • Theo
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 19:46

Theo

moederbord

Inderdaad zoveel moeite om daarna op de parkeerplaats nog balken te moeten zagen omdat ze niet in de pickup passen. Met de achterbank plat heb je meer ruimte dan met deze ombouw..

Maar wel interessant om te zien dat in het carbon dakframe toch nog een aluminium bar zit.

  • sport
  • Registratie: Februari 2026
  • Laatst online: 23:14
Ging meer om het idee en het doel om onder een bepaald bedrag te blijven.


Ikzelf vind het helemaal niets, en er zit nog zoveel aan verbeter punten in.
Bv waarom niet een glasvezel bak gemaakt, hout gaat rotten.
Het gewicht alleen al.
En dan zo dat die bak eenvoudig als een module weer verwijderd kan worden.

Waterdicht is het ook niet.
De rand tussen bak en achterwand is niet afgedicht, de bak kan er ook weer af voor onderhoud.
Die laag plastic/folie zorgt dat het water overal naar toe kan, ook het interieur.

  • Gluten Parody
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 18:46
remmuz schreef op zondag 25 oktober 2026 @ 07:56:
Dacht eerst dat het ai was, maar hij bestaat echt
Die huizen op de achtergrond zijn wel echt AI, daar klopt niks van.

Beeldscherm voor MacOS kiezen?


  • Theo
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 19:46

Theo

moederbord

Gluten Parody schreef op maandag 26 oktober 2026 @ 23:11:
[...]


Die huizen op de achtergrond zijn wel echt AI, daar klopt niks van.
Het is murrica, daar kloppen de huizen wel vaker niet :P Ik wil ze (nog?) niet bestempelen als AI, of het moet staan voor Amerikaanse Idioterie :P

  • laminaatplaat
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 31-10 12:43
Gluten Parody schreef op maandag 26 oktober 2026 @ 23:11:
[...]


Die huizen op de achtergrond zijn wel echt AI, daar klopt niks van.
Zowel de verbouwing van de auto als de huizen die het decor van de video vormde verbaasde mij nogal.

De wijk is hier, kan je ook zien hoe het gemaakt wordt:

https://www.google.com/maps/@36.1660138,-86.6595764,163a,75y,192.68h,87.98t/data=!3m7!1e1!3m5!1svMJENmeUs6iNLZ5tmWOFJA!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.clients6.google.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fcb_client%3Dmaps_sv.tactile%26w%3D900%26h%3D600%26pitch%3D2.019999999999996%26panoid%3DvMJENmeUs6iNLZ5tmWOFJA%26yaw%3D192.68!7i16384!8i8192?entry=ttu&g_ep=EgoyMDI2MTAyMC4wIKXMDSoASAFQAw%3D%3D

En binnen:

https://www.zillow.com/b/550-markham-st-nashville-tn-CXKpyq/

Maar goed, dat was meer een sidequest.

Dan nu toch weer over de BMW i3, ik had verwacht dat je inmiddels wel een project zou kunnen vinden van een flink getunede of gestripte i3, maar ik heb daar nooit iets over kunnen vinden. Het chassis lijkt me nog steeds een uitstekende basis voor een lichtgewicht goed sturend scheurmonster.

Die pickup is leuk om eindelijk een project te zien hoe iemand aan de slag kan gaan met de i3... maar slaat verder op alle vlakken de plank volledig mis in mijn ogen. Het kan toch niet anders dan dat de rigiditeit uit die auto compleet weg is nu? Het lijkt mij gevaarlijk om in te rijden, en dan lekker die jerrycans als nieuwe kreukelzone bij je benen.

  • sport
  • Registratie: Februari 2026
  • Laatst online: 23:14
Een i3 voorzien van een hayabusa had ik ook wel verwacht.
De i3 zou een perfect project ervoor kunnen zijn.

Op facebook is een gebruiker (racedriver) bezig met de i3.
En die is toch wel aardig aan het aanpassen, het vermogen van de i3 lijkt vrij te zijn gegeven.
Maar geeft vrij snel temperatuur problemen.

Diverse externe hardware is zo lijkt het speciaal aangepast voor de i3.
Zal eens kijken of ik de post kan linken.

  • Gluten Parody
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 18:46
@laminaatplaat De i3 is een body-on-frame, en het cfrp is enorm stijf en sterk. Denk dat het dus wel mee valt.

[ Voor 32% gewijzigd door Gluten Parody op 30-10-2026 22:34 ]

Beeldscherm voor MacOS kiezen?


  • NoJacket
  • Registratie: September 2020
  • Laatst online: 22:39
Wij zitten te kijken om een i3 uit 2017/2018 te kopen als vervanging voor een Citroen C1. Deze topic heeft mij al een enorm veel informatie gegeven ivm waar we voor zou moeten kijken en welke versie het beste zou zijn.

Nu heb wij eentje de afgelopen weekend voor een testrit gehad, en alles bevalt - op 1 punt na. De lak op de dak (geen panaroma dak) is aan renovatie toe, maar de verkoper doen heel vaag over hoe ze dit willen aanpakken en oplossen. Ik zou dit graag perfect willen laten doen, en de vraag is dan of iemand een adres of advies heeft waar en hoe dit opgelost zou kunnen worden.

Ik heb voor nu geen foto er van, maar het lijkt op vogelpoep zuur die ongeveer 15 puntjes aangetast hebben, en een vlek van 30x30cm waar de zwarte lak helemaal weg is.

Alvast bedankt!

  • teacher
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 18:41

teacher

Frontpage Admin / Global Moderator

Dysgaf!

Belangrijk is om te weten of het alleen de blanke lak is die beschadigd is, of ook het carbon gedelamineerd is, want dan wil je hem laten staan. Als het alleen de lak is, is het nog steeds geen snelle fix: Alle lak moet eraf, maar je mag het carbon zelf niet beschadigen. Daarna opnieuw spuiten met uv werende 2k lak.

Wise enough to play the fool


  • NoJacket
  • Registratie: September 2020
  • Laatst online: 22:39
Bedankt voor jullie reacties. Ik gaan kijken of een schade bedrijf in de buurt iets er mee kunnen, anders zoeken wij even verder.

Hierbij wat foto’s

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/_sw0yIVKmggPrTmUzswt-ubxhWI=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/ITZHZ6pf5GcpUlEhLzce0YUd.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/eXTdliB_b2EUgL2O1eeYdqn1oVo=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/lKrhAd59IFrYbRiFCMlfrgM6.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/ieA88xJFBpCeo6UJ4cuJ3Qejg4k=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/l93kOvuliwIg99xnrGswfIUg.jpg?f=fotoalbum_large

  • P5ycho
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 22:38
Ligt het nu aan mij of is het carbon gewoon weg op die plek? Dit lijkt meer schade dan een beetje zon...
Weer perfect maken gaat je dan echt niet lukken.

12x 280Wp ZO, 9x 280Wp + 8x 465Wp ZW, Zubadan SHW80YAA 8kW, Zehnder Q450 ERV


  • sport
  • Registratie: Februari 2026
  • Laatst online: 23:14
Oef, heb je hem al gekocht?
Best veel ruimte om over de prijs te onderhandelen lijkt me zo.
Als de verkoper vaag is, lijkt mij een red vlag.
Hoe is de accu?
De i3 lijkt zo gezien je foto's heel veel tijd pal in de hitte te hebben gestaan.

  • NoJacket
  • Registratie: September 2020
  • Laatst online: 22:39
Ik heb hem nog niet gekocht. Behalve voor de schade aan het dak (ik had al zo'n gevoel dat het niet goed zat), is de verkoper ook een beetje dubieus qua auto en doet hij allemaal moeilijk over de prijs.
De accu is op 88% voor een model uit 2017 met 80k op de teller, dus niet helemaal verkeerd.

Als ik het allemaal zo bekijk, is het voor mij genoeg reden om weg te lopen en op zoek te gaan naar een beter exemplaar. De kilometerstand maakt mij gelukkig niet zoveel uit, de accu wel :)
Bedankt voor jullie meedenken

  • teacher
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 18:41

teacher

Frontpage Admin / Global Moderator

Dysgaf!

Idd, loop weg. Hier is iets op gevallen oid.

[ Voor 51% gewijzigd door teacher op 02-11-2026 10:56 ]

Wise enough to play the fool


  • remmuz
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 19:53
Aankoopadvies nodig... Ik heb nog twee auto's over op mijn lijstje. Beide i3s met SoH van 91%.
Exact dezelfde specs, 120Ah, panorama dak, adaptive CC, leren bekleding.
Eerste is uit 2019 met ~90K Km, de tweede uit 2021 met 55K Km. Prijsverschil is best groot, namelijk 5K. Dat de eerste 2 jaar ouder is vind ik niet zo spannend maar zal invloed hebben op de restwaarde. Ik zit meer met de kilometerstand. Maakt 35K veel verschil? Moet ik dan al rekening houden met extra onkosten? Ik denk dan b.v. aan schokdempers.

  • P5ycho
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 22:38
P5ycho schreef op woensdag 4 februari 2026 @ 14:11:
[...]

Vandaag pas aan toe gekomen...

Deze tutorial gevolgd: YouTube: BMW i3 KAFAS adaptive cruise control front camera heater fix / repla...

Doormeten van de heater in het raam geeft 14.3 Ohm, dus daar is neits mis mee. Daarna gemeten of er wel 12V aangeboden wordt aan de heater door de voorruitverwarming aan te zetten, ook dat was het geval.

De boel maar weer in elkaar gezet zonder fix, ik kijk het nog even aan...
Nu we richting herfst gaan begint de ellende met de adaptive CC weer. Heeft iemand goede tips om dat ding werkend te houden? Ik weet dat laagstaande zon een probleem is (en ik rijd elke dag 2x tegen de zon in voor werk), daar kan ik mee leven, maar dat het ding regelmatig beslaat is wel rete irritant. Netto houd ik weinig adaptive CC rijtijd over zo.

12x 280Wp ZO, 9x 280Wp + 8x 465Wp ZW, Zubadan SHW80YAA 8kW, Zehnder Q450 ERV


  • teacher
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 18:41

teacher

Frontpage Admin / Global Moderator

Dysgaf!

Ik zou altijd voor de minder kilometers gaan. Schokbrekers voor zijn sws een aandachtspuntje bij i3 en de adaptive CC werkt met een camera die... niet zo goed werk. Maar in principe heb je aan een i3 weinig lopende kosten, op bandjes en een beurtje met filters na.

Wise enough to play the fool


  • Theo
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 19:46

Theo

moederbord

NoJacket schreef op maandag 2 november 2026 @ 10:19:
Ik heb hem nog niet gekocht. Behalve voor de schade aan het dak (ik had al zo'n gevoel dat het niet goed zat), is de verkoper ook een beetje dubieus qua auto en doet hij allemaal moeilijk over de prijs.
De accu is op 88% voor een model uit 2017 met 80k op de teller, dus niet helemaal verkeerd.

Als ik het allemaal zo bekijk, is het voor mij genoeg reden om weg te lopen en op zoek te gaan naar een beter exemplaar. De kilometerstand maakt mij gelukkig niet zoveel uit, de accu wel :)
Bedankt voor jullie meedenken
Sorry, maar 88% SoH met 80K is niet zo heel erg goed; menig zit bij een ton nog (ruim) boven een SoH van 90%.

  • mitsumark
  • Registratie: Juni 2009
  • Nu online
Theo schreef op maandag 2 november 2026 @ 13:31:
[...]

Sorry, maar 88% SoH met 80K is niet zo heel erg goed; menig zit bij een ton nog (ruim) boven een SoH van 90%.
Kilometerstand zegt weinig over degradatie, deze is gewoon 10 jaar oud en 88% lijkt mij dan ook prima.

Onze i3 zit pas op 65k km, maar is wel 11 jaar oud (eerste generatie 60Ah) en zit rond de 80%.
Ik zou 88% dus eerder als goed bestempelen.

[ Voor 18% gewijzigd door mitsumark op 02-11-2026 13:38 ]


  • sport
  • Registratie: Februari 2026
  • Laatst online: 23:14
remmuz schreef op maandag 2 november 2026 @ 11:16:
Aankoopadvies nodig... Ik heb nog twee auto's over op mijn lijstje. Beide i3s met SoH van 91%.
Exact dezelfde specs, 120Ah, panorama dak, adaptive CC, leren bekleding.
Eerste is uit 2019 met ~90K Km, de tweede uit 2021 met 55K Km. Prijsverschil is best groot, namelijk 5K. Dat de eerste 2 jaar ouder is vind ik niet zo spannend maar zal invloed hebben op de restwaarde. Ik zit meer met de kilometerstand. Maakt 35K veel verschil? Moet ik dan al rekening houden met extra onkosten? Ik denk dan b.v. aan schokdempers.
5k prijsverschil is nogal wat.
Daarmee vang je mogelijke kosten wel op.
Complete set schokdempers incl veren en al wat je nog meer nodig zou hebben, beurtje misschien.
Maar met 90.000km verwacht ik nou niet dat de demping slecht zou zijn.

De 2021 versie heeft 'n ietwat andere software dan de 2019 versie, ik kan je helaas niet vertellen wat precies.

  • Theo
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 19:46

Theo

moederbord

remmuz schreef op maandag 2 november 2026 @ 11:16:
Aankoopadvies nodig... Ik heb nog twee auto's over op mijn lijstje. Beide i3s met SoH van 91%.
Exact dezelfde specs, 120Ah, panorama dak, adaptive CC, leren bekleding.
Eerste is uit 2019 met ~90K Km, de tweede uit 2021 met 55K Km. Prijsverschil is best groot, namelijk 5K. Dat de eerste 2 jaar ouder is vind ik niet zo spannend maar zal invloed hebben op de restwaarde. Ik zit meer met de kilometerstand. Maakt 35K veel verschil? Moet ik dan al rekening houden met extra onkosten? Ik denk dan b.v. aan schokdempers.
5K aan verschil is best aan de prijs, terwijl beide auto's beide zowat hetzelfde zijn. Die 45K in kilometers ga je niet merken gezien deze auto's met gemak de 3 ton halen. Onderhoud en degradatie als gevolg van leeftijd is ook niet echt relevant; het is nou niet echt een auto die kan roesten als 'ie oud is :P Enig is de accu. Een 5 jaar oude accu met 55dkm op de teller en 91% SoH vind ik niet echt een goede score; dar moet je als eigenaar goed je best voor doen (lees: snelladen, afraggen, veel tot 100% laden). Een 7 jaar oude accu waar al bijna een ton mee is gereden daar is 91% een betere score, en daar is dus veel beter mee omgegaan.

Gezien de accustaat zou ik zeker gaan voor een auto waarbij er met de accu beter om is gegaan, en dus een 91% SoH heeft na 7 jaren en bijna een ton. Slechts 91% na 55 dkm noem ik bijna een risico..

Edit: 91% voor een 7 jaar oude accu met een ton is ook niet bovengemiddeld. Mijn 2019 i3 met 120 Ah en ruim een ton op de teller is 95% (volgens de Max Kappa) of 98% (van 100% tot 0.5% leegrijden), en dit zijn ook geen rare cijfers.

[ Voor 7% gewijzigd door Theo op 02-11-2026 16:46 ]


  • Carboy54
  • Registratie: Januari 2017
  • Laatst online: 21:57

Carboy54

Duurzaamheid coach

remmuz schreef op maandag 2 november 2026 @ 11:16:
Aankoopadvies nodig... Ik heb nog twee auto's over op mijn lijstje. Beide i3s met SoH van 91%.
Exact dezelfde specs, 120Ah, panorama dak, adaptive CC, leren bekleding.
Eerste is uit 2019 met ~90K Km, de tweede uit 2021 met 55K Km. Prijsverschil is best groot, namelijk 5K. Dat de eerste 2 jaar ouder is vind ik niet zo spannend maar zal invloed hebben op de restwaarde. Ik zit meer met de kilometerstand. Maakt 35K veel verschil? Moet ik dan al rekening houden met extra onkosten? Ik denk dan b.v. aan schokdempers.
Ik heb hier een donkerblauwe 120 Ah met 33.000 km. te koop uit 2020 in nieuwstaat van mijn echtgenote. Vertrekken naar het buitenland. Stuur maar een DM bij interesse.

Weheat Sparrow + WH-MDC09J3E5 + ITHO AMBER 9.5. 26x245 WP Panelen. WP boiler 200L Adviseur Warmtepomponline&Fancoilonline


  • sport
  • Registratie: Februari 2026
  • Laatst online: 23:14
Theo schreef op maandag 2 november 2026 @ 16:23:
Edit: 91% voor een 7 jaar oude accu met een ton is ook niet bovengemiddeld. Mijn 2019 i3 met 120 Ah en ruim een ton op de teller is 95% (volgens de Max Kappa) of 98% (van 100% tot 0.5% leegrijden), en dit zijn ook geen rare cijfers.
91% Dat is gewoon goed, zeker na 7 jaar.
1% per jaar minder is normaal.
De eerste 3 jaar of zo gaat het rap omlaag, daarna gaat het verloop een heel stuk vlakker.
In de BACH Logs zie ik dat de SoH weinig met de kilometerstand van doen heeft.
Er zijn er genoeg die met 125000 km er slechter voor staan dan 1 met 250000 km
Veel thuisladen met tot max 11kw laadvermogen en 80% vulling is gewoon een dikke prima..

De max kapa is nogal ruim met de te gebruiken kwh.
Als je deze naast de gemeten SoH legt scheelt dat al snel 2 tot 3 kwh.
Die 3 kwh meer van batt.kapa.max lijkjen in de bovenste en onderste buffers van de accu te zitten.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/twlek03HM0lXVR4o_Z23KA03HBY=/fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():strip_exif()/f/image/6inXCDpRaWR2BloVyWWECuCI.png?f=user_large

[ Voor 20% gewijzigd door sport op 02-11-2026 17:24 ]


  • Theo
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 19:46

Theo

moederbord

@sport Wanner ik mijn accu van 100 naar 1.0% leeg rij, en ik gebruik de reiscomputer voor de afstand en het verbruik dan kom ik bij mijn model uit op 37.4 kWh effectieve capaciteit.
Met de data poule die jij inmiddels hebt; weet jij of in dit geval de reiscomputer wat enthousiast is over het ritverbruik (dus de 12.5 kWh/100 km die deze aangeeft over 296 km zou dan eerder 12.0 kWh/100 km bedragen), of dat de Max Kappa van 36.2 kWh wat aan de lage kant is? (het laden daarna van 0 naar 100% dat trok 43 kWh uit mijn 1x16A laadpaal)

  • Carboy54
  • Registratie: Januari 2017
  • Laatst online: 21:57

Carboy54

Duurzaamheid coach

sport schreef op maandag 2 november 2026 @ 17:21:
[...]

91% Dat is gewoon goed, zeker na 7 jaar.
1% per jaar minder is normaal.
De eerste 3 jaar of zo gaat het rap omlaag, daarna gaat het verloop een heel stuk vlakker.
In de BACH Logs zie ik dat de SoH weinig met de kilometerstand van doen heeft.
Er zijn er genoeg die met 125000 km er slechter voor staan dan 1 met 250000 km
Veel thuisladen met tot max 11kw laadvermogen en 80% vulling is gewoon een dikke prima..

De max kapa is nogal ruim met de te gebruiken kwh.
Als je deze naast de gemeten SoH legt scheelt dat al snel 2 tot 3 kwh.
Die 3 kwh meer van batt.kapa.max lijkjen in de bovenste en onderste buffers van de accu te zitten.

[Afbeelding]
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/PYrkPadiliqc-aoc7pghzOg2xME=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/BjsPjkbSdTfUrAG5vl13KXSZ.jpg?f=fotoalbum_large

Zolang ik bij deze temperaturen nog totaal 300 km range zie staan bij normaal flink rijgedrag maak ik mij niet druk over de SOC. Half snelweg en stad. Bouwjaar 2020. Mede met dank aan de super rijdende Michelin banden. Totaal andere auto dan op de Bridgestones.

[ Voor 3% gewijzigd door Carboy54 op 02-11-2026 18:56 ]

Weheat Sparrow + WH-MDC09J3E5 + ITHO AMBER 9.5. 26x245 WP Panelen. WP boiler 200L Adviseur Warmtepomponline&Fancoilonline


  • sport
  • Registratie: Februari 2026
  • Laatst online: 23:14
Michelins gaan er hier als het er tijd voor is ook onder.

  • sport
  • Registratie: Februari 2026
  • Laatst online: 23:14
Theo schreef op maandag 2 november 2026 @ 17:37:
@sport Wanner ik mijn accu van 100 naar 1.0% leeg rij, en ik gebruik de reiscomputer voor de afstand en het verbruik dan kom ik bij mijn model uit op 37.4 kWh effectieve capaciteit.
Met de data poule die jij inmiddels hebt; weet jij of in dit geval de reiscomputer wat enthousiast is over het ritverbruik (dus de 12.5 kWh/100 km die deze aangeeft over 296 km zou dan eerder 12.0 kWh/100 km bedragen), of dat de Max Kappa van 36.2 kWh wat aan de lage kant is? (het laden daarna van 0 naar 100% dat trok 43 kWh uit mijn 1x16A laadpaal)
Verbruik puur voor het rijden (elektro motor), en met hulpverbruik.
Actueel vermogen van extra "hulp"verbruikers, zoals airco en verwarming.
Afbeeldingslocatie: https://i.postimg.cc/FH4vzkDL/screenshot-2026-11-02.jpg

Je boardcomputer geeft het verbruik weer sinds de laatste trip reset, dat kan zomaar over duizenden kilometers gaan, zou je deze niet resetten.
Ik heb die van mij gereset nadat ik hem een week had.
Ik zit nu op een 7km per kwh (Over een +/- 7000 km gemeten)

Laadverlies?
Hier ging er ook 26 kWh in, en er zou nog een 2kWh ingezeten hebben.
Dat is dan 28 kWh, je zou haast denken accu is gewoon nieuw.
Helaas geeft BMW niet vrij hoe het 1 en ander word berekend, blijft toch een beetje gokken allemaal.

Mijn eigen i3 heeft een SoH van 83% dat is nog een netto van 22 kwh
Batt.kapa.Max zegt echter 25.6 kwh
Met een ritgemeten capaciteit kwam er het volgende eruit.
Energie en capaciteit
Bruto ontladen 27,217 kWh (wat er aan stroom uit de accu is gehaald tijdens de ritmeting).
Regeneratie 5,208 kWh
Netto onttrokken 22,009 kWh
Energieformule 27,217 - 5,208 = 22,009 kWh (netto)
Gemeten SoC-bereik 85,9 procentpunt (86% uit de 100% gevulde accu verbruikt) - (14% over, dashboard gaf 9% aan).
Capaciteitsberekening 22,009 / 0,859 = 25,62 kWh (en daar zien we de batt.kapa waarde)
Verschil ritmeting minus Batt.Kapa.Max +0,02 kWh (+0,1%)

Lijkt er dus op dat de Batt.kapa.max een beetje jokt :+

[ Voor 3% gewijzigd door sport op 02-11-2026 22:52 ]

Pagina: 1 ... 10 11 Laatste