The Gamblers schreef op zondag 21 september 2025 @ 15:43:
Echt he,
moet allemaal maar zo goedkoop mogelijk, terwijl een storing je hele huis kan laten afbranden !
Al ik lees over dat je verbrande doos hebt en dan simpel de stekker eruit trekt en verder, zonder enige kennis, ook een isolatieweerstandtester wilt aanschaffen en gebruiken dan begint het bloed te koken als zijnde ervaren man.
Het is al meerdere malen gezegd en als professional zeg ik het je ook, schakel een elektromonteur in !! Je gaat dit zelf nooit oplossen met de kennis die je op dit moment hebt van elektra.
Doe eens het meetrapport wat je hebt ontvangen toen je groepenkast weer vervangen, misschien is daar al iets raars in te vinden. Dan dan ook gelijk een foto van je groepenkast met een pijl op elke automaat er "omvalt" misschien tel je anders ?
Lekker die tester kopen en gaan proberen. Weet je hoe je de meetwaarden die hij geeft moet interpreteren ? En vergeet niet, als je het goed doet zet je 500-1000V op je installatie. 1 stekker vergeten eruit te halen en dat apparaat is meteen gefrituurd !!
Doe eens het meetrapport wat je hebt ontvangen toen je groepenkast weer vervangen, misschien is daar al iets raars in te vinden. Dan dan ook gelijk een foto van je groepenkast met een pijl op elke automaat er "omvalt" misschien tel je anders ?
Ik heb geen meet rapport ontvangen?
Ik hen helemaal niks van ze gekregen?
Ze hebben een nieuwe groep toegevoegd waardoor de was machine en droog trommel op een aparte groep zitten.
Blijkbaar kan je wel apparaten los testen?
Zoals een Nas, tv, koelkast?
Zie onderstaande handleiding van ut501A?
Of heb ik het mis?
Hier is een stap-voor-stap handleiding voor het gebruik van de UT501A isolatieweerstandstester bij het testen van 230V-apparaten:
Voorbereiding
Zorg dat het te testen apparaat of circuit spanningsloos is en losgekoppeld van het elektriciteitsnet om electriciteitsschokken te voorkomen.
Controleer dat het apparaat volledig is ontladen om restspanning te vermijden.
Aansluiten van de testkabels
Sluit de rode meetsnoer aan op de "LINE" ingang van de UT501A.
Sluit de zwarte meetsnoer aan op de "EARTH" ingang.
Verbind de rode testkabel met het te testen apparaat (meestal aan de fasedraad).
Verbind de zwarte testkabel met het aardpunt of aardgeleider.
Instellen testspanning
Zet de functieknop van de UT501A op de juiste testspanning, bijvoorbeeld 250 V of 500 V, afhankelijk van de apparatuur.
Voor standaard 230 V apparatuur is 250 V of 500 V geschikt.
Test starten
Druk op de testknop (TEST).
De UT501A zal nu de isolatieweerstand meten en deze op het scherm tonen.
De testknop kan vergrendeld worden voor continue meten.
Aflezen resultaten
Een hoge isolatieweerstand (meestal boven enkele mega-ohms) betekent goede isolatie.
Een lage waarde (lager dan 1 mega-ohm) wijst op isolatiefouten, vocht of beschadiging.
Als het apparaat 0 ohm of een kortsluiting aangeeft, is er een ernstig isolatieprobleem