Advies nieuwe auto

Pagina: 1 2 Laatste
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Lt-Crash
  • Registratie: Oktober 2008
  • Laatst online: 23-09 13:02
Ik kan ook de Private lease aanraden. Mijn vriend had net een week zijn rijbewijs en reed daarna rond in een gloednieuwe Opel Karl. Helemaal in zijn nopjes met zo'n heerlijk klein wagentje dat prima te besturen is. Grote voordeel bij diverse aanbieders is dat ze toch niet naar je schadevrije jaren kijken.

Voor €350-400 p/m zou je toch al een aardige auto moeten kunnen rijden met 10k per jaar. Ik zou dit echt aanraden, zeker omdat de toekomst van mobiliteit zich steeds meer in nevelen begint te hullen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hollandnick
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 23-09 10:28
Je moet je eerst een aantal dingen afvragen:
- Hoeveel waarde hecht je aan isolatie van de auto? Een goedkopere auto geeft meer omgevings/weg geluid dan een duurdere auto. Al zegt prijs niet alles, de honda Civic bijvoorbeeld ziet er leuk uit maar is enorm luidruchtig. Dat wordt muziek op standje gehoorschade of accepteren dat je alles van buiten hoort.
- hoeveel waarde hecht je aan het infotainment systeem, i.c.m. Android auto(of apple)? Ik ben zelf erg fan van infotainment systeem van seat/VW. Dat van Renault vond ik dan weer vreselijk. Ook hier komt weer eigen smaak naar voren. Zeker als je erg veel kilometers maakt is een fijn infotainment systeem ( vind ik dan ) erg belangrijk. Net als functies als adaptive cruisecontrol

Vervolgens moet je gewoon naar de dealer toe gaan en de auto's gaan proefrijden. Het komt natuurlijk niet 1 op 1 overeen omdat je in een splinternieuwe auto rijd, maar je krijgt wel een gevoel ( of hetzelfde doen bij meerdere 2ehands auto's )

10.000 kilometers is voor private lease overigens erg goed te doen. De prijzen zijn schappelijk en als je graag in een mooien nieuwe auto rijd zou ik dit (zelf) zeker doen

A hero need not speak. When he is gone, the world will speak for him


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mathelicious
  • Registratie: Juni 2013
  • Laatst online: 23-09 20:02
Het duurste aan de auto zijn uiteindelijk onderhoud en vaste lasten. Wegenbelasting is hetzelfde voor jong of oud, onderhoud zeker niet. Met 22,5k budget koop je een hele degelijke auto zoals een hyundai ioniq waar je de komende 10 jaar heerlijk mee kan rijden en later met zonnestroom kan opladen. Wegenbelasting is tijdelijk nog 50% korting en over 1,5 jaar 25%, daarna volle mep.

Ik zou nog niet inzetten op een particuliere EV tenzij je thuis kan opladen. Laadpalen en tarieven zijn alles behalve transparant en betrouwbaar; soms betaal je 70 cent per kWh en kan je voor hetzelfde geld een 1 op 15 in een benzine suv rijden. De aanschafprijs van een EV is het dan niet waard.

Als je binnen nu en 4 a 5 jaar een huis wil kopen zou ik geen lease contract aangaan maar je privé geld in de auto steken.

[ Voor 7% gewijzigd door mathelicious op 30-08-2023 09:23 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThunderNet
  • Registratie: Juni 2004
  • Nu online

ThunderNet

Flits!

In jouw situatie, waar ik heel goed snap waar je zo nieuw mogelijk zou willen rijden. Een leuke auto met de kop eraf, van de merkdealer binnen een 'premium occasion' programma. Scheelt je gigantisch in aanschafkosten, maar voelt nog wel steeds als een frisse nieuwe auto.

140eur/maand verzekering lijkt mij behoorlijk stevig (ik betaal nu 30eur/maand op basis van 30.000km/jaar), maargoed ik ben dan ook wat ouder.

Heb je liever vooraf, of achteraf, dat ik zeg dat ik geen flauw idee heb wat ik doe?


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Marzman
  • Registratie: December 2001
  • Niet online

Marzman

They'll never get caught.

Vissarion53 schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 08:02:
Jammer dat er zowel van TS als bij reacties van die ongefundeerde opmerkingen staan over private lease. PL werkt prima, als je niet al teveel kilometers per jaar rijdt, en een niet al te grote auto wil. Maar ja .. een grote auto kost ook veel als je 'm koopt. De onzin over 'aan het einde v.d. lease inleveren, dan heb je niets', heb ik al zo vaak ontkracht . .wat je er niet instopte, krijg je idd. niet terug. Ik heb al mijn 2e PL auto. Nu een Corsa. ik betaal 150 eur per maand (dat heet in mijn contract huur) voor een Cora 120 jaar editie, prijs > 20K. Het contract is voor 5 jaar (10.000 km per jaar): ik betaal dus 9000 euro voor de Corsa in 5 jaar. Met alle regeringsmaatregelen is dat, denk ik, veel minder dan de afschrijving, en daarna . .is het probleem voor de lease maatschappij. De Corsa heeft 1 nadeel, hij is gevoelig voor sporing. Hij is al 2 x uitgelijnd, uiteraard zonder kosten voor mij. Bekijk PL eens zonder alle foute vooroordelen.
Ik heb een (nieuwe) NIssan Micra gekocht (oud model dat opgevolgd werd door de hoekige Micra die er nu is, daarom was hij goedkoop) in 2017 voor dat bedrag. Ongeveer even groot als een Corsa.

Ok, ik heb dan wel ook beurtjes moeten betalen en een keer nieuwe banden, maar dat valt ook nog wel mee. Maar ik krijg er wel nog wat voor terug als ik die na 5 jaar zou inruilen.

☻/ Please consider the environment before printing this signature
/▌
/ \ <-- This is bob. copy and paste him and he will soon take over the world.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Carnoustie
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 21-09 01:53
Vergeet ook niet dat juist bij een wat duurdere, nieuwere auto die all-risk verzekering een flink potentieel "risico" is met zijn nul schadevrije jaren. Stel hij krijgt een schade in het eerste jaar, dan krijgt hij weliswaar een "nieuwe" auto terug van de verzekering, maar staat hij wel op -5 schadevrije jaren. Kijk maar eens wat die verzekering dan gaat kosten... Met wat pech kun je dan dus je nieuwe auto met flink verlies verkopen omdat je de premie niet meer op kunt brengen...

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • rodgerz
  • Registratie: November 2022
  • Laatst online: 29-09-2023
aljooge schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 07:00:
2500 netto verdienen en dan 22.5k uitgeven aan een auto. Dat is uit balans. Ik zou beginnen met iets kleiners en goedkopers. Een beetje meer geld overhouden per maand is ook fijn.
uit balans? wat is hier uit balans dan? Of ben je jaloers dat deze jonge kerel al zo vroeg een dikkere bak kan rijden? En jij misschien ooit begonnen bent met een open kadedilac? >:)

Ben serieus benieuwd wat jij een normaal bedrag vind voor iemand met een netto salaris van 2500 euro....ben dan ook benieuwd wat voor auto er als keuze nog over blijft in deze tijd :)

veel andere opties zijn er ook niet voor een nieuwere auto zoals de poster zoekt. Dat begint gewoon bij 20K

Als je de formule hanteert van 10%, dan rijdt 70% in Nederland in een auto die boven budget is. (of lease, maar dan bezit je niks)

Sommige mensen hebben gewoon mega hoge vaste lasten, sommige daarentegen bijna niets.
Als je 1000 euro per maand kan sparen, kan je daar dus makkelijk die dure auto van rijden.
Niet iedereen heeft een huur of hypotheek van 1500e in de mnd.

Sowieso geen gekke insteek om nu nog te investeren in een goede benzine auto, mogelijk de laatste auto, en over 5 jaar zijn benzine occasions helemaal niet meer te betalen!! Tegen die tijd koop je helemaal niets meer voor je geld :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hbsJR
  • Registratie: Juli 2004
  • Laatst online: 07:57

hbsJR

All rounder

Vissarion53 schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 08:02:
Jammer dat er zowel van TS als bij reacties van die ongefundeerde opmerkingen staan over private lease. PL werkt prima, als je niet al teveel kilometers per jaar rijdt, en een niet al te grote auto wil. Maar ja .. een grote auto kost ook veel als je 'm koopt. De onzin over 'aan het einde v.d. lease inleveren, dan heb je niets', heb ik al zo vaak ontkracht . .wat je er niet instopte, krijg je idd. niet terug. Ik heb al mijn 2e PL auto. Nu een Corsa. ik betaal 150 eur per maand (dat heet in mijn contract huur) voor een Cora 120 jaar editie, prijs > 20K. Het contract is voor 5 jaar (10.000 km per jaar): ik betaal dus 9000 euro voor de Corsa in 5 jaar. Met alle regeringsmaatregelen is dat, denk ik, veel minder dan de afschrijving, en daarna . .is het probleem voor de lease maatschappij. De Corsa heeft 1 nadeel, hij is gevoelig voor sporing. Hij is al 2 x uitgelijnd, uiteraard zonder kosten voor mij. Bekijk PL eens zonder alle foute vooroordelen.
Hou er rekening mee dat een lease contract kan vallen onder een BKR, als je op korte termijn (binnen 5 jaar) een huis wil kopen dat dit gevolgen kan hebben. https://www.hypotheker.nl...-een-hypotheek-afsluiten/

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • dyrc
  • Registratie: Januari 2010
  • Niet online
Wat ik nog in je verhaal mis is waar je over een paar jaar denkt te wonen en wat je daar aan kwijt denkt te zijn.
op een salaris van 50k/jaar kan je momenteel ~1100 euro hypotheek krijgen. een soortgelijk bedrag ga je ook kwijt zijn aan huur in de huisige markt. klap er wat (zorg)verzekeringen en (gemeente)belastingen bij, en meer dan de helft van je salaris staat dan al gereserveerd. 100euro/week aan boodschappen, en je hebt nog maar 500 euro over.
met een auto van 10k+22.5k klap je dat hele bedrag weg aan onderhoud/waardevermindering per maand... niet heel future proof(?)

als je 10k cadeau krijgt voor een eerste auto, koop iets (onder) de 10k en doe t daar even mee.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kevlar01
  • Registratie: Juni 2003
  • Niet online

kevlar01

trigger happy 'next' klikker

V.w.b. die schadevrije jaren, je kan blijkbaar schadevrije jaren overdragen van de ene persoon naar de andere.
Aangezien TS al 6 jaar (vermoedelijk schadevrij) rondrijdt, zou dit best kunnen schelen in zijn verzekering (en TCO).
Kan ik schadevrije jaren overdragen aan anderen?
De schadevrije jaren overdragen is maar in een beperkt aantal gevallen mogelijk. De verzekeringnemer kan de jaren overdragen aan iemand die op de polis staat aangetekend als één van de regelmatige bestuurders. In dat geval heeft de andere persoon ook daadwerkelijk bijgedragen aan het opbouwen van de schadevrije jaren. Een zoon of dochter een aantal jaren schenken is alleen mogelijk als ze op de polis staan aangetekend als regelmatige bestuurder. Bij het overdragen van schadevrije jaren aan je kind kan er geen splitsing van schadevrije jaren plaatsvinden.
https://www.alpina.nl/aut...aren%20over%20te%20dragen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Van der Berg
  • Registratie: April 2014
  • Laatst online: 23-09 19:55
Met die bedragen dat je noemt 22500 euro rij je al een splinternieuwe 0 KM Toyota Aygo X de ENVY 1.0. Heel jong alles nieuw! Uit de garage.

Ik ben flink bezig om te sparen voor een Toyota Aygo X Premium uitvoering met een open dakje voor €27.000. Premium uitvoering met alle denkbare opties erop + 18-inch banden

Ik rij 9 jaar met een Toyota Aygo, met bouwjaar mei 2010, Airco, ABS, Lichtmetalen velgen en metallic lak en 5 deurs. Ik kocht deze op 12 december 2014 met 30.000KM op de teller voor €7.000 via Toyota dealer 1 zakelijk eigenaar voor mij en altijd dealer onderhouden. Ik heb bijna 200.000 KM ermee gereden sinds de aankoop. Ik heb hem altijd bij Toyota onderhouden met APK. De Aygo is heel betrouwbaar en nooit in die 9 jaar grote reparaties gehad of mij in de steek gelaten. Wat ik heel bijzonder aan vind:

Ik ga het vaakst heen:
• Duitsland
• België

Waar ik met de Aygo ook ben geweest:
• Polen
• Oostenrijk
• Zwitserland
• Frankrijk
• Luxemburg

Waar de Aygo ook goed voor is, in Duitsland als het moet haal ik 160KM per uur!

Mijn tweede optie is een Audi A1 vanaf €33.000 nieuw! Kaal en met alle optie ga je richting de €40.000/44.000

Met de Aygo X is nog eens zeer economisch rijden en goed voor je protomonnee! Let op: duurdere brandstof komt er aan!

Ik deed in augustus een proefrit met de Audi A1 en was ook erg zuinig te noemen en wat reed dat anders heel anders.

Je kan net als mijn neef een Toyota CH-R HYBRIDE 1.8 rijden. Hij kocht deze paar maanden terug voor €25.000 (na inruil Toyota Yaris 2011 €21.000) bouwjaar 2021 met jonge leeftijd en maar 14.000 KM op de teller in een keer betaald. Met veel opties erbij. Via Toyota dealer

Leasen zou ik persoonlijk nooit doen en waarom? Je betaald flink premie maar de auto wordt nooit van jouw

Ik kon een nieuwe Aygo leasen: Even berekend €300 per maand 3 jaar contract = €10.800. Nou dan heb ik liever mijn eigen auto veel economischer en goedkoper

[ Voor 67% gewijzigd door Van der Berg op 30-08-2023 11:18 ]

X570 Aorus Pro - Ryzen 7 5800X- Noctua NH-U14S - FSP Hydro Ti PRO 1000W - 32GB DDR4 3600MHz C16 - GeForce RTX 4090 - 990 Pro 4TB - MSI MAG 321UP QD-OLED 4K/165Hz - 65" OLED LG B4 - Watch Ultra LTE - S24 Ultra 1TB - Tab S10+ 512/12GB - Buds 3 Pro - 22TB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • noctilucus
  • Registratie: Maart 2023
  • Laatst online: 03-02 12:05
Ik zou ook een jonge tweedehands aanraden, nieuw kopen betaal je uiteindelijk best veel voor de eerste jaren / kilometers.

Private lease kost je op middellange termijn normaal meer dan zelf aankopen, die leasemaatschappijen zijn geen vzw's. Dat zou ik alleen overwegen als je de flexibiliteit wil om na een paar jaar te kunnen stoppen (bv. als de kans groot is dat je verandert naar een job met bedrijfswagen) of te kunnen wisselen van auto. Of als je de initiële aankoopkost wil spreiden, maar dat lijkt me hier niet aan de orde.

Ook niet enkel kijken naar de aankoopprijs maar ook de lopende kosten (verbruik kan best wel wat schelen, onderhoud waarbij "premium" merken gewoon duurder uitkomen)
In de prijsklasse zou ik niet aanraden om naar een tweedehands elektrische auto te kijken, met 10.000 km per jaar betaal je in verhouding best veel extra om elektrisch te kiezen maar win je per jaar weinig aan lagere energiekosten. En elektrische wagens van een paar jaar oud in die prijsklasse zijn ook niet de meest praktische qua laadsnelheid, batterijcapaciteit, dan moet je waarschijnlijk nog de kost van een laadpaal thuis meerekenen om niet afhankelijk te zijn van openbare laadpaaltarieven en beschikbaarheid,...

En zoals andere forum gebruikers ook al zeiden, beter niet het volle bedrag in 1 keer uitgeven aan de aankoopprijs, maar een deeltje apart zetten voor onverwachte onderhoudskosten die je altijd wel kan hebben (hopelijk pas na een paar jaar).

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Harry Nak
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 05-08 01:15
dyrc schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 10:05:
Wat ik nog in je verhaal mis is waar je over een paar jaar denkt te wonen en wat je daar aan kwijt denkt te zijn.
op een salaris van 50k/jaar kan je momenteel ~1100 euro hypotheek krijgen. een soortgelijk bedrag ga je ook kwijt zijn aan huur in de huisige markt. klap er wat (zorg)verzekeringen en (gemeente)belastingen bij, en meer dan de helft van je salaris staat dan al gereserveerd. 100euro/week aan boodschappen, en je hebt nog maar 500 euro over.
met een auto van 10k+22.5k klap je dat hele bedrag weg aan onderhoud/waardevermindering per maand... niet heel future proof(?)

als je 10k cadeau krijgt voor een eerste auto, koop iets (onder) de 10k en doe t daar even mee.
Klap even de openingspost, onzinnig verhaal dus.

Wat haal je onder de 10k wat voldoet aan de wensen van TS?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dyrc
  • Registratie: Januari 2010
  • Niet online
Harry Nak schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 10:39:
[...]


Klap even de openingspost, onzinnig verhaal dus.

Wat haal je onder de 10k wat voldoet aan de wensen van TS?
fair enough zn huidige huur van 900 over t hoofd gezien, dat scheelt dan 200 euro op mn verhaal.

wensen != haalbaar. ik probeer even een spiegeltje voor te houden. kan je boos worden maar onzinnig is t niet. en je kan je rijk rekenen dat je alle levenskosten voor 900/maand all inclusive aftikt, maar dan hoor ik (en half nederland met mij) graag hoe je dit doet.... (of hoe je denkt dat dit bedrag over een paar jaar gelijk blijft, waardoor de dure auto prima kan..)
aanschaf en bezit(upkeep) zijn niet hetzelfde probleem, maar horen wel bij elkaar.

haal een 2013+ audi a3 sportback, mooi op budget alles erop.

[ Voor 30% gewijzigd door dyrc op 30-08-2023 10:57 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Thomas18GT
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 18-09 10:45
Sport_Life schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 09:11:
Koop een auto die jij leuk vindt, als dat een Mazda 3 is en je kunt die betalen, prima toch.
Nu heb je nog de keuze voor een leuke auto, over pakweg 10 jaar ben je ook gebonden aan die praktische stationwagen ;).
Een auto is toch vooral gevoel, kan een auto nog zo goed zijn (Toyota bv) als het uiterlijk je niet aanstaat rijd je nog niet prettig.
Dit eigenlijk.
Financieel is de verstandigste keuze een Aygo van tussen de 2 en 10 jaar oud. Goedkoop in verzekering, onderhoud en wegenbelasting. Alles daarboven is luxe en kies je op gevoel.

Een auto is voor de ene persoon een hobby, de ander puur een vervoersmiddel. Het is dus voor de meesten zoeken naar wat je ervoor wil uitgeven, wat het je waard is in vergelijking met andere dingen in het leven.

In jouw levensfase koos ik voor een nieuwe Polo GTI (van de baas dan weliswaar), toen er een hond en kind kwam voor een ID4. Per maand kostte die laatste richting de 1000 euro. Met de tweede op komst voor een Golf 7 station gekozen, prive. Met 10.000km per jaar en alles meegerekend (afschrijving, onderhoud, wegenbelasting, verzekering en benzine) kom ik ergens tussen de 350 en 400 per maand uit. De ID4 was de 600 per maand me niet meer waard, die 7200 per jaar geef ik nu liever uit aan andere dingen.

Succes met je keuze ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Vissarion53
  • Registratie: Oktober 2022
  • Laatst online: 03-11-2023
GioStyle schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 08:42:
[...]


Probleem is alleen dat 22.5k voor een auto tegenwoordig niets is. Je kan daar niet eens een nieuwe auto voor kopen.


[...]


€150 per maand? Dat is te goedkoop. Wat is het addertje?
Geen, gewoon goed contract. Ik ben er dus blij mee. Toevallig zelfs net met 2 jaar verlengd. Maar .. voor de eerlijkheid .. zoals ik zei: de 150 is voor de auto, daar komt verzekering en belasting dus nog bij. Maar een Corsa is best duur in onderhoud zag ik. Elke 2 jaar b.v. remolie verversen, en uiteraard oliebeurtjes zowat op de minuut. Alleen .. gelukkig .. geen Stellantis motor met die bizarre constructie van een distributieriem in een oliebad.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Vissarion53
  • Registratie: Oktober 2022
  • Laatst online: 03-11-2023
hbsJR schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 09:56:
[...]


Hou er rekening mee dat een lease contract kan vallen onder een BKR, als je op korte termijn (binnen 5 jaar) een huis wil kopen dat dit gevolgen kan hebben. https://www.hypotheker.nl...-een-hypotheek-afsluiten/
Dat is uiteraard bekend. Maar als 70 jarige terminale kankerpatiënt is verhuizen voor mij niet echt een optie. Ook TS zie ik zich (nog) daarmee niet bezighouden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Van der Berg
  • Registratie: April 2014
  • Laatst online: 23-09 19:55
Leasen is leuk misschien, maar je betaald en betaald uiteindelijk heb je niks in jouw bezit. Leasemaatschappij worden uiteindelijk rijker en rijker

Ik kon Leasen Aygo €300 per maand = 3 jaar contract = €10.800! Zelfs als je een tweedehands Aygo koop rij je al veel goedkoper.

In mijn eigen Aygo:
• Wegenbelasting €21 per maand
• De autoverzekering All-Risk €42,33 per maand
• Benzine is afhankelijk hoeveel liters maximaal 30L

Onderhoud ongeveeer om de 6 en de 12 maanden steeds bij de Toyota dealer.

Ik kom nooit aan die €300 per maand dat ze vragen

Ik heb liever mijn eigen auto in bezit.

Ik rij gemiddeld 22.500 KM per jaar.

[ Voor 49% gewijzigd door Van der Berg op 30-08-2023 11:46 ]

X570 Aorus Pro - Ryzen 7 5800X- Noctua NH-U14S - FSP Hydro Ti PRO 1000W - 32GB DDR4 3600MHz C16 - GeForce RTX 4090 - 990 Pro 4TB - MSI MAG 321UP QD-OLED 4K/165Hz - 65" OLED LG B4 - Watch Ultra LTE - S24 Ultra 1TB - Tab S10+ 512/12GB - Buds 3 Pro - 22TB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GioStyle
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 11:02
Vissarion53 schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 11:15:
[...]

Geen, gewoon goed contract. Ik ben er dus blij mee. Toevallig zelfs net met 2 jaar verlengd. Maar .. voor de eerlijkheid .. zoals ik zei: de 150 is voor de auto, daar komt verzekering en belasting dus nog bij. Maar een Corsa is best duur in onderhoud zag ik. Elke 2 jaar b.v. remolie verversen, en uiteraard oliebeurtjes zowat op de minuut. Alleen .. gelukkig .. geen Stellantis motor met die bizarre constructie van een distributieriem in een oliebad.
Elke auto moet om de twee jaar de remvloeistof laten vervangen. Dat heeft te maken met dat er na verloop van tijd vocht in het vloeistof kan komen, waardoor de remming niet meer gegarandeerd is. Heeft niets specifiek met de Corsa te maken.

Ja, en ik was in de veronderstelling dat private lease inclusief verzekering en motorrijtuigenbelasting is. Dus die €150 is eigenlijk puur voor de afschrijving en onderhoud. Dan is het niet meer zo interessant, ik zit rond de €200 per maand met een dealeronderhouden Audi A1.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Lapa
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 10:49
Tja, als ik zelf uit 3 opties kan kiezen en bij slechts één van die opties krijg ik 10.000 euro cadeau, dan wist ik het wel.

Mits je er natuurlijk verder geen bezwaren tegen hebt om zo'n groot cadeau van je ouders te ontvangen en die het ook kunnen missen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Sito
  • Registratie: Augustus 2009
  • Laatst online: 10:46
Vissarion53 schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 08:02:
Jammer dat er zowel van TS als bij reacties van die ongefundeerde opmerkingen staan over private lease. PL werkt prima, als je niet al teveel kilometers per jaar rijdt, en een niet al te grote auto wil. Maar ja .. een grote auto kost ook veel als je 'm koopt. De onzin over 'aan het einde v.d. lease inleveren, dan heb je niets', heb ik al zo vaak ontkracht . .wat je er niet instopte, krijg je idd. niet terug. Ik heb al mijn 2e PL auto. Nu een Corsa. ik betaal 150 eur per maand (dat heet in mijn contract huur) voor een Cora 120 jaar editie, prijs > 20K. Het contract is voor 5 jaar (10.000 km per jaar): ik betaal dus 9000 euro voor de Corsa in 5 jaar. Met alle regeringsmaatregelen is dat, denk ik, veel minder dan de afschrijving, en daarna . .is het probleem voor de lease maatschappij. De Corsa heeft 1 nadeel, hij is gevoelig voor sporing. Hij is al 2 x uitgelijnd, uiteraard zonder kosten voor mij. Bekijk PL eens zonder alle foute vooroordelen.
Een van de grootste nadelen van private lease is dat dit een BKR-registratie is en dus invloed heeft op wat je eventueel qua hypotheek kan lenen bij de aankoop van een huis. Als TS gaat huren, maar wel binnen de termijn van de private lease een huis wil kopen, is private lease een erg slechte keuze.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • ID-College
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 10:46
Vissarion53 schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 11:15:
[...]

Geen, gewoon goed contract. Ik ben er dus blij mee. Toevallig zelfs net met 2 jaar verlengd. Maar .. voor de eerlijkheid .. zoals ik zei: de 150 is voor de auto, daar komt verzekering en belasting dus nog bij. Maar een Corsa is best duur in onderhoud zag ik. Elke 2 jaar b.v. remolie verversen, en uiteraard oliebeurtjes zowat op de minuut. Alleen .. gelukkig .. geen Stellantis motor met die bizarre constructie van een distributieriem in een oliebad.
Oliebeurtjes en remvloeistof is niet duur, zeker niet voor een corsa. Ik vind 150 euro (en dan komt de rest er nog bij) best veel geld.. Je betaalt dus 1800 per jaar, en dan komt er nog verzekering en MRB bij.. Geen idee wat dat kost voor een corsa maar dat is best veel geld op jaarbasis voor zo'n klein ding. Ik zou het er niet voor over hebben iig :)

@TS: Ik zou btw 22,5k met jouw salaris niet uitgeven. Ik heb zelf een auto die iets duurder was, maar mijn salaris ligt wel een stukje hoger dan het jouwe. Vaak heb je met een grotere auto ook wat hogere kosten.. En auto's schrijven als een gek af, dus veel geld verdampt ook.. Zou iets lager gaan zitten, dan heb je een prima auto'tje voor een leuk bedrag.. Rond de 15k oid..

[ Voor 16% gewijzigd door ID-College op 30-08-2023 11:56 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • koen0s
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 02-09 15:46
Zou ik het aanraden een auto voor 22.5k te kopen in jouw situatie? Nee, je kunt in deze fase van je leven beter iets goedkopers rijden en het geld stoppen in een woning of een leuke reis oid.

Mocht je toch een dikke bak willen rijden voor dat bedrag kun je een Mercedes-Benz C350e overwegen. Veel auto voor het geld, en past prima in het budget. Houd er wel rekening mee dat je ook Mercedes onderhoudsprijzen op je dak krijgt. Een (bijna) nieuwe Aygo ofzo zou ik zelf nooit kopen, dan liever een iets oudere auto met meer comfort. Maar dat is puur een mening.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • jeroenkb
  • Registratie: November 2020
  • Niet online
Van der Berg schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 11:26:
Leasen is leuk misschien, maar je betaald en betaald uiteindelijk heb je niks in jouw bezit. Leasemaatschappij worden uiteindelijk rijker en rijker

Ik kon Leasen Aygo €300 per maand = 3 jaar contract = €10.800! Zelfs als je een tweedehands Aygo koop rij je al veel goedkoper.

In mijn eigen Aygo:
• Wegenbelasting €21 per maand
• De autoverzekering All-Risk €42,33 per maand
• Benzine is afhankelijk hoeveel liters maximaal 30L

Onderhoud ongeveeer om de 6 en de 12 maanden steeds bij de Toyota dealer.

Ik kom nooit aan die €300 per maand dat ze vragen

Ik heb liever mijn eigen auto in bezit.

Ik rij gemiddeld 22.500 KM per jaar.
Drogredenen.

Je moet ook afschrijving meenemen in je kostenoverzicht.

Koop met eigen geld een auto van 20k; is na 5 jaar nog maar 10k waard: Nog 10k waarde over.
Lease een auto voor 2k per jaar. Na 5 jaar 10k aan kosten. Had 20k op de bank. Dus nu nog 10k waarde over.

Nu is bovenstaande met fictieve bedragen die precies op elkaar aansluiten. In de werkelijke wereld hangt het van de situatie af wat voordeliger is. En dat is eigenlijk op voorhand niet goed te bepalen.

Maar klakkeloos lease wegzetten als onzinnig en duur klopt gewoon niet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Danny-123
  • Registratie: November 2019
  • Laatst online: 23-09 20:31
Dank jullie wel voor jullie advies en aanbevelingen qua auto's. Het heeft mij een hoop inzicht gegeven in wat te verwachten valt.

Daarentegen, Ik lees veel reacties over het aanschaffen van een huis in combinatie met een hypotheek. Ik heb hier de komende 5 jaar geen plannen voor, mijn vriendin is nog studente voor zo'n 3 jaar en de eerste twee jaar na haar studie is er ook geen gezamenlijk huis aankoop in de planning. Wij zijn wel van plan om samen over 3 jaar een appartement te huren à la 1500 per maand of zo, maar dan zijn wij ook al 3-4 jaar verder en verdien ik hopelijk geen 2500 meer.

Ik lees ook veel advies over het aankopen van een oudere auto rond de ~10k wat voor jonge auto kan ik daar voor halen wat geen toyota Aygo is (wat ik persoonlijk echt een lelijke auto vind) of een VW polo die al helemaal kapot is gereden? Ik zoek niet perce een grote auto, maar het mag wel qua paketten en uitstraling wat luxe en modern zijn, vind ik.
Zelf heb ik bijvoorbeeld in een VW Taigo R 2022 gereden voor werk en die is qua interieur toch wel wat ik in mijn ogen noem modern en luxe. Zoiets zoek ik. Daarnaast natuurlijk is gereden in de Polestar 2 ook wat ik qua uiterlijk en interieur mooi vind en qua uiterlijk is zo'n Mercedes A klasse wel een mooie, daarom de keuze voor een Mazda 3 of iets in die richting.

Ook kan ik natuurlijk ouder gaan kijken, maar letop dat ik 5 jaar met die auto ga doen. Kan dan wel 2014 kijken, maar tegen die tijd is de auto dan wel weer 14-15 jaar oud en zo'n 50000-60000 km verder en wie weet wat het met zich mee brengt qua andere kosten.

Tevens het is niet dat ik na het aankoop (of lease) van een auto geen spaargeld meer over heb. Zelf heb ik dan nog zo'n 10k spaargeld naast de 12.5k die ik ga uitgeven en komt maandelijks wat bij (zo'n 1400 momenteel).

Ik heb een bijvoorbeeld Polestar 2 LRSM PL overwogen met alle pakketten en dat kost zo'n 850 euro p/m voor 5 jaar (of 800 voor 6), mijn vader zegt dat het niet zo wijs was en daarom de 2e-hands aankoop keuze waardoor deze vraag/discussie is ontstaan. Nieuw kost die uiteraard 60k, dan bespaar ik 9k aan initiële kosten en alle mogelijk kosten achteraf zoals verzekering etc. Auto is dan uiteraard niet van mij, maar dan zijn we al wel 5 jaar verder en heb ik niet te maken met wat voor afschrijving dan ook. Prijs gaat dan wel ietsjes omhoog i.v.b met wegenbelasting :(

Ik zal nogmaals eens overwegen (ook samen met mijn vader) met de informatie en adviezen die ik hier heb opgedaan om samen de keuze te maken.
Lapa schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 11:37:
Tja, als ik zelf uit 3 opties kan kiezen en bij slechts één van die opties krijg ik 10.000 euro cadeau, dan wist ik het wel.

Mits je er natuurlijk verder geen bezwaren tegen hebt om zo'n groot cadeau van je ouders te ontvangen en die het ook kunnen missen.
Dat is enkel omdat ik geen aanschaf kan doen van 22.5k zonder 0 euro aan spaargeld over te houden, ze hebben het ook aangeboden voor een private lease maar omdat ik maandelijks genoeg verdien en overhoud, heb ik dat afgewezen.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Joosie200
  • Registratie: September 2007
  • Niet online
Je kunt een gloednieuwe auto kopen of leasen, een young occasion van zeg 5 jaar oud, eentje van 10 jaar oud.

Eentje van 10 jaar oud daarbij is van belang te weten in welke staat de auto verkeerd. Ik kocht er eentje met 220 duizend op de teller voor 3000 euro. Maar over drie jaar tijd had ik er ook 3000 euro aan onderhoud in zitten. En toen bleek dat de koplampen niet meer te polijsten waren, de remschijven niet nog eens afgedraaid konden worden, motorsteunen vervangen moesten worden was die economisch total los om door de APK heen te slepen.

Wat menigeen weg laat is de afschrijving op het totaalplaatje. Dat de afgelopen jaren zo knotsgek waren dat je zelfs meer kon krijgen voor je derdehandse auto kwam door de aanleverproblemen van nieuwe auto's. Een occasion van 10 jaar oud schrijft het minste af maar heeft mij wel 30 euro per maand aan afschrijving gekost. Eentje van 5 jaar oud op benzine gaat harder afschrijven aangezien de richting naar elektrisch is ingezet. Wie wil er in 2028 nog een 10 jaar oude ice auto rijden als de benzineprijs vrijwel enkel toeneemt? Dan kom je niet weg met 25/30 euro afschrijving.

En lease: ja het heeft invloed op je hypotheek. Maar als je een flex lease clausule opneemt kun je na 12 maanden maandelijks opzeggen ongeacht de reden (woning kopen, verlies van werk, echtscheiding, je noemt het) En dan is de leasemaatschappij verplicht die bkr codering eruit te halen. Dus dat is meer een tijdelijke blokkade.

Elektrisch is er zeker wat te halen voor jouw budget. Zelf zou ik een Nissan leaf en Renault Zoe oude stijl negeren. Goedkoop is duurkoop. De leaf heeft last van geen passieve koeling aan boord waardoor je beperkt bent in het aantal snellaadsessies. En Renault de oude stijl heeft enkel AC laden en geen DC laden. De ZE50 laad maar met 50 kW. Een Hyundai Ioniq is een keuze: zelfs met 28 kWh pack nog goed inzetbaar omdat ie sneller oplaad, gestroomlijnder is. Ook de Hyundai Kona / Kia eNiro zijn betrouwbaar en halen hun opgegeven bereik vaak het beste. Wil je Stellantis proberen kun je kiezen uit de Peugeot e208 / Corsa E of een slagje groter e2008 / mokka E / Citroën EC4. Of je gaat een Tesla model 3 proberen. In 2019 super populair door lage bijtelling.

Of je nu een hybride auto kiest die 1 op 20 rijdt of een elektrische auto die 15/16kWh verbruikt. Per saldo zit je dan op 5l per 100km = 10 euro. De oplaadkosten mogen dan zo duur uitvallen als 65 cent per kWh. Terwijl Tesla nu prijzen aanbied van 25 cent tot 35 cent bij openbare laadpalen. Kortom een elektrische auto rijden kan allang met hetzelfde budget als een benzine auto kost. Soms stunt een dealer zelfs met een private lease actie. Met 0 schadevrije jaren het overwegen waard. Met 150 all risk verzekering, 100 afschrijving en 50 onderhoud zit je ook op die 300 euro. Daarbij geldt voor 2025 nog een korting van 75% op de wegenbelasting. Sowieso is het afwachten hoe duur het gaat uitvallen. Met een nieuwe kabinet op komst is het afwachten of het uitgangspunt gaat zijn: baseert men het EV tarief op benzine, diesel of lpg?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • sOid
  • Registratie: Maart 2004
  • Niet online
jeroenkb schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 11:55:
[...]

Drogredenen.

Je moet ook afschrijving meenemen in je kostenoverzicht.

Koop met eigen geld een auto van 20k; is na 5 jaar nog maar 10k waard: Nog 10k waarde over.
Lease een auto voor 2k per jaar. Na 5 jaar 10k aan kosten. Had 20k op de bank. Dus nu nog 10k waarde over.

Nu is bovenstaande met fictieve bedragen die precies op elkaar aansluiten. In de werkelijke wereld hangt het van de situatie af wat voordeliger is. En dat is eigenlijk op voorhand niet goed te bepalen.

Maar klakkeloos lease wegzetten als onzinnig en duur klopt gewoon niet.
Komt ook nog inflatie bij kijken. Voor zover ik weet hebben leasecontracten geen inflatiecorrectie (die van mij iig niet). Dus als je een leasecontract voor 5 jaar afsluit voor €300 per maand en de inflatie tijdens die 5 jaren is hoog, dan betaal je eigenlijk dus ook minder.

Daarnaast is ongepland onderhoud ook nog 'een ding'. Ik ben iig blij met mijn private lease Hyundai i20. Het kan vast voordeliger, maar ik rijd nu wel in een nieuwe auto waarbij mogelijke problemen niet mijn probleem zijn ;)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Thomas18GT
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 18-09 10:45
@Van der Berg Logisch als je nieuwe private lease met een occasion gaat vergelijken..
21 wegenbelasting
42 verzekering
30-50 onderhoud (hier zit natuurlijk de variabele factor van geluk)
142 afschrijving (na 5 jaar en 112.500 km is hij ongeveer nog 10k waard 18,5k - 10 = 8,5k in 5 jaar = gemiddeld 142 per maand).

Totaal 235-255. Zo groot is dat verschil dan niet meer met private lease, waarbij je helemaal geen risico meer hebt. Wie weet hoeveel de Aygo's over 5 jaar nog waard zijn als de benzine op 3 euro staat..

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • elmo1
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 10:11

elmo1

Kona Electric jan-2019

Kijk voor een Kona uit 2019 geleverd in NL. Hebben allemaal een nieuwe accu gekregen dus de accu zelf is vaak maar 2 jaar oud. Redelijk probleemloze auto en makkelijker voor 20000,- te verkrijgen let wel op dat je weet wat laad gedrag is geweest.
Met mijn 2019 kona met nieuwe accu van 2021 toen 75k vervangen en reeds 140k op teller. Rij ik nog probleemloos 450km op een lading indien nodig. Laad overigens bijna altijd tussen 20 en 80/90%.
In mijn beleving een toekomst bestendige keuze . Fijn zou wel zijn als je aan huis kan laden dat is wel handig.

Wegenbelasting voorlopig 0
Beurt 180 per jaar/15k km.
Verzekering = persoonlijk
Tot 7 jaar garantie mogelijk.

[ Voor 10% gewijzigd door elmo1 op 30-08-2023 12:05 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Sissors
  • Registratie: Mei 2005
  • Niet online
Voor een nieuwe kleine autos is PL zeker voor een beginnende bestuurder erg interessant. Voor grotere auto's was dat iig de laatste keer dat ik checkte al minder, en als je niet nieuw hoeft, wordt het ook een heel ander verhaal, en:
-Danny-123 schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 11:56:
Ook kan ik natuurlijk ouder gaan kijken, maar letop dat ik 5 jaar met die auto ga doen. Kan dan wel 2014 kijken, maar tegen die tijd is de auto dan wel weer 14-15 jaar oud en zo'n 50000-60000 km verder en wie weet wat het met zich mee brengt qua andere kosten.
Ik ga je echt niet vertellen dat je maar een oud barrel moet rijden, want ik vind ook dat het er wel heel makkelijk het altijd op neerkomt door sommige. Maar ik denk ook dat je hier wel erg pessimistisch bent over een wat oudere auto. 5 jaar ermee doen is niks natuurlijk, en auto's kunnen echt wel wat kilometers maken. Uiteindelijk heb je bij een auto uit de fabrieksgarantie geen garanties, je kan zeker pech hebben met enorme onderhoudskosten. Tegelijk bij een auto van €22.5k is de afschrijving zeer waarschijnlijk ook erg hoog.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Pietervs
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

Pietervs

is er al koffie?

nu kan niemand ver in de toekomst kijken, maar ik verwacht toch dat over een jaar of 5, 6 de benzine- en dieselauto's een stuk minder populair zullen zijn omdat electrisch rijden heel hard gepromoot wordt.
Ik zou er dus voor kiezen om een auto te nemen die je over 6 jaar (bij wijze van spreken) zonder al te veel pijn naar de stort kan brengen. Want om nu 22,5k uit te geven voor een benzineauto waar je over 6 jaar nauwelijks nog iets voor terugkrijgt met een geschatte afstand van 10.000 kilometer per jaar... Dat zou echt jammer zijn.

Je zegt dat je in de ICT zit. Geen mogelijkheid voor een leaseauto? Dat neemt een heleboel zorgen weg :)

Pvoutput 3.190 Wp Zuid; Marstek Venus 5.12 kWh; HW P1; BMW i4 eDrive40


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • GioStyle
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 11:02
Pietervs schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 12:31:
nu kan niemand ver in de toekomst kijken, maar ik verwacht toch dat over een jaar of 5, 6 de benzine- en dieselauto's een stuk minder populair zullen zijn omdat electrisch rijden heel hard gepromoot wordt.
Ik zou er dus voor kiezen om een auto te nemen die je over 6 jaar (bij wijze van spreken) zonder al te veel pijn naar de stort kan brengen. Want om nu 22,5k uit te geven voor een benzineauto waar je over 6 jaar nauwelijks nog iets voor terugkrijgt met een geschatte afstand van 10.000 kilometer per jaar... Dat zou echt jammer zijn.

Je zegt dat je in de ICT zit. Geen mogelijkheid voor een leaseauto? Dat neemt een heleboel zorgen weg :)
Als er iets is wat sneller afschrijft dan een benzineauto dan is het een EV wel. :D

Benzineauto's zijn juist nu populair, omdat het nog enigszins betaalbaar is. Kom maar terug met je EV in 2026 als je de volle mep motorrijtuigenbelasting mag betalen. :D

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • spijk860
  • Registratie: November 2015
  • Laatst online: 23-09 20:59
Niet per definitie advies maar ik heb als laatste jaars student een goedkope Fiat Grande Punto gekocht met de meest simpele 1.2 motor die er is.
Onderhoudshistorie is kloppend en hier rij ik al bijna 15.000km mee rond voor nog geen 500 euro aan onkosten.
APK is geen issue, en verbruik is respectabelste 5.8L/100km.
Verzekering en wegenbelasting zijn beide enkele tientjes.

De maandelijkse lasten wil ik voor een auto zo laag mogelijk houden zodat ik meer geld over hou om te sparen/beleggen.

MBP 13 2017, Mac mini 16/256gb, iPad Pro M1/128 Iphone 15 Pro 256, PS5,


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Sethro
  • Registratie: Maart 2017
  • Laatst online: 10-04 09:05
GioStyle schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 14:07:
[...]


Als er iets is wat sneller afschrijft dan een benzineauto dan is het een EV wel. :D
Bron please?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • ImprezaBrabo
  • Registratie: Augustus 2023
  • Laatst online: 30-08-2023
-Danny-123 schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 11:56:
Ik heb een bijvoorbeeld Polestar 2 LRSM PL overwogen met alle pakketten en dat kost zo'n 850 euro p/m voor 5 jaar (of 800 voor 6), mijn vader zegt dat het niet zo wijs was en daarom de 2e-hands aankoop keuze waardoor deze vraag/discussie is ontstaan. Nieuw kost die uiteraard 60k, dan bespaar ik 9k aan initiële kosten en alle mogelijk kosten achteraf zoals verzekering etc. Auto is dan uiteraard niet van mij, maar dan zijn we al wel 5 jaar verder en heb ik niet te maken met wat voor afschrijving dan ook. Prijs gaat dan wel ietsjes omhoog i.v.b met wegenbelasting :(
Ik ga verder niet in op alle opties en alles wat iedereen zegt, maar zo'n Mazda 3 of Honda Civic van een paar jaar oud zijn zo slecht nog niet.

Anyway, bovenstaande quote ik niet voor niets, maar zet dat aub uit je hoofd! En probeer het voor jezelf ook niet goed te praten/te beredeneren. Dan betaal je €48.000 in 5 jaar (excl laden) en naar 5 jaar heb niets. Dat is echt hele dikke kapitaalvernietiging, ik mag hopen dat je vader iets meer krachttermen heeft gebruikt dan "niet wijs".

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Puddi Puddin
  • Registratie: December 2014
  • Nu online
GioStyle schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 14:07:
[...]


Als er iets is wat sneller afschrijft dan een benzineauto dan is het een EV wel. :D

Benzineauto's zijn juist nu populair, omdat het nog enigszins betaalbaar is. Kom maar terug met je EV in 2026 als je de volle mep motorrijtuigenbelasting mag betalen. :D
Kijkje genomen in de tweedehands markt? EV's met 1, 2 ton op de teller die gewoon nog voor nieuwe prijs weg gaan _/-\o_ 8)7

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WiLLoW_TieN
  • Registratie: Maart 2004
  • Nu online
Thomas18GT schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 12:01:
@Van der Berg Logisch als je nieuwe private lease met een occasion gaat vergelijken..
21 wegenbelasting
42 verzekering
30-50 onderhoud (hier zit natuurlijk de variabele factor van geluk)
142 afschrijving (na 5 jaar en 112.500 km is hij ongeveer nog 10k waard 18,5k - 10 = 8,5k in 5 jaar = gemiddeld 142 per maand).

Totaal 235-255. Zo groot is dat verschil dan niet meer met private lease, waarbij je helemaal geen risico meer hebt. Wie weet hoeveel de Aygo's over 5 jaar nog waard zijn als de benzine op 3 euro staat..
Vaak is alle lease van rond de €259 p/m ook maar 5000km per jaar rijden toegestaan.

Dus voor een A-segment auto die je zelf koopt ben je dan wellicht hetzelfde kwijt per maand.

Maar dan mag je wel b.v 20.000km per jaar rijden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GioStyle
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 11:02
Kijk eens naar een Tesla Model 3. In nog geen jaar tijd is het goedkoopste model met €10.000 in prijs verlaagd. Betekent dat je je EV al met 20% kan afschrijven in een jaar tijd.
Puddi Puddin schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 14:45:
[...]


Kijkje genomen in de tweedehands markt? EV's met 1, 2 ton op de teller die gewoon nog voor nieuwe prijs weg gaan _/-\o_ 8)7
Daar trapt toch niemand in? Ik bedoel, waarom zou je een Tesla Model 3 uit 2019 kopen met een ton op de teller, terwijl een nieuwe net zoveel kost…

[ Voor 28% gewijzigd door GioStyle op 30-08-2023 15:02 ]


Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • OosterF
  • Registratie: Maart 2017
  • Laatst online: 11:19
-Danny-123 schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 11:56:
Ook kan ik natuurlijk ouder gaan kijken, maar letop dat ik 5 jaar met die auto ga doen. Kan dan wel 2014 kijken, maar tegen die tijd is de auto dan wel weer 14-15 jaar oud en zo'n 50000-60000 km verder en wie weet wat het met zich mee brengt qua andere kosten.
Als je je oprecht zorgen maakt over de kosten van een 'oudere' auto dan wil ik die zorgen graag wegnemen. Je TCO is hoe dan ook veel lager wanneer je een oudere auto koopt in vergelijking met een duurdere jonge auto. De afschrijving voor een jonge auto is simpelweg veel hoger dan dat de onderhoudskosten zullen zijn voor een oudere auto.

Persoonlijk zou ik in jouw situatie (voldoende spaargeld en een gift van ouders) ook geen afgereden Aygo kopen. Tegelijkertijd zou ik ook niet het hele bedrag uitgeven. Je geeft aan een Mazda 3 mooi te vinden (begrijpelijk, erg mooie auto's). In jouw situatie had ik de middenweg gekozen. Mijn advies: kijk naar een Mazda 3 vanaf de facelift in 2016, met de 2.0L Skyactiv motor en een handbak. Automaten van Mazda zijn niet geweldig, en de handbakken daarentegen schakelen fantastisch. Kijk voor een NL exemplaar, en wees niet te bang voor een hogere kilometerstand. De auto kan dat prima hebben en doordat je maar 10k/jaar gaat rijden zal de afschrijving daarmee heel beperkt zijn. Dan rij je een prachtige Mazda en heb je een volle spaarpot.

Krijg je later spijt en wil je toch voor een duurdere auto gaan, dan doe je de Mazda voor praktisch hetzelfde bedrag weer van de hand, de afschrijving is namelijk heel beperkt. Andersom is ingewikkelder, want een dure auto schrijft sneller af.

Succes met je keuze.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Prosac
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 21-09 16:40
Even aanvullend op OosterF.

Een auto uit 2014 kan prima als je niet al te hoge kilometers hebt (daarmee doel ik op 350k +)
Ik heb zelf een Skoda Octavia uit 2014, gekocht in 2017. Het is dat een diesel voor ons niet langer nodig is en we wat nieuws willen, anders kon ik er nog rustig in verder rijden. Maar ik heb de auto gekocht op 170k en er nu 360k op zitten. Als ik de APK’s, 2x nieuwe banden en jaarlijkse beurt niet mee tel, heb ik er qua onderhoud nog geen 1500 euro aan hoeven besteden. Remblokken vervangen, een voorlampunit moest vervangen worden na een aanrijding en een chip tbv uitlaatsysteem.
Oh en recent een nieuwe turboslang dankzij een marter.
En in principe zou je kunnen beargumenteren dat een deel van die kosten toeval zijn en de remblokken gebruikelijk, net als de banden. Dus waar je rekening mee kunt houden op basis van je kilometers.

Auto’s gaan echt heel lang mee tegenwoordig. Zeker als je maar 10/15k per jaar rijdt, moet je niet schrikken van oudere auto’s met relatief weinig kilometers.

Aanvullend: uiteindelijk weet je het ook nooit zeker natuurlijk, ik zie ook vaak genoeg spiksplinternieuwe auto’s met pech langs de kant staan. ;)

[ Voor 3% gewijzigd door Prosac op 30-08-2023 15:39 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Prosac
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 21-09 16:40
GioStyle schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 14:50:
[...]

[...]


Daar trapt toch niemand in? Ik bedoel, waarom zou je een Tesla Model 3 uit 2019 kopen met een ton op de teller, terwijl een nieuwe net zoveel kost…
Omdat je hem dan direct kan rijden?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pietervs
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

Pietervs

is er al koffie?

GioStyle schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 14:07:
[...]


Als er iets is wat sneller afschrijft dan een benzineauto dan is het een EV wel. :D

Benzineauto's zijn juist nu populair, omdat het nog enigszins betaalbaar is. Kom maar terug met je EV in 2026 als je de volle mep motorrijtuigenbelasting mag betalen. :D
Inderdaad, juist nu zijn ze populair. Ik wees er op dat ze over een jaar of 5, 6 waarschijnlijk een stuk minder populair zijn. Met als gevolg dat ze dan nauwelijks meer te verkopen zijn. Of ze moeten naar een opkoper ("wij kopen auto's").

En qua motorrijtuigenbelasting: ik denk dat de regering ook wel inziet dat het nogal raar is om eerst iedereen in een EV te duwen om ze daarna failliet te laten gaan op de belastingen erover. Ook de belangenorganisaties lopen daar nu al over te muiten. Dus ik maak me daar niet heel erg druk over. :)

Pvoutput 3.190 Wp Zuid; Marstek Venus 5.12 kWh; HW P1; BMW i4 eDrive40


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Danny-123
  • Registratie: November 2019
  • Laatst online: 23-09 20:31
ImprezaBrabo schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 14:40:
[...]

Ik ga verder niet in op alle opties en alles wat iedereen zegt, maar zo'n Mazda 3 of Honda Civic van een paar jaar oud zijn zo slecht nog niet.

Anyway, bovenstaande quote ik niet voor niets, maar zet dat aub uit je hoofd! En probeer het voor jezelf ook niet goed te praten/te beredeneren. Dan betaal je €48.000 in 5 jaar (excl laden) en naar 5 jaar heb niets. Dat is echt hele dikke kapitaalvernietiging, ik mag hopen dat je vader iets meer krachttermen heeft gebruikt dan "niet wijs".
Er is een reden dat ik dat lease overweeg en daarmee doel ik niet specifiek op de polestar 2, maar voor het voorbeeld reken ik het zo uit. Stel ik lease een polestar 2 LRSM (oud model) voor 700 p/m (ondertussen opgezocht, een van de goedkopere prijzen) voor 5 jaar met alle pakketten erop en eraan, dan kom ik uit op zo'n 42000 (waarschijnlijk richting de 45000 i.v.b met wegenbelasting korting die weg gaat) terwijl een nieuwprijs ervan richting de 60000 zit. Auto aan het einde niet in mijn bezit maar ook niet verantwoordelijk voor de afschrijving ervan en verkoop.

Nou heb ik de keus ook voor een 2e-hands zoals je zei in dit geval een Mazda 3 (2019), de luxury uitvoering van de Mazda. Deze Kost gemiddeld zo'n 23000 euro voor een teller van 30000KM. Hiermee doe ik dan 5 jaar (zoals de polestar). Maandelijks moet ik dan volgens ANWB zo'n 490 aftikken (dit is met 70% no-claim) werkelijk ligt het bij mij dan gemiddeld rond de 520 over 5 jaar heen, dat komt neer om zo'n 31200. Waarvan ik volgens ANWB over 5 jaar nog maar een restwaarde heb van 12450. Het totale plaatje zou dan ongeveer 41700 zijn mocht ik de auto willen wegdoen na 5 jaar.

Conclusie is:
1. Ik moet een oudere (of goedkopere) auto gaan zoeken welk een goedkopere verzekering en/of lagere afschrijving heeft.
2. Ik moet langer met de Mazda of vergelijkbaar gaan doen.
3. Ik ga leasen.

Ik kan iets missen in mijn verhaal, maar dit is hoe het momenteel in mijn hoofd zit. Naar keus 1 gaat mijn voorkeur in ieder geval niet. Ik denk dat ik in mijn gevalletje toch richting de lease ga van een auto richting de 6 à 700 euro, tenzij iemand in de tussentijd nog valide redenen heeft waardoor ik weer aan het denken gezet word.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Pietervs
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

Pietervs

is er al koffie?

-Danny-123 schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 15:45:

Nou heb ik de keus ook voor een 2e-hands zoals je zei in dit geval een Mazda 3 (2019), de luxury uitvoering van de Mazda. Deze Kost gemiddeld zo'n 23000 euro voor een teller van 30000KM. Hiermee doe ik dan 5 jaar (zoals de polestar). Maandelijks moet ik dan volgens ANWB zo'n 490 aftikken (dit is met 70% no-claim) werkelijk ligt het bij mij dan gemiddeld rond de 520 over 5 jaar heen, dat komt neer om zo'n 31200. Waarvan ik volgens ANWB over 5 jaar nog maar een restwaarde heb van 12450. Het totale plaatje zou dan ongeveer 41700 zijn mocht ik de auto willen wegdoen na 5 jaar.
de berekening is andersom: je hebt zo'n 31.200 euro aan kosten, waarna je de auto verkoopt voor 12.450 euro. Dus die komt niet bovenop de 31.200, maar gaat er vanaf. Daarmee komen de kosten niet op 41.700, maar op zo'n 19.000 euro :)

Pvoutput 3.190 Wp Zuid; Marstek Venus 5.12 kWh; HW P1; BMW i4 eDrive40


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Danny-123
  • Registratie: November 2019
  • Laatst online: 23-09 20:31
Pietervs schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 15:49:
[...]

de berekening is andersom: je hebt zo'n 31.200 euro aan kosten, waarna je de auto verkoopt voor 12.450 euro. Dus die komt niet bovenop de 31.200, maar gaat er vanaf. Daarmee komen de kosten niet op 41.700, maar op zo'n 19.000 euro :)
Volgens mij neemt ANWB de aanschafprijs niet mee in de berekening? Want de totale kosten zullen dan 23000 + 31200 zijn - 12450 als ik het besluit te verkopen over 5 jaar.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cheesy
  • Registratie: Mei 2006
  • Niet online
Mooie berekening, kruipt qua kosten dicht tegen elkaar.
Paar opmerkingen:
- Ik heb mijn kosten wel eens vergeleken met ANWB waar ik significant goedkoper uit was.
- Met een eigen auto ben je flexibeler cq. in 5 jaar kan veel veranderen.
Pietervs schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 15:49:
[...]

de berekening is andersom: je hebt zo'n 31.200 euro aan kosten, waarna je de auto verkoopt voor 12.450 euro. Dus die komt niet bovenop de 31.200, maar gaat er vanaf. Daarmee komen de kosten niet op 41.700, maar op zo'n 19.000 euro :)
60 x 520 = 31.200 onderhoud etc.
Aankoopkosten - restwaarde = 10.550
Totaal dus 41.750 dus berekening klopt.

Edit: oh lees net dat ANWB restwaarde / afschrijving ook meeneemt, dan is het hele verhaal anders inderdaad.

[ Voor 6% gewijzigd door Cheesy op 30-08-2023 15:55 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wild Chocolate
  • Registratie: Januari 2014
  • Nu online
-Danny-123 schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 15:45:
[...]


Er is een reden dat ik dat lease overweeg en daarmee doel ik niet specifiek op de polestar 2, maar voor het voorbeeld reken ik het zo uit. Stel ik lease een polestar 2 LRSM (oud model) voor 700 p/m (ondertussen opgezocht, een van de goedkopere prijzen) voor 5 jaar met alle pakketten erop en eraan, dan kom ik uit op zo'n 42000 (waarschijnlijk richting de 45000 i.v.b met wegenbelasting korting die weg gaat) terwijl een nieuwprijs ervan richting de 60000 zit. Auto aan het einde niet in mijn bezit maar ook niet verantwoordelijk voor de afschrijving ervan en verkoop.

Nou heb ik de keus ook voor een 2e-hands zoals je zei in dit geval een Mazda 3 (2019), de luxury uitvoering van de Mazda. Deze Kost gemiddeld zo'n 23000 euro voor een teller van 30000KM. Hiermee doe ik dan 5 jaar (zoals de polestar). Maandelijks moet ik dan volgens ANWB zo'n 490 aftikken (dit is met 70% no-claim) werkelijk ligt het bij mij dan gemiddeld rond de 520 over 5 jaar heen, dat komt neer om zo'n 31200. Waarvan ik volgens ANWB over 5 jaar nog maar een restwaarde heb van 12450. Het totale plaatje zou dan ongeveer 41700 zijn mocht ik de auto willen wegdoen na 5 jaar.

Conclusie is:
1. Ik moet een oudere (of goedkopere) auto gaan zoeken welk een goedkopere verzekering en/of lagere afschrijving heeft.
2. Ik moet langer met de Mazda of vergelijkbaar gaan doen.
3. Ik ga leasen.

Ik kan iets missen in mijn verhaal, maar dit is hoe het momenteel in mijn hoofd zit. Naar keus 1 gaat mijn voorkeur in ieder geval niet. Ik denk dat ik in mijn gevalletje toch richting de lease ga van een auto richting de 6 à 700 euro, tenzij iemand in de tussentijd nog valide redenen heeft waardoor ik weer aan het denken gezet word.
En maak zo'n berekening dan nog eens met een nette Mazda van 8-10 jaar oud, met een tonnetje op de teller?

Zit in de kosten die ANWB aangeeft, de afschrijving nog niet meegeteld? Jouw berekening komt neer op 83,4 cent per km, dat lijkt me rijkelijk veel...

iRacing Profiel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rodgerz
  • Registratie: November 2022
  • Laatst online: 29-09-2023
dyrc schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 10:05:
Wat ik nog in je verhaal mis is waar je over een paar jaar denkt te wonen en wat je daar aan kwijt denkt te zijn.
op een salaris van 50k/jaar kan je momenteel ~1100 euro hypotheek krijgen. een soortgelijk bedrag ga je ook kwijt zijn aan huur in de huisige markt. klap er wat (zorg)verzekeringen en (gemeente)belastingen bij, en meer dan de helft van je salaris staat dan al gereserveerd. 100euro/week aan boodschappen, en je hebt nog maar 500 euro over.
met een auto van 10k+22.5k klap je dat hele bedrag weg aan onderhoud/waardevermindering per maand... niet heel future proof(?)

als je 10k cadeau krijgt voor een eerste auto, koop iets (onder) de 10k en doe t daar even mee.
2e hands auto's worden meer waard, niet minder.
As je nu een recente auto koopt, verkoop je die over 5 jr voor minimaal hetzelfde geld als dat je deze hebt aangekocht.
Effectief heb je dan alleen je verzekering en brandstof betaald.

Als ik nu dezelfde occasion zoek met dezelfde opties als ik zelf 1 jaar geleden heb gekocht, betaal ik nu minimaal 4K tot 6K meer en dan heeft dat nieuwere model op het totaal, niet eens de opties die ik nu wel heb.

2e voorbeeld, begin dit jaar een vrij nieuwe occassion gekocht voor de vrouw. Dezelfde auto met opties is nu niet eens meer te koop, maar wat nu het meest in de buurt komt is na 6mnd al minstens 5K duurder dan begin dit jaar. Dus duurder en minder opties.

Deze trend zal tot 2030 heel hard doorzetten. Je benzine wagen is straks goud waard!

jou stelregel is nog uit de jaren 90. Die tijd is echt voorbij. De poster maakt daarom denk geen verkeerde keus door nu een vrij nieuwe occasion te zoeken en daar dan vrij lang in kan blijven rijden en tevens het goedkoopste uit is (minder onderhoud bij een nieuwere auto)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CH4OS
  • Registratie: April 2002
  • Niet online

CH4OS

It's a kind of magic

Justin schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 07:46:
[...]


Ouders mogen aan hun kind een eenmalige belastingvrije schenking doen tot € 28.947, die hoeft niet per sé aan een woning oid. te worden uitgegeven maar mag vrij worden uitgegeven door de ontvanger. Dus jaarlijks mag het tot 6k, eenmalig tot bijna 29k.

En anders je ouders het lekker laten splitsen, dus 5K in december en 5K in januari.

Bron: https://www.belastingdien...ag-belastingvrij-schenken
Hoe kom je aan die ~29K? Ik zou eerder denken aan 6K! Zie De Belastingdienst.

EDIT: Bovenstaande is voor jaarlijks, er is een eenmalige uitzondering. Voorwaarden voor de eenmalige schenking van ~29K:
De ontvanger is een kind van de schenker. Onder 'kind' verstaan wij ook een pleegkind of een stiefkind.
Het kind is op het moment van de schenking tussen de 18 en 40 jaar of heeft een partner tussen de 18 en 40 jaar. De dag van de 40e verjaardag telt nog mee.
Het kind heeft niet eerder een verhoogde vrijstelling gebruikt voor een schenking van de ouder(s). Hiermee bedoelen we een belastingvrije schenking voor de eigen woning óf een belastingvrije schenking voor een dure studie óf een belastingvrije schenking voor een vrij te besteden doel.

[ Voor 44% gewijzigd door CH4OS op 30-08-2023 16:10 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rodgerz
  • Registratie: November 2022
  • Laatst online: 29-09-2023
Van der Berg schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 10:27:
Met die bedragen dat je noemt 22500 euro rij je al een splinternieuwe 0 KM Toyota Aygo X de ENVY 1.0. Heel jong alles nieuw! Uit de garage.

Ik ben flink bezig om te sparen voor een Toyota Aygo X Premium uitvoering met een open dakje voor €27.000. Premium uitvoering met alle denkbare opties erop + 18-inch banden

Ik rij 9 jaar met een Toyota Aygo, met bouwjaar mei 2010, Airco, ABS, Lichtmetalen velgen en metallic lak en 5 deurs. Ik kocht deze op 12 december 2014 met 30.000KM op de teller voor €7.000 via Toyota dealer 1 zakelijk eigenaar voor mij en altijd dealer onderhouden. Ik heb bijna 200.000 KM ermee gereden sinds de aankoop. Ik heb hem altijd bij Toyota onderhouden met APK. De Aygo is heel betrouwbaar en nooit in die 9 jaar grote reparaties gehad of mij in de steek gelaten. Wat ik heel bijzonder aan vind:

Ik ga het vaakst heen:
• Duitsland
• België

Waar ik met de Aygo ook ben geweest:
• Polen
• Oostenrijk
• Zwitserland
• Frankrijk
• Luxemburg

Waar de Aygo ook goed voor is, in Duitsland als het moet haal ik 160KM per uur!

Mijn tweede optie is een Audi A1 vanaf €33.000 nieuw! Kaal en met alle optie ga je richting de €40.000/44.000

Met de Aygo X is nog eens zeer economisch rijden en goed voor je protomonnee! Let op: duurdere brandstof komt er aan!

Ik deed in augustus een proefrit met de Audi A1 en was ook erg zuinig te noemen en wat reed dat anders heel anders.

Je kan net als mijn neef een Toyota CH-R HYBRIDE 1.8 rijden. Hij kocht deze paar maanden terug voor €25.000 (na inruil Toyota Yaris 2011 €21.000) bouwjaar 2021 met jonge leeftijd en maar 14.000 KM op de teller in een keer betaald. Met veel opties erbij. Via Toyota dealer

Leasen zou ik persoonlijk nooit doen en waarom? Je betaald flink premie maar de auto wordt nooit van jouw

Ik kon een nieuwe Aygo leasen: Even berekend €300 per maand 3 jaar contract = €10.800. Nou dan heb ik liever mijn eigen auto veel economischer en goedkoper
de Toyota Aygo X de ENVY 1.0..... noem je dat serieus een auto? dat is serieus appels met peren vergelijken 8)7

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Oilman
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 23-09 22:45
Paar random opmerkingen:
  • Hoe ziet het sommetje eruit als je volgend jaar 20k gaat rijden? Ik snap dat het nu niet in de verwachting ligt, maar ander werk, relatie die veranderd, etc kan veel in het leven gebeuren
  • Ga je een eigen laadpaal kunnen plaatsen?
  • Hoe makkelijk kun je van het lease contract af? In relatie tot punt 1, het leven zit vol met verrassingen
  • Je zit pak 'm beet 2% van de komende 5 jaar in de auto, hoeveel van je inkomsten mag daar aan opgaan?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rodgerz
  • Registratie: November 2022
  • Laatst online: 29-09-2023
dyrc schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 10:44:
[...]


fair enough zn huidige huur van 900 over t hoofd gezien, dat scheelt dan 200 euro op mn verhaal.

wensen != haalbaar. ik probeer even een spiegeltje voor te houden. kan je boos worden maar onzinnig is t niet. en je kan je rijk rekenen dat je alle levenskosten voor 900/maand all inclusive aftikt, maar dan hoor ik (en half nederland met mij) graag hoe je dit doet.... (of hoe je denkt dat dit bedrag over een paar jaar gelijk blijft, waardoor de dure auto prima kan..)
aanschaf en bezit(upkeep) zijn niet hetzelfde probleem, maar horen wel bij elkaar.

haal een 2013+ audi a3 sportback, mooi op budget alles erop.
juist zo'n 8P a3 is iets wat je niet moet willen hebben! Horror blokken
de 8V daarentegen wel! maar die kost weer 20k of meer :)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • FirePuma142
  • Registratie: April 2004
  • Niet online

FirePuma142

Sergius Bauer

CH4OS schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 16:06:
[...]

Hoe kom je aan die ~29K? Ik zou eerder denken aan 6K! Zie De Belastingdienst.

EDIT: Bovenstaande is voor jaarlijks, er is een eenmalige uitzondering. Voorwaarden voor de eenmalige schenking van ~29K:

[...]
Dat zegt @Justin toch letterlijk, met dezelfde link er bij? :D

Good taste is for people who can’t afford sapphires


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CH4OS
  • Registratie: April 2002
  • Niet online

CH4OS

It's a kind of magic

FirePuma142 schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 16:20:
[...]


Dat zegt @Justin toch letterlijk, met dezelfde link er bij? :D
Hence de edit? :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ImprezaBrabo
  • Registratie: Augustus 2023
  • Laatst online: 30-08-2023
-Danny-123 schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 15:45:
Nou heb ik de keus ook voor een 2e-hands zoals je zei in dit geval een Mazda 3 (2019), de luxury uitvoering van de Mazda. Deze Kost gemiddeld zo'n 23000 euro voor een teller van 30000KM. Hiermee doe ik dan 5 jaar (zoals de polestar). Maandelijks moet ik dan volgens ANWB zo'n 490 aftikken (dit is met 70% no-claim) werkelijk ligt het bij mij dan gemiddeld rond de 520 over 5 jaar heen, dat komt neer om zo'n 31200. Waarvan ik volgens ANWB over 5 jaar nog maar een restwaarde heb van 12450. Het totale plaatje zou dan ongeveer 41700 zijn mocht ik de auto willen wegdoen na 5 jaar.

Conclusie is:
1. Ik moet een oudere (of goedkopere) auto gaan zoeken welk een goedkopere verzekering en/of lagere afschrijving heeft.
2. Ik moet langer met de Mazda of vergelijkbaar gaan doen.
3. Ik ga leasen.

Ik kan iets missen in mijn verhaal, maar dit is hoe het momenteel in mijn hoofd zit. Naar keus 1 gaat mijn voorkeur in ieder geval niet. Ik denk dat ik in mijn gevalletje toch richting de lease ga van een auto richting de 6 à 700 euro, tenzij iemand in de tussentijd nog valide redenen heeft waardoor ik weer aan het denken gezet word.
Ik heb ook de ANWB erbij gepakt, want er gaat iets mis. Je moet die restwaarde niet nogmaals er bij optellen en je moet geen dubbele afschrijving doen. ANWB houdt al rekening met afschrijving in die €520,- per maand.

Dus je betaalt €23.000 om de auto te kopen. Daarna heb je ongeveer €520 aan kosten per maand en na 5 jaar heb je een auto welke €12.500 waard is. Die kan je langer blijven rijden, inruilen of verkopen maar die mag je niet nogmaals bij de prijs optellen, die moet je er juist vanaf halen.

Overigens is Mazda 3 wel lastig, die is in 2019 naar een nieuw model gegaan. Dus als je echt dat model wil, dan zit je inderdaad aan 2019 vast. Je noemde ook een Honda Civic en deze is in 2016 naar een nieuw model gegaan, dus dan maakt het niet heel veel uit als de auto net wat ouder is.

Als je 10kkm per jaar gaat rijden en je wil er 5 jaar over doen, dan zou ik nu een auto zoeken van rond de 40kkm. Dan kan je hem voor de 100kkm de deur uit doen, dat is zo'n mentaal dingetje.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • laurens0619
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 11:05
Lang verhaal kort is je vraag eigenlijk: Moet ik kopen of leasen?

Tja daar zijn al zoveel topics over geweest en is super persoonlijk. Soms heb je leuke (private) lease deals maar het heeft er vooral mee te maken hoeveel risico je wilt nemen en ergens vast aan zitten.

private lease heeft qua onderhoud laag risico maar weer hoger risico als je keer van je auto af wilt.
Het is gewoon heel persoonlijk dus ik zou er voor zelf over lezen

https://www.gaspedaal.nl/...LH48qyObcASEaAvQmEALw_wcB

Kijkende naar jouw situatie zou ik trouwens occasion ipv private lease aanbevelen :)

[ Voor 41% gewijzigd door laurens0619 op 30-08-2023 17:00 ]

CISSP! Drop your encryption keys!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sethro
  • Registratie: Maart 2017
  • Laatst online: 10-04 09:05
GioStyle schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 14:50:
[...]


Kijk eens naar een Tesla Model 3. In nog geen jaar tijd is het goedkoopste model met €10.000 in prijs verlaagd. Betekent dat je je EV al met 20% kan afschrijven in een jaar tijd.


Daar trapt toch niemand in? Ik bedoel, waarom zou je een Tesla Model 3 uit 2019 kopen met een ton op de teller, terwijl een nieuwe net zoveel kost…
Ja want een benzineauto van 50k schrijft geen 20% af in het eerste jaar?

En zijn er ook nog andere EV's dan Tesla M3?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • GioStyle
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 11:02
Sethro schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 17:25:
[...]


Ja want een benzineauto van 50k schrijft geen 20% af in het eerste jaar?
Dat zal best, maar die 20% afschrijving van de Model 3 is bovenop de normale afschrijving, dus een extra afschrijving. Benzineauto’s worden niet meer goedkoper, terwijl EV’s juist goedkoper worden.

En aangezien Tesla qua beprijzing concurreert met de rest, zal de rest van de industrie daarop moeten reageren. De early adopters zullen extra moeten afschrijven, succes ermee!

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Sethro
  • Registratie: Maart 2017
  • Laatst online: 10-04 09:05
GioStyle schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 17:38:
[...]


Dat zal best, maar die 20% afschrijving van de Model 3 is bovenop de normale afschrijving, dus een extra afschrijving. Benzineauto’s worden niet meer goedkoper, terwijl EV’s juist goedkoper worden.

En aangezien Tesla qua beprijzing concurreert met de rest, zal de rest van de industrie daarop moeten reageren. De early adapters zullen extra moeten afschrijven, succes ermee!
Early adopters :X

Ik heb net een nieuwe EV besteld. Mijn 4de. Denk niet meer dat je over early adopters kunt spreken. 10 jaar geleden misschien.

Overigens hebben die eerste 3 auto's nagenoeg niets afgeschreven. Bij elkaar ongeveer net zoveel als de 5 serie die ik ervoor had.

Om terug on-topic te gaan denk ik dat iedere EV nu brug te ver is voor TS. Of je doet concessies op bereik of laadsnelheid waardoor de auto in de toekomst minder goed verkoopbaar is, of je koopt iets flink boven budget.

Dan lijkt me nog steeds verstandiger om een goedkopere benzine te pakken die beetje leuk smoelt.

En er zijn altijd verhalen van mensen die een goede PL deal hebben gesloten en heel goedkoop uit zijn. Klinkt misschien beetje ouderwets maar zou lekker voor de eigen auto gaan. Dan is die van jou, kun je zelf bepalen wat je ermee doet en als je de auto zat bent ruil je hem weer in.

Je zal veelal goedkoper uit zijn dan met PL, er zullen vast voorbeelden zijn van mensen die iets goedkoper uit zijn, en er zijn ook massa's mensen die achteraf nog een dikke rekening krijgen en die hoor je nooit.

En als de auto die je op het oog hebt te duur is, dan kies je eentje die iets kleiner/goedkoper is. Dat scheelt niet alleen in aanschaf maar ook in lopende kosten, onderhoud en afschrijving.

Denk je rationeel; kom je bij een Aygo / 108 / C1 uit. Denk je Yolo; kom je denk ik snel bij een Tesla M3 uit. Of iets ertussen met een Mazda 3. Heb je wel de looks, niet de performance.

[ Voor 43% gewijzigd door Sethro op 30-08-2023 17:52 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GioStyle
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 11:02
Lekker makkelijk als het zakelijk gaat. Zakelijk kan je er lekker winst mee maken. Ik heb het over consumenten.

[ Voor 24% gewijzigd door GioStyle op 30-08-2023 17:48 ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • 107mb
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 11:11
ik zit sommige reacties met verbazing te lezen:
- Een occasion van 22,5k is vragen om problemen? dat je dan zo 2 maandsalarissen aan onderhoud kwijt bent?
- 22,5k voor een auto is niets?
- een 10 jaar oude golf rijdt beter dan een nieuwe? LOL
- een nieuwe auto is duurder in onderhoud want meer bewegende delen?

Ga op basis van deze onzin geen beslissing nemen.

Ik merk dat je erg geneigd bent om een auto te leasen. Mijn mening is dat je dan vaste basis nodig hebt. Je bent nog erg jong dus jouw leven kan aan veranderingen onderhevig zijn.
- Nieuwe baan --> meer km's
- Nieuwe baan --> leaseauto?
- Vriendin + gezinsuitbreiding?
- Huis kopen?
- Arbeidsongeschikt raken?

Allemaal zaken waarbij ik niet vast zou willen zitten aan een PL van 60 maanden met max 10.000 km/jaar. Nu op mijn 50e niet, waarbij ik alles redelijk stabiel heb, en zeker op mijn 25e niet.

Je rekent enorm naar een PL toe, maar ik denk dat je veel beter een 10 jaar oude occasion voor de gekregen 10k kunt kopen. Koop iets speciaals! reserveer 2k voor de eerste beurt en om de auto fris te krijgen. Lekker de rest wegzetten voor een aankoop die geen waarde verliest. Wie weet wat je over 5 jaar moet meenemen voor een eigen huis!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MLLL
  • Registratie: Augustus 2019
  • Laatst online: 05:57

MLLL

Palm Treo 650

GioStyle schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 14:50:
[...]


Daar trapt toch niemand in? Ik bedoel, waarom zou je een Tesla Model 3 uit 2019 kopen met een ton op de teller, terwijl een nieuwe net zoveel kost…
Omdat je daar nog weinig bijtelling over betaalt?!

Zo moeilijk is het allemaal niet... :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GioStyle
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 11:02
MLLL schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 17:54:
[...]

Omdat je daar nog weinig bijtelling over betaalt?!

Zo moeilijk is het allemaal niet... :)
Geen verstand van bijtelling. Klopt het dat het 60 maanden op een auto staat ongeacht de eigenaar? Dus als je nu een M3 uit 2019 overneemt heb je nog ruim een jaartje lage bijtelling?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • D-dark
  • Registratie: Januari 2008
  • Laatst online: 23-09 09:24
Hmm, een nieuwe Dacia Jogger is er vanaf 22700 euro.
Lijkt mij ruim en praktisch genoeg voor een eerste auto

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MLLL
  • Registratie: Augustus 2019
  • Laatst online: 05:57

MLLL

Palm Treo 650

GioStyle schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 17:59:
[...]


Geen verstand van bijtelling. Klopt het dat het 60 maanden op een auto staat ongeacht de eigenaar? Dus als je nu een M3 uit 2019 overneemt heb je nog ruim een jaartje lage bijtelling?
Ja

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ImprezaBrabo
  • Registratie: Augustus 2023
  • Laatst online: 30-08-2023
Ik wist niet dat er bijtelling zat op een particuliere privé auto.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Waterbeesje
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 23-09 20:18

Waterbeesje

=beesje je zonder "t"

Wat ik in het verhaal mis:

Stel je koopt die Mazda 3 met 30 000 km op de teller voor €23 000. Je rijdt die 10 000 km per jaar. Dan staat er na 5 jaar rond de 80 000 km op. Afschrijving is dan ((23 000 - 12500) / 5 / 12 = 175) per maand.

Die machine is dan net ingereden, want met het kleinste beetje geluk, normaal rijgedrag en onderhoud loopt dat ding door naar de 250 000 km. Daarna komen er wel kosten zoals een koppeling en koppakking, tussendoor zijn misschien de remschijven een keer aan de beurt maar goed... bij 250 000 km heb je er 22 jaar in gereden met jouw jaarlijkse kilometertjes.
Realistischer: na 15 jaar slaat de roest er doorheen en moet je 'm opruimen. Heb je met dezelfde aanschaf wel de afschrijving van (23 000 / 15 / 12 = €127) per maand.
Dan slaat de afschrijving ineens een heel andere weg in. Scheelt €50 per maand; €600 per jaar dat je minder opzij hoeft te zetten voor vervanging.

Pak je een 12 jaar oude auto met 150 000 km op de teller voor €7 500, kun je nog 5 jaar doorrijden en kost je €125 per maand afschrijving. En die oudere auto heeft mogelijk een stukje ongunstiger verbruik. Wel goedkopere verzekering. Die zou je dan kunnen afwegen tegen elkaar. Met de goedkopere verzekering bouw je dus 'goedkoper' je no-claim op en daarna kun je weer zien. En houd je het geld op de spaarrekening.

Na die 5 jaar ben je 28 jaar oud en kriebelt het misschien voor kinderen en heb je ineens andere eisen aan een auto. Komen die resterende €12 500 van de spaarrekening ineens om de hoek kijken, die intussen mogelijk wat rente-opbouw hebben verzorgd.Naast wat je opzij zet voor het vervangen van de auto.


m.b.t. auto's heb ik het ook zo gedaan.
1e auto: VW Vento TD; bij aanschaf een 22 jaar oude diesel en reed 1:22. Kostenpost: €500 voor de koppeling en na 2,5 jaar afgevoerd wegens roest. Verzekering met weinig schadevrije jaren was nihil, want zo'n "barrel" verzeker je voor weinig. Reed geweldig trouwens (toen 60 000 km per jaar)
2e auto: VW Bora SDI; bij aanschaf een 15 jaar oude diesel en reed 1:24. Kostenposten nihil en na 5 jaar ingeruild wegens te klein. Verzekering was ietsjes duurder, maar niet noemenswaardig. Ook weer, want oud.
3e auto: VW Passat; bij aanschaf een 5 jaar oude diesel en reed 1:23. Kostenposten nihil en na 3 jaar ingeruild wegens te klein (probeer eens 3 kinderstoelen op de achterbank te krijgen!) Iets duurdere verzekering, maar al maximale no-claim. Best te overzien.
Nu naar volle tevredenheid een VW Touran, rijdt 1:19 benzine en was relatief weer ietsjes jonger bij aanschaf. No-claim zit maximaal, dus tientjeswerk aan verzekering.

DEVICE=EMM386.EXE /NOEMS


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • PP_Sound
  • Registratie: Januari 2021
  • Niet online
Nog niet genoemd in dit topic, een nieuwe Dacia Sandero op LPG.
Te koop voor ruim onder de 20k.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sethro
  • Registratie: Maart 2017
  • Laatst online: 10-04 09:05
GioStyle schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 17:42:
Lekker makkelijk als het zakelijk gaat. Zakelijk kan je er lekker winst mee maken. Ik heb het over consumenten.
Waar staat dat het zakelijk is?

En afschrijving = afschrijving. Of dat nu prive of zakelijk is.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Sethro
  • Registratie: Maart 2017
  • Laatst online: 10-04 09:05
PP_Sound schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 18:54:
Nog niet genoemd in dit topic, een nieuwe Dacia Sandero op LPG.
Te koop voor ruim onder de 20k.
TS zoekt ook iets wat er een beetje uitziet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PP_Sound
  • Registratie: Januari 2021
  • Niet online
Sethro schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 19:20:
[...]


TS zoekt ook iets wat er een beetje uitziet.
Dan valt elke moderne auto af.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Sethro
  • Registratie: Maart 2017
  • Laatst online: 10-04 09:05
PP_Sound schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 19:23:
[...]

Dan valt elke moderne auto af.
Opa aan het woord….

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • chrisborst
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 10:07
@-Danny-123
Het is een misverstand dat je met een jonge auto met weinig kilometers weinig kosten zal hebben. Genoeg verhalen en ervaringen die het tegendeel bewijzen, merk en model zeggen veel meer over betrouwbaarheid. Dus een oudere auto met meer km's kan prima als het een goed merk is (vaak aziatisch).

Verder ben je 23 met 0 schadevrije jaren en rij je niet heel erg veel (vooral voor je werk). Je zit aan het begin van je carrière in de ICT en daar geven ze lease-auto's weg om mensen te trekken, dus best prima kans dat je over een x-aantal jaar een leaseauto kan krijgen.
Dus een lange termijns auto is niet heel realistisch lijkt mij, want je leven zal waarschijnlijk nog veel veranderen de komende jaren.

Mijn advies zou zijn om een betrouwbare aziaat te kopen, Toyota prius, Yaris, Corolla zijn prima auto's en voor rond de 10K kan je een prima exemplaar vinden. Mazda 2 is ook nog goed betaalbaar.
Gevoelsmatig zou ik ergens rond de 10K blijven, prima als eerste auto.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • t14wo
  • Registratie: Maart 2009
  • Nu online
ImprezaBrabo schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 18:38:
Ik wist niet dat er bijtelling zat op een particuliere privé auto.
Het gaat om de reden waarom Tesla M3 uit ‘19 nog relatief duur zijn. Lezen is moeilijk zeg.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • t14wo
  • Registratie: Maart 2009
  • Nu online
D-dark schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 18:07:
Hmm, een nieuwe Dacia Jogger is er vanaf 22700 euro.
Lijkt mij ruim en praktisch genoeg voor een eerste auto
Iemand van 23 in een Dacia? En dan ook nog een Jogger. Dat is een busje om gezinnen in te vervoeren. Mensen hier staan toch wel mijlenver van andere generaties af hier. :o

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • flaskk
  • Registratie: April 2008
  • Laatst online: 09:02
Laatste gen Yaris is wel een erg leuke auto die goed met brandstof omspringt.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • STIMPPYYY
  • Registratie: December 2001
  • Nu online
D-dark schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 18:07:
Hmm, een nieuwe Dacia Jogger is er vanaf 22700 euro.
Lijkt mij ruim en praktisch genoeg voor een eerste auto
Dude.. haha 😂😂

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Visgek82
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 08:57
koop lekker een toyota. een leuke hybrid yaris ofzo. 2de hands uiteraard. kost niet de wereld, en heb je verrekte veel (kwalitatief goede) auto voor je geld.

Ryzen 7 7700X , 32 GB RAM, ProArt 4080 Super, MSI B650 Tomahawk, 2x2tb NVME


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mrottjers
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 23-09 08:38
In plaats van de Polestar PL zou je de Citroën eC4 kunnen overwegen. 300 euro per maand en flex optie zodat je na minimaal een jaar altijd wat anders kunt kiezen. Momenteel in het Private Lease topic de meest besproken aaaanbieding.Is natuurlijk een heel andere auto maar echt meer auto dan de veelgenoemde Yaris. Ook kun je dan gewoon schadevrije jaren opbouwen. Succes met je zoektocht!

[ Voor 11% gewijzigd door mrottjers op 30-08-2023 21:02 . Reden: Url ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GoldenSample
  • Registratie: Januari 2005
  • Niet online

GoldenSample

Huub, Huub, Barbatruc!

t14wo schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 19:37:
[...]


Iemand van 23 in een Dacia? En dan ook nog een Jogger. Dat is een busje om gezinnen in te vervoeren. Mensen hier staan toch wel mijlenver van andere generaties af hier. :o
Niet iedereen is 'liefhebber'. En ook 'liefhebbers' verschillen, menig 'liefhebber' rijd in een merk waar ik me weinig bij voor kan stellen als 'liefhebber'.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • -Danny-123
  • Registratie: November 2019
  • Laatst online: 23-09 20:31
Allen,

Dank jullie wel voor alle antwoorden nogmaals.

Even een kleine toelichting/vraagje vanuit mij:

Hoezo wordt er constant een auto aangeraden van 10-15k (bijv. Toyota yaris)? Zodat ik geld kan sparen? Voor wat? Een toekomstig huis, welk in mijn levensfase nog vrij ver in de toekomst zit 5+ jaar? Ik snap dat alle klein beetjes helpen, maar dan zit ik alleen maar compromis te sluiten voor mijn hele leven totdat ik een koopwoning heb.

Ik snap dat leasen onzekerheden met zich mee breng en daarom beter een 2e-hands kan halen, dit punt snap ik volledig.
Wat ik niet snap is waarom er constant aangeraden word om een goedkoper auto te halen, terwijl ik de financiële mogelijkheid heb om iets beters te halen. Wellicht niet het verstandigst, maar daarom even de toelichting, ik zoek geen alternatieven om geld te besparen als ik compromis moet sluiten.

Misschien heb ik ergens laten merken dat ik deze richting op wil, bij deze dan excuses.
Maar ik hoop dat jullie snappen dat als ik iets haal, ik tevreden wil zijn na de aankoop. Ik weet zeker dat met mijn originele beschrijving en eerdere beschrijving wat ik in een auto zie, een Toyota Yaris niet zal voldoen.

Kijk, de aanbeveling van de Citroën e-C4 is bijvoorbeeld iets waar ik even over na ga denken.

Nogmaals dit is niet om jullie advies en aanbevelingen af te kraken integendeel zelfs, maar om juist mijn standpunt duidelijk te maken wat ik nu zoek en in welke richting.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Sethro
  • Registratie: Maart 2017
  • Laatst online: 10-04 09:05
De vraag die je niet beantwoord is waarom je een grotere auto nodig hebt.

Wat wel duidelijk is, de huizenmarkt is op hol geslagen en als je daarin mee wilt doen heb je een flinke buffer en een goed salaris nodig. En dat is voor steeds minder mensen weggelegd.

Je kans verkleinen door nu iets te kopen wat je niet nodig hebt zou niet handig zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GoldenSample
  • Registratie: Januari 2005
  • Niet online

GoldenSample

Huub, Huub, Barbatruc!

-Danny-123 schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 21:24:
Allen,

Dank jullie wel voor alle antwoorden nogmaals.

Even een kleine toelichting/vraagje vanuit mij:

Hoezo wordt er constant een auto aangeraden van 10-15k (bijv. Toyota yaris)? Zodat ik geld kan sparen? Voor wat? Een toekomstig huis, welk in mijn levensfase nog vrij ver in de toekomst zit 5+ jaar? Ik snap dat alle klein beetjes helpen, maar dan zit ik alleen maar compromis te sluiten voor mijn hele leven totdat ik een koopwoning heb.

Ik snap dat leasen onzekerheden met zich mee breng en daarom beter een 2e-hands kan halen, dit punt snap ik volledig.
Wat ik niet snap is waarom er constant aangeraden word om een goedkoper auto te halen, terwijl ik de financiële mogelijkheid heb om iets beters te halen. Wellicht niet het verstandigst, maar daarom even de toelichting, ik zoek geen alternatieven om geld te besparen als ik compromis moet sluiten.

Misschien heb ik ergens laten merken dat ik deze richting op wil, bij deze dan excuses.
Maar ik hoop dat jullie snappen dat als ik iets haal, ik tevreden wil zijn na de aankoop. Ik weet zeker dat met mijn originele beschrijving en eerdere beschrijving wat ik in een auto zie, een Toyota Yaris niet zal voldoen.

Kijk, de aanbeveling van de Citroën e-C4 is bijvoorbeeld iets waar ik even over na ga denken.

Nogmaals dit is niet om jullie advies en aanbevelingen af te kraken integendeel zelfs, maar om juist mijn standpunt duidelijk te maken wat ik nu zoek en in welke richting.
Je zegt het zelf al toch 'niet het verstandigst', punt is dat het op gegeven moment eigenlijk weinig meer toevoegt om meer geld in een snel afschrijvend iets als een auto te stoppen. Daarom vragen veel mensen je naar waarom/wat precies de meerwaarde is die je zoekt.

Uiteindelijk mag je het helemaal zelf weten en snap het gerust hoor daar niet van. Rijd zelf in een tweedehands station van meer dan 20k zonder dat ik kinderen heb :P. Kijk natuurlijk niet helemaal in je portemonnee maar verschil is misschien wel dat ik 10 jaar ouder ben en die auto 'maar' 4 a 5 netto maand salarissen was. Stel het op z'n manier, dan zie je hoe bizar veel geld het is!

[ Voor 5% gewijzigd door GoldenSample op 30-08-2023 21:37 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SmashCruiser
  • Registratie: Juli 2014
  • Laatst online: 11:26
Ford Focus:
https://www.autoscout24.n...ch-results&order_bucket=5

Skoda kamiq: https://www.autoscout24.n...ch-results&order_bucket=2

Toyota C-HR:
https://www.autoscout24.n...ch-results&order_bucket=2

Verder zijn er genoeg creatieve manieren om de schenking van 10k buiten de boeken te houden.

Succes.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • -Danny-123
  • Registratie: November 2019
  • Laatst online: 23-09 20:31
GoldenSample schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 21:33:
[...]

Je zegt het zelf al toch 'niet het verstandigst', punt is dat het op gegeven moment eigenlijk weinig meer toevoegt om meer geld in een snel afschrijvend iets als een auto te stoppen. Daarom vragen veel mensen je naar waarom/wat precies de meerwaarde is die je zoekt.

Uiteindelijk mag je het helemaal zelf weten en snap het gerust hoor daar niet van. Rijd zelf in een 2e handsstation van meer dan 20k zonder dat ik kinderen heb :P
Inderdaad daarom ook de discussie, maar ik herinner me nooit dat ik de vraag voor de meest verstandigste goedkoopste keuze vroeg. Juist om welke optie beter is en/of er alternatieven zijn op basis van mijn wensen, daarom de verduidelijking dat het bij sommige reactie beetje richting de verkeerde pad opging.
Sethro schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 21:27:
De vraag die je niet beantwoord is waarom je een grotere auto nodig hebt.

Wat wel duidelijk is, de huizenmarkt is op hol geslagen en als je daarin mee wilt doen heb je een flinke buffer en een goed salaris nodig. En dat is voor steeds minder mensen weggelegd.

Je kans verkleinen door nu iets te kopen wat je niet nodig hebt zou niet handig zijn.
Zoals eerder vermeld gaat het puur om persoonlijke voorkeuren, ik heb de mogelijkheid en waarom niet. Ik heb volgens mij nooit aangegeven om binnenkort een huis te willen aanschaffen en heb dus ook nooit om rekening gevraagd daarmee, maar juist dat ik totaal geen plannen heb. Dankbaar dat mensen daar rekening voor mij houden, maar ik ben tevreden met hoeveel ik spaar en wat uitgeven vind ik volledig prima.

Nou weer even los van alles hierboven
Even een lijstje van de voordelen en nadelen:
Lease
- Veel onzekerheden voor in het leven, helemaal bij tijdelijke contracten en jonge leeftijd. Lage onzekerheid in maandelijkse kosten.
- Hoef geen spaargeld te gebruiken, maar spaar maandelijks minder op.
- Geen auto na termijn
- Geen/lagere mogelijkheid tot hypotheek (toch maar meegenomen, wellicht voor mensen die later de topic lezen)
- Maandelijkse kosten kunnen duurder uitkomen of juist goedkoper.
- Grotere schade moet je repareren.
- Vaste aantal KM's

2e-hands zonder lening.
- Spaargeld gebruiken, maar spaar maandelijks iets meer op.
- Minder onzekerheden voor in het leven, hogere onzekerheid in maandelijkse kosten en toekomstige afschrijving
- Auto in bezit
- Niet de nieuwste, maar een comfortabele en vrij luxe auto van 3-4 jaar oud is prima te doen.
- Maandelijkse kosten kunnen duurder uitkomen of juist goedkoper.
- Keuze in reparatie schade.
- Onbeperkt aantal KMs

Ik denk dat ik wel genoeg weet en aan de hand van deze punten een keuze kan gaan maken. Als mensen andere auto's hebben op basis van mijn wensen zou dat nog zeer wenselijk zijn, aangezien mijn kennis over verschillende auto's beperkt is.

EDIT: Wat puntjes toegevoegd. Kwam ook een goed website tegen hiervoor toevallig: https://www.consumentenbo...ease/auto-leasen-of-kopen

[ Voor 4% gewijzigd door -Danny-123 op 30-08-2023 22:23 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • aljooge
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 11:18
-Danny-123 schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 21:24:
Allen,

Dank jullie wel voor alle antwoorden nogmaals.

Even een kleine toelichting/vraagje vanuit mij:

Hoezo wordt er constant een auto aangeraden van 10-15k (bijv. Toyota yaris)? Zodat ik geld kan sparen? Voor wat? Een toekomstig huis, welk in mijn levensfase nog vrij ver in de toekomst zit 5+ jaar? Ik snap dat alle klein beetjes helpen, maar dan zit ik alleen maar compromis te sluiten voor mijn hele leven totdat ik een koopwoning heb.

Ik snap dat leasen onzekerheden met zich mee breng en daarom beter een 2e-hands kan halen, dit punt snap ik volledig.
Wat ik niet snap is waarom er constant aangeraden word om een goedkoper auto te halen, terwijl ik de financiële mogelijkheid heb om iets beters te halen. Wellicht niet het verstandigst, maar daarom even de toelichting, ik zoek geen alternatieven om geld te besparen als ik compromis moet sluiten.

Misschien heb ik ergens laten merken dat ik deze richting op wil, bij deze dan excuses.
Maar ik hoop dat jullie snappen dat als ik iets haal, ik tevreden wil zijn na de aankoop. Ik weet zeker dat met mijn originele beschrijving en eerdere beschrijving wat ik in een auto zie, een Toyota Yaris niet zal voldoen.

Kijk, de aanbeveling van de Citroën e-C4 is bijvoorbeeld iets waar ik even over na ga denken.

Nogmaals dit is niet om jullie advies en aanbevelingen af te kraken integendeel zelfs, maar om juist mijn standpunt duidelijk te maken wat ik nu zoek en in welke richting.
Ik ben hier vanochtend mee begonnen, met het adviseren voor iets goedkopers. Het zit zo: een grotere auto betekent dat je maandlasten flink hoger kunnen worden.

- hogere wegenbelasting
- meer benzineverbruik
- meer verzekeringspremie. Zeker bij je eerste auto. Dit is ook de reden waarom vaak geadviseerd wordt om met een oude goedkope auto te starten. Zo kan je schadevrije jaren opbouwen.
- Een hogere afschrijving.
- Hoe meer luxe en hoe duurder hoe meer er kapot kan en hoe duurder je kosten voor onderhoud.

Dit alles bij elkaar opgeteld zorgt voor 1 hele grote forse maandlast. In de consumentengids staan regelmatig tabellen met autokosten. Koop er eens eentje en vergelijk wat je afgelopen tijd per maand echt hebt overgehouden en beoordeel dan of je het voor over hebt.

Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • mathy_
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 23-09 17:08
PP_Sound schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 18:54:
Nog niet genoemd in dit topic, een nieuwe Dacia Sandero op LPG.
Te koop voor ruim onder de 20k.
Dat doe je een 23 jarige toch niet aan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • D-dark
  • Registratie: Januari 2008
  • Laatst online: 23-09 09:24
t14wo schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 19:37:
[...]


Iemand van 23 in een Dacia? En dan ook nog een Jogger. Dat is een busje om gezinnen in te vervoeren. Mensen hier staan toch wel mijlenver van andere generaties af hier. :o
Jep, geef eerlijk toe dat er heel wat leukere en mooie opties zijn.
Misschien een ander uiterste.

Mijn eerste auto was een ouderwetse Subaru 2.0 Legacy sedan.
En vaak genoeg blij geweest met alle ruimte die erin was.

Maar het probleem waar je mee zit is dat een auto kopen 1 is.
Over een paar jaar genoeg gespaard hebben om je auto te vervangen deel 2 is.

En wegenbelasting, verzekering, onderhoud en benzine de kers op de taart zijn.

En dan kom je uit op alle compromissen.
- Goedkope blitse kleine nieuwe auto waar je niets mee kan.
- Een goede middenklasse 4 jaar met wat km op de teller.
- Een leaseauto waar je leenwaarde mee naar beneden keldert.
- Een blitse luxe auto van 7 jaar met wat km op de teller.
- Een leuke middenklasse van 7 oud met wat km op de teller waar je niet je gehele budget op stuk slaat en nog wat overhoud.

Dus ja, is niet moeders mooiste.
Maar de pluspunten
- Zuinig
- Ruim, pleur al je troep gewoon in de auto als je op vakantie gaat.
- Goedkoop
- Lage verzekering
- Lage motorrijtuigenbelasting
- Nieuw dus de komende jaren alleen standaardonderhoud.
- Wil je over een paar jaar wat beters dan verkoop je hem gewoon en krijgt er nog wat voor terug.
- Simpele techniek maar genoeg reserve onderdelen voor te vinden zijn.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Oilman
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 23-09 22:45
-Danny-123 schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 22:01:
[...]


Inderdaad daarom ook de discussie, maar ik herinner me nooit dat ik de vraag voor de meest verstandigste goedkoopste keuze vroeg. Juist om welke optie beter is en/of er alternatieven zijn op basis van mijn wensen, daarom de verduidelijking dat het bij sommige reactie beetje richting de verkeerde pad opging.


[...]


Zoals eerder vermeld gaat het puur om persoonlijke voorkeuren, ik heb de mogelijkheid en waarom niet. Ik heb volgens mij nooit aangegeven om binnenkort een huis te willen aanschaffen en heb dus ook nooit om rekening gevraagd daarmee, maar juist dat ik totaal geen plannen heb. Dankbaar dat mensen daar rekening voor mij houden, maar ik ben tevreden met hoeveel ik spaar en wat uitgeven vind ik volledig prima.
Als je vragen stelt op een forum krijg je nu eenmaal ook reacties die misschien niet helemaal in je straatje passen zoals je het had bedacht. Daar kun je mee doen wat je wilt. Als ik het topic zo lees zijn er een paar mensen aan het trollen met Dacia's, maar voor de rest zijn het adviezen die voortkomen uit wat jaren levenservaring, we zijn allemaal 23 geweest, de één wat recenter dan de ander ;)

Waarom denk je dat je pa in een Tiquan van 2014 rijdt? Het geld om een nieuwere auto te kopen lijkt er zonder meer te zijn. Bekijk je eigen situatie eens vanuit een ander perspectief, hoe lang moet je werken om €22k te sparen? Ondanks dat je maandelijkse kosten nu nog laag zijn ga je daar lang over doen. Ga je al die tijd werken voor de heb van een auto? Dadelijk wil je vriendin 3 maanden naar Thailand, heb jij een dure auto staan, maar niet de luxe om onbetaald verlof te nemen.
Voor een huis geldt hetzelfde, ook al is het over 5 of 8 jaar, je hebt niet zo maar 10k gespaard. Je zult wel meer gaan verdienen, de kosten nemen alleen ook toe.

  • Thomas18GT
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 18-09 10:45
-Danny-123 schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 22:01:
[...]


Inderdaad daarom ook de discussie, maar ik herinner me nooit dat ik de vraag voor de meest verstandigste goedkoopste keuze vroeg.


[...]


Zoals eerder vermeld gaat het puur om persoonlijke voorkeuren, ik heb de mogelijkheid en waarom niet.
Veel Tweakers zijn al wat verder in hun leven en hebben wat meer ervaring in wat het leven je kan brengen, en nemen dat mee in het advies, vandaar.

Maar als je gewoon voor je 22k een leuke auto wil, zoek er gewoon een uit voor 22k en geniet ervan. Elk merk heeft z'n voor- en nadelen, z'n fanboys en haters. Ik zou gewoon lekker een Golf GTI kiezen. Dan kom je over een jaar of 3 maar terug voor verstandig advies ;)

  • flaskk
  • Registratie: April 2008
  • Laatst online: 09:02
mathy_ schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 23:12:
[...]

Dat doe je een 23 jarige toch niet aan.
Ik ben 33 en vond die nieuwe Sandero Stepway echt wel een leuk gebakje hoor. ik had hem best wel zakelijk willen leasen, heel erg bijtellings vriendelijk. helaas mocht dat niet.

Ik zou als TS wel over nadenken waar ie zijn geld aan uit geeft, ik heb altijd gespaard en prive een Daihatsu Sirion gereden die echt gigantisch ouwe lullen bak is, maar wel belachelijk betrouwbaar en goedkoop. Uiteindelijk nu dus ook een lease auto, en dat is de eerste week dat je hem hebt echt super leuk, maar na die week is het gewoon een auto van blik. (i30 station 1.5 t-gdi) was ook tevens de goedkoopste optie. volgende maand wordt ie geruild met een id3 uit 2021 die nog iets goedkoper is :)

Beter je geld bewaren voor mooie herinneringen maken op vakantie oid of als je ooit met je wederhelft een huis wilt kopen komt elke euro ook van pas.

Mocht ik nu weer een auto moeten kopen, zou ik iets grotere Aziaat nemen, dus geen Kia Picanto of Aygo, maar een stapje groter als Yaris hybride of i20 van pak een beet 5 jaar oud, die blijven door de benzine prijs ook redelijk waarde vast, en ga je niet huilen bij het tanken.

Huidige Yaris smoelt ook goed.

  • Waterbeesje
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 23-09 20:18

Waterbeesje

=beesje je zonder "t"

Waar ik zelf altijd naar kijk, ongeacht in welke prijsklasse een occasion ook valt: zijn er veel van gemaakt, en is het een merk met lange trackrecord?
Een auto met hogere productieaantallen zal je langer kunnen voorzien van onderdelen en deze zullen door hogere vraag en productie dus waarschijnlijk goedkoper zijn. Dus lagere onderhoudskosten.

De Mazda 3 die je noemt is voldoende geproduceerd om nog een tijdje reserve onderdelen te kunnen krijgen voor een schappelijke prijs maar je weet van te voren dat een golf méér verkocht wordt en er langer onderdelen blijven bestaan (al dan niet van de sloop). Neem je iets als een Lancia of een ander merk dat hier nauwelijks wordt verkocht, weet je dat de beschikbaarheid van onderdelen minder zal zijn en daardoor mogelijk duurder. Of je moet terugvallen op een derde partij die onderdelen maakt van bedenkelijke kwaliteit.

@Waterbeesje rijdt met zijn gezinnetje in een VW Touran: erg comfortabele wagen en praktisch nodig om goed met zijn allen weg te kunnen, maar de auto voor woon-werkverkeer is een Skoda Fabia uit 2011 (goedkoop is in aanschaf en gebruik, zit redelijk, de ruimste B-segmenter). Daarmee is het niet het eind van de wereld als deze een kopstoot van een vrachtwagen krijgt, want ik heb het geld staan om direct een vervanger aan te schaffen, nog los van wat verzekeringen uitkeren. Praktische keuze.
Voor de ècht leuke kilometers staat er een Fiat Barchetta die een paar keer per jaar daglicht ziet... maar die zuipt, is onpraktisch en krijgt erg snel uitslag van water en pekel.

DEVICE=EMM386.EXE /NOEMS


  • Turismo
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 23-09 11:39
Wat van mijn takes hierop, mocht het nog helpen (dit is gewoon uit mijn eigen ervaring met 20 jaar verschillende auto's rijden).

1. Een auto is een kostenpost hoe je het ook wendt of keert, je verhoogt je maandelijkse lasten en economisch gezien een slechte investering gezien de afschrijving op autos behoorlijk hoog is.
2. Met dit in achtneming, raadt ik aan om eerst inzicht te krijgen hoe je die kosten p/m enigzins kan drukken. Maak een excel sheetje aan met daar in je totale verwachte kosten p/m hoeveel Kms je rijd x brandstof/electriciteit (formule voor EV kan je hier en hier zien) , wegenbelasting, verzekering, afschrijving vaste onderhoud. Hou rekening ermee dat verzekering regio en leeftijdsgebonden zijn premie onder de 24 jaar is fors hoger, en hoe "dikker" de auto des te hoger de premie wordt https://www.geld.nl/autov.../autoverzekering-leeftijd
3. Nu je dit inzichtelijk hebt, kan je een redelijke basis vaststellen wat voor jou gebruik het meest economisch is. Neem in deze verwachting mee dat de accijnsverlaging op brandstof per 1 januari 2024 weer vervallen en dat gemiddelde prijs per liter benzine om en nabij de 2,50 euro gaat worden. https://www.telegraaf.nl/...jk-2-44-voor-liter-euro95
Stel je woon/werk op dagelijkse basis is 50 km per maand, dan zou je dus ook een PHEV kunnen overwegen of zelfs een EV, hierin moet je even uitzoeken wat de energie prijzen zijn van jou laadpalen in je buurt en waar je werkt (hier waar ik woon is het bijv. 0,61 per kWh ;( waar het bijv in overijssel de helft kost) kan je hier uitzoeken https://www.oplaadpalen.nl/. Met de hoeveelheid Kms die je maakt per jaar is een Hybride, PHEV of EV denk ik erg interessant Toyota Prius en Hyundai Ioniq zijn 1 van de meest rendabele autos kwa verbruik.
4. Plezier in rijden is ook een factor, ik lees dat je al in een VW touran rijd en gewend bent, houd hier ook rekening mee, gezien duitse auto's vaak stugger/strakker geveerd zijn, wat mijn inziens heel geschikt is voor ons wegennet gezien die erg goed onderhouden is. Ik heb bijna altijd duitse auto's gereden met 1x uitstapje naar een franse auto, vond die vering en gehobbel maar helemaal niks na een jaar snel weer ingeruild voor een duitser al vond ik japanse autos zoals Hyundai ook prettig rijden.
5. Als je voor een jong occassion gaat, kijk goed naar de garantie die er wordt geboden, bijv Toyota bied een garantie van 5 jaar op alle modellen https://www.toyota.nl/toy...garantie/fabrieksgarantie. En anders zou ik kijken naar een dealer die Bovag garantie erbij aanbied, dit heeft mij al zoveel malen geholpen in het eerste jaar van nieuwe waterpomp tot geheel nieuwe versnellingsbak, hiermee rij je in ieder geval zorgeloos het 1e jaar
Onderdelen beschikbaarheid is ook een ding, hoevaak ik al niet vrienden met een Alfa heb gehoord dat ze zoooo lang tot maanden moeten wachten op onderdelen omdat het helemaal uit Italie moet komen 8)7 (altijd het excuus van de garage). Is met VAG autos wel een stuk beter, gezien de merken onderling veelal dezelfde onderdelen gebruiken VW/Audi/Skoda en SEAT dus en ze het zo bij PON vandaan trekken.

Mijn 1e bak was trouwens ook een 15 jaar oude barrel, een Peugeot 106, maar ik was jong en wilde toch wat sportievers en nieuwers, na een jaar toch maar ingeruild voor een 3 jaar oude Seat Leon met forse bijbetaling, nooit teruggekeken dat ik er spijt van had, eerder spijt dat ik het niet eerder had gedaan was ook veel betrouwbaarder.
Ook ik kreeg toen adviezen neem voor je 1e auto een oude barrel, maar eerlijk waar ik vind dit maar een generalisered advies die zeker niet voor iedereen is weggelegd, als jij weet dat je goed met je geld om kan gaan, en elke maand netjes geld opzij kan zetten om weer een gezonde spaarpot te hebben zie ik het probleem niet, ja tuurlijk je pist letterlijk geld weg, maar je moet ook kunnen leven en niet geld hebben om het geld hebben.
Doe ook waar je gevoelsmatig ook tevreden en goed bij voelt.
Tuurlijk je bent velen malen zuiniger/bewuster van krasjes e.d. wat je bij een barrel niet hebt, dus extra laagje stress, so be it.
Ja het was zuur omdat door mn weinig rijervaring ik toen krasjes en deukjes reed, maar ook daar word je alleen maar een betere rijder van. Tegenwoordig is die kans een stuk kleiner met al die sensoren erop om deukjes te rijden.

Leasen is voor mij persoonlijk nooit een ding geweest, als ik iets heb moet het ook echt van mij zijn (hypotheek even buiten beschouwing gelaten), dan kan je ook veel makkelijker leukere velgjes of aanpassingen eraan doen. Ik ben er zelf niet van een extra last op mn schouders te hebben, als een soort schuld bij een instantie te hebben want je krijgt ook een BKR registratie wat weer invloed heeft als je ooit een hypotheek wil afsluiten, hou dit ook in gedachte https://www.hypotheker.nl...-een-hypotheek-afsluiten/
Ieder zijn ding natuurlijk, maar voor mij persoonlijk is dit nooit een optie geweest.

[ Voor 34% gewijzigd door Turismo op 31-08-2023 13:30 ]

Gamebak Look Behind you, a Three Headed Monkey!


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • DBC87
  • Registratie: Augustus 2014
  • Laatst online: 03-11-2024
mathy_ schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 23:12:
[...]

Dat doe je een 23 jarige toch niet aan.
LOL, dat wil je eigenlijk niemand aandoen :X

  • DBC87
  • Registratie: Augustus 2014
  • Laatst online: 03-11-2024
-Danny-123 schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 21:24:
Allen,

Dank jullie wel voor alle antwoorden nogmaals.

Even een kleine toelichting/vraagje vanuit mij:

Hoezo wordt er constant een auto aangeraden van 10-15k (bijv. Toyota yaris)? Zodat ik geld kan sparen? Voor wat? Een toekomstig huis, welk in mijn levensfase nog vrij ver in de toekomst zit 5+ jaar? Ik snap dat alle klein beetjes helpen, maar dan zit ik alleen maar compromis te sluiten voor mijn hele leven totdat ik een koopwoning heb.

Ik snap dat leasen onzekerheden met zich mee breng en daarom beter een 2e-hands kan halen, dit punt snap ik volledig.
Wat ik niet snap is waarom er constant aangeraden word om een goedkoper auto te halen, terwijl ik de financiële mogelijkheid heb om iets beters te halen. Wellicht niet het verstandigst, maar daarom even de toelichting, ik zoek geen alternatieven om geld te besparen als ik compromis moet sluiten.

Misschien heb ik ergens laten merken dat ik deze richting op wil, bij deze dan excuses.
Maar ik hoop dat jullie snappen dat als ik iets haal, ik tevreden wil zijn na de aankoop. Ik weet zeker dat met mijn originele beschrijving en eerdere beschrijving wat ik in een auto zie, een Toyota Yaris niet zal voldoen.

Kijk, de aanbeveling van de Citroën e-C4 is bijvoorbeeld iets waar ik even over na ga denken.

Nogmaals dit is niet om jullie advies en aanbevelingen af te kraken integendeel zelfs, maar om juist mijn standpunt duidelijk te maken wat ik nu zoek en in welke richting.
Ongeacht of het een dure aanschaf, lease, of wat dan ook wordt, je weet nooit hoe het leven loopt en er zullen uitdagingen zijn, maar voor alles is een oplossing.

Met de leeftijd van TS studeerde ik nog, maar ik had wel 2 auto's, ondanks ik een studenten OV had, ik ging tijdens mijn studie op mezelf wonen en deed één auto weg. Vrienden en familie hadden gedeelde meningen, het was overbodig, te duur, maar sommige vonden het ook wel weer prima, omdat ik het wel op een rijtje had.

Ik had een huurhuis met mijn ex en ik wilde graag een nieuwe auto en nam een private lease, zonder clausules dat ik het contract kon ontbinden. Nadeel private lease was dat je zelf weinig mag veranderen/ aanpassen aan de wagen omdat die nooit echt van jou is, verder wel heel makkelijk met één totaalprijs zeg maar.

Na een paar jaar wilde we wel een huis kopen, die private lease was een behoorlijke belemmering op de maximale hypotheek. Ik heb toen mijn contract door iemand laten overnemen die nog een kleine twee jaar moest, was erg makkelijk en snel en ik was gelijk van het probleem af. Mijn ex had nog een auto en ik had er zelf ook nog een hobby auto, dus geen dagelijks vervoer auto, maar ik kon het wel effe overbruggen.
Ik had goed gespaard voor het huis en we hadden een huis gekocht en nog genoeg voor verbouwing etc. Ik had een nieuwe auto nodig en heb toen niet een private lease genomen maar een nieuwe gekocht. Helaas ging kort erna mijn relatie stuk en moest ik mijn ex uitkopen terwijl ik net een nieuwe auto had gekocht. De verbouwing van de badkamer moest dus even wachten helaas.

Ik kon wel zoals vele een oud/ tweedehands hok nemen dat prima zal voldoen, maar dat wilde ik niet. Het had me misschien wat problemen/ geld en stress bespaard, maar als nog was het mijn keuze.

Het moraal is dat je niet weet wat het leven je gaat brengen en je leeft je leven maar één keer, dus leef hem zoals jij het wil en kan.
Je hebt mensen die een klein appartementje hebben, een gehaktballetje eten etc. en daar genoegen mee hebben. Maar ik heb liever een volwaardig huis met alle gemakken en eet graag een biefstukje, ik kan het nu betalen, dus waarom niet. Misschien klinkt het allemaal erg kort door de bocht, maar alle goedbedoelde adviezen zijn prima, maar uiteindelijk doe je toch wel wat je zelf wilt ;)


Ik zal je adviseren om een auto te leasen (private lease). Als jij denkt dat het in je financiële budget past, gewoon doen! Je hebt vaste kosten en alles is geregeld en in sommige gevallen kan je ook een deel van je schadevrije jaren meenemen/ opbouwen.
Nadeel is, dat de auto nooit echt van jou is.

Een auto kopen en dan zo jong mogelijk en een beetje een betrouwbaar merk/ type kan ook. Ik heb een auto nieuw gekocht en heb naast de onderhoud en standaard slijtagedingen (ruitenwissers en banden) geen extra kosten gehad. Veel merken bieden tegenwoordig langere garanties aan, dat zegt niet alleen iets over het merk, maar ook over het vertrouwen wat ze zelf hebben in hun techniek.

Bij kopen zijn de maandelijkse kosten wel hoog en je hebt geen zekerheid zoals bij een lease, maar als jij een auto leaset van 700 voor 60 maanden is dat 42K en is de auto nog steeds niet van jou.
Mijn auto was 37K + verzekering wegebelasting na 60 maanden 7K, plus onderhoud 2,5K is 46,5K, dagwaarde 20K = 26,5K aan kosten na 60 maanden.
Een korte simpele berekening en wellicht zal ik iets vergeten zijn. (geschat, want auto is 54 maanden oud)

Het type auto laat ik nog even in het midden.

Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • -Danny-123
  • Registratie: November 2019
  • Laatst online: 23-09 20:31
Goede dag allen,

Om toch een sluiting te geven aan mijn vraag. Na wat overwegingen en een aantal gesprekjes met mijn vader hebben we het volgende besloten. Om wat meer financiële zekerheid in het leven te geven, heb ik besloten om de Tiguan van mijn vader over te nemen.
Hij heeft zelf dan een 2e-hands VW UP aangeschaft omdat hij toch maar korte afstanden moet voor werk (8-10 km of zo) tijdens slecht weer waar hij niet wil fietsen.

De tiguan zal ik dan een jaartje/anderhalf jaartje rijden, totdat ik meer zekerheid heb in mijn toekomst qua werk etc. en dan inruilen voor wellicht een private lease of een wat luxere en jongere auto.

Ik wil graag iedereen bedanken die mij te woord heeft gestaan en geholpen. Hopelijk dat iemand anders hier ook wat aan heeft, welk in dezelfde situatie zitten als ik.

  • _JGC_
  • Registratie: Juli 2000
  • Nu online
@-Danny-123 Denk dat je daarmee een hele verstandige keuze hebt genomen. Zowel voor je ouders als voor jezelf. Met die Tiguan weet je wat je hebt (want onderhoudsverleden bekend) en zo'n auto is ondanks de leeftijd iets waar je prima mee voor de dag kunt komen.

Ik zie je vader ook al staan bij de garage: "Ik wil m'n Tiguan inruilen voor en Up". Meeste garages geven niet zo gek veel voor je dure grote auto als je een kleine goedkope auto komt kopen.

  • Turismo
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 23-09 11:39
-Danny-123 schreef op donderdag 31 augustus 2023 @ 14:39:
Goede dag allen,

Om toch een sluiting te geven aan mijn vraag. Na wat overwegingen en een aantal gesprekjes met mijn vader hebben we het volgende besloten. Om wat meer financiële zekerheid in het leven te geven, heb ik besloten om de Tiguan van mijn vader over te nemen.
Hij heeft zelf dan een 2e-hands VW UP aangeschaft omdat hij toch maar korte afstanden moet voor werk (8-10 km of zo) tijdens slecht weer waar hij niet wil fietsen.

De tiguan zal ik dan een jaartje/anderhalf jaartje rijden, totdat ik meer zekerheid heb in mijn toekomst qua werk etc. en dan inruilen voor wellicht een private lease of een wat luxere en jongere auto.

Ik wil graag iedereen bedanken die mij te woord heeft gestaan en geholpen. Hopelijk dat iemand anders hier ook wat aan heeft, welk in dezelfde situatie zitten als ik.
Prima oplossing, voor je vader is dat ook een mooie uitkomst, want zo'n UP is hartstikke voordelig met rijden en verzekering, je kan daar zo 1:22 mee halen en dat op benzine :)

Gamebak Look Behind you, a Three Headed Monkey!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Vissarion53
  • Registratie: Oktober 2022
  • Laatst online: 03-11-2023
[quote]ID-College schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 11:52:
[...]

Oliebeurtjes en remvloeistof is niet duur, zeker niet voor een corsa. Ik vind 150 euro (en dan komt de rest er nog bij) best veel geld.. Je betaalt dus 1800 per jaar, en dan komt er nog verzekering en MRB bij.. Geen idee wat dat kost voor een corsa maar dat is best veel geld op jaarbasis voor zo'n klein ding. Ik zou het er niet voor over hebben iig :)

Wat een vreemde en onaardige reactie .. "zo'n klein ding". jij rijdt in een grote bedrijfs lease bak ? De Corsa is prima geschikt voor ons, 2 personen + hond, en brengt ons naar Limburg, met hond, rollator, hondenbuggy, en 2 koffers .. en rijdt dan 1 op 22. En 150 euro per maand is een absolute topprijs voor deze fijne en complete auto. Weer iemand die er blijkbaar geen kennis van heeft, en anderen probeert te kleineren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _JGC_
  • Registratie: Juli 2000
  • Nu online
Vissarion53 schreef op zondag 17 september 2023 @ 14:00:
[quote]ID-College schreef op woensdag 30 augustus 2023 @ 11:52:
[...]

Oliebeurtjes en remvloeistof is niet duur, zeker niet voor een corsa. Ik vind 150 euro (en dan komt de rest er nog bij) best veel geld.. Je betaalt dus 1800 per jaar, en dan komt er nog verzekering en MRB bij.. Geen idee wat dat kost voor een corsa maar dat is best veel geld op jaarbasis voor zo'n klein ding. Ik zou het er niet voor over hebben iig :)

Wat een vreemde en onaardige reactie .. "zo'n klein ding". jij rijdt in een grote bedrijfs lease bak ? De Corsa is prima geschikt voor ons, 2 personen + hond, en brengt ons naar Limburg, met hond, rollator, hondenbuggy, en 2 koffers .. en rijdt dan 1 op 22. En 150 euro per maand is een absolute topprijs voor deze fijne en complete auto. Weer iemand die er blijkbaar geen kennis van heeft, en anderen probeert te kleineren.
Corsa is niet een hele grote auto, maar zal voor jou vast voldoende zijn. Voor 150 per maand incl onderhoud rijd je niet heel duur. Voor dat geld rijd je normaalgesproken een 108 of een Aygo, een klasse lager dan je Corsa.

En ja, in verhouding met een Astra, Golf, 308 of Prius is het idd ook "zo'n klein ding", maar dan red je het niet met 1800 per jaar, ook niet als je 'm koopt.

Meeste mensen hebben bij een Corsa nog dat oude kleine koekblikje uit de jaren 80 op het netvlies. We zijn alleen 40 jaar verder en alle auto's zijn groter en zwaarder geworden.
Pagina: 1 2 Laatste