@
Thoraxx Geen probleem bij de 16" so far, de logica van de fans snap ik nog niet helemaal (net was de cpu 30 graden en stonden ze aan, maar zo zacht dat ik de laptop tegen mijn oor aan moest houden om het te horen) en nu bij 35 graden staan ze uit... Beiden gewoon beetje browsen.
Maar ook als ze zacht aanstaan hoor ik ze amper tot niet, bij volle load wel hoorbaar natuurlijk (cinebench 23 10 minute loop benchmark bijv, dan wordt de cpu alsnog 'maar' 78 graden btw).
Dus tot nu toe niks te klagen... Energieverbruik bij 'heel basic gebruik', zoals internetten dus, zit op ~6.5-7W totaal (discharge rate). Dat is met het scherm op variabele refreshrate en brightness op zo'n 60-70%. Intelligent cooling.
Heb een schone windows 11 erop gezet en daarna alle drivers van lenovo gedownload en geinstalleerd, denk dat ik er van het weekend nog een 1TB intel ssd-tje inprik die ik ook nog heb liggen. Tenminste, even formaat dubbelchecken.
Mijn key van windows 11 werkte trouwens zonder problemen (education license via werk), gewoon een media creation tool maken, installeren en daarna activeren met de key. Alleen dus even de wifi drivers handmatig downloaden en installeren vanuit de windows 11 setup/installatie, die werd niet standaard herkend.
So far so good allemaal, de extra schermruimte is toch wel fijn en bizar hoe 'klein' een 14" nu weer aanvoelt.
Moet wel zeggen dat ik de afwerking van de slim 7 pro merkbaarder high-end vind voelen, de ideapad voelt meer plastic aan (maar alsnog dikke prima hoor). Zelfde met keyboard, speakers. Maar al met al, voor deze prijs en met deze specs? Topdeal.
Camera en speakers prima bruikbaar trouwens hoor, voor mij vooral teams ed.
[
Voor 10% gewijzigd door
m0ridin op 15-09-2023 18:16
]