Dennism schreef op woensdag 26 juli 2023 @ 10:51:
[...]
Met GPU's wordt amper gestunt, 50%+ korting op een courante GPU ten opzichte van de andere concurrerende aanbieders van diezelfde kaart op het zelfde moment is zeer ongewoon. Dat zou direct een enorme rode vlag moeten zijn.
40% korting op incourante meuk in een magazijnverkoop maakt mijn inziens in ieder geval een 50% korting op een courante product in een productgroep waar zulke kortingen op courante producten zeer ongebruikelijk zijn niet direct een logische korting.
Tenzij de verkoper ook de fout gemaakt heeft om op de product pagina van dit specifieke product ook te benoemen dat dit artikel onderdeel is van de magazijnverkoop. Hoewel dat bij een courante GPU ook niet snel logisch is, zou dat mijn inziens wel meer in het voordeel van TS spreken.
En toch vraag ik me af in hoeverre er vanuit gegaan mag worden dat men kennis heeft van wat een reële en een niet-reële actieprijs is. Als ik nu op zoek zou gaan naar tegels voor mijn buitenterras (ik weet he-le-maal niks van die wereld), zie ik op Google winkel A die voor €60 / m2 verkoopt, maar ook winkel B die voor €23 / m2 verkoopt, allebei gewoon zogenaamd 'Keramische tegels'. Als verkoper A zijn tegels aan mij verkoopt voor €23 / m2, en klaagt daarna dat dit een fout is want de prijs zou 260% hoger moeten liggen (€60 / m2), is het dan net zo obvious? "Ja maar GPU, verschil in chip en RAM etc", hetzelfde geld voor die tegels lijkt me; de ene is niet voor niets duurder dan de ander?
Bovenstaande even los van de specifieke situatie van TS.
Is het in de situatie van TS niet opmerkelijk (en daarmee mogelijk juridisch in voordeel van TS ja/nee?) dat de winkel:
1. Het product met een schijnbaar verkeerde prijs op de website zet
2. Het product (tegen die prijs) verkoopt aan een klant, en er niks gezegd word
3. Het gehele verkoopproces doorloopt zonder rode vlaggen vanwege die te lage prijs
4. Het product gewoon verstuurd naar de klant, en er niks gezegd word
5. Er dan pas aangegeven word dat het product tegen een te lage prijs verkocht is ?
Hoe dan ook zijn er eerder vergelijkbare situaties geweest (daar is ook naar gelinkt in dit topic), dus TS zal uiteindelijk zelf een afweging moeten maken. Je kan ze sowieso vragen om specifiek aan te geven waarom ze van mening zijn dat dit een niet-reële verkoopprijs is geweest, en volgens welke relevante wetsartikelen of verkoopvoorwaarden jij nu verplicht bent om in te gaan op hun verzoek. Je staat volgens mij gewoon in je recht om dat te vragen, en het geeft je wellicht een beeld van de kennis en slagkracht die de verkoper al dan niet heeft hieromtrent.