Maar een airbag gebruik je dan ook geen 2e keer.
Dat is in die zin een wegwerpproduct. Dat kan je natuurlijk niet vergelijken met iets wat gemaakt is om regelmatig te gebruiken.
Als hij 1 keer gedoken was, was er dus ook helemaal niets aan de hand geweest. En dat is ook een beetje de consensus van de onderzeeër specialisten.
Er is ook al regelmatig aan bod gekomen dat er een onderzeeër was die veel dieper zou duiken met een carbon romp. Maar die zou dan ook maar 1 keer gebruikt worden, juist door de problemen die al regelmatig genoemd zijn.
Zodra je het regelmatig gaat gebruiken kom je in de problemen. Het carbon verzwakt door de regelmatige zware belasting, en op een gegeven moment gaat het mis.
En dat is met metaal precies hetzelfde, maar... Metaal kan je heel goed controleren op scheurtjes, beschadigingen etc.
Metaal is ook heel voorspelbaar in dat soort situaties. Je kan eigenlijk van tevoren al berekenen wat de zwakke punten gaan zijn, en die punten dan goed controleren na elke duik.
Je kan ook best betrouwbaar berekenen hoe vaak je zo'n duik kan doen voordat het echt mis gaat.
Carbon is veel minder voorspelbaar. Verschillende fabrikanten maken het op verschillende manieren, er kan een heel klein foutje ontstaan, een luchtbel oid, en daardoor is alles verzwakt.
Dat kan je nogmaals dus ook heel lastig controleren.
Metaal is 1 materiaal. Met 1 standaard. Het is wat het is. Precies even sterk van begin tot eind. Het buigt, dat kan je berekenen, je kan berekenen tot waar het niet meer terug buigt. (plastisch vervormd) Je kan berekenen waar het compleet in elkaar klapt.
Dat kan niet met carbon. Ten eerste omdat het niet zo beweegt, als het te veel vervormt barst het gewoon. Carbon buigt wel een beetje, maar zodra het in de buurt van plastisch vervormen komt, klapt het gewoon uit elkaar. Als je de precieze eigenschappen weet van het carbon, en bindmiddel, kan je dat vast wel berekenen. Maar dan ga je er vanuit dat alles perfect gemaakt is. (en dat zal bij een vliegtuigmaker ook echt wel zo zijn) Maar als er ook maar 1 luchtbel in zit, 1 kleine imperfectie, kan je je berekeningen weggooien.
Als je de filmpjes ziet is dat ding zo ongeveer in een schuur gebouwd. Dan kan je er natuurlijk gewoon van uit gaan dat er imperfecties ontstaan.