Vroeger was het zo dat TFT-monitoren een veel langere nagloeitijd hadden dan CRT-monitoren. Hoewel dat een veel rustiger beeld geeft in kantoorapplicaties, is het zeer ongeschikt voor films en spellen, omdat je dan zo'n vreemde waas krijgt.
Huidige TFT-monitoren hebben nog steeds wel een iets langere nagloeitijd dan huidige CRT-monitoren, maar het verschil is heel klein geworden. Genoeg om op een TFT-monitor voor een stabieler, flikkervrijer beeld te zorgen, maar ook genoeg om er comfortabel multimedia-applicaties op te kunnen draaien, en dus ook spellen.
Het grote nadeel van TFT-schermen dat nooit weg zal gaan is dat ze een hardwarematige resolutie hebben. Zo'n scherm heeft gewoon fysiek 1024x768 (15"), 1152x864 (17"/18") of 1280x960 (19") beeldpunten. Andere resuluties kunnen ze wel weergeven, maar dat zal zeker minder optimaal zijn, omdat er dan wordt geïnterpoleerd.
Op zo'n 19" TFT scherm met een eigen resolutie van 1280x960 kan je natuurlijk wel perfect een spelletje spelen op 640x480. Dat is namelijk precies een kwart van de oppervlakte. Maar dat is natuurlijk ook wel heel erg overkill
Je kan er trouwens ook voor kiezen om zo'n shortneck monitor te kopen. Een shortneck 19" is niet veel dieper dan een standaard 15" monitor.
Het is alleen een echte hetze als het uit Hetzerath komt, anders is het gewoon sprankelende ophef.