Zelf zonnepanelen aansluiten in de meterkast.

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • Arend1987
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 28-06 19:36
Hallo,

Ik ben van plan om zelf mijn zonnepanelen te monteren en aan te sluiten. Ik heb zelf al het 1 en ander uitgezocht. Zo kwam ik op het forum oa dit topic tegen: Aansluiten zonnepanelen op 3 fase in meterkast

Dit zijn de foto's van mijn huidige meterkast.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/cWWcKQdfHuNC10g3oYJzU5MMOzI=/x800/filters:gifsicle():strip_exif()/f/image/JCdKCgjW0iq6suUcGyF4IpWv.gif?f=fotoalbum_large[/URL]


Ik heb bij de 40A aardlekschakelaar rechtsboven nog een tweetal vrije slots vrij op de dinrail. Op die aardlekschakelaar is droger aangesloten en hal van de woonkamer. Ik zag op internet dat ik maximaal 5750 watt op 40A mag hebben. Mijn huidige droger is 2200 watt.

Ik wil zelf zonnepanelen aansluiten van een totaal wattage van 4000. In mijn berekening zou ik dit dus niet kunnen aansluiten op de huidige aardlekschakelaar?.

Er is te weinig ruimte in mijn huidige meterkast op er nog aardlekschakelaar erbij te plaatsen.

Ik zou dus aparte kast moeten maken om de zonnepanelen aan te sluiten. Nu wil ik vanaf de hoofdschakelaar een aftakking maken naar de nieuwe meterkast voor de zonnepanelen. Ik zag dat de huidige aardlekschakelaar vast zitten op deze dinrail. Nu wil ik met de juiste kabeldikte vanaf deze rail een aansluiting maken naar mijn nieuwe meterkast voor de zonnepanelen.


Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/iXaUnbnFbf9tIeEdGNHPDTtlqwQ=/x800/filters:gifsicle():strip_exif()/f/image/bWOScB3dXmxfzHumTygKIhil.gif?f=fotoalbum_large


Nu lijkt het dat de hoofdschakelaar en de 3 aardlekschakelaars vast zitten aan het verdeelblokje van 4. Er lijkt dat er geen ruimte meer is om er nog een aardlekschakelaar aan te verbinden. Wanneer ik hem zou verbinden aan de overige verdeelblokjes heeft hij geen verbinding met het net lijkt mij?

Of mag ik er bij de hoofdschakelaar er een extra kabel bij in plaatsen. Zoals op dit fimpje? YouTube: ZONNEPANEEL in de METERKAST aansluiten! Hoe moet dat? | Vraag van Va...

[ Voor 7% gewijzigd door Arend1987 op 14-01-2023 14:18 ]

Alle reacties


  • JvS
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 26-06 08:34

JvS

Ik heb hem zelf ook

Even wat commentaar na lezen van je topicstart:

1 "Ik heb panelen met een wattage van 4000W". Het gaat niet om je paneelvermogen maar om je omvormervermogen
2 Daarnaast lijkt je het vermogen van een verbruiker met het vermogen van een opwekker op te tellen. Dat is ook niet correct.
3 als laatste wil je je zonnepanelen nooit met verbruikers achter 1 aardlekschakelaar hebben. Anders kan je nooit aardlek detecteren als je panelen je power opwekken en je verbruikers het doodleuk op je douchekraan zetten. Levensgevaarlijk.

Zo moet een meterkast zitten in de meest ideale wereld:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/o-oXAMTvKfEpUZ9n119yOriwfnU=/800x/filters:strip_exif()/f/image/lMcFdCrq4ijgymrp7O5tbpp8.png?f=fotoalbum_large

Die roze omcirkelde 40A automaat is iets wat niemand doet. Maar die voorkomt dat je 40A uit je hoofdaanslutiing krijgt en ook nog eens 16-20A uit je panelen. Daar kan een 40A aardlekschakelaar niet tegen maar hij klikt ook niet uit. (Dan moet je verbruik wel heeeeeeeeeeeeeeel extreem aan het gebruiken zijn 40A is 9kW, maar die extra 40A automaat voorkomt dus dat er meer dan 40A door een aardlekschakelaar kan lopen).

Extra heb je dus nodig:
16A of 20A aardlekautomaat voor je zonnepanelen

En eventueel als je 100% netjes wilt zijn:
40A automaat (de roze omcirkelde)

[ Voor 27% gewijzigd door JvS op 14-01-2023 15:23 ]

4x APsystems DS3; 4x495Wp OZO/WNW 10° ; 4x460Wp OZO/WNW 10°; Totaal 3820Wp


  • Arend1987
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 28-06 19:36
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/vt2Eq0ft9Id0Emrfdq8fxObs1Z0=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/xWC3IyQIAdqfp65d9ADzaKe9.png?f=user_large

Ik kwam deze afbeelding nog tegen op tweakers. Dit is van een 3 fase meterkast.

Ik begrijp uit de verhalen dat het de veiligste optie is om in de rail onderin de meterkast een brug te maken zodat het andere blok ook van een nul en een fase word voorzien. Vanaf dat blok een nul en een fase en aardedraad te trekken naar mijn meterkast voor mijn zonnepanelen.

Zo kan ik in de nieuwe meterkast voor de zonnepanelen een 40a hoofdschakelaar zetten en een 40a aardlek. Die kan ik dan weer koppelen aan een aardlek en mijn emfase en en q-rails zoals op de afbeelding. @Ronald @Vliegvlug
Pagina: 1