Interpretatie prijsplafond met salderen

Pagina: 1 ... 8 9 Laatste
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Atomius
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 20:06
phicoh schreef op woensdag 12 april 2023 @ 13:26:
[...]


Dat klopt. Salderen moet per jaar of eindfactuur of door wegstrepen, danwel door precies het leveringstarief te geven voor de ingevoede elektriciteit. Dat is recent door een rechter bepaald.
Ok thanks.
Wolly schreef op woensdag 12 april 2023 @ 13:58:
@Atomius ik denk dat het 700 betalen voor de eerste periode is en 400 terug voor de tweede.

Totaal 300 te betalen dus.
Hoe kom je daaraan dan? :)

En ik vraag me een beetje af wat wijsheid is nu. Weggaan of blijven.. Ik verwacht net iets meer op te wekken over een jaar dan te gebruiken, maar weet dat niet zeker.

Stel dat dat niet zo is, is nu weggaan dan handiger?

[ Voor 16% gewijzigd door Atomius op 12-04-2023 18:07 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • lotje1
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 21-06 23:00
De wet is bij mijn weten nog niet aangepast op de uitspraak.

Het kan zijn, dat ik het verkeerd heb, maar er staat alleen in, dat saldering over het contractjaar is (Ook al is dat contractjaar niet 12 volle maanden).

Produceer je meer, dus netto teruglevering op jaarbasis, dan zou je verwachten, dat dit resulteert in een volledige saldering en nog wat aan terugleververgoeding.

Is je verbruik hoger dan je teruglevering, dan lijkt er een maas in de wet te zijn in de verrekening.

Saldering moet terug te zien zijn op de jaarrekening en tegen levertarief.
Na saldering komt de terugleververgoeding.

De mazen in de wet (onzorgvuldigheid/meervoudige uitleg) zit hem in meer dingen.
Wat wordt als nieuw contract gezien met daaraan gekoppeld nieuwe tarieven/voorwaarden (en daarbij een knip in de telling voor saldering/teruglevering/verbruik)
Wat staat er precies in de voorwaarden van elk contract
Wat zijn de tarieven van elke periode

Volgens de wet die er nu is, moet er op de jaarrekening (of eindafrekening, als er van contract/leverancier gewisseld wordt) gesaldeerd worden tegen levertarief.

Maar nergens staat beschreven, hoe dit precies ingevuld dient te worden, waardoor er meerdere interpretaties mogelijk zijn.


In jouw voorbeeld kan in theorie dus ook het volgende :

1 :
Is je verbruik 2000 over periode 1 en 500 over periode 2 maar je teruglevering 1500, dan zou je 1000 netto verbruik overhouden.

Die zou dan in eenzelfde verhouding verrekend kunnen worden : 800 over periode 1 en 200 over periode 2.(waarbij dus 1200 en 300 gesaldeerd is) Dan zou je rekening worden :
800 x 35 ct + 200 x 40 ct = 280 + 80 = 360 euro

2:

Als de energiemaatschappij echter stelt, dat met een tariefwijziging ook een nieuwe contractperiode ingaat, dan zou er gekeken kunnen worden in welke periode er opgewekt wordt..

Is dat 0 over periode 1 en 1500 over periode 2, dan zou gesteld kunnen worden, dat je over periode 2 de eerste 500 saldeert/wegstreept en de overige 1000 vergoed krijgt via 11 ct teruglevertarief. = 110 euro. Die 2000 zou je dan betalen volgens 35 ct levertarief = 700

Je rekening zou dan 590 worden .. 700 - 110


HVC meldt mij echter nu per telefoon dat als ik wegga bij ze in de zomer en het jaar niet volmaak tot 14-12-2023, dat ze dan per tariefperiode gaan kijken wat de terugleververgoeding was en op basis daarvan zullen berekenen wat ik aan vergoeding krijg.

Daarbij zeggen ze niet, dat ze alles via TLV gaan verrekenen.. Ze hebben het over terugleververgoeding.. Dit is niet hetzelfde als salderen.
Het lijkt er dan op, dat je dan per tariefperiode saldeert.. ( dus per periode je kwh wegstreept) en dat ze voor elke tariefperiode gaan kijken, of je toen meer hebt opgewekt of meer hebt teruggeleverd. Je netto verbruik over elke periode wordt dan verrekende met de kosten per kwh die in die periode golden en je netto teruglevering in elke periode wordt dan verrekend via de TLV van 11 ct

Dat lijkt te neigen naar het tweede voorbeeld dat ik gaf.. opwek/teruglevering periode 2 salderen in periode 2 en opwek overschot vergoeden via TLV en bij 0 opwek in periode 1 de volle mep betalen voor periode 1.. 2000 x 35


Is de teruglevering echter verdeeld over 2 periodes : bijvoorbeeld 500 in periode 1 en 1000 in periode 2, dan zou je binnen deze methode het volgende verwachten

periode 1.. levering 2000
opwek 500

1500 netto levering a 35 ct per kwh.. = 525 euro

periode 2 levering 500
opwek 1000
500 netto teruglevering a 11 ct per kwh = 55 euro.

dan zou je een rekening verwachten van 470 euro

[ Voor 6% gewijzigd door lotje1 op 12-04-2023 21:54 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • phicoh
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 22:50
lotje1 schreef op woensdag 12 april 2023 @ 21:48:
De wet is bij mijn weten nog niet aangepast op de uitspraak.

Het kan zijn, dat ik het verkeerd heb, maar er staat alleen in, dat saldering over het contractjaar is (Ook al is dat contractjaar niet 12 volle maanden).
Een rechter doet uitspraak op basis van de wet en andere relevantie informatie zoals de wetsgeschiedenis, discussies in de kamer, etc.

Een wet hoeft niet aangepast te worden, als de minister en de kamer het eens zijn met de interpretatie van rechters dan is het prima.

Dus voorlopig zou ik er vanuit gaan dat als energieleverancier zelf kiest voor salderen over een kortere periode (bijv. bij tariefswijziging, overgang van vast naar variabel, etc), er een goede kans is dat een rechter dat terugdraait.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • lotje1
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 21-06 23:00
E.e.a. valt ook onder het kopje, dat de ACM probeert om dat jaarlijks salderen weer goed vermeld in de wet te krijgen..

De rechter werkt idd op basis van de geldende wetgeving. Of dingen in de wet aangepast worden en dan met terugwerkende kracht alsnog gecorrigeerd moeten worden is dan een tweede.

Ik bedoelde met mijn opmerking ook niet, dat de wet aangepast wordt aan uitspraken van de rechter, maar dat de wet voor die tijd was aangepast en dat daarin het verplicht jaarlijks salderen niet (goed) is verwoord.

ACM : Wat is salderen? https://www.acm.nl/nl/ond...?feedback=zeer-ontevreden

Op uw energierekening staat hoeveel energie u geleverd hebt gekregen van uw energieleverancier. Dat staat vermeld in kWh. Levert u zelf energie aan het openbare net? Dat trekt uw leverancier van de door hem geleverde energie af. Deze aftreksom heet salderen.

In de wet staat niet meer hoe en wanneer uw energieleverancier moet salderen. Vaak staat dat wel in uw contract. Eerst stond in de wet dat salderen jaarlijks moet. Daarom stond dat ook zo op onze website. Wij vinden het nu nog steeds wenselijk dat uw energieleverancier saldeert over uw jaarverbruik en op de jaarafrekening.

Begin 2023 behandelt de Tweede Kamer een voorstel om verplicht jaarlijks salderen weer in de wet te krijgen. Dit voorstel komt van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Wanneer het ingaat, is nog niet bekend. Tot die tijd kan de ACM helaas niet ingrijpen.

En de situatie, waarop ik reageerde ging over het overstappen naar een andere leverancier, waardoor een eindafrekening komt bij die leverancier.Bij de volgende leverancier begint dan de telling voor de nieuwe jaarrekening weer bij dag 1.

[ Voor 7% gewijzigd door lotje1 op 12-04-2023 23:26 ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • snameroc
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 21:19
MazzHead schreef op vrijdag 31 maart 2023 @ 13:15:
[...]


Dus is Essent geslaagd in hun strategie om hun klanten murw te maken zodat die geen procedure starten en maar weer naar de volgende leverancier gaan. Rinse and repeat...
Ze zijn niet geslaagd.
Ik was het al vergeten en had de hoop al opgegeven. Ik had een klacht mail geschreven in april. Eergisteren werd ik gebeld of ik het uit wilde leggen wat mijn probleem was, ze beloofde gisteren terug te bellen. Dat heeft ze gedaan en ik heb nu de toezegging dat ik volledig gecompenseerd word zowel in de mail als via de telefoon inclusief bedragen.
Ik was niet meer overgestapt en in het verhaal in de mail hebben ze het ook over de lange trouwe klanten band.
Het gaat om een serieus bedrag.
Je moet ze met een speld zoeken maar er zijn nog wel eerlijke mensen.

snameroc


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • henkzelf
  • Registratie: Juni 2010
  • Laatst online: 21:05
Dit topic lang gevolgd en nu nog eens goed naar mijn variabel contract en Essent eindafrekening van 23-05-2023 gekeken. Netto 50 kWh teruglevering over het verbruiksjaar.

Op de factuur lijkt het alsof ze een salderingsknip leggen per 31/12 ingang prijsplafond. Dus tot 31/12: 305 kWh "afkopen" tegen 5,5 ct en na 31/12: 255 kWh afname betalen.

Maar deze worden genoteerd als -255 kWh teruglevering en afgerekend tegen -5,5 ct.
Eindresultaat is keurig 50 kWh tegen 5,5 ct terug ontvangen.
Prima gedaan dus.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/cTIRMqGCyvrpPJrregJurCa9Vko=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/ZX4QQMRhYPl8cO7tY5ujvYiM.jpg?f=fotoalbum_large

PVoutput / PVoutput-live 1830 Wp op zuidoost 135º en 22º dakhelling in Z.O.-Brabant


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JBees
  • Registratie: Juli 2023
  • Laatst online: 12-08-2023
Ik heb nog een leuke casus. Afgelopen 6 maanden heb ik bij Shell Energy op mijn normaaltarief totaal 900kwh teruggeleverd en is mijn daltarief afname 1500kwh. Voor de 900kwh krijg ik een terugleververgoeding van 10 cent. Over de 1500kwh betaal ik het reguliere tarief.
Tot zover kan ik het volgen (niet handig gedaan dat snap ik ook)… alleen voor de berekening van het prijsplafond wordt er opeens over alle telwerken heen gesaldeerd en krijg ik maar een vergoeding over 600kwh… dan word je dus dubbel genaaid als je het mij vraagt.

In de wetteksten lees je terug: het prijsplafond geldt na saldering, in mijn ogen is er niet gesaldeerd over 1500kwh.. ik ben nog afwachtende van een reactie van Shell..

Wat denken jullie?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • hanev001
  • Registratie: Maart 2016
  • Laatst online: 22:10
JBees schreef op donderdag 6 juli 2023 @ 22:37:
Ik heb nog een leuke casus. Afgelopen 6 maanden heb ik bij Shell Energy op mijn normaaltarief totaal 900kwh teruggeleverd en is mijn daltarief afname 1500kwh. Voor de 900kwh krijg ik een terugleververgoeding van 10 cent. Over de 1500kwh betaal ik het reguliere tarief.
Tot zover kan ik het volgen (niet handig gedaan dat snap ik ook)… alleen voor de berekening van het prijsplafond wordt er opeens over alle telwerken heen gesaldeerd en krijg ik maar een vergoeding over 600kwh… dan word je dus dubbel genaaid als je het mij vraagt.

In de wetteksten lees je terug: het prijsplafond geldt na saldering, in mijn ogen is er niet gesaldeerd over 1500kwh.. ik ben nog afwachtende van een reactie van Shell..

Wat denken jullie?
1500 afname - 900 terug = 600 saldo. Wat klopt er niet aan deze rekening som volgens jouw?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Truus01
  • Registratie: November 2014
  • Laatst online: 21:42
Volgens mij hoor jij alleen over die 600kWh het levertarief (dal) te betalen. Verder hoort het gesaldeerd te zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JBees
  • Registratie: Juli 2023
  • Laatst online: 12-08-2023
Wat er volgens mij niet klopt is dat er per telwerk is gesaldeerd. Ik betaal dus 60 cent voor 1500 kWh en krijg 10 cent voor 900 kWh. Maar over slechts 600 kWh krijg ik 20 cent terug van het prijsplafond.

Hebben jullie een dubbel telwerk en is dan niet per telwerk gesaldeerd?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Truus01
  • Registratie: November 2014
  • Laatst online: 21:42
Kun je misschien een geanonimiseerde foto/screenshot van je rekening plaatsen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JBees
  • Registratie: Juli 2023
  • Laatst online: 12-08-2023
Hier wat screenshots

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JBees
  • Registratie: Juli 2023
  • Laatst online: 12-08-2023
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/_HTmcKogOqBdjcTia7fuOxD-LI4=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/ofZCtDDGd2oGasSkCqB4r7qo.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Lo4XXQOoKG58psm3HVuf_Eb27lQ=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/Z0CJGN4JTsSGXcJTW4nucJUn.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/wgD4-0Qe5HwY1-Nh6mOM0B3PZU8=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/VNz93WWa0gvwtAM6CPgubnyM.jpg?f=fotoalbum_large

[ Voor 232% gewijzigd door JBees op 08-07-2023 00:22 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Truus01
  • Registratie: November 2014
  • Laatst online: 21:42
Het salderen snap ik niet, maar ik denk dat ik wel snap wat ze doen met die prijsplafondkorting.
Je hoort in principe alleen over die 600 (577) kWh te betalen, de rest zou weggesaldeerd moeten zijn.
Het tarief wat je betaald, en waar ze mee rekenen, voor die 600kWh is boven het prijsplafond en dus geven ze je daar een prijsplafondkorting over.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • GertS1968
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 21-10-2024
Zo, van Innova de jaarafrekening gehad.

Met gas geen probleem, alles eerlijk en volgens het contract / prijsplafond.

Electra is toch wat anders:

Ingang contract 19-10-2022
Einde contract 18-10-2023
Salderen - per jaar / contract

Netto verbruik : 475 kWh

Nu stelt men dat dit netto verbruik boven het prijsplafond valt, en dus het tarief van het contract dien te betalen. Ja, mijn bruto verbruik zit boven het plafond, echter netto er dus ruim onder.

Het prijsplafond is per dag uitgezet, dwz 2120 kWh van 01-01 tot 18-10, zou het verbruik mogen zijn volgens het plafond, ik verbruik 475 kWh, dus.........lijkt mij dat Innova hier de consument niet juist afrekent.

Ik heb Innova op de hoogte gesteld en wacht op een antwoord, VEH is redelijk duidelijk: Je zit onder het plafond, Innova zit fout.

Het is geen groot bedrag, echter als men dit bij veel klanten doet, dan is dit een heel groot bedrag.

Update 01/11/2023 : Innova mailt terug, verwijst naar het maximale verbruik per dag. Wat je daarboven verbruikt is tegen max tarief..............echter: dit zegt de overheid:

Door deze rekenmethode staat voor alle huishoudens vast hoeveel energie zij voor en na hun jaarlijkse energienota mogen afnemen tegen het tarief van het prijsplafond. Het betekent echter niet dat er een maximaal verbruik per dag is. De verdeling per dag wordt alleen door energieleveranciers gebruikt om voor ieder huishouden het maximale verbruik voor en na de jaarlijkse energierekening te kunnen berekenen.

[ Voor 24% gewijzigd door GertS1968 op 01-11-2023 13:38 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wilmaas
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 22:14

Wilmaas

gasloos sinds juli 2020

GertS1968 schreef op zondag 29 oktober 2023 @ 16:45:
Zo, van Innova de jaarafrekening gehad.

Met gas geen probleem, alles eerlijk en volgens het contract / prijsplafond.

Electra is toch wat anders:

Ingang contract 19-10-2022
Einde contract 18-10-2023
Salderen - per jaar / contract

Netto verbruik : 475 kWh

Nu stelt men dat dit netto verbruik boven het prijsplafond valt, en dus het tarief van het contract dien te betalen. Ja, mijn bruto verbruik zit boven het plafond, echter netto er dus ruim onder.

Het prijsplafond is per dag uitgezet, dwz 2120 kWh van 01-01 tot 18-10, zou het verbruik mogen zijn volgens het plafond, ik verbruik 475 kWh, dus.........lijkt mij dat Innova hier de consument niet juist afrekent.

Ik heb Innova op de hoogte gesteld en wacht op een antwoord, VEH is redelijk duidelijk: Je zit onder het plafond, Innova zit fout.

Het is geen groot bedrag, echter als men dit bij veel klanten doet, dan is dit een heel groot bedrag.
Ben geschil aangegaan met Gewoon energie, ook Innova (geschillen commissie)

475 verbruik moet eerst verdeeld worden na salderen op jaarbasis over de 2 jaren, de software van innova kan dat niet is mij vertelt, dus doet met het niet. ook is bij mij niet de 40 eurocent netto berekend.

Ja, het probleem speelt dus bij meer klanten, gaat bij mij om uiteindelijk netto meer dan 80 euro. is toch geld.
Ik ontvang nog ongeveer 135 euro van Gewoon Energie (volgens mij)
Iets meer detail Wilmaas in "Essent saldering per tariefsperiode"

panasonic warmtepomp 2013-4800wp zuidoost, 2018-1650wp zuidoost, 2025-2970wp zuidwest, 2024 PHEV


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Headozz
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 20-06 15:14
Ik ben ondertussen ook al een aantal gesprekken met energiedirect over mijn jaarrekening verder.
Bij mij is er op het gas wel een prijsplafond toegepast maar op stroom niet. Dat ik op de jaarrekening zou moeten bij betalen had ik verwacht, ik had mijn termijn bedrag bewust laag gezet.

contractduur(variabel tarief) 27-08-2022 - 26-08-2023, na eerste contact via de helpdesk(chat) uitstel betaling gekregen tot 11 november met toezegging dat ik een herziene jaarrekening zou krijgen, welke ik nooit heb ontvangen.

Van 27-08-22 tot 31-12-22 was nog geen prijsplafond, dus dat het over die periode het tarief hoger is snap ik.

Dit is de laatste reactie die ik heb gekregen:
Het prijsplafond is sinds 1-1-23 ingegaan. We kijken naar het verbruik sinds die datum. In die periode heb je netto -563 kWh stroom verbruikt. Het prijsplafond is daarom niet van toepassing.

Naar mijn mening klopt de manier van berekenen salderen en prijsplafond gewoon niet.
m.a.w. salderen bij een variabel contract doen ze zodanig dat in de zomer maanden de tarieven lager zijn en je tegen die tarieven je kWh's gesaldeerd krijgt.

Machtiging automatische incasso stopgezet en ga per direct ergens anders heen met een 1 jaar vast. Zoveel overzichtelijker qua berekenen.

Ben alleen benieuwd of ik een poot heb om op te staan en te eisen dat er in de levering stroom het prijsplafond moet worden toegepast.

Onderstaand mijn verbruiksgegevens contractduur

Variabele leveringskosten Daltarief 27-08-2022 t/m 06-11-2022 -261 kWh x € 0,27501 = - € 71,78
Variabele leveringskosten Daltarief 07-11-2022 t/m 31-12-2022 909 kWh x € 0,50853 = € 462,25
Variabele leveringskosten Daltarief 01-01-2023 t/m 31-03-2023 1.254 kWh x € 0,57624 = € 722,60
Variabele leveringskosten Daltarief 01-04-2023 t/m 30-06-2023 -1.269 kWh x € 0,31049 = - € 394,01
Variabele leveringskosten Daltarief 01-07-2023 t/m 26-08-2023 -548 kWh x € 0,23958 = - € 131,29
Vaste leveringskosten 27-08-2022 t/m 06-11-2022 72 d x € 0,17739 = € 12,77
Vaste leveringskosten 07-11-2022 t/m 31-12-2022 55 d x € 0,17739 = € 9,76
Vaste leveringskosten 01-01-2023 t/m 31-03-2023 90 d x € 0,19692 = € 17,72
Vaste leveringskosten 01-04-2023 t/m 30-06-2023 91 d x € 0,19692 = € 17,92
Vaste leveringskosten 01-07-2023 t/m 26-08-2023 57 d x € 0,19692 = € 11,22
Totaal Leveringskosten stroom € 657,16

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wilmaas
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 22:14

Wilmaas

gasloos sinds juli 2020

Headozz schreef op maandag 30 oktober 2023 @ 15:09:
Ik ben ondertussen ook al een aantal gesprekken met energiedirect over mijn jaarrekening verder.
Bij mij is er op het gas wel een prijsplafond toegepast maar op stroom niet. Dat ik op de jaarrekening zou moeten bij betalen had ik verwacht, ik had mijn termijn bedrag bewust laag gezet.

contractduur(variabel tarief) 27-08-2022 - 26-08-2023, na eerste contact via de helpdesk(chat) uitstel betaling gekregen tot 11 november met toezegging dat ik een herziene jaarrekening zou krijgen, welke ik nooit heb ontvangen.

Van 27-08-22 tot 31-12-22 was nog geen prijsplafond, dus dat het over die periode het tarief hoger is snap ik.

Dit is de laatste reactie die ik heb gekregen:
Het prijsplafond is sinds 1-1-23 ingegaan. We kijken naar het verbruik sinds die datum. In die periode heb je netto -563 kWh stroom verbruikt. Het prijsplafond is daarom niet van toepassing.

Naar mijn mening klopt de manier van berekenen salderen en prijsplafond gewoon niet.
m.a.w. salderen bij een variabel contract doen ze zodanig dat in de zomer maanden de tarieven lager zijn en je tegen die tarieven je kWh's gesaldeerd krijgt.

Machtiging automatische incasso stopgezet en ga per direct ergens anders heen met een 1 jaar vast. Zoveel overzichtelijker qua berekenen.

Ben alleen benieuwd of ik een poot heb om op te staan en te eisen dat er in de levering stroom het prijsplafond moet worden toegepast.

Onderstaand mijn verbruiksgegevens contractduur

Variabele leveringskosten Daltarief 27-08-2022 t/m 06-11-2022 -261 kWh x € 0,27501 = - € 71,78
Variabele leveringskosten Daltarief 07-11-2022 t/m 31-12-2022 909 kWh x € 0,50853 = € 462,25
Variabele leveringskosten Daltarief 01-01-2023 t/m 31-03-2023 1.254 kWh x € 0,57624 = € 722,60
Variabele leveringskosten Daltarief 01-04-2023 t/m 30-06-2023 -1.269 kWh x € 0,31049 = - € 394,01
Variabele leveringskosten Daltarief 01-07-2023 t/m 26-08-2023 -548 kWh x € 0,23958 = - € 131,29
Vaste leveringskosten 27-08-2022 t/m 06-11-2022 72 d x € 0,17739 = € 12,77
Vaste leveringskosten 07-11-2022 t/m 31-12-2022 55 d x € 0,17739 = € 9,76
Vaste leveringskosten 01-01-2023 t/m 31-03-2023 90 d x € 0,19692 = € 17,72
Vaste leveringskosten 01-04-2023 t/m 30-06-2023 91 d x € 0,19692 = € 17,92
Vaste leveringskosten 01-07-2023 t/m 26-08-2023 57 d x € 0,19692 = € 11,22
Totaal Leveringskosten stroom € 657,16
Ik ken de contract voorwaarden niet...
De periode vóór het prijsplafond is zonder op jaarbasis te salderen berekend, hier is een uitspraak over, minister Jetten heeft aangegeven wat de bedoeling is en ook de geschillen commissie energie geeft advies mee dit te herstellen met een formule in enkele uitspraken.
Volgens mijn berekening is er na salderen (op jaarbasis) slechts 85 kwh gebruik binnen de contract periode. hoeveel er per (prijs) periode is te berekenen is met de gegevens niet te doen.
Ik schat de rekening ongeveer 600 euro te hoog in, prijsplafond is slechts een klein deel van het geheel, maar is ook niet toegepast zoals ik denk dat het de bedoeling is in de periode 1 jan - 31 maart 2023.

Of het zinvol is er mee aan de slag te gaan is van het contract afhankelijk.
Staat er in het contract, wij salderen op jaarbasis, zou ik een poging wagen en aangeven dat ik een oordeel bij de geschillen commissie aanvraag, kosten 52,50, bij gelijk krijgen krijg je die terug, ik ben zelf voor ongeveer 130 euro een geschil gestart, maar ben ook best eigenwijs en nieuwsgierig.

panasonic warmtepomp 2013-4800wp zuidoost, 2018-1650wp zuidoost, 2025-2970wp zuidwest, 2024 PHEV


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GertS1968
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 21-10-2024
GertS1968 schreef op zondag 29 oktober 2023 @ 16:45:
Zo, van Innova de jaarafrekening gehad.

Met gas geen probleem, alles eerlijk en volgens het contract / prijsplafond.

Electra is toch wat anders:

Ingang contract 19-10-2022
Einde contract 18-10-2023
Salderen - per jaar / contract

Netto verbruik : 475 kWh

Nu stelt men dat dit netto verbruik boven het prijsplafond valt, en dus het tarief van het contract dien te betalen. Ja, mijn bruto verbruik zit boven het plafond, echter netto er dus ruim onder.

Het prijsplafond is per dag uitgezet, dwz 2120 kWh van 01-01 tot 18-10, zou het verbruik mogen zijn volgens het plafond, ik verbruik 475 kWh, dus.........lijkt mij dat Innova hier de consument niet juist afrekent.

Ik heb Innova op de hoogte gesteld en wacht op een antwoord, VEH is redelijk duidelijk: Je zit onder het plafond, Innova zit fout.

Het is geen groot bedrag, echter als men dit bij veel klanten doet, dan is dit een heel groot bedrag.

Update 01/11/2023 : Innova mailt terug, verwijst naar het maximale verbruik per dag. Wat je daarboven verbruikt is tegen max tarief..............echter: dit zegt de overheid:

Door deze rekenmethode staat voor alle huishoudens vast hoeveel energie zij voor en na hun jaarlijkse energienota mogen afnemen tegen het tarief van het prijsplafond. Het betekent echter niet dat er een maximaal verbruik per dag is. De verdeling per dag wordt alleen door energieleveranciers gebruikt om voor ieder huishouden het maximale verbruik voor en na de jaarlijkse energierekening te kunnen berekenen.
Update 02/11 Innova:
De ACM stelt dat er met het prijsplafond alleen over de periode in het jaar 2023 gesaldeerd mag worden, om zo de korting van het prijsplafond te berekenen. Op de afrekening wordt de saldering als volgt toegepast: Totaal levering - totaal teruglevering / aantal dagen op de nota * dagen op de timeslice.

Hierbij een voorbeeld met uw standen:

U komt netto verbruik uit op 475 kWh, dat is onder der 2102 kWh volgens het prijsplafond

* Bij 'Gemiddeld tarief' wordt het gewogen gemiddelde genomen. Dus kosten hoog tarief + kosten laag tarief / volume.

Hiermee is uw eindnota naar behoren opgemaakt en heeft u helaas geen recht op prijsplafond korting.

Hier gaan wij dus niet mee accoord: we zitten onder het prijsplafond, dus prijs van het prijsplafond toepassen. De ACM is inmiddels gecontacteerd, en heeft de laatste email ook. We zullen zien.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Michel1978
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 04-12-2024
Ik precies hetzelfde bij Gewoon Energie.

Gisteren ontvang ik de jaarafrekening over de periode november 2022 tot november 2023.
Deze jaarrekening klopt voor geen meter.

Er is voor elektra geen rekening gehouden met het energieplafond.

Mijn netto verbruik na salderen is inderdaad 336 kw/h.
Deze 336 kw/h berekenen ze in zijn geheel in de periode van november en december 2022 zodat over de overige maanden in 2023 de teller op 0 staat.

Dit is niet correct aangezien november en december 2022 maar slechts 1/6 deel van de jaarrekening is.

1/6 deel van 336 = 56 kw/h en deze mag gerekend worden met de tarieven van voor het energieplafond.
De overige 280 kw/h vallen binnen het energieplafond, en die is 0,40 incl. energiebelasting, opslag duurzame energie en btw.

Is er iemand die deze strijd gewonnen heeft?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Headozz
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 20-06 15:14
Michel1978 schreef op zaterdag 2 december 2023 @ 12:29:
Ik precies hetzelfde bij Gewoon Energie.

Gisteren ontvang ik de jaarafrekening over de periode november 2022 tot november 2023.
Deze jaarrekening klopt voor geen meter.

Er is voor elektra geen rekening gehouden met het energieplafond.

Mijn netto verbruik na salderen is inderdaad 336 kw/h.
Deze 336 kw/h berekenen ze in zijn geheel in de periode van november en december 2022 zodat over de overige maanden in 2023 de teller op 0 staat.

Dit is niet correct aangezien november en december 2022 maar slechts 1/6 deel van de jaarrekening is.

1/6 deel van 336 = 56 kw/h en deze mag gerekend worden met de tarieven van voor het energieplafond.
De overige 280 kw/h vallen binnen het energieplafond, en die is 0,40 incl. energiebelasting, opslag duurzame energie en btw.

Is er iemand die deze strijd gewonnen heeft?
lees ook dit topic eens door. Essent saldering per tariefsperiode

Ik heb ondertussen een voorstel van energieleverancier ontvangen maar wel buiten de geschillencommissie om die ik ondertussen al had ingeschakeld omdat ik na meermaals klagen niet veel verder kwam.
Rekening opnieuw opgemaakt met wel een gewogen gemiddelde.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • GertS1968
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 21-10-2024
Michel1978 schreef op zaterdag 2 december 2023 @ 12:29:
Ik precies hetzelfde bij Gewoon Energie.

Gisteren ontvang ik de jaarafrekening over de periode november 2022 tot november 2023.
Deze jaarrekening klopt voor geen meter.

Er is voor elektra geen rekening gehouden met het energieplafond.

Mijn netto verbruik na salderen is inderdaad 336 kw/h.
Deze 336 kw/h berekenen ze in zijn geheel in de periode van november en december 2022 zodat over de overige maanden in 2023 de teller op 0 staat.

Dit is niet correct aangezien november en december 2022 maar slechts 1/6 deel van de jaarrekening is.

1/6 deel van 336 = 56 kw/h en deze mag gerekend worden met de tarieven van voor het energieplafond.
De overige 280 kw/h vallen binnen het energieplafond, en die is 0,40 incl. energiebelasting, opslag duurzame energie en btw.

Is er iemand die deze strijd gewonnen heeft?
Men heeft bij mij incasso gedaan, maar heb het teruggehaald, men heeft 1 x een mail gestuurd, met verzoek tot betaling. Ik heb gemailed dat men moet bewijzen dat hun calculatie klopt, zo niet dan betalen we niet. Overigens, Innova, staan vandaag in het nieuws.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Michel1978
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 04-12-2024
Ik heb ze net onderstaande mail gestuurd, hopelijk helpt dit.


Geachte Gewoon energie,

Hierbij een laatste email betreft de afhandeling van de jaarnota.
Na vele malen te hebben gebeld en onbeschoft te worden behandeld aan de telefoon nogmaals maar een email.

Allereerst heb ik de jaarnota toegevoegd als bijlage aangezien jullie al tijden niet mijn jaarnota erbij kunnen pakken.

Nogmaals de uitleg:

Mijn jaarnota loopt van november 2022 t/m oktober 2023.
Zoals jullie weten geldt er vanaf 1 januari 2023 en energieplafond.
Met gas hebben jullie wel rekening gehouden met het energieplafond maar elektra niet.

Mijn jaarnota hebben jullie gesplitst in 3 periodes:

Periode 1: 01/11/2022 tot 01/01/2023
Periode 2: 01/01/2023 tot 01/04/2023
Periode 3: 01/04/2023 tot 01/11/2023

Zoals op pagina 2 van de jaarnota, laten jullie zien dat er na het salderen op jaarbasis een netto verbruik is van +336 kw/h.
Deze 336 kw/h moet ik uiteraard betalen.
Nu is de vraag in welke periode, aangezien we te maken hebben met een periode van voor het energieplafond en 2 periodes in het prijsplafond.
Nu stoppen jullie de 336 kw/h in zijn geheel in periode 1 en zodoende wordt er geen rekening gehouden met het prijsplafond.
Ik betaal de hoofdprijs.

Nu heb ik contact opgenomen met de geschillencommissie en verwezen ze mij naar de zaak:
https://www.degeschillenc...ing-salderingsregeling-2/

Zoals te lezen is, heeft de geschillencommissie een uitspraak gedaan dat er met een formule moet worden berekend in welke periode de kw/h moeten vallen.
De tekst luidt als volgt:

Het komt de commissie redelijk en billijk voor dat het aantal kWh dat resteert nadat de op jaarbasis de hoeveelheid ingevoede en de hoeveelheid onttrokken elektriciteit tegen elkaar zijn weggestreept voor zover niet voor alle kwartalen eenzelfde invoedingstarief geldt wordt berekend aan de hand van de formule:
• Voor het geval er meer verbruik is dan teruglevering op jaarbasis: het verbruik van een kwartaal, gedeeld door het totale verbruik op jaarbasis, vermenigvuldigd met het saldo na verrekening op jaarbasis (= resultaat van de saldering). Het aldus aan een kwartaal toegerekend verbruik wordt afgerekend tegen het tarief van het betreffende kwartaal;
• Voor het geval er minder verbruik is dan teruglevering op jaarbasis: de ingevoede stroom van een kwartaal, gedeeld door het totaal van de ingevoede stroom op jaarbasis, vermenigvuldigd met het saldo na verrekening op jaarbasis (=resultaat van de saldering). De aldus aan een bepaald kwartaal toegerekende invoeding wordt afgerekend tegen het invoedingstarief van dat kwartaal.

Ik heb meer verbruik op jaarbasis (336 kw/h) dus de formule luidt:

het verbruik van een kwartaal, gedeeld door het totale verbruik op jaarbasis, vermenigvuldigd met het saldo na verrekening op jaarbasis (= resultaat van de saldering).

Nu gaan we deze formule toepassen op mijn nota:

Periode 1:
-Het verbruik in dit kwartaal is 1073
-Totaal verbruik op jaarbasis is 4120
-Saldo na verrekening op jaarbasis is 336

1073 / 4120 x 336 = 87 kw/h

Periode 2:
-Het verbruik in dit kwartaal is 1763
-Totaal verbruik op jaarbasis is 4120
-Saldo na verrekening op jaarbasis is 336

1763 / 4120 x 336 = 144 kw/h

Periode 3:
-Het verbruik in dit kwartaal is 1284
-Totaal verbruik op jaarbasis is 4120
-Saldo na verrekening op jaarbasis is 336

1073 / 4120 x 336 = 105 kw/h

Dus graag de nota aanpassen met bovenstaande formule.
Aangezien ik al een zeer lange tijd bezig ben met jullie en maar niet verder kom, geef ik jullie 5 werkdagen de tijd om dit op te lossen.
Daarna zal ik via de geschillencommissie een zaak openen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DAO
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 22-10-2024

DAO

Voor de liefhebbers ook hier:

Voor de liefhebbers hier een jaarrekening van EnergieDirect die mijn inziens wel "klopt" omdat ie volgens mij in mijn voordeel is/klopt/neutraal is.

Prijsplafond is netjes in de rekening verwerkt maar ze gooien het op diverse kwartalen die niet helemaal kloppen. Dit geeft wel goed weer waar/dat het bij hun in de software/berekening misgaat cq dat het een zooitje is.

Situatie is var contract t/m 6-9 en daarna jaarcontract
Restantje 2022 kijken we niet naar.
Netjes alle opwek op jaar verrekend zodat alles daltarief is ipv normaaltarief (tot zover goed)

Van gebruik Q1 halen ze eerst Q2 en Q3 af, dan gaat prijsplafondkorting over dat totaal af.
Rest van de prijsplafondkorting halen ze af van Q4 terwijl het tarief onder het plafond is. Heel vaag

De korting an sich is ook vaag. Ik kan ze slecht herleiden. Eerste ingeving was een gewogen gemiddelde van de 2 kwartalen met afname en dat wegzetten tegen het plafond maar dat komt niet uit (dan zou de korting lager moeten zijn). Het zal te maken hebben met het feit dat ze de opwekking in Q2 en Q3 hebben vergoed tegen een lager tarief op de rekening dan ik moest betalen in Q1. Daar kan ik nog over gaan stuiteren maar volgens mij gaat het niet beter worden.

Ik zal er nog wel aan gaan rekenen of het wat gaat uitmaken maar denk dat ik gezien de rest van de situaties hier tevreden mee moet zijn.

Achtergrond...ik ben financieel specialist van beroep en het werk wat ik er in moet steken om dit begrijpen gaat nergens over. Dit kan je niet van mensen verwachten om dit fatsoenlijk te begrijpen, dit is een voedingsbodem voor grote fouten (dat zie je al bij de rest van de mensen). En ik las iemand zich verbazen over dat er zo weinig anderen waren....die zijn er wel maar die beginnen er niet aan omdat het ze na 2 regels al gaat duizelen...


Leveringskosten stroom

Variabele leveringskosten Daltarief 05-12-2022 t/m 31-12-2022 1.224 kWh x € 0,50853 = € 622,44
Variabele leveringskosten Daltarief 01-01-2023 t/m 31-03-2023 1.906 kWh x € 0,57624 = € 1.098,31
Variabele leveringskosten Daltarief 01-04-2023 t/m 30-06-2023 -344 kWh x € 0,31049 = - € 106,81
Variabele leveringskosten Daltarief 01-07-2023 t/m 05-09-2023 -443 kWh x € 0,23958 = - € 106,13
Vaste leveringskosten 05-12-2022 t/m 31-12-2022 27 d x € 0,17739 = € 4,79
Vaste leveringskosten 01-01-2023 t/m 31-03-2023 90 d x € 0,19692 = € 17,72
Vaste leveringskosten 01-04-2023 t/m 30-06-2023 91 d x € 0,19692 = € 17,92
Vaste leveringskosten 01-07-2023 t/m 05-09-2023 67 d x € 0,19692 = € 13,19
Overheidskorting prijsplafond (geen btw) 01-01-2023 t/m 05-09-2023 1.119 kWh x - € 0,23101 = - € 258,50

Totaal Leveringskosten stroom € 1.302,93

Netbeheerkosten

voor Stedin Netbeheer B.V. : Capaciteitstarief t/m 3 x 25A
of t/m 1 x 80A 05-12-2022 t/m 31-12-2022 27 d x € 0,62751 = € 16,94
voor Stedin Netbeheer B.V. : Capaciteitstarief t/m 3 x 25A
of t/m 1 x 80A 01-01-2023 t/m 05-09-2023 248 d x € 0,97127 = € 240,87

Totaal Netbeheerkosten € 257,81

Belasting en toeslagen

Energiebelasting zone 1 05-12-2022 t/m 31-12-2022 1.224 kWh x € 0,04010 = € 49,09
Energiebelasting zone 1 (01-01-2023 t/m 05-09-2023 1.119 kWh x € 0,15245 = € 170,59
Opslag duurzame klimaattransitie zone 1 05-12-2022 t/m 31-12-2022 1.224 kWh x € 0,03325 = € 40,69
Vermindering energiebelasting 05-12-2022 t/m 31-12-2022 27 d x - € 2,03555 = - € 54,96
Vermindering energiebelasting 01-01-2023 t/m 05-09-2023 248 d x - € 1,63522 = - € 405,53

Totaal Belasting en toeslagen - € 200,12

Vast Groene Stroom AltijdVoordeel 1 jaar | 06-09-2023 t/m 04-12-2023 € 193,70

Leveringskosten stroom

Variabele leveringskosten Daltarief 06-09-2023 t/m 04-12-2023 1.464 kWh x € 0,23958 = € 350,75
Vaste leveringskosten 06-09-2023 t/m 04-12-2023 90 d x € 0,19692 = € 17,72
Overheidskorting prijsplafond (geen btw) 06-09-2023 t/m 04-12-2023 1.464 kWh x - € 0,23101 = - € 338,20

Totaal Leveringskosten stroom € 30,27

Netbeheerkosten

voor Stedin Netbeheer B.V. : Capaciteitstarief t/m 3 x 25A
of t/m 1 x 80A 06-09-2023 t/m 04-12-2023 90 d x € 0,97127 = € 87,41

Totaal Netbeheerkosten € 87,41

Belasting en toeslagen
Energiebelasting zone 1 06-09-2023 t/m 04-12-2023 1.464 kWh x € 0,15245 = € 223,19
Vermindering energiebelasting 06-09-2023 t/m 04-12-2023 90 d x - € 1,63522 = - € 147,17

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wolly
  • Registratie: Januari 2001
  • Niet online
DAO schreef op vrijdag 8 december 2023 @ 12:42:
Voor de liefhebbers ook hier:

Voor de liefhebbers hier een jaarrekening van EnergieDirect die mijn inziens wel "klopt" omdat ie volgens mij in mijn voordeel is/klopt/neutraal is.

Prijsplafond is netjes in de rekening verwerkt maar ze gooien het op diverse kwartalen die niet helemaal kloppen. Dit geeft wel goed weer waar/dat het bij hun in de software/berekening misgaat cq dat het een zooitje is.

Situatie is var contract t/m 6-9 en daarna jaarcontract
Restantje 2022 kijken we niet naar.
Netjes alle opwek op jaar verrekend zodat alles daltarief is ipv normaaltarief (tot zover goed)

Van gebruik Q1 halen ze eerst Q2 en Q3 af, dan gaat prijsplafondkorting over dat totaal af.
Rest van de prijsplafondkorting halen ze af van Q4 terwijl het tarief onder het plafond is. Heel vaag

De korting an sich is ook vaag. Ik kan ze slecht herleiden. Eerste ingeving was een gewogen gemiddelde van de 2 kwartalen met afname en dat wegzetten tegen het plafond maar dat komt niet uit (dan zou de korting lager moeten zijn). Het zal te maken hebben met het feit dat ze de opwekking in Q2 en Q3 hebben vergoed tegen een lager tarief op de rekening dan ik moest betalen in Q1. Daar kan ik nog over gaan stuiteren maar volgens mij gaat het niet beter worden.

Ik zal er nog wel aan gaan rekenen of het wat gaat uitmaken maar denk dat ik gezien de rest van de situaties hier tevreden mee moet zijn.

Achtergrond...ik ben financieel specialist van beroep en het werk wat ik er in moet steken om dit begrijpen gaat nergens over. Dit kan je niet van mensen verwachten om dit fatsoenlijk te begrijpen, dit is een voedingsbodem voor grote fouten (dat zie je al bij de rest van de mensen). En ik las iemand zich verbazen over dat er zo weinig anderen waren....die zijn er wel maar die beginnen er niet aan omdat het ze na 2 regels al gaat duizelen...


Leveringskosten stroom

Variabele leveringskosten Daltarief 05-12-2022 t/m 31-12-2022 1.224 kWh x € 0,50853 = € 622,44
Variabele leveringskosten Daltarief 01-01-2023 t/m 31-03-2023 1.906 kWh x € 0,57624 = € 1.098,31
Variabele leveringskosten Daltarief 01-04-2023 t/m 30-06-2023 -344 kWh x € 0,31049 = - € 106,81
Variabele leveringskosten Daltarief 01-07-2023 t/m 05-09-2023 -443 kWh x € 0,23958 = - € 106,13
Vaste leveringskosten 05-12-2022 t/m 31-12-2022 27 d x € 0,17739 = € 4,79
Vaste leveringskosten 01-01-2023 t/m 31-03-2023 90 d x € 0,19692 = € 17,72
Vaste leveringskosten 01-04-2023 t/m 30-06-2023 91 d x € 0,19692 = € 17,92
Vaste leveringskosten 01-07-2023 t/m 05-09-2023 67 d x € 0,19692 = € 13,19
Overheidskorting prijsplafond (geen btw) 01-01-2023 t/m 05-09-2023 1.119 kWh x - € 0,23101 = - € 258,50

Totaal Leveringskosten stroom € 1.302,93

Netbeheerkosten

voor Stedin Netbeheer B.V. : Capaciteitstarief t/m 3 x 25A
of t/m 1 x 80A 05-12-2022 t/m 31-12-2022 27 d x € 0,62751 = € 16,94
voor Stedin Netbeheer B.V. : Capaciteitstarief t/m 3 x 25A
of t/m 1 x 80A 01-01-2023 t/m 05-09-2023 248 d x € 0,97127 = € 240,87

Totaal Netbeheerkosten € 257,81

Belasting en toeslagen

Energiebelasting zone 1 05-12-2022 t/m 31-12-2022 1.224 kWh x € 0,04010 = € 49,09
Energiebelasting zone 1 (01-01-2023 t/m 05-09-2023 1.119 kWh x € 0,15245 = € 170,59
Opslag duurzame klimaattransitie zone 1 05-12-2022 t/m 31-12-2022 1.224 kWh x € 0,03325 = € 40,69
Vermindering energiebelasting 05-12-2022 t/m 31-12-2022 27 d x - € 2,03555 = - € 54,96
Vermindering energiebelasting 01-01-2023 t/m 05-09-2023 248 d x - € 1,63522 = - € 405,53

Totaal Belasting en toeslagen - € 200,12

Vast Groene Stroom AltijdVoordeel 1 jaar | 06-09-2023 t/m 04-12-2023 € 193,70

Leveringskosten stroom

Variabele leveringskosten Daltarief 06-09-2023 t/m 04-12-2023 1.464 kWh x € 0,23958 = € 350,75
Vaste leveringskosten 06-09-2023 t/m 04-12-2023 90 d x € 0,19692 = € 17,72
Overheidskorting prijsplafond (geen btw) 06-09-2023 t/m 04-12-2023 1.464 kWh x - € 0,23101 = - € 338,20

Totaal Leveringskosten stroom € 30,27

Netbeheerkosten

voor Stedin Netbeheer B.V. : Capaciteitstarief t/m 3 x 25A
of t/m 1 x 80A 06-09-2023 t/m 04-12-2023 90 d x € 0,97127 = € 87,41

Totaal Netbeheerkosten € 87,41

Belasting en toeslagen
Energiebelasting zone 1 06-09-2023 t/m 04-12-2023 1.464 kWh x € 0,15245 = € 223,19
Vermindering energiebelasting 06-09-2023 t/m 04-12-2023 90 d x - € 1,63522 = - € 147,17
Met salderen gaan ze in ieder geval de mist in omdat ze salderen op basis van de waarde ipv de hoeveelheid kWh.

Waar de 0,23101 per kWh compensatie vandaan komt ivm prijsplafond kan ik ook niet plaatsen, het enige tarief wat boven de 40ct/kWh zat was die 0,57624 toch?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DAO
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 22-10-2024

DAO

Wolly schreef op vrijdag 8 december 2023 @ 13:16:
[...]


Met salderen gaan ze in ieder geval de mist in omdat ze salderen op basis van de waarde ipv de hoeveelheid kWh.

Waar de 0,23101 per kWh compensatie vandaan komt ivm prijsplafond kan ik ook niet plaatsen, het enige tarief wat boven de 40ct/kWh zat was die 0,57624 toch?
Klopt maar ik moet dus nog gaan rekenen of de totaal berekening anders uit gaat vallen icm hun vage plafondverrekening.

Die 0,57624 is trouwens ex belasting (die staat wat verder)...in de belasting zat ie op 0,72 en een beetje

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Headozz
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 20-06 15:14
Als ook in het topic andere topic essent saldering per tariefsperiode geplaatst. De rekening klopt mijns inziens ook niet, veel succes met uitzoeken en herberekenen.

[ Voor 5% gewijzigd door Headozz op 12-12-2023 11:07 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wilmaas
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 22:14

Wilmaas

gasloos sinds juli 2020

Michel1978 schreef op donderdag 7 december 2023 @ 17:00:
Ik heb ze net onderstaande mail gestuurd, hopelijk helpt dit.


Geachte Gewoon energie,

Hierbij een laatste email betreft de afhandeling van de jaarnota.
Na vele malen te hebben gebeld en onbeschoft te worden behandeld aan de telefoon nogmaals maar een email.

Allereerst heb ik de jaarnota toegevoegd als bijlage aangezien jullie al tijden niet mijn jaarnota erbij kunnen pakken.

Nogmaals de uitleg:

Mijn jaarnota loopt van november 2022 t/m oktober 2023.
Zoals jullie weten geldt er vanaf 1 januari 2023 en energieplafond.
Met gas hebben jullie wel rekening gehouden met het energieplafond maar elektra niet.

Mijn jaarnota hebben jullie gesplitst in 3 periodes:

Periode 1: 01/11/2022 tot 01/01/2023
Periode 2: 01/01/2023 tot 01/04/2023
Periode 3: 01/04/2023 tot 01/11/2023

Zoals op pagina 2 van de jaarnota, laten jullie zien dat er na het salderen op jaarbasis een netto verbruik is van +336 kw/h.
Deze 336 kw/h moet ik uiteraard betalen.
Nu is de vraag in welke periode, aangezien we te maken hebben met een periode van voor het energieplafond en 2 periodes in het prijsplafond.
Nu stoppen jullie de 336 kw/h in zijn geheel in periode 1 en zodoende wordt er geen rekening gehouden met het prijsplafond.
Ik betaal de hoofdprijs.

Nu heb ik contact opgenomen met de geschillencommissie en verwezen ze mij naar de zaak:
https://www.degeschillenc...ing-salderingsregeling-2/

Zoals te lezen is, heeft de geschillencommissie een uitspraak gedaan dat er met een formule moet worden berekend in welke periode de kw/h moeten vallen.
De tekst luidt als volgt:

Het komt de commissie redelijk en billijk voor dat het aantal kWh dat resteert nadat de op jaarbasis de hoeveelheid ingevoede en de hoeveelheid onttrokken elektriciteit tegen elkaar zijn weggestreept voor zover niet voor alle kwartalen eenzelfde invoedingstarief geldt wordt berekend aan de hand van de formule:
• Voor het geval er meer verbruik is dan teruglevering op jaarbasis: het verbruik van een kwartaal, gedeeld door het totale verbruik op jaarbasis, vermenigvuldigd met het saldo na verrekening op jaarbasis (= resultaat van de saldering). Het aldus aan een kwartaal toegerekend verbruik wordt afgerekend tegen het tarief van het betreffende kwartaal;
• Voor het geval er minder verbruik is dan teruglevering op jaarbasis: de ingevoede stroom van een kwartaal, gedeeld door het totaal van de ingevoede stroom op jaarbasis, vermenigvuldigd met het saldo na verrekening op jaarbasis (=resultaat van de saldering). De aldus aan een bepaald kwartaal toegerekende invoeding wordt afgerekend tegen het invoedingstarief van dat kwartaal.

Ik heb meer verbruik op jaarbasis (336 kw/h) dus de formule luidt:

het verbruik van een kwartaal, gedeeld door het totale verbruik op jaarbasis, vermenigvuldigd met het saldo na verrekening op jaarbasis (= resultaat van de saldering).

Nu gaan we deze formule toepassen op mijn nota:

Periode 1:
-Het verbruik in dit kwartaal is 1073
-Totaal verbruik op jaarbasis is 4120
-Saldo na verrekening op jaarbasis is 336

1073 / 4120 x 336 = 87 kw/h

Periode 2:
-Het verbruik in dit kwartaal is 1763
-Totaal verbruik op jaarbasis is 4120
-Saldo na verrekening op jaarbasis is 336

1763 / 4120 x 336 = 144 kw/h

Periode 3:
-Het verbruik in dit kwartaal is 1284
-Totaal verbruik op jaarbasis is 4120
-Saldo na verrekening op jaarbasis is 336

1073 / 4120 x 336 = 105 kw/h

Dus graag de nota aanpassen met bovenstaande formule.
Aangezien ik al een zeer lange tijd bezig ben met jullie en maar niet verder kom, geef ik jullie 5 werkdagen de tijd om dit op te lossen.
Daarna zal ik via de geschillencommissie een zaak openen.
5 dagen zijn voorbij, en.... al nieuws?

panasonic warmtepomp 2013-4800wp zuidoost, 2018-1650wp zuidoost, 2025-2970wp zuidwest, 2024 PHEV


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wilmaas
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 22:14

Wilmaas

gasloos sinds juli 2020

DAO schreef op vrijdag 8 december 2023 @ 12:42:
Voor de liefhebbers ook hier:

Voor de liefhebbers hier een jaarrekening van EnergieDirect die mijn inziens wel "klopt" omdat ie volgens mij in mijn voordeel is/klopt/neutraal is.

Prijsplafond is netjes in de rekening verwerkt maar ze gooien het op diverse kwartalen die niet helemaal kloppen. Dit geeft wel goed weer waar/dat het bij hun in de software/berekening misgaat cq dat het een zooitje is.

Situatie is var contract t/m 6-9 en daarna jaarcontract
Restantje 2022 kijken we niet naar.
Netjes alle opwek op jaar verrekend zodat alles daltarief is ipv normaaltarief (tot zover goed)

Van gebruik Q1 halen ze eerst Q2 en Q3 af, dan gaat prijsplafondkorting over dat totaal af.
Rest van de prijsplafondkorting halen ze af van Q4 terwijl het tarief onder het plafond is. Heel vaag

De korting an sich is ook vaag. Ik kan ze slecht herleiden. Eerste ingeving was een gewogen gemiddelde van de 2 kwartalen met afname en dat wegzetten tegen het plafond maar dat komt niet uit (dan zou de korting lager moeten zijn). Het zal te maken hebben met het feit dat ze de opwekking in Q2 en Q3 hebben vergoed tegen een lager tarief op de rekening dan ik moest betalen in Q1. Daar kan ik nog over gaan stuiteren maar volgens mij gaat het niet beter worden.

Ik zal er nog wel aan gaan rekenen of het wat gaat uitmaken maar denk dat ik gezien de rest van de situaties hier tevreden mee moet zijn.

Achtergrond...ik ben financieel specialist van beroep en het werk wat ik er in moet steken om dit begrijpen gaat nergens over. Dit kan je niet van mensen verwachten om dit fatsoenlijk te begrijpen, dit is een voedingsbodem voor grote fouten (dat zie je al bij de rest van de mensen). En ik las iemand zich verbazen over dat er zo weinig anderen waren....die zijn er wel maar die beginnen er niet aan omdat het ze na 2 regels al gaat duizelen...


Leveringskosten stroom

Variabele leveringskosten Daltarief 05-12-2022 t/m 31-12-2022 1.224 kWh x € 0,50853 = € 622,44
Variabele leveringskosten Daltarief 01-01-2023 t/m 31-03-2023 1.906 kWh x € 0,57624 = € 1.098,31
Variabele leveringskosten Daltarief 01-04-2023 t/m 30-06-2023 -344 kWh x € 0,31049 = - € 106,81
Variabele leveringskosten Daltarief 01-07-2023 t/m 05-09-2023 -443 kWh x € 0,23958 = - € 106,13
Vaste leveringskosten 05-12-2022 t/m 31-12-2022 27 d x € 0,17739 = € 4,79
Vaste leveringskosten 01-01-2023 t/m 31-03-2023 90 d x € 0,19692 = € 17,72
Vaste leveringskosten 01-04-2023 t/m 30-06-2023 91 d x € 0,19692 = € 17,92
Vaste leveringskosten 01-07-2023 t/m 05-09-2023 67 d x € 0,19692 = € 13,19
Overheidskorting prijsplafond (geen btw) 01-01-2023 t/m 05-09-2023 1.119 kWh x - € 0,23101 = - € 258,50

Totaal Leveringskosten stroom € 1.302,93

Netbeheerkosten

voor Stedin Netbeheer B.V. : Capaciteitstarief t/m 3 x 25A
of t/m 1 x 80A 05-12-2022 t/m 31-12-2022 27 d x € 0,62751 = € 16,94
voor Stedin Netbeheer B.V. : Capaciteitstarief t/m 3 x 25A
of t/m 1 x 80A 01-01-2023 t/m 05-09-2023 248 d x € 0,97127 = € 240,87

Totaal Netbeheerkosten € 257,81

Belasting en toeslagen

Energiebelasting zone 1 05-12-2022 t/m 31-12-2022 1.224 kWh x € 0,04010 = € 49,09
Energiebelasting zone 1 (01-01-2023 t/m 05-09-2023 1.119 kWh x € 0,15245 = € 170,59
Opslag duurzame klimaattransitie zone 1 05-12-2022 t/m 31-12-2022 1.224 kWh x € 0,03325 = € 40,69
Vermindering energiebelasting 05-12-2022 t/m 31-12-2022 27 d x - € 2,03555 = - € 54,96
Vermindering energiebelasting 01-01-2023 t/m 05-09-2023 248 d x - € 1,63522 = - € 405,53

Totaal Belasting en toeslagen - € 200,12

Vast Groene Stroom AltijdVoordeel 1 jaar | 06-09-2023 t/m 04-12-2023 € 193,70

Leveringskosten stroom

Variabele leveringskosten Daltarief 06-09-2023 t/m 04-12-2023 1.464 kWh x € 0,23958 = € 350,75
Vaste leveringskosten 06-09-2023 t/m 04-12-2023 90 d x € 0,19692 = € 17,72
Overheidskorting prijsplafond (geen btw) 06-09-2023 t/m 04-12-2023 1.464 kWh x - € 0,23101 = - € 338,20

Totaal Leveringskosten stroom € 30,27

Netbeheerkosten

voor Stedin Netbeheer B.V. : Capaciteitstarief t/m 3 x 25A
of t/m 1 x 80A 06-09-2023 t/m 04-12-2023 90 d x € 0,97127 = € 87,41

Totaal Netbeheerkosten € 87,41

Belasting en toeslagen
Energiebelasting zone 1 06-09-2023 t/m 04-12-2023 1.464 kWh x € 0,15245 = € 223,19
Vermindering energiebelasting 06-09-2023 t/m 04-12-2023 90 d x - € 1,63522 = - € 147,17
Zit de diverse bedragen net in te vullen en te checken, wat een ongelooflijke puinhoop, zo onduidelijk. er lijkt ongeveer € 400,00 te weinig berekend, ik zou dan ook nog niet gaan klagen....

panasonic warmtepomp 2013-4800wp zuidoost, 2018-1650wp zuidoost, 2025-2970wp zuidwest, 2024 PHEV


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Plenkske
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 18:45
Wolly schreef op vrijdag 8 december 2023 @ 13:16:
Met salderen gaan ze in ieder geval de mist in omdat ze salderen op basis van de waarde ipv de hoeveelheid kWh.
EnergieDirect lijkt dit alleen goed te doen als je in de min gaat.
Ik had ongeveer 100 kWh over na salderen op kWh, op een jaar (01-07-2022 tot 01-07-2023) en dat hebben ze afgerekend tegen terugleververgoeding. Verder geen berekeningen per tariefsperiode te zien in de jaarafrekening. Ik heb wel een variabel contract.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Headozz
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 20-06 15:14
Berekening per tariefsperiode is alleen gunstig voor de consument als het tarief in de zomermaanden hoger is dan in de wintermaanden. En dat zal waarschijnlijk nooit meer het geval zijn met het aantal zonnevelden en panelen die ondertussen overal liggen.

Ben benieuwd hoe het bij jou op de jaarrekening stond dan @Plenkske

Ik heb gister nog contact gehad met energiedirect en het schikkingsvoorstel zal worden opgestuurd naar de geschillencommissie. Dan zal ik hier bericht van krijgen en daarop akkoord moeten gaan. Hoop dat het dan eindelijk is afgehandeld. Ondertussen 10 weken verder na ontvangen jaarrekening.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Plenkske
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 18:45
@Headozz heb het even voor je teruggezocht.

Onder het kopje Leveringskosten stroom staat bij mij
Teruglevering boven verbruik (geen btw) 01-07-2022 t/m 31-12-2022
Teruglevering boven verbruik (geen btw) 01-01-2023 t/m 02-07-2023
(5 eurocent per kWh)

vervolgens een aantal x "vaste leveringskosten" (per tariefperiode)

Daarna netbeheerkosten en daarna de vermindering energiebelasting.
Dat is alles.

[ Voor 4% gewijzigd door Plenkske op 13-12-2023 12:38 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Headozz
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 20-06 15:14
Plenkske schreef op woensdag 13 december 2023 @ 12:36:
@Headozz heb het even voor je teruggezocht.

Onder het kopje Leveringskosten stroom staat bij mij
Teruglevering boven verbruik (geen btw) 01-07-2022 t/m 31-12-2022
Teruglevering boven verbruik (geen btw) 01-01-2023 t/m 02-07-2023
(5 eurocent per kWh)

vervolgens een aantal x "vaste leveringskosten" (per tariefperiode)

Daarna netbeheerkosten en daarna de vermindering energiebelasting.
Dat is alles.
En het aantal afgenomen kWh's - teruggeleverde kWh's komt ook overeen met je eigen gegevens?
Bij mij waren te tarieven in de maanden dat ik het meeste opwekte het laagst en moest ik dus bijna 2 kWh opwekken om 1 kWh verbruik te kunnen salderen op kosten, wat dus niet de bedoeling is.
De scheiding is bij jou redelijk in het midden van het jaar dus voor je stroomopwekking redelijk gunstig, al is het voorjaar bij mij tot nu toe wel iets beter.
Zolang je verbruik en tarief per periode niet aanzienlijk is veranderd zal per saldo niet veel uitmaken.

Voor de juiste berekening moet je onderstaande cijfers hebben:
levering per periode
tarief per periode
teruglevering per periode of totaal (start tot eind datum jaarrekening)

Op veel rekeningen staan alleen het saldo van levering/teruglevering per periode. Maar dan mis je gewoon gegevens voor goede berekening.

Misschien dat ik vanavond eens een ga spelen met excel om een mooi rekensheetje te maken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Plenkske
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 18:45
Headozz schreef op woensdag 13 december 2023 @ 14:08:
[...]


En het aantal afgenomen kWh's - teruggeleverde kWh's komt ook overeen met je eigen gegevens?
Ja, ik lees al jaren zelf de meter uit met P1 kabel en Domoticz.
Afgenomen - teruggeleverd komt bij mij op -100 kWh (ongeveer).
In één van de topics hierover las ik dat het bij anderen ook goed ging bij Energiedirect, maar dan alleen als je dus meer hebt teruggeleverd dan afgenomen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Headozz
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 20-06 15:14
Plenkske schreef op woensdag 13 december 2023 @ 14:23:
[...]
In één van de topics hierover las ik dat het bij anderen ook goed ging bij Energiedirect, maar dan alleen als je dus meer hebt teruggeleverd dan afgenomen.
Ah, ik had een netto levering van 85 kWh.. en daar stonden dan 580 euro aan leveringskosten op de jaarrekening tegenover als ik het goed herinner.
Maar ik wacht nog in spanning op bericht van de geschillencommissie dat er een schikkingsvoorstel is ingediend door energiedirect. Het geld wat nog in depot staat kan ik veel leukere dingen mee doen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Michel1978
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 04-12-2024
Wilmaas schreef op woensdag 13 december 2023 @ 09:02:
[...]


5 dagen zijn voorbij, en.... al nieuws?
Dit is de reactie, ik moet dit nog even bestuderen maar ik snap het nog niet op het eerste gezicht.

Beste meneer .......,
Hartelijk dank voor uw e-mail.

Hierbij licht ik aan u toe op welke wijze Innova saldeert, en op welke wijze de teruggeleverde hoeveelheid elektriciteit, en de verbruikte hoeveelheid elektriciteit, wordt verdeeld over de te onderscheiden periodes.


Wijze van salderen

De door de klant, met een kleinverbruikaansluiting, teruggeleverde elektriciteit en verbruikte elektriciteit, wordt op jaarbasis tegen elkaar weggestreept.

Bij dubbeltarief salderen wij de door de klant teruggeleverde hoeveelheid elektriciteit eerst met de hoeveelheid verbruikte energie op uw normaaltarieftelwerk. Vervolgens salderen wij de door de klant teruggeleverde elektriciteit met de verbruikte elektriciteit op het daltarieftelwerk.


Wijze van verdeling van het verbruik

In overleg met, en op uitdrukkelijk verzoek van, de Autoriteit Consument en Markt (hierna: ACM) hanteert Innova de volgende berekeningsmethode bij klanten met een kleinverbruikaansluiting:


Tussentijdse meterstanden

Als er bij een kleinverbruiker sprake is van zowel levering als teruglevering, dan wordt er op uitdrukkelijk verzoek van de ACM gedurende de verbruiksperiode geen rekening gehouden met de tussentijdse meterstanden om te voorkomen dat kleinverbruikers te veel belasting betalen.

Tussentijdse meterstanden leiden in sommige gevallen tot een verschil tussen het netto verbruik voor de afrekening tegen het leveringstarief en het netto verbruik voor de afrekening van de energiebelasting en ODE inclusief BTW.


Berekeningsmethode

A = totaal levering kWh gedurende verbruiksperiode.

B = totaal teruglevering kWh gedurende verbruiksperiode.

C = netto verbruik kWh gedurende verbruiksperiode.

Het netto verbruik (kWh) wordt vervolgens tijdsevenredig verdeeld.


ð A -/- B = C


Indien en voor zover u nog vragen en/of opmerkingen heeft over waarom energieleveranciers bij teruglevering geen rekening mogen houden met de tussentijdse meterstanden, dan verwijs ik u hiervoor naar de ACM.


Wij vertrouwen erop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.


Mocht u nog vragen en/of opmerkingen hebben, dan hoor ik het graag van u.


Met vriendelijke groet,


Laat het gerust weten als wij nog iets voor u kunnen doen.

Met vriendelijke groet,

Medewerker

Afdeling Frontoffice

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Michel1978
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 04-12-2024
Ik ben even gaan denken over bovenstaande:

De formule zoals ze zeggen is: A (totale levering) - B (Totale teuglevering) = C (Netto verbruik)

Dan zeggen ze: Het netto verbruik (kWh) wordt vervolgens tijdsevenredig verdeeld.


Oké, hoe hebben ze het bij mij gedaan:

Levering elektriciteit

01/11/2022 t/m 01/01/2023
Levering Normaal 0 kw
Levering Dal 336 kw
Teruglevering Normaal 0 kw
Teruglevering Dal 0 kw


01/01/2023 t/m 01/04/2023
Levering Normaal 0 kw
Levering Dal 0 kw
Teruglevering Normaal 0 kw
Teruglevering Dal 0 kw

01/04/2023 t/m 01/11/2023
Levering Normaal 0 kw
Levering Dal 0 kw
Teruglevering Normaal 0 kw
Teruglevering Dal 0 kw


Ze zeggen tijdsevenredig verdelen. Maar zie toch echt alleen bij 01/11/2022 t/m 01/01/2023 de totale kw staan.


Zo lees ik het en betekend toch echt dat ze het fout hebben gedaan.
Of zie ik iets over het hoofd?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Michel1978
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 04-12-2024
Ik heb onderstaande mail teruggestuurd:

Beste Medewerker,

Allereest dank voor u mail.

U schrijft het volgende:

"
Berekeningsmethode

A = totaal levering kWh gedurende verbruiksperiode.

B = totaal teruglevering kWh gedurende verbruiksperiode.

C = netto verbruik kWh gedurende verbruiksperiode.

Het netto verbruik (kWh) wordt vervolgens tijdsevenredig verdeeld.


ð A -/- B = C


"

Ik neem aan dat u de formule A-B=C bedoeld? en dat het vervolgens tijdevenredig verdeeld wordt.

Nu pakken we mijn jaarnota erbij:

Levering elektriciteit

01/11/2022 t/m 01/01/2023 (2maanden)
Levering Normaal 0 kw
Levering Dal 336 kw
Teruglevering Normaal 0 kw
Teruglevering Dal 0 kw


01/01/2023 t/m 01/04/2023 (3 maanden)
Levering Normaal 0 kw
Levering Dal 0 kw
Teruglevering Normaal 0 kw
Teruglevering Dal 0 kw

01/04/2023 t/m 01/11/2023 (7 maanden)
Levering Normaal 0 kw
Levering Dal 0 kw
Teruglevering Normaal 0 kw
Teruglevering Dal 0 kw


Dan zie ik toch echt geen tijdsevenredige verdeling.
Mijn totale netto verbruik is allemaal in de periode 01/11/2022 tot 01/01/2023 gestopt. Ziet u?

Mijn vraag aan u:?

Komt er een nieuwe jaarnota aangezien er geen tijdsevenredige verdeling heeft plaatsgevonden en zodoende ik geen prijsplafondkorting heb gehad?

Ik hoor graag uw reactie.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dashlane
  • Registratie: Juni 2017
  • Laatst online: 20-06 20:57
@Michel1978 volgens mij is het plaatsen van een medewerker zijn voor en achternaam niet van toegevoegde waarde.

[ Voor 19% gewijzigd door Dashlane op 18-12-2023 22:52 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Michel1978
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 04-12-2024
Dashlane schreef op maandag 18 december 2023 @ 18:59:
@Michel1978 volgens mij is het plaatsen van een medewerker zijn voor en achternaam niet van toegevoegde waarde.
Heb ik aangepast. Dat kwam door het kopiëren en plakken

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wilmaas
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 22:14

Wilmaas

gasloos sinds juli 2020

Michel1978 schreef op maandag 18 december 2023 @ 17:37:
Ik heb onderstaande mail teruggestuurd:

Beste Medewerker,

Allereest dank voor u mail.

U schrijft het volgende:

"
Berekeningsmethode

A = totaal levering kWh gedurende verbruiksperiode.

B = totaal teruglevering kWh gedurende verbruiksperiode.

C = netto verbruik kWh gedurende verbruiksperiode.

Het netto verbruik (kWh) wordt vervolgens tijdsevenredig verdeeld.


ð A -/- B = C


"

Ik neem aan dat u de formule A-B=C bedoeld? en dat het vervolgens tijdevenredig verdeeld wordt.

Nu pakken we mijn jaarnota erbij:

Levering elektriciteit

01/11/2022 t/m 01/01/2023 (2maanden)
Levering Normaal 0 kw
Levering Dal 336 kw
Teruglevering Normaal 0 kw
Teruglevering Dal 0 kw


01/01/2023 t/m 01/04/2023 (3 maanden)
Levering Normaal 0 kw
Levering Dal 0 kw
Teruglevering Normaal 0 kw
Teruglevering Dal 0 kw

01/04/2023 t/m 01/11/2023 (7 maanden)
Levering Normaal 0 kw
Levering Dal 0 kw
Teruglevering Normaal 0 kw
Teruglevering Dal 0 kw


Dan zie ik toch echt geen tijdsevenredige verdeling.
Mijn totale netto verbruik is allemaal in de periode 01/11/2022 tot 01/01/2023 gestopt. Ziet u?

Mijn vraag aan u:?

Komt er een nieuwe jaarnota aangezien er geen tijdsevenredige verdeling heeft plaatsgevonden en zodoende ik geen prijsplafondkorting heb gehad?

Ik hoor graag uw reactie.
Beste Michel,

Dit is al een vollediger antwoord dan aan mij verstrekt de afgelopen 5 maanden....

Wijze van saldering is hoe het ook in de overeenkomst staat. (bij mij)


Verdeling van het gebruik.
De ACM laat zich helemaal niet uit over de verdeling, dit is in de wet namelijk nog niet geregeld.
Het op jaarbasis salderen en tijdsevenredig verdelen gaat volgens mij niet zoals Innova het nu doet.
Er zullen dan ook periodes met terug levering zijn, en het is zo niet op jaarbasis salderen, zoals is bedoeld.

Ook volgens mij gaat het salderen dus niet goed.
Ook niet als het advies van de ACM op deze manier is toegepast.

Het advies van de commissie en die formule daarbij in diverse uitspraken werkt wel.
Waarom Innova deze formule niet toepast?

Het komt de commissie redelijk en billijk voor dat het aantal kWh dat resteert nadat de op jaarbasis de hoeveelheid ingevoede en de hoeveelheid onttrokken elektriciteit tegen elkaar zijn weggestreept voor zover niet voor alle kwartalen eenzelfde invoedingstarief geldt wordt berekend aan de hand van de formule:
• Voor het geval er meer verbruik is dan teruglevering op jaarbasis: het verbruik van een kwartaal, gedeeld door het totale verbruik op jaarbasis, vermenigvuldigd met het saldo na verrekening op jaarbasis (= resultaat van de saldering). Het aldus aan een kwartaal toegerekend verbruik wordt afgerekend tegen het tarief van het betreffende kwartaal;
• Voor het geval er minder verbruik is dan teruglevering op jaarbasis: de ingevoede stroom van een kwartaal, gedeeld door het totaal van de ingevoede stroom op jaarbasis, vermenigvuldigd met het saldo na verrekening op jaarbasis (=resultaat van de saldering). De aldus aan een bepaald kwartaal toegerekende invoeding wordt afgerekend tegen het invoedingstarief van dat kwartaal.


Waarbij kwartaal bijvoorbeeld tariefperiode kan zijn in het advies, de uitspraak.

De reactie naar Innova lijkt mij correct en terecht.
Er is ook in 2023 een aantal KWH afgenomen namelijk.

De leveringen en terugleveringen op nul zetten in 2023 is niet in lijn met de werkelijkheid.
dit heeft niets te maken met tijdsevenredig verdelen, dit is alle (of zoals bij mij op de afrekening zoveel mogelijk) energie afname verschuiven naar de duurste periode volgens mij.

Ik ben bijna aan de beurt bij de commissie, ik ben erg benieuwd wat die van deze manier van salderen vinden, en koppel dat zo spoedig mogelijk terug

mvg Wilfred

panasonic warmtepomp 2013-4800wp zuidoost, 2018-1650wp zuidoost, 2025-2970wp zuidwest, 2024 PHEV


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Michel1978
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 04-12-2024
Wilmaas schreef op dinsdag 19 december 2023 @ 10:57:
[...]

Beste Michel,

Dit is al een vollediger antwoord dan aan mij verstrekt de afgelopen 5 maanden....

Wijze van saldering is hoe het ook in de overeenkomst staat. (bij mij)


Verdeling van het gebruik.
De ACM laat zich helemaal niet uit over de verdeling, dit is in de wet namelijk nog niet geregeld.
Het op jaarbasis salderen en tijdsevenredig verdelen gaat volgens mij niet zoals Innova het nu doet.
Er zullen dan ook periodes met terug levering zijn, en het is zo niet op jaarbasis salderen, zoals is bedoeld.

Ook volgens mij gaat het salderen dus niet goed.
Ook niet als het advies van de ACM op deze manier is toegepast.

Het advies van de commissie en die formule daarbij in diverse uitspraken werkt wel.
Waarom Innova deze formule niet toepast?

Het komt de commissie redelijk en billijk voor dat het aantal kWh dat resteert nadat de op jaarbasis de hoeveelheid ingevoede en de hoeveelheid onttrokken elektriciteit tegen elkaar zijn weggestreept voor zover niet voor alle kwartalen eenzelfde invoedingstarief geldt wordt berekend aan de hand van de formule:
• Voor het geval er meer verbruik is dan teruglevering op jaarbasis: het verbruik van een kwartaal, gedeeld door het totale verbruik op jaarbasis, vermenigvuldigd met het saldo na verrekening op jaarbasis (= resultaat van de saldering). Het aldus aan een kwartaal toegerekend verbruik wordt afgerekend tegen het tarief van het betreffende kwartaal;
• Voor het geval er minder verbruik is dan teruglevering op jaarbasis: de ingevoede stroom van een kwartaal, gedeeld door het totaal van de ingevoede stroom op jaarbasis, vermenigvuldigd met het saldo na verrekening op jaarbasis (=resultaat van de saldering). De aldus aan een bepaald kwartaal toegerekende invoeding wordt afgerekend tegen het invoedingstarief van dat kwartaal.


Waarbij kwartaal bijvoorbeeld tariefperiode kan zijn in het advies, de uitspraak.

De reactie naar Innova lijkt mij correct en terecht.
Er is ook in 2023 een aantal KWH afgenomen namelijk.

De leveringen en terugleveringen op nul zetten in 2023 is niet in lijn met de werkelijkheid.
dit heeft niets te maken met tijdsevenredig verdelen, dit is alle (of zoals bij mij op de afrekening zoveel mogelijk) energie afname verschuiven naar de duurste periode volgens mij.

Ik ben bijna aan de beurt bij de commissie, ik ben erg benieuwd wat die van deze manier van salderen vinden, en koppel dat zo spoedig mogelijk terug

mvg Wilfred
Beste Wilfred,

Ik ben blij met hun email. (staat nu zwart op wit)
Hieruit blijkt dat ik en Innova toch enigszins op dezelfde lijn liggen.
Nu moeten ze het natuurlijk ook toepassen op de jaarnota.
Inmiddels heb ik een terugbelverzoek aangevraagd met desbetreffende medewerker.
Ben benieuwd wanneer ik wat hoor.
We houden elkaar op de hoogte.
Uiteindelijk winnen we wel.

mvg Michel

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Headozz
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 20-06 15:14
Ik heb ondertussen een overeenstemming met energiedirect over mijn jaarrekening. Er is dus een schikkingsvoorstel. Op mijn factuur van de jaarrekening is het bedrag verminderd middels herberekening.
Het is als coulance voorstel verwoord. Ze willen natuurlijk niet toegeven dat ze fout zaten want dan moeten ze zeker alle klanten gaan herrekenen als er een rechtszaak uit zou rollen?

Telefonisch gesproken met medewerker energiedirect over hoe nu verder met de financiële afhandeling. Dacht dat alles duidelijk en logisch was en de volgende stappen doorlopen zouden worden.

- Energiedirect bied schikkings voorstel aan bij geschillencommissie.
- Ik en energiedirect geven beide akkoord op voorstel.
- Ik krijg klachtengeld terug, dit wordt betaald door energiedirect.
- Ik krijg geld gestort in depot terug minus de nog openstaande kosten op factuur.

Nu lees ik op https://www.degeschillencommissie.nl/vragen/schikken/ dat wanneer er een schikking plaatsvindt het klachtengeld niet wordt teruggestort.

Nu heb ik maar een mail gestuurd naar energiedirect om het klachtengeld ook nog in mindering te brengen op de factuur. Het was voor mij immers nodig om een zaak te starten alvorens ik wenselijk werd geholpen. Dit was telefonisch ook besproken en zou niet de bedoeling zijn geweest.

Van de geschillencommissie zelf krijg ik ook maar halfbakken antwoorden als ik vraag wat de stappen zijn. En waar en wanneer ik recht op iets heb. Krijg elke keer de mededeling als onpartijdige organisatie in de zaak kunnen wij u niet adviseren.

[ Voor 6% gewijzigd door Headozz op 19-12-2023 14:58 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wilmaas
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 22:14

Wilmaas

gasloos sinds juli 2020

Michel1978 schreef op dinsdag 19 december 2023 @ 11:13:
[...]


Beste Wilfred,

Ik ben blij met hun email. (staat nu zwart op wit)
Hieruit blijkt dat ik en Innova toch enigszins op dezelfde lijn liggen.
Nu moeten ze het natuurlijk ook toepassen op de jaarnota.
Inmiddels heb ik een terugbelverzoek aangevraagd met desbetreffende medewerker.
Ben benieuwd wanneer ik wat hoor.
We houden elkaar op de hoogte.
Uiteindelijk winnen we wel.

mvg Michel
Beste Michel,

een update, de geschillencommissie heeft geschil 1 in behandeling, één deze dagen een zitting. (o.a. verkeerde periode, te laat, geen welkomstpremie)

Het 2e geschil aangaande de herziene nota, aangaande salderen en prijsplafond is gesplitst in 2 delen, een deel bij geschil 1 gevoegd, een deel bij commissie prijsplafond, ik heb opnieuw de vragenlijst moeten invullen en dat geschil is nu in behandeling, 30 dagen heeft Gewoon Energie gekregen om te reageren.

Ondertussen ben ik per 1 januari 2024 overgestapt naar Greenchoice, je moet toch wat.....
Saldeer probleem lijkt daarbij in de toekomst opgelost. (ook gunstigere tarieven)

Nu staat op de site Gewoon energie persoonlijk account en in de app bij mij de terug geleverde KWH dal bij normaal en normaal bij dal.
Hoe is dit bij jou?, gaat in de toekomst belangrijk worden bij de afrekening als salderen wordt afgebouwd en er per tarief berekend wordt.

Een slimme meter is dus niet zo slim of handig, of is het Gewoon Energie die niet zo slim is?

Een bevestiging van beëindiging contract heb ik al enige tijd via mail.
Ze vragen ook om de meterstanden i.v.m. opmaak afrekening.
Die krijgen ze van Greenchoice, maar zal deze ook doorsturen aan Gewoon Energie 31 dec. 2023.

Verder schrijft Gewoon Energie een voorschot nota met datum 1 januari 2024 (voorschot voor januari 2024) met verval datum 15 jan 2024 af op 18 dec. 2023 j.l. de grapjassen.

Er gaat veel niet goed daar.

het beste allemaal gewenst!

panasonic warmtepomp 2013-4800wp zuidoost, 2018-1650wp zuidoost, 2025-2970wp zuidwest, 2024 PHEV


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Michel1978
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 04-12-2024
Wilmaas schreef op zaterdag 30 december 2023 @ 10:35:
[...]


Beste Michel,

een update, de geschillencommissie heeft geschil 1 in behandeling, één deze dagen een zitting. (o.a. verkeerde periode, te laat, geen welkomstpremie)

Het 2e geschil aangaande de herziene nota, aangaande salderen en prijsplafond is gesplitst in 2 delen, een deel bij geschil 1 gevoegd, een deel bij commissie prijsplafond, ik heb opnieuw de vragenlijst moeten invullen en dat geschil is nu in behandeling, 30 dagen heeft Gewoon Energie gekregen om te reageren.

Ondertussen ben ik per 1 januari 2024 overgestapt naar Greenchoice, je moet toch wat.....
Saldeer probleem lijkt daarbij in de toekomst opgelost. (ook gunstigere tarieven)

Nu staat op de site Gewoon energie persoonlijk account en in de app bij mij de terug geleverde KWH dal bij normaal en normaal bij dal.
Hoe is dit bij jou?, gaat in de toekomst belangrijk worden bij de afrekening als salderen wordt afgebouwd en er per tarief berekend wordt.

Een slimme meter is dus niet zo slim of handig, of is het Gewoon Energie die niet zo slim is?

Een bevestiging van beëindiging contract heb ik al enige tijd via mail.
Ze vragen ook om de meterstanden i.v.m. opmaak afrekening.
Die krijgen ze van Greenchoice, maar zal deze ook doorsturen aan Gewoon Energie 31 dec. 2023.

Verder schrijft Gewoon Energie een voorschot nota met datum 1 januari 2024 (voorschot voor januari 2024) met verval datum 15 jan 2024 af op 18 dec. 2023 j.l. de grapjassen.

Er gaat veel niet goed daar.

het beste allemaal gewenst!
Beste Wilfred,

Allereerst de beste wensen.

Ik kreeg net een mail van Gewoon Energie.
Nu wordt het helemaal mooi...

Beste meneer Stokhorst,

Hartelijk dank voor uw e-mail.

Alle leveranciers hebben hun eigen werkwijze betreft saldering. İn mijn vorige e-mail heb ik u uitgelegd over de wijze van saldering. Dit was onze oude salderingssysteem en omdat wij sinds kort zijn overgegaan naar een nieuwe onderhoud is ook de wijze van saldering hiermee aangepast. Mijn excuses voor de verwarring die is ontstaan. De jaarnota die u heeft ontvangen is volgens onze nieuwe salderingssysteem verwerkt. De overheid biedt verschillende mogelijkheden van saldering waardoor wij nadat wij over zijn naar een nieuwe systeem op deze manier zullen verreken. Dat wilt zeggen dat het verbruik van 336 kwh voor de eerste periode op de juiste manier is afgerekend.


Laat het gerust weten als wij nog iets voor u kunnen doen.

Met vriendelijke groet,

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • CeeBee
  • Registratie: Juni 2022
  • Laatst online: 06-06 16:09
Michel1978 schreef op woensdag 3 januari 2024 @ 13:24:
[...]


Beste Wilfred,

Allereerst de beste wensen.

Ik kreeg net een mail van Gewoon Energie.
Nu wordt het helemaal mooi...

Beste meneer Stokhorst,

Hartelijk dank voor uw e-mail.

Alle leveranciers hebben hun eigen werkwijze betreft saldering. İn mijn vorige e-mail heb ik u uitgelegd over de wijze van saldering. Dit was onze oude salderingssysteem en omdat wij sinds kort zijn overgegaan naar een nieuwe onderhoud is ook de wijze van saldering hiermee aangepast. Mijn excuses voor de verwarring die is ontstaan. De jaarnota die u heeft ontvangen is volgens onze nieuwe salderingssysteem verwerkt. De overheid biedt verschillende mogelijkheden van saldering waardoor wij nadat wij over zijn naar een nieuwe systeem op deze manier zullen verreken. Dat wilt zeggen dat het verbruik van 336 kwh voor de eerste periode op de juiste manier is afgerekend.


Laat het gerust weten als wij nog iets voor u kunnen doen.

Met vriendelijke groet,
In welke bestaande wet staat dat de overheid verschillende mogelijkheden van saldering biedt ?

pvoutput


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Michel1978
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 04-12-2024
CeeBee schreef op woensdag 3 januari 2024 @ 13:57:
[...]


In welke bestaande wet staat dat de overheid verschillende mogelijkheden van saldering biedt ?
Op de website van de Acm kom ik dit tegen :

Salderen op de jaarafrekening
Wij vinden het wenselijk dat uw energieleverancier saldeert over uw hele jaarverbruik op de jaarafrekening. Ook vinden wij dat duidelijk moet zijn hoe uw leverancier saldeert bij verschillende leveringstarieven. Dat vindt ook de minister van Economische Zaken en Klimaat (EZK). De rechter en de Geschillencommissie besloten ook dat salderen jaarlijks moet. Maar in de wet staat nu niet hoe en wanneer uw energieleverancier moet salderen. En hoe het moet als de energietarieven veranderen. Vaak staat dat wel in uw contract.

In de winter van '23/24 behandelt de Eerste Kamer een voorstel om verplicht jaarlijks salderen in de wet te krijgen. In dit voorstel staat ook hoe uw leverancier moet salderen als de energietarieven veranderen. Wanneer het ingaat, is nog niet bekend. Zolang de wet nog niet is aangenomen kan de ACM niet ingrijpen.

https://www.consuwijzer.n...e-energie/wat-is-salderen

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wilmaas
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 22:14

Wilmaas

gasloos sinds juli 2020

Michel1978 schreef op woensdag 3 januari 2024 @ 14:12:
[...]


Op de website van de Acm kom ik dit tegen :

Salderen op de jaarafrekening
Wij vinden het wenselijk dat uw energieleverancier saldeert over uw hele jaarverbruik op de jaarafrekening. Ook vinden wij dat duidelijk moet zijn hoe uw leverancier saldeert bij verschillende leveringstarieven. Dat vindt ook de minister van Economische Zaken en Klimaat (EZK). De rechter en de Geschillencommissie besloten ook dat salderen jaarlijks moet. Maar in de wet staat nu niet hoe en wanneer uw energieleverancier moet salderen. En hoe het moet als de energietarieven veranderen. Vaak staat dat wel in uw contract.

In de winter van '23/24 behandelt de Eerste Kamer een voorstel om verplicht jaarlijks salderen in de wet te krijgen. In dit voorstel staat ook hoe uw leverancier moet salderen als de energietarieven veranderen. Wanneer het ingaat, is nog niet bekend. Zolang de wet nog niet is aangenomen kan de ACM niet ingrijpen.

https://www.consuwijzer.n...e-energie/wat-is-salderen
https://gewoonenergie.nl/...w-Particulier-KV-v2.0.pdf
3.2. Wijze van salderen
U mag de door u teruggeleverde en verbruikte hoeveelheid elektriciteit op jaarbasis tegen elkaar
wegstrepen. Wij passen de salderingsregels toe overeenkomstig de geldende wet- en regelgeving. Bij
wijziging van wet- en regelgeving, heeft Gewoon Energie het recht – ook bij een contract voor
bepaalde tijd (met een vaste einddatum) met vaste tarieven – de wijze van salderen en (de hoogte
en/of berekeningswijze van) uw terugleververgoeding tussentijds aan te passen.
Als uw meter terugdraait als u energie teruglevert, dan registreert uw meter altijd uw netto verbruik.
Dit betekent dat de meter zelf de teruggeleverde elektriciteit verrekent met de elektriciteit die u
verbruikt.

is de wet al gewijzigd? huh

Grote kans overigens dat dit jou voorwaarden zijn! dan mogen ze helemaal niet anders salderen.
https://gewoonenergie.nl/...KV-CL-2018.07.23-v1.3.pdf

deze is nu van de site verwijderd... dat zegt genoeg, hier staat...

3.2. Wijze van salderen
U mag de door u teruggeleverde en verbruikte hoeveelheid elektriciteit op jaarbasis tegen elkaar
wegstrepen. Het tarief voor de teruggeleverde elektriciteit is gelijk aan het leveringstarief (inclusief
overheidsheffingen en btw; exclusief vaste leveringskosten).
Bij dubbeltarief salderen wij de door u teruggeleverde elektriciteit eerst met de hoeveelheid verbruikte
energie op uw normaaltarieftelwerk. Vervolgens salderen wij de door u teruggeleverde elektriciteit met
de verbruikte elektriciteit op uw daltarieftelwerk. Als uw meter terugdraait als u energie teruglevert,
dan registreert uw meter altijd uw netto verbruik. Dit betekent dat de meter zelf de teruggeleverde
elektriciteit verrekent met de elektriciteit die u verbruikt.

panasonic warmtepomp 2013-4800wp zuidoost, 2018-1650wp zuidoost, 2025-2970wp zuidwest, 2024 PHEV


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wilmaas
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 22:14

Wilmaas

gasloos sinds juli 2020

De reacties van Gewoon Energie wekken geen vertrouwen, dat was bij mij ook.

A zeggen, b doen. of niets doen, maar dat is het zelfde als b.

Volgens mij ben ik daarom uitgepraat met Gewoon Energie, muren zat thuis om tegen te praten als ik daar behoefte aan zou hebben

Heb gelukkig uiteindelijk duidelijk nee gehad van Gewoon Energie.
De weg naar de commissie lag daarmee open. en daar heb ik dan wel vertrouwen in.

balen zo, dat wel.

panasonic warmtepomp 2013-4800wp zuidoost, 2018-1650wp zuidoost, 2025-2970wp zuidwest, 2024 PHEV


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Michel1978
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 04-12-2024
Wilmaas schreef op woensdag 3 januari 2024 @ 14:57:
[...]


https://gewoonenergie.nl/...w-Particulier-KV-v2.0.pdf
3.2. Wijze van salderen
U mag de door u teruggeleverde en verbruikte hoeveelheid elektriciteit op jaarbasis tegen elkaar
wegstrepen. Wij passen de salderingsregels toe overeenkomstig de geldende wet- en regelgeving. Bij
wijziging van wet- en regelgeving, heeft Gewoon Energie het recht – ook bij een contract voor
bepaalde tijd (met een vaste einddatum) met vaste tarieven – de wijze van salderen en (de hoogte
en/of berekeningswijze van) uw terugleververgoeding tussentijds aan te passen.
Als uw meter terugdraait als u energie teruglevert, dan registreert uw meter altijd uw netto verbruik.
Dit betekent dat de meter zelf de teruggeleverde elektriciteit verrekent met de elektriciteit die u
verbruikt.

is de wet al gewijzigd? huh

Grote kans overigens dat dit jou voorwaarden zijn! dan mogen ze helemaal niet anders salderen.
https://gewoonenergie.nl/...KV-CL-2018.07.23-v1.3.pdf

deze is nu van de site verwijderd... dat zegt genoeg, hier staat...

3.2. Wijze van salderen
U mag de door u teruggeleverde en verbruikte hoeveelheid elektriciteit op jaarbasis tegen elkaar
wegstrepen. Het tarief voor de teruggeleverde elektriciteit is gelijk aan het leveringstarief (inclusief
overheidsheffingen en btw; exclusief vaste leveringskosten).
Bij dubbeltarief salderen wij de door u teruggeleverde elektriciteit eerst met de hoeveelheid verbruikte
energie op uw normaaltarieftelwerk. Vervolgens salderen wij de door u teruggeleverde elektriciteit met
de verbruikte elektriciteit op uw daltarieftelwerk. Als uw meter terugdraait als u energie teruglevert,
dan registreert uw meter altijd uw netto verbruik. Dit betekent dat de meter zelf de teruggeleverde
elektriciteit verrekent met de elektriciteit die u verbruikt.
Inderdaad,

Eerst mailen met de uitleg dat ze tijdsevenredig verdelen.

Ik zeg prima, doe dat dan ook op mijn jaarnota.

Dan mailen ze dat de vorige mail toch niet juist is.


Heb nagekeken wat de voorwaarden zijn op mijn contract:


3.2. Wijze van salderen U mag de door u teruggeleverde en verbruikte hoeveelheid elektriciteit op jaarbasis tegen elkaar wegstrepen. Het tarief voor de teruggeleverde elektriciteit is gelijk aan het leveringstarief (inclusief overheidsheffingen en btw; exclusief vaste leveringskosten). Bij dubbeltarief salderen wij de door u teruggeleverde elektriciteit eerst met de hoeveelheid verbruikte energie op uw normaaltarieftelwerk. Vervolgens salderen wij de door u teruggeleverde elektriciteit met de verbruikte elektriciteit op uw daltarieftelwerk. Als uw meter terugdraait als u energie teruglevert, dan registreert uw meter altijd uw netto verbruik. Dit betekent dat de meter zelf de teruggeleverde elektriciteit verrekent met de elektriciteit die u verbruikt.

https://gewoonenergie.nl/...V-CL-2018.07.23-v1.2a.pdf

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Michel1978
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 04-12-2024
Nog maar eens een mail gestuurd:

Beste ........,

Dank voor uw mail, al heeft dat wel erg lang geduurd trouwens.

Ik heb inmiddels al meerdere terugbelverzoeken aangevraagd maar u neemt daar helaas de tijd niet voor.
U kunt mij overigens nog steeds bellen op 06-........


Eerst mailt u met de uitleg dat jullie tijdsevenredig verdelen.

Ik zeg prima, doe dat dan ook op mijn jaarnota.

Dan mailt u me dat de vorige mail toch niet juist is.

Heb de ACM gesproken en heb morgenmiddag nog een gesprek.
Maar deze informatie heb ik al voor u:

Salderen op de jaarafrekening
Wij vinden het wenselijk dat uw energieleverancier saldeert over uw hele jaarverbruik op de jaarafrekening. Ook vinden wij dat duidelijk moet zijn hoe uw leverancier saldeert bij verschillende leveringstarieven. Dat vindt ook de minister van Economische Zaken en Klimaat (EZK). De rechter en de Geschillencommissie besloten ook dat salderen jaarlijks moet.


Heb nagekeken wat de voorwaarden zijn op mijn contract:


3.2. Wijze van salderen U mag de door u teruggeleverde en verbruikte hoeveelheid elektriciteit op jaarbasis tegen elkaar wegstrepen. Het tarief voor de teruggeleverde elektriciteit is gelijk aan het leveringstarief (inclusief overheidsheffingen en btw; exclusief vaste leveringskosten). Bij dubbeltarief salderen wij de door u teruggeleverde elektriciteit eerst met de hoeveelheid verbruikte energie op uw normaaltarieftelwerk. Vervolgens salderen wij de door u teruggeleverde elektriciteit met de verbruikte elektriciteit op uw daltarieftelwerk. Als uw meter terugdraait als u energie teruglevert, dan registreert uw meter altijd uw netto verbruik. Dit betekent dat de meter zelf de teruggeleverde elektriciteit verrekent met de elektriciteit die u verbruikt.

https://gewoonenergie.nl/...V-CL-2018.07.23-v1.2a.pdf


Ten eerste is niet duidelijk hoe jullie salderen, het enige antwoord is dat het klopt. (Geef duidelijkheid)
Ten tweede, geef mij dan aan wat de berekeningsmethode is in detail? (Geen touw aan vast te knopen, uiteraard in jullie voordeel dan)
.Ten derde, heb ik de voorwaarden erbij gepakt die op dat moment van toepassing waren. (lijkt me duidelijk toch?)

Ik denk dat ik erg sterk sta bij de geschillencommissie of de rechter.

Graag nu eens een fatsoenlijk antwoord met duidelijke onderbouwing waar ik wat mee kan.
Nu doen jullie maar wat zonder dat het ergens vaststaat.

Graag spoedig een belletje, dat mag na 2 maanden toch wel eens?

Met vriendelijke groet,

Michel

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Wilmaas
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 22:14

Wilmaas

gasloos sinds juli 2020

Michel1978 schreef op woensdag 3 januari 2024 @ 16:31:
[...]


Inderdaad,

Eerst mailen met de uitleg dat ze tijdsevenredig verdelen.

Ik zeg prima, doe dat dan ook op mijn jaarnota.

Dan mailen ze dat de vorige mail toch niet juist is.


Heb nagekeken wat de voorwaarden zijn op mijn contract:


3.2. Wijze van salderen U mag de door u teruggeleverde en verbruikte hoeveelheid elektriciteit op jaarbasis tegen elkaar wegstrepen. Het tarief voor de teruggeleverde elektriciteit is gelijk aan het leveringstarief (inclusief overheidsheffingen en btw; exclusief vaste leveringskosten). Bij dubbeltarief salderen wij de door u teruggeleverde elektriciteit eerst met de hoeveelheid verbruikte energie op uw normaaltarieftelwerk. Vervolgens salderen wij de door u teruggeleverde elektriciteit met de verbruikte elektriciteit op uw daltarieftelwerk. Als uw meter terugdraait als u energie teruglevert, dan registreert uw meter altijd uw netto verbruik. Dit betekent dat de meter zelf de teruggeleverde elektriciteit verrekent met de elektriciteit die u verbruikt.

https://gewoonenergie.nl/...V-CL-2018.07.23-v1.2a.pdf
Dat dus, het contract/overeenkomst waar ze zich op beroepen is van na 1 juni 2023 aangegaan, ze mogen binnen jou contract helemaal niet de regels aangaande salderen wijzigen, dit is overeen gekomen.

Dit contract met de juiste voorwaarden ligt bij de Geschillencommissie overigens (v1.2a)
Bij mijn in mei 2023 aangegaan nieuwe contract is het v.1.3, deze is niet meer te verkrijgen, ook daar staat een vraag over open zonder reactie.

Vraag, staan bij jou de meterstanden goed na invullen? ik heb het gemeld 14 december, hoor niets over mijn opmerking van GE, ben benieuwd naar de afrekening. registratie standen is ook 31 dec. niet goed gegaan bij mij, ondanks dat ik foto's mee heb gestuurd. (Greenchoice doet dat wel goed, alles gaat daar als afgesproken overigens)

Opmerking, voorschot januari 2024, afgeschreven half dec. 2023, ben geen klant meer in 2024, is door mij gestorneerd, op de site in mijn omgeving staat nu gefactureerd en niet meer open, dat is gunstig.
Maar geen terugkoppeling, zegt ook genoeg.

Dan artikel 3.2 in de overeenkomst en van toepassing, letterlijk staat daar "Het tarief voor de teruggeleverde elektriciteit is gelijk aan het leveringstarief (inclusief overheidsheffingen en btw; exclusief vaste leveringskosten)"

Dit betekend bijvoorbeeld dat de tegen hoog tarief terug geleverde energie tegen hoog tarief moet worden afgerekend. Maar dan salderen ze wel ineens de meer geleverde kWh tegen laag tarief. Dit is ook in ons nadeel.

Verreken dan alle energie tegen de tarieven na salderen van de kWh, tijds evenredig, of beter, met de formule als door de Geschillen Commissie toegepast.

Aangaande het tarief prijsplafond is ook heel lang volgehouden, u heeft gelijk, we gaan het corrigeren, en de conclusie? we hebben het toch goed gedaan, en ook dan zonder motivatie... (2 mails met toezegging dat het gecorrigeerd gaat worden liggen bij de GC)

Het enige dat zeker is dat niets zeker is bij Gewoon Energie, en om je gelijk te krijgen moet je het halen...

panasonic warmtepomp 2013-4800wp zuidoost, 2018-1650wp zuidoost, 2025-2970wp zuidwest, 2024 PHEV


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Michel1978
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 04-12-2024
Wilmaas schreef op donderdag 4 januari 2024 @ 07:35:
[...]


Dat dus, het contract/overeenkomst waar ze zich op beroepen is van na 1 juni 2023 aangegaan, ze mogen binnen jou contract helemaal niet de regels aangaande salderen wijzigen, dit is overeen gekomen.

Dit contract met de juiste voorwaarden ligt bij de Geschillencommissie overigens (v1.2a)
Bij mijn in mei 2023 aangegaan nieuwe contract is het v.1.3, deze is niet meer te verkrijgen, ook daar staat een vraag over open zonder reactie.

Vraag, staan bij jou de meterstanden goed na invullen? ik heb het gemeld 14 december, hoor niets over mijn opmerking van GE, ben benieuwd naar de afrekening. registratie standen is ook 31 dec. niet goed gegaan bij mij, ondanks dat ik foto's mee heb gestuurd. (Greenchoice doet dat wel goed, alles gaat daar als afgesproken overigens)

Opmerking, voorschot januari 2024, afgeschreven half dec. 2023, ben geen klant meer in 2024, is door mij gestorneerd, op de site in mijn omgeving staat nu gefactureerd en niet meer open, dat is gunstig.
Maar geen terugkoppeling, zegt ook genoeg.

Dan artikel 3.2 in de overeenkomst en van toepassing, letterlijk staat daar "Het tarief voor de teruggeleverde elektriciteit is gelijk aan het leveringstarief (inclusief overheidsheffingen en btw; exclusief vaste leveringskosten)"

Dit betekend bijvoorbeeld dat de tegen hoog tarief terug geleverde energie tegen hoog tarief moet worden afgerekend. Maar dan salderen ze wel ineens de meer geleverde kWh tegen laag tarief. Dit is ook in ons nadeel.

Verreken dan alle energie tegen de tarieven na salderen van de kWh, tijds evenredig, of beter, met de formule als door de Geschillen Commissie toegepast.

Aangaande het tarief prijsplafond is ook heel lang volgehouden, u heeft gelijk, we gaan het corrigeren, en de conclusie? we hebben het toch goed gedaan, en ook dan zonder motivatie... (2 mails met toezegging dat het gecorrigeerd gaat worden liggen bij de GC)

Het enige dat zeker is dat niets zeker is bij Gewoon Energie, en om je gelijk te krijgen moet je het halen...
Heb het even voor mijzelf samengevat:

-Na lang klagen en melden dat de jaarnota niet klopt krijg ik de volgende reactie:

- Wijze van verdeling van het verbruik

In overleg met, en op uitdrukkelijk verzoek van, de Autoriteit Consument en Markt (hierna: ACM) hanteert Innova de volgende berekeningsmethode bij klanten met een kleinverbruikaansluiting:

Tussentijdse meterstanden

Als er bij een kleinverbruiker sprake is van zowel levering als teruglevering, dan wordt er op uitdrukkelijk verzoek van de ACM gedurende de verbruiksperiode geen rekening gehouden met de tussentijdse meterstanden om te voorkomen dat kleinverbruikers te veel belasting betalen.

Tussentijdse meterstanden leiden in sommige gevallen tot een verschil tussen het netto verbruik voor de afrekening tegen het leveringstarief en het netto verbruik voor de afrekening van de energiebelasting en ODE inclusief BTW.

Berekeningsmethode

A = totaal levering kWh gedurende verbruiksperiode.

B = totaal teruglevering kWh gedurende verbruiksperiode.

C = netto verbruik kWh gedurende verbruiksperiode.

Het netto verbruik (kWh) wordt vervolgens tijdsevenredig verdeeld.

A-B = C


- Mooi denk ik, nu staat het zwart op wit hoe het moet. Nu hebben ze dat niet op deze manier gedaan. Dus vraag ik een correctie. Simpel toch?

- Dan krijg ik opeens deze reactie:
Alle leveranciers hebben hun eigen werkwijze betreft saldering. İn mijn vorige e-mail heb ik u uitgelegd over de wijze van saldering. Dit was onze oude salderingssysteem en omdat wij sinds kort zijn overgegaan naar een nieuwe onderhoud is ook de wijze van saldering hiermee aangepast. Mijn excuses voor de verwarring die is ontstaan. De jaarnota die u heeft ontvangen is volgens onze nieuwe salderingssysteem verwerkt. De overheid biedt verschillende mogelijkheden van saldering waardoor wij nadat wij over zijn naar een nieuwe systeem op deze manier zullen verreken. Dat wilt zeggen dat het verbruik van 336 kwh voor de eerste periode op de juiste manier is afgerekend.

- Ze zeggen dat ze in overleg en op uitdrukkelijk verzoek van de ACM een berekeningsmethode hanteren maar in de praktijk dus niet doen.
Dan mag de ACM hier op toezien en ingrijpen.

Vanmiddag word ik gebeld door de ACM, ben benieuwd wat ze daar van zeggen.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Michel1978
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 04-12-2024
Weer reactie gehad van Gewoon Energie,
Je praat inderdaad gewoon tegen een muur.
Wederom een vaag antwoord zonder enige onderbouwing.
Dat wordt dus een geschil aangaan via de geschillencommissie.


Hartelijk dank voor uw e-mail

Wij begrijpen uw punt. Echter stelt het ACM dat er gesaldeerd moet worden. Hoe de leverancier saldeerd is overgelaten aan de leverancier. Hierbij is onze berekening dan ook gegrond en zien wij verder geen reden voor correctie.

Laat het gerust weten als wij nog iets voor u kunnen doen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Michel1978
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 04-12-2024
@Wilmaas

Heb weer een bericht met een excel bestand ontvangen, geen idee hoe ik deze als download hier kan neerzetten.
Het is een vrij ingewikkelde berekening, ben er nog niet uit hoe ik het moet vertalen in gewone tekst.

Beste meneer Stokhorst,

Hartelijk dank voor u e-mail.

Ik heb voor u in een overzicht de berekening van de prijsplafond korting bijgevoegd als bijlage. Normaal gesproken delen wij dit bestand niet want dit word gebruikt door onze interne afdeling, maar hierbij een uitzondering zodat u dit ook kunt inzien.

Mocht u alsnog vragen hebben hiervoor, vernemen wij dit graag van u. Hiervoor kunt u op mijn e-mail reageren zoals voorheen of anders kunnen wij uiteraard ook een belafspraak maken zodat wij dit kunnen bespreken.


Met vriendelijke groet,
.....
Afdeling Frontoffice

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Headozz
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 20-06 15:14
Wat verstaan ze onder verbruiksperiode in de berekening A-B=C
Is dat de tariefperiode variabel tarief, of het hele jaar van het contract.

Eens een aanbod laten berekenen bij gewoon energie voor mijn situatie.
2000 kWh normaal tarief
5000 kWh dal tarief
teruglevering 7000 kWh (dit is voor het gemak 5000 kWh tijdens normaal tarief en 2000 kWh tijdens dal)

gas 750m3 maar niet interessant voor stroomberekening.

Bij de prijsdetails berekening staat dan ook dat dat er nog 3000 (5000-2000) kWh daltarief moet worden betaald en voor het normaal tarief krijg ik 2000-5000 = 3000 kWh tegen terugleververgoeding a 7 cent.

Dit resulteerd in een rekening van €250 meer op jaarbasis t.o.v. een enkel tarief.
Dit was ook zo bij Engie, of dit zo mag durf ik ook niet te zeggen.

Ik ben zelf nu overgestapt naar Oxxio 1 jaar vast (dochter Eneco), was voor mij het goedkoopste en de voorwaarden met betrekking op salderen waren ook nog zoals ik het graag zie. Voor stroom zijn ze niet het goedkoopst maar met een minimaal netto vebruik is de gaspijs voor mij het belangrijkst, zelfs als ik mijn verbruik iets ongunstiger invulde bleef deze als goedkoopste naar voren komen.

Ik had nog gekeken wat het zou kosten als ik bij energiedirect zou blijven maar daar kreeg ik op mijn adres hele andere tarieven dan als ik het adres van de buren invulde.. scheelde op elektra 12 cent per kwh en op gas 11 cent o.i.d. :S

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wilmaas
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 22:14

Wilmaas

gasloos sinds juli 2020

Michel1978 schreef op woensdag 10 januari 2024 @ 18:48:
@Wilmaas

Heb weer een bericht met een excel bestand ontvangen, geen idee hoe ik deze als download hier kan neerzetten.
Het is een vrij ingewikkelde berekening, ben er nog niet uit hoe ik het moet vertalen in gewone tekst.

Beste meneer Stokhorst,

Hartelijk dank voor u e-mail.

Ik heb voor u in een overzicht de berekening van de prijsplafond korting bijgevoegd als bijlage. Normaal gesproken delen wij dit bestand niet want dit word gebruikt door onze interne afdeling, maar hierbij een uitzondering zodat u dit ook kunt inzien.

Mocht u alsnog vragen hebben hiervoor, vernemen wij dit graag van u. Hiervoor kunt u op mijn e-mail reageren zoals voorheen of anders kunnen wij uiteraard ook een belafspraak maken zodat wij dit kunnen bespreken.


Met vriendelijke groet,
.....
Afdeling Frontoffice
Beste Michel,
Lastig om te bepalen of, en hoeveel je te veel betaald als het zo onduidelijk is.
Maar volgens mij begrijpen ze er zelf ook niet veel van wat ze aan het doen zijn.

Ik begrijp wel van je dat het salderen niet op jaarbasis op basis van kWh is gedaan maar per periode in tarieven is gedaan, en de prijsplafond volledig niet van toepassing door alle verbruik, de 336 kWh toe te kennen aan 2022?

Ik zeg niet dat je het er bij moet laten zitten maar om hoeveel verschil gaat het in geld? Met andere woorden is het de moeite?, heb je terug geleverd in 2023 of staat het op nul in 2023?

Voor het salderen en het prijsplafond moest ik in mijn geval b.v. 2 geschillen aanmaken voor de herstelde nota.
Gelukkig is 1 deel (salderen) bij het openstaande geschil over de eerste nota gevoegd, anders liepen er 3 geschillen voor 2 nota's.

De voorschot nota 2024 hebben ze toch ook alsnog geprobeerd te incasseren voor de 2e keer afgelopen dagen.
Ondanks bezwaar wat ik hiertegen heb gemaakt.

Opnieuw moest ik meterstanden opgeven, terwijl deze al 2 keer in mijn app en account staan, 1 keer 31 dec 2023 1 keer 1 jan. 2024.

Had dit gemaild met foto van de meterstanden om misverstand te voorkomen op 1 januari 2024, en deze opnieuw gemaild als antwoord op het verzoek.

reactie gewoon Energie op die mail, maar meneer, u hoeft de meterstanden niet aan te leveren, ik zie dat uw contract is afgelopen, we krijgen de standen van uw nieuwe leverancier.... echt?

Dat de standen niet goed in de omgeving staan is geen probleem, bij de berekening gaat het vast wel goed.

Terug leveren laag staat bij hoog en andersom laag bij hoog.... ik hou dit wel in de gaten op de afrekening.

succes

panasonic warmtepomp 2013-4800wp zuidoost, 2018-1650wp zuidoost, 2025-2970wp zuidwest, 2024 PHEV


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wilmaas
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 22:14

Wilmaas

gasloos sinds juli 2020

Headozz schreef op donderdag 11 januari 2024 @ 10:03:
Wat verstaan ze onder verbruiksperiode in de berekening A-B=C
Is dat de tariefperiode variabel tarief, of het hele jaar van het contract.

Eens een aanbod laten berekenen bij gewoon energie voor mijn situatie.
2000 kWh normaal tarief
5000 kWh dal tarief
teruglevering 7000 kWh (dit is voor het gemak 5000 kWh tijdens normaal tarief en 2000 kWh tijdens dal)

gas 750m3 maar niet interessant voor stroomberekening.

Bij de prijsdetails berekening staat dan ook dat dat er nog 3000 (5000-2000) kWh daltarief moet worden betaald en voor het normaal tarief krijg ik 2000-5000 = 3000 kWh tegen terugleververgoeding a 7 cent.

Dit resulteerd in een rekening van €250 meer op jaarbasis t.o.v. een enkel tarief.
Dit was ook zo bij Engie, of dit zo mag durf ik ook niet te zeggen.

Ik ben zelf nu overgestapt naar Oxxio 1 jaar vast (dochter Eneco), was voor mij het goedkoopste en de voorwaarden met betrekking op salderen waren ook nog zoals ik het graag zie. Voor stroom zijn ze niet het goedkoopst maar met een minimaal netto vebruik is de gaspijs voor mij het belangrijkst, zelfs als ik mijn verbruik iets ongunstiger invulde bleef deze als goedkoopste naar voren komen.

Ik had nog gekeken wat het zou kosten als ik bij energiedirect zou blijven maar daar kreeg ik op mijn adres hele andere tarieven dan als ik het adres van de buren invulde.. scheelde op elektra 12 cent per kwh en op gas 11 cent o.i.d. :S
Dit is wat letterlijk is overeengekomen met Gewoon Energie voor de huidige afrekeningen!

https://gewoonenergie.nl/...V-CL-2018.07.23-v1.2a.pdf

3.2. Wijze van salderen U mag de door u teruggeleverde en verbruikte hoeveelheid elektriciteit op jaarbasis tegen elkaar wegstrepen. Het tarief voor de teruggeleverde elektriciteit is gelijk aan het leveringstarief (inclusief overheidsheffingen en btw; exclusief vaste leveringskosten). Bij dubbeltarief salderen wij de door u teruggeleverde elektriciteit eerst met de hoeveelheid verbruikte energie op uw normaaltarieftelwerk. Vervolgens salderen wij de door u teruggeleverde elektriciteit met de verbruikte elektriciteit op uw daltarieftelwerk. Als uw meter terugdraait als u energie teruglevert, dan registreert uw meter altijd uw netto verbruik. Dit betekent dat de meter zelf de teruggeleverde elektriciteit verrekent met de elektriciteit die u verbruikt.

het voorbeeld van jou...
2000 kWh normaal tarief (35 eurocent) 700 euro
5000 kWh dal tarief (30 eurocent) 1500 euro
te betalen2250 euro


Het tarief voor de teruggeleverde elektriciteit is gelijk aan het leveringstarief (inclusief overheidsheffingen en btw; exclusief vaste leveringskosten)

terug levering 5000 kWh tijdens normaal tarief 35 eurocent 1750 euro
en 2000 kWh tijdens dal tarief 30 eurocent 600 euro
te ontvangen 2350 euro

totaalverbruik kWh is 0 na salderen

te ontvangen 100 euro

Hier hebben beide partijen voor getekend.

Dat ze het verrekenen per tarief en je komt op 0 uit, prima, valt mee te leven.
Maar door te schuiven per tarief periode, salderen binnen de periode tegen tarieven, moet er nu bij betaald worden, en dat is niet zo netjes, zullen we maar zeggen.
Ook de prijsplafond korting is dan niet van toepassing, of zoals bij mij, betaal ik 62 eurocent per kWh in 2023 door dit grapje, (verbruik valt royaal binnen het plafond)

[ Voor 6% gewijzigd door Wilmaas op 11-01-2024 10:30 ]

panasonic warmtepomp 2013-4800wp zuidoost, 2018-1650wp zuidoost, 2025-2970wp zuidwest, 2024 PHEV


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Headozz
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 20-06 15:14
Bij gewoon energie is het nu dus per "meter" salderen. Alles wat je meer terug levert dan afneemt krijg je tegen terug leververgoeding a 7 cent. Als je dus tijdens normaal uren extra terug levert tegen 7 cent maar in de daluren extra afneemt tegen 35 cent leg je er flink geld op toe.

Dit is weer wat anders dan verschillende tariefperiodes binnen je jaarrekening. Bij mij bij energiedirect werden eerst de normaal tarief uren gesaldeerd en vervolgens de dal uren. In eerste instantie was dit opgesplitst per tariefperiode waardoor de wintermaanden waar de stroom duur was, veel afnam en weinig kon terug leveren er een hoog bedrag voor stond. En de lente/zomer maanden waar mijn direct verbruik minder was en veel meer terug leverde tegen een lager tarief. Ik moest voor elke kWh die ik in de dure maanden gebruikte 2 kWh opwekken.

Dit is echter aangepast en mijn netto verbruik van 85 kWh over het hele jaar naar rato van verbruik per periode verdeeld.

Om je eigen berekening juist te maken met verdeling naar rato moet je de meterstanden weten ten tijde van de tariefwijzigingen.

kan je aflezen op de meter en opschrijven, ik maar zelf gebruik van de HomeWizard Energy app i.c.m. een p1 meter.
- stroom import normaal tarief
- stroom import dal tarief
- stroom export normaal tarief
- stroom export dal tarief

Onderstaand mijn jaarrekening elektra en herberekening.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/4O6-ja3VkcIkBIhGcQ0zVDvOUcc=/800x/filters:strip_exif()/f/image/WzWFoG2n5pS2zUJ1ajIYsZZr.png?f=fotoalbum_large

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wilmaas
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 22:14

Wilmaas

gasloos sinds juli 2020

Headozz schreef op donderdag 11 januari 2024 @ 13:53:
Bij gewoon energie is het nu dus per "meter" salderen. Alles wat je meer terug levert dan afneemt krijg je tegen terug leververgoeding a 7 cent. Als je dus tijdens normaal uren extra terug levert tegen 7 cent maar in de daluren extra afneemt tegen 35 cent leg je er flink geld op toe.

Dit is weer wat anders dan verschillende tariefperiodes binnen je jaarrekening. Bij mij bij energiedirect werden eerst de normaal tarief uren gesaldeerd en vervolgens de dal uren. In eerste instantie was dit opgesplitst per tariefperiode waardoor de wintermaanden waar de stroom duur was, veel afnam en weinig kon terug leveren er een hoog bedrag voor stond. En de lente/zomer maanden waar mijn direct verbruik minder was en veel meer terug leverde tegen een lager tarief. Ik moest voor elke kWh die ik in de dure maanden gebruikte 2 kWh opwekken.

Dit is echter aangepast en mijn netto verbruik van 85 kWh over het hele jaar naar rato van verbruik per periode verdeeld.

Om je eigen berekening juist te maken met verdeling naar rato moet je de meterstanden weten ten tijde van de tariefwijzigingen.

kan je aflezen op de meter en opschrijven, ik maar zelf gebruik van de HomeWizard Energy app i.c.m. een p1 meter.
- stroom import normaal tarief
- stroom import dal tarief
- stroom export normaal tarief
- stroom export dal tarief

Onderstaand mijn jaarrekening elektra en herberekening.

[Afbeelding]
"Bij gewoon energie is het nu dus per "meter" salderen"

nu bij gewoon energie... contract en product voorwaarden, salderen..
3.2. Wijze van salderen
U mag de door u teruggeleverde en verbruikte hoeveelheid elektriciteit op jaarbasis tegen elkaar
wegstrepen. Wij passen de salderingsregels toe overeenkomstig de geldende wet- en regelgeving. Bij
wijziging van wet- en regelgeving, heeft Gewoon Energie het recht – ook bij een contract voor
bepaalde tijd (met een vaste einddatum) met vaste tarieven – de wijze van salderen en (de hoogte
en/of berekeningswijze van) uw terugleververgoeding tussentijds aan te passen.
Als uw meter terugdraait als u energie teruglevert, dan registreert uw meter altijd uw netto verbruik.
Dit betekent dat de meter zelf de teruggeleverde elektriciteit verrekent met de elektriciteit die u
verbruikt.

Dit onzekere en onduidelijke beding gaat volgens mij geen stand houden bij een geschil, en op dit moment is de wet helemaal nog niet veranderd.
Als de wet/regelgeving aangepast wordt mag Gewoon Energie ook de afgesproken tarieven niet zo maar aanpassen, de wet gaat geloof ik niet over afgesproken tarieven, hooguit over de belastingen/toeslagen over die tarieven. anders is het geen contract met vaste tarieven lijkt me.

Jou voorbeeld van afrekenen is zo duidelijk waarom het niet klopt, hoe het salderen is bedoeld en hoe dit telkens verkeerd is toegepast.

Fijn dat dit is aangepast!

panasonic warmtepomp 2013-4800wp zuidoost, 2018-1650wp zuidoost, 2025-2970wp zuidwest, 2024 PHEV


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GertS1968
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 21-10-2024
na verschillende emails gestuurd te hebben naar Innova met geen reactie tot gevolg vandaag mijn berekende eindnota betaald. Wie zwijgt stemt toe is het dan maar. Als je in 2 maanden niet kan reageren dan is er geen interesse.

Het is simpel bij ons, Netto verbruik na salderen is 295 kWh, max volgens periode prijsplafond 2200 kWh, dan zitten we er onder en hebben we recht op max PP prijs.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Headozz
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 20-06 15:14
Hoop dat ze het accepteren en geen gedoe meer mee krijgt.

Het meest ernstige is eigenlijk dat 99% van de mensen het gewoon allemaal betalen.
Ik kan goed begrijpen dat veel mensen de rekeningen niet snappen en zo goedgelovig zijn dat ze er vanuit gaan dat alles klopt. Of ze hebben geld zat en vinden het niet de moeite om er tijd in te steken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Peet-je
  • Registratie: Januari 2021
  • Laatst online: 22-06 11:29
GertS1968 schreef op donderdag 18 januari 2024 @ 19:03:
vandaag mijn berekende eindnota betaald.
Ik had het in losse overboekingen van €0,01 gedaan...
Met de "tariferingskosten zakelijke cliënten" vanuit de bank zullen ze al snel zo'n €0,11 per bijschrijving kwijt zijn aan hun Bank.
Laat staan het arbeidsloon van de medewerker(s) fin.adm./betalingsverkeer. Ik doe het belangeloos...

Mijn wraak is wat zoeter dan: ik het niet, zij het zèker niet.
Kost veel tijd (en een berg dagafschriften als je die nog hebt).
Maar het is het soms waard.
:w Hallo CJIB

ZH, 12x AEG 360 Wp (Glas/Glas), 12x Enphase IQ7+, ATAG i36ECZ + One, Remeha Diva multi-split 6 kW (2,5 kW+5 kW) & mono-split 2,5 kW (2,5 kW), 7x T22 + 2x Hndd.rad., Tussenwoning, Bj.1928, Enkelsteens, 76m2/127m², Dubbel glas, Inductie


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GertS1968
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 21-10-2024
Headozz schreef op vrijdag 19 januari 2024 @ 09:29:
Hoop dat ze het accepteren en geen gedoe meer mee krijgt.

Het meest ernstige is eigenlijk dat 99% van de mensen het gewoon allemaal betalen.
Ik kan goed begrijpen dat veel mensen de rekeningen niet snappen en zo goedgelovig zijn dat ze er vanuit gaan dat alles klopt. Of ze hebben geld zat en vinden het niet de moeite om er tijd in te steken.
Klopt, ik heb veel tijd gestoken om naast het prijsplafong het dagelijks verbruik bij te houden. Ook uiteraard eea gelezen van hoe het zou moeten werken. Als je van 10000 klanten 100 euro afsnoept omdat men niet kundig is, dan zijn dat veel euro's.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Headozz
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 20-06 15:14
Headozz schreef op donderdag 11 januari 2024 @ 13:53:

Onderstaand mijn jaarrekening elektra en herberekening.

[Afbeelding]
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/yUuVSjCnloxGBPaBz5ucpSqg3hw=/800x/filters:strip_exif()/f/image/aeMsLJhSXpZdwzNoOFU6mHeR.png?f=fotoalbum_large
Als toevoeging mijn excel sheetje met mijn eigen berekening.
de minimale verschillen ken ik maar toe aan wat afrondingen. Al vraag ik mij af of het salderen met mijn energiebelasting juist is gedaan, maar dit keer in mijn voordeel :?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wilmaas
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 22:14

Wilmaas

gasloos sinds juli 2020

Update geschillen Gewoon Energie, 2 zaken en komt er een nieuwe aan?

Geschil 1, verkeerd gefactureerde periode blijft op fase besluiten staan bij de Geschillencommissie Energie
Gaat eigenlijk alleen over het geschillengeld €52,50, nota is na aanmaak geschil wel al gecrediteerd zoals ik wenste, Gewoon Energie wil dit niet terug betalen, dus wachten we de uitspraak af
Nog 59 dagen (stukken en pleitnota Gewoon Energie ontvangen)

Geschil 2, aangaande de herstelde nota na aanmaak 1e geschil, salderen niet op jaarbasis per kWh en een prijsplafond toegepast a € 0,62 per kWh
Nog 107 dagen (nog? Geen reactie Gewoon Energie) deel van dit geschil aangaande salderen is bij geschil 1 gevoegd, hoe dit werkt? We moeten afwachten op Geschillencommissie prijsplafond.

Ben bang dat geschil 3 eraan zit te komen.
Dit geschil hoort niet in dit forum, maar is wel verweven met het topic.

Bij contractverlenging heb ik geen voorwaarden gekregen, deze zijn voor mij niet te downloaden, er staan 5 links in de welkomst mail en in de brief als bijlage in die mail.
Die link van de voorwaarde GE_Contract-en-Productvw-Particulier-KV-CL-2018.07.23-v1.3.pdf werkt niet.

Ik ben al maanden bezig geweest deze voorwaarden alsnog te krijgen.
Gewoon Energie weigert domweg dit toe te sturen of digitaal beschikbaar te stellen.

Dit zou een werkende link moeten zijn, bij mij wekt dit niet, met welke pc of telefoon ik het ook probeer.
In deze voorwaarden staat iets in over opzeggen, salderen en zo.

https://gewoonenergie.nl/...KV-CL-2018.07.23-v1.3.pdf

De link werkt, bestaat, echter geen voorwaarden waar naar verwezen.

Ik ben per 1 januari 2024 dan ook overgestapt naar Greenchoice.
Opzeggen is via de mail aan mij bevestigd door Gewoon Energie. Levering tot 1 jan. 2024. (direct meedelen dat ik 50 euro opzegvergoeding moet betalen)

Gewoon Energie schrijft voorschoten vooraf af tussen de 3e en de 5e van de maand.
Nu schrijft Gewoon Energie een voorschot af in december 2023 voor de periode januari 2024, na de contractperiode dus.
Als de factuur beschikbaar wordt in mijn account in januari 2024, via de mail ontvang ik deze voorschot factuur deze keer niet meer, blijkt dat het om voorschot januari 2024 gaat, vervaldatum voorschotnota 15 jan. 2024.

Dit factuurbedrag is door mij in dec. gestorneerd en direct betwist, waar is die betaling voor?
Geen reactie dus.
In begin jan. 2e incasso poging tegengehouden, betwisting herhaald, nu inhoudelijk.
16 jan. 2024 Herinnering ontvangen, betwisting nogmaals herhaald en eergisteren de eerste aanmaning.

Dat gaat dan wel allemaal erg snel, dat is op orde, zo blijkt.

Voorschotbedrag €1,00 euro (ja, echt), verhoogd met €15,00 Aanmaankosten, te betalen €16,00
Een brief geschreven naar de klachten afdeling met de vraag waar de juridische grondslag is voor de aanmaning zonder dat er een contract is voor de gefactureerde periode.

Tevens gebeld, 20 minuten wachttijd, de factuur zou gecrediteerd worden, ben benieuwd.
Ben bang dat ook dit niet gebeurt.

Dus, geen voorwaarden gekregen, klagen daar over levert niets op.
Dan maar weggaan naar een andere leverancier, je wil toch weten waar je aan toe bent.

En dan zou ik ineens van alles moeten, terwijl die voorwaarden ontbreken waardoor ik wegga?

Contract is beëindigd (bevestigd) voor de nieuwe voorschot nota datum, periode, juist daarom die datum genomen om problemen te voorkomen.
Er is geen overeenkomst voor de periode jan. 2024, Gewoon Energie levert niet meer, slechts de periode tot en met einde contract 31 dec 2023 mag meegenomen worden in de afrekening.

Ik begrijp best, betaal die euro en die krijg je vanzelf terug. Ik weet ook hoe het werkt.

Er staat echter ondertussen het een en ander open wat ik nog moet ontvangen van Gewoon Energie, en om dit te ontvangen moet ik ook best veel moeite doen, en door alsnog dat te doen wat je vraagt, wat inhoudelijk het geschil is, maar pas na aanmaak geschil bij de commissie proberen ze hiermee geen geschillengeld terug te hoeven betalen.

Vragen hierover worden niet beantwoord, dus dan maar moeilijk helaas.

panasonic warmtepomp 2013-4800wp zuidoost, 2018-1650wp zuidoost, 2025-2970wp zuidwest, 2024 PHEV


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wilmaas
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 22:14

Wilmaas

gasloos sinds juli 2020

ACM schrijft hier over...
Ik ben overgestapt maar ik krijg nog termijnbedragen van mijn oude energieleverancier. Wat moet ik doen?

Op uw overstapdatum krijgt uw oude energieleverancier bericht van uw overstap.
Dan moet uw oude leverancier stoppen met het afschrijven van termijnbedragen. U betaalt dan alleen nog termijnbedragen aan uw nieuwe energieleverancier.

In de maand van uw overstap kunt u nog een termijnbedrag krijgen van uw oude energieleverancier. Energieleveranciers hebben tijd nodig om hun administratie aan te passen als u overstapt.

Op de eindafrekening verrekent uw oude energieleverancier de termijnbedragen met wat u werkelijk hebt gebruikt. Uw eindafrekening krijgt u binnen 6 weken na uw overstap.

Let op
Betaal de rekeningen van uw oude en nieuwe energieleverancier. Als u te laat betaalt, kan een leverancier extra kosten in rekening brengen.

Krijgt u na 2 maanden nog steeds termijnbedragen van uw oude energieleverancier? Of hebt u na 6 weken nog geen eindafrekening? Neem dan contact op met uw oude energieleverancier. Misschien is er iets fout gegaan. Schrijf een brief of e-mail met uw bezwaar naar uw energieleverancier. Gebruik onze voorbeeldbrief:

panasonic warmtepomp 2013-4800wp zuidoost, 2018-1650wp zuidoost, 2025-2970wp zuidwest, 2024 PHEV


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wilmaas
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 22:14

Wilmaas

gasloos sinds juli 2020

Wilmaas schreef op vrijdag 2 februari 2024 @ 13:27:
ACM schrijft hier over...
Ik ben overgestapt maar ik krijg nog termijnbedragen van mijn oude energieleverancier. Wat moet ik doen?
Dan moet uw oude leverancier stoppen met het afschrijven van termijnbedragen. U betaalt dan alleen nog termijnbedragen aan uw nieuwe energieleverancier.

die is duidelijk!

In de maand van uw overstap kunt u nog een termijnbedrag krijgen van uw oude energieleverancier. Energieleveranciers hebben tijd nodig om hun administratie aan te passen als u overstapt.

Op de eindafrekening verrekent uw oude energieleverancier de termijnbedragen met wat u werkelijk hebt gebruikt. Uw eindafrekening krijgt u binnen 6 weken na uw overstap.

Deze lijkt minder duidelijk, maar...het gaat echter om een termijn van de maand na de overstap.

aanvulling 5 febr. 2024
Nota is ontvangen, verschil met mijn berekening is klein, 1 euro voorschot lijkt opgelost nu.
Maar........
De credit eind nota verrekenen ze met een in depot staand bedrag bij de Geschillen Commissie Energie, Heb zojuist een herinnering ontvangen voor het depot bedrag min de credit nota, ongelooflijk dit.

Volgende stap over 2 weken een aanmaning? Rekening is al betwist en staat al een maand in depot, wat wil GE nu eigenlijk?

[ Voor 56% gewijzigd door Wilmaas op 05-02-2024 19:37 ]

panasonic warmtepomp 2013-4800wp zuidoost, 2018-1650wp zuidoost, 2025-2970wp zuidwest, 2024 PHEV


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wilmaas
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 22:14

Wilmaas

gasloos sinds juli 2020

Update zaak verkeerde gefactureerde termijn, salderen, zaaknummer: 234117/235908
zitting is 22 febr. 2024, zal laten weten wat het gevoel is.

Ondertussen is er een persoonlijk klacht behandelaar die de zaken bekijkt, maar die muur blijft staan, je komt er niet doorheen.
Allerlei zaken worden door elkaar gehaald.
Eerste zaak waar we een zitting voor hebben gepland is al behandeld door de geschillen commissie volgens gewoon energie, huh, zitting is pas 22 februari 2024, en daarom kan er niet geschikt worden? raar! zal wel...

De eerste zaak zou ook over alleen salderen en de verkeerd berekende prijsplafond korting gaan, nee, dat is de 2e zaak, de herstel nota, waarvan het bedrag in depot staat bij de commissie.

Tevens is de credit eindnota niet met het bedrag wat in depot staat verrekend maar met een openstaande afrekening volgens Gewoon Energie, huh.... maar dat is die factuur, daar is een geschil over, dat bedrag staat wel in depot als borg.
Bij gelijk krijgen door Gewoon energie ontvangt men dat bedrag al zeker. ongelooflijk....

Denk dat het moeilijk wordt te schikken inderdaad, procedures lopen door. feiten zijn bekent bij de commissie.

update 15 febr. 2024, voor de zitting heeft plaatsgevonden is het opgelost naar tevredenheid.

[ Voor 3% gewijzigd door Wilmaas op 15-02-2024 08:33 ]

panasonic warmtepomp 2013-4800wp zuidoost, 2018-1650wp zuidoost, 2025-2970wp zuidwest, 2024 PHEV

Pagina: 1 ... 8 9 Laatste