Skyrunner schreef op zaterdag 24 september 2022 @ 11:09:
[...]
Wat een kortzichtige onzin reactie en daarbij gaf ik ook nog niet eens aan hoeveel meer dan 40u.
Het is inherent aan de industrie en ook nog eens in andere culturen waar 40u helemaal de norm niet is.
Prima hoor dat dat jouw referentiekader is maar probeer even verder te kijken dan de spreekwoordelijke neus lang is.
Ik ken uit eerste en tweede hand ook de industrieën waarbij dat normaal is hoor. Transport, metaal, tuinbouw om maar wat te noemen. Branches waarbij er al decennialang wordt kapotgeconcurreerd en de producten en diensten eigenlijk te goedkoop worden aangeboden, waarbij medewerkers fysiek worden kapotgewerkt tegen een hongerloontje en het moeten redden van hun overuren, en als ze hun pensioen al halen geen stap meer kunnen zetten, of voor die tijd al in de wia of ww belanden.
Of aan de andere kant de advocatuur of finance, waarbij richting de 60 uur werken ook genormaliseerd is. Ongezond en onnodig wat mij betreft, maar daarbij word je er tenminste nog voor gecompenseerd en heb je de keuze om eruit te stappen. En dan bedoel ik niet vanaf de veertigste verdieping.
Maar wat wilde je dán zeggen met "ik werk altijd al meer dan 40 uur"? Ik vind dat niet iets om trots op te zijn.
Ik ben uit mijn werk gewend dat, wanneer er iemand met een plan komt, er bij dat plan vermeld staat welk probleem er is geconstateerd, wordt onderbouwd hoe de beoogde oplossing dat probleem gaat verhelpen en of de nadelen van de oplossing opwegen tegen het voordeel ervan.
Ik lees daar niets van; men gaat in mijn optiek te snel van "er is over de hele linie, maar in zorg en onderwijs in het bijzonder een tekort aan gewerkte uren" naar "dat is de schuld van parttimers" naar "die zullen we met meer geld wel uit hun vrije tijd kunnen lokken". Noem me zwartgallig, maar ik geloof gewoon niet in die oorzaak noch in de oplossing.
Ook kunnen ervaringen verschillen. Ik ken bijv. niemand die parttime werkt omdat het fysiek onmogelijk is om meer te werken. Het is altijd een afweging tussen de waarde van vrije tijd vs extra inkomen. In zo'n geval kan een voltijdbonus de balans eenvoudig laten doorslaan naar fulltime werk. Dat staat haaks op jouw ervaring. Dus wat is de waarheid?
Die zal zeker ergens in het midden liggen.
Waar ik in dit topic tegen ageer, is het shamen van parttimers. Alsof de economie belangrijker is dan bij je kinderen zijn, of iets doen waar je zelf gelukkig van wordt. Alsof je door parttime achter de kassa te zitten hoogstpersoonlijk de zorg van een bejaarde ontneemt.
[
Voor 4% gewijzigd door
CodeCaster op 24-09-2022 12:03
]