rekensommetje klopt niet. een 5kW panasonic of zo kost 4 a 4,5k. zit 2700 subsidie op en heb je verder niks voor nodig. qua lawaai hoef je ook niet echt iets te doen omdat de machine simpelweg niet hard genoeg kan draaien met die oppervlakte om hoorbaar te zijn over de erfgrens. dus dat is 1300~1500 euro na teruggave. dus ongeveer 500 euro "meerprijs". die heb je dus in 1,5 winter er al uit.swarthoofd schreef op vrijdag 14 april 2023 @ 12:53:
Haha wow oke leuk om zoveel reacties te krijgen, heb me reactie inmiddels al heel wat keer overnieuw geschreven maar hier is die:
Allereerst denk ik dat het goed is om te zeggen dat Lucht verwarming niet het conform geeft waar ik naar opzoek was en dat ik dus echt veel blijer ben de vloerverwarming. Het zorgt er voor dat de betonnen plaat veel warmte vast houd en dat je nu gewoon met je voeten over de vloer kan lopen. Bijv als je uit de sauna komt en onder de douche wil stappen. Met alleen lucht verwarming is dat echt niet relaxt. Dus verwarmen via water is de optie waar ik zoizo alleen voor zou kiezen.
Ventilatiewarmtepomp kan niet omdat het om een te kleine ruimte gaat.
Ik pak graag de rekenmachine en loop het met jullie nog even door. De verwachting is dat er per jaar zo'n 2500 kwh aan elektriciteit nodig is. Dit is gebaseerd op de isolatiewaardes en de ervaring van mijn woonhuis. Mijn huis is ongeveer 5x zo groot en daar verbruik ik 900 kuub gas inclusief sanitair water. Voor het tuinhuis ga ik er vanuit dat ik ongeveer 1/3 van de energiebehoefte nodig zal hebben ook al zal het 1 tot 2 graden koeler zijn dan in mijn huis. Dus ik heb 300 kuub gas nodig om dit gebouw per jaar op te warmen wat met een factuur 8 komt op 2400 kw aan warmte dus 2500 kwh aan stroom per jaar.
Als we het tot dit punt nog met elkaar eens zijn ga ik graag nog verder. Een warmtepomp zou bij mij op de erfgrens komen staan wat betekend dat er ook nog iets aan geluidsdemping gedaan moet worden. Pak ik bijv de Daikin Altherma 3 m kost zo', 4500 euro komt nog installatie materiaal bij (pomp, expansievat etc) moet dan ook nog een dikke omkasting omheen om geluid te dempen maar wel 2850 subsidie. Dus zou het heel raar zijn als ik zeg dat die warmtepomp toch wel zo'n 3000 euro aan centen uit je portemonnee kost?
De elektrische cv kosten nog geen 1000 euro heeft al ingebouwde pomp, expansievat etc. Moest er alleen nog een vuilfilter bij hangen.
Een verschil van zo'n 2000 euro en het voordeel dat ik geen ruimte verlies heb in mijn tuin of overlast heb van geluid.
Nu is het wel zo dat ik zo'n 12.000 kwh aan stroom op wek en er maar 5000 gebruik. Of te wel die 2500 kwh aan stroom kost me eigenlijk alleen de teruglever vergoeding. Als die warmtepomp ook echt een cop van 4 zou halen dan zou ik dus 2500 * 75% 1875 kwh aan stroom besparen. In mijn situatie is dat dus tegen een terug leververgoeding van 0.17 cent 318 euro per jaar.
De ontwikkelingen van warmtepompen staat niet stil en er let mij natuurlijk niets om bijv na 2025 als het salderen komt te vervallen alsnog een warmtepomp er bij te plaatsen. Wellicht dan zelfs 1 zonder ingebouwde heater zodat hij kan samenwerken met de Ecv.
Naja dat was een beetje het idee, wellicht stom van mij gedacht of wat dan ook maar heb nu wel lekkere warme voeten haha
kan je later als je dat wilt het systeem uitbreiden met een fancoil of 2 en een klep zodat je airco hebt in de zomer voor weinig...
wat een geheim agent toch allemaal niet moet doen om incognito op zijn werk te verschijnen