Hey iedereen,
Mijn vraag
Wij gaan op reis met de familie, we huren een villa voor een periode van 3 weken (21 dagen).
We zijn in totaal met 3 gezinnen.
Gezin "A" zijn met 5 en gaan de volle 21 dagen.
Gezin "B" zijn met 4, en blijven maar 16 dagen.
Gezin "C" zijn maar met z'n 3, zij blijven 21 dagen.
Alles inbegrepen kost de Villa 12500€.
Formule is dus: A + B + C = 12500
Maar gezin B blijven niet de volle 21 dagen, en de 2 andere gezinnen en zijn niet met evenveel.
Wat is nou de juiste formule om deze berekening correct te maken?
Wat ik al gevonden of geprobeerd heb:
1)
Alle factoren optellen: totaal aantal pers. 12 + totaal aantal dagen 58 = 70
Dan 12500 / 70 = 178,57
Daarna gezin A 178.57 x 26 = 4642,85
Gezin B 178,57 x 20 = 3571,43
Gezin C 178;57 x 24 = 4285,7
(lijkt mij makkelijkste, maar ergens in mij zegt dat dit niet klopt)
2)
Alles herleiden tot 1 dag per 1 persoon en gezin B eerst berekenen en aftrekken van het totaal bedrag.
dus: 12500 / 21 = 595,24 en dit delen door 12 = 49,6
Dit bedrag vermenigvuldig ik met 4 pers en 16 dagen = 3174,6
Gezin B zou dan 3174,6€ moeten betalen voor die 16 dagen.
voor gezin A en C geld dan 12500 - 3174,6 = 9325,4
Dit dan verdelen onder het aantal personen : 9325,4 / 8 = 1165,67
Gezin A wordt ; 1165,67 x 5 = 5828,3
Gezin C is dan ; 1165,67 x 3 = 3497
Wat is Jullie mening?
Hoe komt het dat de eerste berekening voor gezin A zoveel verschilt met het 2de?
Alvast bedankt om jullie hersencellen erop af te laten
...
Mijn vraag
Wij gaan op reis met de familie, we huren een villa voor een periode van 3 weken (21 dagen).
We zijn in totaal met 3 gezinnen.
Gezin "A" zijn met 5 en gaan de volle 21 dagen.
Gezin "B" zijn met 4, en blijven maar 16 dagen.
Gezin "C" zijn maar met z'n 3, zij blijven 21 dagen.
Alles inbegrepen kost de Villa 12500€.
Formule is dus: A + B + C = 12500
Maar gezin B blijven niet de volle 21 dagen, en de 2 andere gezinnen en zijn niet met evenveel.
Wat is nou de juiste formule om deze berekening correct te maken?
Wat ik al gevonden of geprobeerd heb:
1)
Alle factoren optellen: totaal aantal pers. 12 + totaal aantal dagen 58 = 70
Dan 12500 / 70 = 178,57
Daarna gezin A 178.57 x 26 = 4642,85
Gezin B 178,57 x 20 = 3571,43
Gezin C 178;57 x 24 = 4285,7
(lijkt mij makkelijkste, maar ergens in mij zegt dat dit niet klopt)
2)
Alles herleiden tot 1 dag per 1 persoon en gezin B eerst berekenen en aftrekken van het totaal bedrag.
dus: 12500 / 21 = 595,24 en dit delen door 12 = 49,6
Dit bedrag vermenigvuldig ik met 4 pers en 16 dagen = 3174,6
Gezin B zou dan 3174,6€ moeten betalen voor die 16 dagen.
voor gezin A en C geld dan 12500 - 3174,6 = 9325,4
Dit dan verdelen onder het aantal personen : 9325,4 / 8 = 1165,67
Gezin A wordt ; 1165,67 x 5 = 5828,3
Gezin C is dan ; 1165,67 x 3 = 3497
Wat is Jullie mening?
Hoe komt het dat de eerste berekening voor gezin A zoveel verschilt met het 2de?
Alvast bedankt om jullie hersencellen erop af te laten
...