DCV191283 schreef op zaterdag 8 januari 2022 @ 09:59:
[...]
Ja hele topic gelezen, en ik reageer op jou inderdaad iets te scherp, excuus daarvoor. Maar ik verbaas mij erover / irriteer mij er aan dat men volle bak de werkgever "afzeikt" en stelt dat hij alles op scherp stelt en tegelijk maar even de RBV inschakelt. Waar is gewoon praten met elkaar gebleven?
RBV inschakelen zie ik zelf niet als zware stap, maar juist als een zinvolle manier te kijken waar je juridisch staat voor je welk gesprek dan ook aan gaat. Een RBV zal er vaak voor kiezen in eerste instantie alleen met opdrachtgever te praten en te adviseren. Da's goedkoper (minder manuren) én werkt vaak goed.
Thing is, als je weet wat je rechten zijn, is een gesprek met werkgever ook veel makkelijker. Juist bij dit soort kwesties is weten waar je juridisch staat voor je het gesprek met je werkgever aan gaat, nuttig. Al was het alleen al om te voorkomen dat WG dat wel heeft gedaan en je overdondert met de jurische kant van het verhaal, terwijl jij niet eens kunt bepalen of dat wel klopt of WG een eind uit zijn/haar/hen nek zit te kletsen.
Los van dat, geeft het in mijn beleving vaak rust. Je rechten en plichten kennen, maakt zo'n gesprek een stuk relaxter. (Het maakt ook dat je tevoren kunt overleggen wanneer je moet weglopen en het over moet dragen, of wat je vooral NIET moet doen.)
Voor de reactie van WG op het inschakelen van een RBV zou ik niet bang zijn. Een goed werkgever zou het alleen maar toejuichen. Je koopt kennis in die je zelf niet hebt. Voor een WG is het vaak ook makkeljker onderhandelen met een jurist dan met een werknemer. De emotie gaat er tenminste aan 1 kant uit.
Ik vermoed (ook met de nodige arbeidsrechtskennis) dat het wel mag wat werkgever doet. Of het netjes is om het op zo'n korte termijn te doen en zonder duidelijk overleg is een andere vraag. Overigens hebben we de mededeling van werkgever ook niet gezien, dus hoe lang TS het al weet en hoe het geformuleerd is weten we ook niet.
Dan interpreteren we alles dat in dit topic is gezegd op een andere manier. Ik interpreteer het zijnde dat de kans groot is dat het *niet* mag, of iig niet zomaar, maar dat om daar werkelijk stellige uitspraken over te kunnen doen, er juridische, arbeidsrechtelijke, kennis nodig is van wetteksten, CAO en het contract van TS.
Ná Scaoll. - Don’t Panic.