Leia schreef op zaterdag 8 januari 2022 @ 18:09:
[...]
Ik heb geeneens een mededeling gekregen van mijn werkgever. Ik heb het via via van collega's vernomen in de maand januari, niet eens een maand van te voren.
De adviezen en meningen schieten hier alle kanten op. Ik denk dat ik maandag even bel met het juridisch loket. Ik heb er even over gesproken met mijn werkgever toen ik ging vragen of wat ik gehoord had klopte en ik zou een voorschot op mijn vakantiegeld kunnen krijgen.
Ik heb mijn inkomsten/lasten naast elkaar gelegd na dit gesprek, maar dit is geen structurele oplossing voor het feit dat ik een week langer moet doen met mijn loon en de uit betaaldatum niet goed uitkomt met wanneer vaste lasten worden afgeschreven, alles kan je ook niet aanpassen. Bovendien is het daarvoor nu gewoon te laat omdat ik niet tijdig op de hoogte ben gesteld van de aankomende verandering.
Dus ik wil eigenlijk nog eens met mijn werkgever spreken en vragen of hij het voor mij zou kunnen laten hoe het is..ik wil liever niet elke maand stress omdat hij een bepaalde keuze maakt die nooit de afspraak was en zeker niet op deze manier tot stand is gekomen.
Overigens heb ik gewoon een contract met vaste uren (de arbeidsovereenkomst ben ik bij een brand verloren dus kan ik nu niet nakijken).
Hoe goed redenen ook kunnen zijn om dit aan te passen, het niet melden aan personeel gaat nergens over en is ronduit asociaal. Ik snap dat je daar boos over bent en dat is wat mij betreft ook terecht! Contact met juridisch loket kan nooit kwaad, ik vermoed alleen dat ze weinig kunnen, maar niet geschoten is altijd mis.
Wat ik niet zo goed snap is waarom de door werkgever aangeboden oplossing niet zou werken. Als je nu een voorschot op vakantiegeld krijgt voor eind januari, kan je op 1 februari gewoon je huur betalen. Dan krijg je ergens tussen 1 en 10 februari je salaris van februari, daar kan je dan toch de huur van maart van betalen? Je zal alleen wel op moeten letten dat je niet na ontvangen van je salaris alles op maakt, er moet tenslotte ook nog huur betaald worden.
Er is in dit topic al een paar keer aangedrongen op het opbouwen van een reserve. Voor dit probleem is dat te laat. Maar zoals je zelf al aangeeft, geeft deze situatie veel stress. Als je op dit moment 1 maandinkomen (en ja dat klinkt nu misschien onhaalbaar, dat geeft niet) op een spaarrekening had staan, was de mededeling van je werkgever nog steeds vervelend geweest, maar had het geen stress opgeleverd. Dus ook van mijn kant, goedbedoeld dat advies. Al begin je maar met een paar tientjes in de maand te sparen, probeer alsjeblieft iets op te bouwen. Geld maakt niet gelukkig, maar het kan zoveel stress schelen.