AllesKan schreef op woensdag 21 april 2021 @ 20:41:
[...]
Om te beginnen heb ik je eerder al een
link gestuurd naar een apparaat die per seconde logt. Kost wel 30,-.
Produceert wel ff wat betere grafiekjes dan die wazige 'logging' van jou. Heeft bovendien geen reet te maken met een 'abbo'.
[...]
Je zegt iedere keer (op keer) dat je alles 'minitieus bijkan houden'. Toch zit je al jaren met een baseload van 1000W tot 2200W.
Begrijp je nou zelf de discrepantie niet? Je hebt hulp nodig, maar accepteert werkelijk niks aan suggesties.
Betaal maar fijn door hoor, je smeekt er immers om.
Oh mijn god... Mijn meter, iskra lommel van het eerste uur, stuurt 1x per 5 seconden een datagram uit, niet meer, niet minder. Is eenweg communicatie, kan dit niet beinvloeden (ook jouw magisch wifi appje niet) Mijn zelfbouw apparaat doet verder exact hetzelfde, data uit meter inlezen als ie eruit komt (en dat is dus 1x per 5 seconden en geen zeconde sneller), pakt de meterstanden en de vermogens uit (teruglevering en gebruik, die trek ik gemakshalve van elkaar af) en plemp dat in een database. Heo ik dat dan in een grafiekje frot is totaal niet relevant...
Dan verder, het enige apparaat wat ik in het verleden nog niet uitgekauwd heb is de CV. (punt)
Dat de rest ondertussen een defect kan hebben gekregen en iets 'vreemds' doet, ja dat kan, dat ga ik KOMEND WEEKEND uittesten door eea uit te schakeen en mbv mijn hobbybob dingetje kijken wanneer het verbruik wegvalt (al is het niet zo simpel, er zijn ook /is iets wat op willekeurige tijden 'ineens'800 W wegvreet ).
Als een apparaat een paar honderd Watt verbruikt, kun je uitrekenen (of 'aanvoelen') dat zo'n apparaat niet een miezerig kastje zonder huge fan kan zijn. Het moet water of luchtgekoeld zijn of rooksignalen afgeven, of een flinke thermische buffer hebben.
Van dat soort apparaten zijn er bij mij in huis zeker wel een aantal, maar die staan uit, as in stekker uit het stopcontact. Dus niet relevant.Als het echt zo simpel was als voel ff waar het warm wordt had ik hier de vraag niet gesteld, me dunkt. Ik heb hier sluipverbruikers, een deel adapters e.d. en die zullen vast wel een flink deel van de 10kkWh voor hun rekening nemen. Dat weten we, daar hebben we vrede mee, en ja, daar betalen we voor. Onze keuze. Wat ik NIET accepteer is dat er een of meerdere apparaten zijn die midden in de nacht plots 800W vragen (of daarmee stoppen) zonder dat ik eenflauw idee heb wat het kan zijn. En nee, dat is met zekerheid niet de laptop van mijn zoon, hof ik niet eens aan te meten, dat ding weegt 2 kg, soortelijke warmte is pak'm beet 2000J/K.kg, dus dat ding zou binnen 6minuten (max) in de hens staan. Ovens of magnetrons die uit zichzelf midden in de nacht aan en weer uit gaan?? Het IS mogelijk maar zo unlikely dat ik daar nu even niet van uit ga. Wasmachine die uit zichzelf een wasje gaat draaien? Hadden we wel gezien, we gebruikendat ding als wastrommel.. En zo kan ik wel even doorgaan.
We hebben hoog gebruik, dat is niet fijn maar uiteindelijk ons probleem. (voor de mensen die, overigens terecht, opmerken dat er ook nog zo iets is als verantwoordelijk gedrag en milieubewust bezig zijn, ik heb in de afgelopen maanden 32 panelen, deels nieuw en deels 2e hands , geinstalleerd boven op de reeds aanwezige 12, om het idioot hoge gebruik te compenseren)
In de openingspost heb ik aangegeven op zoek te zijn naar apparaten die zich vreemd gedragen.
Ik heb twee voorbeelden (denk ik) gegeven, het gaat niet primair om het verbruik, het gaat erom dat ik wil begrijpen wat er aan de hand is.