Dynamisch i.p.v Greenchoice verlengen scheelt in ieder geval € 1021,- aan terugleverkosten.
Omdat je veel panelen op oost en west hebt, wek je nog redelijk wat stroom op in het begin van de ochtend en eind van de middag/begin avond. Dan is de prijs hoger dan in het begin van de middag, dus dat is positief. Desondanks zou ik er vanuit gaan dat je gemiddelde afnametarief hoger zal liggen dan je teruglevertarief, mede omdat je de 'dienstauto' in de zomermaanden 's nachts moet opladen wanneer de prijzen bovengemiddeld hoog zijn (in de wintermaanden is er dan veel wind en weinig zon, waardoor de nacht juist wel het goedkoopst is). Stel het verschil is 5 cent, dan loop je € 439,- mis t.o.v. volledig salderen bij een vast contract, maar het voordeel van de terugleverkosten die je niet hebt, is een stuk groter.
Mijn huidige (New Motion) laadpaal kan/wil ik prima vervangen door bvb een tibber compatible paal om zo meer sturing te geven aan het tijdstip /snelheid van opladen.
Het via de laadpaal aansturen is denk ik sowieso beter. De Kia API is niet altijd stabiel kan ik uit eigen ervaring zeggen. Daarnaast werkt de Kia API via polling iedere X minuten, waardoor je auto altijd eerst gaat laden en pas na een tijdje gestopt wordt wanneer
Tibber doorheeft dat er geladen wordt. Alsnog wil je wel de Kia-integratie hebben om het batterijpercentage op te halen.
Mocht je een nieuwe laadpaal overwegen, zou ik in ieder geval aanraden om ook te kijken naar een laadpaal die ondersteuning heeft voor het (volledig) laden op zonnestroom, voor wanneer de salderingsregeling een keer verdwijnt. De manier is daarbij ook van belang. Zo ondersteunt de Easee-laadpaal het bijvoorbeeld wel, maar daarvoor moet je Easee als operator van de laadpaal instellen. Als je afhankelijk bent van een operator voor verrekening met je werkgever, kun je die optie dus niet gebruiken momenteel.
Home connect wordt niet (direct) ondersteund, via homey power-up zou kunnen maar daar zie ik ook alleen maar een uitlees functionaliteit van de sensoren.
Je kunt het aansturen wel automatiseren via de
HomeWizard-app. Mogelijk heb je daarvoor wel hun P1-meter nodig.
Kijkende naar bovenstaande, heeft het potentieel zin om over te stappen naar dynamisch?
Op zijn minst het overwegen waard denk ik. Je moet wel het risico willen en kunnen nemen van een hogere dynamische prijs mocht er weer iets geks in de (gas)wereld gebeuren. Het scheelt dat je voor je dienstauto het laadtarief dan omhoog kunt zetten. En mocht het in de zonnige helft van het jaar gebeuren, heb je er misschien wel voordeel van omdat je teruglevering dan ook meer waard wordt.
Is het nodig en ook mogelijk om (semi) automatisch de SMA omvormer te begrenzen. Bij (zwaar) negatieve energieprijzen? Of heeft dit geen zin zolang de salderingsregel nog van kracht is?
Aangezien je meer afneemt dan teruglevert, ga je zolang salderen nog bestaat, pas betalen als de all-in prijs negatief is. Dat is dit jaar nog maar 7 uur geweest volgens mij (enkele euro's aan kosten), dus ik zou mij daar nu nog niet heel druk over maken. Of het bij je SMA-omvormer (makkelijk) mogelijk is, via een platform als
Home Assistant bijvoorbeeld, weet ik niet.
Tibber kan dit momenteel in ieder geval niet doen, maar mogelijk in de toekomst wel.
Stel je hebt weinig opbrengst op een winterdag, kan ik bvb met de tibber (of concurrent) laadfunctionaliteit instellen dat hij over 3 dagen op 80 of 100% geladen moet zijn, of kun je alleen instellen binnen 24 uur?
Je kunt bij
Tibber instellen wat de vertrektijd per dag is. Als je voor een dag geen tijd instelt, verdeelt hij het laden over meerdere dagen.
In december verbruik ik 1700kWh, wat zou ik betalen in deze maand wanneer je dit afzet tegen het door jou betaalde tarief van afgelopen december of januari?
Mijn gemiddelde tarief was erg laag omdat ik maar 1 keer per week mijn auto hoefde op te laden en daar de beste momenten voor kon uitzoeken, dus daar heb je niet zo veel aan. Daarnaast zegt het niet veel over aankomende december, want niemand weet wat de prijzen dan zullen zijn. Een wilde gok is dat jij afgelopen december (met huidige energiebelasting) de € 0,25 had kunnen halen, dus € 425 in totaal (exclusief saldering energiebelasting).