NewUser11 schreef op dinsdag 19 januari 2021 @ 14:43:
[...]
Veels teveel geld? Ik heb/had een pre-order staan bij Alternate.nl voor €579 en ben nu via notebooksbilliger €128 meer kwijt, maar heb hem wel morgen in huis. Overigens, als je kijkt naar daadwerkelijke scalper prijzen is dit nog een 'koopje'. Natuurlijk gaat het om een fors bedrag. Maar als je dit koopt omdat je nu wil kunnen bouwen en de rest van de onderdelen liggen te verstoffen in de kast. Is het mijn inziens een no brainer. En in mijn geval ben ik zelfs onderaan de streep bij mijn build minder kwijt dan vooraf berekend. Dit mede door het feit ik mijn PSU, 3080 en RAM voordeliger heb kunnen kopen.
Ik zeg niet dat jij persoonlijk een slechte keuze hebt gemaakt. Ik begrijp het volkomen. Maar de reden waarom is, vanzelfsprekend, hoofdzakeliujk omdat er geen cpus te krijgen zijn via de reguliere kanalen, maar grotendeels OOK omdat er simpelweg met geen woord over gerept wordt door AMD of de officiele kanalen. Ik begrijp volledig dat je er klaar mee bent, ik ook, maar het idee dat webshops/scalpers er met zulke hoge marges vandoor kunnen gaan en dat dat een "goede" optie lijkt terwijl de officiele kanalen hun lippen stijf op elkaar houden? Daar kan ik voornamelijk niet bij.
En ik weet dat hoe dan ook AMD hetzelfde bedrag voor mijn bestelling gaat krijgen, of ik nu wacht of via duitsland ga bestellen, maar ik wil dit soort praktijken niet in de hand spelen.
Ik ga zelf denk ik kijken of ik voorlopig een eerste generatie ryzen voor goedkoop op de kop kan tikken. Dan hang ik die erin, kan ik in ieder geval de software kant van het verhaal gaan afronden (als ik me niet vergis moet een cpu upgrade terwijl het mobo gelijk blijft geen enkel probleem opleveren).
Dan pop ik tegen de tijd dat de 5900x binnen komt die erin met de final koeler, en kan ik gelijk van start.