My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
Is dit ook hoe je met management praat? Je klinkt alsof je gefixeerd bent op datgene wat management echt geen barst interesseert: De techniek en hoe mooi het nu (dankzij jou) is.
Kun je ook afstand nemen en het grotere plaatje zien? Jij wilt dingen beter maken. Hij wil de winst verhogen. Kun je uitleggen hoe supersnel glas de winst verhoogt?
Wat wel; minder kosten, geen gedoe. En iemand heeft ze ingefluisterd dat ze dat kunnen krijgen. Maar jouw prachtige verhaal zegt dat niet. Dat roept alleen maar meer fte, techniekingewikkeld ,...
Dat was niet wat ze willen lezen. En dat probeer ik je duidelijk te maken. Je hebt het beste voor met het bedrijf, zolang het in jouw straatje past. Maar stop daar eens mee. Vraag eens wat de ander echt nodig heeft. Dan kan het zijn dat een extra printer ervoor zorgt dat er veel minder uitval is en meldingen minder spoed krijgen. Dan kan het zijn dat historisch maatwerk eenvoudig lijkt te migreren. Op dit moment ben jij de automonteur die werkt bij een bierbrouwer, die blijft roepen dat er meer alfa Romeo experts ingehuuurd moeten worden, dat er een slimme uitboorkit nodig is en dat de banden een ander profiel nodig hebben. Terwijl de bierbrouwerij-eigenaar al lang heeft bedacht dat hij het transport voortaan door postnl laat doen en alleen maar wil weten hoe je daarop kunt aansluiten.
Zie je de overeenkomst? Jij blijft (logisch en ik ben jaloers op je kennis) bij verbetering en behoud, terwijl de directeur op een heel andere koers zit. Dat is wat je bij een volgende baas kunt leren; de vraag stellen ‘wat verwacht je van me’, ‘ wanneer doe ik het hier goed’, ‘wie is van belang om als stakeholder te zien in deze functie’.
En probeer niet meer achteraf je gelijk te halen over dit bedrijf. Doel is netjes mogelijk ‘afhechten’, herstellen zodat je niet meer snachts spoken ziet en dan met frisse moed en een geleerde les naar de volgende.
Je kan al je ideeën als business cases indienen met het financiële plaatje erbij vs. de alternatieven. Objectief, geen ruimte voor meningen, elke claim onderbouwd, etc. En als men je dan toch passeert, nou je hebt een vast contract dus ga maar lekker achterover zitten! Zoals je je eigen werk beschrijft, heb je de inzet van een callcentermedewerker met fase A uitzendbeding die er dus elke minuut uit kan vliegen. Waarom? Je krijgt het niet terug van je baas en als ik je openingspost moet geloven heeft jouw afzien van een normale loonsverhoging het bedrijf financieel gered. Werkgevers doen dat maar wat graag: rode cijfers schrijven (terwijl operationeel de boel prima op orde is) zodat men een paar honderd eruo per maand bij werknemers kan beknibbelen. Dan moet je ook optimaal gebruik gaan maken van je vakantiedagen, overige vrije uren, etc. Je baas doet het ook, maar dan met jouw salaris.
Maar concludeer in ieder geval dit: De gunfactor is bij jouw baas niet aanwezig om jou te laten groeien of om naar jou te luisteren. Geen idee waarom, dat kan ik niet inschatten. Maar als jij die gunfactor niet gaat kunnen kweken, zou ik toch eens af en toe met recruiters of gewoon andere werkgevers gaan praten. Zeker als die een mooi aanbod hebben, ben je van deze rotzooi af. Je huidige werkgever werkt je naar depressie/burn-out. Dat wil je niet. Het is leuk als je er nu nog een ontslagvergoeding uit kan slepen, maar laat dat een kans bij een gezonde werkgever niet in de weg liggen.
...
Verwijderd
Dat schreef Goethe al, en dat is nog steeds helemaal waar. Een rapport van 40 pagina's wordt echt niet meer gelezen. Veertig plaatjes is al moeilijk genoeg.In der Beschränkung zeigt sich erst den Meister.
Dan nog even over jouw andere opmerking of je je ook beschadigd voelde... bij alle headhunters zijn ze dol zijn op mensen die in een situatie zoals jij bij hun werkgever weg gaan. Ze lullen met je mee, en weten dan dat ze een mooie lead hebben om bij jouw oude werkgever iemand te plaatsen. Let erop en wed daarom op meerdere paarden, want je hebt best de kans dat ze helemaal niet zoveel voor je gaan doen als je bewust of onbewust hebt uitgestraald dat je er even helemaal doorheen zit.
[ Voor 19% gewijzigd door Alfa Novanta op 07-03-2020 17:14 ]
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
Misschien niet helemaal on-topic maar zeker het benadrukken waard. Ikzelf heb geleerd (Technische Bedrijfskunde gestudeerd) om maximaal 25 pagina's aan claims, charts en conclusies/aanbevelingen in een rapport te verwerken, hiervan een managementsamenvatting in één of twee pagina's en alle onderbouwing in de bijlagen. Alleen maar positieve feedback op de leesbaarheid en degelijkheid gehad, tot nu toe. Tijdens de studie genoeg medestudenten gekend die dachten "meer is beter", maar of het een docent of baas is, niemand zit te wachten op een boekwerk aan non-informatie. Ook hierin is een bepaalde mate van efficiency belangrijkVerwijderd schreef op zaterdag 7 maart 2020 @ 14:10:
Ik denk dat anderen de spijker op z'n kop slaan als ze zeggen dat je meer moet vragen, en je misschien ook meer moet inleven in de denkwereld van je (voormalige) directeuren. En ik roep je vooral op om minder te schrijven.
[...]
Dat schreef Goethe al, en dat is nog steeds helemaal waar. Een rapport van 40 pagina's wordt echt niet meer gelezen. Veertig plaatjes is al moeilijk genoeg.
...
Je kunt altijd zeggen dat je door de ontstane situatie je niet goed kunt concentreren meer op het werk. En als je je niet meer kunt concentreren op het werk, dan ga je fouten maken. Hier zal een bedrijfs-arts in mee gaan.Alfa90_Buttje schreef op woensdag 4 maart 2020 @ 00:42:
[...]
Nee ik bedoel meer dat ik niet zou kunnen werken omdat ik me kut voel, ik wil niet de hele tijd tegen mijn tranen hoeven vechten.. collega's zitten daar ook niet op te wachten. Maar ik ben weer wat gekalmeerd, veel bijval gehad ondertussen en ik weet dat het niet aan mij ligt, al ben ik zeker niet foutloos, maar laat ze gewoon zeggen waar het op staat en er niet omheen draaien.
***members only***
Be nice, You Assholes :)
Maar ik mis wel in jouw verhaal 'de context' van het bedrijf. Een bedrijf dat rode cijfers schrijft 'moet iets' doen.
Jouw IT plan moet aansluiten bij de toekomst van een bedrijf. Maar als de toekomst van het bedrijf nog zeer onduidelijk is zal de IT dus ook flexibel moeten zijn. Om wat scenario's te schetsen:
- Uitbreiding naar buitenland
- Verbreding productaanbod
- Andere markt aanboren
- 1 productielocatie sluiten
- 2 productielocaties fuseren op 1 nieuwe plek
- Overname kleine partij
- Fuseren met andere partij
- Overname door grotere partij.
Jouw schitterende on-premise fail-over glasvezel exchange oplossing schaalt, uhm, niet. In de meeste scenario's voldoet jouw oplossing niet meer.
Daarnaast komen er misschien nog grote (IT) projecten aan, bijvoorbeeld de vervanging van het ERP of financieel pakket.
Is dat gewoon 'een servertje' of 'AD-groep'? Of is dat een miljoenen project waarbij de directie een keuze moet maken die impact heeft op de hele organisatie. Waarbij alle input nodig is.
De titel 'IT manager' kun je dan ook op 2 manieren lezen. Je bent manager van de IT met een paar uitvoerende jongens. Of je bent de strategische partij voor de directie voor de toekomst.
Bedenk goed wie je bent en wie je wilt zijn.
Als jij niet de sparringspartner voor de directie bent/wilt zijn, zorg dan wel dat er iemand is die dat wel is. Iemand die jouw 'wifi project' kan toetsen aan de visie van het management.
Soms is het simpelweg anders verwoorden al genoeg om alles gedaan te krijgen wat je wilt.
De vraag is natuurlijk of dat wel kan. Als de directie niet deelt wat de strategie is (of het zelf ook nog niet weet) dan is het ook onmogelijk voor een medewerker om daarop te anticiperen.TheGhostInc schreef op zondag 8 maart 2020 @ 10:04:
Jouw IT plan moet aansluiten bij de toekomst van een bedrijf. Maar als de toekomst van het bedrijf nog zeer onduidelijk is zal de IT dus ook flexibel moeten zijn. Om wat scenario's te schetsen:Hoeveel scenario's heb je meegenomen?
- Uitbreiding naar buitenland
- Verbreding productaanbod
- Andere markt aanboren
- 1 productielocatie sluiten
- 2 productielocaties fuseren op 1 nieuwe plek
- Overname kleine partij
- Fuseren met andere partij
- Overname door grotere partij.
Verwijderd
En of de medewerker dat kan. Als ik zie hoe hij hier steeds in de verdediging schiet... het is niet moeilijk om je voor te stellen hoe daar een conflictsituatie uit ontstaat.
Dat is dus het verschil tussen een medewerker en een manager. Tussen uitvoering & strategie.downtime schreef op zondag 8 maart 2020 @ 11:42:
[...]
De vraag is natuurlijk of dat wel kan. Als de directie niet deelt wat de strategie is (of het zelf ook nog niet weet) dan is het ook onmogelijk voor een medewerker om daarop te anticiperen.
Ik zit wel eens in gesprekken waarbij een stuk strategie wordt besproken, waarbij gevraagd wordt om het niet verder te vertellen, maar soms ook expliciet namen of afdelingen worden genoemd om niet mee te nemen in de discussie. Vaak omdat de impact daar ligt, dus tientallen of honderden FTE minder en de discussies alleen maar onrust veroorzaken.
Als ik het verhaal lees van @Alfa90_Buttje dan lees ik ook dat het management graag had gezien dat hij een stap omhoog had gedaan, maar dat dat niet gelukt is. Waarom niet? Zoals de engelsen zeggen: 'that’s water under the bridge.'.
Ik zou wel als tip willen geven:
Kijk uit wat je volgende functie wordt, jezelf goed verkopen kan ook betekenen dat je burn-out onvermijdelijk wordt of direct terugkomt.
Even in een team (met meer systeembeheerders) bij een 'langzame' organisatie (iets grotere gemeente, bank/verzekeraar oid) om op adem te komen en te werken aan je werkhouding is misschien geen slecht plan.
Gewoon even ervaren dat werk 'een warm bad' kan zijn, met inhoudelijke collega's en eerlijke gedeelde verantwoordelijkheid.
Ja dat lijkt nu wel hun verhaal te zijn. En als ICT Manager heb ik dat geprobeerd maar werd totaal niet gestimuleerd of gemotiveerd en ieder jaar moest ik inleveren.. dat helpt ook echt om die stap harder te zetten. Maar ze staren zich blind op de functie Informatie Manager en dat de rest wel uit te besteden is.TheGhostInc schreef op zondag 8 maart 2020 @ 15:21:
Als ik het verhaal lees van @Alfa90_Buttje dan lees ik ook dat het management graag had gezien dat hij een stap omhoog had gedaan, maar dat dat niet gelukt is. Waarom niet? Zoals de engelsen zeggen: 'that’s water under the bridge.'.
NotedIk zou wel als tip willen geven:
Kijk uit wat je volgende functie wordt, jezelf goed verkopen kan ook betekenen dat je burn-out onvermijdelijk wordt of direct terugkomt.
Even in een team (met meer systeembeheerders) bij een 'langzame' organisatie (iets grotere gemeente, bank/verzekeraar oid) om op adem te komen en te werken aan je werkhouding is misschien geen slecht plan.
Gewoon even ervaren dat werk 'een warm bad' kan zijn, met inhoudelijke collega's en eerlijke gedeelde verantwoordelijkheid.
[ Voor 30% gewijzigd door Alfa Novanta op 09-03-2020 11:16 ]
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
Sowieso een advocaat betrekken in dit hele process.Alfa90_Buttje schreef op maandag 9 maart 2020 @ 10:49:
@TheGhostInc dank voor jouw input. Prima verhaal maar ik denk niet dat het heel erg op ons aansluit. Sluiten van de meest voor de hand liggende fabriek heeft geen inpact op de IT zoals die er ligt maar sluit ik niet uit. Uitbreiden is niet aan de orde. Overname door een grotere speler lijkt mij nog het meest plausibel.
***members only***
[...]
Ja dat lijkt nu wel hun verhaal te zijn. En als ICT Manager heb ik dat geprobeerd maar werd totaal niet gestimuleerd of gemotiveerd en ieder jaar moest ik inleveren.. dat helpt ook echt om die stap harder te zetten. Maar ze staren zich blind op de functie Informatie Manager en dat de rest wel uit te besteden is.
[...]
Noted
***members only***
Het is heel rot als dit soort spelletjes gespeeld worden door een bedrijf.
Maar met je laatste post moet ik mij heel erg inhouden om niet een oneliner erin te gooien. Je post komt heel erg neer op, het lag allemaal aan hun en jij kon er niets aandoen want je werd niet goed aangestuurd.
Maar is dat niet juist de essentie van het probleem? Het bedrijf wil een pro actieve(

Kan het mis hebben hoor, er zijn meer dan genoeg bedrijven met ditto managers die inderdaad dat soort vuile spelletjes spelen. En er gaat natuurlijk ook een groot deel verloren in de geschreven communicatie hier op het forum. Wil ook niet het effect bagatelliseren van de werkgever die duidelijk hoort te communiceren en aangeven wat voor rol jij moet innemen.
[ Voor 7% gewijzigd door Defector op 09-03-2020 11:47 ]
Tip van Flip, ga asjeblieft uitzieken, al duurt het maanden. Jouw gemoedstoestand is niet in 1 keer veranderd als je een nieuwe baan hebt, en als je niet op past, raak je deze baan ook nog eens kwijt door problemen bij de vorige. Ook weer eigen ervaring, van baan gewisseld, maar ik was nog steeds overspannen, ga je alleen maar meer proberen te compenseren, en uiteindelijk val je nog dieper.Alfa90_Buttje schreef op vrijdag 6 maart 2020 @ 13:08:
@Roenie Met een nieuwe baan is het wel makkelijker vooruit kijken. Kom je lang thuis te zitten dan ga je toch zitten piekeren en aan jezelf twijfelen..
Je hebt een goede achtergrond, en over 5 maand zijn ze nog steeds wel op zoek naar ICT's. Gebruik asjeblieft de tijd om er goed bovenop te komen voordat je jezelf in een nieuwe baan stort.
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
Natuurlijk ga je niet!Alfa90_Buttje schreef op dinsdag 10 maart 2020 @ 20:33:
echter, onze hoofd HR gebiedt mij morgen 9:30 op kantoor te komen om te praten(?). Het klinkt enigszins intimiderend, getuigd generlei van enige empathie, dus daar ga ik niet aan ontkomen ben ik bang..
Je bent de hele week ziek gemeld! Nu zet je weer jezelf opzij. Dat moet je dus niet doen met de klachten die jij hebt, zoals andere ook al hebben aangegeven.
Laat ze deze week allemaal even lekker de vinkentering krijgen, je bent toch ziek? Je moet het "spelletje" echt wat harder spelen!
edit: ik vergat nog wat:
EN DAT AL HELEMAAL NIET!!!!Als het echt niet anders lijkt te kunnen zal ik -onder protest- aan het werk gaan

[ Voor 11% gewijzigd door dehardstyler op 10-03-2020 21:46 ]
maar ik wil niet in gebreke blijven ..dehardstyler schreef op dinsdag 10 maart 2020 @ 21:45:
Natuurlijk ga je niet!
Je bent de hele week ziek gemeld! Nu zet je weer jezelf opzij. Dat moet je dus niet doen met de klachten die jij hebt, zoals andere ook al hebben aangegeven.
Laat ze deze week allemaal even lekker de vinkentering krijgen, je bent toch ziek? Je moet het "spelletje" echt wat harder spelen!
er bestaat ook zoiets als meewerken aan je re-integratie .. wanneer gaat dat in dan? Zodra de arboarts dat aan geeft?
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
[ Voor 100% gewijzigd door anon054630 op 10-03-2021 21:22 ]
awww
weet je, het is zo'n achtbaan .. 's ochtends begint brak en somber, dan krijg je weer hoop zoals vanmiddag na die uitnodiging voor het 2e gesprek .. en dan komt dat sms'je dat je naar je werk komen moet en dan zink je direct weer in een diep dal .. en 's avonds op bed gaan je gedachten weer helemaal los
[ Voor 130% gewijzigd door Alfa Novanta op 10-03-2020 22:12 ]
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
Hoofd HR is geen arts en hij/zij kan het riet in als zij wat anders willen dan de arboarts.Alfa90_Buttje schreef op dinsdag 10 maart 2020 @ 21:53:
[...]
maar ik wil niet in gebreke blijven ..
maar langskomen voor een gesprek kan toch geen kwaad? als ik maar niets toe zeg .. ik bedoel, hij kan niet in mijn hoofd kijken en ziet niet hoe slecht mijn nachten zijn.
niet meewerken klinkt vervelender..
Ik zal proberen mijn advocaat te pakken te krijgen voordat ik heen ga.
[ Voor 29% gewijzigd door Alfa Novanta op 10-03-2020 22:17 ]
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
Dat is het beste wat je kunt doen.Alfa90_Buttje schreef op dinsdag 10 maart 2020 @ 22:15:
Ik zal proberen mijn advocaat te pakken te krijgen voordat ik heen ga.
Je werkt om te leven, je leeft niet om te werken.Alfa90_Buttje schreef op dinsdag 10 maart 2020 @ 21:59:
awww
weet je, het is zo'n achtbaan .. 's ochtends begint brak en somber, dan krijg je weer hoop zoals vanmiddag na die uitnodiging voor het 2e gesprek .. en dan komt dat sms'je dat je naar je werk komen moet en dan zink je direct weer in een diep dal .. en 's avonds op bed gaan je gedachten weer helemaal los
Er zijn er 50000 in Nederland waar ze je wel willen hebben.
[ Voor 100% gewijzigd door anon054630 op 10-03-2021 14:16 ]
iedereen heel erg bedankt voor het meedenken
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
Dat denkt iedereen totdat je er zelf zit. Je gaat onvoorbereid een gesprek in waarvan je het onderwerp alleen maar kan raden en de mensen tegenover je hebben enige ervaring. Daarnaast ben je alleen en zitten zij met meerdere. 2-0 achter...Alfa90_Buttje schreef op dinsdag 10 maart 2020 @ 22:15:
maar langskomen voor een gesprek kan toch geen kwaad? als ik maar niets toe zeg .. ik bedoel, hij kan niet in mijn hoofd kijken en ziet niet hoe slecht mijn nachten zijn.
Moraal van het verhaal; jij ligt de hele nacht wakker, bent sowieso al niet echt in een goede mentale conditie en morgen stelt iemand je wat vragen waar je door gebrek aan kennis en emotie de verkeerde antwoorden op geeft. Of je hebt een hele lieve werkgever die voorstelt dat je nog zes weken thuis blijft en dan een reintegratietraject start; maar dat had hij ook door de telefoon kunnen doen.
Heb je wel een intake gehad dan?Alfa90_Buttje schreef op dinsdag 10 maart 2020 @ 20:33:
***members only***
PcDealer schreef op dinsdag 10 maart 2020 @ 23:06:
Heb je wel een intake gehad dan?
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
Het is nu al te laat, maar inderdaad ziek is ziek. Daar moet je je echt aan gaan houden. Goed om te lezen dat je vrouw zelf ook deze mening heeft en je "thuis heeft gehouden"Alfa90_Buttje schreef op dinsdag 10 maart 2020 @ 20:33:
***members only***
Top om te horen dat de sollicitatie dus goed is gegaan! Op naar het 2e gesprek
A hero need not speak. When he is gone, the world will speak for him
[ Voor 9% gewijzigd door Alfa Novanta op 11-03-2020 11:40 ]
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
Maak prio van het huisartsenbezoek, leg duidelijk uit hoeveel stress je hier van ondervindt, hoe slecht je slaapt, de tranen, etc. Laat vervolgens de werkgever maar een arboarts sturen als ze vinden dat het ziekteverzuim niet terecht is.
Ik zou zelfs overwegen je sollicitaties 'on hold' te zetten, je kan je echt afvragen of dat nu in je best interest is. Ga je nu 100% kunnen geven bij een nieuwe werkgever of val je alsnog uit met een burn-out? Neem je tijd om dit te verwerken, af te handelen, en er gewoon een eerlijke vergoeding uit te slepen (zeker nu je zelf ook kosten maakt voor die advocaat). Dan kan je hopelijk een paar maanden overbruggen om rustig te solliciteren en heb je sowieso recht op WW (als je een vaststellingsovereenkomst hebt en die zo geschreven is dat het ontslag op verzoek van wg is, maar dat zal je advocaat hopelijk wel in de gaten houden).
Eerder in deze draad dacht ik het kan wel, maar na het lezen van de laatste reacties van de TS bekruipt mij steeds meer het gevoel dat hij eerst weer op adem moet komen. Solliciteren in deze situatie is listig. Als je aangenomen zou worden is de kans aanwezig dat je daarna instort omdat je overlevingsmodus uitgeschakeld kan worden. De TS weet het beste hoe hij reageert op deze stress, maar ik zou zeggen neem het niet te lichtvaardig.The_Admin schreef op donderdag 12 maart 2020 @ 09:21:...Ik zou zelfs overwegen je sollicitaties 'on hold' te zetten, je kan je echt afvragen of dat nu in je best interest is. Ga je nu 100% kunnen geven bij een nieuwe werkgever of val je alsnog uit met een burn-out? Neem je tijd om dit te verwerken, af te handelen, en er gewoon een eerlijke vergoeding uit te slepen (zeker nu je zelf ook kosten maakt voor die advocaat). Dan kan je hopelijk een paar maanden overbruggen om rustig te solliciteren en heb je sowieso recht op WW (als je een vaststellingsovereenkomst hebt en die zo geschreven is dat het ontslag op verzoek van wg is, maar dat zal je advocaat hopelijk wel in de gaten houden).
Het zou zonde zijn dat dit gebeurd bij een nieuwe werkgever/plek waardoor je daar ook in problemen komt. Daarom nu geen overhaaste beslissingen nemen of denken dat je door snel over te stappen uit de problemen kunt komen.
[ Voor 24% gewijzigd door Defector op 12-03-2020 10:55 ]
Again, en ik blijf het herhalen, JE HEBT AL EEN BURN-OUT !!! nu van baan wisselen lost niks op, Ga eerst thuis uitzieken en bijkomen, en reken erop dat je pas na de zomer weer wat kan doen als je geluk hebt.Alfa90_Buttje schreef op woensdag 11 maart 2020 @ 11:29:
***members only***
Niet schuldig voelen tov het bedrijf, gewoon ziek melden met een burn-out (je hebt alle klachten, je eien huisarts heeft dat als het goed is al bevestigd, had je gisteren afspraak mee). Laat ze maar lekker de vinketering krijgen, ook al kost het ze extra. Als het goed is zijn ze verzekerd voor zieke werknemers, zoniet, dan hebben ze pech...
En ophouden met het zoeken naar een andere baan momenteel, het lijkt dse oplossing, maar dat is het momenteel niet.
Treugkomende op je beginposts, een iets vriendelijke benadering wordt op prijs gesteld.
[ Voor 12% gewijzigd door Ardana op 13-03-2020 12:12 ]
En ik ben het wel met hierboven eens. Denk dat je helemaal niet moet gaan solliciteren momenteel. Je kunt beter nu in de ziektewet zitten dan straks bij een nieuwe werkgever (al is het alleen maar omdat het veroorzaakt is door je huidige werkgever), want dan vlieg je er zo uit (danwel direct bij een proefperiode, of word je contract niet verlengd - ik spreek uit ervaring wat dat laatste betreft).
Bovendien kan je werkgever je nu helemaal niet ontslaan; je bent ziek en dan mag dat niet. Zou een leuke manier zijn om van zieke werknemers af te komen, en gelukkig heeft de wetgever daar een stokje voor gestoken.
Pas wanneer je weer volledig hersteld bent van je burn-out zou ik me gaan oriënteren op een nieuwe baan. Dan kun je er echt met frisse moed weer tegenaan.
When life throws you a curve, lean into it and have faith!
Alfa90_Buttje schreef op woensdag 11 maart 2020 @ 11:29:
***members only***
Ik kan je enkel een v.b. vanuit mijn ervaring geven:
Ik heb ooit ook een verstoorde arbeidsrelatie gehad. Alhoewel er met mijn functioneren niets mis was, en zij ook geen dossier hadden, mijn collega's op mij leunden, kon ik op persoonlijk vlak niet meer met de werkgever door 1 deur. Mijn loyaliteit en inzet bleven hoog, maar liet mij wel als een hond behandelen.
Hij besloot onverwachts het dienst verband op te zeggen en stelde voor mij op non actief te zetten met doorbetaling van 2 maanden loon.
Dit leek mij 'redelijk'. Betaald thuis zitten... maar na verloop van tijd bekroop mij ook: Waarom ga ik daar mee akkoord? Hij wil van mij af, mijn collegas niet, en ik heb deze situatie niet gewenst... nu eis ik ook naar wat ik zelf redelijk vindt, uitmelken hoeft niet.
Uiteindelijk met veel tegen sputteren overeen gekomen dat ik max 6 maanden op non acties kreeg doorbetaald. Tenzij ik in die tussentijd een baan had gevonden dan werd de doorbetaling eerder stop gezet.
Mijn overuren en vakantiegeld werden wel in mindering gebracht. En dat vond ik dan weer een redelijke concessie...
Hoezo? Waarom moet ik geld inleveren voor een niet geïnitieerde ongewenste situatie? Dus ook die heb ik laten uit betalen.
Met deze ervaring wil ik enkel aangeven, denk in dit soort situaties 100% zakelijk en probeer het medelijden/redelijkheid gevoel weg te laten. Geen concessies!
[ Voor 3% gewijzigd door barry86 op 12-03-2020 15:23 ]
Heel vervelende situatie voor je, maar eigenlijk vind ik het niet echt een voorbeeld van "geen concessies" doen. Je hebt uiteindelijk alleen maar gekregen waar je toch al recht op had indien je in dienst was gebleven, en juist ook "doorbetaling eerder stop" zetten bij het vinden van een baan zou ik absoluut niet akkoord mee gaan. Als werknemer met een vast contract sta je nog redelijk sterk, het kost gewoon veel tijd, geld en moeite om via het UWV een ontslag in te dienen voor een werknemer... Dat mogen ze dan ook best voelen in hun portemonnee. 6 maanden meekrijgen en per vandaag weg zou ik bijvoorbeeld een prima oplossing vinden.barry86 schreef op donderdag 12 maart 2020 @ 15:19:
Alhoewel emotioneel dit erg moeilijk is. Moet je alles zakelijk gaan bekijken. Dit doet de werkgever ook. Hoe lief je collegas ook zijn.
Ik kan je enkel een v.b. vanuit mijn ervaring geven:
Ik heb ooit ook een verstoorde arbeidsrelatie gehad. Alhoewel er met mijn functioneren niets mis was, en zij ook geen dossier hadden, mijn collega's op mij leunden, kon ik op persoonlijk vlak niet meer met de werkgever door 1 deur. Mijn loyaliteit en inzet bleven hoog, maar liet mij wel als een hond behandelen.
Hij besloot onverwachts het dienst verband op te zeggen en stelde voor mij op non actief te zetten met doorbetaling van 2 maanden loon.
Dit leek mij 'redelijk'. Betaald thuis zitten... maar na verloop van tijd bekroop mij ook: Waarom ga ik daar mee akkoord? Hij wil van mij af, mijn collegas niet, en ik heb deze situatie niet gewenst... nu eis ik ook naar wat ik zelf redelijk vindt, uitmelken hoeft niet.
Uiteindelijk met veel tegen sputteren overeen gekomen dat ik max 6 maanden op non acties kreeg doorbetaald. Tenzij ik in die tussentijd een baan had gevonden dan werd de doorbetaling eerder stop gezet.
Mijn overuren en vakantiegeld werden wel in mindering gebracht. En dat vond ik dan weer een redelijke concessie...
Hoezo? Waarom moet ik geld inleveren voor een niet geïnitieerde ongewenste situatie? Dus ook die heb ik laten uit betalen.
Met deze ervaring wil ik enkel aangeven, denk in dit soort situaties 100% zakelijk en probeer het medelijden/redelijkheid gevoel weg te laten. Geen concessies!
In geval van TS nu overigens niet, daar hij in een burnout zit. Dat kan erg lang duren, dus die ziektewet is belangrijk - houd daar aan vast
When life throws you a curve, lean into it and have faith!
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
Gek, maar deze kwam wel even bij me binnenCrazyOne schreef op donderdag 12 maart 2020 @ 11:01:
Again, en ik blijf het herhalen, JE HEBT AL EEN BURN-OUT !!!
Niet schuldig voelen tov het bedrijf, gewoon ziek melden met een burn-out (je hebt alle klachten, je eien huisarts heeft dat als het goed is al bevestigd, had je gisteren afspraak mee). Laat ze maar lekker de vinketering krijgen, ook al kost het ze extra. Als het goed is zijn ze verzekerd voor zieke werknemers, zoniet, dan hebben ze pech...
En ophouden met het zoeken naar een andere baan momenteel, het lijkt dse oplossing, maar dat is het momenteel niet.
Treugkomende op je beginposts, is het bedrijf al ingestort gedurende jouw afwezigheid, waar jij zo van was overtuigd?
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
En die verdwijnt niet als je naar een andere werkgever gaat. Die verdwijnt door jezelf rust te gunnen en, met hulp van bv een POH bij de huisarts, leert om je niet alles persoonlijk aan te trekken. Als je leert om je energie te verdelen en soms nee te zeggen of even te wachten met rennen.
Dus de stappen zijn;
- huisarts.
- Verwijzing naar pOH (dat klinkt vaak minder ‘akelig’ dan een psycholoog)
- Advocaat overleg, waarin je hem vertelt hoe ver hoofd HR buiten boekje is gegaan
- En elke keer als ze je willen spreken over je ziekte, is je antwoord dat je een arts graag de details deelt en in overleg met de Arbo dienst wil kijken naar je belastbaarheid. Punt. Meer mogen/hoeven ze niet te weten.
En solliciteren echt even stop zetten. ‘Ik heb thuis een aantal zaken op te lossen die mijn volle energie vragen. Als dat is opgelost wil ik me graag richten op de toekomst, maar voor nu zou ik jullie daarmee tekort doen’. Collega’s die lief voor je zijn; dat is logisch en menselijk. Als je iemand ziet huilen, zorg je daarvoor. Probeer we niet te veel waarde aan te hechten, want dan ben je weer bezig met werk en niet met jezelf.
Dus. Luister naar wat je partner zegt en wij bevestigen; STOP en vraag hulp.
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
[ Voor 9% gewijzigd door wm1234 op 24-03-2020 21:01 ]
- Overspanning en Burnout
- Werkdruk
- Conflicten in de werksituatie
Bij mijn vrouw zaten wij op een gegeven moment niet op een lijn met de arboartsen hadden wij twijfels of de AO de klachten wel begreep. Klacht ingediend en hadden gelijk de manager als AO. Toen ging het een stuk beter. In dit geval zou ik er zeker een mailtje aan wagen.
[ Voor 74% gewijzigd door PcDealer op 01-11-2020 17:04 ]
Maargoed...waarom gebeurt dit bij jou niet? Ik denk dat je echt een andere arbo arts nodig hebt zoals hierboven word aangegeven. Het lijkt wel alsof die arbo arts zelf belangen heeft bij jouw bedrijf of er een soort vriendjespolitiek speelt...
Maar goed om te horen dat je iig voet bij stuk houdt, zeker niet naar werk gaan en al helemaal niet in deze tijd.
A hero need not speak. When he is gone, the world will speak for him
A hero need not speak. When he is gone, the world will speak for him
Prijs je gelukkig.hollandnick schreef op dinsdag 24 maart 2020 @ 23:26:
@PcDealer wellicht ben ik dan naïef. Ik verwacht van een arts of überhaupt iemand met een beroep in de zorg dat patiënten op de eerste plek komen. Dus ja ik snap dat bedrijven (met enige nuance) kapitaal voorop stellen, maar dat verwacht ik niet van een (bedrijfs/arbo)arts
Ignorance is bliss
we gaan helaas wel een beetje offtpoic, maar dit is precies de reden waarom ik altijd met veel aandacht zaken als dit lees op het forum. Dus ja ignorance is a bliss, maar door topics als deze weet ik waar ik in de toekomst wel op moet letten ( al hoop ik natuurlijk nooit in een situatie als TS te belanden, maar je weet nooit )
A hero need not speak. When he is gone, the world will speak for him
Vraag eens aan je advocaat of je het contact met je werkgever helemaal kan afkappen (of op zijn minst op WhatsApp blokkeren en het bij e-mail o.i.d. non-intrusive laten). Het helpt je niet in je herstel, zeker niet hoe ze bezig zijn. Het gaat ze echt geen bal aan of je al dan niet echt ziek bent, en dat is zeker geen "stok om mee te slaan" (het is simpelweg niet aan hun om te beoordelen). Je dwingen om op kantoor te komen zonder mediator, terwijl dat de arbeidsarts' advies is, is ook not done.
Ze kunnen op ontslag aansturen wat ze willen, je bent ziek dus dat mogen ze niet. Punt.
When life throws you a curve, lean into it and have faith!
" In sommige gevallen komt een ziekmelding voort uit een conflictsituatie op het werk. Dat is een lastige situatie voor alle partijen: de medewerker, de werkgever, maar ook de bedrijfsarts. Indien er sprake is van een stevig conflict, waarbij de spanningen hoog oplopen zijn mensen geneigd zich ziek te melden. Zij komen dan bij de bedrijfsarts, terwijl die zal oordelen dat er niet echt sprake is van een ziekte"
via https://verzuimservicedes...isvattingen-bedrijfsarts/
Dus daar zal de bedrijfsarts het op gooien.
en
" Re-integratie is een zaak tussen jou en je werkgever. UWV heeft hier normaal gesproken geen rol in. Maar soms loopt de re-integratie vast. En komt je er niet meer uit met je werkgever. Dan kun je het UWV vragen om een onafhankelijk en deskundig oordeel over de situatie te geven. Zowel jij als werknemer als je werkgever kunnen een deskundigenoordeel aanvragen bij het UWV."
via https://ruudmeulenberg.nl/burnout/naar-bedrijfsarts-burnout/
En dan als laatste:
"Echter, bij goede bewijsvoering (zoals diagnose op schrift conform burn-out richtlijn HW_12_LESA_LR_richtlijn-burnout-overspanningburnout inclusief tests SCL-90, Ubos en 4DKL) en inschakeling UWV worden de meeste werkgevers toch ‘reëel’ en stemmen zij in met bekostiging van een burn-out hersteltraject naar uw keuze. Let op dat het ook best kan dat de bedrijfsarts richting U zegt: ‘Conflict, niks burn-out’ omdat hij deze opdracht heeft gekregen van de werkgever, maar dat hij (zij) richting werkgever wel degelijk waarschuwt: ‘Kijk uit, het is een burn-out’."
En aangezien je al goede bewijsvoering hebt vanwege de al afgelegde tests, komt dat bij het UWV, als je daar voor kiest, ook wel goed lijkt me.
via https://burnout.nl/diagno...ts-uw-burn-out-ontkennen/
[ Voor 110% gewijzigd door CrazyOne op 25-03-2020 11:03 ]
Als een arboarts teveel mensen thuis laat, gaat het bedrijf gewoon naar een andere partij toe. Tot zo ver de onafhankelijkheid en onpartijdigheid van de arboarts.hollandnick schreef op dinsdag 24 maart 2020 @ 23:26:
@PcDealer wellicht ben ik dan naïef. Ik verwacht van een arts of überhaupt iemand met een beroep in de zorg dat patiënten op de eerste plek komen. Dus ja ik snap dat bedrijven (met enige nuance) kapitaal voorop stellen, maar dat verwacht ik niet van een (bedrijfs/arbo)arts
En het blijft natuurlijk raar dat een arboarts een zwaarder wegend oordeel heeft dan een specialist. De specialist kan zeggen dat je 24/7 op bed moet blijven, de arboarts kan zeggen dat je 2 uur per dag op je werk moet komen en dan moet je gewoon op je werk komen.


Zo moeilijk om gewoon te zeggen, joh ga ik regelen en dat is je goed recht.. echt.. niet te filmen dit

@Pizza_Boom ze zijn voor 1 a 2 jaar inderdaad overgestapt. Kan natuurlijk ook aan de tarieven hebben gelegen. Geen idee. Ik vond dat een fijne partij iig.
[ Voor 20% gewijzigd door Alfa Novanta op 25-03-2020 11:21 ]
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
Verwijderd
Verspil je tijd niet met overdenken en betrek het niet op jezelf. Je hebt een sterk gevoel van verantwoording en wilt het beste uit jezelf halen, maar dat kan niet als je werkgever voor nu wilt dat je je werk doet en niks meer dan dat. Helaas slaan we hierin vaak wel door, iets wat ik een beetje bespeur in hoe je met de situatie om gaat, ondanks dat het vervelend is.
Een vast contract is een veilige positie en dus kunnen ze moeilijk van je af. Misschien dat het pesten is, maar misschien dat er wrang in de organisatie is of een management spel waardoor jij onder andere de klos bent.
Je bent maar een moertje in de constructie. Doe de dingen die je doet. Je hebt niet voor niets een vast contract. Sommigen zouden daar om springen.
Veel succes en houd je hoofd koel. Een psycholoog kan je helpen bij het verwerken van de stress waar je tegen aan loopt en de dingen die je mogelijk overziet, maar dat is afhankelijk van de vragen die de psycholoog stelt. Ik zal altijd zeggen dat je moet proberen het antwoord zelf te vinden door middel van introspectie en filosofisch inzicht, maar dat is niet voor iedereen weggelegd of interessant.
Werk is in essentie simpel. De zaken omtrent het werk zijn vaak ingewikkeld. Verkijk je er niet op.
[ Voor 14% gewijzigd door Verwijderd op 26-03-2020 13:28 ]
Wat heeft je advocaat hier inmiddels over gezegd? Neem tenminste aan dat je die wel vandaag nog gebeld hebt?Alfa90_Buttje schreef op woensdag 25 maart 2020 @ 11:19:
@LankHoar nee ik ben thuisgebleven. Op mijn laatste bericht "regel eerst maar een mediator en ik vraag morgen een second opinion aan" was de reactie "ik verwacht je morgenvroeg 09:00".
Zo moeilijk om gewoon te zeggen, joh ga ik regelen en dat is je goed recht.. echt.. niet te filmen dit
@Pizza_Boom ze zijn voor 1 a 2 jaar inderdaad overgestapt. Kan natuurlijk ook aan de tarieven hebben gelegen. Geen idee. Ik vond dat een fijne partij iig.
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
[ Voor 19% gewijzigd door Alfa Novanta op 25-03-2020 17:51 ]
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
Gewoon zeggen dat je ziek bent en verkouden, dat je daarom in thuisisolatie bent gegaan, kunnen ze erg weinig aan doen. En morgenochtend eerst de advocaat bellen voordat je heen gaat. Zij proberen ook een dossier op te bouwen dat je WEL kan werken, en dat ze dus na dossiervorming (en daar zijn ze ongetwijfeld al druk mee bezig) gewoon kunnen ontslaan, in plaats van het ziekteverlof te moeten uitbetalen.
Maar boven alles, niet naar je werk gaan zonder contact met je advocaat, en eis ook dat de mediator er morgenochtend ook meteen is.
En zet in hemelsnaam je telefoon uit, of blokkeer je werk, ook voor je eigen gezondheid en stressniveau.
Is die brief eigenlijk vanuit HR naam gestuurd? Of vanuit een advocaat? Dat in gebreke blijven vindt ik namelijk nogal een term die ze gebruiken. Ze willen zo goedkoop mogelijk van je af met zulke pesterijen. Laat ze maar via de advocaat communiceren. Bovendien is het gesprek met de mediator nog niet geweest zoals beloofd.
[ Voor 14% gewijzigd door CrazyOne op 25-03-2020 18:05 ]
Exact dit ^^CrazyOne schreef op woensdag 25 maart 2020 @ 18:03:
Niet heengaan, je hebt een indicatie van de huisarts, en je hebt je al ziek gemeld. Ze proberen je nu gewoon richting uitgang te duwen dior jennog gestressder te maken in de hoop dat je zelf de handdoek maar in de ring gooit, en dat zou ik in deze tijden al helemaal niet doen.
Gewoon zeggen dat je ziek bent en verkouden, dat je daarom in thuisisolatie bent gegaan, kunnen ze erg weinig aan doen. En morgenochtend eerst de advocaat bellen voordat je heen gaat. Zij proberen ook een dossier op te bouwen dat je WEL kan werken, en dat ze dus na dossiervorming (en daar zijn ze ongetwijfeld al druk mee bezig) gewoon kunnen ontslaan, in plaats van het ziekteverlof te moeten uitbetalen.
Maar boven alles, niet naar je werk gaan zonder contact met je advocaat, en eis ook dat de mediator er morgenochtend ook meteen is.
En zet in hemelsnaam je telefoon uit, of blokkeer je werk, ook voor je eigen gezondheid en stressniveau.
Is die brief eigenlijk vanuit HR naam gestuurd? Of vanuit een advocaat? Dat in gebreke blijven vindt ik namelijk nogal een term die ze gebruiken. Ze willen zo goedkoop mogelijk van je af met zulke pesterijen. Laat ze maar via de advocaat communiceren. Bovendien is het gesprek met de mediator nog niet geweest zoals beloofd.
De methode hier is je overbelasten zodat jij fouten maakt.
Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.
Ga ajb NIET naar je werkgever morgen. Ik wil je echt adviseren z.s.m. je advocaat te bellen morgen, en vragen of je het contact met werkgever kunt verbreken. Tot die tijd geen berichten lezen van ze, en hopelijk daarna blokkeren. Maar hoe dan ook niet naar dit gesprek gaan. Je bent niet in staat om fatsoenlijk een gesprek aan te gaan. Je werkgever weet dit, en weet ook dat je gevoelig bent voor dergelijke communicatie en speelt daar nu op in om maar druk te zetten in de hoop dat je opgeeft en ze goedkoop van je af kunnen.
Je bent ziek, dat staat buiten kijf. In tegenstelling tot wat @CrazyOne zegt zou ik geen excuses maken als "verkouden" enzo, maar het contact totaal op nul zetten, of enkel "ik ben ziek" laten weten. De aard van je ziekte gaat ze niets aan, en indien je niet verkouden bent is het liegen. Gewoon niet aan beginnen.
Tuis blijven dus, en advocaat bellen. Verder je rust nemen en aan andere dingen denken dan deze situatie. Je vrouw leek in eerdere reacties een stuk nuchterder, probeer haar er meer bij te betrekken anders
En verder wens ik je sterkte, lijkt me echt rot deze situatie voor je..
When life throws you a curve, lean into it and have faith!
maar Arboarts is leidend .. hij hoeft de beoordeling van de huisarts niet over te nemen.CrazyOne schreef op woensdag 25 maart 2020 @ 18:03:
Niet heengaan, je hebt een indicatie van de huisarts, en je hebt je al ziek gemeld.
Ze proberen je nu gewoon richting uitgang te duwen door je nog gestressder te maken in de hoop dat je zelf de handdoek maar in de ring gooit, en dat zou ik in deze tijden al helemaal niet doen.
ik kan vanaf 08:00 bellen dus zal dan aandringen op advies..En morgenochtend eerst de advocaat bellen voordat je heen gaat.
tja .. nogal een gok ditMaar boven alles, niet naar je werk gaan zonder contact met je advocaat,
dat kan ik je nu wel vertellen dat die er niet is.en eis ook dat de mediator er morgenochtend ook meteen is.
[ Voor 19% gewijzigd door Alfa Novanta op 25-03-2020 19:54 ]
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
Hoe krijg je dit binnen? E-mail? Whats-app? Brief? Fijne advocaat trouwens, dat ie na 5en niet meer bereikbaar is. Juist in dit soort gevallen is dat nodig.Alfa90_Buttje schreef op woensdag 25 maart 2020 @ 19:49:
***members only***
[ Voor 22% gewijzigd door Pizza_Boom op 25-03-2020 19:52 ]
Lekker naast je neer leggen, ga een filmpje kijken of iets anders waarvan je relaxed, en ga morgen je advocaat bellen. Had ik al aangeraden om je advocaat te bellen?
[ Voor 7% gewijzigd door LankHoar op 25-03-2020 19:53 ]
When life throws you a curve, lean into it and have faith!
whatsapp en mail.Pizza_Boom schreef op woensdag 25 maart 2020 @ 19:51:
Hoe krijg je dit binnen? E-mail? Whats-app? Brief?
nou iddFijne advocaat trouwens, dat ie na 5en niet meer bereikbaar is. Juist in dit soort gevallen is dat nodig.

My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
Daarnaast is het de rol van de bedrijfsarts om eerst de mogelijkheden tot mediation te inventariseren; niet de werkgever die "eist" dat je komt naar de mediation? Werkweigering is een redelijk loos argument op basis van de info tot zover.
Anyhow, advocaat !
Mijn advertenties!!! | Mijn antwoorden zijn vaak niet snowflake-proof
Dit is gelukkig echt niet altijd de situatie. Ik was en ben zeer tevreden over m'n arbo-arts. Je kunt altijd gelukkig een second opinion aanvragen als je in eerste instantie een luie zak krijgt als arts.hollandnick schreef op dinsdag 24 maart 2020 @ 23:50:
[...]
we gaan helaas wel een beetje offtpoic, maar dit is precies de reden waarom ik altijd met veel aandacht zaken als dit lees op het forum. Dus ja ignorance is a bliss, maar door topics als deze weet ik waar ik in de toekomst wel op moet letten ( al hoop ik natuurlijk nooit in een situatie als TS te belanden, maar je weet nooit )
| Old Faithful | i7 920 @ (3,3Ghz) / X58 UD4P / GTX960 (1,550Mhz) / CM 690 | NOVA | i5 6600K (4,4Ghz) / Z170 Pro Gaming / GTX 960 (1,500Mhz) / NZXT S340
Zeker een dwangsom via mail met een einddatum van een dag later tijdens je ziekteperiode en tijdens Corona tijd is niet heel erg rechtsgeldig.
Sterker nog volgens mij mag je als de vrouw hoest/koorts heeft helemaal niet van huis.
Dus als je ze wilt naaien kun je dat ook nog bij RIVM meldden,...
Maar absoluut eerst advocaat bellen!
[ Voor 3% gewijzigd door -Sander- op 25-03-2020 20:24 ]
Laten we het niet ingewikkelder maken dan nodig, vooral gezien TS' situatie. Het RIVM zal bovendien hun handen vol hebben met andere zaken, en het helpt TS nog niet om hier een normaal einde aan te breien (alleen kans op discussieverlegging, wat niet handig is gezien TS' toestand).-Sander- schreef op woensdag 25 maart 2020 @ 20:11:
Dus als je ze wilt naaien kun je dat ook nog bij RIVM meldden,...
When life throws you a curve, lean into it and have faith!
m.a.w. ben ik nu nog in de ziektewet of niet? Ik lees hieruit dat ik beter gemeld ben .. en vandaar dan ook hun claim dat ik onterecht weg blijf.
Wat ik nog wel tegenkwam ..
Bron: https://www.cc-mc.nl/tips...-gaat-boven-huisarts.html
Een goede bedrijfsarts zal dus altijd om een gefundeerde mening omtrent de werknemer te verkrijgen alle (met goedkeuring van de werknemer) benodigde medische informatie opvragen bij de eventuele behandelaars van de werknemer. En dit kunnen de huisarts, de specialist en eventuele andere behandelaars zijn. Op basis van deze input bepaalt hij zijn mening.
Wat wel opvalt is hoe weinig bedrijfsartsen uit zichzelf medische informatie over de zieke werknemer bij een behandelaar of specialist opvragen. Een vaak gehoorde uitspaak is: ‘Het voegt vaak weinig toe.’ En: ‘Ik kan zelf prima beoordelen of iemand arbeidsongeschikt is of niet.’ Dit is een absoluut verkeerde attitude van de betreffende bedrijfsarts.
Onderstaand geven we nog maar eens aan waarom dit zo belangrijk is en dient plaats te vinden door de bedrijfsarts.
Vier redenen om medische informatie op te vragen:
1. Formuleren eigen mening bedrijfsarts
In het maken van een goede en zorgvuldige beoordeling is het van belang zoveel als mogelijk informatie te vergaren. Dit geeft een goede onderbouwing inzake de bepaling van de mate van arbeidsongeschiktheid en de nog mogelijke belastbaarheid van de werknemer.
2. Het UWV eist het
In het beoordelingskader Poortwachter staat het duidelijk vermeld: “de bedrijfsarts dient na te gaan wat de resultaten zijn van onderzoeken en behandelingen door de curatieve sector”.
Laat u dit na dan verhoogd het dus de kans op een loonsanctie na twee jaar ziekte.
3. Dossiervorming
Bij een discussie tussen werkgever en werknemer of die laatste wel/niet kan werken speelt het oordeel van de bedrijfsarts altijd een belangrijke rol. De onderbouwing van zijn standpunt of de werknemer wel/niet kan werken is essentieel.
Het UWV (bijv. bij een deskundigenoordeel) of een kantonrechter zal vragen hoe de bedrijfsarts tot zijn oordeel is gekomen. Een standpunt van de bedrijfsarts dat wordt onderbouwd door informatie van de behandelaar of medisch specialist wordt als zorgvuldig gezien en maakt het “dossier” dus een stuk sterker.
4. Noodzakelijk bij toekenning vervroegde IVA-uitkering
Als een werknemer volledig en duurzaam arbeidsongeschikt is geraakt dan zal de zieke werknemer in aanmerking komen voor een IVA-uitkering. Soms kan dat al na 3 maanden ziekte: de vervroegde IVA-uitkering.
Deze uitkering wordt echter niet door het UWV toegekend als de duurzaamheid niet onderbouwd wordt door een medisch specialist.
Conclusie:
Het niet (tijdig) opvragen van medische informatie door de bedrijfsarts kan zelfs onzorgvuldig handelen zijn en brengt onnodige financiële risico’s met zich mee. Dus als de situatie daar aanleiding toe geeft, maar uw bedrijfsarts zelf niet het initiatief neemt om medische informatie op te vragen, zorg dan dat hij het wel doet. Als werkgever blijft u immers eindverantwoordelijk voor de re-integratie van uw zieke werknemer. En last but not least, u als werkgever betaalt alle mogelijke boetes.
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
Ga je morgen je advocaat bellen en het nu laten rusten?Alfa90_Buttje schreef op woensdag 25 maart 2020 @ 20:33:
***members only***
m.a.w. ben ik nu nog in de ziektewet of niet? Ik lees hieruit dat ik beter gemeld ben .. en vandaar dan ook hun claim dat ik onterecht weg blijf.
Wat ik nog wel tegenkwam ..
[...]
[ Voor 10% gewijzigd door LankHoar op 25-03-2020 20:37 ]
When life throws you a curve, lean into it and have faith!
In wezen alletwee niet relevant op dit moment. Dit is echt 100% bully-gedrag van je werkgever. Hij is nu echt 100% compleet over jou heen aan het walsen om jou zover te krijgen domme dingen te gaan doen / zeggen.Alfa90_Buttje schreef op woensdag 25 maart 2020 @ 20:33:
m.a.w. ben ik nu nog in de ziektewet of niet? Ik lees hieruit dat ik beter gemeld ben .. en vandaar dan ook hun claim dat ik onterecht weg blijf.
Allereerst heb je simpelweg Corona : Is jouw bedrijf een vitaal bedrijf voor NL (en zoja dan is het nog maar de vraag of jouw functie cruciaal is voor het bedrijf), want anders zegt de regering gewoon dat je beter thuis kan blijven.
Daarnaast, als dit ooit voor de rechter komt en je laat die dit topic lezen (of in kleine vorm) dan zal die ook gewoon zien dat jij extreem emotioneel hierover bent en dat er gewoon over je heengewalst wordt vanuit een machtspositie zonder enige redelijkheid, daar zal een rechter snel klaar mee zijn hoor.
Had jouw werkgever nou gevraagd of jij maandagmorgen om 09:00 op kantoor kon komen om een beginnend gesprek te hebben dan was het iets totaal anders geweest, dan had je een paar dagen bedenktijd gehad en advies kunnen inwinnen etc. Maar dit is gewoon 100% eroverheenwalzen...
Kijk, ongeacht wat je van die arboarts vind of niet vind, zijn advies blijft wel staan en dat geldt 2 kanten op (dus voor jou maar zeker ook voor je werkgever) :
- Jullie zitten in een conflictsituatie
- Jullie moeten er samen uitkomen en het advies daarvoor is van de arboarts om dat met een mediator te doen.
Dat is dus absoluut niet gaan blaffen dat jij morgen om 09:00 op kantoor moet komen, want iedereen ziet dat daar vanwege jouw emotionaliteit en je baas zijn opstelling totaal niets uit gaat komen, de hele uitnodiging is gewoon een het compleet in de wind slaan van wat de arbo arts zegt.
Kijk gewoon eens heel simpel naar de volgende zin :
Dat is niet een manier om een conflict op te lossen.
Daarover vertelt google mij :
En wat ik al zei, anders is het nog steeds het beste om het advies van het rijk op te volgen qua cordova.
En als ik in jouw situatie zou zitten zou ik voorlopig ook zeggen : Eerste gesprek kan na 6 april plaatsvinden mits het rijk niet met strengere maatregelen komt.
En zonder cordova had ik alsnog gezegd dat het eerste gesprek op zijn vroegst volgende week woensdag pas kan zijn, aangezien zij al aangeven jou eruit te willen werken en jij minimaal daarvoor al extern advies wilt opzoeken.
Oftewel beste plan van actie :
- Advocaat bellen
- Vragen of advocaat de communicatie wil voeren en dit ook aan het bedrijf wil communiceren dat jij van geen communicatie van hun meer gediend bent vanwege de manier waarop hun communiceren waarvan jij alleen maar in paniek en de stress schiet
- Verder advies advocaat opvolgen.
Ik kan me totaal niet voorstellen dat je advocaat zou zeggen dat je er zo moet verschijnen, daarvoor heb je minimaal eerst wat bedenktijd nodig...
Meditation voor hun is volgens mij gewoon een jobcoach die mijn werk naar werk wil gaan begeleiden. Het laatste wat we gaan doen is de situatie constructief bespreken en te zoeken naar een oplossing want die is er volgens hun niet. Dat is een gesloten boek.
Advocaat wordt een smsje gestuurd mij te bellen....

My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
Ik snap niet dat ze constructief en mediation in één zin durven te noemen terwijl ze maar 1 uitkomst zien. Wat is er dan nog constructief aan?Alfa90_Buttje schreef op donderdag 26 maart 2020 @ 08:08:
@Gomez12 dankjewel voor je uiteenzetting![]()
Meditation voor hun is volgens mij gewoon een jobcoach die mijn werk naar werk wil gaan begeleiden. Het laatste wat we gaan doen is de situatie constructief bespreken en te zoeken naar een oplossing want die is er volgens hun niet. Dat is een gesloten boek.
Advocaat wordt een smsje gestuurd mij te bellen....
Fijne advocaat wel.. hopelijk heb je snel antwoord.
Zitten er niet meer advocaten op kantoor daar?Alfa90_Buttje schreef op donderdag 26 maart 2020 @ 08:08:
Advocaat wordt een smsje gestuurd mij te bellen....
En heb je nou de leesbevestiging op whatsapp al uit gezet?
Waar je alleen wel heel erg goed over moet nadenken is : Wat wil jij?Alfa90_Buttje schreef op donderdag 26 maart 2020 @ 08:08:
@Gomez12 dankjewel voor je uiteenzetting![]()
Meditation voor hun is volgens mij gewoon een jobcoach die mijn werk naar werk wil gaan begeleiden. Het laatste wat we gaan doen is de situatie constructief bespreken en te zoeken naar een oplossing want die is er volgens hun niet. Dat is een gesloten boek.
Advocaat wordt een smsje gestuurd mij te bellen....
Want het is heel leuk om te zeggen hoe hun tegenover mediation staan, maar ik mag toch hopen dat jij er ook niet echt voor open staat.
Laten we mekaar niet voor de gek houden, als het goed is zit jij er ook niet in om de situatie constructief te bespreken en/of te zoeken naar een oplossing. Ik hoop dat het ook voor jou een gesloten boek is.
De enige vraag die je jezelf moet stellen is : hoe wil je het boek daadwerkelijk sluiten...
Of nee, wacht laat ik het anders vragen. Stel nu eens dat ze bereidwillig worden en dat ze zeggen dat je mag blijven, je mag zelfs die cursussen doen en meepraten met MT etc. etc. etc. Wat ga jij dan doen?
Want ik zie het er serieus van komen dat ze deze weg gaan inslaan,en mijn grote vraag is dan : Wat is jouw antwoord op dat moment?
Want vanuit hun gaat het gewoon een spel zijn, ze zullen met een advocaat gepraat hebben die zal ze verteld hebben hoeveel het kost om een werknemer zonder dossier te loodsen en ze zullen besloten hebben om door te gaan met jou voor een half jaar zodat ze een schitterend dossier kunnen opbouwen en je er over een half jaar alsnog uitmieteren alleen dan inclusief dossier.
En dan ga jij op dat moment echt kapot zijn...
Oftewel je moet nu al besluiten wat je wil, wil je weg als je een nieuwe baan hebt? Wil je ze leegzuigen tot op de laatste cent? Wil je gewoon een redelijke vergoeding hebben (en wat is dat voor jou)?
Ik zou gewoon eens met je vrouw een weekendje weg gaan en een goed gesprek met haar hebben over wat jullie willen als uitkomst... Want je vrouw gaat er ook van alles van meekrijgen, dus geef haar ook inspraak.
Je weet wat het bedrijf, oftewel nu is de grote vraag wat wil jij zodat jullie ergens in het midden kunnen uitkomen.
Want als jij bijv gewoon weg wilt gaan zonder geld, dan is het vrij simpel en snel over schat ik zo in, dan zet jij gewoon op schrift dat jij de komende 3 maanden betaald verlof wil hebben afgesloten met een vaststellingsovereenkomst. En ik gok dat je diezelfde dag de papieren kan komen ophalen en je verder kan solliciteren, puur omdat ze er dan super-cheap vanaf komen.
Oftewel stappenplan :
- Schuif advocaat tussen communicatie van jou en je werkgever
- Daarna ga eens met vrouwlief goed om de tafel zitten over wat jullie eruit willen halen.
Want het is voor ons hier op het internet heel makkelijk om te zeggen dat je het maar even voor de rechter moet gooien en dat je dan x en y vast wel krijgt, alleen ik slaap er geen nacht minder van als mijn advies onjuist blijkt te zijn, en het is ook een stuk onrust en voor jou weer nachten wakker liggen, je gemoedsrust is ook wat waard
Heb het hele topic doorgelezen, ik leef met je mee.
De situatie lijkt nu hopeloos, maar die is het niet: Het komt goed met je!

Dat je werkgever er zo in staat is helaas soms meer regel dan uitzondering, jammer maar niets aan te doen.
Laat je niet gek maken, zoek steun bij familie en vrienden.
Dat je bedrijfsarts er zo in staat is kwalijk, en m.i. verwijtbaar: iemand hersteld melden zonder fysiek spreekuur en zonder informatie op te vragen is m.i. nalatig en onprofessioneel. Tuchtrechtelijk mogelijk ook niet in de haak.
In mijn ervaring zijn de meeste bedrijfsartsen wel goed, maar de rotte-appel-bedrijven weten ook vaak de rotte-appel-bedrijfsartsen te vinden.

Second opinion is een goed idee, heb je dat ook bij de arbo-organisatie aangevraagd of alleen bij werkgever?
Een deskundigenoordeel bij het UWV is ook een optie, dan kijkt een onafhankelijk verzekeringsarts naar het verhaal: het oordeel van de verzekeringsarts is doorslaggevend!
Doorgaans binnen 2-4 weken maar er zullen wel geen fysieke spreekuren bij UWV zijn, in overleg met UWV zullen ze wellicht de beslissing op de stukken van de huisarts al kunnen maken. Om de gang van zaken te bespoedigen zou je die zelf (in overleg) naar het UWV kunnen sturen.
Deskundigenoordeel kost 100 euro, maar dat is het geld 10x waard in zo'n situatie!
99% kans dat het oordeel in jouw voordeel valt, als de stukken van de huisarts aangeven dat je een burn-out hebt.
De huisarts mag niets zeggen over arbeidsongeschiktheid, maar mag wel de diagnose burn-out stellen. Burn-out = ziekte. Niet kunnen werken door burn-out is arbeidsongeschiktheid door ziekte. Daar kan en mag de bedrijfsarts niet zomaar omheen.
Is het wel een bedrijfsarts?
Het BIG register is openbaar, daar zou je zelf kunnen zoeken of de arts waarmee jij gesproken hebt ook echt een bedrijfsarts is.
Tot slot, hoe nu verder.
De bedrijfsarts heeft vastgesteld (hoe onzorgvuldig ook) dat jij niet arbeidsongeschikt bent door ziekte.
In principe mag de werkgever dan eisen dat je komt werken.
In de huidige periode met coronavirus lijkt me dat niet wenselijk, tenzij je een vitaal beroep hebt.
Kan je thuiswerken?
Op zich kan je ook op je werk verschijnen en je na 1 uur weer ziek melden, nieuwe ziekmeldig.
(IANAL, dit is geen juridisch advies, I am not a lawyer)
Niet veel bijzonders zou je zeggen. Ware het niet dat het scheiden van de kleine bakjes nogal priegelwerk is en ze aan het einde van de dag haar handen niet meer kon gebruiken om zichzelf om te kleden. Gelukkig had ze toen al een e-bike waardoor ze in elk geval zelfstandig zich kon verplaatsen zonder afhankelijk te zijn van het ov, wat problemen geeft.
DO aangevraagd. Wij en UWV zijn langs geweest, alle werkplekken bezocht. Uitgebreid verteld wat de consequenties zijn van het werk. Toen was het afwachten.
Werkgever had zich voldoende ingespannen. Het kan aan de vraagstelling hebben gelegen die wij hebben gekozen maar het voelt niet goed.
Pizza_Boom schreef op donderdag 26 maart 2020 @ 09:25:
Zitten er niet meer advocaten op kantoor daar?
jup.En heb je nou de leesbevestiging op whatsapp al uit gezet?
zo, respect .. was een hele kluif! thanksdaan! schreef op donderdag 26 maart 2020 @ 12:59:
@Alfa90_Buttje
Heb het hele topic doorgelezen, ik leef met je mee.
De situatie lijkt nu hopeloos, maar die is het niet: Het komt goed met je!
ja echt hé .. heb dan ook een klacht ingediend en mijn verhaal -uitgebreider- bij zijn collega gedaan. Geen idee of dat consequenties krijgt, maar ondertussen zit ik wel met de gebakken peren ..Dat je bedrijfsarts er zo in staat is kwalijk, en m.i. verwijtbaar: iemand hersteld melden zonder fysiek spreekuur en zonder informatie op te vragen is m.i. nalatig en onprofessioneel. Tuchtrechtelijk mogelijk ook niet in de haak.
In mijn ervaring zijn de meeste bedrijfsartsen wel goed, maar de rotte-appel-bedrijven weten ook vaak de rotte-appel-bedrijfsartsen te vinden.
via diezelfde arbodienst vandaag nogmaals aangegeven dat ik een second opinion wil. Men zou het oppakken.Second opinion is een goed idee, heb je dat ook bij de arbo-organisatie aangevraagd of alleen bij werkgever?
Ik heb er vandaag naar gekeken idd, en die €100 kan er ook nog wel vanaf, dus dat ga ik morgen uitwerken.Een deskundigenoordeel bij het UWV is ook een optie, dan kijkt een onafhankelijk verzekeringsarts naar het verhaal: het oordeel van de verzekeringsarts is doorslaggevend!
Doorgaans binnen 2-4 weken maar er zullen wel geen fysieke spreekuren bij UWV zijn, in overleg met UWV zullen ze wellicht de beslissing op de stukken van de huisarts al kunnen maken. Om de gang van zaken te bespoedigen zou je die zelf (in overleg) naar het UWV kunnen sturen.
Deskundigenoordeel kost 100 euro, maar dat is het geld 10x waard in zo'n situatie!
99% kans dat het oordeel in jouw voordeel valt, als de stukken van de huisarts aangeven dat je een burn-out hebt.
[ Voor 33% gewijzigd door Alfa Novanta op 26-03-2020 22:09 ]
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
Op zich mooi dat je het toch nog op kon brengen om een dagje naar de zaak te gaan.
Naar mijn idee kan je nu aangeven dat je het geprobeerd hebt, maar dat het absoluut niet goed voelde, je je nog te ziek voelt en je geheel niet in staat bent om te werken. Om weer voldoende te kunnen functioneren zal er eerst weer meer hersteld moeten worden (hoe jammer je dat ook vindt) en je je daarom weer ziek meldt.
Dit is de tijd om voor jezelf en je gezondheid te kiezen en niet nog meer stress en confrontatie op te zoeken.
[ Voor 28% gewijzigd door LankHoar op 26-03-2020 20:34 ]
When life throws you a curve, lean into it and have faith!
Ik rekende op de hele dag maar hield met alles rekening. Maar dat hij mij vrij liet nemen niet helemaal.. want klussen zat en immers dat project waar alles voor wijken moest..LankHoar schreef op donderdag 26 maart 2020 @ 20:34:
Ben je nu de hele dag op kantoor geweest, of enkel voor dit gesprek?
Thuisblijven in afwachting van second opinion.Wat ga je morgen doen?
Me 2..Ben zeer benieuwd wat je advocaat te zeggen heeft.
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
Wat is er nu precies kwalijk en verwijtbaar van de bedrijfsarts? De diagnose die de bedrijfsarts stelde is gewoon kloppend, hooguit is hij wat onvolledig omdat het burn-out gedeelte mist.daan! schreef op donderdag 26 maart 2020 @ 12:59:
Dat je bedrijfsarts er zo in staat is kwalijk, en m.i. verwijtbaar: iemand hersteld melden zonder fysiek spreekuur en zonder informatie op te vragen is m.i. nalatig en onprofessioneel. Tuchtrechtelijk mogelijk ook niet in de haak.
Alleen ziekblijven voor een burn-out lost het conflict niet op. Het conflict is het grootste issue.
En dan hangt het er gewoon vanaf of je het conflict als oplosbaar ziet of niet.
Zie je het conflict als oplosbaar (zoals de arbo-arts het schijnbaar ziet) dan moet het asap opgelost worden want anders krijg je er alleen maar meer ziektebeelden bij en groeit het conflict alleen maar tijdens de ziekte.
Zie je het conflicat als niet-oplosbaar (zoals ik het zie) dan kan je de beste man best even wat tijd thuis geven zodat hij zelf alles op de rit kan zetten etc en hem dan over 2 maanden beter verklaren om de oplossing van het conflict af te dwingen.
Alleen feitelijk schiet niemand er iets mee op om nu de diagnose burn-out te geven en dan TS een half jaar of een jaar thuis te laten zitten, want als die terugkomt is dat conflict er nog steeds alleen is er geen werkplek meer voor TS, waardoor TS spontaan weer niet goed wordt en weer de ziektewet in kan duiken.
Zolang TS het idee heeft dat hij best de ICT Manager kan worden, heeft de TS niets aan een ziekte verlof dat zal enkel maar zijn ziekte maar verslechteren (want hij zal ervoor gaan werken om beter te worden, terwijl het directie besluit al vast staat)
Ziekte-verlof heeft alleen zin als TS een realistische keuze maakt wat hij wil en hij daaraan in het ziekte-verlof gaat werken.
Dus oftewel alhoewel ik de TS (als ik arbo-arts was geweest) alsnog gewoon 1 of 2 weekjes thuis had gelaten om hem eens goed te laten nadenken, benoemt de arbo-arts wel het kritieke punt wat er speelt : Het conflict en de rest is in wezen maar bijzaak zolang dat niet opgelost is.
Je beantwoord je eigen vraag..Gomez12 schreef op vrijdag 27 maart 2020 @ 10:07:
Wat is er nu precies kwalijk en verwijtbaar van de bedrijfsarts? De diagnose die de bedrijfsarts stelde is gewoon kloppend, hooguit is hij wat onvolledig omdat het burn-out gedeelte mist.
Er is sprake van een burn-out.
Burn-out is ziekte.
Door die burn-out kan TS niet werken.
TS is dus arbeidsongeschikt door ziekte.
Daarnaast speelt een arbeidsconflict.
Dat doet niets af aan het feit dat er sprake is van ziekte.
Alleen als er geen ziekte is maar wel een arbeidsconflict dan kan de bedrijfsarts TS hersteld verklaren.
TS dwingen om op het werk te verschijnen tijdens ziekte lost de ziekte niet op.Alleen ziekblijven voor een burn-out lost het conflict niet op.
Dreigen met ontslag lost de ziekte niet op.
Zo lang de ziekte niet is opgelost kan TS niet volledig aan de slag.
Nee.Het conflict is het grootste issue.
De ziekte is het grootste issue.
TS moet nu zichzelf en zijn eigen gezondheid voorop zetten.
De rest komt op de tweede, derde, of laatste plek.
Wat een kennis!En dan hangt het er gewoon vanaf of je het conflict als oplosbaar ziet of niet.
Zie je het conflict als oplosbaar (zoals de arbo-arts het schijnbaar ziet) dan moet het asap opgelost worden want anders krijg je er alleen maar meer ziektebeelden bij en groeit het conflict alleen maar tijdens de ziekte.
Maar ook onzin.
TS is ziek en moet eerst rust, behandeling, en begeleiding.
Re-integratie en oplossen van en eventueel conflict komt later.
Daar nu gas op zetten zorgt alleen maar voor verergering van de klachten.
Dat werkt contraproductief.
Een burn-out is niet over 2 maanden voorbij.(...) de beste man best even wat tijd thuis geven zodat hij zelf alles op de rit kan zetten etc en hem dan over 2 maanden beter verklaren om de oplossing van het conflict af te dwingen.
Denk hierbij eerder aan 6-12 maanden.
Als er geen werkplek is dan heeft de werkgever een probleem.Alleen feitelijk schiet niemand er iets mee op om nu de diagnose burn-out te geven en dan TS een half jaar of een jaar thuis te laten zitten, want als die terugkomt is dat conflict er nog steeds alleen is er geen werkplek meer voor TS, waardoor TS spontaan weer niet goed wordt en weer de ziektewet in kan duiken.
De werkgever heeft namelijk een re-integratie verplichting.
Desnoods in een functie bij een ander bedrijf, dat kan ook. (2e spoor)
Bij een ander bedrijf lijkt me zelfs beter!
Daar hoeft TS niet eerst ontslag voor te nemen, dat past prima in een re-integratietraject.
Maar goed dat jij geen arbo arts bent dan.Dus oftewel alhoewel ik de TS (als ik arbo-arts was geweest) alsnog gewoon 1 of 2 weekjes thuis had gelaten
En wat is de oorzaak van de burnout? Als je burn-out als eerste plaatst dan pak je het gevolg aan en niet de oorzaak...daan! schreef op vrijdag 27 maart 2020 @ 13:13:
[...]
Er is sprake van een burn-out.
Burn-out is ziekte.
Door die burn-out kan TS niet werken.
TS is dus arbeidsongeschikt door ziekte.
Leuk, maar in dit geval met deze TS heeft de TS denk ik een iets groter emotioneel probleem als ik nu al zie hoe hij nu reageert.Als er geen werkplek is dan heeft de werkgever een probleem.
So what, plaats hem ergens en pest hem binnen 3 maanden gewoon weg. Alleen dan volgens het boekje.De werkgever heeft namelijk een re-integratie verplichting.
Dan heeft werkgever geen probleem meer en TS zit helemaal driedubbel emotioneel in de knoop (want hij was toch genezen, zelfs zijn baas gaf hem weer een kans, etc. etc. etc.)
Serieus, waar jij aan hangt zijn gewoon papieren regels die geschikt zijn voor goede werkomstandigheden, maar waar gewoon links en rechts omheen gegaan wordt bij conflictsituaties.
En een re-integratietraject bij een ander bedrijf, dat vraagt veel van een werkgever hoor, die moet daar maar net zin in hebben. En anders wordt hij gewoon aan het werk gesteld op een k**-klus en wordt er gewoon een dossier opgebouwd.
Volkomen legaal en volgens het boekje, alleen dikke pech voor de werknemer die gewoon de dupe is en wordt.
Maar zoals ik al eerder zei, het meest belangrijke is dat TS eerst voor zichzelf beslist wat hij wil.
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
Luister, je bedoelt het vast goed maar je advies is fout.Gomez12 schreef op vrijdag 27 maart 2020 @ 13:35:
En wat is de oorzaak van de burnout? Als je burn-out als eerste plaatst dan pak je het gevolg aan en niet de oorzaak...
Een burn-out los je niet op door iemand in een stressvolle situatie te dwingen.
Het conflict is misschien(!) de directe aanleiding, maar oplossen van het conflict leidt niet tot onmiddelijke genezing.
TS kan nu niet zijn werk doen. Ook niet bij een andere werkgever.Leuk, maar in dit geval met deze TS heeft de TS denk ik een iets groter emotioneel probleem als ik nu al zie hoe hij nu reageert.
Met behandeling en tijd kan hij in de toekomst wel zijn werk doen, maar waarschijnlijk niet bij de huidige werkgever. Dat maakt voor de ziekmelding niet uit.
Als de werkplek je ziek maakt is het onverstandig om in die werkplek terug te keren, helemaal als je werkgever je liever ziet vertrekken dan blijven.
Dat werkt averechts.
Een re-integratieverplichting gaat voorbij aan iemand 'ergens plaatsen'.So what, plaats hem ergens en pest hem binnen 3 maanden gewoon weg. Alleen dan volgens het boekje.
Dan heeft werkgever geen probleem meer en TS zit helemaal driedubbel emotioneel in de knoop (want hij was toch genezen, zelfs zijn baas gaf hem weer een kans, etc. etc. etc.)
Daar komt in deze situatie meestal een extern re-integratiebureau aan te pas.
Een goede bedrijfsarts zorgt ervoor dat TS eerst aan zijn herstel kan werken.
Het grootste probleem is hier de bedrijfsarts (is het wel een geregistreerd bedrijfsarts?) die TS in een ziekmakende omgeving dwingt.
Er kan hierover een tuchtklacht worden ingediend, de bedrijfsarts is namelijk onzorgvuldig geweest door geen informatie op te vragen en ook TS niet in persoon gezien te hebben.
Als er geen arbeidsconflict is betekent re-integratie meestal dat iemand inderdaad na enkele weken al weer op het werk verschijnt, eerst om contact te houden met de werkvloer, later om op AT basis wat klusjes op te pakken enkele uren per week, weer later om delen van eigen werk op te pakken, en tot slot om stapsgewijs het volledige eigen werk op te pakken.
Bij een arbeidsconflict kan dat vaak niet, dat neemt niet weg dat de werkgever moet meewerken aan de re-integratie, doen ze dat niet dan kunnen ze door de rechter of door het UWV op de vingers getikt worden (financieel).
Het is de wet.Serieus, waar jij aan hangt zijn gewoon papieren regels die geschikt zijn voor goede werkomstandigheden, maar waar gewoon links en rechts omheen gegaan wordt bij conflictsituaties.
Sommige bedrijven proberen er omheen te werken maar met een goede advocaat kan je ze dwingen om die te volgen.
Met een goede advocaat en zo nodig een deskundigenoordeel van het UWV kan je ze dwingen.En een re-integratietraject bij een ander bedrijf, dat vraagt veel van een werkgever hoor, die moet daar maar net zin in hebben. En anders wordt hij gewoon aan het werk gesteld op een k**-klus en wordt er gewoon een dossier opgebouwd.
Volkomen legaal en volgens het boekje, alleen dikke pech voor de werknemer die gewoon de dupe is en wordt.
Bij sommige bedrijven is dat nodig maar de meeste doen dit uit zichzelf al goed.
@Alfa90_Buttje
Ik heb dit verhaal al vele keren gezien, en meestal volgt de (slechte) werkgever hetzelfde plan:
Het plan van je werkgever is om jou nu zoveel mogelijk onder druk te zetten.
Dat kan op verschillende manieren, nu lijken ze te willen dat je zo snel mogelijk weer op werk komt waar ze je nog meer onder druk kunnen zetten.
Jij kan daar nu absoluut niet mee omgaan, en raakt mogelijk in paniek.
Als jij dan aangeeft dat je het niet aan kan dan zullen ze toevallig een volledig opgesteld vaststellingsovereenkomst hebben liggen.
Dan krijg jij een fooi mee en mag je in de WW, volgens de werkgever is iedereen dan blij.
Bij de WW geef jij aan ziek te zijn en de WW wordt geweigerd wegens ziekte.
Je moet maar een ziektewet uitkering aanvragen.
Vervolgens kom je er achter dat jij geen recht op een ziektewetuitkering hebt, want je hebt meegewerkt aan je eigen ontslag (de VSO dus).
Dat heet een benadelingshandeling. Dat had je werkgever er even niet bij verteld..
Je benadeelt het UWV omdat je tijdens ziekte recht had op doorbetaling van het loon (waardoor het UWV jou dus niet hoeft te betalen) door de werkgever maar van dat doorbetalingsrecht heb je zelf afgezien door de VSO te tekenen.
Het UWV is daardoor dus benadeeld en mag de ziektewet weigeren.
Geen ZW, geen WW, en nog verder in de penari.
Alternatief: Ziek in dienst blijven.
Je blijft de eerste 2 jaar in dienst en de werkgever heeft de re-integratieverplichting.
Bij een arbeidsconflict is het zelfs mogelijk dat er helemaal geen direct contact is tussen werkgever en werknemer!
Dat kan dus ook inhouden dat de werkgever een bureau inhuurt dat jou begeleid naar passend werk bij een andere werkgever.
Voldoet de werkgever niet aan de re-integratieverplichting dan kan de werkgever verplicht worden nog een jaar extra jouw loon door te betalen.
Dat heet een loonsanctie en is vrij prijzig, dat zullen ze proberen te voorkomen.
In eerste instantie met een VSO, maar werkt dat niet dan kiezen ze eieren voor hun geld en gaan ze akkoord met plaatsing bij een ander bedrijf.
Gomez12 schreef op vrijdag 27 maart 2020 @ 14:56:
***members only***
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
[ Voor 4% gewijzigd door Alfa Novanta op 08-04-2020 13:20 ]
My Youtube channel: Alfa Novanta
AMD Ryzen 7 5800X | ASRock X470 Taichi | 32GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200 RGB | Gigabyte RTX3090 Gaming OC 24GB GDDR6 | Windows 10 x64 | HP Reverb G2
Verwijderd
Dan kun je natuurlijk wel dat hele arbo-traject stop zetten, dat heeft dan geen zin meer (kost het ook geen energie).
Maar vooral: zet nu eens uit je kop om je oude werkgever op te naaien. Jij blijft veel te veel in je oude rol hangen, en daarmee laat je jezelf lezen als een boek. Wat jij beschrift als water zien branden is aan de andere kant misschien wel: waar bemoeit die gozer zich mee, hij heeft het gewoon echt niet begrepen.
Jullie zijn uit elkaar gegroeid, daar ligt je toekomst niet meer. De enige verantwoordelijkheid die je hebt is zorgen dat jullie beide zo goed en leuk mogelijk uit elkaar gaan.
Dat soort opmerkingen is verschrikkelijk contra-productief, daar verbrand je je goodwill nog sneller mee als je vakantiedagen. Ik vergelijk dat altijd met in je broek plassen. Eerst is het lekker warm, dan is het koud, en dan gaat het stinken. Revenge is a dish best served cold.