Verwijderd schreef op zondag 6 december 2020 @ 14:07:
[...]
Als ik bij een vacature zou kunnen kiezen tussen een
man blanke en een
vrouw donkere die beiden geschikt zijn, zou ik op dit moment zeker voor een
vrouw blanke kiezen.
Positief discrimineren is ook discrimineren.
Dit klopt, als het een primaire factor zou zijn. Maar als het daadwerkelijk gelijke kandidaten zijn qua skills en ervaring en er is er maar voor één plek: dan moet iemand het veld ruimen. Een secundaire factor de doorslag laten geven, zoals de voorkeur geven aan een vrouw, man, gekleurd, whatever is dan niets mis mee lijkt me als daar belangen bij zijn. Gedwongen diversificatie is een ramp en 100% onacceptabel, is een belachelijk een veelal discriminerend/racistisch beleid. Maar secundaire factoren als meewegende factor bij gelijke kandidaten? Why not? Moet je dan perse gaan ienemienemutten?
Dit is wel serieuze thread necromancy van een level hoger dan 9000 trouwens...

Dit topic was bijna een jaar zo dood als een pier and look at it now.
Anyway, begin dit jaar was ‘t imho een non-issue. Nu is het dat nog steeds. Maar hee, naar verluidt is er binnenkort meer budget voor meer redactieleden; dus wie weet komt er dan wél een sollicitatie van een vrouw en/of iemand uit een minderheidsgroep die daarnaast ook nog eens het meest geschikt blijkt te zijn voor de functie. Maar is het toch weer “een blanke (hetero) man”, dan is dat ook helemaal prima en hartstikke goed; en ook logisch als 99 van de 100 sollicitanten dat zijn; je moet dan niet die ene “afwijkende” aannemen puur omdat die anders is; enkel als die ook toevallig de beste is (of een van de beste). Het zou niets moeten uitmaken, zolang het maar de beste kandidaat is. (En natuurlijk mag je bij gelijke kandidaten een andere voorkeur de doorslag laten geven.)
Misschien wat minder denken in kleuren en onderlinge verschillen en liever naar wat verbindt ongeacht race, color, sex or creed?

Totaal verkeerde focus wmb, in de verste verte niet van belang. Het zou enkel moeten draaien om de gezamenlijke passie en uiteindelijk de kwaliteit van de artikelen. Hoe de auteur er uit ziet, wat het geslacht is, etc. zou geen ene moer moeten uitmaken. Het zijn allemaal mensen; meer niet, de overige factoren boeien niet. Dat die focus daar zo dik op gelegd wordt door sommigen blijft een apart fenomeen. Je zal je maar doodstaren op geslacht of ras (en jezelf dan misplaatst moreel superieur wanen).

Dat soort dingen neigt een pad te zijn naar the dark side; zoals (onbedoeld) racisme en discriminatie... The road to hell is paved with good intentions.
De samenstelling kan mij iig niet boeien, ik zie enkel mensen. Hun kleur of geslacht zal me aan m’n derrière oxideren. Als morgen opeens door organische doorloop (en dus niet door gedwongen diversificatie/ontslagen omwille van diversiteit, want daar heb ik wel bezwaar tegen en is zeer verwerpelijk) de voltallige redactie vrouw, gekleurd, transgender, Vlaams of wat dan ook (of dat alles tezamen) is in plaats van “overwegend blanke hetero man” en de kwaliteit van artikelen blijft hetzelfde (of wordt beter): toppie. Gebeurt het niet en blijft de redactie (overwegend) hetzelfde qua samenstelling? Ook toppie! Lekker boeiend, wat maakt het uit?

Al helemaal wetende dat er simpelweg weinig diverse sollicitaties binnenkomen.
De focus moet wmb iig absoluut *niet* primair liggen op diversificatie, dat zou heel slecht zijn. Hoogstens secundair bij gelijke sollicitanten. Diversiteit forceren ten koste van betere kandidaten is echter een heel slecht idee, onethisch wmb want puur discriminatie/racisme hoe je ‘t ook wend of keert en daarmee verwerpelijk en toxisch.
[
Voor 4% gewijzigd door
WhatsappHack op 06-12-2020 15:20
]
Geen quote of mention @WhatsappHack? Dan niet raar opkijken als je geen reactie krijgt. ;)