Ik heb na een weekje uitzoeken deze Ezviz DB1 gekocht voor 109 Euro (online). Ik wilde een deurbel waarbij ik geen abonnement hoef af te sluiten. Ik was wel huiverig voor het aansluiten in combinatie met een interne bel na het lezen van artikelen op dit forum. Eerste indruk van het apparaat. Best fors aan de maat. Stevige behuizing.
Wat ik heb gedaan is een gewone adaptor uit de schuur getrokken van 230V naar 15V wissel 1 Ampére en daarmee aan de slag gegaan. Als eerste gewoon de DB1 met de bijgeleverde zekering aangesloten op de adaptor.
De originele Ezviz app gedownload, account aangemaakt en DB1 toegevoegd aan mijn account.
Beetje de instellingen doorgenomen en eens op de bel gedrukt. Binnen 1 a 2 seconden ging mijn telefoon rinkelen. Mmm dat is wel prima want ik heb het eerder ergens anders meegemaakt dat het 5 a 6 seconden duurde (met een Ring). Ik ben er inmiddels wel achter dat je WiFi in huis goed moet zijn. En zeker op de plek waar de DB1 komt te hangen.
Na deze succesvolle test ben ik op zoek gegaan naar een mechanische Ding dong omdat je hiermee de minste problemen zou hebben. Eentje van 9~12V gevonden bij de bouwmaat voor 10 Euro.(Byron Gong 771 wandmodel rechthoekig wit, Standaard gong, Ding-dong beltoon, Wandmontage, EAN code: 5013529771110). Een mechanische ding dong is niets anders dan een spoel die een pin een kant op trekt en daarna met een veer terug springt.
Deze aangesloten in serie met de DB1. De stroom die de DB1 nodig heeft wordt door de ding dong heen getrokken en is bij deze transformator ongeveer 255mA. Overigens goed om te weten is dat ik tijdens het koppelen van de DB1 in de setup ervoor gekozen heb om een mechanische bel te gebruiken. Ik weet niet wat de DB1 exact doet met deze instelling maar het zal iets te maken hebben met de sturing.
De ding dong dus in serie aangesloten en aanbellen maar op de DB1. DING DONG. Ja het werkt.
Echter na een paar minuten merkte ik dat mijn ding dong zachtjes stond te brommen. Eigenlijk wel logisch want je laat de ding dong bijna actief worden door de 255mA die je door de bel trekt. Daarom het power kit blokje paralel over de ding dong gehangen. Deze zorgt er voor dat de stroom normaal in rust niet door de ding dong loopt maar door die power kit. Bij activeren van de DB1 schiet de stroom kortstondig door de ding dong waardoor hij af gaat. Knap bedacht trouwens.
Wat mij betreft een stomme keuze want ze hadden beter een relay kunnen aansturen dan waren er veel minder problemen geweest waarschijnlijk en kon je aansturen wat je wil.
Mijn conclusie is dat het aansluiten van de bel makkelijk is maar je moet wel weten waar je mee bezig bent.
Ik denk dat de meeste problemen ontstaan door een transformator met een te laag voltage (9v).
Het bedrijf zegt 8 t/m 24V wissel, maar ik heb gelezen dat de bel heet kan worden bij een hoog voltage. Daarom heb ik een 15 Volt trafo gebruikt.
Wat ook werkt is de bel delen met anderen. Wij hebben nu op 4 telefoons de bel draaien. Iedereen kun je verschillende autorisaties geven. Bij indrukken bel is het verbruik bij mijn combinatie 1,08 Ampére. Bij mij werkt het dus meteen zonder enige problemen. Ding dong gaat meteen en na 2 seconden op de mobiel. Spreek luister verbinding is vrijwel direct online. Beeld fantastisch geluid iets te hard.
Groeten
[
Voor 1% gewijzigd door
mic2005 op 08-06-2020 20:05
. Reden: Toevoeging type deurbel ]