Wow, dank allen; veel reacties waar ik iets mee kan.
Een reden waarom ik graag de hele tuin op wil hogen is omdat wij in ons huidige huis ook een lage tuin hebben ten opzichte van de rest van de buurt, dus ondanks drainage altijd langdurig plassen bij regen. Dat willen we nu niet weer, zeker niet met een hoogteverschil dat nog veel groter is. Ik voorkom ook liever gedoe met de buren, ook al mag ik hen er op aanspreken.
Ik heb net in het hoogtebestand gekeken (goede tip!), onze kavel grenst aan de lage kant aan een oude sloot. Die sloot is niet meer zichtbaar, maar dat verklaart dus waarom wij aan die kant van de kavel zo'n eind zakken.
Verder gaan we ook zeker een gedeelte van het grondwerk zelf regelen, de eerste meter omhoog met opgegraven grond (klei bij ons in de regio) scheelt al gauw een flinke hap van de offerte van de hovenier. De laatste ~30cm aanvullen met teelaarde/zand/puin laat ik wel aan hem over. Ik moet alleen ff wachten tot de steigers om het huis weg zijn, anders kunnen we niet achter het huis komen met groot materieel. En inderdaad, met een aanhanger en 1m³ per keer aanvullen duurt me ff te lang.
Het idee van een zwembad/vijver is tof, maar dan komt de waterpartij precies tussen het huis en de schuur te liggen. Ik zal er over nadenken maar iedere dag zwemmen om m'n fiets uit de schuur te halen zal me misschien tegen gaan staan na een tijdje
Vanmiddag heb ik overleg met de gemeente, na een eerste kort contact leken ze gewillig om te helpen.
Edit: foto's:
Op deze foto's zie je dat de fundering aan één kant 'op' de bestaande grondlaag is gezet, aan de andere kant is een klein beetje grond afgegraven. De bulten grond die je ziet liggen is later gebruikt om tegen de fundering aan te werken. Dat was ook al niet voldoende, de aannemer heeft nog flink wat grond aan moeten laten voeren omdat ze anders geen 'standaard' steiger konden plaatsen
[
Voor 18% gewijzigd door
SonicFC op 28-01-2019 09:59
. Reden: woorden, plaatjes ]