GlowMouse schreef op zondag 30 september 2018 @ 13:49:
[...]
De annulering is door de winkel geaccepteerd. Het probleem is dat de winkel om oneigenlijke redenen de terugbetaling opschort. Het lijkt er nu zelfs op dat de winkel de terugbetaling helemaal niet meer wil uitvoeren.
De reviews zijn pas geplaatst nadat de winkel traag was met terugbetalen. Of het handig is om een review te plaatsen voordat de complete ervaring achter de rug is kun je twisten, maar TS heeft ervoor gekozen om dat wel te doen. Dat kun je onhandig vinden, maar het mag geen enkele invloed hebben op het terugbetalingsproces.
Ik mis overigens nog steeds de complete communicatie met de winkel.
Die communicatie doet er niet toe, op de website staat via email, niet via WA.
En wie zegt mij dat dat dan woord voor woord klopt?
Als ik een beveiligd pdf kan inspannen en veranderen dan kan ik ook wel tekst in mijn voordeel wijzigen in een mail.
En wat is traag?
Binnen de voorgestelde termijn, 14 dagen?
Die nog niet voorbij is?
Of binnen de voorgestelde termijn, 14 dagen,
nadat het annuleringsformulier is ontvangen? Wat hij niet wil doen geloof ik.
En wat zijn op oneigenlijke gronden? Omdat koper de procedure niet wil volgen?
Sterker nog, als niet
binnen 14 dagen na bestelling de koper een annuleringsformulier heeft ingediend, zoals gevraagd en op de site staat,
kan hij zich niet meer op het annuleringsrecht beroepen volgens mij.
Dan krijgt hij de PS gewoon geleverd.
Ik heb ook wel eens iets geannuleerd bevestigd gekregen, met de vraag dit nog even officieel te doen, om daarna binnen hun termijn het geld retour te krijgen.
Maar om dan een paar dagen later stampij te maken dat ik opgelicht ben, slechte webshop, duurt te lang???????
Het was gewoon netjes binnen hun termijn en terms.
Daarom zijn dit soort fake "reviews" zo schadelijk.
Het bedrijf heeft imo niets misdaan, koper heeft niet verder gekeken dan zijn eigen neus en kon alles weten, kreeg en krijgt alles aangereikt maar het gaat hem niet snel genoeg en hij wil niet doen wat gevraagd wordt. Maar plaatst wel overal zwaar negatieve reviews.
Maar ik lees hierboven dat zulke reviews goed zijn om te lezen hoe een bedrijf omgaat met zijn klanten(die niet de procedure willen volgen).
Verkoper heeft gereageerd op de koper, koper reageert niet normaal en krijgt daar enigzins repliek op.
Maar om dan te stellen dat ze iedereen zo behandelen????
Niets raars onder de zon.
Zou ik jou als ********* bekendmaken terwijl je geen blaam treft en ik spui dit waar ik ook maar kan dan lijkt het me logisch dat je daar repliek op geeft, binnen de wettelijke grenzen.
En eist dat ik die ongefundeerde zwartmakerij van het web verwijder.
Maar volgens jou is jouw repliek dan ongehoord????? Jij blijft liever geheel onterecht voor de rest van de eeuwigheid bekend als ********* voor iedereen die jouw naam intikt?
Dus gewoon fake reviews verwijderen, formuliertje invullen, probleem opgelost.
Na het formulier gaan die twee weken in....
[Voor 16% gewijzigd door Teijgetje op 30-09-2018 15:05]
Stay away from negative people, they have a problem for every solution.