TimoK schreef op zondag 1 juli 2018 @ 12:49:
Kijkend naar mijn maandelijkse kosten, kom ik bij kopen ongeveer €300 duurder uit dan huren. Excuses voor de slechte formatting, ik kwam er niet uit hoe ik een tweede rij aan een tabel kon toevoegen op Tweakers. Ik heb bij de tarieven het bedrag van mijn duurste gemeente gepakt, ik ga zeer waarschijnlijk naar de goedkopere ernaast:
***members only***
Mis ik hierbij nog kosten? Anders zou ik hier persoonlijk prima mee kunnen leven, zelfs met de aanname dat mijn salaris de komende periode niet zou stijgen.
Ik ga er even vanuit dat je hier *alle* kosten op somt en niet enkel die exclusief zijn voor kopen. Onderstaande dus daarop gebaseerd.

Ik hou het even aan tegen mijn eigen lijstje van maandelijkse uitgaven.
Ik mis sowieso gas, maar misschien ben je dat gewoon vergeten te melden. Een snelle calculatie leert dat ze zeggen dat je met 1 persoon inderdaad ongeveer rond dat bedrag uit moet komen.
https://www.energievergel...actie?gas=518&stroom=1186
Voor 2 personen zou je d'r iets boven zitten, rond de €90 per maand.
https://www.energievergel...actie?gas=605&stroom=1910
Met aanbiedingen en jaarlijks switchen kun je d'r weer wat onder komen.
Zoiets houd overigens geen rekening met partners, extra stroomverbruikers als een aquarium, server, etc.
Verder mis ik de afschrijving van je auto en het eigen risico van je zorgverzekering. (Die bijna €400 moet je wel kunnen missen als je het gebruikt.)
Levensverzekering en rechtsbijstand zie ik er ook niet tussen staan. (Samen met eventuele andere verzekeringen zoals WA, uitvaart, etc.)
Als je een eigen CV ketel hebt: Onderhoud CV ketel. Rond de €30,- per maand. (Niet verplicht, wel verstandig.)
Heb je huisdieren of ben je van plan die te nemen? Zo ja: Eten, dierenarts, etc. Kosten zullen sterk afhangen van wat je voor beest hebt en hoe luxe ze je bijvoorbeeld te eten geeft.
Bankrekening zelf kost ook geld. Voor een particuliere rekening is dat vaak maar een paar € per maand, moet je wel meetellen in je totale begroting.
Brandstof van je auto zie ik er ook niet in terug. Dat gaat nog af van die €650 per maand die je over houd als compleet vrij te besteden.
Eventueel abonnement op de sportschool?
Donaties aan goede doelen?
OV Chipkaart (als je wel eens met het OV reist).
Zit bij je boodschappen ook dingen als uit eten, al dan niet naar de McDonalds, etc?
Wegenbelasting van je auto? Of is dat die €31,33 onder "belasting"?
Eventuele parkeerkosten? (Wij parkeren bijvoorbeeld minimaal 4x per maand in het centrum. Meestal is dat €1-€2 per keer dus peanuts op de totale begroting maar ook daar, je betaald de kosten wel.)
Eventueel lidmaatschap vereniging eigen huis. (Kan interessant zijn. Is €27,50 per jaar.)
Abonnementen op tijdschriften en andere zaken.
Hobbies.
Water zit er ook niet bij, da's €10-€20 per maand.
Sure, dat kan allemaal van die €650,- per maand, maar tegelijkertijd wil je neem ik aan ook nog een beetje kunnen sparen.

En met bovenstaande kosten, blijft daar minder van over dan €650 en is dat dus zeker niet alleen voor leuke dingen en sparen.
Best kans dat ik alsnog vergeten ben maar dit is zo even wat me te binnen schiet op basis van jouw lijstje.
Ná Scaoll. - Don’t Panic.