Zeddicius schreef op maandag 28 november 2022 @ 15:42:
[...]
Heb jij nog wel een cursus nodig dan? Volgens mij kun je het beste er zelfs 1 geven

Ik moet tot mijn verdriet melden dat ik deze herfst/winter nog helemaal niets aan modelbouw heb gedaan...komt altijd wel iets tussen lijkt het.
Nah... ik kom al jaren niet echt verder met freehand spuiten, veel te veel overspray. Daar zou ik best een lesje in willen hebben. Als ik op zo'n beurs rondloop dan is dat ook een humbling experience, zo mooi wat mensen daar laten zien. En ik heb ook wel wat vragen over maintenance, mijn AB doet moeilijk sinds ik de seals zelf vervangen heb. En het lijkt me gewoon leuk om wat technieken op te pikken. Heb trouwens in de cyber monday sale van MIG een stapel boeken gekocht met vooral weathering technieken die ik op de beurs zag liggen en me wel interessant leken. I know, slecht voor de winkel, maar ze waren online de helft goedkoper...
Verder heb ik ook weinig gedaan dit jaar wegens omstandigheden. Gisteravond toch de AB maar weer eens opgestart, en dan heb ik meteen ook weer zin om vanavond verder te gaan. Het gaat met fits and starts.
Die video ken ik ja, mijn toestel is ook ongeveer dat schema maar er zijn best veel variaties erop afhankelijk van locatie en periode waarin ze zijn aangepast. Alleen al op dat schema in de video zijn heel veel variaties: Grote, kleine, overschilderde driehoeken, zwarte onderzijde, melkwitte onderzijde, hoge demarcatie, lage demarcatie, etc. etc. etc... En dan heb je ook nog toestellen die in andere schema's gevlogen hebben. Als je geen foto hebt dan zal je het nooit precies weten.
Goed idee om op BM wat te proberen.
RedRoo's set ken ik, die kerel spammed mij regelmatig met updates via BM omdat ik ooit interesse getoond heb voor die set

Als ik kan vaststellen wat de camo van Y-63 is en deze erg afwijkt van mijn eigen model dan ga ik er nog eentje bouwen met die set, maar tot die tijd hou ik nog even af.
Kleine tip trouwens on the off chance dat iemand die Academy kit heeft liggen: Zoals @
alt-92 aangeeft zijn de gondels te klein; Quickboost heeft daarvoor een drop-in replacement gemaakt die echter alleen de cowlings aanpakt. Echter de ironie is dat die replacement set KLEINER is dan de kit parts en dus helemaal niet passen. Echt heel slecht. Ik heb dit al eerder meegemaakt met Quickboost (o.a. B-17 cowling sets hebben hetzelfde) en ik koop dus ook geen parts meer van hun waarbij de sizing heel nauw komt. Props, seats etc. ja, maar onderdelen die geometrisch exact moeten aansluiten op de kit parts niet meer dus.
[
Voor 10% gewijzigd door
Dr. Strangelove op 30-11-2022 08:52
]
These are my principles. If you don't like them, I have others.