Nieuwe tandarts ontdekt opeens van alles

Pagina: 1 2 Laatste
Acties:
  • 28.050 views

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Piet_Piraat7
  • Registratie: September 2011
  • Laatst online: 16-06 19:13
Beste Tweakers,

Ongeveer een half jaar geleden ben ik gewisseld van tandarts. Mijn vorige, waar ik ruim 20 jaar bij liep, noemde mij één van zijn saaiste patienten. Vrijwel nooit een gaatje, nooit klachten. Ik ben verhuisd en naar een andere tandarts gegaan. Ineens heb ik 5 gaatjes in een half jaar tijd. Even googelen naar 'wisselen van tandarts' en ik zie veel topics voorbij komen waarbij een nieuwe tandarts ineens van alles ontdekt.

Hebben jullie hier ervaringen mee? Heb ik een overijverige tandarts of probeert die gewoon een extra slaatje te slaan? Terug gaan naar mn oude voor een second opinion? Het is balen dat tandartspraktijken vaak vol zitten en je niet zo eenvoudig bij een ander terecht kan.

Acties:
  • +9 Henk 'm!

  • Slavy
  • Registratie: December 2007
  • Niet online

Slavy

The War Drags Ever On!

Misschien even in je vriendenkring vragen naar een betrouwbare tandarts en daar een second opinion halen, het is net zoals je bij een nieuwe garage waar je komt en dat er opeens "alles mis aan je auto is".

Come hear the moon is calling, The witching hour draws near, Hold fast the sacrifice, For now it's the time to die, All hell breaks loose, WITCHING HOUR!


Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • kemphaas
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 09-06 13:57
Zijn er toevallig ook foto's gemaakt? Vaak wordt bij een wissel van tandarts alles even "opnieuw" gedaan, ook foto's. Als er dan na een aantal jaren ineens foto's gemaakt worden, komen er vaak dingen naar boven die bij een normale controle niet te zien zouden zijn.

Is deels ook wel hoe "strikt" een tandarts is. Bij een vorige tandarts werd bij mij elk half jaar tandsteen verwijderd, bij een volgende tandarts één keer in drie jaar, zal een verschil van opvatting zijn wanneer bijvoorbeeld tandsteen storend is.

[ Voor 1% gewijzigd door kemphaas op 25-01-2018 14:35 . Reden: tandplak moet idd tandsteen zijn ]

Werk hard als je tijd hebt, dan heb je tijd als je hard moet werken.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • toxict
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 12-06 13:08
Tandsteen? Tandplak verwijder je met het tandenpoetsen toch?
;-)

Maar idd... ik deel de mening ook wel van het wisselen van tandarts en dan ineens alles vinden.
Hoeft natuurlijk niet zo te zijn.
De ene tandarts heeft een hogere kwaliteitsstandaard dan de ander.

http://www.pvoutput.org/intraday.jsp?sid=31923


Acties:
  • +8 Henk 'm!

  • armageddon_2k1
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 25-04 18:21
Tja, je vergeet secret option number 2... je vorige tandarts was niet zo goed.
Ik heb exact hetzelfde meegemaakt, en heb de foto's dus ook gezien en daar is duidelijk te zien dat er allemaal gaatjes waren. Ik was dus ook met stomheid geslagen en heb mijn vorige tandarts geconfronteerd en die zei dat het allemaal niet zo'n storm leek te lopen.

Mijn gebit is overigens nu beter dan het ooit geweest is.

Een tandarts kan niet zomaar gaan boren als er geen gaatje zit volgens mij.....

Engineering is like Tetris. Succes disappears and errors accumulate.


Acties:
  • +10 Henk 'm!

  • gekke-gerrit
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 16-06 09:23
Ik heb het idee, op basis van mijn eigen ervaring, dat hoe ouder de tandarts is, hoe 'minder' gaatjes hij vind.
Jonge tandartsen willen en moeten geld verdienen.

in het begin vond mijn tandarts ook van alles nodig, gaatje hier, kroontje daar... nu hij eenmaal gesetteld is, is dit aanzienlijk minder, dat kan twee dingen betekenen. of hij is niet zo haastig meer op zoek naar geld, of ik poets beter. (Ja, ik weet waar mijn tandarts woont :X )

Mijn vrouw heeft nog nooit gaatjes gehad, een jonge nieuwe tandarts, vond dat ze een zenuwbehandeling(!!) nodig had. een second en een third opinion (waarvan een in Hong Kong, particuliere tandarts) konden niets vinden.

Daarom heb ik het idee dat jonge tandartsen geld nodig hebben en onnodig aan je mond lopen te sleutelen.

Laden doe je met je zonnepanelen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • grote_oever
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 15-06 20:08
Zelfde verhaal hier. Nooit gaatjes gevonden bij mij oude tandarts en mijn nieuwe tandarts, die overigens niet veel jonger is dan degene die met pensioen ging, vind opeens allemaal dingen. Altijd trouw de controles gedaan bij zowel de oude als nieuwe.

Hielp niet mee dat de standaard overdrachtsmethode, dus verzenden van dossiers van oude naar nieuwe tandarts, niet langs mij ging. Tis net alsof ik zei dat de lucht groen was, zo raar keken ze op van mijn vraag dat ik zelf het dossier wel op wil komen halen. Uiteindelijk niet gedaan omdat tandarts beetje omrijden is en ik nooit iets gehad heb.

[ Voor 41% gewijzigd door grote_oever op 25-01-2018 08:58 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marzman
  • Registratie: December 2001
  • Niet online

Marzman

They'll never get caught.

Bij mijn vrouw was dat ook, maar ik geloof dat wel. De vorige tandarts zat een beetje zijn contract uit denk ik. Die is nu zijn eigen praktijk begonnen.

☻/ Please consider the environment before printing this signature
/▌
/ \ <-- This is bob. copy and paste him and he will soon take over the world.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DirtyBird
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 00:06

DirtyBird

Praktiserend denker

armageddon_2k1 schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 08:22:

Een tandarts kan niet zomaar gaan boren als er geen gaatje zit volgens mij.....
Mja, bij mij is ooit geboord naar een gaatje dat op een foto (17" scherm, schermvullend) een zwart stipje was dat m.i. net zo goed een vuiltje op de lens kon zijn.
Ik was 16 en niet zo mondig dus ik zei "oke", maar nu zou ik daar niet mee akkoord gaan.

Mijn huidige tandarts vindt altijd wel het een en ander, maar heeft heel erg een instelling van "we doen er pas wat aan als het verslechterd of als je er last van krijgt".
Goede instelling wat mij betreft. Wel zorgvuldig, niet gehaaid.

Panasonic Lumix G9ii ~ Leica DG 12-60mm f/2.8-4.0 ~Lumix 35-100mm f/2.8 II ~ Lumix 20mm f/1.7 ~ M.Zuiko 60mm f/2.8 Macro ~ Leica DG 50-200mm f/2.8-4.0 ~Leica DG 200mm f/2.8


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Piet_Piraat7
  • Registratie: September 2011
  • Laatst online: 16-06 19:13
gekke-gerrit schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 08:52:
Ik heb het idee, op basis van mijn eigen ervaring, dat hoe ouder de tandarts is, hoe 'minder' gaatjes hij vind.
Jonge tandartsen willen en moeten geld verdienen.
Ah bij mij is het andersom. Vorige tandarts was denk ik in de 40, mijn huidge hikt tegen zijn pensioen aan. Maargoed het lijkt dus vrij algemeen voor te komen.

Acties:
  • +13 Henk 'm!

  • gielie
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 07:19
DirtyBird schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 09:04:
[...]


net zo goed een vuiltje op de lens kon zijn.
Als jouw tandarts fotos maakt met een normale camera zou ik heel snel weg wezen.

"Death smiles at us all, all a man can do is smile back." - Maximus Decimus Meridius


Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • kleefei
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 16-06 16:47
Grappig! ik heb exact hetzelfde verhaal.
In Tiel zat een tandarts aan huis, bij ons in de wijk.
De beste man en ik hadden 20 jaar lang een eentonige relatie; "Keurig Kleefei, beter flossen en tot over 6 maanden"

De tandarts ging met pensioen en verkocht de toko waardoor deze uitgebreid werd.

Bij mijn eerstvolgende bezoek zei de spaande import tandarts;
"U heeft 5 gaatjes, zullen we deze gelijk maar opvullen?"
2 meter onzin, maar wel als de dood voor naalden vroeg ik hem mij de gaatjes te laten zien. Omdat ik het wel heel apart vond.
Spiegel er bij gepakt, en hij liet mij ze zien; "Ja, deze is heel klein, kunnen we laten zitten" "Deze zit tussen de tanden, kun je moeilijk zien maar is ook heel klein dus laten we zitten" Enz enz.

Thuis gekomen heb ik mijn vriendin het verhaal verteld. Ze gaf aan dat ze met haar tandarts ging bellen.
Ik kreeg in de volle praktijk toch de kans om mezelf over te laten zetten en ik heb een second opinion gekregen.
Inderdaad 1 heeeel klein gaatje in 1 voortand waar nog lang niet in geboord hoeft te worden...

Waar ik vroeger met plezier naar een tandarts ging ben ik nu al 3 weken van te voren zenuwachtig...

Lang verhaal kort;
Zeker ergens een second opinion vragen!

Acties:
  • +10 Henk 'm!

  • DirtyBird
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 00:06

DirtyBird

Praktiserend denker

gielie schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 09:27:
[...]


Als jouw tandarts fotos maakt met een normale camera zou ik heel snel weg wezen.
Ik vraag m altijd van links te fotograferen aangezien dat mn betere kant is. Gel in mn haar, beetje Hogo Boss...klaar voor de tandarts!

Panasonic Lumix G9ii ~ Leica DG 12-60mm f/2.8-4.0 ~Lumix 35-100mm f/2.8 II ~ Lumix 20mm f/1.7 ~ M.Zuiko 60mm f/2.8 Macro ~ Leica DG 50-200mm f/2.8-4.0 ~Leica DG 200mm f/2.8


Acties:
  • +12 Henk 'm!

  • nare man
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 26-07-2020
gekke-gerrit schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 08:52:
Ik heb het idee, op basis van mijn eigen ervaring, dat hoe ouder de tandarts is, hoe 'minder' gaatjes hij vind.
Jonge tandartsen willen en moeten geld verdienen.
Het kan geld zijn, maar vooral ook 'eagerness'.

Een jonge professional, of dat nu een tandarts, advocaat of wat dan ook is, wil het boven alles vooral heel goed doen. Dus die zal eerder 'aanslaan' op zaken waarvan een meer ervaren professional misschien zou zeggen: 'ok, dat is niet helemaal zoals het hoort, maar ik weet uit ervaring dat het zo'n vaart niet loopt en dat je het ook best nog even kunt aankijken'.

Het gaat mij eerlijk gezegd vrij ver om meteen weer te denken aan boos opzet, geld willen verdienen en dat soort zaken. Dan ben je wel erg slecht van vertrouwen (maar dat zie je helaas wel vaker op fora).

[ Voor 12% gewijzigd door nare man op 25-01-2018 09:33 ]

After all, you can't see a figure's panties unless it's the real thing.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Puc van S.
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 20:14
nare man schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 09:32:
[...]


Het kan geld zijn, maar vooral ook 'eagerness'.

Een jonge professional, of dat nu een tandarts, advocaat of wat dan ook is, wil het boven alles vooral heel goed doen.
Daar komt ook bij dat een nieuwe tandarts niet jou (persoonlijke) voorgeschiedenis kent maar alleen van jouw medisch/tandarts dossier en dus ook wellicht geen direct idee heeft of je goed je tanden verzorgt en/of een klein/beginnend gaatje snel groeit tot een "volwaardig" gaatje en wellicht vanuit daar adviseert om die te behandelen.

[http://www.okbreijnen.nl] [Overwatch] [Cennahysh]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • SinergyX
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 20:24

SinergyX

____(>^^(>0o)>____

nare man schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 09:32:
[...]
Het kan geld zijn, maar vooral ook 'eagerness'.

Een jonge professional, of dat nu een tandarts, advocaat of wat dan ook is, wil het boven alles vooral heel goed doen. Dus die zal eerder 'aanslaan' op zaken waarvan een meer ervaren professional misschien zou zeggen: 'ok, dat is niet helemaal zoals het hoort, maar ik weet uit ervaring dat het zo'n vaart niet loopt en dat je het ook best nog even kunt aankijken'.
Dit idee had ik wel bij mijn nieuwe tandarts, mijn oude tandarts was altijd 'er kan een gaatje komen, maar we kijken over een half jaar wel of het erger wordt', dat inmiddels al ruim 4 jaar. Vorige week nieuwe tandarts, moest maar meteen gedaan worden, dat is niet goed, dat is een gaatje en moet gefixed worden.

Dus ik vraag hem nog naar de oude foto's, zodat ze vergeleken konden worden, heel verhaal over afwijkingen in röntgenapparatuur en niet 1 op 1 te vergelijken zijn.

Maar andere kant, misschien heeft de nieuwe wel gelijk, misschien is het volgend jaar opeens veels te laat. Het is alleen jammer dat buiten je 'gezondheid' overweging, daar direct ook het kostenplaatje bij komt kijken, toch nog maar deze maand tandarts+ pakket er bij nemen :/

Het is jammer dat je niet gewoon ergens ook prive tandartsen hebt voor een 2nd opinion, ik had al mazzel dat ik over kon stappen naar deze tandarts, om nu weer te gaan hoppen heb ik ook geen zin in.

Nog 1 keertje.. het is SinergyX, niet SynergyX
Im as excited to be here as a 42 gnome warlock who rolled on a green pair of cloth boots but was given a epic staff of uber awsome noob pwning by accident.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Palomar
  • Registratie: Februari 2000
  • Niet online
Ik heb ook deze ervaring. Zat ook wel 20+ jaar bij dezelfde tandarts, totdat die met pensioen ging en werd opgevolgd door iemand die volgens mij net met de studie klaar was. Die vond ook opeens van alles en ging preventief foto's maken waar weer van alles uit bleek.

Weet nog niet wat beter is. Mijn oude tandarts werkte meer op ervaring, waardoor die minder snel zal ingrijpen, maar hij kan het natuurlijk ook verkeerd inschatten, met de gevolgen van dien. Een frisse tandarts vers van de studie zal alles volgens de zojuist geleerde procedures volgen, waardoor die wellicht meer 'false positives' vindt, maar de kans is daardoor wel kleiner dat je te lang met iets rondloopt dat erger kan worden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • supernova
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 16-06 15:45

supernova

Zabbix specialist 7 ;-)

Ben verschillende keren van tandarts gewissel in mijn leven en bij allemaal was het altijd hetzelfde.. Konden nooit wat verdienen aan mij.

Had ook zo iets van, als ik naar een andere ga, zal hij veel problemen vinden, maar heb het dus niet gehad.

Mijn vorige tandarts waar ik al bijna 20 jaar bij was, moest er mee stoppen. Zijn praktijk werd overgenomen door hele jonge tandartsen.
Dacht meteen daar gaan we, zullen wel commentaar hebben en veel vinden, Nou er is dus niets veranderd.

Dus het is blijkbaar niet altijd zo, dat ze meteen een complete renovatie willen doen.

Mooiste is nog bij mijn vrouw. Haar tandarts hield er plotseling mee op en had alles ergens anders onder gebracht. Vrouw en Dochter daar heen en er moest meteen een complete renovatie plaats vinden, bij beide.

Vonden dat vreemd , meteen gezegd om maar naar mijn tandarts te verhuizen en daar hebben ze het bekeken en vonden die problemen niet terug.

PS5 User ;-) ...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gold_dust
  • Registratie: Juli 2016
  • Laatst online: 05-08-2021
Herkenbaar, mijn vroegere tandarts zag overal problemen en bij de laatste controle was er weer een gaatje gevonden waar er snel een afspraak voor gemaakt moest worden om te vullen. Niet gedaan en kort daarna ben ik verhuisd naar Duitsland, daar weer vaak verhuisd en heb zo'n 5 verschillende tandartsen gehad over een periode van 10 jaar en nooit heeft een andere tandarts meer iets gevonden.

Ik verdenk sommige tandartsen van het opzettelijk stellen van een verkeerde diagnose om meer geld te kunnen rekenen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • nare man
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 26-07-2020
supernova schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 09:57:
Dus het is blijkbaar niet altijd zo, dat ze meteen een complete renovatie willen doen.
Natuurlijk is dat niet zo. Mensen hebben een hekel aan tandartsen omdat ze een hekel hebben aan naar de tandarts gaan, maar dat betekent natuurlijk niet dat alle tandartsen ook financieel mismanagement bedrijven.

After all, you can't see a figure's panties unless it's the real thing.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • supernova
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 16-06 15:45

supernova

Zabbix specialist 7 ;-)

nare man schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 10:08:
[...]


Natuurlijk is dat niet zo. Mensen hebben een hekel aan tandartsen omdat ze een hekel hebben aan naar de tandarts gaan, maar dat betekent natuurlijk niet dat alle tandartsen ook financieel mismanagement bedrijven.
Klopt, maar je hoort het heel veel om je heen. Zelf nog nooit gehad, dan alleen bij mijn vrouw en dochter

PS5 User ;-) ...


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • nare man
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 26-07-2020
Je hoort zoveel.

After all, you can't see a figure's panties unless it's the real thing.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rudolf
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 26-05 13:14
gekke-gerrit schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 08:52:
Ik heb het idee, op basis van mijn eigen ervaring, dat hoe ouder de tandarts is, hoe 'minder' gaatjes hij vind.
Jonge tandartsen willen en moeten geld verdienen.

in het begin vond mijn tandarts ook van alles nodig, gaatje hier, kroontje daar... nu hij eenmaal gesetteld is, is dit aanzienlijk minder, dat kan twee dingen betekenen. of hij is niet zo haastig meer op zoek naar geld, of ik poets beter. (Ja, ik weet waar mijn tandarts woont :X )

Mijn vrouw heeft nog nooit gaatjes gehad, een jonge nieuwe tandarts, vond dat ze een zenuwbehandeling(!!) nodig had. een second en een third opinion (waarvan een in Hong Kong, particuliere tandarts) konden niets vinden.

Daarom heb ik het idee dat jonge tandartsen geld nodig hebben en onnodig aan je mond lopen te sleutelen.
Ik heb een jonge dame en ze geeft al 4 jaar aan dat ik een plekje heb op een kies, maar zo lang het niet erger wordt en ik er geen last van heb doet ze er niks aan. Hoef bij controle alleen maar wat tandsteen te verwijderen rond mijn spalkje, en dat is ook echt wel nodig. Ik ga wel 1x in de 6 maanden naar de tandarts. Volgens mij gaan veel mensen maar 1x per jaar. Dus misschien verdient ze al genoeg aan mij :)

Maarja niks is zo kut dan last van je gebit/mond

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Blue-eagle
  • Registratie: September 2000
  • Niet online
Had ik dus ook. Oude tandarts vond altijd alles goed. Ik ging er vanuit dat als ik naar de tandarts ging het heel normaal was dat ik een paar liter bloed ging drinken. Hij ragde alles schoon en stuurde mij weer naar huis met het advies: "Fijne dag verder."

De nieuwe tandarts ging bezig en zei direct: "Euh, misschien moet je beginnen met flossen," en hij gaf direct uitgebreid uitleg over ontstekingen en hoe gaatjes ontstaan. Na het maken van foto's liet hij zien waar de zwakke plekken zaten en hoe gaatjes eruit zagen. Hij liet het zelfs via Google zien zodat ik de "worst case" plaatjes kon vergelijken met mijzelf.

Ik dacht altijd wel goed bezig te zijn. Netjes 2 maal daags goed poetsen, handmatig, want mijn vorige tandarts vond elektrisch maar onzin.

Sinds mijn nieuwe tandarts had ik een aantal gaatjes laten vullen en een paar kronen laten zetten. En ik ben bezig gegaan met flossen. Als ze nu bezig gaan met die stalen haakjes en schuurmachines dan bloedt mijn tandvlees niet meer.

Kortom: mijn oude tandarts was een prutser.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Joepla
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 21:08

Joepla

Geavanceerde micro-elektronica

Mijn tandarts zag er op zijn 56e geen gat meer in en deed de praktijk over aan een (veel) jongere collega. Die bleek trouwens enigzins op Willy Wonka te lijken :*)

Direct bij het 1e contact werden er allerlei behandelingen opgetuigd bij mij en de rest van het gezin. Tegelijkertijd werden de 3 assistentes eruit gezet en vervangen door mevrouw Wonka die zowel de afspraken deed, dhr. Wonka assisteerde en tegelijkertijd de telefoon opnam.

Ook andere patienten van hem in onze kennisenkring overkwam hetzelfde. Hoge kosten, waarbij dan ook werd geadviseerd om zorgverzekering X voortaan te kiezen, vanwege de veel betere vergoedingen.

Na een half jaar geswitched. Nieuwe tandarts valt zijn collega (natuurlijk...) niet af, maar nu kunnen we na een controle weer naar huis, zonder een volgende x-uren durende behandeling in te plannen.

Meneer Wonka is uiteindelijk wel gewoon ondernemer, met een schuld van waarschijnlijk enkele tonnen of meer. Hij heeft 2 praktijken kort na elkaar overgenomen en werkt zich een slag in de rondte (overdag op locatie 1, 's avonds op locatie 2 30 km verderop) om nog wat te verdienen waarschijnlijk. Ik zou me zo kunnen voorstellen dat je het belang van jezelf en de patient dan wat lastiger kan onderscheiden...

Live solarinfo op PVoutput [5500 Wp]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tim.k
  • Registratie: Februari 2013
  • Niet online
Toevallig pas exact hetzelfde gehad. Verhuisd, nieuwe tandarts en ineens heel veel problemen. Ik heb goed doorgevraagd en het klopten in mijn geval wel. De vorige tandarts had gewoon niet goed gecontroleerd en had minder modern gereedschap waardoor hij het niet zag.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PdeBie
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 16-06 13:14
kleefei schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 09:29:
Grappig! ik heb exact hetzelfde verhaal.
In Tiel zat een tandarts aan huis, bij ons in de wijk.
De beste man en ik hadden 20 jaar lang een eentonige relatie; "Keurig Kleefei, beter flossen en tot over 6 maanden"

De tandarts ging met pensioen en verkocht de toko waardoor deze uitgebreid werd.

Bij mijn eerstvolgende bezoek zei de spaande import tandarts;
"U heeft 5 gaatjes, zullen we deze gelijk maar opvullen?"
2 meter onzin, maar wel als de dood voor naalden vroeg ik hem mij de gaatjes te laten zien. Omdat ik het wel heel apart vond.
Spiegel er bij gepakt, en hij liet mij ze zien; "Ja, deze is heel klein, kunnen we laten zitten" "Deze zit tussen de tanden, kun je moeilijk zien maar is ook heel klein dus laten we zitten" Enz enz.

Thuis gekomen heb ik mijn vriendin het verhaal verteld. Ze gaf aan dat ze met haar tandarts ging bellen.
Ik kreeg in de volle praktijk toch de kans om mezelf over te laten zetten en ik heb een second opinion gekregen.
Inderdaad 1 heeeel klein gaatje in 1 voortand waar nog lang niet in geboord hoeft te worden...

Waar ik vroeger met plezier naar een tandarts ging ben ik nu al 3 weken van te voren zenuwachtig...

Lang verhaal kort;
Zeker ergens een second opinion vragen!
Toevallig Tandarts Hoek en nu Mondmedicentrum?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hansie_k
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 21:02
Ondertussen 3 tandartsen gehad, dee eerste vertrouwde ik volledig, de 2e vond nooit wat (ja tandsteen en andere ellende...?) bij de derde prompt gaatjes...? En een verstandskies de de boel scheef drukte...tuuuuuurlijk.
De beste man had overal netjes foto's van gemaakt, en inderdaad...ellende.
Nooit last van gehad, maar toch duidelijk achterstallig onderhoud van tandarts nr.2.

Kan dus alle kanten op.

8*400 ZO + 7*400 NW = 6kWp | 40° | Flevoland


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • m-vw
  • Registratie: Mei 2013
  • Laatst online: 07:06

m-vw

GEZOCHT: De Kluts

Zit bij een praktijk met twee tandartsen.
Eén is echt old-school en de ander een stuk jonger, wat je vooral merkt in de manier waarop ze te werk gaan. Resultaat is eigenlijk hetzelfde.

Mijn enige probleem met tandartsen is dat ze niet kunnen klokkijken.

Garmin FR245M + HRM-RUN


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SinergyX
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 20:24

SinergyX

____(>^^(>0o)>____

Dit nieuws erbij, straks heeft iedereen gaatjes, ze moeten natuurlijk nog flink wat oefenen :P
https://www.nu.nl/gezondh...ar-boren-en-verdoven.html

Nog 1 keertje.. het is SinergyX, niet SynergyX
Im as excited to be here as a 42 gnome warlock who rolled on a green pair of cloth boots but was given a epic staff of uber awsome noob pwning by accident.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Joever
  • Registratie: April 2014
  • Laatst online: 01-04 18:13
Ik heb ook recent van tandarts gewisseld (wegens pensioen). Bij de vorige had ik nooit een gaatje wat geboord moest worden. Er zat echter een 'beginnend' gaatje tussen mijn kiezen (ondertussen al 6 jaar). Hij gaf aan dat boren 'nog' niet nodig was en als ik mijn gebid goed zou verzorgen, dit nooit hoeft te gebeuren.

In mei ga ik de eerste keer naar mijn nieuwe tandarts. Ik ben benieuwd wat zij te melden heeft. Als ik dit zo lees heb ik zo mijn zorgen.

Miniature painting commission: https://www.fiverr.com/miniaturejoe/paint-your-tabletop-miniatures-at-a-reasonable-price --- Instagram: https://www.instagram.com/miniature_joe/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kleefei
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 16-06 16:47
PdeBie schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 11:47:
[...]


Toevallig Tandarts Hoek en nu Mondmedicentrum?
Het was Van Essen, die is met pensioen gegaan (drumpt) en dat is mondmedicentrum geworden.
Nu bij Harp & Co

Tevens mn ouders overgeheveld naar Harp. Iedereen is weer blij.
(mn pa had ineens 3 gebarsten kiezen bij mondmedicentrum... 8)7 )

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Robicide
  • Registratie: Maart 2016
  • Laatst online: 15-06 20:13
Bij mij was 't vreemd genoeg juist omgekeerd. Vorige tandarts vond werkelijk ieder bezoek (halfjaarlijks) wel een (beginnend) gaatje dat dan direct of, indien beginnend, de volgende keer geboord en gevuld moest worden.

Vervolgens een keer niet kunnen gaan (fiets bleek gejat toen ik naar de afspraak wilde), zeven (!) jaar niet meer geweest omdat ik steeds vergat een nieuwe afspraak te maken (en langzamerhand steeds meer het resultaat ging vrezen).

Uiteindelijk bij uit huis gaan toch maar weer bij een tandarts ingeschreven. Die heeft het eerste bezoek een vrijwel holle verstandskies geconstateerd en getrokken, verder nog nooit iets aan de hand gehad bij deze man.

Hierbij was de eerste tandarts een man op leeftijd en echt zo'n strenge vent, ik verdacht hem er stiekem van dat hij alleen maar boorde uit sadisme oid :+ mijn huidige tandarts is juist vrij jong (althans toen, inmiddels zijn we alweer tien jaar verder).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PdeBie
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 16-06 13:14
kleefei schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 13:13:
[...]


Het was Van Essen, die is met pensioen gegaan (drumpt) en dat is mondmedicentrum geworden.
Nu bij Harp & Co

Tevens mn ouders overgeheveld naar Harp. Iedereen is weer blij.
(mn pa had ineens 3 gebarsten kiezen bij mondmedicentrum... 8)7 )
Ik zat bij Hoek (bij het centrum) en daarvan zijn alle patienten automatisch overgezet naar MondMediCentrum (Drumpt). Sindsdien heb ik echt alleen maar gezeur. En als ik een gaatje heb laten herstellen heb ik vaak nog dagen last van de aangepakte kies.
Hoop verschillende mensen ook elke keer en een gebrekkig Nederlands sprekende tandarts (al wordt dat wel steeds beter).

Ik ben al even aan het rondkijken voor een ander, maar ze zitten allemaal vol.....

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kleefei
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 16-06 16:47
PdeBie schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 13:18:
[...]


Ik zat bij Hoek (bij het centrum) en daarvan zijn alle patienten automatisch overgezet naar MondMediCentrum (Drumpt). Sindsdien heb ik echt alleen maar gezeur. En als ik een gaatje heb laten herstellen heb ik vaak nog dagen last van de aangepakte kies.
Hoop verschillende mensen ook elke keer en een gebrekkig Nederlands sprekende tandarts (al wordt dat wel steeds beter).

Ik ben al even aan het rondkijken voor een ander, maar ze zitten allemaal vol.....
Ja, Harp loopt helemaal vol nu het mondmedicentrum er zit.
Ik kan je toch aanbevelen om je bij Harp op de wachtlijst te zetten.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • PdeBie
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 16-06 13:14
Zojuist een e-mail gestuurd. Bedankt voor de tip :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Puch-Maxi
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 15-06 19:52
Wel typisch hoor. Mijn oude tandarts waar ik al 25+ jaar kwam ging ook met pensioen. De opvolgster vond opeens ook allemaal gaatjes die plotseling waren opgedoken. Het is toch een kwestie van vertrouwen hé.

My favorite programming language is solder.


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Jheroun
  • Registratie: April 2002
  • Niet online
Ik denk dat er ook nogal op een andere manier onderwijs aan tandartsen wordt gegeven dan een paar decennia geleden. Als de trend was om eerst eens aan te kijken hoe dingen lopen en de trend nu is om ook kleine dingen meteen te fixen heb je al een flink verschil te pakken.

Ik had zelf ook best eea aan problemen die ineens gefixed moesten worden toen ik bij mijn huidige tandarts kwam. Die maakt echter ook regelmatiger fotos en lijkt meer oog voor beginnende problemen te hebben. Ik zou me pas zorgen gaan maken als ze jaar op jaar blijven boren ;-) Na die initiele inhaalslag heb ik nu alleen nog met onderhoud te maken (vullingen vervangen na x jaar).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Puch-Maxi
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 15-06 19:52
Ja dat denk ik ook, het is nu veel meer gericht op preventie. Dus 1x per 6 maanden ipv 1x per jaar, doorverwijzing naar de mondhygiënist, vaker röntgenfoto's maken etc.

My favorite programming language is solder.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CH4OS
  • Registratie: April 2002
  • Niet online

CH4OS

It's a kind of magic

nare man schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 09:32:
Het kan geld zijn, maar vooral ook 'eagerness'.

Een jonge professional, of dat nu een tandarts, advocaat of wat dan ook is, wil het boven alles vooral heel goed doen. Dus die zal eerder 'aanslaan' op zaken waarvan een meer ervaren professional misschien zou zeggen: 'ok, dat is niet helemaal zoals het hoort, maar ik weet uit ervaring dat het zo'n vaart niet loopt en dat je het ook best nog even kunt aankijken'.

Het gaat mij eerlijk gezegd vrij ver om meteen weer te denken aan boos opzet, geld willen verdienen en dat soort zaken. Dan ben je wel erg slecht van vertrouwen (maar dat zie je helaas wel vaker op fora).
Niet alleen jonge tandartsen zijn zo. Mijn hygienist (waar ik vandaag toevallig geweest ben) heeft dat sowieso niet en die is dan weer wel redelijk jong. Maar bij mijn tandarts heb ik soms wel het idee dat die me probeert uit te melken.

Nu heeft de tandarts waar ik zit geen contract met een verzekeraar, dus moet ik alles voorschieten en krijg ik later (gedeeltelijk) terug van de verzekering, hoewel mijn tandarts de vaste prijzen hanteert (hier en daar een cent of 2 verschil, hooguit), vinden mensen om mij heen mijn tandarts duur, terwijl die qua kosten net zo duur is als de tandarts van die mensen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Piet_Piraat7
  • Registratie: September 2011
  • Laatst online: 16-06 19:13
Het is toch best apart dat er blijkbaar aardig wat mensen zijn die hetzelfde meemaken

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 224360

Piet_Piraat7 schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 14:20:
Het is toch best apart dat er blijkbaar aardig wat mensen zijn die hetzelfde meemaken
Eigenlijk is iets dat veel mensen meemaken per definitie niet apart ;)
Vriend van me is tandarts en er zit gewoon wat vrijheid in het beroep. Neem dan erbij dat het eigenlijk een afgrijselijk beroep is en je kunt het nooit goed doen als tandarts. Dat het goed verdient is dan wel terecht. De meeste mensen hebben geen benul van de kosten die een tandarts zelf maakt per handeling en hoeveel je daar daadwerkelijk op verdient. Dat valt vaak vies tegen. Snelheid is dan van belang, maar dat is weer minder klantvriendelijk. Al wil ik zelf binnen 10 minuten buiten staan. Controleren, reinigen en 36 euro verder ongeveer.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Koja78
  • Registratie: Augustus 2015
  • Laatst online: 16-06 18:01
hoe fancier de apparatuur.. hoe meer gaatjes

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • nemesis2212
  • Registratie: December 2010
  • Laatst online: 14-12-2024
Dit klinkt als dat OF je oude tandarts geen enkel idee had wat hij aan het doen was en je nieuwe wel, OF wat je zelf al zegt, de nieuwe probeert wat extra geld te verdienen. 1 van de 2 doet iets niet goed als ik het verhaal zo lees :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Arrne
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 06:00
Wat een wantrouwen lees ik hier zeg. Ik denk dat je het verschil eerder moet zoeken in het voortschrijdend inzicht; 40 jaar geleden werd er natuurlijk heel anders tegen allerlei zaken aangekeken (voorbeeld: ik ken iemand die op zijn 14e een kunstgebit had, dat zul je nu nooit meer zien). Dus uiteraard zul je verschillen merken tussen iemand die in 2017 is afgestudeerd en de tandarts die vorig jaar met pensioen ging. En de ene tandarts zal ook meer meegaan in nieuwe inzichten dan de andere.
DirtyBird schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 09:04:
[...]


Mja, bij mij is ooit geboord naar een gaatje dat op een foto (17" scherm, schermvullend) een zwart stipje was dat m.i. net zo goed een vuiltje op de lens kon zijn.
Ik was 16 en niet zo mondig dus ik zei "oke", maar nu zou ik daar niet mee akkoord gaan.
Ik denk dat een tandarts die foto beter kan beoordelen dan de 16-jarige puber die in zijn stoel ligt en waarschijnlijk helemaal geen zin heeft om dat gaatje te laten vullen. Waarom denkt tegenwoordig iedereen een expert te zijn in alles? |:(

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoffaboyS
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 15-04-2023
Piet_Piraat7 schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 08:10:
Beste Tweakers,

Ongeveer een half jaar geleden ben ik gewisseld van tandarts. Mijn vorige, waar ik ruim 20 jaar bij liep, noemde mij één van zijn saaiste patienten. Vrijwel nooit een gaatje, nooit klachten. Ik ben verhuisd en naar een andere tandarts gegaan. Ineens heb ik 5 gaatjes in een half jaar tijd. Even googelen naar 'wisselen van tandarts' en ik zie veel topics voorbij komen waarbij een nieuwe tandarts ineens van alles ontdekt.

Hebben jullie hier ervaringen mee? Heb ik een overijverige tandarts of probeert die gewoon een extra slaatje te slaan? Terug gaan naar mn oude voor een second opinion? Het is balen dat tandartspraktijken vaak vol zitten en je niet zo eenvoudig bij een ander terecht kan.
Ik denk dat je frauduleuze tandarts hebt nu het is bekend dat ze onodig declalreren terwijl de klant niets mankeert.

https://www.twitch.tv/roffaboys


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • koektrommeltje
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 13-06 01:38
Een tandarts kan zien hoe je verzekerd bent en of je dus een tandartsverzekering hebt. Dat bleek wel bij mijn tandarts. Altijd had ik een tandartsverzekering en steevast werd er zonder het te vragen na afloop nog even schoongemaakt a 15 euro ofzo. Even een minuutje langs de randjes gaan en dat was het dan.

Toen mn tandartsverzekering gestopt was, werd dat heel spontaan niet meer gedaan,, Meneer kon dus precies zien waar ik verzekerd was en voor welk bedrag en wat er dus vergoed was. Dat'is lekker cashen!

Bij twijfel: gewoon naar een andere tandarts gaan en vragen of ie even je gebit wilt checken. Zal niet elke tandarts doen, maar een paar belletjes eraan wagen en je weet waar je wel terecht kan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sunthon
  • Registratie: Augustus 2014
  • Laatst online: 27-01-2022
1. SECOND OPINION als je het niet vertrouwd!

2. Ik ben nog van de generatie die in dienst moest (dienstplicht). Dan was je automatisch verzekerd via Defensie. Mijn (burger) tandarts waarschuwde mij al, dat het een bekende truc was om "opeens" allerlei gaatjes of groeven te ontdekken die hoognodig gevuld moesten worden. Hij zei dat hij dan wel even zou kijken.

En inderdaad, bij de eerste de beste controle was m'n gebit volgens de militaire tandarts hoognodig aan tal van vullingen toe! Ik dus naar m'n burger-tandarts en die vond het onzin. Ook toen hij enige jaren later z'n praktijk overdeed aan mijn huidige tandarts, bleek mijn gebit nog jarenlang in orde. Ondertussen heb ik een paar vullingen, maar nog niet eens het aantal dat de militaire tandarts 25 jaar terug zogenaamd constateerde!

Kortom, als het te mooi is om waar te zijn, dan is het dat waarschijnlijk ook. Desondanks zou een second opinion je meer zekerheid kunnen geven en weet je ook direct of je nieuwe tandarts je oude tandarts wordt :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wildhagen
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

wildhagen

Blablabla

SinergyX schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 12:58:
Dit nieuws erbij, straks heeft iedereen gaatjes, ze moeten natuurlijk nog flink wat oefenen :P
https://www.nu.nl/gezondh...ar-boren-en-verdoven.html
De tandartsen zijn er alleen Not Amused and Officially Pissed Off over: https://www.nu.nl/politie...ienisten-laten-boren.html ;)

Virussen? Scan ze hier!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • osmosis
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 16-06 13:07
Stop een lepel honing in je mond. Kom je er snel genoeg achter of je gaatjes hebt!

Of een second opinion kan nooit kwaad.

Iets wat ik sinds me vorige tandarts zeker kan aanraden.
De vorige is letterlijk bijna me dood geworden |:(
Loeiende pijn, naar tandarts, 'zenuw pijn'
Echter, niet echt spoedeisend dus tot over 3 weken, recept met pijnstillers mee gekregen.
Week 2, hoge koorts en delirium, onregelmatige hartslag. in en uit bewustzijn.
Spoedopname ziekenhuis. Bleek een abces onder mijn verstandskies te zitten.
Dusdanig dat ik acute bloedvergiftiging had opgelopen

[ Voor 65% gewijzigd door osmosis op 25-01-2018 17:33 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nature
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 14-06 21:43
Mijn vriendin kwam vandaag met een rekening binnen zij zit bij een andere tandarts, €428 ze is 20 min binnen geweest. Een bon met een waslijst behandelingen, ik heb nooit gaatjes vorig jaar has ze ook een rekening van €250 om gaatjes, ze heeft nooit ergens last van, nu moet ze de komende tijd nog 3 behandelingen krijgen in totaal €1600 allemaal om zogenaamde gaatjes.
Het is waanzin, mijn vriendin hoorde ook de assistent vragen of hij haar geld al over had gemaakt.
Ik ga er morgen heen en ik vraag hem of hij wel goed bij zijn hoofd is, wat kan je doen bij iemand in 20 min wat €428 kost. Om alles dat hij zegt gedaan te hebben moet je een halve dag liggen.

Afbeeldingslocatie: https://image.ibb.co/eJL2gw/20180125_174642.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Panzer_V
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 16-06 18:53
Nature schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 18:06:
Mijn vriendin kwam vandaag met een rekening binnen zij zit bij een andere tandarts, €428 ze is 20 min binnen geweest. Een bon met een waslijst behandelingen, ik heb nooit gaatjes vorig jaar has ze ook een rekening van €250 om gaatjes, ze heeft nooit ergens last van, nu moet ze de komende tijd nog 3 behandelingen krijgen in totaal €1600 allemaal om zogenaamde gaatjes.
Het is waanzin, mijn vriendin hoorde ook de assistent vragen of hij haar geld al over had gemaakt.
Ik ga er morgen heen en ik vraag hem of hij wel goed bij zijn hoofd is, wat kan je doen bij iemand in 20 min wat €428 kost. Om alles dat hij zegt gedaan te hebben moet je een halve dag liggen.

[afbeelding]
Vijf gaatjes vullen in 20 minuten? Dat lijkt mij sterk.....

Ik doe wat ik kan, zodoende blijft er veel liggen.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nature
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 14-06 21:43
Panzer_V schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 18:13:
[...]


Vijf gaatjes vullen in 20 minuten? Dat lijkt mij sterk.....
Mij ook en bij haar vorige tandarts had ze nooit gaatjes en ik heb nooit gaatjes we poetsen en flossen samen, ik kan hier zo kwaad om worden. Hij begon ook over eetmomenten dat een mens maximaal 7 eetmomenten moet hebben ofzo, heel vaag. En dat zijn kind een paar keer sinaasappelsap had gedronken en daardoor 4 gaatjes had.
Dat is de verkooptruc min of meer van ''Ik heb hem zelf ook'' zeg maar, het is gewoon een oplichter volgens het boekje, en ook dat de assistent met haar erbij vroeg of hij haar salaris al had betaald dat maakt het hele plaatje compleet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • s0ulmaster
  • Registratie: Juni 2012
  • Laatst online: 16-06 17:45
wildhagen schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 17:20:
[...]

De tandartsen zijn er alleen Not Amused and Officially Pissed Off over: https://www.nu.nl/politie...ienisten-laten-boren.html ;)
Een quote uit het artiekel:
"Zo weet de patiënt helemaal niet meer waar hij aan toe is.''

Als ik dat hier zo lees weten mensen dat nu al totaal niet. Ik moet zeggen dat een tandarts voor mijn gevoel net zo vaag is de communicatie als bennie de auto beunhaas van om de hoek 8)7

tijd voor wat klusjes!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Antique
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 17-05 22:19
Blue-eagle schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 11:02:

Sinds mijn nieuwe tandarts had ik een aantal gaatjes laten vullen en een paar kronen laten zetten. En ik ben bezig gegaan met flossen. Als ze nu bezig gaan met die stalen haakjes en schuurmachines dan bloedt mijn tandvlees niet meer.
Is de hoeveelheid bloed op controle werkelijk een maat voor hoe goed je eigen dagelijkse onderhoud is geweest? Ben benieuwd of meer mensen die ervaring hebben.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cyb
  • Registratie: Augustus 2002
  • Niet online

Cyb

Dit soort ervaringen zou je eigenlijk ook hier moeten delen: https://www.zorgkaartnederland.nl/ waar je medische specialisten bij naam een review kan geven.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Blue-eagle
  • Registratie: September 2000
  • Niet online
Antique schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 18:24:
[...]
Is de hoeveelheid bloed op controle werkelijk een maat voor hoe goed je eigen dagelijkse onderhoud is geweest? Ben benieuwd of meer mensen die ervaring hebben.
Geen idee, maar voorheen bloedde ik als een rund. Tegenwoordig niet meer of nauwelijks. Ik weet nog toen ik begon met flossen: de eerste week was een rode gootsteen in de douche. Tegenwoordig stelt het niets meer voor. Da's heel simpel uit te leggen: vroeger was mijn tandvlees eigenlijk permanent ontstoken, en nu niet meer.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jeroenneman
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 03-05-2024

Jeroenneman

Pre-order/Early Acces: Nee!

Nature schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 18:06:
Mijn vriendin kwam vandaag met een rekening binnen zij zit bij een andere tandarts, €428 ze is 20 min binnen geweest. Een bon met een waslijst behandelingen, ik heb nooit gaatjes vorig jaar has ze ook een rekening van €250 om gaatjes, ze heeft nooit ergens last van, nu moet ze de komende tijd nog 3 behandelingen krijgen in totaal €1600 allemaal om zogenaamde gaatjes.
Het is waanzin, mijn vriendin hoorde ook de assistent vragen of hij haar geld al over had gemaakt.
Ik ga er morgen heen en ik vraag hem of hij wel goed bij zijn hoofd is, wat kan je doen bij iemand in 20 min wat €428 kost. Om alles dat hij zegt gedaan te hebben moet je een halve dag liggen.

[afbeelding]
Is een tandarts niet verplicht om je boven 250 euro op de hoogte te stellen van de kosten? Erg apart dat een tandarts denkt een bedrag van >400 euro te kunnen incasseren, zonder dit eerst duidelijk te overleggen met de patiënt.

Bij onrechtmatig declareren kun je ze aangeven bij de NZa. Die hebben snel genoeg door of een tandarts 2x zoveel declareert als zijn collega in de buurt.

[ Voor 7% gewijzigd door Jeroenneman op 25-01-2018 19:02 ]

| Old Faithful | i7 920 @ (3,3Ghz) / X58 UD4P / GTX960 (1,550Mhz) / CM 690 | NOVA | i5 6600K (4,4Ghz) / Z170 Pro Gaming / GTX 960 (1,500Mhz) / NZXT S340


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _JGC_
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 07:18
Panzer_V schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 18:13:
[...]


Vijf gaatjes vullen in 20 minuten? Dat lijkt mij sterk.....
Mijn nieuwe tandarts rekende 50 minuten voor 3 vullingen incl verdovingen. Ik zeg tegen hem dat ik onverdoofd wil, maakt ie er 40 van.
Uiteindelijk in 30 minuten 4 vullingen. Was recordtempo, vond ie zelf ook.
5 vullingen met verdoving in 20 minuten bestaat niet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nature
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 14-06 21:43
Jeroenneman schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 19:00:
[...]


Is een tandarts niet verplicht om je boven 250 euro op de hoogte te stellen van de kosten? Erg apart dat een tandarts denkt een bedrag van >400 euro te kunnen incasseren, zonder dit eerst duidelijk te overleggen met de patiënt.

Bij onrechtmatig declareren kun je ze aangeven bij de NZa. Die hebben snel genoeg door of een tandarts 2x zoveel declareert als zijn collega in de buurt.
Dit was nog niet eens de enige rekening, ze heeft er nog 3 mee. In totaal €1600 de anderen zijn toekomstige behandelingen, eentje bij van €560 volgende week. Echt wat denkt hij nou, en mijn vriendin die wist het ook niet, normaal ben je gewend een tandarts te vertrouwen. Allemaal voor gaatjes een totaal van €1600, je zou denken dat je 20 jaar op straat moet hebben geleefd voor zo'n behandeling.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jeroenneman
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 03-05-2024

Jeroenneman

Pre-order/Early Acces: Nee!

Zonder eerst een offerte te overleggen had die man niets mogen doen. Ik zou hem opbellen en zeggen of hij wel weet wat hij mag declareren en dat je het zeer twijfelachtig vindt. Anders even een belletje naar het tandarts informatie punt.

| Old Faithful | i7 920 @ (3,3Ghz) / X58 UD4P / GTX960 (1,550Mhz) / CM 690 | NOVA | i5 6600K (4,4Ghz) / Z170 Pro Gaming / GTX 960 (1,500Mhz) / NZXT S340


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Uthog
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 20-08-2024
Laat jouw vriendin een andere tandarts om een second opinion vragen, of die gaatjes er idd zitten en of ze recentelijk gevuld lijken.

Lijkt er sterk op dat haar tandarts haal probeerd te flessen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 224360

Die factuur is wel genieten hoor (niet voor je vriendin). Voor zo'n foto ben ik bedragen van 16 tot 20 euro gewend. Nog los van alle andere onzin die reeds gemeld is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nature
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 14-06 21:43
Uthog schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 19:26:
Laat jouw vriendin een andere tandarts om een second opinion vragen, of die gaatjes er idd zitten en of ze recentelijk gevuld lijken.

Lijkt er sterk op dat haar tandarts haal probeerd te flessen.
Jeroenneman schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 19:25:
Zonder eerst een offerte te overleggen had die man niets mogen doen. Ik zou hem opbellen en zeggen of hij wel weet wat hij mag declareren en dat je het zeer twijfelachtig vindt. Anders even een belletje naar het tandarts informatie punt.
Ik ben zover dat er geen enige andere mogelijkheid is dan dat hij haar probeert te flessen, second opinion of bellen met een instantie doe je als er nog een mogelijkheid is dat het wel klopt. Ik ga daarheen en ik vraag de echte rekening, overtuigend en resoluut zegmaar. Die betaal ik en dat is de laatste keer dat ik met hem te maken heb. Unive ga ik ook inlichten, dan kunnen zij ook hun declaraties nazien die van hem zijn gekomen, bij een review site stond al iemand met een soortgelijke situatie en ook om gaatjes.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jeroentjuh82
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 21:35
Ik ga nu ook een second opinion overwegen. Ik zit al wel een paar jaar bij deze man, die richting pensioensleeftijd gaat, maar heeft me vorig jaar of het jaar ervoor 2tal begroting gegeven waaronder een kroon. Ik kan niet zeggen dat ie wat aan me wil verdienen want het is niet altijd raak geweest als ik kwam.


Ik heb heel lang bij een andere tandarts gezeten die jonger was en nooit bedacht zou hij gelijk hebben?bij hem waren ze thuis ook klant en ik dus van jongs af aan ook dus dan werd het door hun betaald de langste periode

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • sambalbaj
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online
Ha heel herkenbaar. Oude tandarts, hoofd tandheelkunde faculteit ging met pensioen, nagenoeg niets. Nieuwe, jonge tandarts binnen de opleiding gezien als toekomstig hoogleraar, vindt eerste 2 jaar vrij veel maar daarna is het ook naar nagenoeg niets gedaald. Was er eerst totaal niet blij mee, maar nu ik aan z'n methode gewend ben die inderdaad afwijkt van de oude is het ook wel prima zo.

Heb meer moeite met het 'bek verbouwen' van zo'n mondhygiëniste preventieassistente.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SinergyX
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 20:24

SinergyX

____(>^^(>0o)>____

Nu ik zo'n factuur zie, zie ik meer op tegen naar de tandarts gaan vanwege kosten, dan vanwege pijn ofzo.

(wel mazzel, wilde m'n aanvullende tand verzekering eruit halen, maar laat ik nog maar even zitten :P)

[ Voor 15% gewijzigd door SinergyX op 25-01-2018 20:04 ]

Nog 1 keertje.. het is SinergyX, niet SynergyX
Im as excited to be here as a 42 gnome warlock who rolled on a green pair of cloth boots but was given a epic staff of uber awsome noob pwning by accident.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HKLM_
  • Registratie: Februari 2009
  • Nu online
Nature schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 19:08:
[...]


Dit was nog niet eens de enige rekening, ze heeft er nog 3 mee. In totaal €1600 de anderen zijn toekomstige behandelingen, eentje bij van €560 volgende week. Echt wat denkt hij nou, en mijn vriendin die wist het ook niet, normaal ben je gewend een tandarts te vertrouwen. Allemaal voor gaatjes een totaal van €1600, je zou denken dat je 20 jaar op straat moet hebben geleefd voor zo'n behandeling.
Er is bij mij al flink wat verbouwd in het gebit maar degelijke rekeningen heb ik nog nooit gezien voor het vullen van gaatjes. Mijn kroon was met 600 de duurste maar dit kan echt niet kloppen.

Cloud ☁️


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Awoodentree
  • Registratie: Mei 2010
  • Niet online
Nature schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 18:06:
Mijn vriendin kwam vandaag met een rekening binnen zij zit bij een andere tandarts, €428 ze is 20 min binnen geweest. Een bon met een waslijst behandelingen, ik heb nooit gaatjes vorig jaar has ze ook een rekening van €250 om gaatjes, ze heeft nooit ergens last van, nu moet ze de komende tijd nog 3 behandelingen krijgen in totaal €1600 allemaal om zogenaamde gaatjes.
Het is waanzin, mijn vriendin hoorde ook de assistent vragen of hij haar geld al over had gemaakt.
Ik ga er morgen heen en ik vraag hem of hij wel goed bij zijn hoofd is, wat kan je doen bij iemand in 20 min wat €428 kost. Om alles dat hij zegt gedaan te hebben moet je een halve dag liggen.

[afbeelding]
Ik zou ook navragen waarom hij bij dezelfdfe elementen/tanden (zowel 25 als 26) twee keer een tweevlaksvulling (v92) declareert in plaats van één meervlaksvulling (v94).

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • weebeast
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 07-04 09:03
Awoodentree schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 20:24:
[...]


Ik zou ook navragen waarom hij bij dezelfdfe elementen/tanden (zowel 25 als 26) twee keer een tweevlaksvulling (v92) declareert in plaats van één meervlaksvulling (v94).
Mag je alleen in rekening brengen als de restauraties met elkaar verbonden zijn. Anders worden het twee tweevlaks

En ja er wordt ook gekeken naar hoeveel het tandvlees bloedt. Geeft aan hoe ontstoken het tandvlees is

[ Voor 11% gewijzigd door weebeast op 25-01-2018 20:32 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • naitsoezn
  • Registratie: December 2002
  • Niet online

naitsoezn

Nait Soez'n!

Ik heb sinds een jaar of vier geen 'vaste' tandarts meer: Zit in een vrij grote praktijk waar schijnbaar een hoog verloop is, want heb in de afgelopen 7 / 8 keer ongeveer 5 verschillende tandartsen gehad. Bij mij allemaal jonge lui (die gast die ik afgelopen keer had kon ik niet weer krijgen bij de volgende controle, want dan was ie een half jaar 'op reis' :X ), maar merk weinig van de neiging die hier opgemerkt wordt van jonge tandartsen om dingen op te merken die anderen niet opmerken.

Wel merk ik dat ik ouder wordt, en dus dat de kans groter wordt dat ik af en toe een gaatje krijgt. Want dat is een factor die vaak vergeten wordt: Je tandarts mag dan veranderen, maar je gebit doet dat natuurlijk ook. En dat je de afgelopen X jaar geen gaatjes hebt gehad zegt niets over de komende X jaar. Plus: de verhalen dat het vaker voorkomt is imho prima te verklaren door het moment waarop de meeste mensen hun vleugels uitslaan (en daarmee vaak wisselen van tandarts).

't Het nog nooit, nog nooit zo donker west, of 't wer altied wel weer licht


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FlipFluitketel
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 20:32

FlipFluitketel

Frontpage Admin
Toevallig afgelopen maandag voor de 2e keer bij een nieuwe tandarts geweest en ook hier was het raak. In de achterste kiezen zijn de groefjes wat zwart (of hoe je het ook wilt omschrijven). Voor zover ik me kan herinneren heb ik dat al aardig wat jaren en is er nooit wat over gezegd en nu moeten er ineens 3 gevuld worden.

Mijn vorige tandarts had een eigen praktijk maar ivm 3 kinderen wilde ze zich wat minder met de administraties bezig gaan houden en is ze samen gaan werken met nog 2 andere tandartsen. Vrij snel na de start van die samenwerking is zij er ook al vertrokken (onenigheid over iets) en sinds een half jaar heeft ze weer een eigen praktijk (met nog 1 andere tandarts). Van die 3 tandartsen werkt er geen enkele meer bij de praktijk. 7(8)7

Vorige keer had ik op zich nog wel vertrouwen in mijn nieuwe tandarts maar ik begin nu ook steeds meer te twijfelen om toch maar naar mijn oude tandarts terug te gaan. Nadeel is dat ze nu 15km verderop zit ipv 2km. Andere optie zou zijn om naar de tandarts hier in het dorp te gaan, dan is het maar 700m. :P

There are only 10 types of people in the world...those who understand binary and those who don't.
Jeremy Clarkson: It’s, um, a mobile phone holder, or as Richard Hammond calls it, a seat!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gerrit T.
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 22-07-2024
In mijn jeugd had ik een tandarts die overal gaatjes zag. En maar boren.
Hij rekende wel verdoving maar voerde die nooit uit. Fraude was zijn pensioenvoorziening.
Voordeel: ik heb nog steeds nooit verdoving nodig. Already been through hell.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nature
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 14-06 21:43
HKLM_ schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 20:02:
[...]


Er is bij mij al flink wat verbouwd in het gebit maar degelijke rekeningen heb ik nog nooit gezien voor het vullen van gaatjes. Mijn kroon was met 600 de duurste maar dit kan echt niet kloppen.
Ik keek ook al een wortelkanaalbehandeling is goedkoper en dat soort dingen, het is gewoon rot je probeert het gewoon leuk te houden met zijn allen en dan heb je zoiets. Moet je boos zijn en het regelen en waarvoor, een tandarts verdient toch wel genoeg?

Edit: Ik heb ook in mijn telefoon bewijs, de afspraak was 14:45, ze belde mij om 14:52 toen ze de verdoving hadden gegeven, bij mijn vriendin duurt het wat langer door schildklieraandoening, dus belde ze mij. en om 15:40 belde ze dat ze in de Albert hein was dus was ze zeker voor 15:30 klaar daar waarvan ze ook nog even met de assistente praatte.

[ Voor 23% gewijzigd door Nature op 25-01-2018 22:13 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 457607

Mijn ervaring is juist dat de oudere tandartsen ingeslapen zijn. Varen op routine, wat ze 40 jaar geleden geleerd hebben en ook de instrumenten zijn vaak achterhaald.

Daar kwam ik achter bij een bezoek aan een noodtandarts. Jonge knaap, geheel nieuwe praktijk. Pijnloze behandeling met duidelijke communicatie en aandacht voor de patient. Was een genot vergeleken met de oude bruut die ik had.

Die oudjes hebben hun geld er allang uit en investeren nergens meer in. Ik heb veel liever een jongere tandarts. En wat betreft gaatjes: ik heb voldoende zenuwontstekingen gehad om ieder gaatje, hoe klein dan ook, per direct te laten vullen. Een gaatje vult zichzelf niet, dus het moet toch een keer gebeuren.

Wanneer iemand zonder overleg even voor 500 euro in je bakkes sleuteld, dan heb je te maken met een oplichter en zou ik iedere stap overwegen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sypie
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online
Ach, we gaan het over tandartsen hebben op de vroege vrijdagochtend. Leuk.

"Vroeger": 40/50-er die wel van een potje boren hield. Als kind vaak wat gehad en er werd nooit gevraagd naar een verdoving. De beste man kon zo naar "Eigen bek in puin".

Later naar een tandarts geweest die op een industrieterrein zat. Hij zat daar niets voor niks bleek later. Er werden preventief röntgenfoto's gemaakt, ieder bezoek weer. Waarop ik al zoiets had van "als je het niet kunt zien dan is er toch niks aan de hand?". Bleek dat dit een mooi factuur-item was voor de praktijk.

Later zijn we verhuisd naar Nijkerk en door een spoedgevalletje een tandarts gevonden in Putten. Een geweldige tandarts. Dame, jaar of 50 schat ik zo die samen met haar man de toko runt. Zij is tandarts en hij is de telefonist en receptionist. Er loopt een derde bij als assistente.
Omdat het om een noodgeval ging in een weekend werd er een passende tijdelijke oplossing geboden. Kort daarna is dit netjes opgelost. Door deze ervaring hebben we deze tandartsenpraktijk aangehouden, ook nu we in Zwolle wonen.

Nog steeds gaan we 1 keer per jaar, het voelt bijna als een dagje uit. De telefonist weet na een jaar exact nog wat voor werk we doen, waar we wonen, wat we een jaar daarvoor besproken hebben en dergelijke. Onvoorstelbaar! (volgens mij houdt hij een aparte administratie bij...)

Deze tandarts heeft in 5 jaar tijd 1 keer een fotootje gemaakt, dikke prima. Deze foto stond niet op de factuur, voor mij ook goed. De mevrouw zegt altijd eest even wat ze gaat doen voordat het gereedschap in je mond hangt, dit is ook wel prettig. Vanaf bezoek 1 werd na controle ook altijd even tandsteen verwijderd en de boel eens flink opgepoetst. Allemachtig, nooit geweten dat mijn "schoon" anders is dan dat van de tandarts.

Mijn vrouw heeft in de afgelopen jaren een wortelkanaalbehandeling moeten ondergaan bij deze mevrouw. Als je op internet rond leest kom je allerlei horrorverhalen tegen, ze was op het ergste voorbereid. Achteraf bleek er helemaal niets herkenbaars in te zitten. Het deed geen centje pijn, niks aan de hand anders dan dat het wat meer tijd kostte dan een normale controle.

Deze tandarts zijn wij zo tevreden mee dat we met plezier een half dagje werken overslaan om er heen te gaan. Stukje rijden maar wel een bijzonder fijne tandartsenpraktijk.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _JGC_
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 07:18
Hier van de dorpstandarts in vorige woonplaats uiteindelijk over naar een praktijk met meerdere tandartsen, mondhygiënist en preventie assistent. Tandartsen waren vnml oostblokkers. Eerst een ruige duitser, die komt niet meer aan mijn gebit. Daarna een poolse, daar was ik tevreden over maar die was na een halfjaar weg. En uiteraard elk halfjaar aansturen op voor 90 euro je bek grondig laten reinigen...

Uiteindelijk andere tandarts gezocht, zit nu bij een praktijk met 2 vaste tandartsen, een mondhygiënist en een preventie assistent. Eerste afspraak een stel foto's, duidelijke uitleg erover, daarna 3 gaatjes vullen, tijdens het vullen vond ie nog een twijfelachtige, die ook maar doen? En die 90 euro reiniging elke keer? Die pakt ie zelf bij de controle, paar euro gebitsreiniging voor een beetje tandsteen, net zoals mijn eerste dorpstandarts. Maar dan geen 90 euro maar een tientje.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NeutraleTeun
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 06:42
Hier ook, van nooit niks. Naar een nieuwe tandarts en gelijk alle 4 verstandskiezen trekken.
Naar nu weer een andere, en heb ik opeens een kroon en staat er nog 1 op de planning.

Ach ja, het zal er alleen maar beter op worden denk ik maar zo.
Ook al boren ze voor niks, ze moeten het toch weer opvullen :D

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Piet_Piraat7
  • Registratie: September 2011
  • Laatst online: 16-06 19:13
Zojuist mijn oude tandarts gebeld of ik weer bij hem terug mag. Rij liever een stukje naar een andere stad dan dat ik nog op de fiets spring naar deze.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Davidshadow13
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 23:14
Piet_Piraat7 schreef op vrijdag 26 januari 2018 @ 08:42:
Zojuist mijn oude tandarts gebeld of ik weer bij hem terug mag. Rij liever een stukje naar een andere stad dan dat ik nog op de fiets spring naar deze.
Gelijk heb je. Bij zowel je Tandarts als je Huisarts is vertrouwen enorm belangrijk. Ik heb in mijn hele leven slechts twee tandartsen gehad en ben over allebei uiterst tevreden. De eerste ging met pensioen dus toen via hem tip gekregen voor de nieuwe was toen eind 30, nu midden 40 schat ik en is gewoon een hele fijne man, die goed communiceert en waarvan je weet wat je kunt verwachten.

Ben vorig jaar verhuist en moet nu 30km rijden naar mijn tandarts. Mijn vriend zij dan kom je toch gewoon bij dezelfde als ik, echt no way. Een goede tandarts/huisarts moet je echt koesteren vind ik. Daarbij komt dat je door allemaal opgelicht wordt :P 60 euro voor 5 minuten controle werk ja zo kan ik ook verdienen :)

HD4Life @ Full-HD


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • downtime
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online

downtime

Everybody lies

Als kind een tandarts van het ouderwetse soort gehad. Altijd (te) druk in die praktijk (15-20 minuten wachten op je afspraak was normaal) en altijd viel er wel iets te boren - maar als kind vind je dat normaal. En de omgangsvormen van een dierenarts die alleen met vee werkt. Er kon geen vriendelijk woord vanaf.

Hij werd op een gegeven moment ernstig ziek en werd vervangen door een jonge tandarts die totaal anders was. Nooit meer wachten, hij stond meestal leunend tegen de vensterbank op mij te wachten, en hij maakte eerst even een praatje voordat ie aan de slag ging. Boren gebeurde opeens een stuk minder vaak en klussen die problematisch konden zijn, zoals mijn verstandskiezen, werden aan een chirurg overgelaten.

Na een jaar of 5 verhuisde ik en heb daarna een lange periode (ik schat 8-10 jaar) helemaal geen tandarts gehad. Ik hoorde van vrienden dat hun nieuwe tandarts opeens allerlei problemen vond die de vorige tandarts zogenaamd gemist had en dat schrok me af om ook weer een tandarts te zoeken.
Pas toen een vriend van mij overstapte naar een nieuwe tandarts, en vertelde dat ie daar heel tevreden over was, heb ik daar ook maar een afspraak gemaakt. De eerste keer was spannend, als je jaren niet bij een tandarts bent geweest verwacht je wel wat lijken in de kast, en die tandarts reageerde toen ik dat vertelde ook op een manier van "dat zal een flinke klus worden".

Maar het was een meevaller. Alleen de mondhygiëniste had een flinke klus aan het opgebouwde tandsteen. En ik ga nu al een jaar of 15 naar die tandarts en in al die tijd welgeteld 1 vulling gehad. Ik ben inmiddels gewaarschuwd dat de oude vullingen uit mijn jeugd langzamerhand vervangen moeten worden maar ook die soep wordt blijkbaar niet zo heet gegeten. Na die mededeling is ook alweer een jaar verstreken.

Maar de tandarts compenseert de gemiste inkomsten wel door mij halfjaarlijks naar de mondhygiëniste (in dezelfde praktijk) te sturen. Geen idee of dat echt elk halfjaar nodig is of gewoon inkomen genereert. Maar aangezien ik liever naar de mondhygiëniste ga dan onnodig in m'n gebit laat boren, neem ik het wel voor lief.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SMSfreakie
  • Registratie: Maart 2004
  • Niet online
jaren geleden verplicht moeten wisselen.. tandarts ging met pensioen..
toen had ik ook wel eens een "keer" een gaatje. maar hek die kerel was goed! die deed dat zonder verdovingen.. want dat vond die overbodig.. en daar had die ook gelijk in! daar nooit pijn gehad..

bij de "nieuwe" tandarts vonden ze ook van alles dat beter moest, je kent t wel..
heb ze de wind van voren gegeven.. dat het mijn gebit is, en ik dus nog altijd de baas ben.

nou heb ik geen geweldig gebit, en ben ik misschien ook wel wat laks.. (poets sowieso wel elke avond voor het slapen aan.. maar de overige keren schieten er vaak bij in..)

maar om dan nog elke 6 maanden weer nieuwe foto's willen maken, etc etc, ja daag!
want waarom zou je dan nog zelf kijken.. het excuus voor foto's is immers altijd voor als ik iets NIET goed kan zien...
..
afijn toen ik zij anders trek je de hele troep er maar uit, waren ze snel ingedimt.

nu zit er mooi 3 jaar tussen een set foto's, en als ze gaan lopen "porren" bij een controle omdat er een gaatje zit waar ik van te voren dus nooit last van heb dat ze ook binnen 10 werkdagen kunnen zorgen voor een afspraak anders zit er zo 4 tot 6 maanden tussen voor je aan de beurt bent..

404 Signature not found


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Compizfox
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 23:48

Compizfox

Bait for wenchmarks

PdeBie schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 13:18:
[...]
En als ik een gaatje heb laten herstellen heb ik vaak nog dagen last van de aangepakte kies.
Een paar dagen maar? Als ik een kies laat boren en vullen heb ik daar meestal de komende maanden nog last van (vooral bij temperatuurswisselingen).

Ik wil niemand ergens van beschuldigen, maar ik deel het wantrouwen in tandartsen wel een beetje. Ik heb totaal nergens last van, totdat de tandarts een gaatje ontdekt en die gaat boren en vullen. En vanaf dat moment begint het...

Gewoon een heel grote verzameling snoertjes


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • downtime
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online

downtime

Everybody lies

Is het trouwens gebruikelijk om te verdoven als je gaat boren? Ik heb daar nog nooit een verdoving voor gehad. Alleen maar als er iets getrokken moest worden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sambalbaj
  • Registratie: Maart 2006
  • Niet online
Verdoving wordt meestal gevraagd, of aangeraden soms.

Maar je hebt echt flinke verschillen in tandartsen. Ken er zelf een hoop, sommigen top maar anderen zou ik nooit aan m'n gebit laten zitten al zijn het prima lui. Scheelt ook veel of een tandarts in de maatschap zit of in dienst is bij een maatschap. De eerste mag een hele flinke lening terugverdienen om zich in te kopen maar zit er wel voor de langere termijn en de klantrelatie. De tweede moet zoveel mogelijk geld verdienen voor de praktijk en word daar ook op afgerekend. Dat is vaak een flinke wisseling van de wacht. Preventieassistentes gaan meestal via de laatste manier, vaak ZZP constructie met betalen om gebruik te maken van de praktijk en hun klanten. Dat inkopen in de maatschap gaat om echt flinke bedragen, vaak pensioenvoorziening oude tandartsen. schrok me rot toen ik hoorde wat een kaakchirurg daaraan kwijt was, maar dat zijn ook de allerduursten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Puch-Maxi
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 15-06 19:52
Mijn nieuwe tandarts vroeg ook of ik een verdoving wilde, nooit eerder gehad bij regulier boren. Wel eens bij een wortelkanaalbehandeling, dat was ook wel nodig. Maar het viel me op dat het boren in twee etappes ging, met hoogtoerig freesje door het oppervlak van de tand en het aangetaste materiaal, geen centje pijn. Vervolgens werd er gewisseld met een grovere laagtoerige frees de rest, dat was wel wat gevoelig. Zonder verdoving.

Mijn vorige tandarts deed alles gewoon met dezelfde frees, vol gas, vullen, klaar. Vaak nog tijdens de jaarlijkse controle en met 10 minuten stond je weer buiten. Tegenwoordig mag je een of zelfs twee keer terugkomen :?.

My favorite programming language is solder.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _JGC_
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 07:18
Compizfox schreef op zondag 28 januari 2018 @ 00:36:
[...]

Een paar dagen maar? Als ik een kies laten boren en vullen heb ik daar meestal de komende maanden nog last van (vooral bij temperatuurswisselingen).

Ik wil niemand ergens van beschuldigen, maar ik deel het wantrouwen in tandartsen wel een beetje. Ik heb totaal nergens last van, totdat de tandarts een gaatje ontdekt en die gaat boren en vullen. En vanaf dat moment begint het...
Sowieso kom je met elke vulling een stukje dichter bij de zenuw. Verder wil een kies ook wel eens te dik gelaten worden bij een vulling. Sluit het wel redelijk aan, maar bij kauwen komt er teveel druk op te staan en raakt de zenuw geïrriteerd. Heb dat zelf ook gehad, bij volgende controle aangegeven en stukje eraf, daarna binnen een paar dagen geen klachten meer.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ApexAlpha
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 16-06 07:43
Wat een grappig topic. Ik ben net gewisseld van tandarts en die maakte meteen een afspraak bij de mondhygenieste voor me en die begon met zo een apparaat alles meteen weg te halen.

Ik kon ook duidelijk zien dat er gaatjes zaten op de x-rays en ook het advies mbt witten van een stukje dat ooit afgebroken is was veel anders.

Altijd gewoon vertrouwd op de auroriteit van de andere tandarts en nu ineens een second opinion voor het eerst. Was ook even verbaasd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freakertje
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 16-06 15:34

Freakertje

PC schopt kont, ik nog niet...

toxict schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 08:22:
Tandsteen? Tandplak verwijder je met het tandenpoetsen toch?
;-)
Hoe 'leuk' je opmerking oom bedoeld is, dit geeft onbedoeld een verkeerd beeld aan mensen.
Er is een veelheid aan redenen waarom tandsteen ontstaat, suggereren dat het door verkeerd poetsen komt kan mensen die juist hun best doen en toch tandsteen krijgen onnodig een negatief gevoel geven.

Ik heb zelf ook één specifieke plek (achterste kies links) in mijn mond waar al-tijd binnen een paar maanden tandsteen zit. Hoe goed of slecht ik er ook poets. Waarschijnlijk doordat de speekselklier daar wat actiever is en misschien een net iets andere samenstelling van speeksel maakt. Of doordat ik vaker op de ene zijde slaap dan de andere, waardoor deze kant of droger of natter blijft.
PH waarde van je speeksel heeft invloed op het ontstaan van tandsteen (en gaatjes), ik zag op wiki dat zelfs de hardheid van het kraanwater een beetje van invloed kan zijn.

Moraal van het verhaal, ontstaan van tandsteen kun je verminderen met goed de tandplaque verwijderen, maar echt voorkomen hangt ook zeer af van hoe 'sterk' je gebit is (zie bovenstaande oorzaken en wellicht vergeet ik er nog een paar).

Ik ga een aantal zaken even helemaal anders doen!
Totale Modjesgekte


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sissors
  • Registratie: Mei 2005
  • Niet online
Dat schrijft hij toch helemaal niet? Hij zegt alleen dat tandplak verwijderen iets is wat je met poetsen doet, en tandsteen doet de tandarts. Niet meer, niet minder, en dat klopt gewoon. En als om wat voor reden dan ook tandplak verwijderen niet perfect lukt met poetsen krijg je tandsteen en haalt de tandarts het weg. Vorige week nog geweest, geen gaatjes, wel wat tandsteen verwijderen. Woopdiedoop. Om daar nou een negatief gevoel aan over te houden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Onbekend
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 23:41

Onbekend

...

Ik heb inmiddels mijn 4e tandarts en ik vond ze allemaal beter dan de vorige. :)
Het verschil met mijn laatste tandarts t.o. mijn eerdere tandartsen is dat er nu twee mensen naar mijn gebit kijken i.p.v. 1 persoon. Nu ik op de tandartsen terugkijk zie ik ook de goede punten en slechte punten van de tandartsen naar voren komen. De ene tandarts zegt een prima gebit, en een jaar later bij een andere tandarts waren op de röntgenfoto duidelijk gaatjes te zien die er al wat langer zaten. :(

Als klant weet je nooit of een tandarts jouw gebit correct of incorrect beoordeelt, en het is zeer lastig vergelijken tussen de kwaliteit van tandartsen. Elke tandarts werkt weer op hun eigen manier, en een jonge tandarts heeft weer een andere methode geleerd dan een oudere tandarts.

Speel ook Balls Connect en Repeat


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • weebeast
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 07-04 09:03
Compizfox schreef op zondag 28 januari 2018 @ 00:36:
[...]

Een paar dagen maar? Als ik een kies laten boren en vullen heb ik daar meestal de komende maanden nog last van (vooral bij temperatuurswisselingen).

Ik wil niemand ergens van beschuldigen, maar ik deel het wantrouwen in tandartsen wel een beetje. Ik heb totaal nergens last van, totdat de tandarts een gaatje ontdekt en die gaat boren en vullen. En vanaf dat moment begint het...
Komt door krimpspanning van het vullingsmateriaal. Hierdoor kan het wat gevoeliger zijn na het vullen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dwaas
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 29-05 14:56

dwaas

_

Herkenbaar, maar andersom. Eerst een tandarts die elke keer wel wat bij moest slijpen. “Ja als je hier niet wil zitten had je vroeger beter moeten poetsen.” Nieuwe tandarts checkt ook alles en is niet zo nazi als de vorige. Overstappen loont; wees kritisch!

King for a day,... fool for a lifetime.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • downtime
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online

downtime

Everybody lies

Antique schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 18:24:
[...]
Is de hoeveelheid bloed op controle werkelijk een maat voor hoe goed je eigen dagelijkse onderhoud is geweest? Ben benieuwd of meer mensen die ervaring hebben.
Blue-eagle schreef op donderdag 25 januari 2018 @ 18:53:
[...]


Geen idee, maar voorheen bloedde ik als een rund. Tegenwoordig niet meer of nauwelijks. Ik weet nog toen ik begon met flossen: de eerste week was een rode gootsteen in de douche. Tegenwoordig stelt het niets meer voor. Da's heel simpel uit te leggen: vroeger was mijn tandvlees eigenlijk permanent ontstoken, en nu niet meer.
Ik zie deze posts nu pas. Uit eigen ervaring: Mijn gebit is gewoon goed. Eén vulling sinds m’n twintigste. Maar het tandvlees was wel een issue. Een paar jaar geleden begon de tandarts metingen te doen omdat het tandvlees zich terugtrok en ik kreeg te horen dat we daarvoor “na de volgende controle” een behandeling moesten inplannen.
Van een collega, die volgens mij hetzelfde heeft gehad, had ik jaren eerder al gehoord dat dat pijnlijk en duur is en ik had er echt geen zin in. Dus ik ben na gaan denken of ik zelf nog iets kon doen.

Ik was al vaker gaan poetsen, 2 keer per dag, en nog vaker leek me niet veel toevoegen. Dus ben ik bij gebrek aan betere ideeën (houten) tandenstokers gaan gebruiken om ‘s avonds na het poetsen de ruimte tussen de tanden beter te reinigen. De eerste dagen kwam daar best wat bloed bij vrij, en was het ook wat gevoelig, maar na een week of wat werd dat een stuk beter. Resultaat: Die behandeling is nooit meer ter sprake gekomen want 6 maanden later was het tandvlees er zichtbaar beter aan toe.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ahrnuld
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 12-06 21:20
Compizfox schreef op zondag 28 januari 2018 @ 00:36:
[...]

Een paar dagen maar? Als ik een kies laten boren en vullen heb ik daar meestal de komende maanden nog last van (vooral bij temperatuurswisselingen).

Ik wil niemand ergens van beschuldigen, maar ik deel het wantrouwen in tandartsen wel een beetje. Ik heb totaal nergens last van, totdat de tandarts een gaatje ontdekt en die gaat boren en vullen. En vanaf dat moment begint het...
Maanden? Alle kiezen die bij mij (meer dan 7 jaar geleden!) geboord en gevuld zijn, zijn nog steeds erg gevoelig. Mijn verstandskiezen zijn allemaal getrokken en de plek waar die linksboven zat doet ook nog regelmatig pijn. Bij hoofdpijn/verkoudheid/oorklachten zit de pijn sindsdien altijd daar (het was wel een aardige hak/breekklus met hechtingen). Ik zal wel een extreem gevoelig gebit hebben.

Verder net zo'n verhaal meegemaakt als hier al vaker is gepost:

Tandarts 1: "Niks aan de hand", in al die jaren 1 gaatje gehad.

Tandarts 2: "Dit ziet er slecht uit". Je hebt 7 gaatjes, en die zijn zo erg dat er kronen nodig zijn (dat dus maar even niet gedaan).

Tandarts 3: "Het valt allemaal erg mee", Je hebt 5 gaatjes, waarvan er 3 gevuld zouden moeten worden. De andere twee kijken we nog even aan (nog steeds niks aan gedaan, wel het gaatje van tandarts 1 opnieuw gevuld ondertussen).

Nr. 3 is een goed aangeschreven tandarts die niet alleen vanwege het geld bezig is met zijn vak. Dat was bij nr. 1 en 2 wel heel duidelijk te zien, die hadden echt het beroep gekozen om goed te kunnen verdienen.

Niets...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Compizfox
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 23:48

Compizfox

Bait for wenchmarks

weebeast schreef op zondag 28 januari 2018 @ 10:40:
[...]


Komt door krimpspanning van het vullingsmateriaal. Hierdoor kan het wat gevoeliger zijn na het vullen.
Ik weet het, maar het maakt wel dat mijn ervaring is dat ik steeds zonder klachten naar de tandarts ga en met klachten er weer van terugkom, wat mijn beeld van de tandarts niet echt ten goede komt.

[ Voor 7% gewijzigd door Compizfox op 28-01-2018 18:38 ]

Gewoon een heel grote verzameling snoertjes


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Antique
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 17-05 22:19
downtime schreef op zondag 28 januari 2018 @ 11:21:
[...]


[...]

Ik zie deze posts nu pas. Uit eigen ervaring: Mijn gebit is gewoon goed. Eén vulling sinds m’n twintigste. Maar het tandvlees was wel een issue. Een paar jaar geleden begon de tandarts metingen te doen omdat het tandvlees zich terugtrok en ik kreeg te horen dat we daarvoor “na de volgende controle” een behandeling moesten inplannen.
Van een collega, die volgens mij hetzelfde heeft gehad, had ik jaren eerder al gehoord dat dat pijnlijk en duur is en ik had er echt geen zin in. Dus ik ben na gaan denken of ik zelf nog iets kon doen.

Ik was al vaker gaan poetsen, 2 keer per dag, en nog vaker leek me niet veel toevoegen. Dus ben ik bij gebrek aan betere ideeën (houten) tandenstokers gaan gebruiken om ‘s avonds na het poetsen de ruimte tussen de tanden beter te reinigen. De eerste dagen kwam daar best wat bloed bij vrij, en was het ook wat gevoelig, maar na een week of wat werd dat een stuk beter. Resultaat: Die behandeling is nooit meer ter sprake gekomen want 6 maanden later was het tandvlees er zichtbaar beter aan toe.
Bedankt voor het delen van je ervaring. Waarom tandenstokers en geen flosdraad?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • downtime
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online

downtime

Everybody lies

Antique schreef op zondag 28 januari 2018 @ 17:32:
[...]

Bedankt voor het delen van je ervaring. Waarom tandenstokers en geen flosdraad?
Geen speciale reden. Ik heb flosdraad in het verleden wel eens geprobeerd en het voelde gewoon niet goed. Wel gebruik ik soms van die plastic hengeltjes met flosdraad ertussen (deze) om tussen de voortanden schoon te maken. Daar is gewoon zo weinig speling tussen de tanden dat ik er geen tandenstokers tussen krijg.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • weebeast
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 07-04 09:03
Antique schreef op zondag 28 januari 2018 @ 17:32:
[...]


Bedankt voor het delen van je ervaring. Waarom tandenstokers en geen flosdraad?
Flossen moet via een speciale methode, patiënten vinden dit vaak lastig waardoor het minder vaak wordt geadviseerd. Het is ook minder effectief tegen tandvleesontstekingen dan bijvoorbeeld tandenstokers of ragers.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • LA-384
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 07:22
@Piet_Piraat7
Ik ben zelf werkzaam in eenzelfde werkveld (mondhygienist) en het is een vrij normale gang van zaken. Als ik iemand voor het eerst zie, kijk ik er met verse ogen naar. Alle puntjes van aandacht worden aangepakt. Naarmate ik een patiënt langer onder behandeling heb, leer ik de patiënt steeds beter te kennen en leer ik beter in te schatten wat echte problemen zijn/worden. Dat is namelijk voor iedereen anders. Waar de een slecht poetst en nooit problemen heeft, poetst de ander zich een ongeluk en volgen de gaatjes en tandvleesproblemen elkaar aan de lopende band op. Beetje overdreven, maar er is een duidelijk verschil. Het heeft oa te maken met speekselsamenstelling, eetmomenten en erfelijkheid.

Als mondhygienist ben ik werkzaam in een verwijspraktijk, ik zie patiënten van vele tandartsen en ik kan je zeggen dat de kwaliteit en oplettendheid enorm verschilt en vaak ondermaats is. Het komt vele malen vaker voor dat gaatjes en andere problemen niet door de tandarts worden gezien, dan dat de tandarts handelingen verricht die moeilijk te rechtvaardigen zijn en waar ik mijn vraagtekens bij zet.

Het kan zeer goed zijn dat er veel verdachte plekjes bij je zijn. Vaak zijn dat plekjes bij bestaande vullingen. Waar de oude tandarts deze mogelijk niet gezien heeft (zeker als je binnen 5 minuten weer buiten staat is die kans groot) of deze plekjes "in de gaten houdt" zal de nieuwe tandarts mogelijk sneller willen ingrijpen, omdat deze de historie niet kent. Hij zal liever een gaatje willen repareren nu het klein is, dan over 6 maanden wellicht moeten concluderen dat het te diep zit en er ook een wortelkanaalbehandeling nodig is. Weet dat een gaatje een variërend proces is, in uitzonderlijke gevallen kan het lichaam het herstellen, in veel gevallen schrijdt het langzaam en soms snel voort en kan het in 6 maanden te laat zijn.

Als de nieuwe tandarts röntgenfoto's heeft gemaakt, dan reken maar dat de kans groot is dat er gewoon gaatjes zijn.
Pagina: 1 2 Laatste

Dit topic is gesloten.