De uitgevoerde keuring valt onder punt 3 hier genoemd:robvdheijden schreef op dinsdag 20 februari 2018 @ 10:11:
[...]
Dat is het probleem naar mijn idee, die NEN-norm.
Dit huis is gebouw voordat deze normen bestonden en hoeft hier waarschijnlijk wettelijk gezien niet aan te voldoen. Ik denk ook sowieso dat dit niet te verwijten is aan de vorige bewoners. Daarnaast een overschrijding van 30% bij een dergelijk oud huis valt naar mijn idee wel mee.
Daarom heb redelijke twijfel of een rechter je hierin gelijk gaat geven.
Voor de duidelijkheid je hebt voor 100% de juiste beslissing genomen om dit te laten maken. Zou er anders ook niet met een gerust hart in wonen. En met de punten heb je zeker ook gelijk, ik twijfel alleen of de rechter je hierin gelijk gaat geven.
Ik heb redelijk wat ervaring met verbouwingen/ bouw en het is schokkend hoeveel dergelijke huizen er staan die lang niet aan de huidige normen voldoen.
https://www.nen.nl/NEN-Sh...constructies-NEN-8700.htm
Juist voor bestaande bouw is er een minimumnorm vastgelegd. En nee, wellicht niet te wijten aan de vorige bewoners, maar dat betekent niet dat ze er niet verantwoordelijk voor zijn.
Good taste is for people who can’t afford sapphires