itsalex schreef op dinsdag 3 oktober 2017 @ 09:19:
Ik rij met 130 km/h altijd hybrid omdat elektrisch echt geen zin heeft. Dan kan je bijna gaan kwarteren je range.
Zo schoon is het nou ook niet want waar onze energie vandaan komt, het liefst uit een kerncentrale maar ok, is ook niet zo heel erg fris voor het milieu, hoewel even om de discussie aan te roepen, het gat in de ozonlaag is kleiner geworden.
Zonne energie, waterkracht en windenergie schijnt volgens de geleerden wel schoon te zijn. Daarnaast kun je met centrale opwekking makkelijker de uitstoot 'schoner' maken. Plus de hele discussie over c02 uitstoot, daar is ergens een heel mooi rapport over gemaakt door TNO, waarbij de conclusie was dat zelfs met onze grijze stroom de Co2 uitstoot beduidend lager was met een BEV t.o.v. een fossiele auto.
Ik spreek ook nog uit ervaring over 130 km/h en elektrisch rijden van een vriend die letterlijk stilstond langs de weg omdat die geen elektra meer had. Ik rij hybride waardoor je het gemak van beide hebt, 5 minuten tanken en ik kan 650 km rijden en de elektrische auto kan na 20 min snelladen net 200 km. Ga je gewoon laden dan ben je rustig 6 uur verder voordat je 250 km zou kunnen halen, maar dat haal je toch niet en dat kan je rustig 150 km van maken want 25 km verlies je al want dan MOET je naar een laadpaal en dan rijdt de auto niet tot nauwelijks.
Iets met klok en klepel?
Als voorbeeld de Renault Zoe met 22kWh accu (en dan vanaf 0% gerekend terwijl je 'nooit' met 0% aan komt rijden!):
- 3.7kw lader --> 6-8 uur
- 11 kW lader --> 2-2,5 uur (deze twee kunnen gewoon op een 'normale' huisaansluiting gebruikt worden)
- 22kW lader --> 1 uur (hier heb je een zwaardere aansluiting voor nodig)
- 43 kW lader --> 20- 30 minuten, echt tot 100% laden is hier niet handig aangezien de laatste 15%-20% niet op volle sterkte geladen wordt om de batterij te beschermen.
De meeste openbare laadpalen in Nederland zijn van de 11kW variant. Voor mij zelf geldt dat ik het geluk heb dat ik een eigen oprit heb met een eigen laadpaal. Ik hoef bijna nooit buiten de deur te laden en sta dus gemiddeld genomen 1x per maand bij een snellader en 1x per maand bij een 'langzaam' lader op de bestemming. (ik rij 20k km per jaar) En ik heb nog nooit stil gestaan (met uitzondering van een grote scheur in mijn band...)