Cookies op Tweakers

Tweakers maakt gebruik van cookies, onder andere om de website te analyseren, het gebruiksgemak te vergroten en advertenties te tonen. Door gebruik te maken van deze website, of door op 'Ga verder' te klikken, geef je toestemming voor het gebruik van cookies. Wil je meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons cookiebeleid.

Meer informatie

  • dunklefaser
  • Registratie: oktober 2012
  • Laatst online: 08:45

dunklefaser

Point Of KnowReturn

Ook mijn (lopende) jaaropbrengst is inmiddels gekelderd,
maar zit nog steeds ruim boven de 1.000 kWh/kWp 8) .

2765 kWh/a (1078 Wh/Wp) ABB C11
2721 kWh/a (1061 Wh/Wp) Omnik
Mijn jaarestimate:
2771 kWh/a (1080 Wh/Wp)

Stiekem had ik op 2849 kWh (1111 Wh/Wp) gehoopt ;) .
2016 had ik 2899 kWh (1130 Wh/Wp) ABB C11 *O*

Nobody is perfeckt - But who wants to be Nobody? Fiat LUX!


  • Gasschuif
  • Registratie: augustus 2010
  • Laatst online: 08:36

Gasschuif

6,7 kWp, 3 L/LWPs, Houtkachel

De platdak systeem upgrading hier de afgelopen 3 jaren wordt langzaam zichtbaar.
In 4 stappen de 20 panelen van 175 Wp vergroot naar 245 Wp Panasonic, waarvan de laatste stap in april 2017.
In mei 2017 tot slot een nieuwe SE 5000 HD wave gemonteerd als vervanging van de oude SE 4000.

Nu over 2017: 1012 kWh/kWp gedraaid. De verwachting is dat dit nog wel wat op gaat lopen.
Locatie: Berkel en Rodenrijs.

Gasschuif wijzigde deze reactie 01-01-2018 14:21 (11%)

Als je nergens aan begint zijn de gevolgen niet te overzien. PVoutput Officieel gasloos sinds 04-2016. Producent van kWh's op jaarbasis.


  • Skipper-93
  • Registratie: november 2009
  • Laatst online: 22:50
Iedereen voor alle jaren veel gezondheid en veel energie gewenst!

De opbrengst van december 8)

Zeewolde:
30,36 kWp 17,5 graden Zuid-Oost 315 kWh = 10,37 kWh/kWp
52,78 kWp 22 graden Zuid-Oost 590 kWh = 11,17 kWh/kWp
Windturbine: 235.213 kWh = 276,72 kWh/kWp

De opbrengst van 2017 8)

Zeewolde:
30,36 kWp 17,5 graden Zuid-Oost 24.656 kWh = 812,12 kWh/kWp (Voor 21 mei nog met 22,04 kWp)
52,78 kWp 22 graden Zuid-Oost 52.020 kWh = 985,6 kWh/kWp (Omvormer met minste schaduw 1002)
Windturbine: 1.768.089 kWh = 2080,1 kWh/kWp

PVoutput: One / Two / Wind <- YouTube


  • TFHfony
  • Registratie: januari 2002
  • Laatst online: 01:17

TFHfony

Professional Weirdo

Bavel, bij Breda:

December 2015: 24,7 Wh/Wp
December 2016: 21,3 Wh/Wp
December 2017: 10,8 Wh/Wp

Kortom: een maand om snel te vergeten.

Opbrengst 2016: 1093 Wh/Wp
Opbrengst 2017: 1055 Wh/Wp

Deze cijfers zijn iets anders dan in de Tweakers PVOutput lijst omdat in de loop van het jaar mijn set is uitgebreid..
Op zich ben ik tevreden met het resultaat: Het is 4% lager dan het jaar ervoor, wat niet zo vreemd is gezien de extra schaduw welke op mijn nieuwe panelen valt. Het cijfer wordt dus wellicht nog iets lager want de komende 2 maanden zien die panelen nog steeds geen zon ;-)

Verder wil ik iedereen veel geluk, gezondheid & zon wensen in 2018!

www.file-hunter.com | Mijn zonnepaneeltjes LIVE: http://pvoutput.org/list.jsp?sid=40939


  • Furiousz
  • Registratie: november 2010
  • Laatst online: 23-04 19:45
De opbrengst in december: 43.800kWh / 0.467kWh/kW



Totaalopbrengst 2017 sinds eerste log op PVoutput: 150.461kWh / 0.815kWh/kW

3025Wp ZZW | 11 x REC 275 TwinPeak 2 BLK | SMA Sunny Boy 3.0 | PVoutput


  • Apeldoorn
  • Registratie: november 2015
  • Nu online
Het jaar begonnen met 0,55 kwh/kwp.

3025 wp, z-zw, plat dak, 15 graden hellingshoek


  • Zr40
  • Registratie: juli 2000
  • Laatst online: 22:31

Zr40

heeft native IPv6

Hier in Tilburg 0.537 Wh/Wp. Mooi begin van 2018 :)

10x270 Wp zuid (PVoutput | Live)


  • Rol-Co
  • Registratie: maart 2004
  • Laatst online: 07:41
Gouda 0,83 kWh/kWp
De eerste kWh zijn weer binnen :)

37x 100Wp (mono) @ Stecagrid 3600 Coolcept op 180º zuid Live , Advanced PV Logging


  • Skipper-93
  • Registratie: november 2009
  • Laatst online: 22:50
Tot 13 uur was de zon best veel aanwezig. Daarna was het helaas over met de pieken.

0.493 en 0.667 kWh/kWp

PVoutput: One / Two / Wind <- YouTube


  • JoKo
  • Registratie: februari 2011
  • Laatst online: 08:41

JoKo

Tholen-Zeeland

Redelijke start van het nieuwe jaar, 2.924kWh - 0.826kWh/kW
Tot en met zaterdag nog vallen en opstaan met het weer, daarna zie ik zon in de voorspelling staan.

3.54kWp PVOutput: Tholen Stad Zuid-Oost 147 graden-tilt 40


  • Noord27
  • Registratie: april 2009
  • Laatst online: 23:15
Heerlijke toch zo'n eerste dag van het jaar met veel regen/bewolking en toch nog 3,5kWh binnenhalen. ;)

ELGA ☆ Daikin FTXM35M ☆ MaxiCool 200-LD4 ☆ SMA 5000 TL-21 + 7160Wp Live PVoutput ☆ Prius PHEV Executive


  • Speedy-Andre
  • Registratie: maart 2002
  • Laatst online: 00:58

Speedy-Andre

Satio-X10-SxS-ZL-XA

In Alminder kwam 1,87kWh tussen de bomen door :z

PVoutput oost west, zuid best! Stookt met 2x Tosh Daiseikai 8 3,5kW, SWW Atlantic EXpl3 200l. Gasloos sinds aug 2016


  • Misterpc
  • Registratie: november 2000
  • Laatst online: 23-04 18:16
1 januarie begonnen met 2.75 KWh en het dagtarget van 4.75 KWh ik hoop snel op meer zon

B & W 5,8 KWp solar system oost west


  • M0i
  • Registratie: oktober 2017
  • Laatst online: 23-04 20:08
Iedereen de beste wensen en een zonnig 2018 toegewenst vanuit Grave
Score vandaag: 2,85 kWh, een goed begin van het jaar

  • heho
  • Registratie: januari 2005
  • Laatst online: 23-04 18:36

heho

Ommen, Overijssel

De kruitdampen zijn weer opgetrokken dus iedereen een goed, gezond en zonnig 2018 gewenst !!
December afgesloten met veel regen en 0.19 kWh en 0.06 kWh/kWp
Daarmee was het verreweg de slechtst december voor mijn set (3 jaar). Dit past op zich wel in de balans van 2017 want die was flink minder dan 2016. Rest de vraag: was 2016 zo goed of 2017 zo slecht ? We gaan het zien in 2018 ....

December 2017: 53.55 kWh en 16.84 kWh/kWp
December 2016: 90.59 kWh en 28.49 kWh/kWp
December 2015: 78.55 kWh en 24.70 kWh/kWp

2017 totaal: 3200.43 kWh en 1006.42 kWh/kWp
2016 totaal: 3359.53 kWh en 1056.45 kWh/kWp

2018 begonnen met 1.54 kWh en 0.48 kWh/kWp

12x265W mono, 165° Zuid, helling 35°, SMA 3000TL


  • MieJuul
  • Registratie: januari 2008
  • Laatst online: 04-04 22:12

MieJuul

3970Wp

Allereerst, iedereen de beste wensen en een zonnig jaar gewenst!

Zwijndrecht, December 2017

Schuindak set; 2760Wp, 235 graden WZW, 36 graden hellingshoek.
Totaal opgewekt: 28,8 kWh
Genormeerd: 10,4 kWh/kWp

Platdak setje; 1210Wp, 145 graden ZZO, 20 graden hellingshoek.
Totaal opgewekt: 5,4 kWh
Genormeerd: 4,5 kWh/kWp

2017 was mijn minste jaar tot nog toe

SchuindakPV 2017
Totaal opgewekt: 2362 kWh
Genormeerd: 855,8 kWh/kWp

PlatdakPV 2017
Totaal opgewekt: 920,6 kWh
Genormeerd: 760,8 kWh/kWp

12x SH-230P6 all-black op een Effekta ES3300 live en 22x SM55 op 2 Steca's 500 en 1 Steca 300 live


  • Apeldoorn
  • Registratie: november 2015
  • Nu online
quote:
JoKo schreef op maandag 1 januari 2018 @ 18:35:
Redelijke start van het nieuwe jaar, 2.924kWh - 0.826kWh/kW
Tot en met zaterdag nog vallen en opstaan met het weer, daarna zie ik zon in de voorspelling staan.
Vanaf volgend weekend gaan de dagen ook grofweg per dag 3 minuten lengen, dus zullen we ook weer merken dat de omvormer weer wat langer aan zal blijven.
Hopelijk met een lekker zonnetje de goede kant weer op. :P

3025 wp, z-zw, plat dak, 15 graden hellingshoek


  • anandus
  • Registratie: februari 2001
  • Niet online

anandus

Prime

quote:
drielp schreef op maandag 1 januari 2018 @ 09:30:
[...]


Dat is inderdaad niet zo best. Lijkt op grote schaduwproblemen. Of is er iets loos met je set?
Moeilijk te zeggen van een afstand en met deze beperkte info....
Ah, ik heb een fout gemaakt, dit is alleen wat ik teruggeleverd heb |:( dus de opbrengst was een stuk hoger :)
quote:
Rol-Co schreef op maandag 1 januari 2018 @ 11:29:
[...]

En ook knap om dat na een jaar door te hebben, daar zie je maar weer het nut van pvoutput om te vergelijken.
Ja, daar heb je helemaal gelijk in. Helaas heb ik een Growatt-inverter, wat het een onwijs gehannes maakt om de data af te vangen en te uploaden :/

Mynd you, møøse bites Kan be pretti nasti


  • Rol-Co
  • Registratie: maart 2004
  • Laatst online: 07:41
@anandus

Growatt heeft een eigen website inderdaad maar als je een kWh meter in je meterkast of tussen de aansluitkabel van de omvormer zet en daar een youless aan hangt heb je voor 100,- een logging op pv output met live waarden.
Mooier word het niet.

37x 100Wp (mono) @ Stecagrid 3600 Coolcept op 180º zuid Live , Advanced PV Logging


  • WoudseHoeve
  • Registratie: mei 2012
  • Laatst online: 08:34
afgelopen jaar was niet zo best, scheelt 6.64% Hopelijk wordt 2018 beter!
Wel 3000 kWh over dit jaar, kijken wat ik er voor krijg .....
Jaar opwek estimate percentage
2017 12.861MWh 13.014MWh 98.82%
2016 13.725MWh 13.014MWh 105.46%
2015 13.549MWh 13.014MWh 104.11%

14kWp, Piko 10.1+Piko 4.2, 25kW houtkachel, 120 Heatpipes+1200L Buffer, linkedin pv-output


  • Apeldoorn
  • Registratie: november 2015
  • Nu online
0,60 kwh/kwp vandaag in Apeldoorn.
Voor wat het waard is in dit jaargetijde, niet een onaardige score.

3025 wp, z-zw, plat dak, 15 graden hellingshoek


  • Misterpc
  • Registratie: november 2000
  • Laatst online: 23-04 18:16
1.93 KWh in aalten vandaag ,
wederom donkere bedoeling maar morgen wordt het spoelweer ...

B & W 5,8 KWp solar system oost west


  • Apeldoorn
  • Registratie: november 2015
  • Nu online
Offtopic;

Ben me trouwens weer aan het oriënteren op onze jaarlijkse overstap van energieleverancier. Zie dat Opslag Duurzame Energie en energiebelasting zo'n 7% gestegen is naar € 0,1425 per kwh. Ook de kale energieprijzen zijn hoger dan een jaar geleden, wat maakt dat ik niks meer zie onder € 0,20 per kwh.

Het wordt dus weer echt lucratief om zelf op te wekken. Laat die zon maar schijnen :Y

3025 wp, z-zw, plat dak, 15 graden hellingshoek


  • TFHfony
  • Registratie: januari 2002
  • Laatst online: 01:17

TFHfony

Professional Weirdo

quote:
Apeldoorn schreef op dinsdag 2 januari 2018 @ 16:43:
Offtopic;

Ben me trouwens weer aan het oriënteren op onze jaarlijkse overstap van energieleverancier. Zie dat Opslag Duurzame Energie en energiebelasting zo'n 7% gestegen is naar € 0,1425 per kwh. Ook de kale energieprijzen zijn hoger dan een jaar geleden, wat maakt dat ik niks meer zie onder € 0,20 per kwh.

Het wordt dus weer echt lucratief om zelf op te wekken. Laat die zon maar schijnen :Y
Kijk dan eventueel eens bij VEH. Net hier de overstap geregeld. Tarieven

0,18475 Euro/kWh bij Enkeltarief.
0,18209 Euro/kWh bij Daltarief
0,18742 Euro/kWh bij Hoogtarief

Vaste leveringskosten per maand: 0 Euro
En 30 euro korting als nieuwe klant (en 60 euro als je ook gas af gaat nemen.)
Daar ik een dubbele meter heb en meer opwek in hoog dan ik daar gebruik, is mijn effectieve tarief dus 0,18209 voor al mijn stroom. Dat samen met het feit dat er geen leveringskosten wel (wel netwerkkosten natuurlijk) en de 30 euro korting, ben ik wel blij.

https://www.eigenhuis.nl/collectieve-inkoop-energie

www.file-hunter.com | Mijn zonnepaneeltjes LIVE: http://pvoutput.org/list.jsp?sid=40939


  • Apeldoorn
  • Registratie: november 2015
  • Nu online
Top, VEH.
Niet aan gedacht inderdaad.
Zal eens even kijken, daar.

3025 wp, z-zw, plat dak, 15 graden hellingshoek

@TFHfony

€0,18475 is inc BTW ga ik even van uit. :?
dat geeft mij een terug rekenend naar kale stroom prijs.

€ 0,1459525 (ex BTW)
€ 0,10458 - (EB 2018 in 2017 was dat: € 0,1013)
€ 0,0132 - (ODE 2018 in 2017 was dat: € 0,0074)
---------------
€0.0281725

dat geeft dus een kale elektra prijs van 0,0282 per kWh.
dat is wel heel erg laag, dat is nog nooit zo laag geweest met mijn weten. :?
dit koppelen met vast recht kosten van 0€ en een welkoms bonus van 30€. :?

(ook wetende dat de olie prijs nu van +/-42$ naar de +/-66$ is gegaan, en hoge olie prijs is hoge kolen prijs waar we nog steeds de meeste stroom mee maken, dus ik verwacht juist een prijs stijging van de kale elektra prijs. :? )

of ik maak ergens een fout(niet onmogelijk ben ook maar mens) of dit is tegoed om waar te zijn of een erg creatieve manier van rekenen. :?

7x190Wp(15 graden) + 7x190Wp(45 graden) op oost en 10x300Wp(45 graden) op west. (4kW omvormer)


  • Taan
  • Registratie: januari 2009
  • Laatst online: 19-04 13:40
Nominal power of the PV system: 3.7 kW (CIS)
Estimated losses due to temperature and low irradiance: 6.1% (using local ambient temperature)
Estimated loss due to angular reflectance effects: 4.3%
Other losses (cables, inverter etc.): 0.0% (Zelf ingesteld om de lat een tikje hoger te leggen)
Combined PV system losses: 10.1%

Opbrengst dit jaar 3598 kWh (prognose 3626)
1 % te kort, maar vorig jaar had ik hem over.

3.74 kWp SF op 12o O/W. Omgeving Amsterdam


  • M0i
  • Registratie: oktober 2017
  • Laatst online: 23-04 20:08
Vandaag nog niet de helft van gisteren 1,24 kWh.

  • habbekrats
  • Registratie: december 2002
  • Laatst online: 21:56
PV 3,4 kW, 180Graden 45 < 2016 ook iets minder als 2016.

2017 3.922MWh 3.160kWh/kW
2016 4.061MWh 3.263kWh/kW

Vandaag een goede dag 6.780kWh 1.994kWh/kW , nu maar hopen dat januari beter gaat als december

habbekrats wijzigde deze reactie 02-01-2018 19:37 (30%)

http://www.pvoutput.org/list.jsp?id=46229&sid=42168


  • jerh
  • Registratie: mei 2015
  • Laatst online: 06:28
2017 6.809MWh 2.657kWh/kW
2016 7.169MWh 2.790kWh/kW

ruim 5 procent minder dan vorige jaar. Wat ik niet begrijp is dat het knmi het een zonovergoten jaar noemt en je iedereen een slechtere score dan in 2016 ziet neerzetten:

http://www.knmi.nl/over-h...vergoten-en-vrij-nat-2017

  • Grolsch
  • Registratie: maart 2003
  • Laatst online: 08:47
Ze leggen het anders aardig goed uit in dat artikel.

Zal wel niet verzonnen zijn :?

zon aan de kust

Met landelijk gemiddeld 1765 uur zon was 2017 zeer zonnig. Normaal is 1644 uur. Vooral het voorjaar was zonovergoten. Aan de kust scheen de zon het meest. December was de enige echt sombere maand.

  • Rol-Co
  • Registratie: maart 2004
  • Laatst online: 07:41
quote:
Grolsch schreef op dinsdag 2 januari 2018 @ 20:17:
Ze leggen het anders aardig goed uit in dat artikel.

Zal wel niet verzonnen zijn :?

zon aan de kust

Met landelijk gemiddeld 1765 uur zon was 2017 zeer zonnig. Normaal is 1644 uur. Vooral het voorjaar was zonovergoten. Aan de kust scheen de zon het meest. December was de enige echt sombere maand.
En dat is een artikel uit spanje of zo :+ nederland kan het niet zijn gezien de mindere opbrengst bij iedereen of had 2016 nog meer dan 1765 uur.

37x 100Wp (mono) @ Stecagrid 3600 Coolcept op 180º zuid Live , Advanced PV Logging


  • Speedy-Andre
  • Registratie: maart 2002
  • Laatst online: 00:58

Speedy-Andre

Satio-X10-SxS-ZL-XA

1,983kWh in Alminder, we gaan vooruit :+

PVoutput oost west, zuid best! Stookt met 2x Tosh Daiseikai 8 3,5kW, SWW Atlantic EXpl3 200l. Gasloos sinds aug 2016


  • jerh
  • Registratie: mei 2015
  • Laatst online: 06:28
quote:
Rol-Co schreef op dinsdag 2 januari 2018 @ 20:26:
[...]

En dat is een artikel uit spanje of zo :+ nederland kan het niet zijn gezien de mindere opbrengst bij iedereen of had 2016 nog meer dan 1765 uur.
helemaal mee eens, ik heb niet het beeld dat iedereen vorige jaar riep dat het een hosanna jaar was. Maar dat is natuurlijk al weer even geleden.....

Tja en aan de kust, maar je mag van de KNMI toch wel verwachten dat ze een representatief beeld van Nederland schetsen.

  • Grolsch
  • Registratie: maart 2003
  • Laatst online: 08:47
En veel zon staat niet garant voor veel PV opbrengst, als dat in de winter is heb je er niet zoveel aan.

Het artikel heeft het over het voorjaar, in de zomer (mei/juni/juli) was beter geweest ;)

  • hjs
  • Registratie: juni 1999
  • Niet online
2017 zat op nog geen 93% tov 2016 vwb opbrengst. Hoezo zonovergoten, niet in Hoorn iig.

Gok en steun de NCFS - 1530Wp op het dak in Hoorn.


  • Skipper-93
  • Registratie: november 2009
  • Laatst online: 22:50
2018 begint afgelopen december al een beetje goed te maken :)

0.597 en 0.770 kWh/kWp

Morgen lost de wind de zon af. :Y)
Ik ben wel bang dat dan of de generator te klein is of de wieken te lang :+

PVoutput: One / Two / Wind <- YouTube


  • Zr40
  • Registratie: juli 2000
  • Laatst online: 22:31

Zr40

heeft native IPv6

0.526 Wh/Wp, lijkt op gisteren :)

10x270 Wp zuid (PVoutput | Live)


  • TFHfony
  • Registratie: januari 2002
  • Laatst online: 01:17

TFHfony

Professional Weirdo

quote:
migjes schreef op dinsdag 2 januari 2018 @ 18:59:
@TFHfony

€0,18475 is inc BTW ga ik even van uit. :?
dat geeft mij een terug rekenend naar kale stroom prijs.

€ 0,1459525 (ex BTW)
€ 0,10458 - (EB 2018 in 2017 was dat: € 0,1013)
€ 0,0132 - (ODE 2018 in 2017 was dat: € 0,0074)
---------------
€0.0281725

dat geeft dus een kale elektra prijs van 0,0282 per kWh.
dat is wel heel erg laag, dat is nog nooit zo laag geweest met mijn weten. :?
dit koppelen met vast recht kosten van 0€ en een welkoms bonus van 30€. :?

(ook wetende dat de olie prijs nu van +/-42$ naar de +/-66$ is gegaan, en hoge olie prijs is hoge kolen prijs waar we nog steeds de meeste stroom mee maken, dus ik verwacht juist een prijs stijging van de kale elektra prijs. :? )

of ik maak ergens een fout(niet onmogelijk ben ook maar mens) of dit is tegoed om waar te zijn of een erg creatieve manier van rekenen. :?
LOL... Je hebt helemaal gelijk. Ik heb het net eens even nagerekend, maar ze zijn uitgegaan van de ODE & EB van 2017, terwijl er natuurlijk niemand dus ooit die tarieven aangerekend zal krijgen.
Op basis van de tarieven van 2018 kom ik uit op 0,1946527 Euro/kWh (ipv 0,18475 Euro/kWh) met de eerder genoemde voorwaarden. Nog steeds niet slecht, maar toch echt een cent duurder dan in de .PDF welke ik vanmiddag met de mail heb gekregen:



Ik heb dus maar eens een berichtje naar VEH & NLE gestuurd met het verzoek om uitleg!

www.file-hunter.com | Mijn zonnepaneeltjes LIVE: http://pvoutput.org/list.jsp?sid=40939


  • antonboonstra
  • Registratie: augustus 2002
  • Laatst online: 08:34

antonboonstra

3400 Wp + warmtepomp + Zero SR

quote:
Rol-Co schreef op dinsdag 2 januari 2018 @ 20:26:
[...]

En dat is een artikel uit spanje of zo :+ nederland kan het niet zijn gezien de mindere opbrengst bij iedereen of had 2016 nog meer dan 1765 uur.
Ik geloofde het ook niet echt, dus heb de daggegevens van een aantal weerstations geanalyseerd. De kustplaatsen deden het verhoudingsgewijs wel beter, maar álle weerstations die ik heb bekeken, hadden een lager aantal zonuren dan het gemiddelde van de voorgaande 3 jaren (2014 t/m 2016).

Het KNMI vergelijkt waarschijnlijk met een langjarige gemiddelde en dan zal het wel zonnig zijn geweest. Maar het is dus zeker niet zonnig geweest vergeleken met de 3 voorgaande jaren.

Zon [uren]2014201520162017afwijking
257 WIJK AAN ZEE1.8651.9161.9351.852-2,8%
260 DE BILT1.7871.8561.8111.666-8,4%
270 LEEUWARDEN1.8781.8301.9271.745-7,1%
278 HEINO1.7281.8051.7841.694-4,4%
280 EELDE1.7661.7781.7901.637-7,9%
310 VLISSINGEN1.9222.0072.0311.922-3,3%
344 ROTTERDAM1.8141.8811.9271.781-5,0%
370 EINDHOVEN1.7981.8821.8351.755-4,5%
380 MAASTRICHT1.7791.8811.7161.703-4,9%
GEMIDDELD1.8151.8711.8621.751-5,4%

Edit: En als aanvulling ook de instraling.
Instraling [kWh/m2]2014201520162017afwijking
257 WIJK AAN ZEE1.0901.1151.1121.095-0,9%
260 DE BILT1.0411.0731.0391.020-3,0%
270 LEEUWARDEN1.0631.0511.0731.041-2,1%
278 HEINO1.0331.0531.0481.024-2,0%
280 EELDE1.0301.0201.026994-3,0%
310 VLISSINGEN1.1111.1541.1611.140-0,2%
344 ROTTERDAM1.0671.0991.1001.075-1,3%
370 EINDHOVEN1.0571.1051.0821.070-1,1%
380 MAASTRICHT1.0611.1001.0291.0640,1%
GEMIDDELD1.0611.0861.0751.058-1,5%

antonboonstra wijzigde deze reactie 03-01-2018 11:48 (38%)

Canon EOS 7D + 40D | 10-22 | 17-55 f/2.8 IS | 70-200mm f/2.8L IS II | 430EX | fotoblog | PV output | Tweakers PVOutput lijst


  • hjs
  • Registratie: juni 1999
  • Niet online
Maastricht aan Zee :+

Gok en steun de NCFS - 1530Wp op het dak in Hoorn.


  • Speedy-Andre
  • Registratie: maart 2002
  • Laatst online: 00:58

Speedy-Andre

Satio-X10-SxS-ZL-XA

quote:
Skipper-93 schreef op dinsdag 2 januari 2018 @ 21:14:
2018 begint afgelopen december al een beetje goed te maken :)

0.597 en 0.770 kWh/kWp

Morgen lost de wind de zon af. :Y)
Ik ben wel bang dat dan of de generator te klein is of de wieken te lang :+
Ik reed net richting Lelystad en alle waaiers stonden stil :)

PVoutput oost west, zuid best! Stookt met 2x Tosh Daiseikai 8 3,5kW, SWW Atlantic EXpl3 200l. Gasloos sinds aug 2016


  • The Wizard
  • Registratie: januari 2000
  • Laatst online: 20-04 18:19

The Wizard

Moderator Mobile
Die van @Skipper-93 draait nog gewoon zijn rondjes 😋. De grote jongens draaien ook nog gewoon, maar die kunnen die windbelasting beter aan. Die van @Skipper-93 doet gewoon rond de 850 kW, af en toe pieken van boven de 870 kW. Zou nu niet graag daar bovenin staan 😋

Linkje YouTube: Wind Turbine Live Camera - Zeewolde, The Netherlands

Cut off wind speed is 25 m/s, max zit nu ongeveer op 21/22 m/s.

The Wizard wijzigde deze reactie 03-01-2018 14:24 (23%)

5490 kWp, 3 subsystemen (15x LG 320 Wp / 3x Canadian Solar 230 Wp)


  • Speedy-Andre
  • Registratie: maart 2002
  • Laatst online: 00:58

Speedy-Andre

Satio-X10-SxS-ZL-XA

Het zou kunnen dat je er een mist als je met 130 lang raast :9
De grote stonden stil tussen 11 en 13u.

PVoutput oost west, zuid best! Stookt met 2x Tosh Daiseikai 8 3,5kW, SWW Atlantic EXpl3 200l. Gasloos sinds aug 2016


  • The Wizard
  • Registratie: januari 2000
  • Laatst online: 20-04 18:19

The Wizard

Moderator Mobile
quote:
Speedy-Andre schreef op woensdag 3 januari 2018 @ 14:27:
Het zou kunnen dat je er een mist als je met 130 lang raast :9
De grote stonden stil tussen 11 en 13u.
Ik bedoel de grote jongens bij Zeewolde (Beatrix park en Amalia park), die kan je niet zien vanaf de A6.

5490 kWp, 3 subsystemen (15x LG 320 Wp / 3x Canadian Solar 230 Wp)


  • Speedy-Andre
  • Registratie: maart 2002
  • Laatst online: 00:58

Speedy-Andre

Satio-X10-SxS-ZL-XA

quote:
The Wizard schreef op woensdag 3 januari 2018 @ 14:28:
[...]

Ik bedoel de grote jongens bij Zeewolde (Beatrix park en Amalia park), die kan je niet zien vanaf de A6.
Daar reed ik dan ook niet :+

PVoutput oost west, zuid best! Stookt met 2x Tosh Daiseikai 8 3,5kW, SWW Atlantic EXpl3 200l. Gasloos sinds aug 2016


  • Wailing_Banshee
  • Registratie: november 2002
  • Laatst online: 08:38

Wailing_Banshee

You're Next

Mooie dag gisteren! Toch netjes over de 1kWh/kWp gegaan (1.252kWh/kW).

@Skipper-93 moet toch maar eens een plekje gaan zoeken voor die windmolen, want vandaag schiet het niet echt op :D

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


  • Misterpc
  • Registratie: november 2000
  • Laatst online: 23-04 18:16
hmmmmm volgens de weersvoorspellingen krijgen we meer zon vanaf het weekend , enig nadeel is dat de temperatuur flink onderuit gaat , dus alle energie naar de warmtepomp toe ,
maar goed , de zon is beter dat dit druilweer met veel wind en regen

B & W 5,8 KWp solar system oost west


  • Skipper-93
  • Registratie: november 2009
  • Laatst online: 22:50
@Speedy-Andre, @The Wizard Hier nog geen stilstand gehad.
Boven de 25 m/s stopt hij er inderdaad mee, maar dat moet dan wel voor een bepaalde periode zijn (ik denk 10 seconden lang). Na een poos onder de 20 m/s start hij weer op.
Vanmiddag zag ik een vlaag van 33 m/s, toen gingen de bladen 33 graden uit de wind om het vermogen te begrenzen :X

De meeste molens hier in de buurt hebben een windmeter met een schoepenradje, die meet denk ik minder nauwkeurig windvlagen. Die van ons heeft een Ultrasone windmeter. Daardoor lijkt hij toch langer door te gaan bij windvlagen. Verkeerde bezuiniging dus zo'n analoge meter :P

@Wailing_Banshee Op jouw uitbreiding foto's zag ik een mooie tuin. Deze: https://www.eazwind.com/nl/product/ moet zeker passen O-)

PVoutput: One / Two / Wind <- YouTube


  • Wailing_Banshee
  • Registratie: november 2002
  • Laatst online: 08:38

Wailing_Banshee

You're Next

@Skipper-93 ja, er staan bij ons in de buurt een aantal van die kleine molentjes. Zijn best leuke dingen! Maar ik denk dat onze tuin daar net niet diep genoeg voor is... Als die buren van onze buren eindelijk eens besluiten dat ze dat stuk grond achter onze tuin zouden willen verkopen, dan denk ik dat ik daar wel even hard over ga nadenken.

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


  • Speedy-Andre
  • Registratie: maart 2002
  • Laatst online: 00:58

Speedy-Andre

Satio-X10-SxS-ZL-XA

Ik zie op de dashcam dat de wieken bij @Skipper-93 zowel voor 11u als na 12u (dol) draaiden :9
649Wh in Alminder en mijn camera staat al wat minder te schudden op z'n voet :+ .

PVoutput oost west, zuid best! Stookt met 2x Tosh Daiseikai 8 3,5kW, SWW Atlantic EXpl3 200l. Gasloos sinds aug 2016


  • Zr40
  • Registratie: juli 2000
  • Laatst online: 22:31

Zr40

heeft native IPv6

Vandaag is het droevig geweest. Regen, wind, 0.281 Wh/Wp...

10x270 Wp zuid (PVoutput | Live)


  • Misterpc
  • Registratie: november 2000
  • Laatst online: 23-04 18:16
donkere boel hier in het oosten , 1.15 KWh , wanneer gaan we boven target komen ?
en niet maar 2 keer zoals in december , maar serieus produceren

B & W 5,8 KWp solar system oost west


  • Apeldoorn
  • Registratie: november 2015
  • Nu online
0,1 kwh/kwp in Apeldoorn.
Bijna een nul-dag dus.

3025 wp, z-zw, plat dak, 15 graden hellingshoek


  • M0i
  • Registratie: oktober 2017
  • Laatst online: 23-04 20:08
Gisteren (1,24 kWh) de helft van eergisteren (2,85 kWh), vandaag de helft van gisteren (604 Wh), ik hou mijn hart vast voor morgen.

  • heho
  • Registratie: januari 2005
  • Laatst online: 23-04 18:36

heho

Ommen, Overijssel

Gister prima dagje met 3.51 kWh en 1.10 kWh/kWp
Vandaag moest de opbrengst komen van mijn 2 windtegoeden, de panelen leverden 0.38 kWh en 0.12 kWh/kWp op.

12x265W mono, 165° Zuid, helling 35°, SMA 3000TL


  • Skipper-93
  • Registratie: november 2009
  • Laatst online: 22:50
@Speedy-Andre Ik ga hem denk ik weer naar achteren laten filmen. Voor opzij filmen moet hij hoger in de paal hangen waardoor de trillingen een stuk erger zijn.
Mijn oma kijkt er ook naar en wordt flink kierewiet van de wieken, dat is nog een reden om weer te veranderen :P

De zon mocht er niet zijn vandaag:
0.197 en 0.182 kWh/kWp

PVoutput: One / Two / Wind <- YouTube


  • Misterpc
  • Registratie: november 2000
  • Laatst online: 23-04 18:16
in aalten is het alweer bijna nacht 1.2 KWh wederom erg weinig , het is net december op herhaling
wanneer gaan we de zon weer eens zien ? als ie nog bestaat

B & W 5,8 KWp solar system oost west


  • Apeldoorn
  • Registratie: november 2015
  • Nu online
:O Stilletjes op dit forum.
Vaak een veeg teken....
Klopt ook wel inderdaad met 0,18 kwh/kwp.
Eigenlijk niet het vermelden waard :N

3025 wp, z-zw, plat dak, 15 graden hellingshoek


  • 01001000
  • Registratie: oktober 2001
  • Laatst online: 22:32
04-Jan-18 2.497kWh 0.213kWh/kW
03-Jan-18 2.481kWh 0.212kWh/kW
02-Jan-18 4.626kWh 0.395kWh/kW
01-Jan-18 5.915kWh 0.506kWh/kW

Nog geen knallend begin van het jaar zullen we maar zeggen :/

11.7 kWp PVOutput: KwikCentrale, west-zuid-west


  • Speedy-Andre
  • Registratie: maart 2002
  • Laatst online: 00:58

Speedy-Andre

Satio-X10-SxS-ZL-XA

1,425kWh in Alminder, eens zien hoe lang het >1kWh per dag blijft :P

PVoutput oost west, zuid best! Stookt met 2x Tosh Daiseikai 8 3,5kW, SWW Atlantic EXpl3 200l. Gasloos sinds aug 2016


  • Zr40
  • Registratie: juli 2000
  • Laatst online: 22:31

Zr40

heeft native IPv6

0.237 Wh/Wp vandaag. Kom eens hier met die zon O-)

10x270 Wp zuid (PVoutput | Live)


  • M0i
  • Registratie: oktober 2017
  • Laatst online: 23-04 20:08
561 Wh Vandaag in Grave

  • Skipper-93
  • Registratie: november 2009
  • Laatst online: 22:50
0.332 en 0.266 kWh/kWp

PVoutput: One / Two / Wind <- YouTube


  • TFHfony
  • Registratie: januari 2002
  • Laatst online: 01:17

TFHfony

Professional Weirdo

0.165kWh/kW vandaag hier in het Bavelse.
Onder de 50% Pro Rata gezakt vandaag, maar de maand is nog vroeg. Al zien de voorspellingen er niet echt goed uit voor de komende 2 weken. Hopelijk wordt januari toch wel een stukje beter!

www.file-hunter.com | Mijn zonnepaneeltjes LIVE: http://pvoutput.org/list.jsp?sid=40939


  • Misterpc
  • Registratie: november 2000
  • Laatst online: 23-04 18:16
vandaag in aalten een klein streepje zon gehad 2.5 KWh nog steeds niet echt veel te noemen en onder dagtarget nog altijd

B & W 5,8 KWp solar system oost west


  • M0i
  • Registratie: oktober 2017
  • Laatst online: 23-04 20:08
In Grave 1,58 kWh gescoord vandaag

  • Zr40
  • Registratie: juli 2000
  • Laatst online: 22:31

Zr40

heeft native IPv6

0.530 Wh/Wp. Lekker veel zon met wat regen :)

10x270 Wp zuid (PVoutput | Live)


  • WoudseHoeve
  • Registratie: mei 2012
  • Laatst online: 08:34
0.2 kWh/kWp .....

14kWp, Piko 10.1+Piko 4.2, 25kW houtkachel, 120 Heatpipes+1200L Buffer, linkedin pv-output


  • Speedy-Andre
  • Registratie: maart 2002
  • Laatst online: 00:58

Speedy-Andre

Satio-X10-SxS-ZL-XA

1,362kWh in Alminder, het is even licht geweest :)

PVoutput oost west, zuid best! Stookt met 2x Tosh Daiseikai 8 3,5kW, SWW Atlantic EXpl3 200l. Gasloos sinds aug 2016


  • Apeldoorn
  • Registratie: november 2015
  • Nu online
Hoop echt dat we morgen de zon nou eens een keer gaan zien. Het is weer een grijze bedoeling op de Veluwe.

3025 wp, z-zw, plat dak, 15 graden hellingshoek


  • Misterpc
  • Registratie: november 2000
  • Laatst online: 23-04 18:16
er lijkt "iets" licht door de bewolking te komen met 2.31 KWh maar veel is het nog altijd niet en ook nog geen dagtarget gehaald

B & W 5,8 KWp solar system oost west


  • Speedy-Andre
  • Registratie: maart 2002
  • Laatst online: 00:58

Speedy-Andre

Satio-X10-SxS-ZL-XA

2,537kWh in Alminder, soms een wazige zon is beter dan een felle zon achter de bomen :>

PVoutput oost west, zuid best! Stookt met 2x Tosh Daiseikai 8 3,5kW, SWW Atlantic EXpl3 200l. Gasloos sinds aug 2016


  • Zr40
  • Registratie: juli 2000
  • Laatst online: 22:31

Zr40

heeft native IPv6

Precies 1.00 kWh vandaag. 0.370 Wh/Wp

10x270 Wp zuid (PVoutput | Live)


  • M0i
  • Registratie: oktober 2017
  • Laatst online: 23-04 20:08
1,31 kWh in Grave

  • Apeldoorn
  • Registratie: november 2015
  • Nu online
Apeldoorn: 0.45 kwh/kwp

3025 wp, z-zw, plat dak, 15 graden hellingshoek


  • heho
  • Registratie: januari 2005
  • Laatst online: 23-04 18:36

heho

Ommen, Overijssel

Maar weer even de standen doorgeven van de afgelopen 3 dagen ....
Donderdag: 0.85 kWh en 0.27 kWh/kWp
Vrijdag: 0.88 kWh en 0.28 kWh/kWp
Vandaag: 1.74 kWh en 0.55 kWh/kWp

12x265W mono, 165° Zuid, helling 35°, SMA 3000TL


  • kok36935
  • Registratie: december 2014
  • Laatst online: 21:22

kok36935

Zwolle, Overijssel

Hier in Zwolle 2.63 Kwh = 0,53 kWh/kWp.
Hopelijk heeft januari meer dan 31 dagen.......

Men moet hooien als de zon schijnt. 19 panelen a 260 WP = 4940 WP


  • Skipper-93
  • Registratie: november 2009
  • Laatst online: 22:50
Beide systemen op pagina 1, dan moet het elders flink donker geweest zijn :|

0.606 en 0.595 kWh/kWp

PVoutput: One / Two / Wind <- YouTube


  • 01001000
  • Registratie: oktober 2001
  • Laatst online: 22:32
06-Jan-18 5.080kWh 0.434kWh/kW
05-Jan-18 2.198kWh 0.188kWh/kW

Lijkt nog steeds erg op December :S

11.7 kWp PVOutput: KwikCentrale, west-zuid-west


  • Snarfie31
  • Registratie: april 2014
  • Nu online
Freezing weer hier + strak blauwe lucht = Vermogen. Even 7 dagen verlies ten delen inlopen.

Snarfie31 wijzigde deze reactie 07-01-2018 13:31 (30%)

14 x Suntech STP285 (-87 graden OOZ) - 2 x Bisol BMU250 (180 graden Z) - Omnik 4.0 TL - Soladin 600 - Mijn Omnik Portal


  • Snarfie31
  • Registratie: april 2014
  • Nu online
Tbv de energie opgave 2017 7 kwh verbruikt (vanaf december 300 kwh die ik dreigde over te houden middels hete lucht verwarming afgefakkeld)
En het gasverbruik record laag 890 kuub.

14 x Suntech STP285 (-87 graden OOZ) - 2 x Bisol BMU250 (180 graden Z) - Omnik 4.0 TL - Soladin 600 - Mijn Omnik Portal

quote:
Skipper-93 schreef op zaterdag 6 januari 2018 @ 22:12:
Beide systemen op pagina 1, dan moet het elders flink donker geweest zijn :|

0.606 en 0.595 kWh/kWp
Ja :+

Maar nu is het weer licht @ Winschoten al hier *O*

PClop wijzigde deze reactie 07-01-2018 13:11 (20%)


  • Grolsch
  • Registratie: maart 2003
  • Laatst online: 08:47
Vandaag gaat de beste dag sinds 17-11-2017 worden.

Nu al 5.403kWh 0.772kWh/kW and counting :)

  • Niek_
  • Registratie: februari 2002
  • Laatst online: 07:22
Iemand hier die ook via Sunny Portal van SMA de data bekijkt? Heb sterk de indruk dat er een storing is ofzo, Vanaf 1345 geen nieuwe data op 2 verschillende systemen.

Acties:
  • +1Henk 'm!

  • Misterpc
  • Registratie: november 2000
  • Laatst online: 23-04 18:16
zonet ip het sunnyweb gekeken en hier lijkt het wel goed te gaan tot 14.45u

B & W 5,8 KWp solar system oost west


  • Apeldoorn
  • Registratie: november 2015
  • Nu online
Apeldoorn; 1,05 kwh/kwp.

3025 wp, z-zw, plat dak, 15 graden hellingshoek


  • Atomic2005
  • Registratie: oktober 2009
  • Laatst online: 23-04 18:57

Atomic2005

Ad majorem Dei gloriam

Zo jammer dat mn steile zuid SFjes niet los gelogd worden..

5.002kWh / 3.79kWh/kWp and counting..
virtueel nr1 in de tweakers lijst.

Atomic2005 wijzigde deze reactie 07-01-2018 16:08 (14%)

4000Wp - Omnik 4.0TL - Z-ZO Live PVoutput & 7560Wp - SMA - Oost/West/btjeZuid - Live PVoutput


  • AUijtdehaag
  • Registratie: oktober 2006
  • Niet online

AUijtdehaag

Oost-west zuid-noord is ook ok

@Niek_
Geen problemen hoor op 3 systemen met Sunny portal
Log je niet naar pvoutput?

AUijtdehaag wijzigde deze reactie 07-01-2018 16:15 (102%)

3430 Wp-z 2550 Wp-n op SMA-STP-6000 TL-20: Live PVoutput - 5 kW WP -All electric


Acties:
  • +1Henk 'm!

  • Raymond
  • Registratie: maart 2000
  • Nu online
Vandaag de maandproductie van januari verdubbeld :D

  • Furiousz
  • Registratie: november 2010
  • Laatst online: 23-04 19:45
Sinds begin november niet meer zo'n goede opbrengst als vandaag: 9.241kWh / 3.055kWh/kW (345% van dagtarget :o ). Eindelijk weer eens een negatief verbruik :)

Furiousz wijzigde deze reactie 07-01-2018 16:43 (32%)

3025Wp ZZW | 11 x REC 275 TwinPeak 2 BLK | SMA Sunny Boy 3.0 | PVoutput


  • M0i
  • Registratie: oktober 2017
  • Laatst online: 23-04 20:08
In Grave vandaag 6,47 kWh weten te scoren.

  • Misterpc
  • Registratie: november 2000
  • Laatst online: 23-04 18:16
vandaag in aalten behoorlijk zonnig en koude oosten wind , 4.78 KWh 0.82 KWh/KWp niet slecht

B & W 5,8 KWp solar system oost west


  • hjs
  • Registratie: juni 1999
  • Niet online
5 kWh / 3.3 kWh/kWp

Gok en steun de NCFS - 1530Wp op het dak in Hoorn.


  • Zr40
  • Registratie: juli 2000
  • Laatst online: 22:31

Zr40

heeft native IPv6

He kijk, de zon doet het weer :)

1.004 Wh/Wp (2.71 kWh) :)

10x270 Wp zuid (PVoutput | Live)


  • dunklefaser
  • Registratie: oktober 2012
  • Laatst online: 08:45

dunklefaser

Point Of KnowReturn

7.210kWh (2.811 Wh/Wp) Omnik

Helaas in de ochtend veel wolken.
Maar mijn panelen hebben het licht weer gezien!
Even dan . . .

Nobody is perfeckt - But who wants to be Nobody? Fiat LUX!


  • kok36935
  • Registratie: december 2014
  • Laatst online: 21:22

kok36935

Zwolle, Overijssel

Zwolle
15,11 Kwh = 3,06 Kwh/kWp.
Was al bang dat mijn energiemaatschappij het niet meer aan kon.......

Men moet hooien als de zon schijnt. 19 panelen a 260 WP = 4940 WP


  • heho
  • Registratie: januari 2005
  • Laatst online: 23-04 18:36

heho

Ommen, Overijssel

Prachtige (koude) dag gehad hier.
9.44 kWh en 2.97 kWh/kWp

12x265W mono, 165° Zuid, helling 35°, SMA 3000TL


  • 01001000
  • Registratie: oktober 2001
  • Laatst online: 22:32
07-Jan-18 15.861kWh 1.356kWh/k

Door de ligging effectief vam 11:35 tot 14:35 zon en dan de coniferenhaag/schutting (van zo’n 12-13 meter hoog) van twee huizen verder die er 85% vanaf hakt (verlies ongeveer 1.8 kwh schat ik). Dat zal vanaf Feb waarschijnlijk geen probleem meer zijn, maar nu word de productie hard afgekapt (van 3572 Watt naar 547 Watt het volgende meetpunt). Deze installatie moet het zeker niet van de winter hebben.

Edit, zag met dat het m’n hoogste dagopbrengst is sinds oplevering (15/11) net voor 16 november met 15.7 op de omvormer (vandaag 16.5 op de omvormer gemeld)

01001000 wijzigde deze reactie 07-01-2018 20:29 (15%)

11.7 kWp PVOutput: KwikCentrale, west-zuid-west


  • Niek_
  • Registratie: februari 2002
  • Laatst online: 07:22
quote:
AUijtdehaag schreef op zondag 7 januari 2018 @ 16:10:
@Niek_
Geen problemen hoor op 3 systemen met Sunny portal
Log je niet naar pvoutput?
Ben er helaas nog niet echter hoe ik de data vanuit Sunny Portal of de SMA Sunny Boy 4.0 naar PVOutput krijg. Jij wel?
Pagina: 1 ... 43 ... 71 Laatste


Apple iPhone X Google Pixel 2 XL LG W7 Samsung Galaxy S9 Google Pixel 2 Far Cry 5 Microsoft Xbox One X Apple iPhone 8

Tweakers vormt samen met Tweakers Elect, Hardware.Info, Autotrack, Nationale Vacaturebank en Intermediair de Persgroep Online Services B.V. © 1998 - 2018 Hosting door True

*