Xiaomi heeft drie goedkope smartphones aangekondigd. De Redmi 4A, 4 en 4 Pro kosten omgerekend tussen de 80 en 145 euro, en beschikken over een grote accu, een 5"-scherm en een metalen behuizing. Xiaomi brengt de toestellen alleen in China uit. Het instapmodel, dat voor 499 yuan in de winkels ligt, is de Redmi 4A. Omgerekend en met btw is dat ongeveer 80 euro. Voor dat geld biedt Xiaomi een Qualcomm Snapdragon 425-quadcore, 2GB ram en 16GB opslagcapaciteit, dat met een micro-sd-kaartje uitgebreid kan worden. De camera heeft een 13-megapixelresolutie en het 5"-scherm toont 1280x720 pixels. De accu heeft een capaciteit van 3120mAh. De Redmi 4 beschikt over specificaties die vergelijkbaar zijn met die van de 4A, maar heeft ook een vingerafdrukscanner. Verder is de soc een Snapdragon 430-octacore en heeft hij een hogere accucapaciteit van 4100mAh. Het toestel wordt voor 699 yuan verkocht, wat omgerekend en met btw ongeveer 113 euro is. Het duurste model van de drie, de Redmi 4 Pro, beschikt over een Snapdragon 625-soc, 3GB ram, 32GB uitbreidbare opslagcapaciteit en een 1080p-scherm van hetzelfde 5"-formaat. De camera heeft een 13-megapixelsensor en pdaf. Hij beschikt net als de Redmi 4 over een 4100mAh-accu en een vingerafdrukscanner. De telefoon kost 899 yuan, omgerekend en met btw 145 euro. De telefoons draaien op MIUI 8, dat op Android 6.0 is gebaseerd. Welke frequentiebanden de telefoons ondersteunen, is nog niet bekend. Telefoons van Xiaomi missen vaak ondersteuning voor bepaalde banden die in Europa worden gebruikt, zoals de 800MHz-band. Hoewel deze modellen alleen in China uitkomen, lijkt Xiaomi de mogelijkheden van de internationale markt te onderzoeken. In oktober begon de fabrikant in Polen met de verkoop van Europese versies van de Redmi 3S, Redmi Note 3 en Mi 5. Deze telefoons ondersteunen, in tegenstelling tot hun Chinese tegenhangers, wel alle 4g-banden in Europa. Verder heeft het bedrijf een internationale versie van de Mi Note 2 aangekondigd, die ook alle frequentiebanden ondersteunt. Dit topic is alleen bedoeld voor het bespreken van de Xiaomi Redmi 4A.
Terug naar Inhoudsopgave
De Chinese Redmi 4A versie ondersteunt de volgende frequenties:
Helaas ontbreekt de veel gebruikte band 20 en 8, waardoor 4G beperkt werkt op het netwerk van Tele2, Vodafone, T-Mobile en KPN. De Global Redmi 4A versie ondersteunt de volgende frequenties:
Terug naar Inhoudsopgave Terug naar Inhoudsopgave Mocht er iemand nog tips, aanpassingen of wijzigingen hebben, stuur me dan een DM.
Terug naar Inhoudsopgave |
[Voor 5% gewijzigd door rens-br op 22-03-2017 07:31]