Vervelende verkooptactiek bij Seats and Sofa's: toegestaan?

Pagina: 1 2 Laatste
Acties:
  • 53.781 views

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • shoombak
  • Registratie: September 2008
  • Niet online
Paar jaar geleden ook bij deze toko geweest, redelijk naief nog na de koop van ons eerste huis, maar op de een of andere manier hadden wij gelijk een slecht gevoel. Achteraf blij dat ik niet in zee gegaan ben met deze club, want voor een paar 100 meer heb je vaak een degelijke bank met prima advies, die altijd thuisbezorgd wordt en geen gekke garantieregels.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • ehtweak
  • Registratie: Juli 2002
  • Niet online

ehtweak

ICT opruimer

Alleen al om dit soort ervaringen zou ik met het grootste plezier naar dit soort winkels gaan! Heerlijk. Eens zien wie het beste toneelspelletje kan spelen. Woeha. *O*
(er iets kopen is natuurlijk een ander verhaal)

En ja, al zo vaak meegemaakt. Bij keukenboer, sanitairboer, tegeltoko, meubelzaak, automobielmaffia, etc. :(

Waarom denk je dat mensen steeds meer zaken online kopen? Welnu, het wordt tijd dat de GlaPaJo's een ander vak gaan kiezen. Als je al van 'vak' kunt spreken... ;)

[ Voor 6% gewijzigd door ehtweak op 09-08-2016 09:41 ]

   Mooie Plaatjes   


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • barrymossel
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 17:27
Valandin schreef op maandag 08 augustus 2016 @ 23:10:
Hey Tweakers,

Ik heb net al even gezocht naar ervaringen op internet en op Tweakers, nou bestaat er wel een topic maar die stamt uit 2012, evenals de meeste reviews op internet.

Ik zal even uitleggen waarom ik nieuwschierig naar jullie ervaringen ben..

Vandaag ben ik met mijn vriendin naar een filiaal van Seats & Sofa's geweest, natuurlijk omdat wij op zoek zijn naar een nieuwe bank voor onze woning. Aangezien wij niet van plan zijn om hier meer dan 4 jaar te wonen willen wij wel een beetje op ons budget letten (>800 euro)

De eerste indruk van de zaak was al apart, het feit dat er nergens prijzen genoemd werden en er boekjes gegeven werden waarin je de prijzen kon opzoeken vond ik apart. Wat ik wel weer 'cool' vond was hoe je alle banken kon customizen qua kleuren en materialen.

Toen viel het me op dat de prijzen in de winkel totaal niet overeen kwamen met de prijzen in de folder. In de folder (klikkie) staan sommige banken voor enorm lage prijzen aangegeven, deze waren in de winkel bijna 3-4 keer zo duur.

Nou goed. Een van de medewerkers sprak ons aan om een verhaaltje te doen, wij gaven aan waar we naar op zoek waren en de medewerker wees ons de winkel door. In principe een 'aardige' gast, maar overduidelijke (vieze) verkooptaktieken. Alle punten die op internet genoemd werden over deze zaak kwamen in het gesprek naar boven. 'Ik mag het eigenlijk niet zeggen, maar dit is wel erg slechte stof. Beter betaal je 200 euro extra voor een betere stof die veel langer meegaat' etc. etc.

Verder de winkel doorgelopen en uiteindelijk wel een bank in de uitverkoophoek tegengekomen die voor €600,- weg kon. (Dit model) helaas was deze bank 3 meter 10 breed en pastte deze niet in onze woonkamer. (De woonkamer heeft een L-Vorm en afstand van muur tot buiten-deur is 3 meter 1)

Wij bedankten de verkoper en gaven aan dat wij thuis even gingen hermeten om te kijken of die bank eventueel toch zou kunnen passen en als het zou passen we wel even terug zouden komen.

Vervolgens veranderde de houding van de verkoper compleet, van semi-klantvriendelijk naar aggresieve verkooptechnieken. Hij kwam aan met een 'Ken je het BBL busje? Het be back later busje? Niet? Nee want die bestaat niet, dat is bullshit. Mensen die dat zeggen komen nooit terug. Dus zeg maar gewoon wat het was, was het de prijs?'

Dit houd natuurlijk in dat we nog een flink stuk van de prijs hadden kunnen afpraten, maar de manier waarop stond mij absoluut niet aan. Vooral niet aangezien de prijs mij in de eerste instantie niet eens afschrok, puur het feit dat de bank gewoonweg niet past en ik even moest kijken of het op een of andere manier toch zou lukken. Nu snap ik dat dit wel een standaard zin is om er vandoor te gaan, maar ik had de verkoper in het begin al aangegeven dat 3 meter breed de limiet is.

Dus in het kort wat dingen die mij opvielen;
  • De winkel hanteert geen vaste prijzen. De aanbiedingen/prijzen fluctueren per dag.
  • Er is geen vaste prijs, afdingen kan tot in de eeuwigheid. Per klant dus een andere prijs voor een identiek product.
  • Op de sites staat aangegeven 'Direct uit voorraad leverbaar' terwijl in werkelijkheid alle banken 8 tot 16 weken levertijd hebben.
  • Personeel is redelijk vriendelijk tot ze merken dat je weggaat.
  • Personeel probeert erg op de naiviteit en onzekerheid van de klant in te spelen
  • Op de site staat aangegeven dat er een 11 delig pakket meegegeven wordt terwijl dit in werkelijkheid helemaal niet bij de modellen meegegeven wordt waar dit bij vermeld staat
  • Personeel geeft bij elke klant aan dat de goedkope stof niet deugt.
Wat ik me dan afvraag - mogen deze praktijken legaal gezien wel? Is dit een of ander grijs gebied in de wet?

Er is toch zeker sprake van misleiding. Verder geven de medewerkers bij elke klant aan dat de 'goedkope' uitvoering niet deugd en snel (binnen een half jaar á jaar) kapot zal gaan. Volgens mij hebben wij in Nederland gewoon garantie en mocht de bank binnen die tijd kapot gaan dat er gewoon gratis een vervangend product/reparatie uitgevoerd moet worden. Wat me stoort is dat de medewerkers dus ook aangeven dat ze een product verkopen dat niet deugd. Mag dit?

Verder het geval van de wisselende prijzen per persoon. Mag dit? Stel persoon A koopt bank Y voor 500 euro. Dezelfde middag komt persoon B en die koopt bank Y voor 850 euro. Dan is persoon B toch opgelicht? Of zie ik dit verkeerd.

Ook staat de folder vol met lokkertjes die in werkelijkheid niet waar zijn. De prijzen in de folder zijn niet de prijzen in de winkel. Sommige modellen die bestaan helemaal niet, en andere producten zijn veel kleiner dan op de foto's.

Wat vinden jullie?
En boven alles - levert deze zaak inmiddels kwalitatief goede banken? Waar moet ik op letten? Wat zijn de goede modellen en de minder goede modellen? Of kan ik beter deze zaak volledig ontlopen.
Ik kan Trendhopper aanraden. Duidelijke prijzen en iedere bank is voor dezelfde prijs met veel verschillende soorten stof of leer samen te stellen. Ook erg nette verkopers. Kwaliteit is prima zover ik nu kan beoordelen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wailing_Banshee
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 26-09 10:10

Wailing_Banshee

You're Next

Valandin schreef op maandag 08 augustus 2016 @ 23:10:
<snip>

Wat vinden jullie?
En boven alles - levert deze zaak inmiddels kwalitatief goede banken? Waar moet ik op letten? Wat zijn de goede modellen en de minder goede modellen? Of kan ik beter deze zaak volledig ontlopen.
Ik kan me niet meer herinneren hoe de aankoop van onze banken ging, want dat is ondertussen zo'n 15 jaar geleden (dus waarschijnlijk niet eens meer relevant voor deze tijd :p). Maar ik weet wel dat we die banken nog steeds hebben (2-zits en 3-zits) en dat ze er nog steeds erg goed uit zien. Niets uitgezakt, leer is nog net zo zwart als toen we hem kochten, geen slijtage plek te zien.

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hokkie
  • Registratie: Maart 2008
  • Laatst online: 17-09 07:10

Hokkie

Hello

ehtweak schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 09:35:
Als je al van 'vak' kunt spreken... ;)
Als je (het) goed doet, goed ontmoet en dan is verkoop zeker een vak waar je leuk en waardevol netwerk mee kunt opbouwen. De huidige verkopers, zeker bij dit soort bedrijven (duppie eerste rang) zijn veredelde magazijnmedewerkers (geen waardeoordeel). Hier kan de verkoper ook niets aan doen, hij is per toeval tot verkoper gepromoveerd. Nu moet hij dat compenseren met populaire oneliners, maar dit pakt verkeerd uit...

Aan TS: Negeer deze winkel en steek je energie in een zaak waar je wel 'goed' wordt geholpen. Een goede verkoper zal jullie helpen met het vinden van een mooie bank binnen jullie budget.

 MacBook Air M2  Apple TV 4 64GB  HomeKit  iPhone 13 Pro  Apple Watch Ultra || Pass Labs XA25 || Dynaudio Special Forty || Bluesound Node n130


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • ThinkPad
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 21:20
Bedankt voor het bezorgen van een glimlach op deze regenachtige dinsdagmorgen :)

De Seats 'n Sofas hier was niet veel anders. We gingen er heen om eens te kijken (waren er ook nog nooit eerder geweest). We hadden de sleutels van ons appartement nog niet en wisten dus de afmetingen ook nog niet goed. We hadden dus nog geen idee wat voor formaat bank we wilden hebben. Maar we wilden toch eens kijken wat een bank die we mooi vonden zou kosten.

We kwamen het pand binnen en werden bijna besprongen door de bloeddorstige verkopers. Er werd ons een catalogusmap in de handen gedrukt en de verkoper begon ons rond te leiden. We hadden een mooie bank gezien en gingen er even op zitten. Dit was voor de verkoper (die de hele tijd mee bleef lopen idd) blijkbaar een trigger om gelijk een offerteformulier te pakken. Ik zei dat ik nog niks wilde tekenen omdat we de afmetingen van het appartement nog niet eens wisten. Dat was geen punt, ik kon gewoon de offerte tekenen en dan moest ik maar terugkomen als ik de maten wist zodat ze de opstelling van de bank konden aanpassen. Euh WTF? 8)7

Een bank had ook geen prijs, nee er werd gewoon gevraagd wat je budget was. De verkoper leidde ons rond ("Is dit wat?") en liet ons een bank zien. Het ding moest €1800 kosten. We zeiden dat dit buiten ons budget was. Toen werd ons gevraagd wat ons budget was. Gezegd dat het ± €900 was. Toen konden we hem ook ineens voor die prijs krijgen :')

En natuurlijk was er net een speciale aanbieding ("alleen vandaag!") omdat er een nieuwe fabriek in Duitsland was geopend. En we konden er natuurlijk ook de 235-delige keukenapparatuur set bij krijgen.

Ik vind onderhandelen bij het kopen van een auto o.i.d. nooit zo'n probleem, maar de Seats 'n Sofas heeft naar mijn idee echt walgelijke verkooptechnieken, ik kom er nooit weer. M'n ouders hebben volgens mij wel een hoekbank van Seats 'n Sofas gehad. Die was na een jaar of 5 wel behoorlijk op. Het zitvlak was op meerdere plekken ingezakt en je voelde de veren zitten. Ook was de zwarte stof bijna paars geworden (verf verbleekt geraakt) door de zon.

Wel typisch dat de recensies maar weinig negatieve berichten bevatten.

TL;DR: Vermijd de Seats 'n Sofas en ga gewoon naar een fatsoenlijke zaak als Profijtmeubel o.i.d. waar je wel normaal wordt behandeld en in alle rust kunt kijken.

[ Voor 19% gewijzigd door ThinkPad op 09-08-2016 09:59 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • LopendeVogel
  • Registratie: Juli 2011
  • Laatst online: 27-09 07:15
Miki schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 09:02:
De stijl doet me erg denken aan de keukenboeren uit Kaatsheuvel(Mandemakers en co).

Als je uit jezelf niet assertief bent wordt je geslacht en ga je met een veelste te duur betaalde product naar huis. Even met de baas overleggen is de bekendste smoes om je om de tuin te leiden. Het mag helaas allemaal maar ik zou ver weg blijven van deze toko's. Ze verdienen het niet om te bestaan.
Het kan natuurlijk ook dat ze inspelen op het volk hier.
Het maakt niet uit waar ik kom (waar ze duurdere spullen verkopen) overal proberen mensen wel geld van de prijs af te halen. Ik heb het nog net niet bij de supermarkt meegemaakt dat ze zeggen: ej coca cola 4 euro voor een 6 pack? Ik bied er 3 euro voor... Hoewel ook dit vast wel zal voorkomen.

Niet dat ik het met Seats and Sofa's eens ben (smerige zaak, met 0,0 kwaliteit spul, en in bovenstaand filmpje zie je al genoeg aan hoe de verkopers uitzien.. Stelletje boeven) maar hun gooien gewoon de prijs omhoog zodat de kortingszoekers hun korting krijgen :D

Is dit niet ook die keet waarbij je een scooter kreeg nadat je min 1000 euro oid had uitgegeven? :P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • musiman
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 13-08 14:04

musiman

Mijn wachtwoord is: Welkom01

Een vroegere buurvrouw van mij kocht juist altijd een bank bij S&S. Dit, omdat haar katten de gewoonte hadden om even flink hun nagels in haar bankstel te zetten.

Een dure bank zou daarom voor haar niet geschikt zijn. Zij kocht liever wat vaker een goedkope. Dan heb je ook wat vaker eens wat nieuws in je woonkamer. ;)

Zelf ben ik ooit één keer in die winkel geweest en heb toen besloten er nooit meer te komen. Wat een vreselijke winkel. Waarom ik het een vreselijke winkel vind, is al uitgebreid door iedereen hier aangehaald.

Make music, not war


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CH4OS
  • Registratie: April 2002
  • Niet online

CH4OS

It's a kind of magic

WoonSquare is een vergelijkbare winkel, zelfde soort verkopers, maar met iets betere kwaliteit meubels, naar het schijnt.

Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Facenoise
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 22-08 16:43
Het ook exact zo'n probleem meegemaakt, zie in het krantje een hele mooie bank staan voor ongeveer 400 euro, precies de kleur en stof die ik zocht.

Dan besluit je om langs te gaan met de folder mee, kom bij de verkoper aan en laat hem het plaatje zien, en zegt ah ja deze! loop maar mee mevrouw en meneer, dus wij volgen die gozer de winkel door. Komen we bij de bank aan, maar er zit wel een andere stof op... dus ik wijs hem op het feit dat ik graag deze uit de folder wil, dus met zelfde stof en afmetingen. En wat er nu uit zijn mond kwam sloeg ik verbaasd van achterover, Meneer, het plaatje uit de folder en de prijs dat klopt niet, die prijs voor die bank is voor degene met de ''slechtste'' stof.. en deze stof op het plaatje kost eigenlijk veel duurder namelijk 1100 euro.

Dus ja sorry, beetje fout geadverteerd.

We hadden nog een bank gezien, en daar komt hij met EXACT hetzelfde verhaal aanzetten. Ja meneer die is niet de stof die voor deze prijs meekan, nee deze met die stof kost ook vele malen duurder.

Ik heb letterlijk gezegt dat ze enorme oplichters zijn, en mensen onder foute voorwenselen naar de winkel lokken. Ben vervolgens extra hard scheldend de winkel uitgelopen, wat iemand merkte die net naar binnen kwam, en vervolgens achter mij ook naar buiten kwam gelopen, hopelijk zorgde ik daarvoor...

Heb me uiteindelijke bank lekker bij de profijt meubel gehaalt, al ging het daar ook niet van leien dakje, 2x afspraak niet nakomen over de levering. Maar goed hun service was wel goed, want ze kwamen het gratis bezorgen voor de moeite, en mochten voor 50 euro kussens uitzoeken.

Als ik ergens Seat & Sofa's hoor, ga ik altijd even kijken of ik me verhaal niet kwijt kan... en hopelijk kan zorgen voor weer een klant minder!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TommyGun
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 26-09 10:52

TommyGun

Stik er maar in!

Bekend verhaal dit. Daarom ga ik liever naar de betere zaken (Verouden, Goossens, e.d.).

“In a world without walls and fences, who needs Windows and Gates".


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RodeStabilo
  • Registratie: December 2013
  • Niet online
Hey leuk een S&S topic. Laatst een bankje daar gekocht. Verkooptechnieken herken ik wel. Zodra je zegt elders te gaan kijken ging er gelijk een boel korting af.

Bank besteld en 2 maand later geleverd. Prima prijskwaliteitverhouding imho. Het maar net wat je er van verwacht.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cybje
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 26-09 16:35

Cybje

First Post!

Valandin schreef op maandag 08 augustus 2016 @ 23:10:
Wat vinden jullie?
En boven alles - levert deze zaak inmiddels kwalitatief goede banken? Waar moet ik op letten? Wat zijn de goede modellen en de minder goede modellen? Of kan ik beter deze zaak volledig ontlopen.
Ik heb een vrij grote, maar ook prijzige, bank gekocht bij Seats & Sofa's, met vrij dik leer. Ik heb vergeleken met andere zaken en was dan minimaal net zoveel of zelfs veel meer kwijt geweest (of je moet net een showroom model tegenkomen). Deze bank heb ik inmiddels 9 jaar en zit nog heel goed. Alleen het leer begint nu op sommige punten wat uit te drogen, wat enerzijds komt doordat onze woonkamer recht op het zuiden staat (en grote ramen, dus veel en fel zonlicht) en wij de bank te weinig hebben behandeld met spul om leer te behandelen.

De verkooptactieken hebben we weinig last van gehad. Het was wel duidelijk dat er een spelletje werd gespeeld, maar we waren gewoon tevreden met de keuze die we hadden gemaakt en het bedrag dat we hadden betaald. Uiteindelijk werd de bank ook nog veel eerder geleverd dan verwacht, wat ook een groot pluspunt was.

Ik weet wel van andere mensen die vrij negatieve ervaringen hebben met Seats & Sofa's, zoals banken die maar net 3 jaar meegaan. Maar dat zijn vaak wel goedkopere modellen.

Wat ruist er door het struikgewas


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ago
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 20-01 18:58

ago

"Hij zegt als ik hem nou uit Duitsland laat komen betaal je alweer minder." Hahaha die kende ik nog niet, ff opslaan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tjolk
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 20:05
Als het maar voor een paar jaar is, kun je net zo goed bij de Ikea (zoiets) of Leen Bakker(zoiets) oid gaan shoppen. Kun je voor een leuke prijs een leuke bank vinden die het echt wel een paar jaar volhoudt.

Mijn schoonzusje en haar man hebben ook ooit een geweldig mooie bank voor een kleine duizend euro gekocht toen ze naar een appartement gingen. 2 jaar later verhuisden ze naar een rijtjeshuis waar de bank niet inpaste. Op MP verkocht voor iets van 200 euro ofzo, dus dik verlies. Dan beter iets wat je in de voorzienbare tijd ongeveer afschrijft.

Tjolk is lekker. overal en altijd.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Drentenaar
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 26-09 14:25
Mijn vorige bank die ik daar gekocht heb was ongeveer 400-500 euro en leek gemaakt te zijn van karton. Na een maand al diepe kuilen op de plekken waar ik regelmatig zit.
In de winkel had ik het idee dat ik goed was geholpen...maar helaas...

Na klachten hierover heb ik gebeld...en moest ik de medewerker van de winkel aanspreken met ""Koning Arthur" anders wilde hij mij niet te woord staan. 8)7

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • q-enf0rcer.1
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 27-09 10:50
Drentenaar schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 10:47:
Mijn vorige bank die ik daar gekocht heb was ongeveer 400-500 euro en leek gemaakt te zijn van karton. Na een maand al diepe kuilen op de plekken waar ik regelmatig zit.
In de winkel had ik het idee dat ik goed was geholpen...maar helaas...

Na klachten hierover heb ik gebeld...en moest ik de medewerker van de winkel aanspreken met ""Koning Arthur" anders wilde hij mij niet te woord staan. 8)7
Damn 8)7 hoewel dat onprofessioneel is, is het tenminste wel iemand met humor _/-\o_ Dat zie ik toch liever dan die aggressieve verkopers van dit bedrijf.

Zit er aan te denken binnenkort een nieuwe bank te halen. De vorige heb ik via internet besteld en bleek in het echt toch heel anders. Ik vrees dat ik de volgende keer toch echt naar de hel van de meubelzaken moet :(

[ Voor 14% gewijzigd door q-enf0rcer.1 op 09-08-2016 11:03 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wailing_Banshee
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 26-09 10:10

Wailing_Banshee

You're Next

Ger schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 10:36:
Als het maar voor een paar jaar is, kun je net zo goed bij de Ikea (zoiets) of Leen Bakker(zoiets) oid gaan shoppen. Kun je voor een leuke prijs een leuke bank vinden die het echt wel een paar jaar volhoudt.
Zolang je maar niet gaat liggen op die bank van de Leen Bakker!
Mijn schoonzusje en haar man hebben ook ooit een geweldig mooie bank voor een kleine duizend euro gekocht toen ze naar een appartement gingen. 2 jaar later verhuisden ze naar een rijtjeshuis waar de bank niet inpaste. Op MP verkocht voor iets van 200 euro ofzo, dus dik verlies. Dan beter iets wat je in de voorzienbare tijd ongeveer afschrijft.
Het maakt niet uit waar je een meubelstuk koopt, tweedehands zijn ze eigenlijk nooit veel meer waard. Ik zou zelf ook geen tweedehands bank meer willen, je weet niet wat daar mee is gebeurd en wat er op gedaan is... Ik heb nog geen dag spijt gehad van die 1000+ gulden die wij voor onze bank betaald hebben. Hij paste perfect in ons vorige huis en in ons huidige huis eigenlijk nog beter.

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Ruben0s
  • Registratie: November 2010
  • Laatst online: 19:11
Mijn zwager heeft afgelopen week een bank gekocht bij seats & sofa's. Normaal kostte de bank 2300 euro en hij kreeg hem mee voor 1200 euro. Ik heb mijn zwager maar in zijn roes laten zitten en hoop voor hem dat het een degelijke bank is.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Kheos
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 22:09

Kheos

FP ProMod
Drentenaar schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 10:47:
Mijn vorige bank die ik daar gekocht heb was ongeveer 400-500 euro en leek gemaakt te zijn van karton. Na een maand al diepe kuilen op de plekken waar ik regelmatig zit.
In de winkel had ik het idee dat ik goed was geholpen...maar helaas...

Na klachten hierover heb ik gebeld...en moest ik de medewerker van de winkel aanspreken met ""Koning Arthur" anders wilde hij mij niet te woord staan. 8)7
dus niet omgekeerd? :o
klant is koning, toch?

zoiets heb ik nog nooit gehoord; die grapjas had onmiddelijk een klacht aan z'n broek, hij en z'n baas een heel vervelend gesprek met mij, en ik 's avonds een drukke tijd achter m'n pc, overal reviews nalaten...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Erwin
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 27-09 09:05
Je hoort en leest het overal waarom überhaupt nog naar binnen gaan? ;( . Ga lekker naar de Profijtmeubel o.i.d. waar een paar mutsen achter de balie alleen maar oog voor elkaar hebben, dan kun je rustig rondkijken en een mooie bank uitkiezen 8) .

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tjolk
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 20:05
Wailing_Banshee schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 11:04:
Het maakt niet uit waar je een meubelstuk koopt, tweedehands zijn ze eigenlijk nooit veel meer waard.
Daarom juist: je schrijft met gemak 80% af. Dan beter 80% van niet al teveel afschrijven dan 80% van wel veel. ;)

Tjolk is lekker. overal en altijd.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Miki
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 22:26
Ger schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 10:36:
Als het maar voor een paar jaar is, kun je net zo goed bij de Ikea (zoiets) of Leen Bakker(zoiets) oid gaan shoppen. Kun je voor een leuke prijs een leuke bank vinden die het echt wel een paar jaar volhoudt.

Mijn schoonzusje en haar man hebben ook ooit een geweldig mooie bank voor een kleine duizend euro gekocht toen ze naar een appartement gingen. 2 jaar later verhuisden ze naar een rijtjeshuis waar de bank niet inpaste. Op MP verkocht voor iets van 200 euro ofzo, dus dik verlies. Dan beter iets wat je in de voorzienbare tijd ongeveer afschrijft.
Dat zou ik dus ook doen, als je het echt te doen is om de prijs lekker naar een Ikea gaan. Dan heb je je bank dezelfde dag nog of tegen een kleine vergoeding thuisbezorgd binnen 48 uur. Daarnaast heb je ook nog eens belachelijk goede garantie bij Ikea. In mijn directe kennissenkring meegemaakt dat vijf jaar na dato volledige product werd vergoed omdat het niet voldeed volgens de belofte van duurzaamheid, uitgezakte leuningen.

Als de prijs geen beslissende factor speelt dan naar een fatsoenlijke zaak zoals Goossens, Loods 5, Trendhopper, Profijt, enz. enz. Kun je tenminste normaal shoppen en wordt je goed geadviseerd of met rust gelaten als je nog aan het uitzoeken bent.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • wuppie007
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 27-09 11:15
Zelf paar jaar geleden ook op zoek naar een bank voor studenten kamer. Budget ongeveer 400 euro voor 6 jaar gebruik. Loop je inderdaad met de folder naar binnen, staan de geadverteerde helemaal in een hoekje. Maar dat kon je helemaal geen bank noemen. Een geraamte van hout met daarover een lapje stof en amper vering. Een beetje fatsoenlijke uitvoering koste meer dan 1000 euro. Hard naar buiten gelopen en ergens in de kringloop eentje van 5 tientjes gehaald...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • aap
  • Registratie: Januari 2008
  • Laatst online: 26-09 13:23

aap

Drentenaar schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 10:47
...en moest ik de medewerker van de winkel aanspreken met ""Koning Arthur" anders wilde hij mij niet te woord staan. 8)7
WTF?? 8)7

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ago
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 20-01 18:58

ago

Humor? Ik zou er agressief van worden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Aganim
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 19:37

Aganim

I have a cunning plan..

Drentenaar schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 10:47:Na klachten hierover heb ik gebeld...en moest ik de medewerker van de winkel aanspreken met ""Koning Arthur" anders wilde hij mij niet te woord staan. 8)7
'En ik ben keizer Karel, dus je hebt maar te doen wat ik je zeg.'

Probleem opgelost. :+

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • barrymossel
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 17:27
ago schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 12:29:
[...]

Humor? Ik zou er agressief van worden.
Ik zou inderdaad langs gaan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Valandin
  • Registratie: September 2011
  • Laatst online: 24-09 13:51
Ger schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 10:36:
Als het maar voor een paar jaar is, kun je net zo goed bij de Ikea (zoiets) of Leen Bakker(zoiets) oid gaan shoppen. Kun je voor een leuke prijs een leuke bank vinden die het echt wel een paar jaar volhoudt.

Mijn schoonzusje en haar man hebben ook ooit een geweldig mooie bank voor een kleine duizend euro gekocht toen ze naar een appartement gingen. 2 jaar later verhuisden ze naar een rijtjeshuis waar de bank niet inpaste. Op MP verkocht voor iets van 200 euro ofzo, dus dik verlies. Dan beter iets wat je in de voorzienbare tijd ongeveer afschrijft.
Goed advies :) Laat ik nou toevallig net contact hebben met iemand op MP die Kivik verkoopt voor €250,-.
Ga er morgen even kijken, mits die in goede staat is heb ik toch een leuke hoekbank, ruim binnen het budget.
Drentenaar schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 10:47:
Mijn vorige bank die ik daar gekocht heb was ongeveer 400-500 euro en leek gemaakt te zijn van karton. Na een maand al diepe kuilen op de plekken waar ik regelmatig zit.
In de winkel had ik het idee dat ik goed was geholpen...maar helaas...

Na klachten hierover heb ik gebeld...en moest ik de medewerker van de winkel aanspreken met ""Koning Arthur" anders wilde hij mij niet te woord staan. 8)7
Wtf :|

[ Voor 19% gewijzigd door Valandin op 09-08-2016 12:47 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Gamebuster
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 22:01
Het werkt. Voor jou wellicht niet, maar de volgende persoon wel. Ga lekker naar de Ikea en koop daar een bank. Zolang je niet de goedkoopste haalt, heb je gewoon een uitstekende bank zonder vieze prijzen.

Dit is bijv. een heerlijke bank: http://www.ikea.com/nl/nl/catalog/products/00205370/

[ Voor 17% gewijzigd door Gamebuster op 09-08-2016 12:51 ]

Let op: Mijn post bevat meningen, aannames of onwaarheden


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • cadsite
  • Registratie: Februari 2006
  • Laatst online: 24-09 14:34
Ger schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 10:36:
Op MP verkocht voor iets van 200 euro ofzo, dus dik verlies. Dan beter iets wat je in de voorzienbare tijd ongeveer afschrijft.
Of, je koopt enkel nog op MP, dan koop je echt zwaar onder de prijs. :P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ago
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 20-01 18:58

ago

cadsite schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 13:19:
Of, je koopt enkel nog op MP, dan koop je echt zwaar onder de prijs. :P
Zou ik ook doen. Voor 200 euro een bank kopen die nieuw 1500 heeft gekost. Moet wel als nieuw zijn uiteraard, geen afgeleefde vieze bank.

[ Voor 10% gewijzigd door ago op 09-08-2016 13:57 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fawn
  • Registratie: Augustus 2008
  • Laatst online: 11-06-2021
Ben er een paar maand geleden ook geweest.
Gelukkig werd die verkoper niet zo vervelend/agressief aan het eind.

Ik was erop voorbereid, het 'spel' dat er zou gaan komen en vond het eigenlijk wel vermakelijk.
Wel viel me op dat de kwaliteit/garantie gewoon nog steeds niet bijzonder was voor de 'koopjesprijs' die ontstond toen ik bijna wegging.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Ik ben zelf ook een paar maanden terug flink aan het zoeken geweest naar een bank. Na zo'n beetje iedere zaak afgeweest te zijn toch maar bij de Ikea uitgekomen.

Heb deze gekocht: http://www.ikea.com/nl/nl/catalog/products/S59111058/

Deze bank zit ook lekker zacht waarbij veel andere goedkope banken van bijvoorbeeld Leen Bakker vrij hard zijn.

Ik weet dat het wat off topic is maar als ik naar de afbeelding in de TS kijk zou ik deze van Ikea zeker eens proberen.
cadsite schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 13:19:
[...]

Of, je koopt enkel nog op MP, dan koop je echt zwaar onder de prijs. :P
Ik heb ook veel op MP gekeken. Helaas vond ik daar zeer weinig wat in goede staat was. Het meeste was in erg slechte staat. Vond het moelijk om iets te vinden wat netjes was.

[ Voor 28% gewijzigd door PilatuS op 09-08-2016 14:39 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • itsleon
  • Registratie: December 2010
  • Laatst online: 23-09 11:01
ago schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 13:56:
[...]

Zou ik ook doen. Voor 200 euro een bank kopen die nieuw 1500 heeft gekost. Moet wel als nieuw zijn uiteraard, geen afgeleefde vieze bank.
Je kan de bank natuurlijk altijd opnieuw laten bekleden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Valandin schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 09:02:
[...]
Het hele probleem is dat de werkelijke verkoopprijs volledig onbekend is voor de consument. Je moet dus maar gokken of je een goede prijs betaald.
Dat is natuurlijk een kul argument. Of wil je zeggen dat jij de 'werkelijke verkoopprijs' (wat dat dan ook mag zijn) van een gemiddelde Citroën DS4 weet? Of van een blik bonen van Hak?

Of je een goede prijs betaald, dat moet je voor jezelf bepalen. Maar dat geldt voor alle producten die je koopt, van een huis tot een auto, van een bank tot een blik bonen. Als jij het een bepaald bedrag waard vindt, en je koop het daarvoor, dan heb je voor jezelf een goede prijs.

Geen enkele verkoper geeft op het prijskaartje de inkoopprijs van een product weer. Dus wat de bank ze werkelijk kost, dat weet je niet. Maar als je zoals in dit topic iemand noemde een bank voor 450 euro koopt, dan heb je zeker een goede prijs. Laat het qua materiaal en maken 150 euro zijn voor ze, ze moeten het ding ook nog transporteren en verkopen. En wat winst behalen. En nog wat aftersales afdekken als garantie en risico op niet ophalen/betalen.

Waarmee ik overigens niet wil aanmoedigen naar de S&S te gaan. Ben er zelf jaren geleden geweest en had voor 1000 euro 2 goede banken. 5 jaar prima op gezeten en daarna nog 3 jaar bij mensen met 2 rel-katten gestaan die ze niet kapot kregen. Na die 8 jaar waren ze wel op. Maar voor 1000 euro mag dat ook wel.
De laatste keer ben ik echter naar een andere winkel gegaan, niet omdat de banken slecht waren, maar omdat ik de verkopers niet uit kan staan :D

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

https://www.reclamecode.nl/

En 1 september begint de KvW weer :)
Keukens hebben ze al gehad.

Edit. Rekenkamer is ook wel relevant.

[ Voor 17% gewijzigd door Verwijderd op 09-08-2016 15:26 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jorn
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 27-09 16:42
Tjah, zoals al gezegd is, het mag allemaal, en zo lang er mensen in trappen zullen ze deze tactieken blijven gebruiken.
Net als de "concurrent" afkraken, "Ja Ikea is veel goedkoper, maar dat is dan ook geen kwaliteit..." dan haak ik al snel af, als je op die manier je product moet verkopen, tevens is de Ikea zeker wel kwaliteit in verhouding tot de prijs.

En naar mijn mening is de kwaliteit van Seats and Sofas helemaal niet zo goed, redelijk vergelijkbaar met Ikea en Poco, alleen dan voor een veel hogere prijs.
Ik weet niet of je in de buurt van Duitsland woont? Daar zit de XXXL(http://www.xxxlshop.de/filiale) kwaliteit weet ik niet, want ik heb uiteindelijk een bank bij Profijt meubelen gekocht, maar ik weet wel dat ze niet als hongerige wolven op je af komen.
Bij Profijt ook niet trouwens, maar die is wel een stuk duurder.

* Erkens is een sukkel en ramt in mirc op f5 :+
* XTerm GROOOOOOTE kuis houden op hd's :)


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • migros
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 26-09 09:41

migros

Nooit meer een Samsung

15 jaar terug bij een S&S geweest in Zoetermeer. In de folder stond een bank voor € 999,- een 3 + 2 +1 bankstel. Kom ik in die winkel wordt mij door die verkoper wijsgemaakt dat die + teken stond voor of de 3-zits of 2-zits en 1-zits apart voor € 999,- per stuk te koop stonden in de folder. De hele set zou me € 2400,- kosten. Ik keek de verkoper aan en ben gewoon weggelopen. Heb nog wat naar me hoofd gekregen aan scheldpartijen geloof ik, maar ik verstond het niet.

Heb daarna buiten de raam ingegooid. :+ . Dat luchtte echt op.

Leuk man gatheren


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MrMonkE
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 26-08 00:10

MrMonkE

★ EXTRA ★

Jorn schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 16:08:
Tjah, zoals al gezegd is, het mag allemaal, en zo lang er mensen in trappen zullen ze deze tactieken blijven gebruiken.
Net als de "concurrent" afkraken, "Ja Ikea is veel goedkoper, maar dat is dan ook geen kwaliteit..." dan haak ik al snel af, als je op die manier je product moet verkopen, tevens is de Ikea zeker wel kwaliteit in verhouding tot de prijs.
Werk jij soms bij Ikea, Jorn?

★ What does that mean? ★


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik wil het idee "dat mag allemaal" toch wat nuanceren. Het is zeker niet zo dat alles zomaar mag, maar het probleem is handhaving en de precieze details.

Een model in een folder zetten met een prijs waarbij blijkt dat dat niet is wat je krijgt mag bijvoorbeeld niet. Alleen is het lastig als ze een controleur er zo uitsnuffelen en er dan niets aan de hand lijkt.
https://www.consuwijzer.nl/thema/misleidende-reclame

http://www.wetrecht.nl/oneerlijke-handelspraktijken/
Tot midden 2014 konden oneerlijke handelspraktijken niet tot een vordering tot bijvoorbeeld ontbinding of vernietiging/nietigheid van de overeenkomst leiden. Sinds dat moment, is een overeenkomst die tot stand is gekomen door een oneerlijke handelspraktijk tevens vernietigbaar, eventueel naast vernietigbaarheid op grond van bijvoorbeeld dwaling of bedreiging.
http://www.wetrecht.nl/misleidende-reclame/
De wet geeft wel een aantal voorbeelden van punten waarop misleiding mogelijk is en die dus voor misleidende reclame kunnen zorgen:
  • De aard of samenstelling van producten;
  • De herkomst of het moment van vervaardiging;
  • De grootte van de voorraad;
  • De prijs die voor de producten of diensten wordt berekend;
  • De aanleiding van de aanbieding;
  • Onderscheidingen, getuigschriften of anderszins door derden uitgebrachte beoordelingen;
  • De omvang, inhoud of duur van de garantie.
Je kan dit soort dingen gewoon blijven melden bij Consuwijzer - het consumentenplatform van de ACM:
https://www.consuwijzer.nl/contact

Verwacht niet dat dan volgende week alles is bekeken en aangepakt, maar als niemand meldt, dan gebeurt er niets. Ook als je slechts vermoed dat het niet klopt wat er gebeurt, melden en laat de ACM dan uiteindelijk maar uitzoeken hoe of wat.

[ Voor 42% gewijzigd door Verwijderd op 09-08-2016 16:25 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Miki
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 22:26
Verwijderd schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 14:57:
[...]

Dat is natuurlijk een kul argument. Of wil je zeggen dat jij de 'werkelijke verkoopprijs' (wat dat dan ook mag zijn) van een gemiddelde Citroën DS4 weet? Of van een blik bonen van Hak?
Ik vind van niet :P

Waar het om gaat is dat hier op het randje van ethische normen wordt gestapt. Die Citroen DS4 is voor iedereen in de basis gelijk geprijsd waarbij de verkoper je kadootjes geeft in de vorm van opties om je te verleiden over te gaan tot aankoop. Maar hoe dan ook, de catalogusprijs van de auto is voor een ieder gelijk.

Waar het hier om gaat bij S&S als ook de keukenbranche is dat je van te voren als consument geen goed oordeel kunt vormen over bijvoorbeeld de prijs/kwaliteit verhouding gezien je niet van te voren weet wat het bedrag van het desbetreffende product is. Het vergelijken van producten is ook lastig omdat je niet weet waar de prijs op is gebaseerd anders dan dat de verkoper je probeert wijs te maken. Uit de prijsopgave en het product van een Dacia en een Volkswagen kun je redelijkerwijs opmaken waar het prijsverschil inzit. Dat kun je dus totaal niet bij een S&S bankje of een keuken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jorn
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 27-09 16:42
MrMonkE schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 16:13:
[...]


Werk jij soms bij Ikea, Jorn?
Nee hoor, ik werk niet in de meubelbranche en ben ook geen verkoper.
Ik zeg alleen dat het waar voor je geld is, toen ik net op mezelf woonde de meubels daar gekocht, toen had ik wat minder te besteden, en je hebt er geen last van opdringerige verkopers die waarschijnlijk op provisiebasis werken.
Tegenwoordig kom ik er niet meer voor mezelf.

* Erkens is een sukkel en ramt in mirc op f5 :+
* XTerm GROOOOOOTE kuis houden op hd's :)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Jorn schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 16:40:
[...]


Nee hoor, ik werk niet in de meubelbranche en ben ook geen verkoper.
Ik zeg alleen dat het waar voor je geld is, toen ik net op mezelf woonde de meubels daar gekocht, toen had ik wat minder te besteden, en je hebt er geen last van opdringerige verkopers die waarschijnlijk op provisiebasis werken.
Tegenwoordig kom ik er niet meer voor mezelf.
Ben het met je eens. Ikea spul is qua prijs/kwaliteit gewoon prima. Qua bank ben ik nergens iets anders tegengekomen wat lekker zit maar ook betaalbaar is. Vooral de wat goedkopere banken bij andere winkels van onder de 700 euro voor een 3 zits met lounge voelen allemaal erg hard aan met matige stof.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • eL_Jay
  • Registratie: December 2010
  • Laatst online: 14-02-2023
PilatuS schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 16:44:
[...]


Ben het met je eens. Ikea spul is qua prijs/kwaliteit gewoon prima.
Kwaliteit van Ikea is ook ruk. Hier een bank gekocht 800 euro, nu 4 jaar later zijn de kussens en vering zo ver door dat de bank te laag zit.

Pocketveren matras hetzelfde. De mijne is nog goed (>85kg), die van mijn vriendin zit in nog geen 2 jaar een kuil in waar je u tegen zegt. (<75kg). Dit terwijl ik een kleine 100 kilo weeg en mijn vriendin net wat meer dan de helft.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • cadsite
  • Registratie: Februari 2006
  • Laatst online: 24-09 14:34
PilatuS schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 16:44:
[...]


Ben het met je eens. Ikea spul is qua prijs/kwaliteit gewoon prima. Qua bank ben ik nergens iets anders tegengekomen wat lekker zit maar ook betaalbaar is. Vooral de wat goedkopere banken bij andere winkels van onder de 700 euro voor een 3 zits met lounge voelen allemaal erg hard aan met matige stof.
Zachte mouse verslijt veel sneller dan harde mousse. Ja inderdaad, als je in een zachte zetel gaat zitten zak je er lekker in weg, maar het zal niet lang duren alvorens je op de plank zit.
Los daarvan, goede mouse kost veel geld.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DonDragon-1
  • Registratie: Maart 2011
  • Laatst online: 24-09 22:20
Zelfde ervaring, je kan een bank die rond de 1600 euro kost voor 700 euro mee krijgen.
Heb het uiteindelijk niet gedaan vanwege de lange levertijd.

Wat mij ook was opgevallen was dat ze in de folder afbeeldingen zetten van de duurste varianten maar de prijzen vermelden van de goedkoopste. Hoe de verkoper dit verantwoorde naar mij was dat het in de tekst staat vermeld. Categorie 1 stof. Deze is grofweg tot 600 euro goedkoper dan de duurste stof die zij verkopen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
eL_Jay schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 16:47:
[...]


Kwaliteit van Ikea is ook ruk. Hier een bank gekocht 800 euro, nu 4 jaar later zijn de kussens en vering zo ver door dat de bank te laag zit.

Pocketveren matras hetzelfde. De mijne is nog goed (>85kg), die van mijn vriendin zit in nog geen 2 jaar een kuil in waar je u tegen zegt. (<75kg). Dit terwijl ik een kleine 100 kilo weeg en mijn vriendin net wat meer dan de helft.
Ik zeg ook prijs/kwaliteit, niet kwaliteit. Ik vind persoonlijk de kwaliteit beter dan van andere bedrijven voor dezelfde prijs. Een 3 zits bank van onder de 1000 euro valt in de goekoopste catagorie. Voor wat je er voor betaald vind ik het prima spul. Wil je een echt goede bank zit je makkelijk op 2500 euro of meer. Dan zal de kwaliteit zeker een stuk beter zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 27-09 16:11

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Over dat gegoochel met verkoopprijzen heeft De Rekenkamer een keer een mooie uitzending gemaakt: http://www.npo.nl/de-rekenkamer/06-11-2014/KN_1663948 Gaat over keukens maar het principe is het zelfde.

Zelf ben ik jaren geleden een keer bij Seats & Sofa's geweest en onze ervaring met de verkoper is precies hetzelfde als anderen hier ook beschrijven. Veel van de tactieken grenzen aan van wat wettelijk is toegestaan, of zijn gewoon ronduit oneerlijke handelspratijken zoals dat juridisch heet. Er is sinds een paar jaar een Wet Oneerlijke Handelspraktijken die precies beschrijft waar de wettelijke grenzen liggen. Folder met lokkertjes zijn verboden, verkopers die je onder druk zetten zijn verboden, etc.

En als mensen er dan achter komen dat ze onder druk een verkeerde keuze gemaakt hebben dan zijn er de 'annuleringskosten' van 30%. Die deugen juridisch gezien ook voor geen meter maar zijn gewoon onderdeel van het verdienmodel.

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Voor budget banken, lekker naar Ikea. Prima kwaliteit/prijs. Onze bank doet het al 4 jaar en toen vorig jaar op 2 hoezen scheuren ontstonden in de naad zijn deze netjes vervangen door Ikea. Uiteraard als je een echte bank wilt geef wat meer uit. Al moet ik bekennen dat loods5 leuke banken heeft staan voor schappelijke prijzen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tiguan
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 20:59
Ik heb een 3-zits bank bij de Ikea gekocht voor €100,- (was €300,-) en ik zit er na 10 jaar nog heerlijk op. Volgens mij echt de koop van de eeuw, maar ik ben er blij mee.

[ Voor 22% gewijzigd door tiguan op 09-08-2016 17:28 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wii4all
  • Registratie: November 2007
  • Niet online
Wij hebben ook zo'n soort ervaring.

Kom je bij een niet nader te noemen winkel (woonsqaure geloof ik ;) )
Ze hadden de bank inruil weken, oftewel je krijgt wat terug voor je oude bank.
Goed wij erheen.

Eerst natuurlijk uitkiezen welke bank je wil, kosten kwamen na wat aanpassingen etc op 1400 euro.
Verkoper: Er hoort nog een fiets bij wil je die, ik zeg nee ik wil een bank en ik heb al een fiets. Goed er ging 100 euro van de bank af.

Daarna meldt hij tussen neus en lippen door andat hije en foto van onze in te ruilen bank had gezein
'Ja die bank van jullie kan je net zo goed aan de buren geven dat is ook goed, wij voeren hem toch alleen maar af en dan komt hij toch bij het vuil'

Toen viel bij mij het kwartje, dit is gewoon een lokkertje ipv echt iets waarvoor je nog wat geld voor je oude bank kan krijgen.

Maar goed, mijn vriendin wilde nog niet beslissen en ik ook niet, dus gaat ze naar de verkoper toe.
Haalt die ineens nog is 150 euro van de prijs af.

Mijn vriendin begon een klein beetje te twijfelen want je raakt toch weer overrompeld door het nieuwe aanbod. Toen wij op het punt stonden om de winkel uit te lopen zat de prijs ineens nog weer 50 euro lager

Ik begrijp dat meubel winkels het moeilijk hebben maar pfff zo kom je toch totaal onbetrouwbaar over als er zo meer dan 400 euro vanaf gepraat kan worden..

Burp


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Wii4all schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 17:38:

Ik begrijp dat meubel winkels het moeilijk hebben maar pfff zo kom je toch totaal onbetrouwbaar over als er zo meer dan 400 euro vanaf gepraat kan worden..
Het ergste vind ik nog dat als je niet weg loopt of onderhandeld je dus 400 euro te veel betaald. Zelfde met een bank van 1500 euro die na wat gezeur voor 800 mee kan. Lekker dan als je 1500 betaald.

Dan vind ik winkels met vaste prijzen toch een stuk fijner. Daar zit een standaard marge in verwerkt en dat is het.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TheGhostInc
  • Registratie: November 2000
  • Niet online
Moraal van het verhaal:
ALTIJD 1x de winkel uitlopen :D

(Als er zo'n leuke chinees staat met mini loempia's ga je die ff snacken, of er staat misschien wel een ijswagen of leuk koffietentje.)

Kwaliteit bij banken is echt heel lastig te bepalen. Goede stof helpt uiteraard mee, maar ook het ontwerp is van belang. Bij de ene bank heeft een bepaald punt veel meer te lijden dan bij een ander. Bij de ene leuning zit je misschien wel 'recht' naar beneden, terwijl je de andere onder een hoek belast.
Maar ook hoe je om gaat met de bank. Zit je nooit op de leuning, of zet je altijd af met je voeten op de leuning als je ligt etc. etc.

Maar uiteindelijk is het niet veel meer dan een frame, foam/vulling en stof.
Een te lichte bank heeft te weinig frame, foam dat in de winkel al bijna 'te comfortabel' is is riskant en stof waar je in de showroom al gebruikssporen op ziet is ook niet heel duurzaam (en je nagels erin zetten geeft ook wel beeld)
Een beetje geluk is ook niet onbelangrijk ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gambieter
  • Registratie: Oktober 2006
  • Niet online

gambieter

Just me & my cat

Modbreak:Mensen, lees de topicwaarschuwing. Dit topic is niet voor "wat mij gebeurde in een meubelzaak" of vergelijkbare verhalen.

I had a decent lunch, and I'm feeling quite amiable. That's why you're still alive.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MrMonkE
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 26-08 00:10

MrMonkE

★ EXTRA ★

Als antwoord op jou vraag: "Wat vinden jullie?"

Het is misschien strikt genomen niet verboden wat ze doen maar wel oneerlijk. En er is geen verplichting te kopen bij dit soort winkels dus lijkt me dat reden genoeg gewoon weg te blijven bij winkels die dit soort praktijken hanteren. De customer care zal dezelfde kwaliteit bieden vermoed ik.

Dus ik vind dat je bij dat soort zaken niets moet kopen. ;w
Dan maar wat duurder. O-)

★ What does that mean? ★


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freeaqingme
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 21:23
Wii4all schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 17:38:
Ik begrijp dat meubel winkels het moeilijk hebben maar pfff zo kom je toch totaal onbetrouwbaar over als er zo meer dan 400 euro vanaf gepraat kan worden..
Wat is daar onbetrouwbaar aan? B2B heb ik leveranciers die na veel te veel lunchen 50-75% korting op list price geven. Dan is de list price niets meer dan laten zien dat je een premium product hebt, die je aan iedere onnozele klant met 10-15% korting kan verkopen, en dat ie dan nog steeds heel blij is (en de verkoper ook, want die maakt nog steeds _veel_ winst).

offtopic:
Gaat in mijn geval niet om banken, maar voor het onbetrouwbaarheids-aspect zou dat niet uit moeten maken

No trees were harmed in creating this message. However, a large number of electrons were terribly inconvenienced.


Acties:
  • +2 Henk 'm!

Verwijderd

*knip* HK-reply. Lees de topicwaarschuwing en de modbreak in gambieter in "Vervelende verkooptactiek bij Seats and Sofa's: toegestaan?".

[ Voor 84% gewijzigd door gambieter op 09-08-2016 19:04 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Domokun
  • Registratie: Oktober 2008
  • Laatst online: 10-10-2021
Drentenaar schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 10:47:
Na klachten hierover heb ik gebeld...en moest ik de medewerker van de winkel aanspreken met ""Koning Arthur" anders wilde hij mij niet te woord staan. 8)7
Je verzint het niet. Alleen heb je dat jammer genoeg waarschijnlijk nog gedaan ook? Ik zou direct om de manager o.i.d. vragen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Drentenaar
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 26-09 14:25
Domokun schreef op woensdag 10 augustus 2016 @ 04:34:
[...]


Je verzint het niet. Alleen heb je dat jammer genoeg waarschijnlijk nog gedaan ook? Ik zou direct om de manager o.i.d. vragen.
Nee dat heb ik geweigerd en werd de verbinding verbroken omdat er "anders geen gesprek mogelijk was". Het trieste is dat ze weten dat je al boos bent en je op deze manier verder uit de tent willen lokken. Ik heb mijn les wel geleerd. Nooit meer S&S

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Miki schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 16:33:
[...]

Ik vind van niet :P

Waar het om gaat is dat hier op het randje van ethische normen wordt gestapt. Die Citroen DS4 is voor iedereen in de basis gelijk geprijsd waarbij de verkoper je kadootjes geeft in de vorm van opties om je te verleiden over te gaan tot aankoop. Maar hoe dan ook, de catalogusprijs van de auto is voor een ieder gelijk.
Den Haag - Autoverkopers mogen voortaan niet meer adverteren met schimmige incomplete prijzen voor gloednieuwe auto’s. Consumenten staan nog altijd voor een verrassing als er bij de dealer 600 tot 1500 euro aan onvermijdelijke rijklaarkosten bij komen.
http://www.telegraaf.nl/d...kosten_te_schimmig__.html

Tot zover je argument ;)
Waar het hier om gaat bij S&S als ook de keukenbranche is dat je van te voren als consument geen goed oordeel kunt vormen over bijvoorbeeld de prijs/kwaliteit verhouding gezien je niet van te voren weet wat het bedrag van het desbetreffende product is. Het vergelijken van producten is ook lastig omdat je niet weet waar de prijs op is gebaseerd anders dan dat de verkoper je probeert wijs te maken. Uit de prijsopgave en het product van een Dacia en een Volkswagen kun je redelijkerwijs opmaken waar het prijsverschil inzit. Dat kun je dus totaal niet bij een S&S bankje of een keuken.
Ik vind dat echt een verantwoordelijkheid van de consument. Je moet wel weten waar je over praat en dus ook verschillende winkels bezoeken (online of offline). Waar de prijs op gebaseerd is doet er niet zoveel toe, als hij maar wel helder is (dus advertentieprijs = echte prijs bijvoorbeeld). Want wat dat betreft zitten ze zeker op of over de rand.
Of jij een bank 400 of 4000 waard vindt, dat is aan jezelf :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • loki504
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 20:53
Roydie13 schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 09:34:
[...]


Misschien heb ik het wat verkeerd verwoord, ik zal het nog eens speciaal voor jou proberen }:O

Ik snap ook uiteraard wel dat die bank eigenlijk nooit 1600 zou moeten kosten, ze proberen je gewoon keihard te naaien. Het geeft precies de debiele verkoop technieken weer van S&S Stel ik had die bank voor 1600 gekocht..dan was ik niet goed snik geweest, maar met de voorkennis van de verkooptechnieken die ze gebruiken heb ik uiteindelijk de bank voor een prima prijs gekregen.

Moraal van mijn verhaal is dan ook: je kan prima banken krijgen bij S&S voor een prima prijs, maar weet gewoon dat als je de winkel binnen stapt ze je proberen te naaien. Gebruik die kennis tegen ze en druk de prijs van je bank omlaag.
Maar als je dat weet ga je toch naar een winkel die hem direct voor ongeveer dat bedrag aan bied? Je gaat mensen/bedrijven die zulke praktijken uitvoeren toch geen geld geven? Ik ga dan liever winkel B waar hij voor 500/550 staat. Maar waar ik wel netje word geholpen en de prijs klopt. En als iedereen dit deed was er of geen S&S meer(iedereen blij). Of gedroegen ze zich(ook iedereen blij). Dus gewoon niet meer kopen bij die toko. ik vermoed als je een probleem met ze heb dat je ook niet hoef aan te kloppen bij ze.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Roydie13
  • Registratie: Mei 2015
  • Laatst online: 22-09 21:36
loki504 schreef op woensdag 10 augustus 2016 @ 09:38:
[...]


Maar als je dat weet ga je toch naar een winkel die hem direct voor ongeveer dat bedrag aan bied? Je gaat mensen/bedrijven die zulke praktijken uitvoeren toch geen geld geven? Ik ga dan liever winkel B waar hij voor 500/550 staat. Maar waar ik wel netje word geholpen en de prijs klopt. En als iedereen dit deed was er of geen S&S meer(iedereen blij). Of gedroegen ze zich(ook iedereen blij). Dus gewoon niet meer kopen bij die toko. ik vermoed als je een probleem met ze heb dat je ook niet hoef aan te kloppen bij ze.
Destijds was budget belangrijk, maar ik wilde toch een hoekbank met een fatsoenlijk stofje. Een goedkopere vergelijkbare bank kon niet ik voor dezelfde prijs ergens anders vinden. Uiteraard is het een gok geweest, want zoals je aangeeft hoef je waarschijnlijk met problemen niet meer bij ze aan te kloppen. Gelukkig heb ik verder nooit problemen gehad met de bank.

Verder ben ik het tegenwoordig wel met je eens hoor. Als budget van minder belang is kan je beter naar 'winkel B' gaan en een paar euro meer uitgeven voor de service.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

Verwijderd

Wat wel heel kwalijk is, zijn teksten als deze op de website:
1. Alle banken op voorraad 2 minuten levertijd

Elke Seats and Sofas Megastore heeft altijd een groot gedeelte van de collectie op voorraad. Wij controleren continu welke modellen, combinaties en kleuren door u veel gevraagd worden, zodat we uw bank of fauteuil bijna altijd wel op voorraad hebben staan. Hierdoor is het in een groot deel van de gevallen mogelijk om de door u uitgekozen banken en/of fauteuils direct mee naar huis te nemen. U kunt bij Seats and Sofas uw bank dus nog dezelfde dag in huis hebben staan. Kijken, kiezen, kopen en direct meenemen!

Staat uw bank in één van onze andere Megastores of in het Centraal Magazijn, dan kunnen we deze direct voor u reserveren. Vervolgens kunt u deze ook hier nog dezelfde dag afhalen of wij laten de bank voor u afleveren bij de Megastore van uw keuze. Als extra service van Seats and Sofas is het ook mogelijk om uw zitmeubelen af te laten leveren in één van de Seats and Sofas Megastores in het buitenland.

Dankzij onze unieke Giant Take Away formule kunnen wij u een zeer scherpe prijs garanderen. U kunt namelijk zelf kiezen of u de bank afhaalt in één van onze Megastores of dat u uw aankoop thuis laat bezorgen en installeren.
Dat is gewoon een leugen. Dat is nog nooit gebeurd dat ze iets op voorraad hebben wat je direct mee kan nemen. Ondanks deze belofte.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Onbekend
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 23:46

Onbekend

...

De "voorraad" is gewoon het showmodel die in de winkel staat met demonstatiegebruikssporen erop.
De meeste mensen willen een gloednieuwe, en daardoor is er levertijd (indien het model nog verkrijgbaar is).

En die extra service..... Er staan niet bij dat die extra service gratis is.

Dit gaat overigens het zelfde als alle verkoopzaken zoals bedden, auto's, keukens e.d. Er zit een flinke marge op de producten en de verkoper bepaalt hoeveel marge er ingeleverd gaat worden.
Gewoon diezelfde bank op internet opzoeken en kijk ook naar de goedkopere sites die voornamelijk verdient aan grote hoeveelheden dan aan marges. (Deze bedrijven leveren bijvoorbeeld maar op 1 dag van de week in jouw regio omdat dat goedkoper is, maar daarom betaal je ook een stuk minder.)

En garantie-service? Ik verwacht dat al dit soort bedrijven contact op zullen nemen met de fabrikant en dat je dat zelf met de fabrikant moet gaan oplossen zonder dat daar de verkoper tussen gaat zitten.

Speel ook Balls Connect en Repeat


Acties:
  • +2 Henk 'm!

Verwijderd

Volgens mij ben je onbekend met hoe een aantal zaken bij wet geregeld is.

Dat bedrijven daar lak aan hebben maakt het niet 'gewoon'

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • NiGeLaToR
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 23:54
Verwijderd schreef op woensdag 10 augustus 2016 @ 10:45:
Volgens mij ben je onbekend met hoe een aantal zaken bij wet geregeld is.

Dat bedrijven daar lak aan hebben maakt het niet 'gewoon'
Vreemd genoeg blijven mensen er wel 'gewoon' naar toe gaan om daarna een topic op een forum te openen. Nadat ik pakweg een decennia terug voor het eerst las over Seats en Sofa's motiveerde mij dat om die winkel in het lijstje van 'daar gaan we dus nooit heen'-winkels te zetten. En als 17 miljoen Nederlanders dat doen is dit probleem zo opgelost.

Verder weet ik niet of het melden bij een ACM zoveel nut heeft als deze winkel al zo lang op deze manier kan opereren. Op de bekende klaag-sites kun je werkelijk een geschiedenisboek van slechte ervaringen vullen.




Was deze al gedeeld? Een Seats en Sofa's filiaal krijgt een koekje taart van eigen deeg.

YouTube: Bucket Boys - Seats & Sofa's Paybank time ft. Johnny Gold

KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Onbekend
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 23:46

Onbekend

...

Verwijderd schreef op woensdag 10 augustus 2016 @ 10:45:
Volgens mij ben je onbekend met hoe een aantal zaken bij wet geregeld is.

Dat bedrijven daar lak aan hebben maakt het niet 'gewoon'
De wet is 1 ding, maar bedrijven er zich aan laten houden is punt 2.

En als enkele consument sta je vrij zwak tegen een groot bedrijf en kost het vaak heel veel tijd op jouw gelijk te halen. (Veel consumenten haken dan al af.) En het bedrijf stuurt jouw aangekochte bank terug naar de fabrikant en dan mag je hopen dat je binnen 3 maanden deze weer gerepareerd terug kunt verwachten? En in die tussentijd dienen ze je een gelijkwaardig alternatief te bieden. Zie jij dat al gebeuren?

Speel ook Balls Connect en Repeat


Acties:
  • +1 Henk 'm!

Verwijderd

NiGeLaToR schreef op woensdag 10 augustus 2016 @ 10:53:
Verder weet ik niet of het melden bij een ACM zoveel nut heeft als deze winkel al zo lang op deze manier kan opereren. Op de bekende klaag-sites kun je werkelijk een geschiedenisboek van slechte ervaringen vullen.
Vergeet voor het gemak niet dat mensen heel graag klagen, en dat dit met de komst van internet wel heel eenvoudig is geworden. Ik hecht persoonlijk niet teveel waarde aan recensies / ervaringen op het internet (ongeacht het bedrijf / product). Het is een aardige graadmeter, maar niet meer dan dat.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NiGeLaToR
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 23:54
Verwijderd schreef op woensdag 10 augustus 2016 @ 11:58:
[...]

Vergeet voor het gemak niet dat mensen heel graag klagen, en dat dit met de komst van internet wel heel eenvoudig is geworden. Ik hecht persoonlijk niet teveel waarde aan recensies / ervaringen op het internet (ongeacht het bedrijf / product). Het is een aardige graadmeter, maar niet meer dan dat.
Eens, wonderwel zijn er in onze regio nog steeds talloze meubelzaken zonder 1 vindbare negatieve recensie en je hebt de paar winkelketens die het alleenrecht op negatieve recensies hebben geclaimd. Dat is mijn inziens toch een indicatie, op z'n minst.

Gelukkig hebben we daarom sinds kort ook een paar meubel winkels zonder naam, staat alleen maar 'meubel uitverkoop' op de gevel :+

KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • barrymossel
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 17:27
Verwijderd schreef op woensdag 10 augustus 2016 @ 11:58:
[...]
Het is een aardige graadmeter, maar niet meer dan dat.
Wat zou het "meer" kunnen zijn dan? Bindend advies?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

barrymossel schreef op woensdag 10 augustus 2016 @ 12:13:
[...]

Wat zou het "meer" kunnen zijn dan? Bindend advies?
Meer zou in mijn ogen een evenwichtig beeld zijn. Dus stel je vraagt 10 mensen, 3 positief- 2 negatief - 5 neutraal. Dat zegt meer dan 10 negatieve reacties.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Deathchant
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 22:00

Deathchant

Don't intend. Do!

In 2010 waren wij op zoek naar een hoekbank of bank met chaise eraan, maar 't had geen haast. Ook bij S&S uitgekomen en hadden daar een bank gezien die perfect in onze kamer pastte. 2700 euro. Gesproken met een verkoper die ook het praatje vertelde van de stof. We zijn een half jaar later nog eens terug gegaan om te kijken naar wat anders en dezelfde verkoper herkende ons meteen, liet ons niet eens kijken en sprak ons gelijk aan "jullie herken ik, jullie komen voor bank x van x-euro...en die bank is bij jullie blijven hangen anders kwamen jullie nu niet terug".
Zelfs nadat ik actief had gezegd "laat ons even zelf onder ons 2en overleggen" was het na 10 minuten prijs: de verkoper kwam terug en bleef bij ons staan. We kregen de bank van 2700 voor 1600 euro (nadat hij lang aandrong). Dus we zeiden dat we er nog over moesten bedenken. En toen ineens was het: "aanbieding is alleen nu geldig. Als jullie de winkel uitlopen geldt dit niet meer".
Dus ik had gezegd: "we waarderen de prijsdaling maar we hebben al vaker gezegd dat we met rust zelf willen nadenken en beslissen. Het is niet prettig om op deze manier het mes op de keel te krijgen, dus het risico dat we de aanbieding mislopen als we de winkel uitgaan neem ik voor lief".
We kregen nog verweten dat hij ons een uur geholpen had en moeite in ons gestoken had en dat het niet helemaal netjes was dat we niet nu meteen de koopovereenkomst tekenden. Toen heb ik gezegd dat ik er niks aan kon doen dat hij niet luisterde en dat het steken van moeite in een klant eigenlijk ook is wat ze moeten doen, maar dat de agressieve manier van benadering gewoon niet netjes was.

Dus ja we zijn toch wel met een zuur gevoel weggegaan, want je wilt gewoon zoiets niet tegen iemand moeten zeggen, en dat is nou nét waar zo'n winkels op inspelen: het schuldgevoel van de mens en eigenlijk de beleefdheidsnorm van de mens.
Verwijderd schreef op woensdag 10 augustus 2016 @ 08:59:


Ik vind dat echt een verantwoordelijkheid van de consument. Je moet wel weten waar je over praat en dus ook verschillende winkels bezoeken (online of offline). Waar de prijs op gebaseerd is doet er niet zoveel toe, als hij maar wel helder is (dus advertentieprijs = echte prijs bijvoorbeeld). Want wat dat betreft zitten ze zeker op of over de rand.
Of jij een bank 400 of 4000 waard vindt, dat is aan jezelf :)
Ik vind het niet geheel eerlijk om dit volledig naar de consument toe te schuiven. Niet iedereen is even welbespraakt en assertief ;)

Wij vonden het ook raar dat prijzen nergens hetzelfde waren, en we waren dus ook op zoek naar de officiele prijs, zodat we een vergelijk konden maken (dat doe je als consument nou eenmaal).
Het is vervelend voor ons, maar ze mogen het inderdaad gewoon zo aanpakken. Wij zijn niet verplicht om te kopen, en zij zijn niet verplicht om dezelfde bank voor dezelfde prijs aan iedereen te verkopen. Bij de meeste winkels werkt het wel zo, dus je verwacht gewoon hetzelfde bij S&S wat dus compleet anders is. Ik vertel het nu wat genuanceerder dan dat het eigelijk gegaan is. Het was tot op schelden toe net niet ruzie geworden. We dachten er toen ook aan om er iets mee te gaan doen, maar we waren nog jong toen en we hebben het verder laten zitten omdat we niks getekend (en dus gekocht) hadden.

Al met al zijn we wel een lesje verder: we hebben ons niet laten ompraten, we hebben een veel goedkopere bank elders gevonden, en we weten in de toekomst hoe we ons moeten "wapenen" tegen dit soort praktijken.
Wat ik wel vervelend vind is dat mensen die niet tegen dat soort verkoopagressiviteit zijn opgewassen veel sneller te overbluffen zijn en dan hang je eraan vast. Dan kunnen alleen assertieve mensen een bank daar kopen, want het is en blijft in mijn ogen toch stiekem een klein beetje misleiding: omdat er geen algemene prijs is, denk je dat je een goeie koop doet als je ineens een bank hebt gekocht van 1700 euro voor 1250 euro, terwijl blijkt dat achteraf diezelfde bank zelfs voor 750 euro verkocht wordt aan iemand anders.
Het riekt naar oplichting, is het niet, maar naar mijn idee is het wel de grens opzoeken.

[ Voor 9% gewijzigd door Deathchant op 11-08-2016 16:13 ]

Canon: EOS R6 | EF 16-35/4L IS USM | EF 70-200/2.8L IS II USM
Zeiss: 35/2 Distagon | 50/2 Makro-Planar | 85/1.4 Planar | 100/2 Makro-Planar | 135/2 Apo Sonnar


  • Ad de Jong
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 19:25
Kheos schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 11:09:
[...]

zoiets heb ik nog nooit gehoord; die grapjas had onmiddelijk een klacht aan z'n broek, hij en z'n baas een heel vervelend gesprek met mij, en ik 's avonds een drukke tijd achter m'n pc, overal reviews nalaten...
Hangt er vanaf hoe het gezegd wordt en de situatie, als het echt als geintje is dan ben je zelf een enorme zuurpruim of azijnzeiker als je er de humor niet van in kan zien.
Is het niet in dat soort situatie dan is het natuurlijk een ander verhaal...

Ik zal er het komende jaar ook aan moeten geloven en het zal denk ik toch Ikea worden, De prijs kwaliteit staat me er gewoon aan.

Ik ken mensen die kopen bewust iedere paar jaar voor heel weinig geld een nieuwe bank (en nog andere spullen) gewoon om iedere paar jaar weer wat nieuws in huis te hebben staan. Het is maar net wat je wil.

Mijn profiel op Discogs


  • Kheos
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 22:09

Kheos

FP ProMod
Ad de Jong schreef op donderdag 11 augustus 2016 @ 16:47:
[...]

Hangt er vanaf hoe het gezegd wordt en de situatie, als het echt als geintje is dan ben je zelf een enorme zuurpruim of azijnzeiker als je er de humor niet van in kan zien.
Is het niet in dat soort situatie dan is het natuurlijk een ander verhaal...

Ik zal er het komende jaar ook aan moeten geloven en het zal denk ik toch Ikea worden, De prijs kwaliteit staat me er gewoon aan.

Ik ken mensen die kopen bewust iedere paar jaar voor heel weinig geld een nieuwe bank (en nog andere spullen) gewoon om iedere paar jaar weer wat nieuws in huis te hebben staan. Het is maar net wat je wil.
de situatie lijkt mij meer dan duidelijk:
Drentenaar schreef op woensdag 10 augustus 2016 @ 08:27:
[...]
Nee dat heb ik geweigerd en werd de verbinding verbroken omdat er "anders geen gesprek mogelijk was". Het trieste is dat ze weten dat je al boos bent en je op deze manier verder uit de tent willen lokken. Ik heb mijn les wel geleerd. Nooit meer S&S
maar los daarvan: als ik een probleem heb, en jij neemt de telefoon op wil ik dat jij je gedraagt als een pro. er mag al eens gelachen worden en de sfeer hoeft niet heel stijfjes te zijn, zolang jij mij maar verder helpt.
het moment dat jij dan tegen mij zegt: "nee, ik help niet tenzij <insert flauwe grap>" is het gedaan met lachen en wordt er dringend een supervisor aan de lijn gevraagd.
het kan mij dan volledig aan mijn reet roesten wie wat van mij denkt.
Als je mij een zuurpruim vind omdat ik niet met je flauwe grappen lach, dan is dat zo (wees gerust, dan heb ik mijn mening over jou ook klaar) maar ik betaal voor service aan de telefoon en dan wens ik dat ook te krijgen.

  • Ad de Jong
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 19:25
Kheos schreef op donderdag 11 augustus 2016 @ 16:59:
[...]

de situatie lijkt mij meer dan duidelijk:

[...]

maar los daarvan: als ik een probleem heb, en jij neemt de telefoon op wil ik dat jij je gedraagt als een pro. er mag al eens gelachen worden en de sfeer hoeft niet heel stijfjes te zijn, zolang jij mij maar verder helpt.
het moment dat jij dan tegen mij zegt: "nee, ik help niet tenzij <insert flauwe grap>" is het gedaan met lachen en wordt er dringend een supervisor aan de lijn gevraagd.
het kan mij dan volledig aan mijn reet roesten wie wat van mij denkt.
Als je mij een zuurpruim vind omdat ik niet met je flauwe grappen lach, dan is dat zo (wees gerust, dan heb ik mijn mening over jou ook klaar) maar ik betaal voor service aan de telefoon en dan wens ik dat ook te krijgen.
Ik denk dat ik zeker wel weet hoe de situatie aan de telefoon was maar ik was er niet bij en kan dus niet oordelen daarover daarom ook mijn mening over de 2 mogelijke situaties.

Ik kan er de humor echt wel van inzien mits het de juiste situatie was daarvoor. Als het al zover is dat er niet eens meer op een fatsoenlijke manier gesproken kan worden dan is het zeker niet het juiste moment hiervoor.
Dan is het stijve en zakelijke de manier.
Normaal is het het meer menselijke en normale wat je vaak verder brengt.
Maar aangezien dat bij S&S niet de manier is waarmee ze met klanten om gaan... :+

Mijn profiel op Discogs


  • johnkeates
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 04-07 16:30
Dit klinkt vooral heel erg Amerikaans, het is daar dan ook doorgaans heel normaal om random prijzen te verzinnen of zelfs onder de prijs te gaan zitten om maar een sale te bewerkstelligen.

Ik zou in dit geval vooral niet meer naar S&S gaan, je gaat daar heen met een wens/zoektocht en komt terug met een slecht gevoel... niet iets waar je nou graag vaak mee te maken hebt lijkt me.

Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • Jeroenneman
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 03-05-2024

Jeroenneman

Pre-order/Early Acces: Nee!

En dan vind men het gek dat er steeds minder mensen naar de meubel boulevards komen.

Ik koop zoveel mogelijk bij de IKEA of de Jysk. Dezelfde prijs voor iedereen, duidelijk aangegeven, en kwaliteitsfalen kunnen ze zich bijna niet veroorloven met de enorme aantallen die ervan verkocht worden.

Daarnaast, als je bij zo'n zaak een probleem hebt, dan sta je binnen 20 minuten buiten met een nieuw product. Bij een "echte" meubelzaak mag je eerst een paar weken touwtrekken over wiens schuld het is, en daarna word je alsnog afgescheept met een "net niet" oplossing.

Dan maar eenheidsworst, maar een stuk minder kopzorgen!

| Old Faithful | i7 920 @ (3,3Ghz) / X58 UD4P / GTX960 (1,550Mhz) / CM 690 | NOVA | i5 6600K (4,4Ghz) / Z170 Pro Gaming / GTX 960 (1,500Mhz) / NZXT S340


  • Famous
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 17-09 05:36

Famous

R 400+

Jeroenneman schreef op donderdag 11 augustus 2016 @ 17:28:
En dan vind men het gek dat er steeds minder mensen naar de meubel boulevards komen.

Ik koop zoveel mogelijk bij de IKEA of de Jysk. Dezelfde prijs voor iedereen, duidelijk aangegeven, en kwaliteitsfalen kunnen ze zich bijna niet veroorloven met de enorme aantallen die ervan verkocht worden.

Daarnaast, als je bij zo'n zaak een probleem hebt, dan sta je binnen 20 minuten buiten met een nieuw product. Bij een "echte" meubelzaak mag je eerst een paar weken touwtrekken over wiens schuld het is, en daarna word je alsnog afgescheept met een "net niet" oplossing.

Dan maar eenheidsworst, maar een stuk minder kopzorgen!
Ook bij een Ikea kan je een mooi prijsje krijgen ;)

Er zit hier echt om de hoek een S&S en zie er amper auto's staan. Mega grote borden met aanbiedingen wat eigenlijk al niet kan. Alleen hierdoor al ga ik er niet naar toe.

Xbox live: Ghesous | Polo AW GTI 275pk, 450nm


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Deathchant schreef op donderdag 11 augustus 2016 @ 16:09:
Ik vind het niet geheel eerlijk om dit volledig naar de consument toe te schuiven. Niet iedereen is even welbespraakt en assertief ;)
Misschien rot om te zeggen, maar daar kunnen wij 'verstandige mensen' niks aan doen toch? Diezelfde mensen worden opgelicht bij de AH en de autoverkoper. Waarschijnlijk ook bij marktplaats transacties en bij de groentewinkel.

Dat is hetzelfde als McDonalds verbieden omdat ze vet eten verkopen, het is aan de consument om enigszins op te letten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • itsalex
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online
Ik ben vroeger ook een keer terecht gekomen bij S&S. nou dat was mijn laatste keer. Ik kreeg zo'n gen**id gevoel.
Je komt voor een bank ad € 599. prachtig maar wacht even. De stof is wel erg dun (je weet dat je gewoon binnen paar jaar erdoor gaat) dus we wilden een andere stof. Prima en ja hoor € 1.099 kwam de bank. Nou ik heb die man vriendelijk bedankt voor zijn informatie en we zijn weggegaan.
Ik weigerde het om voor een extra lapje stof daar € 500,00 voor te gaan betalen (ook nog gevraagd of er een goud randje bij kwam voor dat geld).
Dat doet mij denken aan het verhaal met de keuken van Keukenconcurrent. Standaard keukenblokje voor € 1.599,00, maar niet eens in de standaard kleur wit, nee in geel en paars. Wilde je wit, kwam de keuken op € 2.599,00.

Echt ben zo klaar met zulke zaken. Je weet gewoon vantevoren dat je gepakt wordt waar je bij staat en deze techniek ben ik echt klaar mee. Ga dan wel naar Ikea. Mocht het daar niet goed zitten kan je zelf altijd nog gaan klussen en dan vaak heb je een topoplossing. Genoeg gedaan met meubels van Ikea. Gewoon beetje zelf gaan timmeren en dan zit het vaak een stuk beter en steviger.

I hit the CTRL key, but I'm still not in control!


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • SkiFan
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 22:37
Voor diegenen die naar een Ikea bank kijken, kijk ook even naar de Duitse prijzen, zit nogal eens verschil in met NL. Gewoon de nl/nl in het URL vervangen door de/de.

Jurist in zijn vrije tijd, IT'er van beroep.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThinkPad
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 21:20
Was er niet een Tweaker die z'n keuken bij de Poolse IKEA had gehaald omdat dat flink scheelde met de NLse IKEA ? :D

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • SkiFan
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 22:37
Kennis van me heeft dat inderdaad gedaan, maar het huis waar de betreffende keuken geplaatst is is in de Harz, dus dat maakt het iets logischer. Wij hebben onze halve keuken in Dld gehaald, de andere helft in NL. Per onderdeel hebben je gekeken wat waar goedkoper was, scheelde paar honderd Euro.

Jurist in zijn vrije tijd, IT'er van beroep.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • chrisborst
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 21:25
Ik vraag mij af wanneer iemand een topic gaat aanmaken over Jetcars..
Iedereen weet toch nu wel dat Seats and Sofa's er een potje van maakt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Metalfreak
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 26-09 11:34

Metalfreak

Hoije woh!

Precies de ervaring die ik had met Seats & Sofa's ooit, maar ik ben er weer hard naar buiten gerend en heb gezworen er nooit meer te kopen, al delen ze er banken gratis uit. Ik begrijp eerlijk gezegd ook niet hoe zo'n zaak nog steeds kan bestaan. Uiteindelijk toen een showmodel bij Goossens gekocht en 11 jaar later is die nog steeds in goede staat.

Wat ik mij trouwens afvraag: de mensen die er werken, zijn die ook trots op hun werk? Dat vroeg ik mij ook al eens af bij een filiaal van Brugman.

Aan mensen die me ipv mijn gebruiken: hebben jullie in het echt ook zo'n spraakgebrek?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Angeloonie
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 18:59

Angeloonie

Cheeseburger Addict

Ach, lokkertjes zie je overal :P
Ook met mijn trouwpak gehad, op een trouwbeurs een foldertje met "compleet 3-delig maatpak" voor bedrag X gezien. Vervolgens gaan kijken, en toen kregen we het staaltje waar de stofkeuzes voor die prijs in zaten. Waren er 15 ofzo, waarvan er 14 type stoffige-wiskundeleraar waren (beige/bruin/groen geribde stof). Stofje aangepast naar keuze en voila er kwam €400 bovenop :')

Uiteindelijk stropdas + maatoverhemd + pochet + manchetknopen er gratis bij gekregen, maar maatwerk-winkels doen alles om je naar binnen te krijgen, want je bent niet snel geneigd om weer weg te gaan.

Uplay: Angeloonie - Battletag: Angeloonie#2758 - Steam: Angeloonie


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Metalfreak schreef op maandag 15 augustus 2016 @ 16:21:

Wat ik mij trouwens afvraag: de mensen die er werken, zijn die ook trots op hun werk? Dat vroeg ik mij ook al eens af bij een filiaal van Brugman.
Je hebt mensen die het niets boeit om zo zaken te doen. Je hebt ook mensen die het maar doen maar niet leuk vinden. Het is of op die manier omgaan met je klanten of geen baan meer hebben. Genoeg mensen die het dan maar doen omdat het moet van het bedrijf, niet dat ze het leuk vinden.

Ik ken iemand die bij een niet te nader noemen telco gewerkt heeft en de klant 4x nee moest laten zeggen op een aanbieding van een verzekering. Als je na 2x nee zeggen niet nog 2x door ging kreeg je op je kop van de manager. Hij vond het echt niet leuk om zo lang door te drammen, maar het was of dat, of geen werk hebben.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • 123RR
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 08-03-2024
Kheos schreef op dinsdag 09 augustus 2016 @ 11:09:
[...]

dus niet omgekeerd? :o
klant is koning, toch?

zoiets heb ik nog nooit gehoord; die grapjas had onmiddelijk een klacht aan z'n broek, hij en z'n baas een heel vervelend gesprek met mij, en ik 's avonds een drukke tijd achter m'n pc, overal reviews nalaten...
Denk je dat die onder zal zijn of überhaupt met je in gesprek zou willen? Die toko doet zo min mogelijk/niet aan after sales. Heb je een klacht dat wordt afgeserveerd en weggejaagd, schijnbaar werkt dat best goed, want ze weten dat toch niemand juridische stappen onderneemt voor een budgetbank.

Ik ben er (helaas) één keer geweest, niks kunnen vinden, werd toen achtervolgt door de verkoper tot aan de auto. Dat ik niks interessants had gezien vond hij vreemd, maar ik mocht opeens elke bank voor de helft meenemen met een gratis keukenset. Na een tweede aangegeven te hebben dat geen interesse had bleef hij vervelend doordrammen, ik heb hem verzocht een paar passen achteruit te zetten als hij niet onder de auto wilde komen, dat snapte ie wel. :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Katerin
  • Registratie: Februari 2010
  • Laatst online: 27-09 15:08
dat achter je aan lopen bij het verlaten van de winkel herken ik, bah wat een nare tactiek ik was woest!
het had op mijn moeder helaas wel effect en die kocht de bank.. ze durfde geen nee meer te zeggen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Deadsy
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 27-09 15:22
Is het illegaal? Nee, maar ze bereiken er wel mee dat ze een slechte naam krijgen en dus minder potentiële klanten.
Hoe ze dan toch open blijven? Als ze elke maand een paar banken verkopen voor de start prijs dan blijven ze gewoon open.
Want als je ziet hoeveel eraf kan en dan toch nog winst maken dan is de volle mep wel een zeer lekkere winst.

Het leuke is dat dit soort toko's je gaan vertellen dat je bij hun wel echte service krijgt en bij bedrijven zoals Ikea niet.
Er zijn wel winkels op de woonboulevard die service leveren maar die zijn zelden.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Fietsbel
  • Registratie: April 2000
  • Niet online

Fietsbel

¯\_(ツ)_/¯

ThinkPadd schreef op zondag 14 augustus 2016 @ 14:23:
Was er niet een Tweaker die z'n keuken bij de Poolse IKEA had gehaald omdat dat flink scheelde met de NLse IKEA ? :D
ja dat was johnwoo , johnwoo in "Jellabie's crib!"

[ Voor 8% gewijzigd door Fietsbel op 16-08-2016 00:01 ]

39


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • barrymossel
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 17:27
Katerin schreef op maandag 15 augustus 2016 @ 19:05:
dat achter je aan lopen bij het verlaten van de winkel herken ik, bah wat een nare tactiek ik was woest!
het had op mijn moeder helaas wel effect en die kocht de bank.. ze durfde geen nee meer te zeggen.
Ik snap je volkomen dat je woest was; zou ik ook zijn. Maar het is ook wel een beetje de fout van je moeder, niet? Geen nee durven zeggen bij dit soort aankopen is op z'n minst vreemd vind ik persoonlijk. Klinkt een beetje als onder bedreiging geld moeten afstaan, maar dan zonder dreiging.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Katerin
  • Registratie: Februari 2010
  • Laatst online: 27-09 15:08
barrymossel schreef op dinsdag 16 augustus 2016 @ 08:15:
[...]

Ik snap je volkomen dat je woest was; zou ik ook zijn. Maar het is ook wel een beetje de fout van je moeder, niet? Geen nee durven zeggen bij dit soort aankopen is op z'n minst vreemd vind ik persoonlijk. Klinkt een beetje als onder bedreiging geld moeten afstaan, maar dan zonder dreiging.
ooh ja absoluut, maar dat hij het lef had om een vrouw zo stalkerig te achtervolgend maakt mij boos.
Dat mijn moeder zo dom is om er mee in te stemmen is haar fout. En een man die niet weg wil gaan zonder dat je die mooie bank koopt is toch aardig een bedreiging als vrouw van 165 en 40 kg.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • barrymossel
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 17:27
Katerin schreef op dinsdag 16 augustus 2016 @ 13:40:
[...]


ooh ja absoluut, maar dat hij het lef had om een vrouw zo stalkerig te achtervolgend maakt mij boos.
Dat mijn moeder zo dom is om er mee in te stemmen is haar fout. En een man die niet weg wil gaan zonder dat je die mooie bank koopt is toch aardig een bedreiging als vrouw van 165 en 40 kg.
165 is inderdaad aardig oud ;)

Maar ik snap je punt hoor. Ik denk dat wanneer mij(n moeder) dit zou overkomen ik wel even verhaal zou gaan halen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Tjolk
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 20:05
Wat heeft het geslacht daarmee te maken? :?
Wat nu als het een grote, bonkige vrouwelijke verkoopster is tegenover een opaatje van 165 en 40 kg? Is het dan wel acceptabel?

Tjolk is lekker. overal en altijd.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jongetje
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 00:16
Mooi oud topic.
Gister ook voor een bank geweest en blijkbaar trek die Seats en Sofa's toch een hoop mensen binnen want het was de drukste winkel. Alle stoffen zijn mogelijk, heel rek vol. Vervolgens leek mij die actie bank wel leuk dus hij rekenen en rekenen op een wit A4'tje want die aanbieding gold ook voor mij! Uiteindelijk was die bank uit de actie in een kleiner formaat ruim 300 euro duurder omdat ik andere stof wilde. Toen ik aangaf dat dat volgens mij niet klopte werd hij boos en werden we bijna de winkel uit gestuurd en verfrommelde hij het A4'tje terwijl we wegliepen.

Scheelt de volgende keer weer een winkel binnenstappen. Verbaas me erover dat zoveel jaar later die zaak nog bestaat. Zag vanuit mijn ooghoek bij de balie een scherm waarom de topverkopers (in marge!) en filialen realtime werden getoond...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

jongetje schreef op vrijdag 14 juli 2017 @ 11:18:
Uiteindelijk was die bank uit de actie in een kleiner formaat ruim 300 euro duurder omdat ik andere stof wilde. Toen ik aangaf dat dat volgens mij niet klopte werd hij boos en werden we bijna de winkel uit gestuurd en verfrommelde hij het A4'tje terwijl we wegliepen.
Waarom zou dat niet kloppen?

Ze adverteren toch met een model bank en type stof? Die gaan voor de prijs uit de folder. Wil jij iets anders, dan moet je bijbetalen.
Dat is toch logisch en overal zo?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jongetje
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 00:16
@Coritchando Bij (alle) andere meubelzaken kon ik gewoon uit een staalboek kiezen zonder meer kosten. Maar stel dat het dan alsnog zou kloppen, dan hoef je me nog niet weg te sturen maar ga je naar alternatieven kijken. Tenminste, dat zou ik doen als verkoper...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Yorinn
  • Registratie: Februari 2009
  • Niet online

Yorinn

Moderator General Chat

XOPIUM

Zoals ook in de topicwaarschuwing staat is dit topic niet bedoeld voor eigen ervaringen met meubelzaken. Aangezien ik er van uit ga dat het probleem van de TS is opgelost na bijna een jaar, gaat hier een slotje op.

After Hours | Dawn FM | Hurry Up Tomorrow
Tweakers Discord || Mijn V&A ads

Pagina: 1 2 Laatste

Dit topic is gesloten.

Let op:
Dit topic is niet bedoeld voor algemene ervaringen met meubelzaken. Blijf on-topic en richt je op de vragen in de topicstart.