Niet kunnen slapen na restaurantbezoek

Pagina: 1 2 Laatste
Acties:
  • 40.349 views

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • PFvH
  • Registratie: November 2014
  • Niet online
Bijzonder. TS noemt een bepaalde stof als mogelijk oorzaak en dan vliegen de comments en links om de oren waarin vetsin als niet slecht genoemd wordt. Wetenschappelijk bewezen? Ach... wie zich daarin verdiept weet dat ook wetenschappelijk bewezen kan worden dat het wel slecht is.
Hetzelfde verhaal gaat op voor aspartaam. Hoe meer mensen weten dat dat slecht is, hoe meer er naar buiten komt dat wetenschappelijk bewezen is, dat het niet slecht is.

Prima, neem maar lekker vetsin en aspartaam tot je. Ik doe dat al jaren niet meer en voel me daar prima bij.
Dus advies aan TS: lekker laten staan. En weet ook dat er een verschil is tussen natuurlijk aangemaakte stoffen en de chemische versies daarvan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mgizmo
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 22:54
Fish schreef op maandag 14 september 2015 @ 00:08:
Mijn vriendin kakt gwoon alles onder nadat ze bij de chinees is geweest ... te beginnen met de wc daar .. en dan thuis of wherever we go.
Heb ik ook last van. In mijn geval omdat ze met slaolie wokken waar weer zonnebloemolie in verwerkt zit. En ik heb nog geen 100% bewijs, maar ik acht de kans op 95% (gezien de historie wanneer het er wel in zat in gerichten of mee bereid was) dat ik daar allergisch voor ben. Binnen het uur naar de toilet. De ene keer met veel krampen en de andere keer eenmaal een toiletbezoek en het is voorbij.

Overigens bij Erasmus MC jaren geleden geweest (loop er zo'n 7 jaar mee rond), allemaal proefjes, niets kwam er uit, maar als reactie gaven ze ook dat de maag anders kan reageren dan de huid.

Misschien heeft ze iets aan mijn verhaal.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Barrycade
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 18:03

Barrycade

Through the...

Als je het niet hebt na het eten van een dik belegde pizza met Parmenzanse kaas en tomaat (mega bronnen van glutamaat) is het grote kans dat je te veel vlees / zout hebt gegeten.
CRS komt niet door glutamaat daar is ondertussen al zoveel onderzoek naar gedaan.

Chinees eten is gewoon vet / zout en je hebt waarschijnlijk meer eiwitten gegeten dan je normaal doet. Reden voldoende om je spijsvertering eens goed aan het werk te zetten. Als je dan onvoldoende drinkt krijgt je lijf het wel zwaar.

@ PFvH: wat is in jouw ogen dan het verschil tussen een "natuurlijk" bron en een "chemische" variant? Meeste (zoniet alle) glutamaat wordt gewonnen uit natuurlijke producten (via fermentatie).

In de natuurlijke bronnen (Parmensan kaas bv is het ook ontstaan uit fermentatie).

@Mgizmo: Sla olie is meestal Soja olie. Sla olie is namelijk de meest goedkope olie op de markt en dat is momenteel soja olie. Maar meeste dingen worden tegenwoordig in zonnebloem olie gebakken. Soms met een beetje palm olie of zonnebloem / soja lechitine tegen het spatten.

Geraffineerde olie zitten geen eiwitten in.
Dus in schone olie zitten geen eiwitten waar je allergisch voor kan zijn.
Het kan wel zijn dat ze in die olie ook visproducten bakken bv en daar kan je wel allergisch voor zijn.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • enchion
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online
Koninkje schreef op maandag 14 september 2015 @ 00:10:
Dit is erg bijzonder. Ik heb een flinke kennis wat betreft de smaak versterker E621. Het wordt vooral gebruikt in Chinese restaurants, om de "umami" smaak in de gerechten te versterken. Komt je slapeloosheid alleen bij Chinese restaurants? Of komt het voor bij elk restaurant bezoek?

In principe is mononatriumglutamaat vrij onschuldig. Het komt zelfs van nature voor in je eigen lichaam. Mocht je slapeloosheid gepaard gaan met hartkloppingen of misselijkheid, er zijn meer mensen die dit gevoel krijgen. Wetenschappelijk is er niets bewezen als het gaat om de invloed van extra mononatriumglutamaat in je lichaam.

Als de spijsvertering/darmen op hol slaan ga je naar de verkeerde chinees, dat heeft niets met Ve-Tsin te maken. Ik raad aan een ander restaurant te proberen ;)
Als mononatriumglutamaat ergens in je lichaam invloed heeft dan is dat op je zenuwstelsel, en niet op je bloed.

Natrium is (simpelgesteld) het metaal wat je lichaam gebruikt om signalen door te geven aan je hersenen. (net als bv koper is in je telefoon/TV/Audio kabel)

En glutamaat wordt gebruikt door je lichaam om te reguleren hoeveel Natrium uit het bloed je zenuwbaan in moet, oftewel de sluisfunctie die de Natrium balans regelt. (oftewel de geleiding in je zenuwbaan.)
Wikipedia: Glutamic acid

De meest logische redenatie dat sommige mensen er last van hebben en anderen niet is dat sommigen al op een basisgeleidingssterkte zitten die op het randje zit van crossfeeding waardoor de bloedbaan storend gaat werken op het signaal dat door de zenuw moet, als het Natrium en glutamaat niveau iets is gestegen.
Daardoor gaan je hersenen enigszins logisch het signaal versterken op de lijn om de sensoren te metingen met de zintuigen te kunnen blijven doen (compenseren voor het signaalverlies) wat dan de oorzaak is van onrustigheid en bv oscillaties door de spiermassa (de stroomsterkte/voltage op de spieren is iets toegenomen.), met een slechte nachtrust als gevolg.

Ook die extra Natrium+ kan niet zomaar door je nieren afgevoerd worden als zout omdat de CL- ontbreekt in de toevoeging, je zit dus met extra geleiding opgescheept die voor je lichaam niet makkelijk is om snel te verhelpen.
Ook zal het moeilijker zijn voor je zenuwen om Na+ terug te sturten in de bloedbaan (waarschijnlijk 1 van de hoofdredenen) omdat de bloedbaan al een te hoge concentratie heeft, erger nog kan het zijn dat de bloedbaan het juist kwijt wil aan de zenuwbaan om viscositeit in de bloedbaan te verlagen, bloeddruk te verlagen om het hart te ontzien en de temperatuur op de hersenen onder controle te houden.
Maw de zenuw/hersen-activiteit omhoog te gooien om het hoofd koel te houden. (chemische paniek dus)

Maw E621 zou logischerwijs met een hersenscanner gemeten moeten worden en niet met een bloedanalyse, dus een gewone dokter zal altijd stellen dat er niks aan de hand is aangezien die geen hersenscanner heeft.

Een verstoring/ruis in je zenuwstelsel werkt door je hele lichaam heen, maw het is dan niet helemaal voorspelbaar wat de gevolgen zullen zijn, als hoe je hersenen dat probleem gaan oplossen, omdat ze zelf dus ook onderhevig zijn aan de verandering.

[ Voor 12% gewijzigd door enchion op 14-09-2015 16:30 ]

How do you save a random generator ?


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • jappas
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 15-09 21:49
PFvH schreef op maandag 14 september 2015 @ 09:44:
Bijzonder. TS noemt een bepaalde stof als mogelijk oorzaak en dan vliegen de comments en links om de oren waarin vetsin als niet slecht genoemd wordt. Wetenschappelijk bewezen? Ach... wie zich daarin verdiept weet dat ook wetenschappelijk bewezen kan worden dat het wel slecht is.
Hetzelfde verhaal gaat op voor aspartaam. Hoe meer mensen weten dat dat slecht is, hoe meer er naar buiten komt dat wetenschappelijk bewezen is, dat het niet slecht is.

Prima, neem maar lekker vetsin en aspartaam tot je. Ik doe dat al jaren niet meer en voel me daar prima bij.
Dus advies aan TS: lekker laten staan. En weet ook dat er een verschil is tussen natuurlijk aangemaakte stoffen en de chemische versies daarvan.
Je noemt zelf al het onderscheid tussen bewezen is en bewezen kan worden. Het kan inderdaad dat er bij-effecten zijn bij (vaak overmatig) gebruik van sommige ingrediënten. Als hier opnieuw onderzoek naar gedaan wordt (wat ook degelijk gebeurd, ook vanwege sociale druk vanuit de maatschappij) blijkt soms dat er wat ingrediënten ongewenst zijn, dan worden aanbevelingen ook wel bijgesteld. Aspartaam is inmiddels zo vaak onderzocht. Of neem sommige kleurstoffen, waarbij een klein deel van de testgroep effecten merkte na (buitensporig hoog) gebruik.

Interessant trouwens dat je weet dat er een verschil zit tussen natuurlijke stoffen en chemische versies daarvan. Ik zou hier graag eens meer willen lezen.. Het meeste MSG wordt overigens (middels fermentatie) uit natuurlijke producten gewonnen.

Prima dat jij je prima voelt bij het niet nemen van dergelijke producten, misschien ben je er ook gevoelig voor. Maar ga het niet veralgemeniseren en het als de enige waarheid verkopen. Er zijn eenvoudigweg teveel zaken die van invloed kunnen zijn.

Als een heel simpele (en eigenlijk niet erg betrouwbare) test voor TS: Probeer eens een gecontroleerde test te houden met één variabele. Laat iemand anders twee keer hetzelfde voor je koken, met en zonder een bepaald ingrediënt zodat jij niet weet welke keer met of zonder is. Misschien krijg je zo een (heel grove) indicatie/idee wat er aan de hand is. Al blijf je altijd met andere variabelen zitten die je nauwelijks kunt controleren zoals vermoeidheid, algemene gesteldheid, het weer ;).

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Frogmen
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
Grappig dat de gevolgen voor Ve-Tsin hier massaal weggewuifd worden terwijl vroeger CRS wel een issue was. Echter de Chinees heeft ook geleerd en beperkt tegenwoordig echt het gebruik wel. Aan de andere kant bij een bepaalde chinees hier had ik altijd een zwaar opgeblazen gevoel na het eten.
Overigens wordt het in weinig tot geen andere keukens gebruikt, maar TS er zijn genoeg andere factoren aangegeven waar je op kan reageren zoals je doet zeker als je normale menu er erg anders uitziet en kleinere porties bevat reageert je lichaam daarop.

Voor een Tweaker is de weg naar het resultaat net zo belangrijk als het resultaat.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • PFvH
  • Registratie: November 2014
  • Niet online
Alles wat in een fabriek "gemaakt" wordt, neemt meteen een verlies aan informatie mee. Als vergelijk: je kunt voedingssupplementen hebben, die puur plantaardig zijn. En je hebt de chemisch gefabriceerde versies. Qua chemische samenstelling ogenschijnlijk gelijk, maar missen een aantal hulpstoffen bijvoorbeeld. Daar waar de plantaardige je lichaam een positieve boost kunnen geven, zullen de chemische juist afbreuk doen aan je lichaam (want het kost je lichaam meer om te verwerken/af te breken dan dat er aan aanvulling in zit).

Heel veel producten waar glutamaat van nature in voorkomt, zijn niet natuurlijk. Als voorbeeld de parmezaanse kaas: dat is een bewerking, een toevoeging van o.a. gist die dit bewerkstelligt.

Maar goed... zo zal ik als ik het kan voorkomen dus ook geen geraffineerde olie gebruiken, maar liever de pure. Mijn stelregel: voorkom zoveel mogelijk geraffineerd en bewerkt product. Haal het vers in huis en maak er zelf wat van/mee. Ja, het is meer werk. En levert je een puurdere smaak op en na een maand een aanmerkelijk beter gevoel m.b.t. je lichaam en je gezondheid.

Overigens, wat @enchion zegt: true! Vraag eens aan een neurofeedbacktrainer wat msg doet met je hersenen en hij zal het kunnen meten bij je en het je kunnen laten zien...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Barrycade
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 18:03

Barrycade

Through the...

Ah ik dacht al een bepaalde toon te herkennen. Prima.
Dan kunnen we wel ophouden met de discussie.

Ik zie in mijn kleuren spectrum dat het weer tijd is voor een bakkie koffie.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PFvH
  • Registratie: November 2014
  • Niet online
Dat gaat twee kanten op, zo'n ondertoon. Alles wat je niet kent afdoen als alternatief. Dat mag. Waarbij het dan veelbetekenend is dat de huidige medische "wetenschap" wordt aangeduid met regulier en alles wat honderden, zo niet duizenden jaren ouder is met alternatief.

Mooi inhoudelijk einde aan je discussiedeelname @barrycade.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WaSteiL
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 15:42
Ik heb vooral problemen met het eten bij de sushi ketens. Bij de chinees nog nooit last van gehad en bij kwaliteits sushi zaken ook nog nooit. Of het ve-tsin is weet ik niet, maar het is wel een mogelijkheid. Mogelijk in combinatie met veel zout? Iemand maakte een opmerking over teveel vlees, maar ik heb het ook gehad bij het alleen maar eten van sushi en daarbij krijg je nu niet echt grote hoeveelheden vlees mee binnen.

Bij mij zijn de symptomen dat ik bijna een onstilbare dorst krijg, een hoge hartslag (hartkloppingen?), enorm zweten en mijn ogen die zich niet stil willen houden. Het resultaat is een nacht waarbij ik niet kan slapen en alleen maar dezelfde routines in mijn hoofd aan het afspelen ben (soort van mind fucks, bijvoorbeeld het spelen van een Mario level alleen dan wel alleen maar precies 1 scherm. Mega irritant).

Ik heb me al een paar keer moeten ziekmelden en op basis daarvan ben ik gaan terugrekenen en kom ik elke keer op sushi ketens uit. Gekscherend roept onze HRM dame dan ook dat ik geen sushi meer mag eten. Als vrienden roepen dat ze uit eten gaan bij één van de grote ketens dan sla ik tegenwoordig ook maar over.

Nog even een kleine toevoeging: ik was op avonden uit met vrienden de enige die er last van had. Dan praten we soms over groepen met 15+ personen. Dan zie je dat dus ook niet iedereen er last van heeft en het dan in onderzoeken mogelijk ook wat minder naar voren zou kunnen komen, je moet dan toch de juiste persoon met overgevoeligheid te pakken hebben.

[ Voor 13% gewijzigd door WaSteiL op 14-09-2015 10:47 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Makkelijk
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 23:37
All I hear is bullshit... Ve-tsin, nooit van gehoord maar als je een beetje research doet zie je dat mensen op gevoel er iets tegen hebben en wetenschappers niets anders doen dan het ontkrachten. Klinkt als aspartaam..

Ik heb bijna altijd na restaurants last van brandend maagzuur en slapeloosheid, normaal heb ik daar nooit last van. Ik weet hoe het komt, in een restaurant eet ik gewoon wat meer dan thuis..

Badieboediemxvahajwjjdkkskskskaa


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fly-guy
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online
Frogmen schreef op maandag 14 september 2015 @ 10:18:
Grappig dat de gevolgen voor Ve-Tsin hier massaal weggewuifd worden terwijl vroeger CRS wel een issue was. Echter de Chinees heeft ook geleerd en beperkt tegenwoordig echt het gebruik wel. Aan de andere kant bij een bepaalde chinees hier had ik altijd een zwaar opgeblazen gevoel na het eten.
Overigens wordt het in weinig tot geen andere keukens gebruikt, maar TS er zijn genoeg andere factoren aangegeven waar je op kan reageren zoals je doet zeker als je normale menu er erg anders uitziet en kleinere porties bevat reageert je lichaam daarop.
Leuk dat je het hebt over het Chinese Restaurant Syndrome, maar ik hoop dat je ook weet dat het werkelijk nergens op sloeg?

Iemand had zonder ook maar enige vorm van onderzoek gesteld dat hij na het bezoeken van een Chinees restaurant vaak bepaalde klachten had. In de Chinese keuken gebruiken ze vaak msg, dus zijn klachten komen door de msg.

Niets meer, niets minder, geen onderzoek, geen bewijs, de man was zelfs geen wetenschapper op dat gebied.

Helaas kwam hij met zijn ongefundeerde beweringen in een brief naar de krant en de media is daar fanatiek mee aan de haal gegaan, wederom zonder onderzoek of verder bewijs.
Talloze onderzoeken achteraf hebben nooit de link tussen klachten en msg kunnen aantonen (inclusief onderzoeken met mensen die zelf aangaven gevoelig te zijn), maar door die eerste onzinnige brief zover enige bewijs bestaat de term CRS, ook al bestaat de klacht niet.

http://luckypeach.com/on-...nese-restaurant-syndrome/

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • PFvH
  • Registratie: November 2014
  • Niet online
@WaSteiL: veel zeewiersalade bij de sushi dan? En ja, vetsin komt ook veel voor in de japanse keuken, volgens mij heeft het zijn oorsprong daar zelfs.


Toevoeginkje: hoog "als het echt slecht was, dan was dat wel op tv geweest" gehalte.
Slaap lekker :P

[ Voor 26% gewijzigd door PFvH op 14-09-2015 10:50 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • horizon1978
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 18-08 08:57
Het lijkt me geen e621 probleem maar eerder teveel zout.
Daarnaast is e621 wel beter te vermijden. Een onnodige chemische toevoeging.

@Wild Chocolate,
universiteit wageningen is pruttel. Die durven bijenbestrijdingsmiddelen niet te veroordelen omdat ze door Bayer gesponserd worden.

[ Voor 15% gewijzigd door horizon1978 op 14-09-2015 10:54 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WaSteiL
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 15:42
@PFvH: Ik vind zeewiersalade heerlijk, maar probeer maar eens een goede te krijgen bij de ketens. Je hebt dan ongeveer 3 sliertjes zeewier en daaronder ijsbergsla met een soort van whisky cocktail saus. Die sla ik over.

Laat ik ook nog even benadrukken dat ik niet zozeer vetsin de schuld geef, maar wel heel erg benieuwd is wat het wel is én waarom bepaalde mensen gevoeliger lijken te zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fly-guy
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online
PFvH schreef op maandag 14 september 2015 @ 10:18:

Heel veel producten waar glutamaat van nature in voorkomt, zijn niet natuurlijk. Als voorbeeld de parmezaanse kaas: dat is een bewerking, een toevoeging van o.a. gist die dit bewerkstelligt.
Gist? Enig idee hoe (Parmezaanse) kaas gemaakt wordt? Bij niet vegetarische kaas komt geen gist kijken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PFvH
  • Registratie: November 2014
  • Niet online
Ik noemde zeewier omdat dat één van de "grondstoffen" van veel vetsin is. Vandaar ;)
Ja, er zijn veel meer oorzaken. Ook de vele eiwitten bijvoorbeeld. Je eet dan weliswaar weinig vlees bij sushi, maar (ik althans als ik er eens eet) wel veel "vlezige" vis als tonijn en zalm. In ieder geval eiwitrijk :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Witte
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 29-07 11:23
Ik heb ook zoiets:
Ik krijg bij uiteten heel vaak jeuk aan mijn neus, zowel aan de buitenkant als aan de binnenkant. Nu is dit niet heel erg, maar thuis (of bij anderen) heb ik dat nooit. Blijkbaar worden er in restaurantkeukens kruiden of andere middelen gebruikt die een particulier niet zo snel gebruikt, en bij mij een soort van allergische reactie oproepen.

Houdoe


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Fly-guy
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online
PFvH schreef op maandag 14 september 2015 @ 10:56:
Ik noemde zeewier omdat dat één van de "grondstoffen" van veel vetsin is. Vandaar ;)
Zeewier wordt nauwelijks meer gebruikt om e621 te maken, vrijwel alle vetsin is een fermentatie proces van bepaalde suikers door middel van bacteriën.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PFvH
  • Registratie: November 2014
  • Niet online
Fly-guy schreef op maandag 14 september 2015 @ 10:55:
[...]
Gist? Enig idee hoe (Parmezaanse) kaas gemaakt wordt? Bij niet vegetarische kaas komt geen gist kijken.
Om eerlijk te zijn: nee, nooit in verdiept. Weer wat bijgeleerd, daar ging ik de mist in dus.

En dat zeewier tegenwoordig nauwelijks meer een bron is bij vetsin productie, betekent niet dat zeewier dan niet meer de stoffen bevat waarmee het gemaakt kan worden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

horizon1978 schreef op maandag 14 september 2015 @ 10:54:
Het lijkt me geen e621 probleem maar eerder teveel zout.
Daarnaast is e621 wel beter te vermijden. Een onnodige chemische toevoeging.

@Wild Chocolate,
universiteit wageningen is pruttel. Die durven bijenbestrijdingsmiddelen niet te veroordelen omdat ze door Bayer gesponserd worden.
Is deze al voorbij gekomen? Zo niet, nu is de tijd...

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Frogmen
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
Fly-guy schreef op maandag 14 september 2015 @ 10:49:
[...]

Leuk dat je het hebt over het Chinese Restaurant Syndrome, maar ik hoop dat je ook weet dat het werkelijk nergens op sloeg?

Iemand had zonder ook maar enige vorm van onderzoek gesteld dat hij na het bezoeken van een Chinees restaurant vaak bepaalde klachten had. In de Chinese keuken gebruiken ze vaak msg, dus zijn klachten komen door de msg.

Niets meer, niets minder, geen onderzoek, geen bewijs, de man was zelfs geen wetenschapper op dat gebied.

Helaas kwam hij met zijn ongefundeerde beweringen in een brief naar de krant en de media is daar fanatiek mee aan de haal gegaan, wederom zonder onderzoek of verder bewijs.
Talloze onderzoeken achteraf hebben nooit de link tussen klachten en msg kunnen aantonen (inclusief onderzoeken met mensen die zelf aangaven gevoelig te zijn), maar door die eerste onzinnige brief zover enige bewijs bestaat de term CRS, ook al bestaat de klacht niet.

http://luckypeach.com/on-...nese-restaurant-syndrome/
Mooi om te zien dat de onwaarheid van het een wordt beargumenteerd met een ander verhaal. Op school werd bij ons (Hotelschool) wel degelijk gewezen op CRS en de risico's van Ve-Tsin. Maar zoals ik al zij het heeft alles met hoeveelheden te maken.
PS ik zat in 1987 op school en toen werden HOAX's niet zo snel verspreid als tegenwoordig. En misschien is het inderdaad wel iets anders of een bepaalde combinatie maar feit is wel dat er mensen zijn die last krijgen van sommig chinees eten.

Voor een Tweaker is de weg naar het resultaat net zo belangrijk als het resultaat.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fly-guy
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online
Frogmen schreef op maandag 14 september 2015 @ 11:05:
[...]


Mooi om te zien dat de onwaarheid van het een wordt beargumenteerd met een ander verhaal. Op school werd bij ons (Hotelschool) wel degelijk gewezen op CRS en de risico's van Ve-Tsin. Maar zoals ik al zij het heeft alles met hoeveelheden te maken.
PS ik zat in 1987 op school en toen werden HOAX's niet zo snel verspreid als tegenwoordig. En misschien is het inderdaad wel iets anders of een bepaalde combinatie maar feit is wel dat er mensen zijn die last krijgen van sommig chinees eten.
Echter mijn verhaal kun je checken..

Daarnaast is het zo dat een gemiddeld mens dagelijks zo'n 13 gram glutamaat binnenkrijgt door de consumptie van allerlei natuurlijke bronnen. En met natuurlijk bedoel ik bronnen waar geen msg aan toegevoegd is.
Naast die 13 gram krijgen we dagelijks zo'n 0,55 gram glutamaat binnen door toegevoegd msg.

Dus die 0,55 gram is de veroorzaker van CRS, terwijl door 13 gram niets doet?

http://www.fda.gov/Food/I...Ingredients/ucm328728.htm

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Barrycade
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 18:03

Barrycade

Through the...

Oeh gevaarlijke stelling, want nu komen de stellingen weer dat "natuurlijk" msg wel energie rijke informatie bevat die de chemische variant niet heeft....

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Coach4All
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 17:30

Coach4All

I'm a Coach 4 All

Wellicht ook denken aan een allergie of overgevoeligheid voor schaal en schelpdieren.
Denk aan de ruime hoeveelheden kroepoek, een product wat gemaakt wordt van garnalen....

En geen idee of de olie waarin de kroepoek gefrituurd wordt netjes alleen voor die kroepoek gebruikt wordt.

--- Systeembeheerdersdag --- Voedselintolerantie ---


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

TS geeft aan dat hij het ook heeft als niet naar een chinees is geweest. Ook bij andere restaurants heeft hij er last van. Ik ken maar weinig restaurants waar ze bewust e621 toevoegen. Het is geen product wat buiten de oosterse keuken veel word gebruikt.
Zeker niet in NL.

Wellicht dat jullie je discussie kunnen vervolgen naar een ander topic en dat men zich weer kan focussen op het probleem van de TS?

Persoonlijk vermoed ik niet dat het iets is wat in het eten zit maar meer met de gemoedstoestand van TS.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • enchion
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online
Pin me er niet op vast maar.

Als je een paar klontjes suiker eet merk je dat binnen 5-10 minuten, kan nl rechtstreeks worden opgenomen in het bloed.
Maar als je fruit eet zitten de suikers in de cellen, en komt de suiker dus over langere periode vrij, omdat eerst de celwanden moeten worden afgebroken.
Met zout btw zelfde logica.

Misschien zelfde verschil tussen MSG toevoegen en eten als onderdeel van ander voedsel ?
Nu heb je met bv kaas eigenlijk geen celwanden dus ???

How do you save a random generator ?


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Basilange
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 11-09 18:41
Zou het niet zo kunnen zijn dat je thuis eet met vrij weinig zout en dat dat bij de chinees of andere restaurants waar soms overdadig veel meer zout wordt gebruikt om iets goed te laten smaken.

Ik heb bij verschillende restaurants gewerkt en wat bijvoorbeeld een simpel Frans gerecht kan doen om mensen terug te laten komen is veel meer goede boter en zout gebruiken dan thuis en dat de cliëntele het ervaart als wow.

Ik heb zelf een pizzaria hier om de hoek, erg lekkere pizza voor studentafhaal, en ik vermoed dat ze geen vetsin gebruiken maar wel veel zout en dan lig ik net zo wakker met een droge mond zoals jij beschrijft. Ik merk dat wanneer ik wat meer water drink dan gebruikelijk op zo'n avond en geen zoute dingen als ham/proscuitto erop dan valt het wel mee

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NeoMe
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 25-02-2023

NeoMe

#Addict

Maar ging je tijdens het eten wel lekker..?

* Acer Aspire V15 Nitro - Intel Core i5-5200U 2,7Ghz - 8GB - GTX 850M 4GB- 500GB 5400RPM - 128GB SSD * MX518 * Xbox 360 + XBOX One * Philips LED 55" * Samsung Galaxy S9


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Caelorum
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 23:48
Om dan maar even op TS terug te komen. Ik lees even alleen de dingen die je zelf aangeeft te ervaren, dus niet alle andere ongefundeerde verdenkingen en dan blijft er dit over:
mc_maarten schreef op maandag 14 september 2015 @ 00:01:
Wie kent het, je gaat uiteten en daarna kan je niet meer slapen of lijkt het dat je uitgedroogd bent. [...] De volgende dag voelde ik mee suf, misselijk, beroerd en uitgedroogd. Het lijkt wel of ik een kater heb plus het after effect van XTC.
Ja, ik herken het. Maar dan niet van een avondje eten. Heb zelf een groot probleem met hitte- en vochthuishouding. Dit is gerelateerd aan elkaar. Ik herken die stadia van uitdroging wel. Eerst voel je je suf, beetje moe, maar slapen gaat niet echt. Als je dan langer wacht wordt je misselijk, voe je je beroerd, kan je hoofdpijn krijgen en voel je je uitgedroogd. Als je echt ver heen bent kan zelfs een glas water drinken je al meteen aan het kotsen krijgen. Die symptonen gaan ook niet meer weg totdat je acceptabele bloedwaardes hebt en je een nachtje hebt geslapen. Heeft alles te maken met hoeveelheid zout en water dat je tot je neemt. Herken je je hierin?
Als je er veel last van hebt (ik eens per maand) kan je maar beter moeilijk te verteren voedsel matigen. Niet grote stukken vlees en al helemaal niet in een setting waar het toch al warm en droog is. Een restaurant heeft vaak de thermostaat wat hoger staan (is goed voor de verkoop) en vrij droge lucht. Daarnaast ook, wat al genoemd is, alcohol, frisdranken en caffeïne laten staan.

[ Voor 7% gewijzigd door Caelorum op 14-09-2015 11:35 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Frogmen
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
Echter mijn verhaal kun je checken..

Daarnaast is het zo dat een gemiddeld mens dagelijks zo'n 13 gram glutamaat binnenkrijgt door de consumptie van allerlei natuurlijke bronnen. En met natuurlijk bedoel ik bronnen waar geen msg aan toegevoegd is.
Naast die 13 gram krijgen we dagelijks zo'n 0,55 gram glutamaat binnen door toegevoegd msg.

Dus die 0,55 gram is de veroorzaker van CRS, terwijl door 13 gram niets doet?

http://www.fda.gov/Food/I...Ingredients/ucm328728.htm
Hierbij ga je er dus vanuit dat jij weet hoeveel Ve-Tsin de Chinees gebruikt!
Zaken afdoen als onzin die op een andere manier met andere belangen onderzocht zijn vindt ik iets te makkelijk. Zeker als jet hele artikel leest. hieronder het einde.

These adverse event reports helped trigger FDA to ask the independent scientific group Federation of American Societies for Experimental Biology (FASEB) to examine the safety of MSG in the 1990s. FASEB’s report concluded that MSG is safe. The FASEB report identified some short-term, transient, and generally mild symptoms, such as headache, numbness, flushing, tingling, palpitations, and drowsiness that may occur in some sensitive individuals who consume 3 grams or more of MSG without food. However, a typical serving of a food with added MSG contains less than 0.5 grams of MSG. Consuming more than 3 grams of MSG without food at one time is unlikely.

Kortom als een chinees veel Ve-Tsin gebruikt is het zeker wel mogelijk om daar last van te hebben.

Voor een Tweaker is de weg naar het resultaat net zo belangrijk als het resultaat.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Frieda
  • Registratie: Mei 2002
  • Niet online
De verschijnselen die jij noemt kunnen ook door histamine komen-- histamine is een neurotransmitter die de alertheid regelt in het brein, vandaar dat je bij een allergie-aanval je nogal hysterisch kan gaan gedragen. Er zijn ook pathways die cortisol en adrenaline aansturen vanuit histamine. Die pathways zorgen normaliter voor een ontstekingsreactie zodat je lichaam kan gaan herstellen. Daardoor kan je gezicht rood worden, je bloeddruk stijgt, er wordt lymfe naar het gebied gepompt. Daardoor kan je hartkloppingen en uitslag krijgen, of bijvoorbeeld zelfs kortademig worden als je astma hebt.

Histamine zit veel in vis (hoe ouder de vis, hoe meer histamine), varkensvlees, lamsvlees, wild, soja, schimmelkaas, oude kaas, yoghurt, etc, daarnaast in paddestoelen, tomaten, zuurkool, kiwi's, ananas, aardbeien, meloen, noten, peulvruchten en nog meer.....

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fly-guy
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online
Frogmen schreef op maandag 14 september 2015 @ 11:37:
[...]


Hierbij ga je er dus vanuit dat jij weet hoeveel Ve-Tsin de Chinees gebruikt!
Zaken afdoen als onzin die op een andere manier met andere belangen onderzocht zijn vindt ik iets te makkelijk. Zeker als jet hele artikel leest. hieronder het einde.

These adverse event reports helped trigger FDA to ask the independent scientific group Federation of American Societies for Experimental Biology (FASEB) to examine the safety of MSG in the 1990s. FASEB’s report concluded that MSG is safe. The FASEB report identified some short-term, transient, and generally mild symptoms, such as headache, numbness, flushing, tingling, palpitations, and drowsiness that may occur in some sensitive individuals who consume 3 grams or more of MSG without food. However, a typical serving of a food with added MSG contains less than 0.5 grams of MSG. Consuming more than 3 grams of MSG without food at one time is unlikely.

Kortom als een chinees veel Ve-Tsin gebruikt is het zeker wel mogelijk om daar last van te hebben.
Je hebt gelijk dat ik niet weet hoeveel de lokale chinees aan msg in zijn eten gooit. Echter jouw quote meldt wel dat de klachten optreden bij meer dan 3 gram e621 en dat die hoeveelheid redelijk "unlikely" is. En dat dat pure msg is, dus op een nuchtere maag (geen voedsel).

Teveel msg (net zoals zout) verpest de smaak vrij snel. Optimum voor bijvoorbeeld vlees is een halve theelepel per pond vlees. Voor groente en soep ook een halve theelepel per 4 tot 6 porties.1 Een theelepel msg is ongeveer 1 gram.2

Een portie babi pangang bij de chinees zal een pond wegen (saus plus vlees?) Tel daarbij een pond bami met twee porties groente en twee porties soep en je zit op 1,5 theelepel MSG wat je binnen krijgt.

Dus zeer ruim gerekend zit je op 1,5 gram, maak er twee van. En dan heb je een anderhalve kilo aan voedsel op... Naast die 1,5/2 gram msg heb je ook bakken met zout en suiker binnengekregen.

1 What to learn from the Japanese About the use of MSG
2 How many grams are in a teaspoon of MSG?

[ Voor 10% gewijzigd door Fly-guy op 14-09-2015 12:05 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • H!GHGuY
  • Registratie: December 2002
  • Niet online

H!GHGuY

Try and take over the world...

Frieda schreef op maandag 14 september 2015 @ 11:45:
De verschijnselen die jij noemt kunnen ook door histamine komen-- histamine is een neurotransmitter die de alertheid regelt in het brein, vandaar dat je bij een allergie-aanval je nogal hysterisch kan gaan gedragen. Er zijn ook pathways die cortisol en adrenaline aansturen vanuit histamine. Die pathways zorgen normaliter voor een ontstekingsreactie zodat je lichaam kan gaan herstellen. Daardoor kan je gezicht rood worden, je bloeddruk stijgt, er wordt lymfe naar het gebied gepompt. Daardoor kan je hartkloppingen en uitslag krijgen, of bijvoorbeeld zelfs kortademig worden als je astma hebt.

Histamine zit veel in vis (hoe ouder de vis, hoe meer histamine), varkensvlees, lamsvlees, wild, soja, schimmelkaas, oude kaas, yoghurt, etc, daarnaast in paddestoelen, tomaten, zuurkool, kiwi's, ananas, aardbeien, meloen, noten, peulvruchten en nog meer.....
Cortisol is ontstekingsremmend, toch? Je bedoelt waarschijnlijk dat het cortisol/adrenaline onderdrukt?
Ik merk namelijk dat ik bij verhoogd histaminepeil een soort drang heb naar zaken die adrenaline vrijzetten.

Verder @ al de rest:
Al die studies gaan typisch over gezonde mensen. We weten niets over de gezondheidstoestand van de TS en over zijn persoonlijke intolerantie aan MSG. Ik reager bvb heel sterk op MSG via een histamine-reactie.

@TS: je kan jouw gevoeligheid testen door op verschillende tijdstippen producten te eten die verder (quasi-) gelijk zijn. Een typisch voorbeeld zijn chips. Sommige chips bevatten MSG, andere niet.
En zoals Frieda schrijft, sluit ook histamine niet uit (al dan niet veroorzaakt door MSG), maar dan zou je ook klachten moeten krijgen van alcohol, chocolade, citrusvruchten, etc, dat zijn namelik histamine-liberatoren die histamine uit je mast-cellen vrijmaken.

[ Voor 28% gewijzigd door H!GHGuY op 14-09-2015 12:24 ]

ASSUME makes an ASS out of U and ME


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • DarkKnight
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 31-08 23:32

DarkKnight

Narf

Caelorum schreef op maandag 14 september 2015 @ 11:32:
Om dan maar even op TS terug te komen. Ik lees even alleen de dingen die je zelf aangeeft te ervaren, dus niet alle andere ongefundeerde verdenkingen en dan blijft er dit over:

[...]

Ja, ik herken het. Maar dan niet van een avondje eten. Heb zelf een groot probleem met hitte- en vochthuishouding. Dit is gerelateerd aan elkaar. Ik herken die stadia van uitdroging wel. Eerst voel je je suf, beetje moe, maar slapen gaat niet echt. Als je dan langer wacht wordt je misselijk, voe je je beroerd, kan je hoofdpijn krijgen en voel je je uitgedroogd. Als je echt ver heen bent kan zelfs een glas water drinken je al meteen aan het kotsen krijgen. Die symptonen gaan ook niet meer weg totdat je acceptabele bloedwaardes hebt en je een nachtje hebt geslapen. Heeft alles te maken met hoeveelheid zout en water dat je tot je neemt. Herken je je hierin?

[...]
Volgens mij is dit de enige post sinds een hele hoop vulsels dat écht nuttig is voor de TS. Hopelijk kan hij deze post nog vinden tussen alle samenraapsels van (pseudo-)wetenschap en (anti-)reclame voor MSG/ve-tsin. Zelf heb ik dit ook als ik te weinig drink of totaal geen caffeïne binnen krijg in het weekend (tja...). Maar kan natuurlijk ook door teveel zout/hitte. @TS: Je zou kunnen proberen om de volgende keer een fles/kan water te vragen en kijken of dan de symptomen minder zijn. En ook ze zoutarm willen klaarmaken (in een fatsoenlijk restaurant zou dat moeten kunnen).

Asus N61Ja -> Surface Pro 2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fly-guy
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online
H!GHGuY schreef op maandag 14 september 2015 @ 12:15:
[...]

Verder @ al de rest:
Al die studies gaan typisch over gezonde mensen. We weten niets over de gezondheidstoestand van de TS en over zijn persoonlijke intolerantie aan MSG. Ik reager bvb heel sterk op MSG via een histamine-reactie.
Nee hoor, ze hebben allerlei onderzoeken gedaan, ook bijvoorbeeld bij mensen die zelf aangaven gevoelig te zijn en nog nimmer is er overtuigend bewijs voor negatieve reacties op veel msg in omstandigheden zoals je ze aantreft in het dagelijks leven.

Dat sluit echter niet uit dat bepaalde individuen last hebben van msg, echter de kans dat je zo'n iemand tegenkomt is klein. De kans dat TS dat is, is klein. Niet nul, maar klein.
En om dan msg meteen de schuld te geven zonder enig onderzoek te doen, zoals TS doet, is dan ook van weinig nut.

Simpelweg teveel eten (wat in een restaurant zeer vaak voor komt) kan al een reden zijn om niet te kunnen slapen. Een after dinner dip kan je wel moe doen voelen, maar een te volle maag met de bijbehorende ongemakken kan de slaap ook doen uitstellen.

[ Voor 12% gewijzigd door Fly-guy op 14-09-2015 12:36 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • KrazyJay
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 16-09 13:19

KrazyJay

Het is wel grappig om te lezen hoe mensen heel hard de moeite doen om schadelijkheid van MSG te ontkrachten. Aan de andere kant een wetenschappelijke blik van Enchion, waarvoor dank. Mijn ervaringen heb ik al eerder in dit topic neergepend, en dat kleurt bij definitie alles wat ik nog ga zeggen.

Maar, denk eens aan suiker. Vetten, en met name verzadigde vetten, worden nog steeds door veel mensen verketterd als zijn dodelijk, slecht, ongezond, etcetera. Zeer recent komt dan "plots" in het nieuws dat het niet de vetten zijn die om de organen gaan zitten, maar overmatig suikerinname, en dan met name grote hoeveelheden fructose zonder gelijktijdige inname van vezels. Ik wil maar zeggen, er zijn veel dingen die we niet weten over dit onderwerp. Meer wetenschappelijke onderzoeken zijn gekleurd, en vaak ontbreekt het ons, de bevolking, er een kritische blik (MSG, of azijn) op te werpen. Zo is er nog iets, HFCS. Complete complottheoriën, evenveel ontkrachtingen, maar zeer courant. Leuk leesvoer, vooral ook als je weet waarom HFCS zoveel toegepast wordt in de USA in tegenstelling tot hier (terwijl dat ook een stijgende lijn lijkt te zijn). En dan nog leuker leesvoer, toegevoegd fluor aan drinkwater. Dan kom je bij derde ogen/pineal gland, illuminatie, en de oude Egyptenaren uit, maar dat is compleet aluhoedjesafdeling. :+

Ik lees dit topic gerust verder. Mocht er iemand een wetenschappelijke manier weten om er achter te komen of er een soort van test bestaat op MSG-overgevoeligheid/allergie, dan houd ik me aanbevolen. :)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • NMe
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 09-09 13:58

NMe

Quia Ego Sic Dico.

KrazyJay schreef op maandag 14 september 2015 @ 12:38:
Meer wetenschappelijke onderzoeken zijn gekleurd, en vaak ontbreekt het ons, de bevolking, er een kritische blik (MSG, of azijn) op te werpen.
Dat mag je denken als je wil, maar dat heeft niks te maken met hoe dit topic begon. TS heeft symptomen en in plaats van naar de dokter te gaan neemt hij aan dat 1) er veel ve-tsin gebruikt is in zijn eten en 2) dit zijn symptomen veroorzaakt heeft. Voor geen van beiden heeft hij ander bewijs dan de onderbuik.

Los van hoe je graag tegen MSG aankijkt is dít toch echt een verkeerde manier om met een probleem om te gaan. Gewoon naar de dokter gaan en wat testjes laten doen. Voor hetzelfde geld is het gewoon een allergie.

'E's fighting in there!' he stuttered, grabbing the captain's arm.
'All by himself?' said the captain.
'No, with everyone!' shouted Nobby, hopping from one foot to the other.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Spotmatic
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 20:44

Spotmatic

Ken sent me

Ik vind het wel vermakelijk om te lezen welk stofje waarvoor verantwoordelijk kan zijn. Ik denk er zelf nogal simpel over: ieders lijf is gewend aan de eigen dagelijkse levensstijl. Als je iets buiten je dagelijkse routine doet, dan is het niet vreemd dat je lichaam ertegen protesteert.

Je sport maar 1x per maand? ---> Spierpijn
Je drinkt 1x per maand veel alcohol? ---> Snel dronken + een kater
Je gaat 1x per maand uit eten? ---> Je krijgt meer zout en andere voedingsstoffen binnen dan normaal

Je lichaam heeft simpelweg niet voldoende "weerstand" tegen de veranderde omstandigheden en daarom krijg je automatisch last van deze tijdelijke lichamelijke ongemakken.

Trotse Volkswagen T1 en T3 bezitter


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KrazyJay
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 16-09 13:19

KrazyJay

NMe schreef op maandag 14 september 2015 @ 12:50:
[...]

Dat mag je denken als je wil, maar dat heeft niks te maken met hoe dit topic begon. TS heeft symptomen en in plaats van naar de dokter te gaan neemt hij aan dat 1) er veel ve-tsin gebruikt is in zijn eten en 2) dit zijn symptomen veroorzaakt heeft. Voor geen van beiden heeft hij ander bewijs dan de onderbuik.

Los van hoe je graag tegen MSG aankijkt is dít toch echt een verkeerde manier om met een probleem om te gaan. Gewoon naar de dokter gaan en wat testjes laten doen. Voor hetzelfde geld is het gewoon een allergie.
Daar ben ik absoluut mee eens. De dokter is gewoon de juiste weg. Bij mij heeft dat echter niet geholpen, vandaar dat ik de post van Enchion wel interessant vond, over dat allergie tegen MSG beter getest kan worden met een hersenscan. Dat is een nuttige toevoeging. Dat wilt niet zeggen dat ik me dat ga laten aanmeten, dat is het niet waard. Ik overleef het zo ook wel.

Het punt is: het valt me gewoon op dat toch wel een aantal van de reageerders in dit topic gelijk aangeven dat MSG totaal veilig is, dat er geen allergieën tegen (kunnen) zijn, en dat de TS zich absoluut vergist. Wellicht goedbedoeld, maar als dat de ervaring van de TS is, dan is dat het. Een beetje meedenken doet meer dan gelijk met placeboeffecten en waarheden afkomen gebaseerd op online samenvattingen van onderzoeken waarvan men niet weet wie of wat er achter zit, of minder achterdochtig, wat de onderzoeksmethoden waren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NMe
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 09-09 13:58

NMe

Quia Ego Sic Dico.

Er is inderdaad een verschil tussen "veilig" en "niet bewezen onveilig" al betekent dat wel dat het effect sowieso niet heel groot en niet bij iedereen aanwezig zal zijn. Als voor de meeste mensen een het een duidelijk meetbaar effect was geweest dan had bijvoorbeeld wel duidelijker vastgestaan dat het slecht spul was.

'E's fighting in there!' he stuttered, grabbing the captain's arm.
'All by himself?' said the captain.
'No, with everyone!' shouted Nobby, hopping from one foot to the other.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Frogmen
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
Los natuurlijk van het feit dat er behoorlijk naar Amerikaanse onderzoeken wordt verwezen en laten we wel zijn hun basis voedings gewoonte is al anders dan de onze dus zijn resultaten wel voor ons gelijk?

Voor een Tweaker is de weg naar het resultaat net zo belangrijk als het resultaat.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Coach4All
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 17:30

Coach4All

I'm a Coach 4 All

Frogmen schreef op maandag 14 september 2015 @ 13:22:
Los natuurlijk van het feit dat er behoorlijk naar Amerikaanse onderzoeken wordt verwezen en laten we wel zijn hun basis voedings gewoonte is al anders dan de onze dus zijn resultaten wel voor ons gelijk?
Inderdaad, net als een Europees onderzoek naar lactose intolerantie geen hout snijdt in Azië...

--- Systeembeheerdersdag --- Voedselintolerantie ---


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ikmattie
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 16-09 08:07
Mijn verhaal:
Ik had een paar jaar geleden geregeld last van hartkloppingen en hoofdpijn.
Door de hartkloppingen kon ik ook slecht slapen.

Door bij te houden wannneer ik hier last van had en door te googelen kwam ik al snel achter dat het iets met eten te maken moest hebben. Door een paar feitjes op een rij te zetten bleek dat het E621 wel moest zijn.
Ik had het vooral na eten van Chinese maaltijden (afhaal), sauzen, soepen, bouillon en worst uit blik.
Ik ben er daarna op gaan letten, etiketten lezen, smaakversterkers mijden, ook gist-extract mijden (natuurlijk E621, hoeft niet als E nummer op het etiket te staan). Ik merk nu dat ik er veel minder (bijna nooit) last meer van heb.
Ik krijg zelf sterk het idee dat het een concentratie dingetje is. De concentraties in bepaalde dingen is zo hoog dat je dan een bepaalde threshhold bereikt die de symptomen verzoorzaakt.

Nog een ding: E621 is niet perse slecht, het zorgt ervoor dat je minder zout nodig hebt in je eten en het geeft aan bepaalde gerechten toch een beetje extra smaak. Soep zonder smaakversterker bv is gewoon niet echt lekker. Je mist iets.

Helaas zijn er wel mensen gevoeliger voor dan anderen.

[ Voor 3% gewijzigd door ikmattie op 14-09-2015 13:44 ]

Mijn Flickr; Sony A7iii


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Erulezz
  • Registratie: Maart 2008
  • Laatst online: 22:56
ikmattie schreef op maandag 14 september 2015 @ 13:42:
Mijn verhaal:
Ik had een paar jaar geleden geregeld last van hartkloppingen en hoofdpijn.
Door de hartkloppingen kon ik ook slecht slapen.

...
E621 is echt een draak van een stof. Had er vroeger ook erg veel last van. Sinds ik op die E nummers ben gaan letten en vooral 621 geen problemen meer. Het is niet helemaal te mijden, vooral in wereldgerechten zit het vaak, verder mijd ik het helemaal.

[ Voor 50% gewijzigd door Erulezz op 14-09-2015 13:48 ]

In case of fire: Git commit, git push, leave building | AlpenCams


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • MB113
  • Registratie: November 2009
  • Niet online

MB113

Netwerken is net werken.

Tja, mijn moeder zeurt ook altijd dat ze last heeft van het ve-tsjin dat in de lokale chinees zit. Niet kunnen slapen etc.
Toen was ik en mijn vader het zat, hebben we een test gedaan. Gewoon thuis koken met ve-tjin erin, en dat dan niet vertellen. Mijn moeder had nergens last van.. De volgende dag verteld, en daarna voelde ze zich al moe worden.. Dit nog een paar keer gedaan, en als ze niet weet dat het erin zit heeft ze nergens last van.
Ik denk dus een soort negatief placebo effect wat optreedt.
Natuurlijk weet ik dat dit niet representatief is voor de rest, maar wij dachten al dat het in mijn moeders hoofd zat omdat ze dat ergens gelezen had dat die effecten zouden kunnen optreden..

Het zal wel een combinatie van verschillende dingen zijn die het moe worden opwekt, niet alleen ve-tsjin is wat ik denk.

[ Voor 8% gewijzigd door MB113 op 14-09-2015 14:00 ]

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Helixes
  • Registratie: Juni 2010
  • Laatst online: 16-09 09:41
Erulezz schreef op maandag 14 september 2015 @ 13:47:
E621 is echt een draak van een stof.
E621 wordt - in de vorm van glutaminezuur - door het lichaam in vrij grote hoeveelheden aangemaakt, misschien wel vijf gram per dag. Om nou meteen te zeggen dat het een draak van een stof is...

License to use this text for use in LLM-related products and services can be purchased for €1.000


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rhitik
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 19-01-2023
Herken het probleem van niet kunnen slapen en rusteloos zijn. Ik had het vooral nadat ik (te) veel gegeten had (soms is het nu eenmaal zo lekker allemaal). Het probleem van uitgedroogd had ik ook.

Bij mij was matigen het sleutelwoord i.c.m. meer (kraan)water drinken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dj Neo Ziggy
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 15-09 14:02
Ook fijn dan om dit allemaal te lezen, ik had vorige week cursus. En die ging meteen los op E621. Dat dat zo slecht zou zijn dat het kankerverwekkend zou zijn.
Sowieso rare kerel, want die zei eigenlijk alles waar een barcode op zit, is slecht!

Enige antwoord wat ik voor hem had was: Middelvinger!

Wat is hoop? Uitgestelde teleurstelling


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MeNTaL_TO
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 30-08 23:52

MeNTaL_TO

The future is not set

Dj Neo Ziggy schreef op maandag 14 september 2015 @ 17:27:
Ook fijn dan om dit allemaal te lezen, ik had vorige week cursus. En die ging meteen los op E621. Dat dat zo slecht zou zijn dat het kankerverwekkend zou zijn.
Sowieso rare kerel, want die zei eigenlijk alles waar een barcode op zit, is slecht!

Enige antwoord wat ik voor hem had was: Middelvinger!
Klopt toch ook wel, alles is slecht voor je (als je er maar genoeg van binnen krijgt).

Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja!... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! The Hornets of Hades have descended upon me


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Doe gewoon een blinde test bij jezelf. Net zoals mb113 hierboven zegt. Hierdoor weet je of het aan de e621 ligt of iets anders.

Voor iedereen die zegt dat er niets mis is met e621 : het kan zijn dat iemand er allergisch voor is. Bij de testen voor de voedselveiligheid wordt nagegaan of het schadelijk is, niet of er (een kleine groep) mensen mogelijk allergisch zijn. Ik voel me bijvoorbeeld beroerd na het drinken van aspartaam, neemt niet weg dat het waarschijnlijk gewoon veilig is om te drinken voor de meeste mensen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ongewoongewoon
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 06-08-2024
NMe schreef op maandag 14 september 2015 @ 00:07:
Ik lees net op verschillende sites (waaronder Wikipedia) dat de meeste bijeffecten van ve-tsin meevallen danwel helemaal ontkracht zijn. Ik gooi zelf ook wel eens ve-tsin door bepaalde recepten en heb eigenlijk nooit last van jouw symptomen. Misschien speelt er iets anders?
Ik heb een kennis die met een kleine dosis al bij de doktorspost van het ziekenhuis belandt en bij een grote dosis zulke heftige hartritme stoornissen krijgt dat de defibrilator er aan te pas moet komen om het ritme weer te herstellen!

Een allergie / intollerantie voor 621 is zeer goed mogelijk.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dacuuu
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 21:27
Basilange schreef op maandag 14 september 2015 @ 11:28:
Zou het niet zo kunnen zijn dat je thuis eet met vrij weinig zout en dat dat bij de chinees of andere restaurants waar soms overdadig veel meer zout wordt gebruikt om iets goed te laten smaken.

Ik heb bij verschillende restaurants gewerkt en wat bijvoorbeeld een simpel Frans gerecht kan doen om mensen terug te laten komen is veel meer goede boter en zout gebruiken dan thuis en dat de cliëntele het ervaart als wow.

Ik heb zelf een pizzaria hier om de hoek, erg lekkere pizza voor studentafhaal, en ik vermoed dat ze geen vetsin gebruiken maar wel veel zout en dan lig ik net zo wakker met een droge mond zoals jij beschrijft. Ik merk dat wanneer ik wat meer water drink dan gebruikelijk op zo'n avond en geen zoute dingen als ham/proscuitto erop dan valt het wel mee
Zout, dat is een bitch. Gisteren een lekker, maar zouden pizza op, hij was ook vrij groot. Op het eind zat ik net te vol, samen met de lading zout.. Afgelopen nacht slecht geslapen en heel veel water op..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NiGeLaToR
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 18:35
Heb soortgelijke ervaringen, maar dan met verse koriander. Voor mij blijkt m'n hooikoorts medicatie (antihistamine) er tegen te werken. Werkzame stof Loratadine (10mg), meeste drogisterijen hebben het inmiddels als eigen merk. Zodra ik merk dat m'n hart begint over te slaan en ik zo'n opgejaagd bonkend gevoel heb na het eten van meestal aziatische keuken dan volstaat zo'n pilletje om de boel tot rust te brengen. Bestel meestal eten zonder, voelt echt beroerd en heb soms zo'n pilletje net niet in de buurt en dan loop ik ook een risico op een vrij lange nacht.

Ps; in Vets-sin kruidenmixen zit vaak ook koriander in, dus kan een verband zijn. Kwam er proefondervindelijk achter met vers koken.

Ps2; geniaal, er is een kruislingse link met voedsel allergie en bijvoorbeeld hooikoorts!
Check dit: http://www.voedingscentru...dselovergevoeligheid.aspx

Mocht je dus al andere klachten hebben kun je bij bepaalde voeding dus extra heftig reageren en dat verklaart meteen waarom hooikoorts medicatie tegen voedselallergie werkt :) mooi ding zeg, dat internet _/-\o_

[ Voor 31% gewijzigd door NiGeLaToR op 14-09-2015 22:27 ]

KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ViNyL
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online
ongewoongewoon schreef op maandag 14 september 2015 @ 22:10:
[...]

Ik heb een kennis die met een kleine dosis al bij de doktorspost van het ziekenhuis belandt en bij een grote dosis zulke heftige hartritme stoornissen krijgt dat de defibrilator er aan te pas moet komen om het ritme weer te herstellen!

Een allergie / intollerantie voor 621 is zeer goed mogelijk.
Dat lijkt me echt heel sterk, dan kun je dus eigenlijk niks eten aangezien het van nature voorkomt in heel veel voedsel.

Een reactie zoals hierboven (NiGeLaToR) lijkt me dan veel waarschijnlijker.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mc_maarten
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 17:13
Ik ga binnenkort toch naar de huisarts zal het daar is vragen.

Ik betwijfel het of het komt door laat eten, veel vlees of koffie. De reden daarvoor is als ik rond 11uur thuis kom van het trainen dat ik dan nog ga eten, niet veel later ga ik dan naar bed. voor veel vlees heb ik ook mijn twijfels een hobby van mij is koken en in de zomer gaat er wel is een groot stuk vlees op de smoker. Meestal eet ik dan iets te veel :). Koffie drink ik niet.

Overig heb ik het niet bij iedere chinees, de chinees een dorp verderop kan ik blijven eten tot ik van tafel rol

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maasluip
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 22:16

Maasluip

Frontpage Admin

Kabbelend watertje

mc_maarten schreef op dinsdag 15 september 2015 @ 11:52:
Ik ga binnenkort toch naar de huisarts zal het daar is vragen.

Ik betwijfel het of het komt door laat eten, veel vlees of koffie. De reden daarvoor is als ik rond 11uur thuis kom van het trainen dat ik dan nog ga eten,
Duh 8)7
Je stopt eten in je lichaam, je lichaam moet dat gaan verwerken en dan vind je het vreemd dat je lichaam niet afsluit voor de dag.
Sowieso om 11 uur 's avonds nog iets eten is bij een normale dagindeling absoluut nergens voor nodig.

Signatures zijn voor boomers.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mc_maarten
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 17:13
Maasluip schreef op dinsdag 15 september 2015 @ 12:26:
[...]

Duh 8)7
Je stopt eten in je lichaam, je lichaam moet dat gaan verwerken en dan vind je het vreemd dat je lichaam niet afsluit voor de dag.
Sowieso om 11 uur 's avonds nog iets eten is bij een normale dagindeling absoluut nergens voor nodig.
Normaal heb ik nergens last van en val ik zo inslaap. Daarnaast waren er kinderen mee die vroeg naar bed moesten, dus we hadden niet tot laat getafeld. Op zaterdag heb ik geen avond training dus dat was mijn laatste avond maaltijd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Firefly III
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online

Firefly III

Bedrijfsaccount Firefly III
-

[ Voor 101% gewijzigd door Firefly III op 23-10-2016 15:29 . Reden: Leeg vanwege privacy. ]

Hulp nodig met Firefly III? ➡️ Gitter ➡️ GitHub ➡️ Mastodon


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • H!GHGuY
  • Registratie: December 2002
  • Niet online

H!GHGuY

Try and take over the world...

NiGeLaToR schreef op maandag 14 september 2015 @ 22:20:
Ps; in Vets-sin kruidenmixen zit vaak ook koriander in, dus kan een verband zijn. Kwam er proefondervindelijk achter met vers koken.
Wat voor jou slecht is is daarom niet voor iemand anders slecht. Iedere mens is anders.
Ps2; geniaal, er is een kruislingse link met voedsel allergie en bijvoorbeeld hooikoorts!
Check dit: http://www.voedingscentru...dselovergevoeligheid.aspx

Mocht je dus al andere klachten hebben kun je bij bepaalde voeding dus extra heftig reageren en dat verklaart meteen waarom hooikoorts medicatie tegen voedselallergie werkt :) mooi ding zeg, dat internet _/-\o_
En zo werkt het spelletje niet. De reden waarom het werkt is omdat zowel een voedselallergie als hooikoorts (allergie) dezelfde stof (histamine) vrijzetten. Loratadine is een antihistaminicum en zal dus bij beide problemen de symptomen bestrijden.

Die kruisallergie/intolerantie is er omdat beide producten (bvb de pollen in de lucht en een bepaald stuk fruit/groente/...) op dezelfde manier in je lichaam gedetecteerd worden (lay man's terms: via hetzelfde detectorstofje).

Allemaal veel versimpeld, wat ik hierboven zeg, maar sowieso, jou conclusie trok helaas echt nergens op.

[ Voor 14% gewijzigd door H!GHGuY op 15-09-2015 12:47 ]

ASSUME makes an ASS out of U and ME


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NiGeLaToR
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 18:35
H!GHGuY schreef op dinsdag 15 september 2015 @ 12:45:
En zo werkt het spelletje niet. De reden waarom het werkt is omdat zowel een voedselallergie als hooikoorts (allergie) dezelfde stof (histamine) vrijzetten. Loratadine is een antihistaminicum en zal dus bij beide problemen de symptomen bestrijden.

Die kruisallergie/intolerantie is er omdat beide producten (bvb de pollen in de lucht en een bepaald stuk fruit/groente/...) op dezelfde manier in je lichaam gedetecteerd worden (lay man's terms: via hetzelfde detectorstofje).

Allemaal veel versimpeld, wat ik hierboven zeg, maar sowieso, jou conclusie trok helaas echt nergens op.
Niet helemaal met je eens; de reactie die je lichaam geeft via dat 'detectorstofje' is niet 'aan' of 'uit', dat bouw je op. Ik heb een periode van zo'n vijf jaar 3 maanden per jaar niet kunnen functioneren door hooikoorts. Dat was na werk op het land met hooi/stro waar ik volledig van over de zeik raakte. Enige wat nog werkte was 24/7 douchen - 1 pol in de lucht en het was raak. Ik heb toen profylactisch een aantal jaar Loratadine het hele jaar doorgeslikt, om de histamine productie te onderdrukken. Na een jaar of 4 kon ik het beperken tot seizoensinname van Loratadine en inmiddels gebruik ik nog zo'n 30-40 dagen per jaar de medicatie.

Dus dat bedoelde ik met heftige reactie - als je al ontzettend allergisch voor iets bent dan kan je reactie op een ander, waar je lichaam vergelijkbaar op reageert, stofje dus net zo erg zijn. Wellicht verwoorde ik het niet zo handig/duidelijk, maar dat bedoelde ik er mee.

KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Barrycade
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 18:03

Barrycade

Through the...

Koriander is gewoon een bekend allergeen. Dient ook te worden aangegeven op de labelling van voedingsmiddelen.

Koriander zit vaak in Chinees eten dus glutamaat + koriander is niet echt een verband das meer toevallig.

Ik ben allergisch voor vis, dus als ik in het Chinese restaurant vissoep ga eten, ziek wordt is dat niet door de glutamaat die daar waarschijnlijk ook in zit maar door de vis.

Ik heb ook hooikoorts en allergisch voor huisstofmijt, dus ik kan wel merken als ik last heb van hooikoorts en dan ook in een stoffig huis kom het er niet beter op wordt. Dus laat staan als ik dan ook nog vis ga eten....

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WaSteiL
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 15:42
Maasluip schreef op dinsdag 15 september 2015 @ 12:26:
[...]

Duh 8)7
Je stopt eten in je lichaam, je lichaam moet dat gaan verwerken en dan vind je het vreemd dat je lichaam niet afsluit voor de dag.
Sowieso om 11 uur 's avonds nog iets eten is bij een normale dagindeling absoluut nergens voor nodig.
Compleet andere discussie, maar goed...
Dit is echt heel erg achterhaald. Vroeger was er de opmerking dat je niets na 20:00 uur moest eten aangezien dit direct omgezet zou worden naar vet. Complete fabel. Beter gezegd het is zelfs wel goed om op regelmatige tijdstippen te eten. Het gaat er alleen om wat je eet. Dus als jij allemaal ongezonde dingen gaat eten (zoals chips en koekjes) dan gaat het wel mis, maar fruit, yoghurt of kwark met muesli is allesbehalve een probleem.
Zie bijvoorbeeld: https://www.fitness-tips....stheorie/savonds-eten-vet

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoD
  • Registratie: September 2004
  • Niet online

RoD

Admin Mobile & FP PowerMod
MB113 schreef op maandag 14 september 2015 @ 13:58:

Ik denk dus een soort negatief placebo effect wat optreedt.
Dat noemen we een nocebo-effect :Y)
Natuurlijk weet ik dat dit niet representatief is voor de rest, maar wij dachten al dat het in mijn moeders hoofd zat omdat ze dat ergens gelezen had dat die effecten zouden kunnen optreden..
Ach, het is in ieder geval een beter verhaal dan die zelfverklaarde problemen die in dit topic worden gepost :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Garyu
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 18:33

Garyu

WW

WaSteiL schreef op dinsdag 15 september 2015 @ 15:06:
[...]


Compleet andere discussie, maar goed...
Dit is echt heel erg achterhaald. Vroeger was er de opmerking dat je niets na 20:00 uur moest eten aangezien dit direct omgezet zou worden naar vet. Complete fabel. Beter gezegd het is zelfs wel goed om op regelmatige tijdstippen te eten. Het gaat er alleen om wat je eet. Dus als jij allemaal ongezonde dingen gaat eten (zoals chips en koekjes) dan gaat het wel mis, maar fruit, yoghurt of kwark met muesli is allesbehalve een probleem.
Zie bijvoorbeeld: https://www.fitness-tips....stheorie/savonds-eten-vet
Iets met appels en peren...

Als je gewoon 's avonds niet eet heb je absoluut gezien op een dag minder gegeten dan als je wel zou eten. Netto heb je dus gewoon minder calorieen binnengekregen. Dat is over het algemeen beter dan meer calorieen.
Degene waar je op reageert claimt niet dat het ongezond is om 's avonds te eten, maar alleen dat het in zijn geval niet nodig is, daardoor minder 'stapelt', en dat effectief natuurlijk wel een manier is om gewicht te verliezen.

Verder heeft het met dit topic natuurlijk weinig te maken hoeveel je eet, als het echt om een allergie gaat.

It's Difficult to Make Predictions - Especially About the Future


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Sharky
  • Registratie: September 1999
  • Laatst online: 16:20

Sharky

Skamn Dippy!

Ik heb het idee dat Ve-Tsin het nieuwe paradepaardje van de anti-vaxxers is. Eén persoon met een twijfelachtige achtergrond uit een vermoeden en iedereen neemt het over. Zelfs nadat het ontkracht is door honderden (duizenden) bronnen die wel betrouwbaar zijn, regent het nog verdraaide en totaal niet wetenschappelijke redeneringen.

Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/7q63EaFvVCFO5WgzbMF7ayjH/full.png

This too shall pass


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • corset
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 25-07 13:11
Sharky schreef op dinsdag 15 september 2015 @ 16:01:
Ik heb het idee dat Ve-Tsin het nieuwe paradepaardje van de anti-vaxxers is. Eén persoon met een twijfelachtige achtergrond uit een vermoeden en iedereen neemt het over. Zelfs nadat het ontkracht is door honderden (duizenden) bronnen die wel betrouwbaar zijn, regent het nog verdraaide en totaal niet wetenschappelijke redeneringen.
Mee eens, echter is een allergie ervoor dan niet mogelijk? dat het "verkeerd reageren" vanuit het niets ontkracht is, mee eens. Echter ken ik zelf wel iemand die er aardig ziek van kan worden.

"Whatever their future, at the dawn of their lives, men seek a noble vision of man’s nature and of life’s potential."


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mc_maarten
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 17:13
Garyu schreef op dinsdag 15 september 2015 @ 15:16:
[...]

Degene waar je op reageert claimt niet dat het ongezond is om 's avonds te eten, maar alleen dat het in zijn geval niet nodig is, daardoor minder 'stapelt', en dat effectief natuurlijk wel een manier is om gewicht te verliezen.

Verder heeft het met dit topic natuurlijk weinig te maken hoeveel je eet, als het echt om een allergie gaat.
Mijn doel is ook niet om aftevallen, ik wil juist aankomen in spiermassa. Hiervoor heb ik een eetschema, dus wanneer het tijd is om te eten ga ik eten en dan maak het niet uit wanneer ik wel of geen trek heb.

Daarnaast wanneer je bijvoorbeeld 5 of 6x op een dag eet krijg je een betere verbranding.
Sharky schreef op dinsdag 15 september 2015 @ 16:01:
Ik heb het idee dat Ve-Tsin het nieuwe paradepaardje van de anti-vaxxers is. Eén persoon met een twijfelachtige achtergrond uit een vermoeden en iedereen neemt het over. Zelfs nadat het ontkracht is door honderden (duizenden) bronnen die wel betrouwbaar zijn, regent het nog verdraaide en totaal niet wetenschappelijke redeneringen.

[afbeelding]
Klopt het zelfde voor gluten, er zijn een aantal mensen die er niet goed tegen kunnen. Dus is het voor iedereen slecht!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ViNyL
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online
En zodra je er zo veel over leest en je klachten hebt kun je te maken krijgen met het nocebo-effect.
Het nocebo-effect is een negatief verwachtingseffect en de tegenhanger van het positieve verwachtingseffect dat bekend is als het placebo-effect. Nocebo wordt veelal gezien als een onderdeel van het placebo-effect. Populair gezegd: 'Angst maakt ziek'. Iemand met autoriteit kan door een ongunstige diagnose te stellen (per abuis of niet) een negatieve verwachting wekken. Als er bovendien een onzeker klimaat is, zal deze diagnose sneller worden aangenomen. Bij onzekere, suggestibele mensen zal het effect nog groter zijn. Als de negatieve verwachting maar sterk genoeg geloofd wordt is het zelfs mogelijk dat iemand dood zal gaan door het nocebo-effect. Het zelfgenezend vermogen kan ernstig verzwakken door deze negatieve invloeden. ( N.S. Yawger 1936)
Leesvoer: http://www.hpdetijd.nl/20...llergisch-is-voor-gluten/

[ Voor 5% gewijzigd door ViNyL op 15-09-2015 17:00 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • H!GHGuY
  • Registratie: December 2002
  • Niet online

H!GHGuY

Try and take over the world...

NiGeLaToR schreef op dinsdag 15 september 2015 @ 13:16:
[...]
Dus dat bedoelde ik met heftige reactie - als je al ontzettend allergisch voor iets bent dan kan je reactie op een ander, waar je lichaam vergelijkbaar op reageert, stofje dus net zo erg zijn. Wellicht verwoorde ik het niet zo handig/duidelijk, maar dat bedoelde ik er mee.
Lees nog even je eerste post opnieuw. Daar staat toch echt het volgende.
Feit (juist - extra nadruk door mij toegevoegd):
Mocht je dus al andere klachten hebben kun je bij bepaalde voeding dus extra heftig reageren
Conclusie (fout):
en dat verklaart meteen waarom hooikoorts medicatie tegen voedselallergie werkt
Waarschijnlijk gewoon ongelukkig geformuleerd, maar daar kan iemand anders wel mee op het verkeerde been gezet zijn. Het feit dat minstens 1 iemand het anders interpreteerde dan jij het bedoelde wil zeggen dat er nog mensen die relatie kunnen leggen.

ASSUME makes an ASS out of U and ME


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NiGeLaToR
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 18:35
Ah zo, maar dan nog vond ik het bijzonder dat het bij MIJ werkt inderdaad. Das inderdaad niet bepaald een representatief voorbeeld, snap wat je bedoelt.

KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ongewoongewoon
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 06-08-2024
ViNyL schreef op dinsdag 15 september 2015 @ 08:16:
[...]


Dat lijkt me echt heel sterk, dan kun je dus eigenlijk niks eten aangezien het van nature voorkomt in heel veel voedsel.

Een reactie zoals hierboven (NiGeLaToR) lijkt me dan veel waarschijnlijker.
Leek mij ook sterk, tot ik een fout maakte met een portie pasta (621 in kruiden en saus) en de avond voor haar eindigde met een ambu aan huis die met blauw licht aan naar het ziekenhuis besloot te knallen.

Sommige mensen gaan dood van pindas dus het kan ook gewoon pech met 621 zijn, maar dat het kan staat voor mij vast.

En ja, de persoon in kwestie gaat dus niet uit eten en leest inmiddels echt alle verpakkingen voor ze iets inneemt...om simpel van te worden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NiGeLaToR
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 18:35
Zo ken ik een dame met echte gluten allergie; die wordt ook echt ziek bij inname van gluten. Kan dus vrijwel nergens eten, want glutenvrij hipster eten betekent helaas niet dat er geen gluten in zitten. In een hotel waar we verbleven heeft ze zelfs de oven waarin haar brood werd afgebakken zelf schoongemaakt. Ze kan het risico niet nemen.

voordeel van de hype: veel meer glutenvrije producten, nadeel is totaal onbegrip. Want tjah, kruimeltje kan toch geen kwaad? ;)

KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Kaasplank
  • Registratie: Februari 2001
  • Niet online
Sharky schreef op dinsdag 15 september 2015 @ 16:01:
Ik heb het idee dat Ve-Tsin het nieuwe paradepaardje van de anti-vaxxers is. Eén persoon met een twijfelachtige achtergrond uit een vermoeden en iedereen neemt het over. Zelfs nadat het ontkracht is door honderden (duizenden) bronnen die wel betrouwbaar zijn, regent het nog verdraaide en totaal niet wetenschappelijke redeneringen.

[afbeelding]
Ik kan ook slecht slapen wanneer ik bij de chinees ben geweest maar dat komt volgens mij omdat ik me weer een achterlijk vol gepropt hebt met eten en bier en niet van eoa stofje

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Anders
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 13-09 18:52
Verwijderd schreef op maandag 14 september 2015 @ 18:30:
Doe gewoon een blinde test bij jezelf. Net zoals mb113 hierboven zegt. Hierdoor weet je of het aan de e621 ligt of iets anders.
Dit. Prepareer twee potjes waarbij je bij de ene ve-tsin oplost in water en in de ander gewoon water doet. Doe het zodanig dat je visueel geen onderscheid kunt maken. Markeer aan de onderkant met bv een sticker wat wat is.

Elke keer als je kookt hussel je de potjes, pak er eentje, doe een scheutje door je eten zonder te kijken welke je hebt gepakt, Schrijf op hoe je je eten ervaart en controleer de volgende ochtend welk potje je hebt gepakt. Herhaal dit een paar keer en je bent er snel genoeg onomstotelijk achter of ve-tsin de boosdoener is of dat je jezelf voor de gek houdt. Heb je geen wellesnietes' en maybe's van dokters, zwagers of internetfora voor nodig.

Ik spoor veilig of ik spoor niet.


  • H!GHGuY
  • Registratie: December 2002
  • Niet online

H!GHGuY

Try and take over the world...

Anders schreef op woensdag 16 september 2015 @ 11:30:
[...]
Heb je geen wellesnietes' en maybe's van dokters, zwagers of internetfora voor nodig.
Maar enkel doen als de reactie niet ernstig is ;)

ASSUME makes an ASS out of U and ME


  • Garyu
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 18:33

Garyu

WW

Anders schreef op woensdag 16 september 2015 @ 11:30:
[...]


Dit. Prepareer twee potjes waarbij je bij de ene ve-tsin oplost in water en in de ander gewoon water doet. Doe het zodanig dat je visueel geen onderscheid kunt maken. Markeer aan de onderkant met bv een sticker wat wat is.

Elke keer als je kookt hussel je de potjes, pak er eentje, doe een scheutje door je eten zonder te kijken welke je hebt gepakt, Schrijf op hoe je je eten ervaart en controleer de volgende ochtend welk potje je hebt gepakt. Herhaal dit een paar keer en je bent er snel genoeg onomstotelijk achter of ve-tsin de boosdoener is of dat je jezelf voor de gek houdt. Heb je geen wellesnietes' en maybe's van dokters, zwagers of internetfora voor nodig.
Met als enige kanttekening dat je ve-tsin gewoon proeft in je eten natuurlijk. Daar gaat je blinde experiment }:O

It's Difficult to Make Predictions - Especially About the Future


  • vharten
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 15-09 16:18
Ik ben er zelf proefondervindelijk achtergekomen dat het eten van veel eiwitten hetzelfde effect heeft als cafeine: ik lig dan urenlang in bed naar het plafond te staren.. je bent wel moe maar valt niet in slaap. Ik heb dit bijvoorbeeld heel vaak na een barbecue.

Wellicht dat je in het restaurant meer vlees eet dan je normaal doet?

Linkje ter onderbouwing :P http://www.progressivehea...at-disrupt-your-sleep.htm

  • anandus
  • Registratie: Februari 2001
  • Niet online
mc_maarten schreef op dinsdag 15 september 2015 @ 16:27:
[...]
Klopt het zelfde voor gluten, er zijn een aantal mensen die er niet goed tegen kunnen. Dus is het voor iedereen slecht!
Ik geloof dat 1% tot 4% van de bevolking intolerantie of allergie tegen gluten heeft, maar iets van 15% á 20% eet glutenvrij, omdat ze denken dat ze een glutenprobleem hebben.
Maar het interessante is dat ze zich inderdaad beter als ze een glutenvrij dieet eten.

De clou ervan is, denk ik, het simpele feit dat als je glutenvrij wil eten dat je heel erg op je voeding moet letten en dus véél bewuster uitkiest wat je wel (en niet) eet.
Daardoor gaan mensen gezonder eten en gaan ze zich beter voelen, gewoon omdat ze bewuster en dus gezonder eten. Ze schrijven dit toe aan hun glutenvrije dieet, maar het heeft eigenlijk niets met gluten te maken.

"Always remember to quick save" - Sun Tzu


  • Basszje
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 16-09 11:18

Basszje

Reisvaap!]

Zoveel mensen, zoveel eetgewoontes en allergieen. Er was tijden geleden een aflevering over E621, hierzo . Wat je er ook van vind, er zit iemand in de aflevering die er niet tegen kan en het toch eet.

Smaaksgewijs valt het me altijd op dat supermarktvoer uit pakjes over de gehele linie veel te veel suiker of zout ( afhankelijk van wat ) in zit. NIet echt lekker. Zelf eet ik vrijwel altijd zoutvrij en alleen vers van meestal lokale distributie, dus daar zit wel een duidelijk verschil.

[ Voor 33% gewijzigd door Basszje op 16-09-2015 14:48 ]

Beware of listening to the imposter; you are undone if you once forget that the fruits of the earth belong to us all, and the earth itself to nobody.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • link0007
  • Registratie: Augustus 2006
  • Niet online
Wat een prachtig topic dit :')

Iedere keer als iemand heel nuchter opmerkt dat het wellicht de drukte, hectiek of het late tijdstip is waardoor men rusteloos wordt, wordt daar gewoon totaal niet op gereageerd door de anti-MSG schreeuwers.

Zoals vanaf het begin al gezegd werd door Gambieter: veel mensen in dit topic zijn enkel opzoek naar bevestiging van hun idiote standpunten. Bewijslast en enige logica is daarvoor niet belangrijk.

IF IF = THEN THEN THEN = ELSE ELSE ELSE = IF;


  • corset
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 25-07 13:11
Geweldig dit..

even een tijdlijn:

Iedereen heeft ADHD!
Mijn kind is autistisch!
Mijn kind heeft een lactose allergie
Mijn kind heeft een gluten allergie
Ik heb een vet-sin probleem!

Ik vraag me echt af wat het volgende is. (overigens, komt dit van iemand met wel echte allergiën, waarvoor ik al in het ziekenhuis heb gelegen. En iemand die dus in restaurants minder serieus wordt genomen door die mensen die denken dat ze iets hebben, of omdat het hip is)

"Whatever their future, at the dawn of their lives, men seek a noble vision of man’s nature and of life’s potential."


  • Hann1BaL
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 15-09 08:58

Hann1BaL

Do you stay for dinner?Clarice

kan een mogelijke oorzaak niet gewoon zijn dat je nu actiever bent tot later in de avond? Je reist terug van het restaurant naar huis, nieuwe impulsen en dingen die je ziet. Je rijdt misschien naar huis, wat concentratie vereist.

Je eet en drinkt anders en misschien ook wel meer.
Thuis zit je misschien al een tijdje rustig op de bank en heb je meer rust en ontspan je beter.
Er zijn veel te veel variabelen om conclusies te trekken.


Er is tegenwoordig een heksenjacht op E-nummers aan de gang. Wat opvallend is, gezien veel E-nummers gewoon natuurlijke stoffen zijn, maar waar ook een E-nummer aan gehangen is.
Vetten, verzadigde vetten, gluten, koolhydraten, E-nummers...
Wi-Fi-signaal niet te vergeten. Wetenschappelijk compleet onderuitgehaald en nog steeds denken mensen dat ze er door beinvloedt worden.

Ik zou bijna gaan denken aan de glutenaflevering van Southpark. :)
link0007 schreef op woensdag 16 september 2015 @ 15:12:
Wat een prachtig topic dit :')

Iedere keer als iemand heel nuchter opmerkt dat het wellicht de drukte, hectiek of het late tijdstip is waardoor men rusteloos wordt, wordt daar gewoon totaal niet op gereageerd door de anti-MSG schreeuwers.

Zoals vanaf het begin al gezegd werd door Gambieter: veel mensen in dit topic zijn enkel opzoek naar bevestiging van hun idiote standpunten. Bewijslast en enige logica is daarvoor niet belangrijk.
Helaas is dit meer regel dan uitzondering met heel veel zaken; in het nieuws, wat je hoort, ziet en leest en wat kwakzalverij en waarzeggerij in de hand speelt: Men gelooft alles maar en de bewijslast wordt volledig genegeerd.

[ Voor 37% gewijzigd door Hann1BaL op 16-09-2015 15:54 ]


  • pkopf
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 11-04 12:53
Vooropgesteld, ieder zijn mening.
Maar waarom zijn mensen die aangeven dat ze zich beter zijn gaan voelen na het vermijden van bepaalde bewerkte voedingsmiddelen meteen 'anti-vaxxers' of 'msg-schreeuwers'?

En stel dat het een nocebo-effect is waardoor mensen bepaalde voedingsmiddelen vermijden. Hoezo is dat dan iets waar we volop tegenin moeten gaan? Zeker als het effect is dat mensen bewuster omgaan met hun voeding is dat volgens mij juist een positief effect! Bewust met eten (en waar het vandaan komt) omgaan is juist iets wat momenteel weer volop een onderwerp in het onderwijs is, omdat het vaak in de opvoeding niet meer terugkomt (melk komt uit de supermarkt). Ik zou niet de wetenschappelijke bron kunnen noemen, maar tijdje terug las ik een interview met hoogleraar voedsel en gezondheid Jaap Seidell. Leuk citaat van zijn kant: obesitas is een armoedeprobleem en geen welvaartsziekte. Verder ook mooie (en voor dit topic wel relevante uitspraken over de waarde van wetenschappelijk voedselonderwijs. Linkje(vereist account bij Blendle).

ik snap even niet waar we ons in die zin druk om maken en waarom mensen gelijk in een hoek worden gezet

wild mutant space hamsters


  • WaSteiL
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 15:42
Het probleem is dat er twee kampen zijn waarvan in beide gevallen de waarheid mogelijk ergens in het midden ligt. Ik ben één van die mensen die last heeft van die symptomen. Ik geef daardoor niet specifiek vetsin de schuld, maar als je gaat zoeken op de symptomen kom je wel bij vetsin uit. Ik wil daarbij niet zeggen dat vetsin de schuldige is, ik wil hiermee alleen aangeven dat het ooit als schuldige is aangewezen. Of dit terecht of onterecht is laat ik even in het midden. Waar ik wel heel erg benieuwd naar ben is wat het wel is zodat ik hiermee in de toekomst rekening kan houden.

Ik kan mijn symptomen heel duidelijk toeschrijven aan sushi ketens. Ik heb nog nooit last gehad bij de chinees en ook niet bij Conimex producten (daar hoor je ook veel mensen over). Dit gedrag is dus niet gelijk aan wat andere hebben. Ik gebruik producten waar vetsin in zit en vermijd het dus ook zeker niet en heb er ook geen last van op die momenten.

Toch is er iets wat problemen geven als hartkloppingen, extreme dorst, rusteloos lichaam, gedachtes die van hot naar her springen, mindfucks en ogen die je niet stil krijgt met als gevolg dat er die nacht niet te slapen valt. Dit zijn symptomen die ik zelfs nog nooit in die combinatie en hevigheid heb gehad met enige chemische substantie die ik in het verleden heb gebruikt (al komen 2-CB en LSD misschien in de buurt).

Juist die hevigheid maakt het zo apart en niet direct te linken aan normale natuurlijke substanties.

Ik kan alleen maar voor mezelf praten: het maakt mij niet uit WAT het is, maar ik zou zo graag willen weten wat het WEL is.

  • anandus
  • Registratie: Februari 2001
  • Niet online
WaSteiL schreef op woensdag 16 september 2015 @ 16:21:
[...] Ik ben één van die mensen die last heeft van die symptomen. [...]

Ik kan mijn symptomen heel duidelijk toeschrijven aan sushi ketens.
Heb je het ook bij Italiaans eten?
Glutamaat, het werkende bestandeel van MSG komt namelijk ook voor in tomaten, paddestoelen en Parmezaanse kaas.

"Always remember to quick save" - Sun Tzu


  • Barrycade
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 18:03

Barrycade

Through the...

@ WaSteiL, eet je bij de Chinees wel onderstaande allergenen? Kan prima dat je bv een sesam allergie hebt of schaal / weekdieren /vis. Zaken die vaak in sushi te vinden zijn. Zeker als je in de Chinees en Poedertjes geen last hebt zou ik het niet meteen in de hoek MSG zoeken.

Van deze 14 ingrediënten die een allergische reactie kunnen veroorzaken, moet zijn aangegeven of ze voorkomen in het product:

glutenbevattende granen, zoals tarwe (waaronder spelt en khorasantarwe, voorheen kamut), rogge, gerst en haver.
ei
vis
pinda
noten, zoals amandelen, hazelnoten, walnoten, cashewnoten, pecannoten, paranoten, pistachenoten en macadamianoten
soja
melk, inclusief lactose
schaaldieren
weekdieren
selderij
mosterd
sesamzaad
sulfiet
lupine

@pkopf: er staat ergens hier in het draadje een link naar een artikel over de negatieve gevolgen van het nocebo effect / "bewust" omgaan met voedsel. Mensen worden er angstig van waardoor ze effecten krijgen die lijken op allergie/ overgevoeligheid waardoor men een negatieve spiraal komen.

En melk komt uit de fabriek, want een beetje bewust persoon drinkt toch geen lactose houdende middelen? Die zit aan de amandel of soja melk :p

  • ikmattie
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 16-09 08:07
anandus schreef op woensdag 16 september 2015 @ 16:56:
[...]
Heb je het ook bij Italiaans eten?
Glutamaat, het werkende bestandeel van MSG komt namelijk ook voor in tomaten, paddestoelen en Parmezaanse kaas.
Maar in lagere concentraties dan wanneer er actief een schep vetsin, E621 of gistextract aan toe is gevoegd om voedsel hartige te maken.

Mijn Flickr; Sony A7iii


  • anandus
  • Registratie: Februari 2001
  • Niet online
ikmattie schreef op woensdag 16 september 2015 @ 19:35:
[...]

Maar in lagere concentraties dan wanneer er actief een schep vetsin, E621 of gistextract aan toe is gevoegd om voedsel hartige te maken.
Dat betwijfel ik. De gemiddelde persoon krijgt per dag 13 gram glutamaat binnen. Een schepje ajinomoto in het eten (~0,5 gram) maakt dan niet zo heel veel meer uit.

[ Voor 32% gewijzigd door anandus op 16-09-2015 19:57 ]

"Always remember to quick save" - Sun Tzu


  • H!GHGuY
  • Registratie: December 2002
  • Niet online

H!GHGuY

Try and take over the world...

link0007 schreef op woensdag 16 september 2015 @ 15:12:
Wat een prachtig topic dit :')

Iedere keer als iemand heel nuchter opmerkt dat het wellicht de drukte, hectiek of het late tijdstip is waardoor men rusteloos wordt, wordt daar gewoon totaal niet op gereageerd door de anti-MSG schreeuwers.
Fantastisch dit. Iemand komt met een reëel probleem om informatie vragen (zelfde als: ik wil een graka kopen en heb gelezen dat nVidia kaarten beter zijn dan ATI - is dit zo?) en meteen staat een grote garde alu-hoedjes-beschuldigers klaar om met hun al even pseudo-wetenschappelijke vingertje te wijzen en alle klachten af te doen als tussen-je-2-oren-problemen, placebo en nocebo.

Dat we evenveel weten over het menselijk microbioom als van pakweg pluto (vóór de Horizons missie) maakt die mensen niet uit. Als het niet beschreven staat in de lectuur bestaat het niet en beelden we het ons collectief in.

Ik wil hiermee niet zeggen dat de TS gelijk heeft mijn zijn MSG beschuldiging, maar constructief meedenken is in dit soort topics altijd ver zoek.

Terug on-topic: sommige combinaties van voeding kunnen ook bizarre symptomen veroorzaken. Zo kan de combinatie van opwekkende en slaap-/roesverwekkende middelen ook allerhande ongein veroorzaken in het lichaam. Zo kan een kaas&wijn-avond er best inhakken bij sommige mensen.

ASSUME makes an ASS out of U and ME


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • link0007
  • Registratie: Augustus 2006
  • Niet online
H!GHGuY schreef op woensdag 16 september 2015 @ 20:44:
Ik wil hiermee niet zeggen dat de TS gelijk heeft mijn zijn MSG beschuldiging, maar constructief meedenken is in dit soort topics altijd ver zoek.
Het enige wat je probeert te doen is heel slinks en subtiel de status quo te verschuiven. Je claimt dat wanneer er twee standpunten bestaan, dat de waarheid dan wel tussen die twee uitersten in moet liggen. Maar dat slaat natuurlijk nergens op: de wetenschappers hebben véél meer gewicht dan de anti-MSG kwakzalvers.

Dit zie je in tal van discussies terug komen; bij klimaatverandering wordt evenveel (of zelfs meer) aandacht besteed aan de tegenstanders als aan de voorstanders, waardoor het lijkt alsof er een daadwerkelijke discussie over bestaat en alsof men niet zeker weet of het klimaat aan het veranderen is door menselijke invloeden. Mensen die beweren dat vaccins schadelijk zijn krijgen net zo veel aandacht als de artsen die beweren dat ze niet schadelijk zijn, waardoor ouders het idee krijgen dat men nog niet zeker weet of vaccins wel of niet autisme veroorzaken. Gelovigen die claimen dat evolutie niet bestaat krijgen net zo veel aandacht als evolutiebiologen. Mensen die claimen dat zendmasten kanker veroorzaken krijgen net zo veel aandacht als de wetenschappers die zeggen van niet, waardoor er altijd een nare bijsmaak blijft hangen als het gaat om de veiligheid van zendmasten. En ga zo maar door 8)7

Snap je nu werkelijk niet dat als je bij dit soort discussies de waarheid in het midden wilt leggen, i.p.v. aan de hand van argumenten te beslissen wie het betere standpunt heeft, dat je dan áltijd de schreeuwers hun zin geeft? Zij zullen altijd stelligere uitspraken doen, altijd meer angst inboezemen en altijd de onderbuik beter voeden, terwijl ze vaak geen *enkel* inhoudelijk argument hebben. Oftewel: hun woorden wegen uiteindelijk zwaarder, terwijl hun argumenten véél minder waard zijn.

Je kán hier niet zomaar de waarheid in het midden leggen.

Ook je tweede argument is bizar: je stelt dat, omdat de wetenschappelijke kennis onvolmaakt is, dat je daarom iedere stelling die niet bewezen is bij voorbaat al waarschijnlijk moet achten. Dat terwijl er meerdere malen onderzoek is gedaan naar de effecten van MSG en dat telkens weer blijkt dat de claims ongegrond zijn. En toch blijf jij zeggen dat het alsnog waarschijnlijker is dat de wetenschappers het fout hebben en dat de anti-MSG'ers gelijk hebben. Hoe kan je dan in godsnaam ooit iets ontkrachten in jouw wereldbeeld, wanneer iedere ontkrachting altijd problematisch is en je altijd blijft volhouden dat de oorspronkelijke claims tóch een kern van waarheid bevatten?

IF IF = THEN THEN THEN = ELSE ELSE ELSE = IF;


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • H!GHGuY
  • Registratie: December 2002
  • Niet online

H!GHGuY

Try and take over the world...

Je legt me woorden in de mond die ik niet gezegd heb...
Wat ik zeg is dat:
1) het is niet omdat MSG volgens sommigen onwaarschijnlijk is, dat men daarom moet stoppen met constructief meedenken over wat het dan wèl kan zijn. De TS heeft een probleem en doorhet lopen schreeuwen dat het geen MSG is is de TS niet geholpen.
2) die onderzoeken hebben MSG waarschijnlijk getest op doorsnee mensen. Dat zegt niets over individuele gevoeligheden (ik heb bvb zelf een histamine-reactie op MSG, welke ook tal van symptomen met zich meebrengt) of andere factoren die buiten het onderzochte gebied vallen. Mijn ervaring met mensen met een medische achtergrond is dat ze vooral op dit vlak onterecht hoog van de toren blazen en dit zie je helaas ook hier terug.
Of je het nu wil of niet, net zoals rechtsspecialisten wetten schrijven op een manier die hun eigen beroepsgroep (advocaten) 'onderhoudt', zo is veel medisch onderzoek biased (bronnen genoeg te vinden) en is er ook de bias dat ook vooral die zaken onderzocht worden die geld kunnen opleveren, bvb medicijnen ipv voeding. Met andere woorden, je hebt mss onderzoek om uit te putten, maar 100% zekerheid kan die nooit leveren. Sure, het kan 99,9% zijn, maar dat houdt in dat je nog altijd moet rekening houden met die 0,1%.

Een eerlijker antwoord die je kan geven zou dus zijn:
Meerdere onderzoeken hebben nog geen relatie kunnen aantonen tussen MSG en jouw klachten. Een eventuele intolerantie (die je kan testen door...) uitgesloten lijkt het dus onwaarschijnlijk dat dit je probleem is.
Andere mogelijkheden zijn ... en eventueel kun je ... proberen om er verder aan uit te raken.

Zo'n formulering heeft veel meer kans om aan te komen bij een mogelijk biased TS of andere lezers wegens de aangebrachte nuances. Anti-alu-hoedjes-geschreeuw zorgt er net voor dat je ruimte laat voor alu-hoedjes-geschreeuw om de waarheid in het midden te leggen. Op die manier doe je het jezelf aan.

ASSUME makes an ASS out of U and ME


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • JAHRASTAFARI
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 18:43
Gisteravond naar bed, was moe, maar ik kon de slaap niet vatten. Val normaal gesproken altijd als een blok in slaap. Onrustig, psycho herhalende gedachten, woelen, opgedraaid gevoel.

Enige verklaring is dat ik als avondeten chinees heb gehad. Babi pangang, bami. Heb in het verleden ook dit soort ervaringen gehad met chinees eten, maar het verschilt per keer.

Voor mijzelf duidelijk dat dit door de ve-tsin komt.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • De_Bastaard
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 23:34
Dit hoor ik vaker na 't eten van E621 en varianten. Zelf ga ik altijd direct over mijn nek ervan, krijg meteen een allergische reactie en m'n darmen zeggen: nopenopenope. En ja, na allerlei onderzoeken ben ik 100% zeker dat het komt door MSG.

Tegenwoordig doen ze het al minder in allerlei producten in de supermarkt, vroeger was het echt dramatisch en moesten we goed zoeken wat wel/niet kon. Maggi blokjes en Knorr zakjes zijn een no-go. Gelukkig ook maar want nu maken we bijna alles gewoon vers. Kost wat meer, maar je hebt ook meer. Minder zout, gezonder eten.

Familie van me hebben idd de klachten van niet kunnen slapen, droge mond, gekke hartslag e.d. Vaak na bezoek aan een griek of chinees.

[ Voor 45% gewijzigd door De_Bastaard op 04-10-2022 08:22 ]


Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • Reinier
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 23:14

Reinier

\o/

Zoek een Chinees die de hond smakelijker bereidt :)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • De_Bastaard
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 23:34
Reinier schreef op dinsdag 4 oktober 2022 @ 08:13:
[...]


Zoek een Chinees die de hond smakelijker bereidt :)
Haha, het is nog vroeg. Snelle reactie, netjes.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • FirePuma142
  • Registratie: April 2004
  • Niet online

FirePuma142

Sergius Bauer

We weten inmiddels (het topic staat ook vol met bronnen) dat MSG hier niet de boosdoener is, ook al lijkt anekdotisch bewijs soms goed bewijs. Er zijn natuurlijk veel meer mogelijke oorzaken aan te wijzen, van teveel zout tot een bacterie tot een allergie of simpelweg overeten.

Good taste is for people who can’t afford sapphires


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JAHRASTAFARI
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 18:43
FirePuma142 schreef op dinsdag 4 oktober 2022 @ 09:14:
We weten inmiddels (het topic staat ook vol met bronnen) dat MSG hier niet de boosdoener is, ook al lijkt anekdotisch bewijs soms goed bewijs. Er zijn natuurlijk veel meer mogelijke oorzaken aan te wijzen, van teveel zout tot een bacterie tot een allergie of simpelweg overeten.
Overeten kan ik uitsluiten. :X

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Maverick
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 20:18
JAHRASTAFARI schreef op dinsdag 4 oktober 2022 @ 09:27:
[...]

Overeten kan ik uitsluiten. :X
Ja, dan is Vet-Sin natuurlijk de enige logisch overgebleven verklaring.

/s

PSN: DutchTrickle PVoutput


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Outerspace
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 23:33

Outerspace

Moderator General Chat / Wonen & Mobiliteit

AFX Ghey Edition by HlpDsK

Bedankt voor deze necrokick, het topic was eigenlijk al verzwolgen in de grochten van AZ.
Nu met slotje nog een keer.

Zoekt nieuwe collega's (jr/sr engineers, servicedeskmedewerkers of managers in de Randstad

Pagina: 1 2 Laatste

Dit topic is gesloten.