Ik had niet gezien dat deze toch een tracking buck regelaar heeft. Dat is dus toch wat ik in gedachten had, maar dan vraag ik me af waarom die heatsink zo groot moet zijn en dan drie 3055's parallel. Ik denk dat het spanning verschil tussen de buck en de analoge regelaar toch vrij groot is. De truuk is nou juist om een low drop regelaar te gebruiken om zo min mogelijk te kachelen.
Wat betreft de LT3081, een mooi chippie, maar lastig om met een spanning aan te sturen.
Je kan een spanning op SET forceren om het voltage in te stellen, maar die spanning moet even groot zijn als V
OUT. Voor de stroom begrenzing kun je I
MON terug koppelen op SET met een opampje. Daarbij mis ik nog een CC/CV indicatie.
Dit alles maakt het best wel ingewikkeld en het gaat ook ten koste van de performance vrees ik.
Omdat die chip niet veel meer is dan een opamp en een tor kan het misschien net zo goed met losse opampjes en transistors?
De LT3080 is een soortgelijke regelaar met een aparte Vcontrol. Het idee is dat je de voeding van de opamp hoger kan maken dan Vin zodat je minder spanning verliest over de tor en dus minder dissipeert.
Het liefst wil je een hele lage dropout van zeg 1V gemiddeld, maar dat hij nog wel goed regelt bij veel lagere drop zodat hij voldoende regelbereik heeft. Zo hoeft hij maar 3W te dissiperen.
Stel, je maakt een spanning 5V boven Vin (switched capacitor converter of isolated DCDC blokje). Daarmee voed je een high voltage opamp, daarmee stuur je de gate van een dikke n-mosfet en zo maakt je een ultra low drop regelaar?