Zo te zien aan de link zit de TS op de Haagse Hogeschool, daarom redeneer ik eerst even vanuit dat oogpunt.
Allereerst zal je met argumenten moeten komen waarom -jij- wel die Cum Laude moet krijgen en anderen niet. En eergelijk gezegd, je argumenten zijn niet sterk dus ik zou het gewoon lekker zo laten. Overigens zie ik in de praktijk en om mij heen geen enkel geval waarbij een Cum Laude tijdens een solicitatie enige voorsprong geeft op iemand die dat niet heeft. Misschien in hele specifieke gevallen zoals echte topfuncties (die je toch niet krijgt als starter op de arbeidsmarkt, die zijn al vergeven aan de vriendjes van de hooggeplaatste vriendjes, trust me) of een plek voor PhD onderzoek, dan heb je kans dat dit gaat meespelen. Maar aangezien dit over een HBO diploma gaat kan je sowieso de PhD optie al wegstrepen.
...Aan de andere kant snap ik de frustratie van de TS. Op het HBO was het voor mij ook wel erg maar omdat ik dan weer diegene was die dan het "dan meer zelf ging doen" heb ik voor al mijn groepsprojecten een 8 of 9 kunnen halen. Maar op het HBO was het meer zo dat ik drie stappen harder liep dan mijn collega studenten, niet dat er hele personen wegvielen.
..En toen kwam de Master met internationale studenten. Holy...*bliep*. Ik wil absoluut niet generaliseren, maar dat Grieken luie donders zijn, daar kan ik persoonlijk over mee praten. Okee, er waren een paar goede, maar dat was 20% van het aantal. De andere 80% was passief, liet nooit iets van zich horen en proberen je constant te 'downplayen' van "Oh maak je geen zorgen, -jij- bent het probleem want je wil veels te snel.." en dat dan 1 dag voor de deadline. Wat dat betreft heb ik af en toe echt medelijden met Dijsselbloem: Wat moet die man gek worden van zo'n irritant persoon als Tsipras die plannen uren na de deadline gaat inleveren.
Heel herkenbaar! Vervolgens ging ik dan maar dat stukje zitten maken omdat ik niet wilde dat we naast onze persoonlijke deadline, ook de deadline van het project als geheel ging missen met als gevolg een lager cijfer.
Voorbeeldje van de ultieme luie Griek: Er zat er één in mijn projectgroep, waarover doet er nu even niet toe alleen dat we aan het einde van de rit in een soort van 'projectenmarkt' uitleg moesten geven aan enkele experts op het IT gebied en hoe ons idee in de praktijk zou werken. Al vanaf het begin was één van de groepsleden, een Griek, nauwelijks aanwezig. Na talloze pogingen was de rest van de groep het echt zat en vroegen aan de docent of het mogelijk was om hem uit de groep te zetten. Toen nog één poging gedaan (CCtje naar de docent) en natuurlijk kwam meneer nu WEL opdagen. Dat was één week voor de deadline. We gaven meneer nog één taak om te realiseren voor de projectenmarkt, een aantal hele simpele diagrammen maken. Één avond voor de deadline: Geen reactie, toen maar weer zelf de diagrammen zitten maken, dus nachtwerk.
Maar nee, het gaat nog leuker worden! Tijdens de projectenmarkt was meneer natuurlijk ook niet aanwezig. 'Net goed', dachten wij, want in dat geval krijg je geen cijfer. Wat er toen gebeurde sloeg (en slaat nog steeds) alles..
Meneer komt vijf minuten voor het einde opdagen en gaat de de presentielijst tekenen. Vervolgens is de bekendmaking van de winnaar: Onze groep wint en krijgt als prijs elk een boek als cadeau. En wie neemt ook een boek in ontvangst? Precies..meneer 'de harde werker' met zo'n gluiperig lachje (zie Tsipras als voorbeeld). En dan moet je professioneel zijn en niet iemand helemaal kapotschelden aangezien je dan ook je eigen glazen gaat ingooien bij eventuele toekomstige werkgevers die je net een prijs overhandigen. Meneer heeft uiteindelijk toch zijn cijfer gekregen (hoog genoeg voor Cum Laude) en ik ben daarna maar even een stukje gaan lopen naar de bus om wat stoom af te blazen.
Leuk hé? Die internationalisering? En die groepsopdrachten? Laat ik maar zo stellen dat ik aan het begin van de desbetreffende Master het vooruitzicht van samenwerken met andere nationaliteiten leuk vond. Aan het einde? Never again, please never again als ze net zo erg zijn als dit stelletje ongeregeld.
En dan heb ik het nog geen eens gehad over het samenwerken met Chinezen die niet/nauwelijks Engels kunnen waardoor het eerste gedeelte van de Master voor mij meer als een opleiding Docent Engels aanvoelde. Maar dat is voor een volgende keer...
*Harsh Critic moet even op adem komen.*
Laat ik het maar zo zeggen TS: Je bent niet alleen. Er zijn -heel veel- mensen die dezelfde ervaringen hebben meegemaakt. Ik ben het ook met je eens dat groepsopdrachten niet mogen meetellen als onderdeel van Cum Laude. Niet omdat het in je nadeel kan werken, maar vooral in het voordeel van klaplopers en mensen die 'aan de kar hangen in plaats van deze te trekken'. Maarja in het latere leven zal je ook geconfronteerd worden met dit soort mensen, dus het is alvast een goede voorbereiding op veel frustraties die nog komen gaan.
*Harsh Critic is nu dus Cum Laude afgestudeerd in de Anger Management*