Kia EV3 GT LR iPhone 16 Pro iPad mini 6 MacBook Air M2 iMac M4 Watch Series 10 TV 4K HDR AirPods Max & Pro 2
Ah, daar staat ie dusYzord schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 09:00:
Kijk eens onder je Applications en dan Install El Capitan?
Heb zelfs de hele Macbook (13" Retina 2014) leeg gegooid en een schone installatie gedaan, op voorhand een NVRAM reset gedaan en al maar helaas het gedrag is hetzelfde gebleven
Ik heb ook een schone install gedaan en hij is tot nu toe super smooth.. Ik heb zelf getest met 9 applicaties full screen en 5 gewone vensters met een cpu load van 80 a 90 %. En toen uiteraard op meerdere manier geswitched. Ging heerlijk smooth.
Ik ben ook wel onder indruk van photos / iCloud. Ik dacht laat ik eens geen backup pakken maar testen of het inderdaad ingezet kan worden als een backup tool. Icloud had redelijk snel eerste setup binnengehaald. (aantal fotos, albums, zelfs gezichten, en smart albums worden terug gezet).
Icloud heeft nog wel lang nodig om de thumbnails terug te zetten.. (al sinds gisteravond bezig en nog meer dan helft te gaan).
Enige wat niet juist is is je eigen indeling.. Hij gooit alles gewoon terug zonder juiste volgorde.
[ Voor 5% gewijzigd door Quakie op 01-10-2015 09:34 ]
Ik teken nergens meer voor
Bij mij is het opgelost, ik had een externe hardeschijf aan mijn mac gekoppeld, daar stond iPhoto op, hierdoor kwam die update dus tevoorschijn in de Mac Appstore.SandsOfArrakis schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 04:55:
[...]
Yep die melding heb ik al een paar dagen voordat El Capitan uitkwam. Krijg nog steeds de melding dat er een update voor iPhoto is. Maar als ik op installeren klik dan is hij niet beschikbaar.
In de aankopen tap met alt/option op de pauze knop drukken en dan weer opnieuw starten.GoEV6 schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 10:01:
De download blijft bij mij op 'wachten' en 'pauze' staan. Iemand een oplossing? Heb overigens nu de laatste beta erop staan.
A gentle wave of heat flows over the GOT forum | Specs!
Idd, dank je. Moet je ook net weten zegyesjohn schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 10:34:
[...]
In de aankopen tap met alt/option op de pauze knop drukken en dan weer opnieuw starten.
Waar de mailapp voorheen groepeerde op afzender en onderwerp doet deze El Capitan dat niet meer...
Nu groepeert de Mail app alleen als je daadwerkelijk beantwoordt op een mailtje. Ik heb nu tig dezelfde mails (zakelijke waarschuwingsmails) met dezelfde onderwerp onder elkaar waar het voorheen netjes gegroepeerd werd. En dan met een blauwe cijfer kon je het aantal zien..
Ik had gisteren hetzelfde probleem. Ik moest gisteren ook zoeken
De Nvidia beta webdriver werkt prima in de GM versie.HeatWave schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 10:34:
Alles lijkt het te doen, update duurde een minuutje of 20 ofzo. Alleen de nvidia-driver is nog niet uit blijkbaar, beetje jammer weer....
Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.
Ja ik wel!Volkan1984 schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 11:19:
Hebben jullie ook nog steeds de Feedback Assistant in de final van El Capitan?
Ik gebruikte mijn snelle toegang tot rekenmachine nog wel eens, iemand enig idee waar het heen gegaan is en of er goede alternatieven zijn?
Nikon Z6II + glas, licht en pootjes | MacBook Pro 14" | www.foto-sjoerd.nl
COMMAND+SPACE / 'Calc...'Sjoerdfoto schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 11:37:
Systeemvoorkeuren is ook flink anders, net als schijfhulp programma. Was wel even schrikken
Ik gebruikte mijn snelle toegang tot rekenmachine nog wel eens, iemand enig idee waar het heen gegaan is en of er goede alternatieven zijn?
| Mijn joystick / simpit project | Blog | Elite Dangerous CMDR Cataclysm72
Ja en ja.dennis_rsb schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 11:47:
Als ik update naar El Capitan, en ik besluit toch terug te willen naar Yosemite. Kan dit? Zoja, moet ik dan Yosemite downloaden in de appstore en op stick zetten?
Het kan, maar je moet dan wel alles terug zetten vanaf een time machine backup, dus eerst een backup maken, dan over gaan naar El Cap, kijken of dat was is zo niet: time machine backup van voor de upgrade terug zetten...dennis_rsb schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 11:47:
Als ik update naar El Capitan, en ik besluit toch terug te willen naar Yosemite. Kan dit? Zoja, moet ik dan Yosemite downloaden in de appstore en op stick zetten?
graag wel onderbouwen want anders gaan mensen de mist in...
iedeaal vond ik dat voor onder andere buienradar
weet iemand of deze functie verwijderd is of hoe het heet? want ik kan het niet meer vinden in El Capitan
bedankt!
Do the math: sin adds to your troubles, subtracts from your peace, multiplies your sorrows and divides you from God.
Ik heb de meeste bestanden op mijn Windows pc staan, maar ik denk er idd aan om backup van belangrijke bestanden te maken. Ik moet alleen, als ik zou terug gaan, even uitvogelen hoe ik een bootable Yosemite stick maak. Maar ik wil El capitan liefst clean install, ik wil schoon beginnen. Ik weet dat je dan bij het booten een bepaalde toetscombinatie moet gebruiken, zijn er dingen waar ik nog aan moet denken? Ik heb deze macbook pas sinds Juni, en gebruik veelal mijn Windows PC en iPad.Kek schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 11:52:
[...]
Het kan, maar je moet dan wel alles terug zetten vanaf een time machine backup, dus eerst een backup maken, dan over gaan naar El Cap, kijken of dat was is zo niet: time machine backup van voor de upgrade terug zetten...
[...]
graag wel onderbouwen want anders gaan mensen de mist in...
Verwijderd
Instellingen -> Mission Control -> Toon dashboard als een space.jawmoret schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 11:57:
Ook ik heb gister avond de upgrade gedaan van Yosemite naar El Capitan maar voorheen in Yosemite had je z'n handig scherm tot je beschikking als je met 3 vingers naar links ging.. daar kon je "widgets" op plaatsen...
iedeaal vond ik dat voor onder andere buienradar![]()
weet iemand of deze functie verwijderd is of hoe het heet? want ik kan het niet meer vinden in El Capitan
bedankt!
Tnx, nog niet geprobeerd, heb geen Beta gedraaid, zal eens kijken of ik hem kan vindenDannydekr schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 11:08:
[...]
De Nvidia beta webdriver werkt prima in de GM versie.
A gentle wave of heat flows over the GOT forum | Specs!
Of nog sneller, via spotlight een keer dashboard starten en hij zet zelf het vinkjeVerwijderd schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 12:17:
[...]
Instellingen -> Mission Control -> Toon dashboard als een space.
Me Tarzan, U nix!
Hierna is het systeem corrupt en start niet meer op, dus op aar een 2e poging
4800 Wp 10x ZO 6x NW https://pvoutput.org/intraday.jsp?id=74451&sid=66030
Hoelang heb je gewacht? Dit kan soms echt heel lang duren terwijl die staat op nog 0 secondenmerlin1201 schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 12:44:
Usb installatie gedaan,maar deze blijft hangen op 0 sec en de melding restart echter dat gebeurd nooit en moet ik handmatig rebooten.
Hierna is het systeem corrupt en start niet meer op, dus op aar een 2e poging
In case of fire: Git commit, git push, leave building | AlpenCams
super, dankjewel! ik had ook echt niet geweten dat dat ding zo hete!Verwijderd schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 12:17:
[...]
Instellingen -> Mission Control -> Toon dashboard als een space.
Do the math: sin adds to your troubles, subtracts from your peace, multiplies your sorrows and divides you from God.

MacBook Air 13' M1 | iPad mini 2022 | iPhone 14 Pro | Watch S7
Very funny, Scotty... Now beam down my clothes !
Someone now is screaming as the flames fly high.. PSN: DanielElessar
Ik had dit al onder Yosemite en onder El Capitan is het alleen maar erger gevonden... ik denk dat het zo 30sec duurt voordat ie echt uit is. Opstarten gaat wel redelijk snel. Zeg redelijk want door de stomme apple laad balk is het enorm vertraagd. Onder Mavericks ging hij in 3 seconden aan (en afsluiten ook zoiets)....Lothiriel schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 14:38:
Werkt op het eerste zicht prima. Alleen is word (office 2011) een stuk trager met opstarten nu. Daarnaast gaat afsluiten ook veel trager ineens? Op Yosemite klikte ik op zet uit en meteen was het scherm zwart en stond hij uit. Nu wordt het scherm eerst half grijzig en verdwijnt het dock half voor het scherm zwart wordt
Maar ja, mensen vinden het mooi he
Schone installatie heeft trouwens niks hierin veranderd.
[ Voor 3% gewijzigd door Quakie op 01-10-2015 15:00 ]
Ik teken nergens meer voor
| Mijn joystick / simpit project | Blog | Elite Dangerous CMDR Cataclysm72
Verwijderd
Wanneer komt Siri eigenlijk naar de Mac? Had toch wel leuk geweest eigenlijk, deze keer.
[ Voor 13% gewijzigd door Fiber op 01-10-2015 16:39 ]
Keep your wits sharp, your heart open and your gun loaded. And never mess with mother nature, mother in-laws and, mother freaking Ukrainians.
Bij mij werkt het prima. Er is al een eerste patch uitgebracht. Ik heb 1 probleem ontdekt. Als ik met dual screen werk en dan het externe scherm ontkoppel dan krijg je een melding dat het proces onverwachts gestopt is. Na het drukken op Ok kun je vervolgens wel gewoon verder werken. Ik heb Windows 8.1 draaien als vm en mijn externe scherm aangesloten via een caldigit thunderbolt station.Daniel_Elessar schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 14:44:
Werkt Fusion 8 een beetje naar behoren? Heb er al op gezocht maar krijg enkel te lezen dat ze het in fusion ondersteunen om het erin te draaien. Het lijkt me van wel, maar om zomaar je workstation om te zetten om het te testen vind ik wat minder.
Opstarten gaat ook trager inderdaad... Negatieve verrassing dit. Was dan beter op Yosemite gebleven want die nieuwe functies stellen weinig voorQuakie schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 14:59:
[...]
Ik had dit al onder Yosemite en onder El Capitan is het alleen maar erger gevonden... ik denk dat het zo 30sec duurt voordat ie echt uit is. Opstarten gaat wel redelijk snel. Zeg redelijk want door de stomme apple laad balk is het enorm vertraagd. Onder Mavericks ging hij in 3 seconden aan (en afsluiten ook zoiets)....
Maar ja, mensen vinden het mooi he
Schone installatie heeft trouwens niks hierin veranderd.
MacBook Air 13' M1 | iPad mini 2022 | iPhone 14 Pro | Watch S7
Bedankt, ik heb verschillende windows vm's ook server 2008/2012 en binnenkort komt daar 2012 bij.Sepio schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 16:47:
[...]
Bij mij werkt het prima. Er is al een eerste patch uitgebracht. Ik heb 1 probleem ontdekt. Als ik met dual screen werk en dan het externe scherm ontkoppel dan krijg je een melding dat het proces onverwachts gestopt is. Na het drukken op Ok kun je vervolgens wel gewoon verder werken. Ik heb Windows 8.1 draaien als vm en mijn externe scherm aangesloten via een caldigit thunderbolt station.
Volg een opleiding voor netwerkbeheer op het moment en hebben zodoende soms meerdere vm's open staan. Kan het niet permitteren dat het niet goed loopt. Heb soms al dat ik zit te zoeken naar speciale tekens, nu ken ik de meeste inmiddels wel maar toch is het soms vervelend. Maar dat is het als je als enige mac daar bent
Ik zal hem installeren en heb nog tijd genoeg om het te testen en doen
Someone now is screaming as the flames fly high.. PSN: DanielElessar
Echt? Je merkt geen snelheidsverbeteringen? Na het opstarten zou El Capitan vloeiender aan moeten voelen.Lothiriel schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 17:12:
[...]
Opstarten gaat ook trager inderdaad... Negatieve verrassing dit. Was dan beter op Yosemite gebleven want die nieuwe functies stellen weinig voor
Sowieso mag je er vanuit gaan dat er meer veranderd dan functies alleen, waardoor je systeem dus veiliger zou moeten zijn bijv.
Ik teken nergens meer voor
Hij is pas nieuw en was dus razendsnel. Opstarten duurt nu enkele seconden langer, afsluiten ook.Quakie schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 17:26:
[...]
Echt? Je merkt geen snelheidsverbeteringen? Na het opstarten zou El Capitan vloeiender aan moeten voelen.
Sowieso mag je er vanuit gaan dat er meer veranderd dan functies alleen, waardoor je systeem dus veiliger zou moeten zijn bijv.
De rest is ongeveer hetzelfde inderdaad, maar was al erg snel. Wifi verbindt nu wel sneller!
Security updates zijn inderdaad van belang maar die krijgt Yosemite ook nog wel een tijdje
MacBook Air 13' M1 | iPad mini 2022 | iPhone 14 Pro | Watch S7

Het verklaard wel waarom er geen update naar de final zichtbaar was.
Ik heb een clean install gedaan.Volkan1984 schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 11:47:
[...]
Hoe heb jij El Cap geïnstalleerd? Over bèta heen of clean install?
Ah ok. Grappig dat Apple de Feedback Assistant erin heeft gelaten. Vind ik eigenlijk ook wel logisch.
Hetzelfde doet Microsoft bij Windows 10. Persoonlijk denk ik dat het erg handig is. Bijvoorbeeld als je een probleem hebt kan je het gelijk melden bij Apple.Volkan1984 schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 19:54:
[...]
Ah ok. Grappig dat Apple de Feedback Assistant erin heeft gelaten. Vind ik eigenlijk ook wel logisch.
Idd ik heb niet lang genoeg gewacht duurde wel 15 min voor hij verder ging.Erulezz schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 12:57:
[...]
Hoelang heb je gewacht? Dit kan soms echt heel lang duren terwijl die staat op nog 0 secondenBij de GM had ik dat ook, vanochtend bij de installatie met de final ging alles prima
4800 Wp 10x ZO 6x NW https://pvoutput.org/intraday.jsp?id=74451&sid=66030
Yup mijn 2011 15" rendert nu ook alles vlot op de IGP (1440x900, straks op extern testen) terwijl ik een 1000 tal foto's importeer in Lightroom.mprkooij schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 19:48:
Wat een verademing is El Capitan. Alle animaties lopen nu vloeiend op de iMac late 2010 :-) Zelfde geldt voor mijn MacBook Pro Retina late 2013.
Het verliep een beetje traag om te installeren en in te stellen maar een clean-install werkt heerlijk tot dus ver.
Dat zagen we bij al die voorgaande updates en upgrades ook. Net als de meldingen dat het ineens sinds die update/upgrade voor een ander niet meer werkt. Het grote probleem bij wifi is en blijft de enorme complexiteit waardoor het heel moeilijk is om te achterhalen waar nou de issue zit. Het is niet ongewoon dat wifi apparatuur (access points, routers) allerlei trucs toepassen om de onhebbelijkheden van velerlei clients te omzeilen. Als die clients dan weer een update/upgrade hebben gehad is dat vaak wat er stuk gaat. Geldt overigens ook voor allerlei andere settings die je op zo'n access point kunt maken.CRXDelSol schreef op woensdag 30 september 2015 @ 23:34:
In El Capitan zijn de vele wifi melding juist drastisch afgenomen. Heel veel mensen die al 2 jaar zeuren om de wifi verbinding, hebben toegegeven dat het nu een stuk beter gaat. Dus ik denk dat dat wel meevalt.
Daarnaast worden er natuurlijk ook nog veel wifi netwerken gebruikt waarbij je moet inloggen middels een captive portal of een stukje software op de client zelf (SecureW2 is een goed voorbeeld daarvan). Ook dat moet maar net compatible zijn. Als je dat combineert met gebruikers die wel snel naar de nieuwste OS X upgraden maar niet naar de nieuwste versie van hun wifi software levert dat de fijne combinatie op van gebruikers die bij de servicedesk komen klagen dat het niet meer werkt. En tegenwoordig wordt dat natuurlijk ook op social media gezet.
Meevallen? Mwoah, de ervaring leert heel wat anders maar ik hopen doe ik wel! We gaan het zien de komende dagen.
Het is maar zeer de vraag of je dat wel middels software kunt oplossen. Als bluetooth lekker dicht op elkaar zitten en ze elkaar maximaal kunnen storen dan kun je de software updaten tot je een ons weegt.Maartenvs schreef op woensdag 30 september 2015 @ 23:50:
Is het probleem van gelijktijdig bluetooth gebruiken ook bevestigd dat dit is opgelost?
De officiële lezing is dat je Fusion 8 moet hebben wil je volledige support en functionaliteit hebben wanneer je El Capitan als host OS draait (dus niet in een vm maar op een echte Mac). In de praktijk is het niet nodig, Fusion 7 werkt ook prima op El Capitan. Zie verder ook de release notes.Daniel_Elessar schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 14:44:
Werkt Fusion 8 een beetje naar behoren? Heb er al op gezocht maar krijg enkel te lezen dat ze het in fusion ondersteunen om het erin te draaien. Het lijkt me van wel, maar om zomaar je workstation om te zetten om het te testen vind ik wat minder.
"Try not to become a man of success but rather to become a man of value..."
Someone now is screaming as the flames fly high.. PSN: DanielElessar
Nu op m'n 12" rMB installeren... alleen het downloaden gaat tergend traag. Al een paar keer gepauzeerd in de hoop op een snellere server uit te komen, maar dat lijkt weinig uit te halen. Vanmiddag ging het beter.
Always tell people you have a plan even if you don't. People will always love to hear that you have a plan. It gives hope.
Nu heb ik geen beta's gedraaid, maar mijn probleem met Mail is vooral dat hij het wachtwoord van IMAP/POP niet wil pakken. Voor nu dus gauw terug naar Yosemite tot deze bug een oplossing kent...flexje schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 20:58:
Hoopte dat het reload 'probleempje' in Mail wel opgelost zou zijn in Capitan. (elke keer rebuild/reload bij het openen van Mail).
“The greatest teacher, failure is”
Met geen enkele beta versie last van gehad en schone installatie en hoppa....
Hopelijk wordt het gefixt met 10.11.1.
Nu maar webmail:(
Ik teken nergens meer voor
Van Yosemite naar El Capitan geüpgraded, en Mail draait hier als een zonnetje.Quakie schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 22:11:
Bij crasht Mail continue, met steeds andere errors in log file..
Met geen enkele beta versie last van gehad en schone installatie en hoppa....
Hopelijk wordt het gefixt met 10.11.1.
Nu maar webmail:(
He who controls the Spice, controls the Universe.
Ik heb al gezocht op El capitan in documenten en daar de download verwijderd, maar alsnog kan ik helemaal niks...
Held! Ben hele avond al aan het zoeken naar oplossing, terwijl het ook zo makkelijk kan wezenJieve schreef op woensdag 30 september 2015 @ 21:27:
[...]
Mensen die problemen hebben me downloaden, even DNS veranderen naar die van Google (8.8.8.8).
Downloaden werkt meteen.![]()
Rupsen, Rapsen.
Aan de hardware ligt het niet....
[ Voor 11% gewijzigd door blupmans op 02-10-2015 00:18 ]
Net via App store de update gedownload. Mijn Imac (2009) starte daarna vanzelf opnieuw op. Tot dusver geen problemen. Echter vrij snel daarna (24 /23 min over in instal) krijg ik de melding: OS X kan niet op uw computer worden geinstalleerd. Er komen geen pakketten in aanmerking voor installatie.
Opnieuw opstarten heeft geen effect.
Toen heb ik geprobeerd een nieuwe install te doen, maar ook dan krijg ik de melding:
er heeft zich een fout voorgedaan bij het voorbereiden van de installatie, voer dit programma opnieuw uit.
Ik blijf dus in een loop zitten van iets fouts. Ik wil voorkomen om de HD te formateren(een back up is te lang geleden...

iemand een idee?
thnx!
Ik had hetzelfde...SandsOfArrakis schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 22:21:
[...]
Van Yosemite naar El Capitan geüpgraded, en Mail draait hier als een zonnetje.
Voor diegene met hetzelfde probleem:
Het ziet er naar uit dat het komt door teveel emails in one go..
Via de webbrowser kan je in gmail onder settings, instellingen, doorsturen en IMAP je aantal berichten in IMAP folders naar beneden bij stellen..
Sinds het op 1000 staat heb ik geen problemen.. Als ik echt een oude email nodig heb ga ik wel even naar gmail in safari.
Ik teken nergens meer voor
Bekend probleem bij Microsoft:Neus schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 14:40:
Kan je Outlook überhaupt wel draaiend houden ? Bij mij klapt Outlook 2011 er na 1-2 mee uit of loopt vast.
https://support.microsoft.com/en-us/kb/3098396
"It's called a motor race." - M. Masi 2021
Uitstekende oplossing. Of overstappen naar Office 2016, wat ik nu helaas hier op het werk moet doen voor de mensen die per ongelijk hun Mac's hebben geüpdate.To work around this issue, run Outlook for Mac 2011 on Mac OS X Yosemite (version 10.10) or an earlier version.
Very funny, Scotty... Now beam down my clothes !
Verwijderd
Geen oude plugins in /Library/Mail/Bundles/ ? Bij voorgaande upgrades heb ik ook wel eens last gehad dat Mail steeds crashte, dat bleek uiteindelijk door een oude plugin to komen.Quakie schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 22:11:
Bij crasht Mail continue, met steeds andere errors in log file..
Met geen enkele beta versie last van gehad en schone installatie en hoppa....
Hopelijk wordt het gefixt met 10.11.1.
Nu maar webmail:(
Tot nu toe geen crash meer gehad, nu ik de emails gelimiteerd heb tot 1000stuks.
Zie mijn vorige post (5 hierboven) voor meer informatie.
Ik teken nergens meer voor
Ik wil graag upgraden maar heb niet zo veel zin in veel gezeik
🌞🍃
Alleen een vraagje, niet 10.11 specifiek, maar hoe hou ik tegen dat Gmail in de mail.app mijn 40.000 mailtjes allemaal download?
Zucht...
Het Split Screen werkt nu ook leuk veel beter dan onder Windows of Ubuntu waar je precies moet 'mikken'.
En je kunt de menubalk automatisch laten verbergen, scheelt weer ruimte aan de bovenkant van het scherm.
Bij mij ook, al had ik Fusion 7 best kunnen houden.Daniel_Elessar schreef op donderdag 01 oktober 2015 @ 21:01:
@PPl, ThanksIk heb 'el captain' geïnstalleerd en fusion8 werkt inderdaad prima
Win 10 en Win 7 draaien prima onder El Capitan / Fusion 8.
[ Voor 39% gewijzigd door skatebiker op 02-10-2015 18:19 ]
Powered by Macbook Pro 2011 and Galaxy Note II.
1
2
3
| Macbook-Air:~ user$ pmset -g |grep standbydelay standbydelay 4200 Macbook-Air:~ user$ sudo pmset -a standbydelay 43200 |
Maar eens zien of dit helpt.
[ Voor 26% gewijzigd door UltraSub op 02-10-2015 19:13 ]
Voor

Na

Nou dat is nogal wat.. 10,7GB foetsie op 128GB schijfje.
Bij Windows herinstall plaatst de installer namelijk de 'oude' windows in een 'Old' folder en vervangt dus direct alles - als je hierna de Old weggooid heb je eigenlijk een 'clean install' - zit dat niet ook in OSX dat er ergens een backup dir weggegooid kan worden?
Of moet ik toch een halve dag opofferen om een clean install te doen ...
Iemand toevallig zijn TM backup al naar zijn Qnap NAS aan het bakken? Dat ging de vorige keer dus goed fout bij mij na een update. Adobe programmas lijken goed te werken als ik de berichten om me heen hoor
Hmm.. vreemd. Ik ben voor zover ik weet helemaal geen schijfruimte kwijtgeraakt. Heb je al een reboot gedaan voor het geval het caches zijn die nog niet leeg zijn gegooid oid?CT schreef op vrijdag 02 oktober 2015 @ 19:13:
Net mijn Macbook Pro 13" geupgrade zonder fresh install en om zeker te zijn dat het upgraden net zo netjes gaat als fresh (maar dan zonder dat ik ALLES weer opnieuw moet installeren..) heb ik gekeken hoeveel schijfruimte ingenomen wordt.
Voor
[afbeelding]
Na
[afbeelding]
Nou dat is nogal wat.. 10,7GB foetsie op 128GB schijfje.
Bij Windows herinstall plaatst de installer namelijk de 'oude' windows in een 'Old' folder en vervangt dus direct alles - als je hierna de Old weggooid heb je eigenlijk een 'clean install' - zit dat niet ook in OSX dat er ergens een backup dir weggegooid kan worden?
Of moet ik toch een halve dag opofferen om een clean install te doen ...
Best raar, op mijn iMac K5 met een 256 GB FD had ik nog vrij 148 GB na de installatie 155 GB dus zeg het maar waar ligt dat dan aan? ruim 7 GB meer ter beschikking.CT schreef op vrijdag 02 oktober 2015 @ 19:13:
Net mijn Macbook Pro 13" geupgrade zonder fresh install en om zeker te zijn dat het upgraden net zo netjes gaat als fresh (maar dan zonder dat ik ALLES weer opnieuw moet installeren..) heb ik gekeken hoeveel schijfruimte ingenomen wordt.
Voor
[afbeelding]
Na
[afbeelding]
Nou dat is nogal wat.. 10,7GB foetsie op 128GB schijfje.
Bij Windows herinstall plaatst de installer namelijk de 'oude' windows in een 'Old' folder en vervangt dus direct alles - als je hierna de Old weggooid heb je eigenlijk een 'clean install' - zit dat niet ook in OSX dat er ergens een backup dir weggegooid kan worden?
Of moet ik toch een halve dag opofferen om een clean install te doen ...
Apple Studio Max M2 and Apple Studio Display | Macbook Air 15" M2 | FUJIFILM X-H2 | XF200 F2 | XF1.4x TC F2 |XF 2xTC | XF500 f5.6 | XF150-600 | XF80 | XF16-80 | Viltrox 27mm f1.2 PRO X-Mount
- kijk of er andere updates pending zijn.brandsbeer schreef op vrijdag 02 oktober 2015 @ 08:55:
Ik kan even wat hulp gebruiken.
Ik blijf dus in een loop zitten van iets fouts. Ik wil voorkomen om de HD te formateren(een back up is te lang geleden...)
iemand een idee?
thnx!
- schoon alles even op met bijvoorbeeld ONYX ccleaner4mac of dr cleaner
- voer een filesystemcheck & repair uit
nog wat opties:
https://discussions.apple.com/thread/6984351
https://discussions.apple.com/thread/6606897
sc6
En je kan ineens niet meer editten in je System files.. moest 'csrutil' draaien in Recovery om dat weer normaal te krijgen.. is daar een reden voor? Ik leef liever met full control over mijn schijf
btw die 'split view' implementatie slaat helemaal nergens op

ik dacht ik zet cinch uit want het is nu onderdeel van OSX.. nou welcome back cinch
[ Voor 18% gewijzigd door CT op 02-10-2015 22:04 ]
Cache? Ik had na de installatie ook 6-7 GB meer (en ja ik had gekeken voordat ik de installer had gedownload). Zit zelf te denken aan spotify cacheMontana schreef op vrijdag 02 oktober 2015 @ 21:23:
[...]
Best raar, op mijn iMac K5 met een 256 GB FD had ik nog vrij 148 GB na de installatie 155 GB dus zeg het maar waar ligt dat dan aan? ruim 7 GB meer ter beschikking.
In case of fire: Git commit, git push, leave building | AlpenCams
Als ik nu ook af ben van het geflikker van mijn thunderbolt display en het weigeren van USB-poorten van mijn display na het wakker maken van mijn macbook, dan ben ik helemaal blij. Tot nu toe ziet het er nog goed uit
Net als jij heb ik gekeken voor de download, maar waar dat aan ligt. Geen idee. Is ook niet zo belangrijk.Erulezz schreef op vrijdag 02 oktober 2015 @ 22:07:
[...]
Cache? Ik had na de installatie ook 6-7 GB meer (en ja ik had gekeken voordat ik de installer had gedownload). Zit zelf te denken aan spotify cache
Het werkt gewoon super en dt is het belangrijkste.
Apple Studio Max M2 and Apple Studio Display | Macbook Air 15" M2 | FUJIFILM X-H2 | XF200 F2 | XF1.4x TC F2 |XF 2xTC | XF500 f5.6 | XF150-600 | XF80 | XF16-80 | Viltrox 27mm f1.2 PRO X-Mount
SQ 323 HEAVY Cleared for take off at RWY 36 L
Heb je niet je partitie verwijderd? El capitan zit niet zo maar aan je partities namelijk. Tevens had ik ook Windows op mijn Mac staan, en dat werkt nog prima na de upgrade.kx22 schreef op vrijdag 02 oktober 2015 @ 23:24:
Na een update naar El Capitan doet mijn Windows schijf het niet meer?!
Kia EV3 GT LR iPhone 16 Pro iPad mini 6 MacBook Air M2 iMac M4 Watch Series 10 TV 4K HDR AirPods Max & Pro 2
Dit heb ik ook na updates en upgrades. De laatste die ik gisteren deed (10.10.5 => 10.11.0) leverde 6GB extra op, het was eigenlijk 12 maar de 'El Capitan installer' was ook 6GB en na installatie was die ook weg dus netto 6GB winst.Montana schreef op vrijdag 02 oktober 2015 @ 21:23:
[...]
Best raar, op mijn iMac K5 met een 256 GB FD had ik nog vrij 148 GB na de installatie 155 GB dus zeg het maar waar ligt dat dan aan? ruim 7 GB meer ter beschikking.
Ook bij tussen updates treedt dit op. Ik denk dat de kernel caches dan worden gewist.
Stuk beter dan dat Windows dat doet, na elke update van Win7 zit er weer zoveelx100MB aan onuitwisbare crap op je harde schijf.
Powered by Macbook Pro 2011 and Galaxy Note II.
Dat zou ik ook graag willen in OSX.. misschien volgende release
XtraFinder werkt ook niet meer trouwens.
Weet iemand een fix?
[ Voor 11% gewijzigd door Lasmibalsingh op 03-10-2015 10:10 ]
PSN: KADR777 - Core i7-8750H / GeForce GTX 1060 6GB / 16GB ddr4-2666, dualchannel
Ik gebruik zelf Paragon en kreeg een dag voor de update een mail:Lasmibalsingh schreef op zaterdag 03 oktober 2015 @ 10:08:
Ik heb gisteren geüpdatet naar el capitan maar nu kan ik NTFS-schijven alleen lezen terwijl ik voorheen ook erop kon schrijven met behulp van bijvoorbeeld: NTFS for Mac OSX, MacFUSE, NTFS-3G, etc..
XtraFinder werkt ook niet meer trouwens.
Weet iemand een fix?
Because you are the registered user Paragon NTFS for Mac 12, we could offer you a free upgrade to the new version of NTFS for Mac 14 with the support of OS X 10.8-10.11 El Capitan.
IMPORTANT! If you update to the OS X 10.11 El Capitan, your current version of NTFS for Mac 12 will not work. However, NTFS for Mac 14 does not support OS X 10.5 - 10.7.
Bij mij werkt Paragon na deze nieuwe installatie gewoon weer!
Een fresh install doen zonder je programma's kwijtraken kan al lang in OS X hoor. Opstarten naar de Recovery Partition en dan daar Install OS X kiezen...CT schreef op zaterdag 03 oktober 2015 @ 09:25:
Nja windows 7 is ook 100jr oud, Windows 10 lost dit naar mijn mening beter op dan OSX nu. Althans, daar kan je zelfs nu op elk moment van de dag een 'fresh' install doen zonder al je programmas kwijt te raken..
Dat zou ik ook graag willen in OSX.. misschien volgende release