Dat is behoorlijk tendentieus.
Je hebt tegenwoordig op middelbare scholen van die commercieel ingestelde pubers die wegwerpvapes op de zwarte markt bestellen, juist daar gaat het fout.
Er is ook een tijd geweest dat, en dat zal wellicht nog altijd zo zijn, dat er vapes met THC werden gemaakt en geleverd, dat was vooral in de USA een grote movement.
Lullige is, daar zit ook met enige regelmaat vitamine E in om het THC extract op te laten lossen en dát is wél gevaarlijk. Ik moet ook lachen om dat NOS artikel, er staat letterlijk dat er sinds kort vapes met Cannabis zijn.. Dat is gewoon niet waar:
1. Dat bestaat al zeker een jaar of 7.
2. Er zit geen "Cannabis" in, er zit THC in wat geëxtraheerd is uit met name hasj of hasjolie.
Het is gewoon niet te controleren wat erin zit als je het bij wijze van spreken van AliE of Temu haalt. Dan zit er gewoon zooi in.
Natuurlijk is niet vapen beter en alles waar het woord "te" voor staat is niet goed.
Zo vape ik al jaren MTL in plaats van DL (MTL is veel minder volume, je gebruikt het als een sigaret waarbij je eerst in je mond en daarna inhaleert doet, DL is gewoon direct inademen).
Ik heb DL ook wel eens gedaan maar, dat geeft enorme rookwolken en dat lijkt me ook niet heel goed want dat is wellicht te veel. Ik vond dat ook gewoon niet fijn vooral omdat je kamer binnen 5 minuten blauw staat.
Ik maak voor 75% zelf m'n vloeistof. Ooit begonnen met 20mg/ml maar inmiddels 6 tot 8mg/ml. Ik haal het bij grote leveranciers zoals Le Petit Vapoteur. Die kunnen het zich niet veroorloven om rotzooi te leveren, als je een KVK hebt, kan je zelfs bij farmaceutische bedrijven de base vloeistof bestellen.
Nogmaals, je stopt iets in je longen wat er niet hoort, dat doe je liever niet maar die groot uitgemeten nieuwsberichten, dat gaat écht 99,9% over spullen die uit heel schunnige bronnen komen.
Ik zou zeggen, ga je er eens echt in verdiepen ipv sensatiepers voor waar aannemen.
Ik ben niet zo van het aluhoedje principe maar het geeft te denken dat de overheid klaagt over de inkomsten uit accijns. Ze hebben tabaksproducten pas zo duur gemaakt dat mensen die "normaal" roken het maar in Duitsland gaan halen. Zowel dát als vapen, "kost" de overheid dus geld. Dus ja, dan maar zo veel mogelijk vapen verbieden, dan gaan mensen het vanzelf uit niet gecontroleerde bron halen en als er dan slachtoffers vallen, laten we de NOS dit breed uitmeten.
[
Voor 15% gewijzigd door
1nsane op 13-05-2025 10:39
]
Adjust non olet, plerumque...