Niet mee eens. In mijn vrouws V70 is het echt geen pretje om tussen twee kinderstoeltjes in te zitten. Voor een complete vakantie zou dat voor mij echt een no go zijn. In mijn BMW 5-serie, die nog net wat groter is, is dat probleem niet anders. Het probleem bij kinderzitjes is dat die breed en hard zijn en geen millimeter meegeven, terwijl je met drie volwassenen naast elkaar nog wat kunt inschikken. Als wij in een van beide auto's ons neefje van tien meenemen, kan hij echt niet comfortabel tussen de twee kinderstoeltjes in zitten: hij kan zijn armen niet goed kwijt, terwijl hij echt geen brede kerel is.
Mijns inziens is een auto met 3 zitrijen een veel betere oplossing. En dan met op de tweede zitrij geen bank maar twee losse stoelen, zodat je vanaf de derde zitrij gemakkelijk bij de kinderzitjes op de middelste rij kunt komen. De aanname dat de duurdere/grotere modellen van Volvo en BMW duur zijn in onderhoud kan ik trouwens beamen.
Verder ben ik het eens met de eerder gemaakte opmerking dat je bij 24000 km per jaar echt een diesel moet overwegen. Niet alleen is dat onderaan de streep goedkoper, maar ook levert een dieselmotor meer trekkracht bij lagere toerentallen. Gevolg: in de bergen hoef je minder vaak terug te schakelen en op hellingen heb je bij het wegrijden (wat) minder kans op wielspin. Maar realiseer je wel dat die wielspin uitsluitend wordt veroorzaakt door te weinig grip en niets te maken heeft met onvoldoende vermogen. De beste oplossing voor dat probleem is AWD.
Na alle reacties krijg ik trouwens het gevoel dat we aanvankelijk behoorlijk op een dwaalspoor zijn gezet, in de latere reacties lees ik telkens wat anders:
Gaat het nou om toertochten over normale wegen in de bergen of om de laatste vijftig meter naar die prachtige kampeerplaats bovenaan een steil karrenspoor?
(5 personen en vol bagage).s
[...]
5 echte stoelen (dus drie volwassenen achterin) en voldoende bagage ruimte
Eerst heb je het over vijf volwassenen, later over twee volwassenen en drie kinderen in kinderstoeltjes. Wat is het nou?
En wat is van de problemen die je hebt genoemd het belangrijkste probleem: gebrek aan tractie, gebrek aan vermogen of misschien wel iets anders? Dat is erg van belang voor de beste oplossing.
[
Voor 39% gewijzigd door
Tomatoman op 25-10-2014 10:15
]
Een goede grap mag vrienden kosten.