There's no such thing as a mistake, just happy accidents - Bob Ross
Relaxte muziek: altijd okee!
- Soulseek rulez -
Daarnaast zijn de meeste nutteloos als je hoger dan gemiddeld gaat zitten met salaris of gespecialiseerd bent.
[ Voor 28% gewijzigd door Dutchmega op 18-07-2014 16:02 ]
https://scontent-a.xx.fbc...d628df3766eea&oe=543634A9
Er wordt daar echt loeihard gewerkt gefacebookt
Wat wil je met deze post bereiken...? Een recruiter die op LinkedIn zit. SchokkendTNW schreef op vrijdag 18 juli 2014 @ 16:18:
Van de FB van Searchlite:
https://scontent-a.xx.fbc...d628df3766eea&oe=543634A9
Er wordt daar echt loeihard gewerkt gefacebookt
Nu heb ik zelf geen openstaande schulden maar het weggeven van al je persoonlijke informatie kan op enig moment ook nadelig zijn. Een headhunter zonder opdrachten die loopt te vissen is nog de minst kwalijke bijwerking van een uitgebreid profiel.
d:)b
Ook linkedin kan je afschermen natuurlijkMrJayMan schreef op zaterdag 19 juli 2014 @ 11:34:
Linkedin wordt ook gebruikt door incassobureaus voor het benaderen van iemands (nieuwe) werkgever las ik laatst.
Nu heb ik zelf geen openstaande schulden maar het weggeven van al je persoonlijke informatie kan op enig moment ook nadelig zijn. Een headhunter zonder opdrachten die loopt te vissen is nog de minst kwalijke bijwerking van een uitgebreid profiel.
Tegen elk membership type? Check bijv. dit prijsplan:
Linkedin premium plan: Recruiter Corporate
Unlock feature: Out-of-Network Visibility
Range: All 300 million LinkedIn members
Privileges: See full profiles for over 300 million LinkedIn members.
[ Voor 3% gewijzigd door JJ Le Funk op 19-07-2014 15:01 ]
d:)b
I haven't lost my mind, it's backed up on tape somewhere...
Ik krijg namelijk amper troep, net als vele vrienden. En als ik iets ontvang, dan is echt iets serieus en vaak een gevestigde naam (multinational). Zo ben ik zelfs aan mijn huidige baan gekomen, terwijl ik niet concreet op zoek was.
En ze vragen 25% brutojaarloon als bemiddelingskosten ofzoAvalaxy schreef op maandag 28 juli 2014 @ 19:10:
Ardekay is (ook) tuig.
De ICT beweegt erg snel en mensen zijn niet honkvast. En hier zitten veel ict'ers natuurlijk, dus wordt er vooral over ICT recruiters gepraat. Zal in andere branches vast ook gebeuren. En er is een schaarste aan specialisten
[ Voor 37% gewijzigd door 418O2 op 28-07-2014 19:28 ]
Is er echt schaarste aan specialisten? Ik heb soms het idee dat er vooral schaarste is aan goede developers die voor een matig salaris willen werken. Ik zie software engineers toch snel tegen een salarisplafond aanlopen, uitgezonderd van wat zware SAP-jongens en IT-architecten. Daarom zie ik in mijn netwerk mensen (soms noodgedwongen) de stap maken naar projectleider, sales, manager e.d. om de arbeidsvoorwaarden omhoog te krikken. Maar goed...off-topic; dit is andere discussie dan recruiters op LinkedIn.418O2 schreef op maandag 28 juli 2014 @ 19:26:
[...]
De ICT beweegt erg snel en mensen zijn niet honkvast. En hier zitten veel ict'ers natuurlijk, dus wordt er vooral over ICT recruiters gepraat. Zal in andere branches vast ook gebeuren. En er is een schaarste aan specialisten
Avalaxy schreef op maandag 28 juli 2014 @ 19:10:
Ardekay is (ook) tuig.
Ok, bedankt voor de info. Goed om het in het achterhoofd te houden418O2 schreef op maandag 28 juli 2014 @ 19:26:
[...]
En ze vragen 25% brutojaarloon als bemiddelingskosten ofzo
Mijn ervaring is dat je heel erg gauw het verschil merkt tussen corporate recruiters van bedrijven zelf of de recruitmentbureau's/CV schuivers. Ik merk het verschil in communicatie en informatie die ze willen/kunnen geven behoorlijk.
Ik had al door dat Ardekay een recruitmentbureau is, maar het berichtje dat ik van ze kreeg was niet onaardig en leek niet direct een copy/paste na Googelen. Gelukkig hier wat mensen met ervaring met deze toko!
I haven't lost my mind, it's backed up on tape somewhere...
Bonque. Leuke dames. Happen niet echt trouwens op dat vlaklf2 schreef op vrijdag 18 juli 2014 @ 16:11:
Ook mee gemaakt terwijl ik er niks op heb.
Bonq ofzo iets. Zag de naam net langs komen
Verder gewoon tuig. Ze weten van elkaar niet dat je al benaderd bent.
Je bedoelt RobIII?Verwijderd schreef op woensdag 06 augustus 2014 @ 11:12:
Toevallig kwam ik laatst deze discussie tegen op recruitment matters. Hierin wordt het houden van een blacklist van recruiters besproken naar aanleiding van deze website: http://blacklist-recruiters.nl/
Verder reageert er nog een developer op die schijnbaar ook genoeg had van recuiters die hem benaderde via Linkedin ondanks zijn opmerking dat hij dit niet wilde en als reactie hierop zijn eigen Wall of shame heeft gemaakt: http://robiii.nl/static/wallofshame
Zo kan het dus ook
'Nae King! Nae quin! Nae Laird! Nae master! We willna' be fooled agin!'
Ach, soms doet een Google image search wonderen op die plaatjes van knappe dames. Hebben ze gewoon foto's gejat van een modellenbureau of zo.Reneger schreef op woensdag 06 augustus 2014 @ 11:23:
[...]
Bonque. Leuke dames. Happen niet echt trouwens op dat vlak
Maar goed, zo denken ze kennelijk die IT'er voor zich te winnen met de hoop dat hij binnen een straal van vijf meter van een aantrekkelijke vrouw mag komen.
Niet echt. Berichtjes van recruiters krijgen op Linkedin is niet moeilijk, ik krijg er vaak toch wel minimaal een per week. Het is echter vaak dat men de plank flink mis slaat. Of het profiel niet goed gelezen tot aan gewoon een standaard berichtje spammen. Enige die ik lees zijn de recruiters die nog moeite doen (gedaan lijken te hebben) om een echt bericht te schrijven.Verwijderd schreef op woensdag 06 augustus 2014 @ 11:26:
Dit is een verkapt "kijk 's hoe graag werkgevers mij willen hebben"-topic
Iedere IT'er krijgt deze lui achter zich aan. Mijn profiel is vrij kaal (hou dat niet bij) en toch krijg ook ik ze regelmatig langs.Verwijderd schreef op woensdag 06 augustus 2014 @ 11:26:
Dit is een verkapt "kijk 's hoe graag werkgevers mij willen hebben"-topic
Dat ondervond ik ook toen ik zo'n knakker toevoegde, werd gebeld door een derde partij. Meteen in meest verstaanbaar Nederlands duidelijk gemaakt dat ik daar niet van gediend was, en vriendelijk verzocht mijn gegevens niet langer te gebruiken. Lijkt te werken.raptorix schreef op dinsdag 15 juli 2014 @ 11:45:
Sowieso zou ik nooit mijn telefoonnummer aan een recruiter geven, ook hier in is gewoon een hele handel..
Ik heb zelfs al een paar keer gehad dat ze gewoon de receptie bellen van je baas en vragen om doorverbonden te worden. Krijg je ineens zo die lui aan de lijn.ravenger schreef op donderdag 07 augustus 2014 @ 13:55:
Dat ondervond ik ook toen ik zo'n knakker toevoegde, werd gebeld door een derde partij. Meteen in meest verstaanbaar Nederlands duidelijk gemaakt dat ik daar niet van gediend was, en vriendelijk verzocht mijn gegevens niet langer te gebruiken. Lijkt te werken.

Ik vind het altijd wel leuk elke week veel berichtjes te ontvangen, maar helaas is tegenwoordig 90% van de berichtjes van recruitment agencies die zelf flink geld willen verdienen, dat is wel jammer.
De laatste recruiter StarApple waarmee ik contact had wilde me overtuigen dat ik een maand moest nemen van €2400-2700 bruto per maand en dat dat echt veel was. Ik had geen idee wat redeiljk was, maar uiteindelijk full-time baan aangenomen van €3500 per maand (sysadmin bij isp) en aanbieding gehad van €3850 (detachering). Dat ze vervolgens je proberen te overtuigen dat zij willen dat je zoveel mogelijk gaat verdienen, omdat dat zorgt voor hogere commissie, geloof ik niet.
Volgens mij is voor hun veel belangrijker dat de deal doorgaat, dan die 10% extra.
Dat ze geld eraan verdienen snap ik, daar ben ik ook op zich niet tegen. Maar zoals al velen hier aangeven, het komt te vaak voor de recruiters maar lukraak berichtjes sturen of enkel CV's aan het verzamelen zijn.chronoz schreef op vrijdag 08 augustus 2014 @ 13:12:
Ik vind het altijd wel leuk elke week veel berichtjes te ontvangen, maar helaas is tegenwoordig 90% van de berichtjes van recruitment agencies die zelf flink geld willen verdienen, dat is wel jammer.
Ik sluit ook niet uit dat je misschien een leuke nieuwe baan kan vinden op die manier.

[ Voor 102% gewijzigd door Avalaxy op 03-02-2021 15:34 ]
Soms zoeken ze inderdaad echt alleen op één trefwoord.
Smokey'Licious Low'n'Slow Barbecue www.smokeylicious.nl
Kun je dit ook onderbouwen?Avalaxy schreef op maandag 28 juli 2014 @ 19:10:
Ardekay is (ook) tuig.
Hier ook. Net mijn profiel wat aangepast omdat ik bij een nieuwe klant was gedetacheerd. Hebben ze daar de receptie gebeld die doorschakelde naar mijn vaste telefoon daar. Het duurde ff een aantal seconden voor ik door had wat hier nou weer aan de hand wasCMD-Snake schreef op vrijdag 08 augustus 2014 @ 12:36:
[...]
Ik heb zelfs al een paar keer gehad dat ze gewoon de receptie bellen van je baas en vragen om doorverbonden te worden. Krijg je ineens zo die lui aan de lijn.
We've got simultaneous epidemics of obesity and starvation
Lol ik kom meestal met 5 jaar ervaring nodig ach ik x3 dan kom je in de buurt hoeveel jaar ervaring ik heb dus aardige mismatch.Koos Werkloos schreef op dinsdag 26 augustus 2014 @ 19:28:
Vandaag weer een InMail gekregen van een recruiter, met een vacature waarin minstens 5 jaar ervaring wordt gevraagd, terwijl op mijn LinkedIn-profiel duidelijk staat dat ik slechts 1,5 jaar ervaring heb (en dat ook nog eens ruim 3 jaar geleden).
Soms zoeken ze inderdaad echt alleen op één trefwoord.


Ik moet er wel om lachen af en toe maar het vervuilt mijn mailbox waardoor ik echte aanbiedingen voor klussen kan missen
Maar ik heb wel op mijn lijst een aantal recruiters staan van de begin tijd (5 jaar gelden) die hebben me wel geholpen (niet zij zelf maar hun netwerk wel). Verder voeg ik ze niet meer toe anders heb ik heel snel 500+ met een zoveel crap er tussen.
Maar de meeste wil ik nog wel van een reply voorzien die wat effort gedaan hebben om mij echt een net bericht te sturen. Maar de rest zo de prullenbak in.
minimaal 4 berichten per week op linkedin zonder nuttigheid. en oh ze bellen zelf mijn opdrachtgever om achter mijn nummer te komen ik zou het niet zo noemen zelf maar netjes is het niet wat ze doen.
[ Voor 13% gewijzigd door MeZZiN op 28-08-2014 15:10 ]
Avalaxy schreef op maandag 28 juli 2014 @ 19:10:
Ardekay is (ook) tuig.
Ik vanuit de werkgeverskant wel. Wij hebben 2 jaar geleden voor het laatst (publiek) vacatures geplaatst. De afgelopen 12 maanden door de 1 na de ander van Ardekay gebeld, uitgelegd dat de vacature niet voor niks "Acquisitie wordt niet op prijs gesteld" erin had staan en dat we graag uit het bestand wilden. Daarnaast was die vacature ook (naar tevredenheid) ingevuld. Helaas doen ze dit niet en belt er iedere keer weer een volgende, inmiddels is de afspraak bij ons op kantoor dat als Ardekay belt we gelijk de hoorn erop kunnen gooien. Echt belachelijk slecht dat je niet eens voor elkaar kunt krijgen om in je CRM te registreren dat een bepaalde partij niet meer gebeld wil worden.
Het 'matchen' gebeurt geanonimiseerd maar we hebben al 1 geval gehad waarbij de (ook niet zoekende) kandidaat ons herkende en liet weten dat de vacature nog werd aangeboden.
[ Voor 5% gewijzigd door Sander op 28-08-2014 15:21 ]
Ik ben met 3 jaar werkervaring ook benaderd geweest door een recruiter voor een functie waar 5 jaar voor stond. Uiteindelijk op eigen initiatief in de tweede ronde afgehaakt.Koos Werkloos schreef op dinsdag 26 augustus 2014 @ 19:28:
Vandaag weer een InMail gekregen van een recruiter, met een vacature waarin minstens 5 jaar ervaring wordt gevraagd, terwijl op mijn LinkedIn-profiel duidelijk staat dat ik slechts 1,5 jaar ervaring heb (en dat ook nog eens ruim 3 jaar geleden).
Soms zoeken ze inderdaad echt alleen op één trefwoord.
Laat die recruiter ze werk maar doen door je te verkopen op functies waar je jezelf op onderschat. Wie weet waar je komt.
Uiteindelijk met 2 serieuze recruiters in zee gegaan. Een heel veel moeite gedaan, maar de bedrijven waren lastig het doen (sneu voor hem)
Bij de andere was het raak. 1e gesprek bij het bedrijf, week later 2e gesprek, net een paar uur thuis en dan telefoon dat ze me willen aannemen
[ Voor 100% gewijzigd door Firefly III op 26-06-2016 19:14 . Reden: Leeg vanwege privacy. ]
Verwijderd
Avalaxy schreef op maandag 28 juli 2014 @ 19:10:
Ardekay is (ook) tuig.
Hier staan nog een aantal ervaringen met Ardekay:
"Een tip voor alle sollicitanten. De bedrijven die hier genoemd worden, met name Ardekay, sturen cv's met naam en toenaam naar bedrijven waar ze geen zakelijke relatie mee hebben. In de mails staat letterlijk dat de kandidaat niet weet dat hij/zij is voorgesteld. lijkt me een kwestie van privacy schending.
Bedenk goed met welke bureaus je in zee gaat, helaas zitten er een hoop rotte appels tussen die misbruik maken van sollicitanten. Searchlite is een organisatie die minimaal 5 mails sturen per dag naar, wederom, bedrijven waar ze geen zakelijke relatie mee hebben. Dus ik hoop dat deze blacklist bij veel mensen terecht komt, wellicht leren ze er iets van."
"Elke week krijg ik weer ongevraagd mails met CV's van kandidaten waarin ze pretenderen dat dit de beste kandidaat is voor de vacature en dat deze kandidaat heeeeeel graag bij ons op gesprek wil. Ze weten helemaal niet precies wat we zoeken en wat voor kandidaten perfect bij ons passen want ze hebben me nog nooit echt gesproken en hoe kunnen ze ons bedrijf en de functie overbrengen aan de kandidaat terwijl ze niks van ons weten.
Gebakken lucht dus! Eerst CV's sturen, dan als je interesse hebt de functie kwalificeren en dan de kandidaat overtuigen om bij je op gesprek te gaan."
"[Recruiter] belde mij nadat ik net begonnen was in mijn nieuwe baan met de vraag of ik overwoog over te stappen omdat ik nog in mijn proeftijd zat. Gezegd dat ik er niet van gediend was maar hij belde twee weken later gewoon weer. Nummer geblokkeerd."
"Ondanks dat ik had afgemeld voor hun 'nieuwsbrief' met cv's. Gingen ze met andere afzenders door met e-mail van cv's. Pas nadat ik ze op twitter publiekelijk heb aangesproken hierop zijn ze ermee gestopt.
Dat is nog een aardig idee om ze te laten stoppen als ze blijven spammen."
"Waarschijnlijk via een vacature op onze eigen website krijg ik al maanden regelmatig en ongevraagd mailtjes en belletje van diverse mensen van Ardekay. Email betreffen allemaal dumps van profielen waar ik niets mee wil / kan."
Hier overigens ook nog een tweet over Ardekay:
"If I unsubscribe 3 times and you keep sending me emails, @ardekay, you mostly make sure I’ll tell everyone to stay the fuck away."
[ Voor 7% gewijzigd door Verwijderd op 31-08-2014 13:51 ]
Ondanks de bovenstaande beschrijvingen van Ardekay, heb ik wel goede ervaringen met dit bedrijf. Ik ben recent geplaatst door een recruiter van Ardekay. Ik kan eigenlijk alleen maar zeggen dat ze me goed geholpen hebben.BoyGenius schreef op maandag 28 juli 2014 @ 18:30:
Iemand ervaring met recruitment vanuit Ardekay (http://www.ardekay.com)? Zelf wat lopen Googelen, maar heb nergens ervaringen van mensen kunnen vinden. Ben benieuwd of hier iemand al eens iets van ze heeft gehoord
Ik had al eerder ervaringen met recruitement agencies en er zitten goede en slechte bij. Vaak merk je dat wel tijdens telefoongesprekken. Sowieso leg ik altijd de bal bij hun en maak ik duidelijk wat ik zoek. Als ze iets aanbieden waar ik geen interesse in heb dan maak ik dat ook duidelijk (bel me niet tenzij het me interesseert). Zo kan je een agency aansturen.
Al na mijn eerste telefoongesprek kwam Ardekay met 3 goede posities. Voor mij was dat een goed teken. Vervolgens ben ik prima geassisteerd tijdens de sollicitatie procedure. Bij alle bedrijven op gesprek geweest en 2 waren leuk!
Misschien ben ik een van de weinigen met goede ervaringen met dit bedrijf? In ieder geval wel directe ervaring
Edit:
Een kleine toevoeging. Ik kan me wel voorstellen dat de bovenstaande ervaringen uit de blacklist niet wenselijk zijn. Sowieso is het idee dat een recruiter je CV doorstuurt voor je te hebben gesproken is irritant. Mijn CV is echter al publiek toegankelijk en er zijn ook bedrijven die mij rechtstreeks benaderen zonder recruiters. Wat niet fijn is, als je 100x naar hetzelfde bedrijf wordt gestuurd door verschillende recruiters. Maar ik denk dat dat meer de recruiters schaad dan de kandidaten zelf.
[ Voor 17% gewijzigd door korna op 01-09-2014 11:40 ]
Multiplayer shooting games define community as a community of killers, the high-tech version of a tribe of paleolithic hunters.
"Richard heeft een uitstekende rol als intermediair op zich genomen waarbij hij de belangen van de kandidaat en Realworld heeft verenigd. Ardekay heeft heeft een creatieve stelling gekozen om ons te ontzorgen van enkele risico's waardoor we nu een veelbelovende nieuwe collega welkom kunnen heten."
"Ardekay zijn professionele gedreven recruiters die het verschil maken door snel te reageren en goed bereikbaar te zijn. Ze voelen goed aan, wat de behoefte is van de klant."
"Bas weet heel goed een match te maken tussen zijn opdrachtgevers en wat jij zoekt. Hoeft niet de eerste keer "helemaal raak" te zijn maar Bas zal geen gesprek regelen als het bij voorbaat kansloos is."
"Bas heeft voor mij een perfecte Job gevonden. Regelmatig contact gehad met andere recruiters, maar in tegenstelling tot de andere recruiters doet Bas ook echt wat hij beloofd. Ik kan Bas van harte aanbevelen."
Heb ze enigszins netjes laten weten niet gediend te zijn van hun manier van werken en heb vriendelijk bedankt.
Anders hebben ze misschien je e-mailadres weten te "raden" (zo werd ik door een recruiter op mijn zakelijke mailadres benaderd terwijl ik die helemaal niet gebruik voor LinkedIn). Was het op je zakelijke of op je prive mail?
Op mijn prive mail. Heb al mail terug, blijkbaar hebben ze via een app die ik heb gemaakt en in de playstore staat mijn e-mail achterhaaldKoos Werkloos schreef op dinsdag 02 september 2014 @ 19:17:
Weet je zeker dat die mail niet via LinkedIn naar je mailadres is verstuurd?
Anders hebben ze misschien je e-mailadres weten te "raden" (zo werd ik door een recruiter op mijn zakelijke mailadres benaderd terwijl ik die helemaal niet gebruik voor LinkedIn). Was het op je zakelijke of op je prive mail?

Heb gemeld dat ik hier niet van gediend ben en dat ik verder geen contact met ze wil. Krijg ik dezelfde dag nog een mail met een nieuwsbrief van het betreffende bedrijf waar ze me blijkbaar voor aangemeld hebben

Ik heb op LinkedIn liever kwalitatieve connecties maar niet zoveel, dan tig connecties waar ikzelf helemaal niet aan heb.
Ik blijf recruiters toch een rare business vinden. Soms zelfs erg opdringerig om jou in hun klanten bestand te krijgen. Daar pas ik voor. Ik heb ook meerdere malen dezelfde banen aangeboden gekregen van verschillende recruiters. Mijn CV was al eens niet goed bevonden bij een bedrijf, maar een andere recruiters dacht echt dat hij mijn droombaan had gevonden bij datzelfde bedrijf. Ik heb hem toen maar even uit zijn droom gehaalt. Dat vond hij dus niet zo grappig. Toen was ik inneens een stuk minder interessant voor ze. Want ze helpen je liever snel aan een andere baan. Money, money, money. Iemand in hun bestand die alleen maar nee zegt vinden ze niet zo leuk.
Ik ben ooit benaderd door Emirates, dachten dat ik al klaar was met studeren. Maar anders mocht ik langskomen voor een sollicitatiecreator1988 schreef op vrijdag 05 september 2014 @ 17:09:
Ik heb ook het idee dat bedrijven die *echt* specifiek in jou geinteresseerd zijn (denk aan de Google's van deze wereld) je toch wel benaderen, die gaan dat niet via LinkedIn doen.
Op zich vind ik het wel prettig dat ik regelmatig benaderd word, want dat geeft me het idee dat ik misschien wel snel een nieuwe baan vind mocht ik mijn huidige baan kwijtrijken. Maar er zijn helaas wel veel recruiters actief die een hoop ergernis oproepen. Daar heb je in dit topic het een en ander over kunnen lezen. Zoals recruiters die je zomaar bellen op je werktelefoon. Of een recruiter met 500+ connecties die je een verzoek om te linken stuurt, zonder dat hij/zij je kent (wat tegen de regels van LinkedIn is) en zonder iets aan te passen aan de standaard tekst van zo'n verzoek. Of een recruiter die je een vacature stuurt waar je helemaal niet op matcht (en dan zijn die voorbeelden wat betreft packaging natuurlijk wel de meest komische). Of een recruiter die plotseling helemaal niks meer van zich laat horen. Of een recruiter die maar aan blijft dringen terwijl je al hebt aangegeven nog even niet open te staan voor een nieuwe baan. Als zich dat maar blijft herhalen, dan gaat dat op een gegeven moment behoorlijk irriteren. Vandaar dit topic.Tennisbal schreef op vrijdag 05 september 2014 @ 18:30:
Elke ICT-er krijgt toch vrijwel dagelijks uitnodigingen etc van recruiters/bedrijven? Zou me zorgen maken als dit niet gebeurd? Snap dit topic niet echt.
You have the right to remain silent
everything you say will be misquoted
and used against you in a court of law
Verwijderd
Ik zou zeggen direct melden bij spamklacht.nl (Autoriteit Consument & Markt)Faeshaas schreef op vrijdag 05 september 2014 @ 17:03:
[...]
Krijg ik dezelfde dag nog een mail met een nieuwsbrief van het betreffende bedrijf waar ze me blijkbaar voor aangemeld hebben
Ik denk dat het probleem er meer in ligt dat wanneer je aangeeft dit niet op prijs te stellen sommige mensen het alsnog doen. Net als die stikker op je brievenbus waar op staat dat je geen reclame wilt en alsnog reclame ontvangt van sommige bedrijven. Wanneer iemand duidelijk aangeeft dit niet op prijs te stellen dan dien je daar toch naar te luisteren. Lijkt mij niet meer dan fatsoenlijk en respectvol naar de andere persoon.Tennisbal schreef op vrijdag 05 september 2014 @ 18:30:
Elke ICT-er krijgt toch vrijwel dagelijks uitnodigingen etc van recruiters/bedrijven? Zou me zorgen maken als dit niet gebeurd? Snap dit topic niet echt.
[ Voor 21% gewijzigd door Verwijderd op 05-09-2014 20:46 ]
Ik heb daar andere ervaringen mee. Een kameraad van mij is juist door Google benaderd op LinkedIn. Ikzelf ben door een Big 4 accountancy kantoor benaderd om als consultant te komen werken... en dat heb ik ook gedaan.creator1988 schreef op vrijdag 05 september 2014 @ 17:09:
Ik heb ook het idee dat bedrijven die *echt* specifiek in jou geinteresseerd zijn (denk aan de Google's van deze wereld) je toch wel benaderen, die gaan dat niet via LinkedIn doen.
Volledig mee eens, linkedin is ontzettend belangrijk om een nieuwe job te vinden._vision schreef op maandag 08 september 2014 @ 11:13:
[...]
Ik heb daar andere ervaringen mee. Een kameraad van mij is juist door Google benaderd op LinkedIn. Ikzelf ben door een Big 4 accountancy kantoor benaderd om als consultant te komen werken... en dat heb ik ook gedaan.Kortom, ook de grote, prominente jongens vissen in de LinkedIn-vijver.
Hmm ik krijg er hooguit 10 per jaar ofzo... Zal wel komen omdat ik al lange tijd bij een niet-IT-bedrijf werk. De meeste recruiters die mij benaderen hebben wel mijn profiel gelezen dus ik krijg gelukkig weinig "goed om even te linken"-bagger.Tennisbal schreef op vrijdag 05 september 2014 @ 18:30:
Elke ICT-er krijgt toch vrijwel dagelijks uitnodigingen etc van recruiters/bedrijven? Zou me zorgen maken als dit niet gebeurd? Snap dit topic niet echt.
the less one forgets, the less one remembers
Sinds ik mijn nieuwe baan heb krijg ik elke week meerdere LI mailtjes van verschillende recruiters, maar daar ga ik niet echt op in.
[ Voor 13% gewijzigd door Collaborator op 08-09-2014 14:58 ]
This space is occupied
Dus zowel Linkedin áls recruiters kunnen erg nuttig zijn.
Dodge, Duck, Dip, Dive and... Dodge!
La la la la la la la la la
[ Voor 56% gewijzigd door Krisp op 07-10-2015 14:19 ]
Zulke spelfouten maken bij je 'link' verzoekGoeiemorgen,
Ik kwam je profiel tegen in mijn netwerk, nu is het zo dat ik op zoek ben naar een [pakketnaam] developer. Ik zag dat je zelf veel [pakketnaam] ervaring hebt. Zullen we is bellen?
- Tom [achternaam]
Overigens is het verspilde moeite, en dat had deze recruiter kunnen weten. Op mijn profiel is duidelijk te zien dat ik nog maar een paar maanden aan het werk ben bij mijn huidige baas. Dan is het niet erg voor de hand liggend dat ik overstap, lijkt me!
Lenovo W520 - i7 2720QM - 8GB DDR3 1333Mhz - 1080p - Nvidia 1000M - 9 cell accu
Waarom niet? Juist als je ergens net aan de slag bent gegaan is het misschien makkelijker om te wisselen als wanneer je er al twintig jaar zit?fonsoy schreef op dinsdag 06 oktober 2015 @ 15:18:
[...]
Zulke spelfouten maken bij je 'link' verzoek. Ik merk dat ik dan minder zin heb om mensen serieus te nemen.
Overigens is het verspilde moeite, en dat had deze recruiter kunnen weten. Op mijn profiel is duidelijk te zien dat ik nog maar een paar maanden aan het werk ben bij mijn huidige baas. Dan is het niet erg voor de hand liggend dat ik overstap, lijkt me!
It's Difficult to Make Predictions - Especially About the Future
Deze persoon bleek bij een bedrijf te werken die alleen recruitment voor Java developers doet. Nu staat er gens in mijn profiel wel Java in hele kleine lettertjes maar ligt de nadruk op C, C++, Embedded Software, dus nogal eenHoi,
Zojuist ben ik gebeld door een klant die op zoek is naar goede developers zoals jij. Hij liet jouw profiel dan ook als voorbeeld zien. Zou ik je kunnen bellen om deze mogelijkheid met je door te nemen? Het betreft overigens een baan dichtbij jouw woonplaats!
Groet,
Ohja, ook nog leuk, mijn woonplaats staat helemaal niet op mijn LinkedIn profiel
[ Voor 7% gewijzigd door Faeshaas op 06-10-2015 15:23 ]
Of voor klussen in het buitenland. Ik reis al vaak genoeg naar het buitenland, daar hoef ik ook niet voor van baan te wisselen.
Sommigen zijn trouwens wel érg volhardend. Er zijn er ook genoeg bij die ik regelrecht richting het verticale archief stuur. 2 Weken later: "Hallo, ik heb nog niks van je gehoord?!"
't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.
Verwijderd
Ik ben Consultant (infrastructuren) bij een kleine IT-club uit Emmen (woon zelf in de provincie Groningen) met vooral klanten in het noorden des lands. Laatst kreeg ik ook een berichtje van één of andere blondine die mij wel geschikt vond voor een helpdeskfunctie ergens in de randstad. Ja... zeker weten. Dat lijkt me een mooie nieuwe uitdaging, zeker gezien de reistijd die ik erbij zal krijgen! En het gehalveerde jaarinkomen is natuurlijk ook bijzonder motiverend om daar serieus op in te gaan.
Tegenwoordig heb ik hier een tweetal acties voor: 1) antwoord met "Nope". en 2) melden als zijnde spam. Hoor nooit meer wat van ze en ik heb de stille hoop dat ze ooit een berisping krijgen van LinkedIn, mochten er genoeg mensen hetzelfde doen bij dergelijke onzinberichtjes.
Uiteindelijk heb ik ook altijd wel lol als ik zulke berichtjes krijg, dus klagen doe ik niet
Verwijderd
Geen enkele reden om te blaaskaken over hoe geweldig je baan nu wel niet is en hoe ze het wel niet in hun hoofd kunnen halen je te benaderen voor een helpdesk functie. Dat laat alleen maar zien hoeveel mensen ze snel even aangesschreven hebben en hoe onpersoonlijk het bericht eigenlijk is.
Zou het kunnen dat sommige mensen daarom daar dan niet zo op zitten te wachten ?Verwijderd schreef op dinsdag 06 oktober 2015 @ 23:19:
Dat laat alleen maar zien hoeveel mensen ze snel even aangesschreven hebben en hoe onpersoonlijk het bericht eigenlijk is.
(op goed geluk massmailing .. als de recruiter toevallig een nigeriaan is en de baan het ophalen van een erfenis .. dan zou je het spam dan wel phising noemen
Verwijderd
Volgens mij zijn het gewoon headhunters, en die term gebruik ik losjes want de meeste "aanboden" die ik kreeg waren voor functies waar ik mezelf echt niet in zie zitten zoals functies waar je management of sales kwaliteiten voor nodig hebt.
Als er ergens de letters ICT/IT in staan schieten ze je volgens mij gewoon aan, ongeacht de feitelijke inhoud van je ervaring en ongeacht de functie waar ze iemand voor zoeken.
Verwijderd
Dit scenario komt doorgaans weinig voor.gekkie schreef op dinsdag 06 oktober 2015 @ 23:23:
[...]
als de recruiter toevallig een nigeriaan is en de baan het ophalen van een erfenis .. dan zou je het spam dan wel phising noemen)[/small]
