Als er geen gesloten stroomkring is en de nuldraad zit nog aan het apparaat vast, dan is de spanning op die nuldraad gewoon 230VAC.ValHallASW schreef op zondag 11 mei 2014 @ 11:57:
[...]
Ik heb het even nagerekend, maar dan nog snap ik het niet :-p
Koper heeft een soortelijke weerstand van 1.7 x 10^-8 Ωm, dus een 1.6mm² draad heeft een weerstand van 0.01Ω/m. Als ik dan uitga van een apparaat dat 16A trekt, dan levert dat een spanningsverval van 0.17V/m op. Dan moet je toch 150 meter kabel hebben liggen wil je iets kunnen voelen.
Bovendien: ik weet niet of je vermogensapparatuur het fijn vindt om op 230V-60V = 170V te werken.
Enfin, ik zal dus wel iets over het hoofd zien :-p Maar wat?
Immers, spanning (over draden + apparaat) is stroom maal weerstand, en bij nul stroom valt er ook geen spanning over.
De 'stopcontact kant' van de nuldraad zit aan 0V. Jouw berekening klopt, maar alleen als je het over een gesloten stroomkring hebt.
Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud