Dus.. ik had een XPS 13 besteld (i7, 8gb geheugen, 256gb ssd). Na een behoorlijk lange tijd wachten (onduidelijk wachten voornamelijk) was hij dan eindelijk daar! De naar mijn mening zo mooie XPS 13.
Alles zag er helemaal keurig uit, dus alles uit de doos halen en natuurlijk direct uit proberen! Helaas was de feestvreugde van korte duur, want ik merkte toevallig op dat bij het dichtdoen (van het scherm) dat het scherm iets leek op te bollen door de tegendruk van het scharnier. En zodoende was er een duidelijke kier zichtbaar waar de backlight doorheen scheen (zie foto). Jammer, zal je altijd zien heb je er net eentje te pakken die niet goed is.

Hij had ook een zeer vervelende 'coil whine' tijdens het oplichten en doven van het keyboard, maar dat even terzijde. Display was zeker veel erger.
Maar kan gebeuren, zeker met die fantastische next day service van Dell worden dit soort dingen direct goed opgelost, toch?
Ik natuurlijk direct Dell bellen. Lang verhaal kort, bij Dell kreeg ik de keuze of reparatie traject in of retourneren voor geld terug en dan zelf weer een nieuwe bestellen. Maar eigenlijk voelde ik niks voor die laatste optie, want dan ben je weer minimaal een maand verder (niet iets waar je direct zin in hebt na een maand wachten).
Omdat ik nog een 'technische vraag' had (of de display dan gewoon snel omgewisseld kon worden on site, je weet wel die next business day service, en hoe dat zou gaan) zou de klantenservice mij terug bellen, want de technische man die ik net 2 minuten eerder aan de lijn had was nu al naar huis en dat zou ze dan even de volgende dag overleggen. Ik kreeg wel direct een e-mail om het retour proces in gang te zetten (ondanks dat ik had aangegeven dat dit niet mijn voorkeur had, maargoed, voor de zekerheid zeker).
Uiteraard de volgende dag niet terug gebeld, dus ik maar zelf bellen. En hier kwam de
échte shocker, de (andere) medewerker die ik nu aan de lijn kreeg kon mij vertellen dat nu in het systeem stond dat ik kennelijk had gezegd dat ik de laptop had laten vallen. "Ja meneer, in het systeem staat dat ie een 'klappertje' heeft gemaakt". En kon dus ineens -niks- meer voor me betekenen. Ik zou zelf voor de reparatie moeten betalen.
Natuurlijk werd ik (voornamelijk van binnen) furieus, want ik vond de hele situatie al waardeloos en de genoemde oplossing ook. Dus moest ik er continu op hameren dat ik hem
niet had laten vallen en ook
nooit ook maar iets in die richting had gezegd de dag eerder. En omdat ik hem had laten vallen (kennelijk) vond die mevrouw het ook niet nodig om mij terug te bellen ook al had ze dat de vorige dag beloofd.
Na 3x overleggen met z'n collega('s) (de mevrouw van de vorige dag, die ik ondanks na herhaaldelijk vragen ook niet aan de lijn kreeg) mocht ik hem dan bij Gods gratie retourneren en zou ik mijn geld terug krijgen (hij deed net of hij dit speciaal voor mij geregeld had). Dus ik moest even de mail van die vorige collega met de gevraagde details beantwoorden.
Reparatie werd ontraden, want omdat het zo'n nieuw model is stond hij nog niet eens in het systeem. En het zou dan ook heel lang duren voordat er een monteur gestuurd kon worden etc etc. Nee, retourneren, geld terug en een nieuwe bestellen.
Positief puntje hier voor Dell!, de 11e (woensdag) werd mijn XPS opgehaald, op vrijdag de 13e was hij dan binnen bij Dell (in DE) en kreeg ik diezelfde dag ook mijn creditnota. En vandaag staat het volledige bedrag weer op mijn rekening.
Ik weet echt niet waar ze daar mee bezig zijn. Slechte service (goede service zou zijn: mij een nieuwe sturen, oude direct mee terugnemen als de nieuwe aan komt. Of direct reparatie). Slechte communicatie, ze weten eigenlijk allemaal niet wat de ander doet en kunnen je verdacht weinig vertellen. En ze verzinnen gewoon dat je hem hebt laten vallen! Totaal zonder reden.. En er werd mij ook verder niet verteld waarom en hoe.. echt heel vreemd.
Neuh.. voor mij nooit, maar dan ook echt nooit meer een Dell. Dus wees gewaarschuwd mensen. Ik had ook wel horror verhalen gelezen over Dell, maar je denkt 'dat overkomt mij niet'. Of je gaat er vanuit dat diegene vast zelf wel iets veroorzaakt heeft o.i.d. Maar nee.. het is echt een rampenplan daar. Dit ging maar op het nippertje goed, maar mijn vertrouwen zijn ze volledig kwijtgeraakt.