[Ervaringen] Asus RT-AC68U Dual-band Wireless-AC1900 Gigabit

Pagina: 1
Acties:

  • Balance
  • Registratie: Januari 2013
  • Laatst online: 07:13
Afbeeldingslocatie: http://www.asus.com/media/global/Banners/P68fVzVbWXP9gHtYIJ.jpg

« · ^


In oktober 2012 bracht Asus de opvolger uit van een zeer succesvolle router, de Asus RT-AC66U mocht de Asus RT-N66U opvolgen. Hiermee brachten ze hun eerste 802.11ac router uit, die al even populair was als de 802.11n variant. Vele Tweakers hebben of een N66U of een AC66U. Hogere snelheden, groter bereik, cloud- en NAS functionaliteit, VPN-server enabled en ga zo maar door. Nu, een jaar later komen ze met de opvolger: De Asus RT-AC68U. Wat die te bieden heeft? Performance to the max en een heleboel extra features.
« · ^


Met de RT-AC68U wil Asus duidelijk de power-user aanspreken. Daarom hebben ze er naast prestaties, een heleboel nieuwe features ingestopt. Het beste overzicht bied tot nu toe de Asus site, zodra de router gereleased (9 oktober) word komt hier meer info te staan.
  • The world's fastest Wi-Fi router, with combined dual-band data rates of 1900 Mbps for three times faster performance than 802.11n routers.
  • Broadcom® TurboQAM™ technology increases wireless-N data rate to 600 Mbps for 33% faster performance.
  • Five Gigabit Ethernet ports for fast, stable wired network connections.
  • Dual USB ports with USB 3.0 for ten times faster data transfer than USB 2.0.
  • Dual-core processor for fast and responsive performance with Wi-Fi, Ethernet and USB devices.
  • ASUS AiCloud cloud service to access, sync, share, and stream your data wherever you are, even connect to other compatible routers creating a private cloud server with family and friends.
Work in progress.
« · ^


Helaas zijn deze alleen nog maar beschikbaar van pre-release/review modellen. Definitieve benchmarks zijn nog niet beschikbaar, maar Smallnetbuilder heeft zoals altijd wel het een en ander.

Work in progress.
« · ^


Bijna alles specificaties zijn op de Asus site of op WikiDevi te vinden:Hier een kort overzicht:
  • Network Standard: IEEE 802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n, 802.11ac, IPv4, IPv6
  • Data Rate:
    802.11a: 6,9,12,18,24,36,48,54Mbps;
    802.11b: 1, 2, 5.5, 11Mbps;
    802.11g: 6,9,12,18,24,36,48,54Mbps;
    802.11n: up to 600Mbps (200Mbps per stream);
    802.11ac: up to 1300Mbps (433 Mb/s per stream).
  • CPU: CPU1: Broadcom 1 GHz Dualcore ARM
  • RAM: 256 MB (ESMT M15F2G16128A-ADB)
  • Wireless chip: Broadcom BMC4360
  • MIMO configuratie: 3x3:3
  • Encryption: 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA2-PSK, WPA-PSK, WPA-Enterprise, WPA2-Enterprise, WPS support
  • VPN Support: IPSec Pass-Throuth;
    PPTP Pass-Through;
    L2TP Pass-Through;
    PPTP server.
  • Ports:4 x RJ45 Gigabit ethernet LAN
    1 x RJ45 Gigabit ethernet WAN
    USB 2.0 x 1
    USB 3.0 x 1
  • Dimensions: 220 x 83.3 x 160 mm (WxDxH)
  • Weight: 640 g
« · ^


Asus RT-AC68U
Afbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/LDD8afPWBhRCGTNwYY51hduy/medium.jpgAfbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/uyMJTH8iAPIXojkxcs8LlPdW/medium.jpgAfbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/sbJeLUtkCzywWEUsn3GI36Ok/medium.jpgAfbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/aE7TGGfD6LDSpGukfFHHr4RU/medium.jpg
Afbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/aJPzMYQbUjd8s4Ii2rwEIUg9/medium.jpgAfbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/OAITZY5YFlRxz3oc6IwARiqK/medium.jpgAfbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/8MdhkZqfIXR2XMKSJjVlEea5/medium.jpgAfbeeldingslocatie: http://static.tweakers.net/ext/f/Nv67DwJqlRuvt5Z1rUbjAVCQ/medium.jpg

« · ^


Vanaf 9 oktober wordt er officieel geleverd, maar in de US zijn al mensen die heb vanaf 4 oktober geleverd hebben gekregen. Tot nu toe is hij alleen leverbaar via Amerikaanse winkels, maar hij staat al in de Pricewatch en het is wachten op de eerste aanbieders.

PricewatchWebshopsFysieke winkels
« · ^


Wordt vanaf begin december aangevuld.

Work in progress.
« · ^


ReviewsBronnenArtikelenForaOverige links
« · ^

[ Voor 33% gewijzigd door Balance op 25-03-2015 16:14 ]


Verwijderd

-- Even gekopieerd uit het XS4all / Glasvezel draadje --

Handig voor iedereen met glasvezel van KPN/Telfort/XS4all die graag hun Experiabox of Fritzbox de deur uit willen doen:

Omdat er misschien meer mensen zijn die niet helemaal tevreden zijn over hun Fritzbox of geen zin hebben om een AC-router als accespoint (AP) achter de Frtitzbox te plaatsen, of niet een extra managed switch willen gebruiken heb ik een kleine 'how to’ gemaakt voor de Asus RT-AC68U, waardoor de FritzBox (FB7390) nu overbodig is geworden.

Mijn configuratie:
  • XS4all glas 100/100 + IPTV (geen telefonie)
  • Synology NAS
Voorwaarden voor mij waren dat zowel Internet + Televisie + de NAS volledig moeten kunnen werken zonder tussenkomst van een managed switch. Na wat te hebben rondgekeken is mijn keus gevallen op de Asus RT-AC68U (deze how to werkt volgens mij ook voor de Asus RT-AC66U) omdat deze router mij de mogelijkheid bied om in de router de VLANs te scheiden en voldoende snelheid heeft om zowel een website als NAS verkeer goed af te handelen in een (kleine) MKB omgeving.

Het was even puzzelen om het allemaal werkend te krijgen, maar het werkt nu allemaal perfect. De fritz mag nu de doos weer in en zal enkel dienen als backup bij een eventueel defect aan de router.

Hoe ik een en ander werkend heb gekregen:
  • Zet de Fritzbox uit en koppel hem los van het Internet.
  • Stop de UTP kabel van de NT (het kastje van Reggefiber) in de WAN poort van de Asus RT-AC68U (router)
  • Verbind de router met een computer dmv een UTP kabel die je plaatst in LAN poort 1 van de router
    (Verbinden via Wifi kan ook, maar is niet aan te raden)
  • Sluit de STB (iptv setup box) aan op LAN poort 4 van de router. (STB niet aanzetten)
  • Navigeer naar: 192.168.1.1 en log in op de Asus RT-AC68U (standaard login en wachtwoord zijn: admin / admin
  • Doorloop de ‘Quick Internet Setup’ en selecteer de optie PPPoE én vink de optie ‘Special Requirements from ISP’ aan!! Voor de ISP selecteer je Manual ISP profile. Dit laatste is heel belangrijk omdat je hiermee de VLAN kunt beheren. Deze zijn voor: Internet VLAN6 en voor IPTV VLAN4.


    Daarnaast vul je bij PRIO het volgende in: Voor Internet VLAN 6 = Prio 0 en voor IPTV VLAN 4 = Prio 1
    Vul deze gegevens correct in anders krijg je nooit verbinding met het Internet en krijg je IPTV ook niet werkend.


    Ik kwam er na lang zoeken achter dat de verschillende PRIO instellingen belangrijk zijn omdat je anders een DHCP foutmelding van de Motorola STB zult krijgen (foutmelding 14). Door de PRIO instellingen te wijzigen werkte IPTV gelijk.


    Een andere mogelijkheid is om DHCP van de router uit de schakelen, maar dat vind ik zelf niet handig omdat er bij mij nogal wat andere apparaten op de router worden aangesloten.


    Mocht je de PRIO instellingen van het VLAN niet direct in de Quick setup kunnen instellen, dan kun je dat later alsnog doen via de knop LAN -> IPTV (zie ook het onderstaande plaatje)
  • Bij de accountinstellingen (WAN - Internet Connection) vul je het volgende in.
    Wan Connection Type: PPPoE
  • Voor de gebruikersnaam neem je: FB7390@xs4all.nl en als wachtwoord kun je gewoon: 1234 gebruiken.
  • Het clonen van een MAC adres is niet nodig.
  • Kies vervolgens een naam voor je Wifi netwerk en een wachtwoord voor je WEP2 beveiliging.
  • Doorloop de rest van de Wizard.
Als het goed is heb je nu Internet en IPTV via je Asus RT-AC68U werkend. De Frtizbox heb je nu verder niet helemaal meer nodig.

LET OP!
XS4all maakt gebruik van IPv6. Deze moet je dus ook nog inschakelen. Dat doe je via de optie IPv6 en vervolgens vul je bij Connection Type ‘Native’ in.

Afbeeldingslocatie: http://i41.tinypic.com/2po8gzr.jpg

Afbeeldingslocatie: http://i40.tinypic.com/21jrr7b.jpg

Het laten werken van de Synology op de Asus RT-AC68U was een uitdaging apart!
Om deze goed werkend te krijgen heb ik het volgende gedaan.
  • Eerst de Portforwarding ingevoerd en daarna pas de Synology opnieuw aangezet.
    Daarna had ik het probleem dat de internet site en ftp server wel via ‘buitenaf’ te benaderen waren maar niet via het eigen LAN netwerk.
Om NAT loopback mogelijk te maken moet je op de Asus ook nog het volgende doen.
  • Ga naar LAN en kies vervolgens voor Switch Control. Hier schakel je Enable HW accelerator uit door ‘no’ te selecteren.
Sla alles op en reboot je router. Als het goed is moet nu alles werken. Internet, IPTV en je NAS.

Hopelijk heeft iemand anders nog wat aan deze uitleg, want zelf heb ik aardig wat lopen zoeken voordat ik een en ander werkend kreeg.

Verwijderd

yassiro schreef op vrijdag 22 november 2013 @ 19:01:
[...]


Ik heb nu ook een E4200 en overweeg deze router aan te schaffen. Ik zou het zeer op prijs stellen als je iets wilt zeggen over je bevindingen en vooral over het bereik van de router.
Ik heb net alles geinstalleerd en alles werkt perfect.

Afbeeldingslocatie: http://www.speedtest.net/result/3120235067.png

Dit is op mijn laptop met kabel op de nieuwe router.

Ziet er ook erg stoer uit de router zelf.

Draadloos haal ik alleen nog niet de 200mb van upc.

  • JaapDijkhuizen
  • Registratie: Februari 2010
  • Laatst online: 15-04 19:39
Van de week ook deze router aangeschaft na wat lovende recensies te hebben gelezen.
Deze router vervangt mijn huidige Linksys WRT610N, welke de snelheid kneep.

Instellen van de ASUS was kinderspel.
Ik gebruik de mogelijkheden niet voor USB aansluitingen en wireless printer functionaliteit daar ik een NAS heb draaien een wireless printer heb.

En haal de volgende snelheden op mijn Mac Mini 2012 wireless icm een UPC Extra Power abbo

Afbeeldingslocatie: http://www.speedtest.net/result/3131350969.png

Op mijn laptop (Dell Latitude E6430) behaal ik dezelfde resultaten wireless

Firmware: 3.0.0.4.374_205

  • Robin198
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 31-03 11:08
Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/z8PBRmgl.png

En dan?

[ Voor 32% gewijzigd door Robin198 op 27-02-2014 23:41 ]


  • Robin198
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 31-03 11:08
Toch is er iets mis met deze routers (of mijn pc).
Vandaag de 68 dus binnen gekregen en aangesloten (jeej!) maar weer problemen bij installatie. Duurde een stuk of 5 resets en restarts voordat hij eindelijk naar de interface van Asus ging..
Maargoed. Deze werkt nu! Ben benieuwd of ik morgen de interface nog in kom..

Edit: ik weet het al! Ik heb namelijk exact hetzelfde probleem weer veroorzaakt net!
Ergens in administration, acces oid, kan je kiezen HOE je de UI in komt, via http, of alleen via https.
Ik had dus het laatste gekozen, en vervolgens krijg je te zien, benader je router alleen maar via https://router.asus.com:8443/

(192.168.1.1 werkt dus niet meer als je het zo in stelt).
Dat zelfde deed ik nu dus ook.
Alleen, nu weet ik dus waar het gisteren aan lag. Maar nieuw probleem. Als ik daadwerkelijk naar die link ga:

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/YTJASz9l.png

En meer gebeurt er niet, ookal refresh ik 10x, of reboot ik de router of wat dan ook, de UI kom ik NIET in.
Balen. Ben bang dat ik weer moet gaan hard resetten. Of heeft iemand hier een oplossing?

[ Voor 56% gewijzigd door Robin198 op 28-02-2014 18:21 ]


  • Tortelli
  • Registratie: Juli 2004
  • Laatst online: 14:01

Tortelli

mixing gas and haulin ass

Het verkeer rondpomp probleem is de volgende:

Afbeeldingslocatie: http://rw-racing.nl/GoT/AC-68U1.JPG
Afbeeldingslocatie: http://rw-racing.nl/GoT/AC-68U2.JPG

Met de installatie van Merlin firmware zullen de instellingen wel weg zijn lijkt me?.

[ Voor 21% gewijzigd door Tortelli op 30-06-2014 19:48 ]


  • Balance
  • Registratie: Januari 2013
  • Laatst online: 07:13
Voor de mensen die deze router + een xDSL modem willen: De Asus DSL-AC68U (Asus | Specs).

Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/2kOeZkhdEXobM9vT4KCzBvRW/thumb.jpg Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/ocusf2aeYXt7T1fUdS97OHW0/thumb.jpg Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/1Iwki5ID15ldcjsQdCRIfYrG/thumb.jpg Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/hIC9g4eZMmxhfhzyWzykJuuR/thumb.jpg

  • SuperVeloce
  • Registratie: December 2010
  • Laatst online: 21:33
Als je zendvermogen van 2,4Ghz op 200mw wilt hebben, kan je wel 3x Apply drukken, maar router past zich aan aan je regio, EU dus.

Om je router op US te krijgen.


ASUS RT-AC68U van EU naar US:

Zet de meest recente Merlin firmware op je router. (niet getest met beta's van nu)
http://www.mediafire.com/...C68U_3.0.0.4_374.43_2.zip
Afbeeldingslocatie: http://i57.tinypic.com/2na4mdu.png

Download Putty
http://the.earth.li/~sgtatham/putty/latest/x86/putty.exe

Zet telnet aan op je router (Administration -> System -> Telnet aanvinken)
Afbeeldingslocatie: http://i59.tinypic.com/11juiq9.png

Start Putty.exe

Voer je ip van router in (192.168.1.1) en vink telnet aan en druk op Open.
Afbeeldingslocatie: http://i57.tinypic.com/4g5ds5.png

Dan admin
Dan <je wachtwoord> (je ziet niks gebeuren, maar je wachtwoord staat er wel)
Afbeeldingslocatie: http://i61.tinypic.com/15gwkls.png

Dan dit allemaal typen:
nvram set 0:ccode=US
nvram set 1:ccode=US
nvram set wl1_country_code=US
nvram set wl0_country_code=US
nvram set wl_country_code=US
nvram set 0:regrev=0
nvram set 1:regrev=0
nvram set wl1_country_rev=0
nvram set wl0_country_rev=0
nvram set wl_country_rev=0
nvram commit
Dan handmatig router uit, even wachten en weer aan.

Nu staat er max 200mw bij 2,4Ghz ;) en kan je die op 200 zetten, die van 5ghz moet ook weer op 200mw.
Afbeeldingslocatie: http://i61.tinypic.com/mwzfpd.png

Wat mij wel opviel, ik kon bij 2,4 kanaal 1 tm 11 kiezen, ipv 1 tm 13.


Het volgende vond ik ook, maar niet getest:
ALL channels unlock cmds:

nvram set 0:ccode=#a
nvram set 1:ccode=#a
nvram set 0:regrev=0
nvram set 1:regrev=0
nvram set wl0_country_code=#a
nvram set wl0_country_rev=0
nvram set wl0_reg_mode=off
nvram set wl1_country_code=#a
nvram set wl1_country_rev=0
nvram set wl1_reg_mode=off
nvram commit

Than manualy reboot

Intel i5 13600K | ASUS ROG RTX 4080 | ASUS ROG Z790-E | Corsair DDR5 32GB 6000Mhz | WD SN850X 1TB | ASUS ROG Helios | 27" 4K 60Hz | 27" ROG QD-OLED 360Hz | ASUS ROG Scope Deluxe | ASUS ROG Delta S | ASUS ROG Chakram X | 16ProMax | WatchUltra 2 zw


  • RvdMeer
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 27-03 19:10
Vandaag heb ik een ASUS RT-AC68U gekocht en zou graag mijn Experiabox v9 willen ontkoppelen en de nieuwe asus direct aansluiten op het glasvezelnetwerk. Op internet heb ik hier en daar instructies gevonden, voornamelijk voor de AC66U icm Experiabox v8, maar dezelfde instellingen lijken niet te werken op de AC68U. Mijn vraag is dan ook of één van jullie hier wellicht ervaring mee heeft.

Gewenste setup is: Internet > KPN Genexis Glasvezelaansluiting > ASUS RT-AC68U < Wired and Wireless devices. Ik maak geen gebruik van Voip of IPTV. Niet relevant in mijn geval.

Wat heb ik gedaan;
  1. UTP kabel, welke normaal naar de Experiabox gaat, aansluiten op de AC68U
  2. WAN configuratie instellen voor PPoe verbinding
  3. Afbeeldingslocatie: http://s7.postimg.org/s1z1ujirv/img1.png
  4. VLANID instellen als "Special Requirement from ISP". Ik begreep dat VID voor Internet 6 moest zijn (dit wordt ingesteld in het LAN gedeelte)
  5. Afbeeldingslocatie: http://s8.postimg.org/gq03jbn11/img2.png
  6. Gebruikersnaam en wachtwoord opgeven (Username: MAC van ExperiaBox V9 icm @direct-adsl, Password: kpn).
  7. Afbeeldingslocatie: http://s30.postimg.org/cqqkmdgz5/img3.png
Helaas resulteert dit niet in het succesvol verbinden met het glasvezelnetwerk. Logging in de AC68U laat het volgende zien:

code:
1
Jan  1 02:07:08 pppd[833]: Unable to complete PPPoE Discovery


Zou graag willen weten wat ik over het hoofd zie :/

[ Voor 5% gewijzigd door RvdMeer op 03-08-2014 03:50 ]


  • firlian
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 02-05-2021
Hallo medetweakers, ik heb een probleempje met mijn AC68 WIFI. Mijn adapter is op dit moment een ASUS PCE-AC66 (3 kanaals AC), maar het probleem doet zich ook voor met andere adapters.

De upload lijkt maximaal te zijn, maar de download blijft altijd ver achter. Het gaat dan om WAN-WIFI snelheden over KPN glasvezel. LAN-WIFI heb ik nog niet kunnen testen, dus ik weet niet of het daar ook voor geldt. Ik gebruik nu de merlin firmware, maar dit probleem had ik ook met de stock versie. De settings die ik gebruik zijn vrijwel standaard.

Iemand een idee waar dit verschil door komt? Een setting misschien?

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/XjDLi4x.jpg

* over LAN haal ik gewoon 500mbit down.

[ Voor 3% gewijzigd door firlian op 13-10-2014 09:49 ]


  • hardware-lover
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online

hardware-lover

verder kijken dan ......

Daar kan ik snel antwoord op geven, helaas niet.

Nu valt me vandaag echter op dat bij het traag/niet willen reageren van Tweakers.net het tracker icoontje (bij mij zichtbaar aan de linker-bovenzijde), maar blijft signaleren en signaleren, en dan gebeurd er verder weinig tot niets. Als de website snel reageert, zoals voorheen altijd het geval was, zie ik dat icoontje helemaal niet oplichten. Ik heb niets gewijzigd aan mijn profiel-instellingen hier op Tweakers.

Afbeeldingslocatie: https://dl.dropboxusercontent.com/u/4178219/tweakers%20tracking.png

Testing, one, two ...


Verwijderd

Tweaker010 schreef op zondag 11 januari 2015 @ 02:26:
Is het ook mogelijk om met deze router de snelheid te beperken voor het gastnetwerk?
Zo te zien in de opties niet. Alleen een tijdslimiet.
Afbeeldingslocatie: http://www.plaatjesdump.nl/upload/ad38eecb725e6f97ce16a63d9a798d0f.jpg

Edit:
Dit vond ik online, geen ervaring mee, wellicht wel te proberen.

1. Let's imagine that Router local IP 192.168.1.1
2. Set "LAN" >> "LAN IP" >> "Subnet Mask" - 255.255.254.0
3. go "LAN" >> "DHCP Server".
4. Manually Assigned IP to all your home computers by MAC adress. (from 192.168.1.* range).
5. Set "IP Pool Address" from 192.168.0.10 to 192.168.0.100 (DHCP pool).
6. go "Traffic Manager" >> "QoS".
7. Activate QoS.
8. Create User Specify Rule with: priority - Lowest, Protocol - Any, Source IP or MAC - 192.168.0.*
9. Set speed limits of the "Lowest priority" as you wish. It will be Limits for guest subnetwork.

[ Voor 48% gewijzigd door Verwijderd op 11-01-2015 03:46 ]


Verwijderd

Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/sKOWFVie3tpdWXoTagDZ7xua/full.jpg

Dit heb ik sinds de laatste update bij mijn status op de RT-AC68U.

Meer mensen die dit hebben? Na een reboot blijft het zelfs zo.

  • MikeOO
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 06:56
Verwijderd schreef op maandag 19 januari 2015 @ 13:53:
[...]


Na een factory reset blijft het probleem.
Ik gebruik dezelfde router met Merlin firmware (RT-AC68U - 3.0.0.4.376.49.5.) en werkt bij mij prima.
Weet niet welke firmware je gebruikt, de originele of die van Merlin.
Afbeeldingslocatie: https://dl.dropboxusercontent.com/u/2118042/meter.jpg

[ Voor 17% gewijzigd door MikeOO op 20-01-2015 08:39 ]


  • Von Henkel
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 19:06
Iemand bij de Merlin software deze overclock functie al eens uitgeprobeerd?
Afbeeldingslocatie: http://img2.uploadhouse.com/fileuploads/20645/2064526256531486b81e01c6797b3e1d98eafc7a.jpg

  • Richub
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 15-04 18:57
Dit zie ik op die website:

Afbeeldingslocatie: http://richub.no-ip.org/web/asus.jpg

Ook na het legen van de internetcache blijft dit zo.
Raar...

Edit:
WTF...? Selecteer ik Windows 7 64bit, dan krijg ik wel de info die jij post? :?

[ Voor 23% gewijzigd door Richub op 26-02-2015 09:38 ]


  • blup
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 25-02 19:23
gmj2 schreef op maandag 23 maart 2015 @ 00:19:
[...]


Hallo blup, hoe heb je dat precies gedaan? Ik zat ook al te zoeken. Maar ik weet niet welke CFE boot ik nu moet hebben. Kan je gewoon een backup maken van de huidige (eigen) CFE bootimage, dit aanpassen, en dan weer terug flashen? Of moet je perse de US CFE boot .bin gebruiken en die aanpassen?

Welke commandos heb je gebruikt of te flashen? Welke commandos om tx power hoger te zetten?

alvast dank
Ik heb 't gedaan zoals via die link hierboven, terug geflashed naar 374.43_2 merlin, dan kan je gewoon via telnet deze commands uitvoeren.
http://www.snbforums.com/...ax-tx-power-how-to.19262/
Dat CFE gedeelte kan je dus overslaan als je 374.43_2 hebt.
Aan de CFE kloten zag ik niet zo zitten, ik ben er zo eentje die zijn router weet te bricken.

500mW is leuk, de hele straat ontvangt mijn WiFi maar je krijgt wel ondanks het goede ontvangst vage timeouts. Eigenlijk ben ik qua bereik amper opgeschoten. Heb hem nu op 2.4GHz 150mW staan, 5GHz iets hoger. Vond 't wel fijn omdat om een of andere reden de wifi van de buren sterker in mijn huis is als mijn eigen wifi.
Afbeeldingslocatie: http://www.infiltrate.nl/Screenshot_2015-03-23-20-43-44.png
Bovenste blauwe en rode ben ik, daar onder allemaal buren. Voor het opvoeren van het vermogen bleef mijn eigen 2.4 hangen op -60, 5GHz nog lager. Bij 500mW bleven mijn wifi's strak tegen het dak van -20dBm hangen. Om duizelig van te worden. :P

[ Voor 25% gewijzigd door blup op 23-03-2015 20:51 ]


  • Mabili
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 07-04 23:09
Ik vrees dat ik mijn AC68 na enige maanden dat het zonder problemen heeft gewerkt ter reparatie mag gaan aanbieden.. :-(
Iemand die het volgende probleem ook met zijn AC68U heeft gehad?

Sinds enige weken valt hier meerdere keren per dag de WAN gedeelte van de router eruit.
Modem (Ubee) blijft netjes online maar op een of andere manier disconnect de router zijn WAN gedeelte.
Het volgende komt dan in de log te staan.

code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
May  1 13:01:07 WAN Connection: Ethernet link down.
May  1 13:01:07 stop_nat_rules: apply the redirect_rules!
May  1 13:01:16 WAN Connection: Ethernet link up.
May  1 13:01:16 rc_service: wanduck 467:notify_rc restart_wan_if 0
May  1 13:01:17 dnsmasq[482]: read /etc/hosts - 5 addresses
May  1 13:01:17 dnsmasq[482]: using nameserver 213.46.228.196#53 for domain local
May  1 13:01:17 dnsmasq[482]: using nameserver 213.46.228.196#53 for domain arnhem.chello.nl
May  1 13:01:17 dnsmasq[482]: using nameserver 62.179.104.196#53 for domain local
May  1 13:01:17 dnsmasq[482]: using nameserver 62.179.104.196#53 for domain arnhem.chello.nl
May  1 13:01:17 dnsmasq[482]: using nameserver 62.179.104.196#53
May  1 13:01:17 dnsmasq[482]: using nameserver 213.46.228.196#53
May  1 13:01:17 kernel: Attempt to kill tasklet from interrupt
May  1 13:01:17 kernel: device eth0 left promiscuous mode
May  1 13:01:17 kernel: br0: port 1(vlan1) entering forwarding state
May  1 13:01:17 kernel: device eth0 entered promiscuous mode
May  1 13:01:17 kernel: br0: topology change detected, propagating
May  1 13:01:17 kernel: br0: port 1(vlan1) entering forwarding state
May  1 13:01:17 kernel: br0: port 1(vlan1) entering forwarding state
May  1 13:01:17 miniupnpd[730]: ioctl(s, SIOCGIFADDR, ...): Cannot assign requested address
May  1 13:01:17 miniupnpd[730]: Failed to get IP for interface eth0
May  1 13:01:17 miniupnpd[730]: SendNATPMPPublicAddressChangeNotification: cannot get public IP address, stopping
May  1 13:01:17 miniupnpd[730]: ioctl(s, SIOCGIFADDR, ...): Cannot assign requested address
May  1 13:01:17 miniupnpd[730]: ioctl(s, SIOCGIFADDR, ...): Cannot assign requested address
May  1 13:01:18 dnsmasq[482]: read /etc/hosts - 5 addresses
May  1 13:01:18 dnsmasq[482]: using nameserver 213.46.228.196#53 for domain local
May  1 13:01:18 dnsmasq[482]: using nameserver 213.46.228.196#53 for domain arnhem.chello.nl
May  1 13:01:18 dnsmasq[482]: using nameserver 62.179.104.196#53 for domain local
May  1 13:01:18 dnsmasq[482]: using nameserver 62.179.104.196#53 for domain arnhem.chello.nl
May  1 13:01:18 dnsmasq[482]: using nameserver 62.179.104.196#53
May  1 13:01:18 dnsmasq[482]: using nameserver 213.46.228.196#53
May  1 13:01:18 dnsmasq[482]: read /etc/hosts - 5 addresses
May  1 13:01:22 rc_service: udhcpc 772:notify_rc start_firewall
May  1 13:01:22 dnsmasq[482]: read /etc/hosts - 5 addresses
May  1 13:01:22 dnsmasq[482]: using nameserver 213.46.228.196#53 for domain local
May  1 13:01:22 dnsmasq[482]: using nameserver 213.46.228.196#53 for domain arnhem.chello.nl
May  1 13:01:22 dnsmasq[482]: using nameserver 62.179.104.196#53 for domain local
May  1 13:01:22 dnsmasq[482]: using nameserver 62.179.104.196#53 for domain arnhem.chello.nl
May  1 13:01:22 dnsmasq[482]: using nameserver 62.179.104.196#53
May  1 13:01:22 dnsmasq[482]: using nameserver 213.46.228.196#53
May  1 13:01:23 start_nat_rules: apply the nat_rules(/tmp/nat_rules_eth0_eth0)!
May  1 13:01:23 wan: finish adding multi routes
May  1 13:01:23 rc_service: udhcpc 772:notify_rc stop_upnp
May  1 13:01:23 rc_service: waitting "start_firewall" via udhcpc ...
May  1 13:01:23 WAN Connection: Ethernet link up.
May  1 13:01:23 rc_service: wanduck 467:notify_rc restart_wan_if 0
May  1 13:01:24 dnsmasq[482]: read /etc/hosts - 5 addresses
May  1 13:01:24 dnsmasq[482]: using nameserver 213.46.228.196#53 for domain local
May  1 13:01:24 dnsmasq[482]: using nameserver 213.46.228.196#53 for domain arnhem.chello.nl
May  1 13:01:24 dnsmasq[482]: using nameserver 62.179.104.196#53 for domain local
May  1 13:01:24 dnsmasq[482]: using nameserver 62.179.104.196#53 for domain arnhem.chello.nl
May  1 13:01:24 dnsmasq[482]: using nameserver 62.179.104.196#53
May  1 13:01:24 dnsmasq[482]: using nameserver 213.46.228.196#53
May  1 13:01:24 kernel: Attempt to kill tasklet from interrupt
May  1 13:01:24 kernel: device eth0 left promiscuous mode
May  1 13:01:24 kernel: br0: port 1(vlan1) entering forwarding state
May  1 13:01:24 miniupnpd[730]: ioctl(s, SIOCGIFADDR, ...): Cannot assign requested address
May  1 13:01:24 miniupnpd[730]: Failed to get IP for interface eth0
May  1 13:01:24 miniupnpd[730]: SendNATPMPPublicAddressChangeNotification: cannot get public IP address, stopping
May  1 13:01:24 kernel: device eth0 entered promiscuous mode
May  1 13:01:24 kernel: br0: topology change detected, propagating
May  1 13:01:24 kernel: br0: port 1(vlan1) entering forwarding state
May  1 13:01:24 kernel: br0: port 1(vlan1) entering forwarding state
May  1 13:01:24 miniupnpd[730]: ioctl(s, SIOCGIFADDR, ...): Cannot assign requested address
May  1 13:01:24 miniupnpd[730]: ioctl(s, SIOCGIFADDR, ...): Cannot assign requested address
May  1 13:01:26 dnsmasq[482]: read /etc/hosts - 5 addresses
May  1 13:01:27 miniupnpd[730]: shutting down MiniUPnPd
May  1 13:01:28 rc_service: udhcpc 772:notify_rc start_upnp
May  1 13:01:28 rc_service: udhcpc 815:notify_rc start_firewall
May  1 13:01:28 rc_service: waitting "start_upnp" via udhcpc ...
May  1 13:01:28 miniupnpd[820]: HTTP listening on port 40770
May  1 13:01:28 miniupnpd[820]: Listening for NAT-PMP/PCP traffic on port 5351
May  1 13:01:29 dhcp client: bound 77.xxx.xxx.25 via 77.xxx.xxx.1 during 259195 seconds.
May  1 13:01:29 dnsmasq[482]: read /etc/hosts - 5 addresses
May  1 13:01:29 dnsmasq[482]: using nameserver 213.46.228.196#53 for domain local
May  1 13:01:29 dnsmasq[482]: using nameserver 213.46.228.196#53 for domain arnhem.chello.nl
May  1 13:01:29 dnsmasq[482]: using nameserver 62.179.104.196#53 for domain local
May  1 13:01:29 dnsmasq[482]: using nameserver 62.179.104.196#53 for domain arnhem.chello.nl
May  1 13:01:29 dnsmasq[482]: using nameserver 62.179.104.196#53
May  1 13:01:29 dnsmasq[482]: using nameserver 213.46.228.196#53
May  1 13:01:30 start_nat_rules: apply the nat_rules(/tmp/nat_rules_eth0_eth0)!
May  1 13:01:30 wan: finish adding multi routes
May  1 13:01:30 rc_service: udhcpc 815:notify_rc stop_upnp
May  1 13:01:30 rc_service: waitting "start_firewall" via udhcpc ...
May  1 13:01:31 miniupnpd[820]: ioctl(s, SIOCGIFADDR, ...): Cannot assign requested address
May  1 13:01:31 miniupnpd[820]: Failed to get IP for interface eth0
May  1 13:01:31 miniupnpd[820]: SendNATPMPPublicAddressChangeNotification: cannot get public IP address, stopping
May  1 13:01:31 miniupnpd[820]: ioctl(s, SIOCGIFADDR, ...): Cannot assign requested address
May  1 13:01:31 miniupnpd[820]: ioctl(s, SIOCGIFADDR, ...): Cannot assign requested address
May  1 13:01:31 dnsmasq[482]: read /etc/hosts - 5 addresses
May  1 13:01:31 dnsmasq[482]: using nameserver 213.46.228.196#53 for domain local
May  1 13:01:31 dnsmasq[482]: using nameserver 213.46.228.196#53 for domain arnhem.chello.nl
May  1 13:01:31 dnsmasq[482]: using nameserver 62.179.104.196#53 for domain local
May  1 13:01:31 dnsmasq[482]: using nameserver 62.179.104.196#53 for domain arnhem.chello.nl
May  1 13:01:31 dnsmasq[482]: using nameserver 62.179.104.196#53
May  1 13:01:31 dnsmasq[482]: using nameserver 213.46.228.196#53
May  1 13:01:31 WAN Connection: ISP's DHCP did not function properly.
May  1 13:01:31 miniupnpd[820]: shutting down MiniUPnPd
May  1 13:01:32 rc_service: udhcpc 815:notify_rc start_upnp
May  1 13:01:32 miniupnpd[868]: HTTP listening on port 34793
May  1 13:01:32 miniupnpd[868]: Listening for NAT-PMP/PCP traffic on port 5351
May  1 13:01:33 dhcp client: bound 77.xxx.xxx.25 via 77.xxx.xxx.1 during 259195 seconds.
May  1 13:01:33 miniupnpd[868]: ioctl(s, SIOCGIFADDR, ...): Cannot assign requested address
May  1 13:01:33 miniupnpd[868]: ioctl(s, SIOCGIFADDR, ...): Cannot assign requested address
May  1 13:03:01 WAN Connection: Ethernet link down.
May  1 13:03:06 WAN Connection: Ethernet link up.


Log loopt nog verder door..
Op het moment dat de router zijn WAN los laat staat het volgende in tools vermeld.
Wan > 100 Full duplex. Dit blijft zo totdat ik de router of modem weer reboot.
Afbeeldingslocatie: http://i62.tinypic.com/70yziu.jpg

Zodra het Wan gedeelte weer normaal werkt dan staat onder Tools / Network ook alles weer goed.
Afbeeldingslocatie: http://i57.tinypic.com/15wjtis.jpg

Wat heb ik tot nu zelf onderzocht?

Kabels
Allereerst heb ik uiteraard, ondanks dat ik niets gewijzigd heb in de opstelling of firmware, als eerste de Cat 6 kabels opnieuw gecontroleerd. Dit zijn kant en klare netwerk kabels die ik gelijktijdig met de router op internet heb gekocht. Voor de test andere Cat6 kabels uitgeprobeerd maar het probleem blijft aanwezig.

Firmware.
Ik heb tot nu toe om te kijken of het misschien aan een firmware ligt diverse firmware 's uitgeprobeerd waaronder standaard die van Asus, maar ook die van Merlin Fork 374.43 en als laatste die van Merlin zelf. Router na firmware update terug naar de fabrieksinstellingen. Helaas allemaal zonder succes.

Wan settings:
DHCP query frequency van Aggressive mode naar Normal gezet. Ook dit loste het probleem niet op.

Modem wissel.
Uiteindelijk bij Ziggo mijn Technicolor 7200 om laten ruilen voor een Ubee modem die in bridge staat.
Helaas heeft dit ook niet geholpen en blijft het probleem aanwezig.
Om het een en ander uit te sluiten vorig weekend de router er tussenuit gelaten en het modem terug gezet in router modus. Vanaf dat moment geen problemen meer gehad en internet bleef het hele weekend stabiel. Na het weekend weer de AC68U er tussen gezet met de Ubee weer terug in Bridge en de router verliest na enkele dagen opnieuw zijn WAN. Op dat moment kan ik nog wel inloggen op de router maar niet meer op de UBEE modem. Alle lampjes van de Ubee modem branden netjes en in de log van de modem staan geen vreemde dingen.

Internet hapert bedraad de download snelheid van mijn 200/20 pakket varieert enorm.
Afbeeldingslocatie: http://i62.tinypic.com/f4lqfc.jpg

  • Mabili
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 07-04 23:09
connos schreef op vrijdag 01 mei 2015 @ 19:47:
Vage klacht idd. Je zou de router in Dual Wan modus kunnen zetten. Hiervoor moet je 1 LAN poort opofferren, maar dan kun je tenimiste de fysieke WAN poort uitsluiten.
Bedankt voor de tip.
Dat kan ik inderdaad nog eens gaan uitproberen.

Edit:
Dual Wan ingeschakeld en Wan aangesloten op Lan1.
De eerste test was gelijk al een stuk beter.

Afbeeldingslocatie: http://www.speedtest.net/result/4331123600.png

Dit weekend nog even verder testen om te kijken of het aan de Wan poort ligt.

[ Voor 27% gewijzigd door Mabili op 02-05-2015 01:01 ]


  • Chris.nl
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online
Een tijdje terug ging het over het instellen van een andere DNS server, en wat eigenlijk een snelle DNS server is. Gisteren kwam ik dit gratis tooltje tegen, kan je makkelijk je eigen benchmark mee draaien. Vanaf mijn glasvezel lijntje kreeg ik onderstaande uitslag, vanuit het tooltje is nog meer info te halen.

Afbeeldingslocatie: http://ayt.nl/chris/dnsbench.jpg

  • Dav1d
  • Registratie: December 2003
  • Niet online
crosspost:
Dav1d schreef op zondag 26 juli 2015 @ 11:34:
Asus RT-AC68U vanaf morgen bij Media Markt 25 euro goedkoper dan de rest:

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/dhXpg5G.jpg

  • tdw
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 10-02 21:15

tdw

Amai seg!

Ik heb een klein probleempje waar ik niet helemaal uit kom.

Hier is een schematische opstelling van het netwerk:
Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/wFkPHap.png

Ik heb de AC68U in Router-mode staan. Ik wil dat graag, omdat ik de DHCP via de AC68U wil laten lopen. De HG655D is aangesloten op de LAN1 poort. De HG665D KAN NIET worden gebridged! Het gevolg hiervan is dat de AC68U denkt dat-ie geen internet heeft (logisch ook..). Alle apparaten krijgen netjes IP's van de AC68U en het internet op de aangesloten apparaten werkt ook prima.

Wat echter niet werkt is een gastnetwerk opzetten met "access intranet" op "off". Dit komt doordat ie de default gateway (de HG655D, 192.168.1.1) ook als "intranet" ziet, met als resultaat dat ie verkeer daar naar toe blokkeert. Als access intranet op "on" staat, werkt het namelijk wel gewoon.

Ik heb ook geprobeerd het anders op te lossen, door de HG655D een gastnetwerk te laten serveren. De "AP Isolatie" is echter niet bijzonder goed: alleen apparaten die onderling via dat SSID zijn verbonden kunnen elkaar niet benaderen. Als ze achter een draad zitten kan dat dus wel...niet echt een optie voor mij dus. Is er een mogelijkheid dat ik dit alsnog werkend krijg?

Alvast bedankt voor het meedenken :)

"There is that sort of assumption by the government that we're all driving around at 8 o'clock in the morning to be really annoying"
~ James May


  • SuperVeloce
  • Registratie: December 2010
  • Laatst online: 21:33
Haha beetje offtopic, maar deze nieuwe router van ASUS gezien?

ASUS RT-AC3200

Afbeeldingslocatie: http://www.asus.com/media/global/products/sk9NsZJBiTmcVrql/P_setting_fff_1_90_end_500.png

Te koop voor 290euro

[ Voor 5% gewijzigd door SuperVeloce op 07-08-2015 00:50 ]

Intel i5 13600K | ASUS ROG RTX 4080 | ASUS ROG Z790-E | Corsair DDR5 32GB 6000Mhz | WD SN850X 1TB | ASUS ROG Helios | 27" 4K 60Hz | 27" ROG QD-OLED 360Hz | ASUS ROG Scope Deluxe | ASUS ROG Delta S | ASUS ROG Chakram X | 16ProMax | WatchUltra 2 zw


  • Pinky-H9
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 26-10-2023
Gaat met de dag meer op iets anders lijken :)
Afbeeldingslocatie: http://thumbs.dreamstime.com/z/de-gestreepte-vissen-van-het-stekelvarken-7876112.jpg

  • MegaTronics
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 03-12-2021

MegaTronics

Chef WiFi Kabels

Net zo'n erg ding als die d-link:
Afbeeldingslocatie: http://core0.staticworld.net/images/article/2015/01/dir-895l_gallery-100538534-large.png

Vroeger, toen de Batavieren nog met zijn vijven waren.


  • tdw
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 10-02 21:15

tdw

Amai seg!

Makster schreef op dinsdag 25 augustus 2015 @ 09:14:
@tdw: bij Wireless/Professional tab kan ik alleen maar aangeven van hoe laat tot hoe laat het wireless enabled moet zijn, maar ik kan daar niet 2 intervallen (00:00 - 20:01 en 20:02 - 23:59) aangeven. Dat wordt dus ook een beetje lastig. Het is niet mogelijk om bv. alleen voor het guestnetwerk aan te geven dat het na 20:00 niet meer beschikbaar is toch?
Dat hoeft toch ook helemaal niet?

Afbeeldingslocatie: http://img.thijsdewert.com/albums/userpics/10001/wifischedule.png

Zo zou ik het dan instellen :P

"There is that sort of assumption by the government that we're all driving around at 8 o'clock in the morning to be really annoying"
~ James May


  • lowfi
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 06:28
Ik wil graag een portrange open zetten. Volgens de router moet dat zo:

Afbeeldingslocatie: https://dl.dropboxusercontent.com/u/28951/portrange.png

Echter als ik via http://www.canyouseeme.org/ bv port 55536 check zit deze nog altijd dicht?

Enig idee? Ik gebruik merlin 378.56_2.

  • MegaTronics
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 03-12-2021

MegaTronics

Chef WiFi Kabels

Chris.nl schreef op zondag 17 januari 2016 @ 09:12:
[...]

Bij WAN kan je ook (al) DNS 1 en 2 instellen, dan kan je LAN eventueel laten voor wat het is.
Bij WAN deze optie gebruiken:

Afbeeldingslocatie: http://spilleman.net/gathering/wandns.png

Dan kun je daarna bij LAN dit instellen:

Afbeeldingslocatie: http://spilleman.net/gathering/landns.png

Dan handelt de Asus al het DNS verkeer af.

Vroeger, toen de Batavieren nog met zijn vijven waren.


  • ToFast
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 22-02 15:08
Only schreef op zondag 17 januari 2016 @ 01:58:
....
2e puntje van kritiek is het instellen van de DNS, ik zit eigelijk standaard op die van google (8.8.8.8 en 2e 8.8.4.4.), op wifi kan ik deze standaard instellen in de router, alleen op de Lan kan ik alleen de 2e DNS instellen, de eerste haalt ASUS dus automatisch op vanaf Ziggo, en dat is dus juist wat ik niet wil.
...
Je hoeft de DNS alleen bij WAN te zetten. De DNS bij netwerkapparaat status op PC'/Laptop is dan automatisch je router IP, die dus bij de WAN connectie de Google DNS gebruikt voor elk apparaat. Niet bij WIFI en LAN. Hoezo trouwens bij WIFI wel? Hier kan ik dat niet instellen alleen LAN.
Afbeeldingslocatie: http://i67.tinypic.com/dfivbk.png

[ Voor 16% gewijzigd door ToFast op 17-01-2016 20:24 ]


  • Dacuuu
  • Registratie: Maart 2009
  • Nu online
Jordyz schreef op zaterdag 30 januari 2016 @ 13:13:
[...]


Is het moeilijk om zoiets te verhogen?

Ik heb hier in het topic gekeken naar een uitleg maar krijg het zelf niet voor elkaar.
Ik woon hier zonder buren dus als het helpt zou het voor mij wel een uitkomst zijn om het te verhogen. En toch heeft niemand er last van.

Zou een Tweaker misschien hier een keer tijd hebben om dit bij mij te doen? Want van Putty en dan verbinden met de router heb ik weinig kaas gegeten.
Moeilijk is het niet ;)
Ga in je router, meestal is dat http://192.168.1.1 naar Administration -> System. Of gebruik deze directe link.
Zet daar Telnet AAN
En druk op Apply onderaan de pagina om het op te slaan.
Afbeeldingslocatie: https://i.imgur.com/Lo27BkY.png

Vervolgens download je Putty, dit is een programma om op servers, en nog veel meer dingen in te loggen. http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/download.html Of de directe putty download link.

Open putty, en voer daar het ip in van de router:192.168.1.1, en druk op Telnet.
Afbeeldingslocatie: https://i.imgur.com/NnQbJ1f.png


Als het goed is zie je nu een telnet venster, voer daar je login gegevens in, die je ook gebruikt om in te loggen op 192.168.1.1.
Afbeeldingslocatie: https://i.imgur.com/N6VfmAy.png

Vervolgens copy-past je dit lapje commando's in 1 keer, 1 rechtermuisknop klik in het putty venster is meestal al genoeg om tekst te plakken in putty. Druk op enter om je code uit te voeren.

code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
nvram set asuscfe0:ccode=#a
nvram set asuscfe1:ccode=#a
nvram set asuscfe0:regrev=0
nvram set asuscfe1:regrev=0
nvram set asuscfecommit=1
#
nvram set 0:ccode=#a
nvram set 1:ccode=#a
nvram set 0:regrev=0
nvram set 1:regrev=0
nvram set wl0_country_code=#a
nvram set wl0_country_rev=0
nvram set wl0_reg_mode=off
nvram set wl1_country_code=#a
nvram set wl1_country_rev=0
nvram set wl1_reg_mode=off
nvram commit
reboot


Je router zal automatisch rebooten als de commando's klaar zijn.
Als je router opnieuw is opgestart kun je dmv het commando
code:
1
wl txpwr_target_max
in het putty terminal window zien dat je vermogen nu op 25dB = 316mW ipv 15.5dB =35mW staat.

Als alles klaar is kan je Telnet toegang weer uit zetten. Hoeft niet, mag wel.
Succes!

  • Chris.nl
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online
xs4me schreef op vrijdag 05 februari 2016 @ 12:40:
Grappig, ik had gevraagd of ze een nieuwe link konden plaatsen gisteren (laatste post in dat topic).
Dat hebben ze snel gedaan :) Alleen geen nieuwe post geplaatst, dus had 't zelf nog niet gezien. Dus thanks voor de update :D

Ik zie nu ook een V3 erbij staan ... Alleen geen uitleg erbij ofzo ... zal die wel pakken dan denk?

Maargoed, procedure gevolgd, zelfde resultaat. Nog steeds 15.50 dB.
Die EU stond ook al op #a. Dus 't stond al goed, maar werkt nog steeds niet blijkbaar.

Update: Toch maar even terug gegaan naar oudere firmware (AsusWRT-Merlin). De volgende heb ik geprobeerd:

RT-AC68U_3.0.0.4_374.43_2 = werkt! (maar web interface erg buggy)
RT-AC68U_3.0.0.4_378.51_0 = werkt!
RT-AC68U_378.55_0 = werkt!
RT-AC68U_378.56_0 = werkt niet!
RT-AC68U_378.56_2 = werkt niet!
RT-AC68U_380.57_0 = werkt niet!

En hetzelfde geld voor de nieuwere 378/380 firmwares van Asus zelf.
Dus vanaf 378.56_0 is 't einde verhaal.

@Chris.nl: Kun jij 's kijken welke build je precies hebt? Want ik zie in jouw posts alleen V3.0.0.4 staan, wat deze allen zijn namelijk.
Afbeeldingslocatie: http://1chris.nl/asus/252525.jpg

  • Chris.nl
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online
Verwijderd schreef op dinsdag 29 maart 2016 @ 07:10:
[...]


Bedankt, ik ga em zo testen.
Hier werkt ie prima. Geen factory reset nodig of gedaan na de update, ik gebruikte immers al *.380.* firmware.

Nieuwe Traffic Analyzer tabblad ziet er gelikt uit, kan je per device loggen en nagaan wat er zoal met de datastromen gebeurt. Ik vind het zelf een overbodige functie, maar een ander wordt er vast weer enthousiast van.

Klikbaar screenshot:
Afbeeldingslocatie: http://1chris.nl/asus/ark.jpg

Ik neem aan dat de nieuwe Traffic Analyzer het beta stukje van deze firmware is. Ben vooral geïnteresseerd in updaten wegens de Security Related aanpassingen en bug fixes.

De 'hack' blijft (bij mij) actief.
code:
1
2
3
ASUSWRT RT-AC68U_9.0.0.4 Mon Mar 21 08:16:51 UTC 2016
Chris@(none):/tmp/home/root# wl txpwr_target_max
Maximum Tx Power Target (chanspec:0x100d):      25.00  25.00  25.00

[ Voor 22% gewijzigd door Chris.nl op 30-03-2016 19:54 ]


  • MegaTronics
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 03-12-2021

MegaTronics

Chef WiFi Kabels

Vandaag aan het stoeien geweest om een (self-signed) certificaat op de ASUS te krijgen met een mooi groen slotje in de browser i.p.v. de standaard untrusted site:

Afbeeldingslocatie: http://spilleman.net/gathering/https_asus.png

Indien gewenst, wil ik wel een howto plaatsen.

Vroeger, toen de Batavieren nog met zijn vijven waren.


  • MegaTronics
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 03-12-2021

MegaTronics

Chef WiFi Kabels

Self-signed SSL certificaat op Asus router met Merlin firmware (ik weet niet of OpenSSL ook aanwezig is op stock, maar ik vermoed van wel).

Log via SSH in op de router en controleer of er al een certificaat is opgeslagen:
code:
1
nvram get https_crt_file

Is er uitvoer zichtbaar dan is er al een certificaat opgeslagen en dien je die te verwijderen:
code:
1
2
3
nvram set https_crt_save=0
nvram unset https_crt_file
service restart_httpd

Het commando:
code:
1
nvram get https_crt_file

zou nu geen uitvoer meer moeten geven. Reboot voor de volledigheid de router en log weer in via SSH.

Als eerste genereren we een private key en een certificaat aanvraag via het commando:
code:
1
openssl req -nodes -newkey rsa:2048 -sha256 -subj "/C=NL/ST=Flevoland/L=Lelystad/O=MegaTronics/CN=router.asus.com" -keyout router.asus.com.key -out router.asus.com.csr

Uiteraard kun je de velden in het subject naar eigen inzicht aanpassen, maar laat de Common Name (CN) op router.asus.com staan, want deze hostname wordt opgenomen in het certificaat voor de koppeling hostname en certificaat.

Als dat gedaan is, kun je het certificaat aanmaken en signen met zichzelf (self-signed):
code:
1
openssl x509 -req -in router.asus.com.csr -out router.asus.com.crt -signkey router.asus.com.key -days 365

Via days kun je de geldigheid instellen van het certificaat (in dit geval 365 dagen). Nu kunnen we het certificaat opslaan in de router. Als eerste schakelen we het opslaan in:
code:
1
nvram set https_crt_save=1

En controleer of die ook ingesteld is:
code:
1
nvram get https_crt_save

Dit moet als resultaat 1 geven.

Kopieer nu de private key naar de /etc directory met als naam key.pem
code:
1
cp router.asus.com.key /etc/key.pem

En daarna het certificaat naar cert.pem:
code:
1
cp router.asus.com.crt /etc/cert.pem

Herstart nu de httpd op de router:
code:
1
 service restart_httpd

Als je nu het commando
code:
1
 nvram get https_crt_file

Geeft moet je een uitvoer krijgen:
code:
1
H4sIAMFyLFcCA+...

Het certifcaat is nu geïnstalleerd op de router. Voor de veiligheid dien je nog wel de private key en het certificaat veilig te stellen (router.asus.com.key en router.asus.com.crt). Dit kan via een simpele cat van beide bestanden en die knippen en plakken in een nieuw bestand op je eigen systeem:
code:
1
2
cat router.asus.com.key
cat router.asus.com.crt

De inhoud van beide bestanden is dan zoiets als:
code:
1
2
3
 -----BEGIN RSA PRIVATE KEY-----
MIIEpAIBAAKCA...
-----END RSA PRIVATE KEY-----

code:
1
2
3
-----BEGIN CERTIFICATE-----
MIIDRjCCAi4CCQ...
-----END CERTIFICATE-----

Voor de volledigheid reboot je de router nog een laatste keer:
code:
1
reboot

Als je na de reboot naar de webinterface gaat, zal het certificaat nog niet vertrouwd worden door je systeem, hiervoor dien je het certificaat nog op te nemen in de lokale certificate store. Voor Internet Explorer, Edge en Chrome is dat die van Windows, Firefox heeft zijn eigen certificate store.

Start in Windows MMC op via ‘Run’ en selecteer in het menu ‘File’ de optie ‘Add/Remove Snap-In’. Kies hier de optie ‘Certificates’ en daarna ‘Add’. Kies in het volgende scherm de optie ‘Computer account’ om het certificaat systeem breed toe te voegen. Klik op ‘Next’ ,daarna ‘Finish’ en dan ‘OK’.

Open in het linkerscherm de tak ‘Certificates (Local Computer)’ ‘Trusted Root Certification Authorities’ ‘Certificates’ en klik met rechts op ‘Certificates’. Ga dan naar ‘All Tasks’ ‘Import’ om het certificaat toe te voegen. Kies ‘Next’. Als import bestand kies je dan je opgeslagen router.asus.com.crt bestand en klik ‘Next’. Daarna nogmaals ‘Next’ en dan ‘Finish’.

In de lijst met certificaten zal nu ook het router.asus.com certificaat staan. Als je daarop dubbelklikt zou die moeten openen zonder foutmelding. Nu is je certificaat bekend op je systeem en zal de webinterface een groen slotje geven.

Afbeeldingslocatie: http://spilleman.net/gathering/https_asus.png

Mocht je Firefox gebruiken, dan dien je het certificaat ook toe te voegen aan de certificate store van Firefox via de route ‘Options’ ‘Advanced’ ‘Certificates’ en dan de knop ‘View Certificates’. Via de knop ‘Import’ kun je het certificaat router.asus.com.crt importeren. Selecteer het bestand en kies in het volgende scherm voor de optie ‘Trust this CA to identify websites’ en klik op ‘OK’.

Vroeger, toen de Batavieren nog met zijn vijven waren.


  • Chris.nl
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online
Joop_Klepzeiker schreef op dinsdag 07 juni 2016 @ 11:42:
Ik heb sinds enkele dagen ook deze router ter vervanging van een NetGear WNDR3700 waarvan de Wifi radio was overleden. Ik heb bijna alle instellingen kunnen overnemen op één ding na:

Ik heb nog een PC thuis met XP erop (die puur als Mediaplayer gebruikt wordt) en ik wil dat deze PC niet het internet op kan maar wel mijn interne LAN. Bij Netgear kun je dat eenvoudig instellen, maar ik kan het bij de Asus niet vinden. Handleiding doorgespit en Google geraadpleegd, maar nergens een goed antwoord. Ik vermoed dat het ergens in de Firewall sectie kan, maar weet niet hoe. :'(

Wie kan mij helpen? Alvast bedankt _/-\o_
Simpelweg vanuit de cliënt status die XPpc kiezen en vervolgens block internet acces aanvinken.
Zie klikbaar screenshot:

Afbeeldingslocatie: http://1chris.nl/asus/zoklein.jpg

  • 4tune
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 18-03 14:39
De mijne doet atm dienst als AP met Asuswrt-Merlin - build 380.59 FW.

Wat is er loos? Wifi op de AC68 genereert een lawine aan kernel wakelocks op mijn android marshmallow smartphone. En dat kost onnodig veel energie.

Afbeeldingslocatie: http://home.deds.nl/~4tune/Screenshot_20160627-203134.png
Afbeeldingslocatie: http://home.deds.nl/~4tune/Screenshot_20160627-203145.png

Andere routers veroorzaken dit niet.

Afbeeldingslocatie: http://home.deds.nl/~4tune/Screenshot_20160627-124948.png
Afbeeldingslocatie: http://home.deds.nl/~4tune/Screenshot_20160627-124942.png

Ook bij vorige FW's op de Asus en bij andere ROM's op mijn smartphone gebeurd dit.
Iemand ook deze ervaring of enig idee wat eraan te doen?

  • SuperVeloce
  • Registratie: December 2010
  • Laatst online: 21:33
Hoe kan ik nu downgraden?
Heb restore geprobeerd (restore tool), maar werkt niet..

Want als ik een oudere (merlin) erop wil flashen via web interface, krijg ik melding dat Asus certificaat heeft aangepast, zodat alleen orginele firmware erop kan, om stabiliteit te kunnen garanderen..
Maar met de laatste firmware 3.0.0.4.380.3831, heb ik juist instabiliteit. M'n download via wifi gaat soms max 70, moet ik router uit aan zetten en haal ik weer 300mbit.

Afbeeldingslocatie: http://i66.tinypic.com/wvpoxu.png

[ Voor 7% gewijzigd door SuperVeloce op 29-07-2016 07:18 ]

Intel i5 13600K | ASUS ROG RTX 4080 | ASUS ROG Z790-E | Corsair DDR5 32GB 6000Mhz | WD SN850X 1TB | ASUS ROG Helios | 27" 4K 60Hz | 27" ROG QD-OLED 360Hz | ASUS ROG Scope Deluxe | ASUS ROG Delta S | ASUS ROG Chakram X | 16ProMax | WatchUltra 2 zw


  • Chris.nl
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online
pannekoek141 schreef op woensdag 8 maart 2017 @ 19:46:
Ik heb recent een een ac68u aangeschaft vanwege veel positieve reviews met name op tweakers.
de router staat in een aardig groot studentenhuis, en we hebben hier 500 mb glasvezel.
Nu valt de wifi snelheid alsnog heel vies tegen, als ik mijn eentje op het netwerk naast de router zit is
88 mb over het dradloze netwerk net mogelijk, ik heb ook al aardig wat geprobeerd een goed channel uit te kiezen alleen het is wel lastig in onze buurt.... Minimaal 17 netwerken tot 85- db op mijn kamer.
de 68u haalt -60 db, Nu heb hier wel wat gelezen dat de software is aan te passen om sterker uit te zenden, of zou het verplaatsen van router nog enigsinds nut hebben. Op mijn oneplus behaal in 3,5 mb's en dat is natuurlijk waardeloos
knakworst schreef op donderdag 9 maart 2017 @ 08:14:
[...]


Gezien de oneplus AC moet hebben: zit je op 5G? voor de 2.4G band bij drukte is dit een normale waarde, op 5G mag je > 100 mbit verwachten dicht bij router, en vaak nog veel sneller.
Ter vergelijking; deze snelheden heb ik destijds met mijn OP3 & RT-AC68U behaald.

Afbeeldingslocatie: http://1chris.nl/OP3/2016-10-24_07-39-27_screenshot.jpg

  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 19:18
Chris.nl schreef op donderdag 6 juli 2017 @ 17:50:
[...]

Als het goed is kan je nu updaten naar Firmware versie 3.0.0.4.380.7743 en blijft die hack actief. Heb je mooi de laatste security patches.
Oh waar zie je die? Ik had de laatste 380.66 van de site van merlin meen ik 8)7

Loopt goed hier denk ik: Maximum Tx Power Target (chanspec:0x100b): 25.00 25.00 25.00

Afbeeldingslocatie: http://prosier.synology.me/1.png

|| Solar 7.4kwp oostwest + 850wp zuid + Deye 12K-SG04LP3-EU + 50kWh LiFePo4 || EHVX08S23EJ9W + ERGA06EAV3H ||


  • MAX3400
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 23-03 13:14

MAX3400

XBL: OctagonQontrol

PCJR schreef op maandag 24 juli 2017 @ 17:30:
Fijn, nieuwe merlin fw erop; is alles in Nederlands na een hard reset!
Hoe krijg ik het terug naar Engelse taal?
# nvram get preferred_lang (it should be NL)

To set the language:

# nvram set preferred_lang=EN
# nvram commit
# reboot

^bovenstaande even via PuttY uitvoeren natuurlijk ;)

/edit: pull-down menu?
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/y5XmnwyiQVCwAqPAXwvdC9AH/medium.jpg

[ Voor 18% gewijzigd door MAX3400 op 24-07-2017 17:37 ]

Mijn advertenties!!! | Mijn antwoorden zijn vaak niet snowflake-proof


  • Tortelli
  • Registratie: Juli 2004
  • Laatst online: 14:01

Tortelli

mixing gas and haulin ass

Had er de afgelopen week geen tijd voor, net even aan het prutsen geweest en probleem opgelost;

Stap 1: vanaf Ziggo modem direct in mijn PC. Haalde een perfecte 400/40Mbit (ook na 5 minuten wachten). Kortom er was zeker iets fouter met mij AC68U.

Stap 2: factory reset, settings teruggezet
Loste niets op

Stap 3: Merlin firmware geinstalleerd
Loste niets op, toen zag ik echter wel het volgende;
Afbeeldingslocatie: http://rw-racing.nl/GoT/Asus_AC68U_issue.jpg
Zeer hoge cpu load tijdens downloaden op 1 core. Hij maxxed bijna, en mijn downloadsnelheid hangt rond de 350Mbit.

Stap 4: factory reset (met Merlin), alles handmatig ingesteld
Probleem opgelost!. CPU load is nader tot 0 en haal een perfecte max snelheid 8).

@ditbenikecht denk dat het probleem idd in die hoek zat, gekke is echter dat ik die instellingen al aangepast (en terug gezet had). Had alle forwards etc gescreenshot en dus vlot weer ingesteld.

Edit maandag 9-10: lijkt erop dat probleem toch terug is gekomen. Snelheid blijft weer hangen rond de 350-370Mbit. Kan zijn dat dit een Ziggo issue is maar ik acht die kans vrij klein (zeker om ~00:15 snachts of vroeg in de ochtend).

Leen van de week de AC66U bij mijn ouders even (werkt daar momenteel als hotspot) om te zien waar eea aan ligt.

[ Voor 26% gewijzigd door Tortelli op 12-10-2017 08:31 ]


  • Dacuuu
  • Registratie: Maart 2009
  • Nu online
Er is weer nieuwe firmware uitgekomen, met "performance" verbeteringen. Wifi patch blijft actief.

Afbeeldingslocatie: https://i.imgur.com/NpsuLgu.png
code:
1
2
Release note:
- Performance Improvement.

https://www.asus.com/us/Networking/RTAC68U/HelpDesk_BIOS/

[ Voor 47% gewijzigd door Dacuuu op 02-12-2017 12:49 ]


  • Dacuuu
  • Registratie: Maart 2009
  • Nu online
Asure schreef op woensdag 10 januari 2018 @ 15:15:
TL;DR

Je hebt de juiste firmware versie (een lage) en de kans is groot dat de hack bij jou blijft werken.
Recente routers zijn voorzien van hogere versies en die pakken niet (alle) writes op.
Firmware kan de CFE flashen. Ik heb het nog niet gezien in de gpl code die ik van Merlin zijn GIT heb gehaald.

De kans is wel erg groot dat je na het aanpassen van de wifi settings via de webpage weer op lagere TX waardes zit. Een programma dat draait als je op de 'submit' knop klikt overschrijft de txpower dingen.

De theorie is dat je dus je zaakje goed zet via de webinterface, en daarna de nvram waardes tweakt, commit en reboot. (Dan moet het eigenlijk blijven werken omdat jouw CFE goed staat.)
Ik heb zojuist RT-AC68U_3.0.0.4_384_10007-g8e859e9 geïnstalleerd, Wifi patch blijft actief. 8)
Afbeeldingslocatie: https://i.imgur.com/ro5mNFt.png

  • Sharky
  • Registratie: September 1999
  • Laatst online: 16:48

Sharky

Skamn Dippy!

Ik doe sinds een week ook mee met een 68U, ik probeer nu de Tx ook te verhogen maar krijg het niet voor elkaar. Ik draai de standaard firmware (meest recente) maar met behulp van de guide eerder in dit topic (en vergelijkbare instructies elders) blijft hij op 15.5 bij mij. Iemand enig idee waar dit aan ligt?

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/y5cfh6qZVGXmOiTnlohzKYrk/full.gif

This too shall pass


  • Sharky
  • Registratie: September 1999
  • Laatst online: 16:48

Sharky

Skamn Dippy!

Frostbite schreef op maandag 5 februari 2018 @ 12:18:
[...]


Volgens mij werkt het niet met hardware revisie C en moet je ook een oudere firmware pakken (Merlin 374.43_2 of 380.58 waarbij het ook zou werken) .
Dus ik zou via de restore utility deze firmware installeren en dan telnet aanzetten en de commando's draaien.

Daarna updaten naar een recente firmware (Merlin of Asus)
Ah dank je, alleen als ik die probeer zegt de router dit ;(

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/epcT4kFYuuOb64lszfLh7Unv/full.png

Too bad.

edit: Zal de rescue mode zo nog even proberen.

[ Voor 3% gewijzigd door Sharky op 05-02-2018 16:23 ]

This too shall pass


  • Siete
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 14:42
king006 schreef op maandag 10 december 2018 @ 13:52:
[...]


Kun je eens wat printscreens posten hoe je het hebt ingesteld?
Met deze instellingen werkt het altijd perfect, echter als ik ga updaten dan begint het te haperen. Meerdere malen gehoopt dat het probleem in een nieuwe versie opgelost zou zijn, maar helaas nog niet. Wanneer ik weer gedowngraded ben naar deze versie dan kijk ik tv zonder problemen.
Afbeeldingslocatie: http://i68.tinypic.com/1zl860o.jpg

[ Voor 13% gewijzigd door Siete op 10-12-2018 14:35 ]


  • route99
  • Registratie: Augustus 2017
  • Laatst online: 05-06-2024

route99

just passionately curious...

ShadowLord schreef op woensdag 17 mei 2017 @ 10:03:
...]

De antennestand is inderdaad belangrijk, maar de voorgestelde opstelling (1 horizontaal, 1 verticaal en een diagonaal) is niet altijd de juiste.
Het soort antennes op de RT-AC68U (en 99% van alle andere routers met losse antennes) zijn omnidirectioneel. In tegenstelling tot de naam hebben ze geen mooi bolvormig zendpatroon, maar een 'donut' vorm haaks op de antenne.
Simpel gezegd straalt een antenne van deze soort in een vlak haaks op de antenne. Staat de antenne dus recht omhoog, dan straalt hij in een horizontaal vlak. Wil je het beste bereik op de verdieping waar de router staat, zet dan alle antennes verticaal.
Was toch nieuwsgierig, ook als zendamateur..., welke antenne er nu in de RT-AC68U zit.
een plaatje zegt meer dan... en bevestigd dat er uiteraard 3 identieke antennes in het kunststof omhulsel zit.
Het is van een zgn stacked type met wel elementen die verschillend in lengte zijn.
Voor een kwart lambda (golflengte) is het niet wat ik exact verwacht had, maar mogelijk heeft het stacken van de 2 banden daar invloed op, dat heb ik nog nooit gedaan, altijd zelf single band antennes gemaakt. En tuurlijk de correctie factor afhankelijk van het materiaal (je kunt dit ook van een RG kabel maken en dan is die factor ~0.7)
Wat ik on line L+R lees dat dit soort antennes ca 2 dB versterking hebben, hoe dat onder MIMO condities uitpakt weet ik niet, nooit its aan gedaan.


Ik zou nog wel eens voor een andere router deze willen proberen:
https://www.amazon.com/gp...smid=A2N9U711JJZ9E9&psc=1
De reviews verschillen nog al.
wat me tegenhoudt zijn de hoge verzendkosten uit de US. Is er een NL firm die ik nog niet gevonden heb die dit ook levert tegen nette prijzen?

Anders toch maar zelf bouw.... tis wel een gepriegel maar het kan.... Geen haast ermee voorlopig.

Afbeeldingslocatie: https://i.ibb.co/VB1t2ps/RT-AC68-U-antenna-inside-2.jpg

[ Voor 3% gewijzigd door route99 op 09-09-2019 21:42 . Reden: correctie factor vd stack afh v/h materiaal ]


  • Vads
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 14-04 22:24
Mijn zoon begon van de week te klagen over de wifi-snelheid. Eerst nam ik het niet echt serieus, maar nu ik erover nadenk is het inderdaad laag.

Ik heb mijn Asus achter de Ziggo-modem in bridge modus staan. Aan Ziggo ligt het niet echt mijn inziens, want op de pc behaal ik bekabeld het volgende:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/T8pzRqaz8YGLbqE4Y2aJ0rIgPhA=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/OiHXCGybVryM2rskV7uvGPth.png?f=user_large

Doe ik op mijn smartphone met de Speedtest-app een meting op een afstand van 3 meter, dan krijg ik dit:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/5OYvY6eJTlCQQQgt_ykafkl13hw=/800x/filters:strip_exif()/f/image/Keir6VWCbr2wZv6lpc5qc63l.png?f=fotoalbum_large

Mijn Wifi-instellingen zijn als volgt:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/O_07AK9RbAufYCP8Bw69YVRBjWs=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/qD9PrJTTMIz7nbiFXhKIINWB.png?f=user_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Tj57Lg4nnlS8WqVzKxGXLdDIghw=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/oM5JZC7pr8mwALegK46uYVvz.png?f=user_large

Enig idee wat ik kan doen om de snelheid omhoog te krijgen?

EDIT: laatste officiële firmware staat erop.

  • Dacuuu
  • Registratie: Maart 2009
  • Nu online
Ik kwam met toeval wat privacy dingetjes tegen, Voor dat ik dit screenshot maakte heb ik er al een ingetrokken..

Edit: Ik had dus Traffic Analyzer uitgezet, omdat deze data doorstuurt naar Trendmicro. Maar zodra ik Traffic Analyzer uit zet, werkt mijn Nginx reverse proxy niet meer extern. Kom er na uren zoeken achter.. 8)7 8)7

Afbeeldingslocatie: https://i.imgur.com/HhewNaV.png

Afbeeldingslocatie: https://i.imgur.com/lVos2LI.png

[ Voor 83% gewijzigd door Dacuuu op 27-02-2021 10:19 ]


  • connos
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 13:46
Recon24 schreef op donderdag 25 maart 2021 @ 10:50:
Heb het gevoel dat ik met de laatste firmware update van Merlin de 500mbit niet meer aantik. Na een herstart van de router heb ik wel even dat ik met speedtest boven de 3 a 400mbit uitkom, maar dat zak daarna gauw weer naar 180mbit.

Iemand anders ook problemen met firmware "386.1_2"? Misschien moet ik de beta installeren. Ergens zit ik ook weer te kijken naar een andere router (RT-AX86U).
Ik zit ook op 386.1_2 en haal prima snelheden.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/DDZl26Z6aJEsxjDslTJ5owfM0N8=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/29amDlF1DpBJv9GLiYUit8pW.png?f=user_large

  • Cyberpope
  • Registratie: April 2000
  • Niet online

Cyberpope

When does the hurting stop??

Ik heb deze router nog steeds tot volle tevredenheid.

Maar krijg nu wel een melding over de NVRAM:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/WrlrIx_7LqXDwx0HTrQFzX24fV0=/full-fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/jtctJs7AjVoNTQwWaU1eHXwV.jpg?f=user_large

Ik kan er nog een USB3 stick induwen en swap activeren. Heeft dat nut?
O'ja.. gebruik merlin firmware

[ Voor 3% gewijzigd door Cyberpope op 23-08-2021 14:01 ]

With so many things coming back in style, I can't wait till loyalty, intelligence and morals become a trend again.......

Pagina: 1