Nog een voor de iPhone 6 (plus) preview:
e kans dat Apple Pay in Nederland een succes wordt, is beduidend minder groot. Apples systeem is namelijk primair een front-end voor betalingen met creditcards en dat betekent dat bedrijven aankopen met creditcards moeten ondersteunen. Nu is dat bij grote Nederlandse zaken vaak geen probleem, maar bij supermarkten kan je bijvoorbeeld enkel pinnen. In dat opzicht is Nederland een stuk minder creditcardvriendelijk dan de Verenigde Staten. Mocht het Apple lukken om de grote Nederlandse banken aan boord te krijgen, dan heeft het systeem natuurlijk veel meer kans van slagen.
In de Dirk van den Broek supermarkten is het gewoon mogelijk om met een creditcard te betalen. En in diverse AH's is dat eveneens geen probleem.
Verder geven onze banken geen eigen creditcards uit, maar (volgens mij zelfs zonder uitzondering) Mastercards. En daarmee is al een 'overeenkomst'. Zo is mijn ING Mastercard ook gewoon aan Google Wallet gekoppeld.