Nou, vandaag voor het eerst wezen luisteren. Was erg leuk, en ben tevreden met wat er uiteindelijk uit is komen rollen. Een korte beschrijving van de middag:
13:15: begonnen te luisteren in de Wilbert HiFI studio in Utrecht. Ik ben begonnen met een Arcam A85 geintegreerde klasse AB versterker met een Arcam CD92 cd speler. Allebei de duurste modellen uit de Diva serie van Arcam.
Met die basis ben ik luidsprekers gaan luisteren. Als eerste de Ruark Prelude R, een Engelse speaker. Vloerstaander, twee weg bass reflex. Echt een schitterend stereobeeld. Geluid kwam volledig los van de speakers. Verder is deze speaker echt super analytisch en heel helder. Maar een zeer lage fun factor.
Daarna de Audio Physic spark. Weer een vloerstaander en 2-weg bass reflex. Twee zeer kleine drivertjes, die een redelijk mooi laag gaven, maar het midden was minder. Het stereobeeld was een stuk minder zelfs.
Vervolgens een Opera luidspreker, de Sp2. Dit is een Italiaanse speaker. Klein merk, echt een schitterende luidspreker om te zien. Volledig handgemaakt van echt hout, en een hele bijzondere vorm (kast loopt in een soort golf vorm). Weer een vloerstaander, maar of het een 2 of 3-weg systeem was, weet ik niet. Weer zeer kleine drivertjes, maar wat een geluid. Echt heel mooi. Deze speaker combineerde een beetje het goede van de vorige twee speakers, en voegde daar nog een heel "crisp" hoog aan toe, en het laag was echt veel strakker. Echt een hele mooie speaker in alle opzichten.
Daarna nog een Magnapan magnetostaat gehoord, ik geloof de MG12. Een full range magnetostaat zonder conventionele woofer erbij. Grappig werkingsprincipe, mooi compromis tussen een conventionele luidspreker en een elektrostaat (deze heeft geen lage gevoeligheid en geen slijtage). Maar toch een stuk minder dan de Opera. Beetje bonkerig laag dat niet echt diep ging (is ook logisch, ook al waren deze magnetostaten nog flink groot).
Terug naar de Opera dus. Die heb ik vervolgens gehoord met dezelfde cd-speler, maar met een andere versterker. Als eerste een buizenversterker. Mooi warm geluid, maar buizen zijn niet erg handig.
Daarna een Meridian amp gehoord, die een beetje kil klonk na de buizenamp. En toen weer de Arcam (en nog een aantal keer gewisseld), die wat gedetaileerder klonk en wat mooier hoog had. Maar daar kan ik me in vergissen.
Uiteindelijk na zo'n 3 uur luisteren ben ik op de volgende set uitgekomen:
Arcam Diva CD92 cd speler: 1800,-
Arcam Diva A85 versterker: 3000,-
Opera Sp2 speakers: 4590,-
Dit is dus de set die ik zou kiezen als ik bij Wilbert zou kopen. Dit is zeg maar wat zij mij te bieden hadden voor ongeveer 10K. En u ga ik nog bij een aantal andere zaken luisteren.
Zij boden overigens al aan om een thuisdemo te houden, wat ik zeker ook ga doen mocht dit een serieuze kandidaat worden (en dat is het denk ik wel).
Nog wat plaatjes:
Arcam Diva CD92
Arcam Diva A85
Magnepan MG12
Ruark prelude R
Audio Physic Spark
Van de Opera is nog geen plaatje omdat het model nog helemaal nieuw is. Maar dit is de website:
http://www.operaloudspeakers.com/
O ja, de muziek die ik gebruikt heb om te testen:
Dire Straits - Vertigo
Dire Straits - Brother in arms
Roger Waters - Amused to Death
Dreamtheater - Images and Words
Sting - Mercury falling
The Who - Live at Leeds
Mulu - Desire