PrisonerOfPain schreef op zondag 29 september 2013 @ 16:35:
[...]
Ik snap je frustraties maar ik snap je conclusie niet helemaal, omdat er een bugs in zitten zou het niet ge-QA'd zijn? Je moet begrijpen dat er tegen het einde van zo'n project 30K-40K bugs in een project zitten (gevonden worden) en dat dat voor ship terug naar (zo dicht mogelijk bij) 0 moet komen. Natuurlijk glipt er dan wel eens wat door het maas heen (en dat is ook de belangrijkste reden van day-1 patches). Geloof me maar dat er miloenen aan QA tegenaangesmeten is - maar helaas is dat niet foolproof.
[...]
Er worden tegen het einde van een project
belachelijk veel bugs gevonden en vaak genoeg met de repro-case dat het een keer gebeurde op die specifieke PC in die playtest en alleen in die changelist. Die bugs zijn vrij pittig om te reproduceren en omdat ze zo zeldzaam zijn (of lijken te zijn) kan het gebeuren dat ze niet door een developer (of meerdere developers) gerepro'd kunnen worden (en dus niet gefixed). Het naarste is, een 1 op 100 geval vertaalt zich in de praktijk misschien naar een paar duizend mensen die er last van hebben (of 0), dat is lastig in te schatten en daar is vrij weinig aan te doen. Hoeveel QA je er ook tegenaan gooit.
Verder is het - zeker met zulke grote producten - mogelijk dat je een codepath triggerd dat nog nooit eerder is getriggered. Dat is jammer maar het enige dat je er aan kunt doen is gewoon bugs reporten bij de devs. Ook wij maken wel eens een fout

Kijk, ik wil het eigenlijk gewoon simpel houden.
Ik kan wel hele verhalen lezen over hoe en wat en dan ook nog met kosten en baten en dan ook nog eens over tijd en geld en vervolgens ook nog eens over kansen en is het belangrijk of niet.. maarrrrr (ja dat was een rot zin):
Ik geef aan: geef mij één weekje en ik heb direct een lijst met bugs.
Er zit gewoon een verschil in het geen wat jij zegt, en wat ik aangeef: Ik heb het niet over super speciale bugs, noch over bepaalde dingen die 1x in de 100010109112121 voorkomen. Gewoon praktische voor het oog liggende KUT (sorry hoor) bugs die ik zelfs al in fifa 13 had gevonden.
Het lijkt wel af en toe of ik een groot bedrijf het KISS principe moet uitleggen, Dat je ontzettend veel Qa runned en dat er dan nog allerlei bugs in zitten na 14 dagen werken kan ik mij best voorstellen. Echter dat ik als 'klant' een controller pak en vervolgens domme en stomme bugs vind die jullie dan allemaal niet hebben gezien of niet willen zien.. mah dan zou ik als dev'r van EA dat spel niet op mijn CV willen hebben staan.
Ik ben gewoon zwaar ontevreden over de Fifa reeks, vorige week had ik nog fifa 13 gespeeld en toen dacht ik eigenlijk bij mijzelf:
"fifa 14 komt uit, maar zelfs fifa 13 is nog steeds niet bug free. Eigenlijk soms een zwaar *** spel voor die 50,- dat ik eraan heb uitgegeven". Uiteindelijk heb ik fifa 14 natuurlijk gewoon op de release date gekocht en mijn gedachte naar mijn eerste potje online was: "wow, het werkt uberhaubt, geen zwart scherm of wat dan ook". Uiteraard kreeg ik zware lag in mijn 2e potje (zelfs als ik offline speel) en toen dacht weer "ah ye, This is Fifa".
Van alle games die EA uitbrengt vind ik persoonlijk fifa qua non-gameplay één van de aller slechte games ooit. Ik heb vaak gedacht; wat nou als ik eens de "directeur" van fifa kon uitnodigen voor een avond fifa bij mijn thuis. Eens zien hoe ongemakkelijk hij zich gaat voelen met zo'n product.
Nja zoals je wellicht leest is het 50% rant en 50% echte irritaties aan dit product. In elk geval bij deze mijn aanbieding om bij fifa 15 even een dagje langs te komen om het af te breken.