Notes, privacy en Tweakers.
Waarom deze discussie? In Nederland hebben we de Wet Bescherming Privacy. Deze wet zorgt ervoor dat je enige controle hebt op het geen bedrijven en instellingen over je verzamelen. Het is zo dat alle informatie die al dan niet geautomatiseerd maar vooral op een structurele manier over je wordt vergaard in principe ter inzage moet worden gesteld.
Er zijn een aantal uitzonderingen. Zo zijn bijvoorbeeld onderwijs instellingen en delen van de overheid vrijgesteld. Ook moet er een zekere mate van redelijkheid en billijkheid zijn in het soort gegevens dat je opvraagt. In en uitlog gegevens van je hele GoT carrière zijn bijvoorbeeld wel persoonsgegevens maar tenzij je er een heel specifiek doel voor hebt mogen we die weigeren.
Wat zijn nou persoonsgegevens op GoT (daar bedoel ik voor het gemak even heel Tweakers mee). Persoonsgegevens zijn alle gegevens die gestructureerd geordend worden en die herleidbaar zijn tot een natuurlijk persoon. Het college van bescherming persoonsgegevens heeft gesteld dat een IP nummer en een e-mail adres persoonsgegevens zijn. Die twee zaken vormen een essentieel deel van je account en dat betekend dat alles wat langs die weg herleidbaar is opvraagbaar moet zijn. Zie ook ons
privacy statement.
Wat valt daar nu zoal onder. Eigenlijk niet veel meer dan een uitgebreide versie van je MyReact pagina. Daar zien we je registratie datum, tijd en mail adres, je huidige mail adres, tijd van je laatste bezoek, je rechten op GoT, postcount en wat je verder allemaal in je profiel hebt ingevuld. En het aantal notes en push messages.
Wat zijn nu die mythische notes? Niets meer of minder dan aantekeningen die wij bij je account maken over bijzonder gedrag. Dat kan zowel positief als negatief zijn. Omdat deze aantekeningen zijn gekoppeld aan je useraccount en die weer door het mail adres terug te herleiden is tot een natuurlijk persoon heb je recht op inzage en zo nodig het recht om een verzoek tot wijziging/wissen van je persoonsgegevens in te dienen.
Stel je wil dolgraag je notes inzien. Dat kan. Dan stuur je een briefje per post naar het Tweakers.net HQ, vergezeld van een kopie van ID kaart, rijbewijs of paspoort. Op dat moment worden je notes ‘bevroren’ dat wil zeggen wijzigt er niets meer tot de print is verzonden. Wij nemen dan contact met je op en na het betalen van de administratiekosten (€4,54) krijg je het geheel per post thuisgestuurd. Waarom niet per e-mail? Omdat op dit moment e-mail nog geen enkele juridische status heeft en een brief wel. Wij hebben ervoor gekozen om voor de veilige weg te gaan en doen dus alles per snail mail.
Je ontvangt je notes en je bent het helemaal niet eens met een of meer notes. Dan kun je een gemotiveerd verzoek sturen naar Tweakers.net. let wel, het moet een met feiten onderbouwd verhaal zijn. Op basis van die feiten kun je verzoeken om een note te wijzigen of zelfs te laten wissen. Wij nemen daar een beslissing op en die kun je eventueel nog via de rechter of het College Bescherming Persoonsgegevens aanvechten. We hebben het recht om je gegevens te anonimiseren en van dat recht maken we dan ook gebruik. Om een aantal redenen maar de belangrijkste is eigenlijk dat je het bedrijf bij problemen moet aanspreken over je notes en niet de individuele mod. Een note is ten principale niet de mening van de mod als persoon maar de mening van Tweakers.net.
Ik hoop een antwoord te hebben gegeven op alle vragen, zo niet laat het even weten.
Over de zin of onzin van mail adres en IP adres als herleidbaar persoonsgegeven ga ik de discussie n i e t aan. Deze beslissing heeft de wetgever voor ons genomen en wij hebben daar mee te werken.
[
Voor 5% gewijzigd door
zeef op 13-08-2006 14:11
]