Is het inmiddels gelukt?
BluOS heeft alleen leesrechten nodig, zo draait het hier al een jaar of 5 op mijn NAS.
BluOS heeft alleen leesrechten nodig, zo draait het hier al een jaar of 5 op mijn NAS.
De radio optie gebruik ik niet, alleen maar muziek die op de Nas staat.gelukkie schreef op zondag 16 november 2025 @ 07:45:
Maar die radiozender kun je toch aan een van de presetknoppen koppelen? Dan ben je met 1 druk weer aan het luisteren.
Maar dat zal wellicht anders zijn als je geen bluesound hardware gebruikt.
[ Voor 97% gewijzigd door XIII op 16-11-2025 09:44 ]
Ik gebruik BluOS op een NAD T758, daar zitten geen fysieke preset-knoppen op.gelukkie schreef op zondag 16 november 2025 @ 07:45:
Maar die radiozender kun je toch aan een van de presetknoppen koppelen? Dan ben je met 1 druk weer aan het luisteren.
Maar dat zal wellicht anders zijn als je geen bluesound hardware gebruikt.
MuziekLiefhebbert
Grappig, vrijdag krijg ik ook de Powernode 2025 met een 3.1 opstelling, benieuwd hoe het klinkt met stemmen in series en films. Dat was de reden om voor dit model te gaan. Weliswaar geen Dolby Atmos of fancy dingen, maar als stereo maar goed is, evenals het stemgeluid.oldsmelly schreef op maandag 17 november 2025 @ 11:05:
Sinds kort ook een Bluesound Powernode (2025 model) in huis gehaald.
De reden is tweeledig ten eerste om overdag naar muziek te luisteren als ik thuiswerk zonder dat ik daar de hele dag mijn buizen versterker aan hoef te zetten(verbruik scheelt gigantisch).
En ten tweede om mijn soundbar te vervangen, tzt komt er wel een tweede node bij om een 5.1 op te zetten.
Eerste indruk is dat deze versterker behoorlijk goed klinkt zeker gezien de prijs en alle features.
Ook de TV klink erg goed de downmix van bv Dolby naar een 3 speaker opzet klinkt echt heel goed.
Wel 2 keer gehad dat het geluid tussen de TV en de Bluesound wegviel, 1 keer voor een paar seconden andere keer moest ik echt de TV aan/uit zetten.
Ik gebruik Qobuz voor het streamen en dat samen met de BluOS werkt prettig maar is mijn eerste ervaring met dit soort platvormen.
Enige wat ik nog moet uitzoeken is, of het mogelijk is de center speaker aan/uit te zetten naar gelang de ingang die je kiest. Dus bij muziek moet de centerspeaker uit en bij eArc moet de center aan maar ik denk dat dit een handmatige actie vereist.
[ Voor 47% gewijzigd door oldsmelly op 19-11-2025 08:55 ]
MuziekLiefhebbert
Bedankt voor het uitzoeken, nu afwachten tot het setje in huis is - en nog beter hoe het klinktoldsmelly schreef op dinsdag 18 november 2025 @ 21:27:
@brtkpr
Ik heb mijn tv op pcm staan .. als Ik eerlijk ben nog niet gekeken wat de andere instellingen doen
edit: Volgens Sony is pcm de betere optie :
Quote:
"Set your TV or sound system to PCM for clearer, uncompressed sound and enhanced audio quality in your home entertainment setup. "
[ Voor 12% gewijzigd door icecreamfarmer op 23-11-2025 20:06 ]
ik zie ik zie wat jij niet ziet
Ja dan heb je multiroom en kun je bijvoorbeeld dezelfde muziek op beide apparaten tegelijkertijd afspelen.icecreamfarmer schreef op zondag 23 november 2025 @ 20:01:
Een vraagje. Ik heb een NAD t758v3i die ook op Bluesound draait.
Als ik een Flex 2i toevoeg heb ik dan een multiroomsysteem of werkt dat niet zo samen?
Idee is dat de flex in de eethoek komt te staan. De 5.1 setup staat in de woonkamer.
Heb namelijk een Sub+ gekocht omdat die onder de bang past en er een mooie aanbieding was maar die kan blijkbaar niet draadloos met de NAD spreken.
Oh nee de sub ga ik bekabeld aansluiten daar heb ik al voorzieningen voor onder de bank liggen.THM0 schreef op zondag 23 november 2025 @ 20:11:
[...]
Ja dan heb je multiroom en kun je bijvoorbeeld dezelfde muziek op beide apparaten tegelijkertijd afspelen.
Maar ik betwijfel of dit een fijne oplossing voor je sub probleem is…
ik zie ik zie wat jij niet ziet
MuziekLiefhebbert
MuziekLiefhebbert
Ook net een powernode N331 besteld voor een 3.1 setup en ben ook benieuwd hoe ik makkelijk kan switchen van 3.1 naar 2.1 voor muziek. Is het jou gelukt met de API?oldsmelly schreef op dinsdag 25 november 2025 @ 17:37:
@valdi Goed idee Ik zal eens kijken ik API beschrijving al gedownload.....
MuziekLiefhebbert
[ Voor 8% gewijzigd door petkaij op 03-12-2025 00:31 ]
Volgens mij is de soundbar Pulse Cinema pas halverwege december beschikbaar. Ik heb zelf een Soundbar Pulse+ en die schakelt via HDMI automatisch naar TV en als je hem aanzet gaat hij inderdaad door met de laatst gebruikte geluidsbron.petkaij schreef op woensdag 3 december 2025 @ 00:29:
Mogelijk beetje off-topic, maar wel Bluesound, toch?![]()
Iemand ervaring met de Bluesound Soundbar Cinema en dan met name het gebruik van de input selectie en internet radio functie.
Onthoud hij de laatst geselecteerde input ( hdmi, analoge, optical) en de laatst gekozen internet radio zender als de soundbar de volgende dag weer aangezet wordt?
Tbv de WAF een paar belangrijke factoren.
Er lijken middels de API ook geen mogelijkheid om bv de muziek naar een versterker die in een ""Group" zit te laten spelen. Ook heb ik geen mogelijkheid gevonden om de instellingen van zo'n group middels een API call uit te zetten. Dus BV een call naar "192.168.1.1.1100/api/setCenterSpeaker" off .. of iets dergelijks is er niet of ik zit met me neus te kijkenX2X2X schreef op dinsdag 2 december 2025 @ 21:10:
[...]
Ook net een powernode N331 besteld voor een 3.1 setup en ben ook benieuwd hoe ik makkelijk kan switchen van 3.1 naar 2.1 voor muziek. Is het jou gelukt met de API?
MuziekLiefhebbert
[ Voor 32% gewijzigd door oldsmelly op 12-12-2025 15:36 ]
MuziekLiefhebbert
Ik heb zelf sinds kort de N331 in een 3.1 opstelling. Bij streamen van Tidal klinkt er (vanzelf) 2.1oldsmelly schreef op vrijdag 12 december 2025 @ 15:33:
@ocaj Snap ik, maar het kan ook niet in de APP.
Blijft het toch een raar gemis vinden in de app, ik bedoel je wilt stereo geluid toch vaak ook maar uit 1 versterker horen ipv dat meteen alles uit de groep wordt ingeschakeld.
Of dat je aan een ingang een bepaalde groep kan koppelen, dus als ik voor de HDMI ingang kies zou je daar de "ThuisTheater" groep aan willen knopen, en als ik Quobuz kies voor muziek dan maar 1 versterker.
Ligt denk aan je tv (of deze multichannel PCM doorstuurt, of stereo PCM). Ik heb zelf sinds een week de N331 (Powernode 2025) in huis met een 3.1 opstelling ook.brtkpr schreef op dinsdag 18 november 2025 @ 10:22:
[...]
Grappig, vrijdag krijg ik ook de Powernode 2025 met een 3.1 opstelling, benieuwd hoe het klinkt met stemmen in series en films. Dat was de reden om voor dit model te gaan. Weliswaar geen Dolby Atmos of fancy dingen, maar als stereo maar goed is, evenals het stemgeluid.
Hoe moet je overigens de output van je TV zetten? PCM of automatisch?
[ Voor 18% gewijzigd door jesco_white op 16-12-2025 14:20 ]
Als je daadwerkelijk een centerspeaker hebt aangesloten op de Powernode, dan hoef je niet telkens de centerspeaker uit te schakelen bij muziek in BluOS. De Powernode weet zelf dat hij (inkomend) stereo signaal over 2 speakers moet verdelen, en surround over meerdere speakers. Dat vinkje "center speaker" is voor BluOS om te "weten" dat er daadwerkelijk een centerspeaker is aangesloten. Niet dat hij deze altijd moet gebruiken. Alleen als je "Stereo surround" optie ook aanvinkt in BluOS, dan zal de Powernode van een inkomend stereo signaal een soort meerkanaals Dolby proberen te maken. Dat klinkt niet echt goed, en zou ik sowieso uitgevinkt laten.oldsmelly schreef op maandag 17 november 2025 @ 11:05:
Enige wat ik nog moet uitzoeken is, of het mogelijk is de center speaker aan/uit te zetten naar gelang de ingang die je kiest. Dus bij muziek moet de centerspeaker uit en bij eArc moet de center aan maar ik denk dat dit een handmatige actie vereist.
[ Voor 5% gewijzigd door oldsmelly op 17-12-2025 09:43 ]
MuziekLiefhebbert
MuziekLiefhebbert
Zeker dat je geen netwerk issues hebt? De Sonos app doet het hier echt perfect (met 12 Sonos speakers)mvbo schreef op woensdag 7 januari 2026 @ 09:19:
Het is misschien een beetje een vreemde vraag, maar ik ben erg benieuwd naar de app-ervaring van Bluesound. Ik ga binnenkort weer een hifi-opstelling neerzetten nadat ik een paar jaar geleden alles heb verkocht en hier een Sonos opstelling voor in de plaats heb gezet (grootste fout ooit).
Behalve dat het geluid van de Sonos me nooit heeft kunnen bekoren, heeft de app mij grote frustratie gebracht.
Deze is zó log en instabiel, en bovenal traag. Heeft iemand ervaring met zowel de Sonos app als de BluOS controller app, en kan die mij vertellen wat de ervaring is? En is deze een beetje gebruiksvriendelijk/intuïtief?
Owner of DBIT Consultancy | DJ BassBrewer
MuziekLiefhebbert
Ik heb een NAD T778 met Dirac Live.Mijulio schreef op zaterdag 24 januari 2026 @ 10:46:
Heeft iemand hier ervaring met Dirac Live?
- Nog te doen:; Goeie microfoon standaard kopen en opnieuw meten (nu op meubels geplaatst)
Benieuwd of anderen zich hier aan hebben gewaagd.
[ Voor 20% gewijzigd door RobbieT op 24-01-2026 12:54 ]
Ik heb sinds afgelopen weekend mijn Sonos collectie de deur gewezen en ben over op Bluesound, in de huiskamer de N331 met Dali Opticon 6 luidsprekers geplaatst, heerlijk om weer echt muziek te kunnen luisteren ipv door de soundbar.oldsmelly schreef op woensdag 17 december 2025 @ 09:03:
@jesco_white
Je hebt helemaal gelijk, ik heb nu 2 versterkers in de thuisTheater groep gezet en de switch van "centerspeaker" aan gezet en de switch voor "Stereo surround" op uit.
De reden dat het eerst niet leek te werken was omdat mijn TV niet op Passtrough stond (Schaam Schaam).
Het werkt nu prima , inderdaad 5.1 als het signaal zo is, en stereo met muziek.
Mijn zoektocht naar de niet bestaande settings was dus niet nodig achteraf het wordt netjes afgehandeld door BluOS.
Ik vind de Sonos app wat logischer, maar de BluOS app is vele malen sneller. De app heb je ook niet echt nodig, je kunt prima via de muziek apps alles regelenmvbo schreef op woensdag 7 januari 2026 @ 09:19:
Het is misschien een beetje een vreemde vraag, maar ik ben erg benieuwd naar de app-ervaring van Bluesound. Ik ga binnenkort weer een hifi-opstelling neerzetten nadat ik een paar jaar geleden alles heb verkocht en hier een Sonos opstelling voor in de plaats heb gezet (grootste fout ooit).
Behalve dat het geluid van de Sonos me nooit heeft kunnen bekoren, heeft de app mij grote frustratie gebracht.
Deze is zó log en instabiel, en bovenal traag. Heeft iemand ervaring met zowel de Sonos app als de BluOS controller app, en kan die mij vertellen wat de ervaring is? En is deze een beetje gebruiksvriendelijk/intuïtief?
[ Voor 198% gewijzigd door Cardwizard op 27-01-2026 22:41 . Reden: foutje ]
Hmm. Laat ik het zo zeggen, die "Stereo Surround" setting in BluOS, die staat altijd uit bij mij. Ik kom nooit aan die setting. Op die manier wordt surround geluid als surround weergegeven, dus met centerspeaker. En stereo wordt weergegeven zonder center speaker. Ik hoef dus niet met die "Stereo Surround" setting te klooien.Cardwizard schreef op dinsdag 27 januari 2026 @ 20:32:
[...]
Echter 1 ding mis ik echt, bij de soundbar kwamen stemmen ALTIJD uit het midden/center, bij de N331 ook ALS er 5.1 is (ik heb ook een center speaker aangesloten) als het signaal stereo is dan komen de stemmen uit L/R en doet de center niks behalve als je stereo surround aanzet, ook dat is nog prima.
Tot ik weer muziek ga luisteren, dan komt dat ook uit de center en dat wil niemand…. Volgens mij is er geen oplossing voor behalve die instelling telkens aan/uit te zetten? Die setting zou zo fijn zijn per input! Dan was ik helemaal blij geweest..
Als die setting uit staat dan hoor ik uit de center niks met stereo geluid, dus dat gaat goed.jesco_white schreef op woensdag 28 januari 2026 @ 06:54:
[...]
Hmm. Laat ik het zo zeggen, die "Stereo Surround" setting in BluOS, die staat altijd uit bij mij. Ik kom nooit aan die setting. Op die manier wordt surround geluid als surround weergegeven, dus met centerspeaker. En stereo wordt weergegeven zonder center speaker. Ik hoef dus niet met die "Stereo Surround" setting te klooien.
Als ik het goed begrijp komt stereomuziek dus ook deels uit je center speaker, terwijl de "Stereo Surround" setting al uit staat in BluOS? Dit zou niet moet in ieder geval. Welke bron gebruik je om muziek af te spelen? Streaming zoals Spotify? Of via de tv of iets dergelijks?
MuziekLiefhebbert
Mijn luidsprekers vullen de kamer voldoende, stemmen horen uit de center te komen. Nu ik dit eigenlijk zo neerzet hier vraag ik me af of er iets anders niet klopt. voorheen had ik dit probleem nooit eigenlijk.oldsmelly schreef op woensdag 28 januari 2026 @ 09:03:
Ja dat heb ik idd ook ... bij een soundbar komt zo'n beetje alles "uit het midden" natuurlijk want daar ligt de soundbar :-) (Hiervoor had ik er ook een)...
Ik stoor mij er niet zo aan (meer) mede ook omdat mijn l/r speakers de kamer redelijk vullen zeg maar :-)
En TV is feitelijk altijd wel 5.1 tenminste bij elk programma krijg ik wel de stemmen uit de center.
Maar ook bij YT heb ik redelijk vaak 5.1
Tot nu toe zeer tevreden , als er 1 klein ding is wat vreeemd is dat Node niet in de stanby stand wil gaan het lijkt erop dat de TV niet het juiste signaal geeft aan de Node....
MuziekLiefhebbert
Hoe staan de audio instellingen op de tv betreffende de hdmi poort waar de ATV op aangesloten is? Passthrough, pcm? Lijkt er op dat je ATV of je tv zelf je Powernode niet als surroundwaardig 'ziet' en daardoor downmixed naar stereo.Cardwizard schreef op woensdag 28 januari 2026 @ 07:55:
[...]
Als die setting uit staat dan hoor ik uit de center niks met stereo geluid, dus dat gaat goed.
Maar bv youtube of NLZiet via Apple TV is wel in dolby digital maar niet in 5.1 dus heb ik ook stereo geluid en dus geen stemmen uit de center
[ Voor 34% gewijzigd door jesco_white op 28-01-2026 19:54 ]
Setting op de tv is passtrough. Films op de Apple TV via Infuse of Apple TV werken prima in 5.1jesco_white schreef op woensdag 28 januari 2026 @ 18:28:
[...]
Hoe staan de audio instellingen op de tv betreffende de hdmi poort waar de ATV op aangesloten is? Passthrough, pcm? Lijkt er op dat je ATV of je tv zelf je Powernode niet als surroundwaardig 'ziet' en daardoor downmixed naar stereo.
Edit: ik lees dat films van de ATV wel in 5.1 worden weergegeven. Met welke player speel je die af? Lijkt er op dat apps als Youtube en NLZiet de surround mogelijkheid van je Powernode niet herkennen.
Edit2: net even een Dolby 5.1 Youtube filmpje op mijn Google Streamer getest. Deze wordt ook slechts in stereo weergegeven. Als ik zoek op internet dan vind je veel mensen met hetzelfde euvel. Lijkt dus niet specifiek aan je Apple TV te liggen. Netflix op Google Streamer wordt trouwens ook als stereo weergegeven, terwijl hij 5.1 aangeeft. Vanuit Skyshowtime app lijkt surround wel goed als surround doorgegeven te worden.
[ Voor 5% gewijzigd door Cardwizard op 28-01-2026 21:54 ]
Snap ik, ik heb beetje hetzelfde gevoel. Ik heb ook de N331 met nu een 3.1 opstelling. Idee is om op te schalen naar 5.1 tztCardwizard schreef op woensdag 28 januari 2026 @ 21:50:
[...]
Setting op de tv is passtrough. Films op de Apple TV via Infuse of Apple TV werken prima in 5.1
Ik heb de N331 wel echt gekocht voor de surround toevoeging maar dat valt wel heel erg tegen helaas, kon wel eens een dealbreaker worden
Ik zou ook 2x Pulse Flex als rears willen toevoegen maar niet met de beperkte werking van nu. Zo zonde want stereo met de Dali Opticons is een genot voor mijn oren nadat ik ze jaren heb mishandeldjesco_white schreef op woensdag 28 januari 2026 @ 21:55:
[...]
Snap ik, ik heb beetje hetzelfde gevoel. Ik heb ook de N331 met nu een 3.1 opstelling. Idee is om op te schalen naar 5.1 tzt
Dat het alleen DD ondersteunt als surround valt mij ook wel beetje tegen.
[ Voor 4% gewijzigd door Cardwizard op 28-01-2026 22:01 ]
Ik heb zelf een set Oberon 5's staan en een Oberon Vokal als center. Klinkt als een klok idd! Zeker na de Bluesound Pulse soundbar die ik eerst had.Cardwizard schreef op woensdag 28 januari 2026 @ 22:00:
[...]
Ik zou ook 2x Pulse Flex als rears willen toevoegen maar niet met de beperkte werking van nu. Zo zonde want stereo met de Dali Opticons is een genot voor mijn oren nadat ik ze jaren heb mishandeld
ps feedback of verzoek zeker ook mailen naar support
[ Voor 11% gewijzigd door jesco_white op 28-01-2026 22:09 ]
MuziekLiefhebbert
Geen latency issues ook met de verbinding tussen n331 en 2e powernode?oldsmelly schreef op woensdag 28 januari 2026 @ 22:09:
Ik gebruik de N331 voor de center en de l/r en een powernode met 2 klipsch speakers als de achter speakers en voor nu geen enkel probleem met de 5.1 omzetting …. Werkt echt super
[ Voor 3% gewijzigd door Cardwizard op 28-01-2026 22:12 ]
[ Voor 25% gewijzigd door oldsmelly op 28-01-2026 22:16 ]
MuziekLiefhebbert
Als ik specifiek een 5.1 test doe op YouTube dan werkt het hier ook. Zoek ik nu problemen die er niet zijn maar wel storen.oldsmelly schreef op woensdag 28 januari 2026 @ 22:13:
ja ik heb bij yt gewoon geluid uit de center .. als ik bv van die 5.1 tfilms doe of die atmos voorbeelden dan kan ik die gewoon goed afspelen
[ Voor 9% gewijzigd door Cardwizard op 28-01-2026 22:27 ]
Youtube test direct vanuit tv apps of youtube vanaf een extern aangesloten streamer zoals Chromecast of AppleTV?Cardwizard schreef op woensdag 28 januari 2026 @ 22:24:
[...]
Als ik specifiek een 5.1 test doe op YouTube dan werkt het hier ook. Zoek ik nu problemen die er niet zijn maar wel storen.
Ik mis dus eigenlijk een instelling die van stereo een surround geluid maakt. Net als de receivers van “vroeger”
De setting stereo surround zou je kunnen gebruiken hiervoor maar ik heb niet echt het idee dat dit helemaal is wat ik zoek, ook als ik daarna terug ga naar muziek blijft die setting dus aan staan
[ Voor 25% gewijzigd door oldsmelly op 29-01-2026 06:40 ]
MuziekLiefhebbert
[ Voor 29% gewijzigd door jesco_white op 29-01-2026 08:19 ]
Precies dat wil ik laten doen inderdaad, de rears komen nog wel als dit werkt (maar nog niet helemaal zoals gewenst dus) als ik een 5.1 test doe dan zijn de L/C/R kanalen goed, de ontbrekende rears worden weergegeven op L/R, dat gaat dus gewoon goedoldsmelly schreef op donderdag 29 januari 2026 @ 06:36:
@Cardwizard Misschien begrijp ik het niet helemaal wat je probeert te doen.. je hebt een l3 speakers maar je wilt een stereo omzetten naar een surround signaal terwijl je geen achter speakers hebt (en feitelijk dus ook geen surround).. Hou zou een stereo signaal dan de "stemmen" uit je center moeten laten komen?
Zoiets inderdaadgelukkie schreef op donderdag 29 januari 2026 @ 07:22:
Maar volgens mij wordt er iets gezocht als een Pro Logic setting. Die kon van stereo de stemmen naar de center brengen. Is er niet.
[ Voor 3% gewijzigd door Cardwizard op 29-01-2026 08:14 ]
[ Voor 17% gewijzigd door RobbieT op 29-01-2026 16:44 ]
Dat iedere x opnieuw starten met hetzelfde nr. is hier bij mij ook zo, ik gebruik een Synology Nas D224+ en heb dat al doorgegeven aan BluOS en ze gingen dat oplossen,. maar als ge op het forum zoekt van BluOS blijk dat een probleem te zijn van jaren terug, ik ben dus gewoon terug naar mijn cromecast audio gegaan.Bonaire schreef op donderdag 29 januari 2026 @ 16:21:
Hi,
Mijn eerste ervaringen met de Bluesound/Blueos app zijn niet positief (in combinatie met de aangeschafte NAD M10 V3 streamer/versterker).
Allereerst een verbindingsprobleem: Pas nadat ik erachter kwam dat ik mijn Samsung telefoon (Android 14) op 2.4 GHz moest zetten (i.p.v. 5 GHz) kreeg ik via de Blueos app verbinding met de NAD. Later zag ik dat de Samsung telefoon van mijn vrouw (Android 16!) geen problemen had met 5 GHz.
Ik heb mijn hele muziekcollectie op een USB stick staan en alle nummers opgenomen in een Blueos afspeellijst. Ik kwam er achter dat als ik van bron veranderde (eARC voor TV geluid of radiostation via Tunein) en daarna terug ga naar mijn afspeellijst, deze weer met het eerste nummer begint. Hij onthoudt dus niet waar je gebleven bent! Shuffle gebruiken lost het probleem niet echt op want na het wijzigen van de bron wordt de geshuffelde afspeellijst steeds opnieuw geshuffled en zelfs na 1 dag hoorde ik al een nummer voor de 2e keer.
Ik begrijp inmiddels dat dit niet ingebouwd is in de software. Ongelofelijk. Zelfs op mijn vorige 'systeempje' (Raspberry PI met Picoreplayer) was dit en nog veel meer mogelijk. Ik overweeg mijn oude systeem aan de NAD te koppelen en deze voor wat betreft de eigen collectie dan maar alleen als versterker te gebruiken.
Tot slot nog een probleem waar deze community mogelijk een antwoord op weet:
Al mijn nummers heb ik via Mp3tag een uniek hoesje gegeven, dus ook alle nummers met dezelfde albumnaam (embedded, geen folder.jpg e.d. en volgens instructies wat betreft size en grootte).
Nooit geen probleem geweest maar Blueos geeft (althans bij mij) alle nummers van hetzelfde album (albumnaam) hetzelfde hoesje.
Is dit ook een beperking van de Blueos software of doe ik iets fout?
[ Voor 46% gewijzigd door Cardwizard op 03-02-2026 09:22 ]
:strip_exif()/f/image/HRIO1h8CevlZL1q8mEznuzvq.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/NpPTIs6SNShKTQVzO4Y3SsWF.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/NLQDqrmW1skUHdcmJyry6Eic.jpg?f=fotoalbum_large)
[ Voor 96% gewijzigd door Cardwizard op 24-02-2026 21:12 ]
[ Voor 23% gewijzigd door jesco_white op 24-02-2026 22:12 ]
Aanmaken van Favourites die dan op elk device dat Airable gebruikt beschikbaar zijn.gelukkie schreef op woensdag 25 februari 2026 @ 09:14:
Wat is nu het voordeel van zo’n Airable account? Ze hebben uitgebreide handleiding online gesprek maar radio werkt meteen zonder account (meeste zenders wel 128kbps mp3).
Dat werd tijd zeg! mooi!RobbieT schreef op donderdag 5 maart 2026 @ 10:52:
Dirac is er eindelijk voor de Bluesound Powernode N330, kreeg net een mail binnen met kortingscode:
[Afbeelding]
To Beezze or not to Beezze
Voor de NAD T778 is het echt de moeite, zoals je snapt weet ik het voor de N330 nog niet.Cardwizard schreef op donderdag 5 maart 2026 @ 17:04:
Ik wacht hier nog op voor mijn N331, wat zijn de ervaringen? Levert dat echt zo’n groot verschil op?
Ik lees je ervaring graag!RobbieT schreef op donderdag 5 maart 2026 @ 17:08:
[...]
Voor de NAD T778 is het echt de moeite, zoals je snapt weet ik het voor de N330 nog niet.
Moet de licentie nog even regelen en dan alles inregelen.
Maar is natuurlijk ook afhankelijk van je kamer akoestiek.
Als je geluk hebt en je kamer vrij ideaal is, dan zal het verschil minder groot zijn dan als er heel wat te corrigeren is.
De licentie is gekocht, €181,68 met de kortingscode voor de Full curve licentie.
Ik heb eerlijk gezegd geen flauw idee.jesco_white schreef op donderdag 5 maart 2026 @ 19:30:
Hoe zit dat eigenlijk als je meerdere powernodes gekoppeld hebt? Ik heb bijv. een Powernode N331 voor fronts, center en subwoofer. En een Powernode Edge N230 voor surrounds. Samen vormt dat een 5.1 set.
Moet je dan t.z.t. voor beide nodes een Dirac licentie kopen? Dat zou aardig in de papieren gaan lopen.
Hier ben ik ook wel benieuwd naar eigenlijk. Maar moet je niet eigenlijk in dit geval niet gewoon een AVR kopen, als je echt voor de "full room corrected home theather experience" wilt gaan?jesco_white schreef op donderdag 5 maart 2026 @ 19:30:
Hoe zit dat eigenlijk als je meerdere powernodes gekoppeld hebt? Ik heb bijv. een Powernode N331 voor fronts, center en subwoofer. En een Powernode Edge N230 voor surrounds. Samen vormt dat een 5.1 set.
Moet je dan t.z.t. voor beide nodes een Dirac licentie kopen? Dat zou aardig in de papieren gaan lopen.
To Beezze or not to Beezze
Dit staat op de site van dirac:jesco_white schreef op donderdag 5 maart 2026 @ 19:30:
Hoe zit dat eigenlijk als je meerdere powernodes gekoppeld hebt? Ik heb bijv. een Powernode N331 voor fronts, center en subwoofer. En een Powernode Edge N230 voor surrounds. Samen vormt dat een 5.1 set.
Moet je dan t.z.t. voor beide nodes een Dirac licentie kopen? Dat zou aardig in de papieren gaan lopen.
Gaat aardig in de papieren lopen inderdaad. Vraag me af hoe het in z'n werk gaat als je de N330 met draadloze node's achter gebruikt.jesco_white schreef op maandag 9 maart 2026 @ 09:55:
@jeroen.ijmuiden
Thanks. Ik zou denken dat mijn N331 qua geluidsettings in 'de lead' is en als doorgeefluik naar mijn n230 functioneert, en dus alleen de N331 een licentie nodig heeft.
Een dure aparte Dirac licentie aanschaffen om alleen de 2 surroundspeakers op de n230 te tweaken wordt mij een beetje te dol denk ik.
Roomperfect is bij mijn weten een tegenhanger van Dirac Live, hoe wil je immers het geluid verbeteren zonder het aanpassen van de curve? Dit doet het systeem na metingen overigens automatischM-iNdO schreef op dinsdag 10 maart 2026 @ 12:25:
Ik ben persoonlijk niet zo enthousiast/lyrisch over Dirac en vergelijkbare room correctie software. Ik vind het helemaal geen verbetering (eerder verslechtering) van de geluidskwaliteit.
Wellicht dat er wel winst te behalen is als je gevorderd of expert bent (en precies weet wat je aan het doen bent).
Kan ook gewoon zijn dat het voor mij niet werkt.
Wat wel voor mij werkt met mijn huidige Lyngdorf TDAI-1130 versterker (en zelfs essentieel voor mijn Lyngdorf subwoofer) is RoomPerfect. Gewoon een aantal metingen doen en het geluid klinkt daarna beter (sowieso niet slechter). Niets ingewikkeld met curves/grafieken (waar ik toch al niets van snap haha).
Ik heb het denk ik verkeerd verwoord. Wou alleen mijn ervaring delen 😊jeroen.ijmuiden schreef op dinsdag 10 maart 2026 @ 13:21:
[...]
Roomperfect is bij mijn weten een tegenhanger van Dirac Live, hoe wil je immers het geluid verbeteren zonder het aanpassen van de curve? Dit doet het systeem na metingen overigens automatisch
MuziekLiefhebbert
Apple iPhone 17 LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2026
•
Hosting door TrueFullstaq