gambieter schreef op dinsdag 02 april 2013 @ 14:58:
Dat zal mede door de aanpak van de TS komen, die gelijk begon over zijn eigen rechten en de plichten voor de school, zonder naar de eigen plichten en inzet te kijken. Dat was een slechte start van het topic.
Alsnog geen excuus voor mensen om te reageren zonder eens goed te lezen wat gevraagd wordt. Verder ben ik het er wel mee eens dat de toonzetting van de TS niet goed is, maar dat doet verder niet af aan de vraag.
Als je dit doortrekt: moet een opleiding alle boeken regelen? Moet een opleiding alles regelen? Dan gaan de prijzen van de opleidingen navenant omhoog. Leenomputers betekenen dat er ook tijd en energie in moet worden gestoken (en wat als er problemen zijn?), huurcomputers vereisen beheer, en er is ook de afschrijving.
Ik heb geen enkele behoefte dingen 'door te trekken', zo kun je iedere discussie wel doodslaan. Dit gaat niet over boeken (waarvoor opleidingen overigens over het algemeen samenvattingen aanbieden) maar over laptops.
In mijn tijd werden toetsen gewoon afgenomen in lokalen met computers. Die heeft een opleiding m.i. gewoon nodig voor dit soort zaken, niet in de laatste plaats omdat je een gecontroleerde omgeving wil hebben die identiek is voor iedere student. Daarbij komen ook nog eens de kosten voor een laptop: die zijn relatief hoog t.o.v. het nut ervan. Maar het is wel erg makkelijk voor opleidingen om maar te eisen dat mensen eigen laptops hebben, dit scheelt een instituut erg veel geld.
Gomez12 schreef op dinsdag 02 april 2013 @ 15:20:
[...]
Vervolgvraag is (zoals gewoonlijk) hoeveel mag het kosten?
Doen mensen het op hun eigen laptop dan zijn er bij >90% van de mensen geen kosten (want die hebben al een eigen laptop inclusief licenties etc)
Moet school het regelen dan heb je (voor alle leerlingen)
A : De simpele basiskosten per laptop (niet zo heel erg relevant op het grotere geheel)
B : De megalomane kosten van het onderhouden en servicen van al die laptops. Als iemand een virus oploopt op een laptop van school dan moet school het virus erafhalen en al het schoolwerk moet in stand blijven etc.
Als iemand zijn laptop laat vallen dan moet er een spare zijn etc. etc.
Ik heb het uberhaupt niet over laptops vanuit school, desktops voldoen veel beter. In mijn tijd werd er gewoon bij een reboot een image teruggezet. Je was zelf verantwoordelijk voor het bijhouden van documenten e.d. (die gingen in een persoonlijke share en zette je zelf (toen nog) op bijvoorbeeld een zip-drive over. Tegenwoordig is dat met USB sticks e.d. nog veel makkelijker. Om het nog maar niet te hebben over cloud-omgevingen.
Al zou niemand van de leerlingen een laptop hebben dan betalen die onder de huidige werkwijze nog steeds alleen maar A. Terwijl als school het moet regelen dan kan je de kosten voor A rustig x10 doen om in de buurt van B uit te komen.
Kosten voor het beheer van een desktop zijn voor een school lager dan het beheer van een laptop jou kost. En dan heb ik het over TCO. Dit is gewoon 'beter' voor de hogeschool omdat ze dan meer geld over hebben voor leuke bonussen voor 't management.
Oftewel betaalt de leerling liever 0 tot 200 euro meer (eigen laptop aanschaffen) of liever 2000 euro meer.
Juist als je over kosten etc wilt gaan praten moet je niet aankomen met dingen door school geregeld. Dat is altijd ontiegelijk veel duurder (helemaal als >75% het niet nodig heeft)
Wat een onzin. Sorry hoor, maar waarop baseer je dit, afgezien van wat natte-vingerwerk? Ik heb HIO gedaan op de HEN en daar ('98-'02) hadden we gewoon zowel Windows als Solaris machines tot onze beschikking. Dit hoort gewoon bij een techniek opleiding en de hele hogeschool had toegang tot de windows machines. Het is gewoon een kostenmaatregel voor een hogeschool waarbij de lasten naar de studente geduwd worden.
pedorus schreef op dinsdag 02 april 2013 @ 15:29:
WTF. Juist in combinatie met de cloud is een laptop superhandig. Wat je nodig hebt is een device met een toetsenbord en een scherm wat je liefst overal kan gebruiken. Liefst ook nog aansluitbaar op een beamer voor als je een presentatie wil geven. Zo'n device heet een laptop. Het 'echte' werk kan juist in de cloud gebeuren. Desnoods trekt mijn atompje met 2 GB geheugen (206 hele euros) ook gewoon een IDE+webserver+browser, dus ik denk niet dat de kosten al te hoog liggen. En devven is vooral denken natuurlijk, dus snelheid maakt weinig uit

Je hebt het hele concept "tablet" een beetje links laten liggen kennelijk? Ik heb een desktop, tablet en laptop (laatste van m'n werk). Ik gebruik bij klanten de tablet voor presentaties en snel noteerwerk. Voor typewerk gebruik ik m'n desktop. Een laptop heb ik gewoon uberhaupt niet nodig.
Het hele idee van cloud computing is dat je shit overal beschikbaar is. Een laptop meesjouwen is dus niet nodig, je kunt ook op een unit die er al staat inloggen en je zooi tevoorschijn toveren. Wat sjouw je liever een dag mee, een laptop of een dropbox wachtwoord?
M.i. is de vraag of een opleiding een laptop kan verplichten volkomen terecht. Het is namelijk gewoon zuinigheid van een opleiding, op die manier hoeven ze minder computerlokalen in te richten en is er meer geld voor
leraren een gouden handdruk voor het management.
Laat ik dan maar zeggen dat er mensen zijn die in problemen denken, en mensen die in oplossingen denken. Die met elkaar laten praten gaat vaak slecht. Ik heb wel het idee dat een van beide type mensen meer bereikt.
Haha. Je denkt niet op oplossingen, je steekt je vingens in de oren, roept "LALALALALA", en komt met iets waar een klant uberhaupt niet om gevraagd heeft. Daar zijn wel meer ITers erg goed in.
[
Voor 62% gewijzigd door
Hydra op 02-04-2013 16:07
]