Goed om te zien dat er ook hier wat aandacht is voor Coursera. Ben er zelf mee in aanraking gekomen een paar maanden geleden omdat ze een "Introduction to Data Science" course aanboden. Deze succesvol afgerond en sindsdien verslingerd aan wat er allemaal aangeboden wordt...
Nu druk bezig met Coding the Matrix (linear algebra met Python) en heb Statistics One en Computing for Data Analysis op de planning staan om te gaan doen omdat deze me ook erg interessant lijken.
Niveau van de cursussen is inderdaad erg verschillend. "Data Science" (University of Washington) had flink wat logistieke problemen met de grading van de opdrachten en het feit dat ze gebruik maakten van externe faciliteiten voor bepaalde opdrachten welke niet goed werkten, nog afgezien van het algemene niveau wat niet extreem hoog lag (Data Science is nogal een breed gebied voor 1 cursus...).
Coding the Matrix (Brown University) daarentegen gaat al beter; compleet geen grading issues of problemen met de opdrachten en het niveau ligt ook wat hoger, werkdruk is ook gelijk meer maar je leert er een hoop van (Python is toch wel mooi

).
Ben benieuwd naar Statistics One (ben noob in statistiek) en hoop met Computing for Data Analysis aan de gang te kunnen omdat ik benieuwd ben naar wat R allemaal kan en en hoe het werkt.
Mijn ervaring in het algemeen; MOOC is geen platform om expert te worden in een vakgebied, maar je kan heel erg goed snuffelen aan verschillende stukken van de wereld om te kijken of het je ligt.
Het certificaat daarom gebruik ik wel als onderdeel van mijn CV; het geeft aan dat je bereid bent te leren en je te verdiepen in een vakgebied in eigen tijd; hetzelfde dus als een betaalde cursus welke je hebt gevolgd. Ondanks dat het MOOC concept relatief vrijblijvend is leer je er wel degelijk van, en omdat je leert op eigen initiatief pik je het beter op en is het wat mij betreft dus zeker wel relevant om op je CV te plaatsen (mits passend binnen je vakgebied uiteraard).
[
Voor 8% gewijzigd door
Ryceck op 29-07-2013 16:13
]
If everything is working perfect, break something before someone else fucks up.