Je traint hem niet bewust, maar hoe vaker je gamed e.d. op hoge FPS hoe meer je je bewust wordt van de lage FPS en je je daar ook aan gaat ergeren.
Het is dus niet 'bewust' trainen oid.
Volgens mij heeft het niks met trainen te maken, je ziet het (stotters, lag, etc) of je ziet het niet.
(en als je het niet ziet, is er soms iemand anders die je vertelt waar het zit en dan zie je het alsnog, die mensen moet je afschieten)
We hebben het overigens steeds over fps, maar eigenlijk kunnen we beter hebben over de hoeveelheid tijd die er tussen 2 opeenvolgende frames ligt.
Bij 60fps is dit bijvoorbeeld GEMIDDELD ~17ms, maar het kan best zijn dat je 58 frames op 10 ms achter elkaar hebt en dan voor de laatste 2x 200ms moet wachten.
Sterk overdreven natuurlijk, maar het kan wel erg bepalend zijn voor hoe iets aanvoelt (hou je dus niet vast aan alleen fps waardes).
Liever steady 40ms tussentijd dan gemiddeld 16ms en af en toe een 100ms ertussen.
Dat is jitter/stutter, dat is iets anders en heeft er niet zo bijster veel mee te maken.
Inflatable schreef op dinsdag 03 april 2012 @ 03:02:
Het is heel simpel mensen.. Iedereen die echt ervaring heeft met 120Hz LCD monitoren weet waar hij/zij het over heeft, iedereen die anders beweert heeft er geen ervaring mee.. En waarom zou je iemand geloven die een mening geeft over iets waar hij/zij geen ervaring mee heeft?!? Einde van die discussie lijkt mij..
Om er verder op in te gaan, een 60Hz LCD knippert ook niet, dus wat stilstaande beelden betreft zie je geen verschil, maar zet een 60Hz en 120Hz LCD naast elkaar en je ziet meteen duidelijk het verschil bij bewegende beelden..
Dat klopt, hoe dynamischer het beeld hoe meer verschil je gaat merken. Als het beeld totaal stilstaat (een plaatje dus zeg maar) heb je in theorie helemaal geen refreshrate nodig, omdat het beeld niet verandert.
Ik blijf het zelf ook herhalen, iedere serieuze PC gamer zou aan een 120Hz LCD monitor moeten i.p.v. de gebruikelijke 60hz.. 120Hz zorgt ervoor dat LCD monitoren veel meer in de buurt komen van de oude CRT performance bij bewegende beelden (nog steeds niet hetzelfde, maar stuk beter dan 60Hz)..
Hoe bedoel je dat? Volgens mij waren CRT's ook gewoon 60Hz (of ik moet iets hebben gemist)
Alleen het feit dat je bijna nooit meer vsync (veroorzaakt input lag) nodig hebt is voor mij meer dan genoeg reden om altijd voor 120Hz te gaan.. Naast dat je weet dat alle frames t/m 120 ook echt weergegeven worden i.p.v. max 60.. Hoeveel fps een mens kan zien zal me worst wezen, bewegende beelden zijn scherper, dat ziet iedereen duidelijk en daar gaat het om.. Ik heb inmiddels al meer dan een jaar een LG W2363D 120Hz monitor en zou echt nooit meer terug willen naar 60Hz..
Vsync is een luxeprobleem
Ik heb zelf ook niet zo'n dikke kaart dat ik over m'n refreshrate heenkom, maar ik weet zeker dat als je over je refreshrate heenkomt qua framerate, je je AA gewoon iets hoger moet zetten. Desnoods zet je hem op 32x SSAA ofzo, dan heb je echt geen Vsync meer nodig hoor
Daarnaast zorgt triple buffering met Vsync ook voor minder input lag
[
Voor 55% gewijzigd door
Compizfox op 03-04-2012 10:31
]